Najnebezpečnejšie cesty v SR - cesty smrti

sekcia venovaná cestnej sieti

Moderátor: Moderátori

Odoslaťod Honda » 10. Feb 2007 16:51

teoretik napísal:a preco bol pripraveny ako posledny? Snazim sa poukazat na to, viem ze sa to uz neda zmenit.


Jaaj tak to ja neviem. :roll:

Ale ber to tak že niektorý úsek musel byť posledný. :wink:

A samotná cesta NR-ZM je v perfektnom stave, len ludia na nej nevedia jazdiť. Na to pozor. :twisted:
Canada forever ...
Honda
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 569
Obrázky: 57
Založený: 23. Jan 2007 18:52

Odoslaťod Čavo » 10. Feb 2007 18:13

Honda napísal:A samotná cesta NR-ZM je v perfektnom stave, len ludia na nej nevedia jazdiť. Na to pozor. :twisted:

To je to. Ľudia se večne niekam ponáhľajú. Myslím si, že väčším trestom ako pokuta, by pre previnilcou bolo to, že by ich policajti na hodinku odstavili na krajnicu a nedovolili by im skôr odísť. Samozrejme časté kontroly a hneď by sa vodiči naučili ako sa má jazdiť a predbiehať.
čavo

To čo píšem, sú moje názory, alebo informácie, ktoré mám. Budem rád, ak si žiadne moje slová nikto nebude brať osobne.
Čavo
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 541
Obrázky: 1
Založený: 07. Feb 2005 14:19
Bydlisko: Nitra

Odoslaťod konstrukt » 10. Feb 2007 18:59

Žiadna cesta nie je nebezpečná, treba iba prispôsobiť techniku jazdy na daných úsekoch.
Odbor dopravné staviteľstvo
Obrázok používateľa
konstrukt
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 255
Založený: 28. Dec 2006 23:23
Bydlisko: BRATISLAVA

Odoslaťod Tomas PO » 11. Feb 2007 09:46

Čavo napísal:
Honda napísal:A samotná cesta NR-ZM je v perfektnom stave, len ludia na nej nevedia jazdiť. Na to pozor. :twisted:

To je to. Ľudia se večne niekam ponáhľajú. Myslím si, že väčším trestom ako pokuta, by pre previnilcou bolo to, že by ich policajti na hodinku odstavili na krajnicu a nedovolili by im skôr odísť. Samozrejme časté kontroly a hneď by sa vodiči naučili ako sa má jazdiť a predbiehať.

To je velmi zaujimavy napad. Myslim, ze by to fungovalo. Samozrejme kombinacia pokuta-odstavenie vozidla. Len ako to vyriesit :)
Obrázok používateľa
Tomas PO
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 975
Založený: 03. Okt 2006 23:43
Bydlisko: Presov

Odoslaťod Honda » 11. Feb 2007 11:28

Tomas PO napísal:
Čavo napísal:
Honda napísal:A samotná cesta NR-ZM je v perfektnom stave, len ludia na nej nevedia jazdiť. Na to pozor. :twisted:

To je to. Ľudia se večne niekam ponáhľajú. Myslím si, že väčším trestom ako pokuta, by pre previnilcou bolo to, že by ich policajti na hodinku odstavili na krajnicu a nedovolili by im skôr odísť. Samozrejme časté kontroly a hneď by sa vodiči naučili ako sa má jazdiť a predbiehať.

To je velmi zaujimavy napad. Myslim, ze by to fungovalo. Samozrejme kombinacia pokuta-odstavenie vozidla. Len ako to vyriesit :)


Odstavenie vozidla :?: :roll: .. to je prehnané. Pokuta 5000 Sk bohate stačí. :wink:

Až sa pýtaš ako vyriešiť odstavenie vozidla tak by to chcelo postaviť dočasné odstavné parkoviská: betónové panely tvoriace často aj cesty v našich mestách a obciach, ktoré sa možu položiť blízko cesty aj na pole a dosype sa štrk, k tomu trochu betónu ako nájazd .. toto stojí max. 1 mil. Sk (práce, materiál, kúsok pozemku naviac) po oboch stranách cesty. Dočasné riešenie a po dokončení R1 sa to velmi ľahko rozobrať a presunúť inde. :idea:
Canada forever ...
Honda
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 569
Obrázky: 57
Založený: 23. Jan 2007 18:52

Odoslaťod Tomas PO » 11. Feb 2007 11:35

Honda napísal:
Tomas PO napísal:
Čavo napísal:
Honda napísal:A samotná cesta NR-ZM je v perfektnom stave, len ludia na nej nevedia jazdiť. Na to pozor. :twisted:

To je to. Ľudia se večne niekam ponáhľajú. Myslím si, že väčším trestom ako pokuta, by pre previnilcou bolo to, že by ich policajti na hodinku odstavili na krajnicu a nedovolili by im skôr odísť. Samozrejme časté kontroly a hneď by sa vodiči naučili ako sa má jazdiť a predbiehať.

To je velmi zaujimavy napad. Myslim, ze by to fungovalo. Samozrejme kombinacia pokuta-odstavenie vozidla. Len ako to vyriesit :)


Odstavenie vozidla :?: :roll: .. to je prehnané. Pokuta 5000 Sk bohate stačí. :wink:

Až sa pýtaš ako vyriešiť odstavenie vozidla tak by to chcelo postaviť dočasné odstavné parkoviská: betónové panely tvoriace často aj cesty v našich mestách a obciach, ktoré sa možu položiť blízko cesty aj na pole a dosype sa štrk, k tomu trochu betónu ako nájazd .. toto stojí max. 1 mil. Sk (práce, materiál, kúsok pozemku naviac) po oboch stranách cesty. Dočasné riešenie a po dokončení R1 sa to velmi ľahko rozobrať a presunúť inde. :idea:

Praveze som mal namysli, ze financna pokuta nestaci. Niekedy je lepsim demotivancym faktorom pre rychlu jazdu prave strata casu, ktora sa "odstavenim vozidla", resp. skor vodica ako vozidla moze zrealizovat.
Obrázok používateľa
Tomas PO
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 975
Založený: 03. Okt 2006 23:43
Bydlisko: Presov

Odoslaťod Honda » 11. Feb 2007 11:42

Tomas PO napísal:Praveze som mal namysli, ze financna pokuta nestaci. Niekedy je lepsim demotivancym faktorom pre rychlu jazdu prave strata casu, ktora sa "odstavenim vozidla", resp. skor vodica ako vozidla moze zrealizovat.


Ty by si mohol odstavit pol Slovenska. :twisted:
Canada forever ...
Honda
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 569
Obrázky: 57
Založený: 23. Jan 2007 18:52

Odoslaťod Honda » 11. Feb 2007 11:45

Honda napísal:
Tomas PO napísal:Praveze som mal namysli, ze financna pokuta nestaci. Niekedy je lepsim demotivancym faktorom pre rychlu jazdu prave strata casu, ktora sa "odstavenim vozidla", resp. skor vodica ako vozidla moze zrealizovat.


Ty by si mohol odstavit pol Slovenska. :twisted:


Kedže tu sa nedá opraviť príspevok tak musím takto:

Prvé slovo malo byť: "To" .. :wink:

Polícia nemá právo bezdovodne zastaviť vozidlo. Musel by sa pre tento prípad zmeniť zákon ale nie je to správne takto to riešiť. Práveže .. odstavíš vozidlo na 5 minút a ten šofér pojde ešte rýchlejšie aby dohnal stratu času.

Bič na rýchlu jazdu sú vysoké pokuty alebo bodový systém.
Canada forever ...
Honda
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 569
Obrázky: 57
Založený: 23. Jan 2007 18:52

Odoslaťod Tomas PO » 11. Feb 2007 11:50

Honda napísal:
Honda napísal:
Tomas PO napísal:Praveze som mal namysli, ze financna pokuta nestaci. Niekedy je lepsim demotivancym faktorom pre rychlu jazdu prave strata casu, ktora sa "odstavenim vozidla", resp. skor vodica ako vozidla moze zrealizovat.


Ty by si mohol odstavit pol Slovenska. :twisted:


Kedže tu sa nedá opraviť príspevok tak musím takto:

Prvé slovo malo byť: "To" .. :wink:

Polícia nemá právo bezdovodne zastaviť vozidlo. Musel by sa pre tento prípad zmeniť zákon ale nie je to správne takto to riešiť. Práveže .. odstavíš vozidlo na 5 minút a ten šofér pojde ešte rýchlejšie aby dohnal stratu času.

Bič na rýchlu jazdu sú vysoké pokuty alebo bodový systém.

Ano. Zaujala ma iba myslienka. Ponahlam sa do KE 160-kou a na 30 ci 60 minut ma policia "procesne zabavi". Nic ine, len myslienka. O bodovom systeme nema vyznam diskutovat, to je jednoznacne buducnost, ktora by mohla vyriesit sucastnost.
Obrázok používateľa
Tomas PO
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 975
Založený: 03. Okt 2006 23:43
Bydlisko: Presov

Odoslaťod Čavo » 11. Feb 2007 12:08

Honda napísal:
Tomas PO napísal:Praveze som mal namysli, ze financna pokuta nestaci. Niekedy je lepsim demotivancym faktorom pre rychlu jazdu prave strata casu, ktora sa "odstavenim vozidla", resp. skor vodica ako vozidla moze zrealizovat.


Ty by si mohol odstavit pol Slovenska. :twisted:

A?

Buď sa naučia jazdiť, alebo budú mať časové straty tým, že budú odstavení.

Myslím, že prvý mesiac by sa prečistili cesty a následne by sa začalo jazdiť rozumnejšie. Pokuta pre notorických predbiehačov a nedodržiavačov rýchlosti nič nerieši, pretože sú si ju schopní zväčša vykonpenzovať nejako inak. (Zložito som to napísal, proste na to majú a berú to ako investíciu a nie trest.)

Tak isto ako som pri drobnejších priestupkoch riešených v priestupkovom konaní (hlavne mimo dopravných priestupkov, ale nie len mimo) za to aby sa ku iným formám trestov prihadzovali aj verejno prospešné práce. Myslím, si, že hanba je podstatne výchovnejší trest, ako pár korún, ktoré trestaný musí zaplatiť.
čavo

To čo píšem, sú moje názory, alebo informácie, ktoré mám. Budem rád, ak si žiadne moje slová nikto nebude brať osobne.
Čavo
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 541
Obrázky: 1
Založený: 07. Feb 2005 14:19
Bydlisko: Nitra

Odoslaťod Čavo » 11. Feb 2007 12:20

Honda napísal:Polícia nemá právo bezdovodne zastaviť vozidlo. Musel by sa pre tento prípad zmeniť zákon ale nie je to správne takto to riešiť. Práveže .. odstavíš vozidlo na 5 minút a ten šofér pojde ešte rýchlejšie aby dohnal stratu času.

Bič na rýchlu jazdu sú vysoké pokuty alebo bodový systém.

Prepáč, ale keď niekto spraví dopravný priestupok, tak sa mi nezdá, že ho bezdôvodne zastavili. Päť minút nič nerieši. Minimálne pol hodina (lepšie hodina), ak sa bude snažiť to dobehnúť, tak po piatich kilometroch zastaviť znova na hodinku. Veď mu to nakoniec dôjde, že rýchlejšie príde, keď nebude porušovať predpisy. Zastaviť ho znova možu, lebo vykonal ďalší priestupok.

Vysoké pokuty (čo je to vysoká pokuta) nič neriešia. To som vysvetlil v prechádzajúcom príspevku do diskusie.

Bodový systém je určite zaujímavý, ale má dva problémy:
1) nie je teraz zavedený
2) nie je daný trest hneď po priestupku. Psychologicky si vodič prakticky nezapamätá, že nejaký trest dostal, pretože naozajstný trest je až odobratie vodičského oprávnenia a k tomu dôjde až podstatne neskôr po vykonaní väčšiny priestupkov.
čavo

To čo píšem, sú moje názory, alebo informácie, ktoré mám. Budem rád, ak si žiadne moje slová nikto nebude brať osobne.
Čavo
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 541
Obrázky: 1
Založený: 07. Feb 2005 14:19
Bydlisko: Nitra

Odoslaťod eucitizen » 11. Feb 2007 12:20

Myslim si ze bodovy system pomoze. Pomohlo to v Cechach, pomohlo aj v Taliansku. Uz sa jazdi pozrnejsie. Ale na druhu stranu musi byt vacsia kontrola zo strany policie, lebo potom to bude len bezcenna zbran.
Obrázok používateľa
eucitizen
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 14
Založený: 04. Feb 2005 00:43

Odoslaťod Honda » 11. Feb 2007 12:59

Čavo napísal:
Honda napísal:
Tomas PO napísal:Praveze som mal namysli, ze financna pokuta nestaci. Niekedy je lepsim demotivancym faktorom pre rychlu jazdu prave strata casu, ktora sa "odstavenim vozidla", resp. skor vodica ako vozidla moze zrealizovat.


Ty by si mohol odstavit pol Slovenska. :twisted:

A?

Buď sa naučia jazdiť, alebo budú mať časové straty tým, že budú odstavení.

Myslím, že prvý mesiac by sa prečistili cesty a následne by sa začalo jazdiť rozumnejšie. Pokuta pre notorických predbiehačov a nedodržiavačov rýchlosti nič nerieši, pretože sú si ju schopní zväčša vykonpenzovať nejako inak. (Zložito som to napísal, proste na to majú a berú to ako investíciu a nie trest.)

Tak isto ako som pri drobnejších priestupkoch riešených v priestupkovom konaní (hlavne mimo dopravných priestupkov, ale nie len mimo) za to aby sa ku iným formám trestov prihadzovali aj verejno prospešné práce. Myslím, si, že hanba je podstatne výchovnejší trest, ako pár korún, ktoré trestaný musí zaplatiť.


Čavo,

keď si pozrieš správy (markíza, joj) tak vidíš tie značky áut v ktorých zomierajú mladí ludia :?: To sú škodovky, novšie značky skoda, lacnejšie autá strednej triedy. Táto časť Slovenska nemá na pokuty a pochybujem že to berú ako súčasť jazdy.

Super rýchle autá .. naposledy Langoš sa takto zabil. Nehody ktoré mal Skrúcaný (a ešte nejaký politik z SNS ale si nespomeniem) v PB nakoniec neboli na vine oni čo dokázali merania a dopravná polícia.

Zabíja rýchlosť ale väčšinou nie tých ludí ktorý by mohli ísť rýchlo a mali by aj na pokuty. A takýto ludia čo som si všimol tak oni jazdia bezpečne .. on počká kým dopredbiehaš ty alebo ked nemože tak počká, nebliká na teba .. ale potom kedže má dobré auto tak ťa predbehne za 4 sekundy. Tento šofér neni nebezpečný.

Kdo nevie jazdiť sú často práve taký ktorí idú pri stredovej čiare (má sa jazdiť vpravo), taký čo idú presne 130 km/h a idú stále v lavom pruhu na dialnic (má sa zaradiť do pravého), taký čo najprv začnú brzdiť a potom tesne pred odbočením vyhodí blinkér že odbáča (totálne zlý postup) a takýto šoféri nemávajú tie lepšie autá. A toto je ovela nebezpečnejšie jako to, že niekdo má také auto, že predbehne toho druhého za pár sekúnd. A je jasné že pri tomto zrýchli nie na 110 km/h. A toto by som ja rozlišoval a to tie vaše odstavovania neriešia. :wink:
Canada forever ...
Honda
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 569
Obrázky: 57
Založený: 23. Jan 2007 18:52

Odoslaťod wazari » 11. Feb 2007 13:03

Honda napísal:
Super rýchle autá .. naposledy Langoš sa takto zabil. Nehody ktoré mal Skrúcaný (a ešte nejaký politik z SNS ale si nespomeniem) v PB nakoniec neboli na vine oni čo dokázali merania a dopravná polícia.


tusim to bol Moric

Skrucany, hm, neisiel o 20-30 km rychlejsie, ako bola povolena rychlost? zda sa mi, ze bol vcelku rad, ze dostal iba podmienku a na par rokov mu zobrali vodicak - ved cvakal pozostalym ako divy, aby mal dobre referencie
Obrázok používateľa
wazari
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 3
Založený: 17. Máj 2005 16:12

Odoslaťod Honda » 11. Feb 2007 13:08

eucitizen napísal:Myslim si ze bodovy system pomoze. Pomohlo to v Cechach, pomohlo aj v Taliansku. Uz sa jazdi pozrnejsie. Ale na druhu stranu musi byt vacsia kontrola zo strany policie, lebo potom to bude len bezcenna zbran.


Ja by som bodový systém zaviedol ale dal by som 20 bodov:

.. rýchlosť do 20 km/h mimo obce .. 1 bod
.. rýchlosť nad 20 km/h mimo obce .. 4 body
.. rýchlosť o viac jako 40 km/h mimo obce .. 10 bodov (tento človek by si už dával pozor)
.. rýchlosť prekročená v obci do 10 km/h .. 5 bodov
.. rýchlosť prekročená v obci nad 10 km/h .. 10 bodov
.. rýchlosť prekročená v obci o viac jako 30 km/h .. 10 bodov (znovu jasná výstraha)

.. nedanie smerovky .. 1 bod
.. jazda na červenú .. 5 bodov
.. jazda bez pásov .. 1 bod (ale dal by som to za každého člena v aute)
.. predbiehanie tam kde sa to nesmie .. 5 bodov
.. za nevlastnenie povinného vybavenia .. 2 body (lekárnička, trojuholník a ešte by som jako povinné aj hasiaci prístroj)
.. jazda bez značky .. 1 bod

Pri dosiahnutí 20 bodov .. zákaz viesť motorové vozidlo po dobu 12 mesiacov. Keby to človek potom zopakoval tak zákaz na 24 mesiacov. Pri zistení alkoholu okamžitý zákaz na 12 mesiacov.

Toto som mal premyslené už predtým a je to určené naozaj na tých čo jazdia rýchlo alebo nepozerajú na ostatných. :idea:
Canada forever ...
Honda
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 569
Obrázky: 57
Založený: 23. Jan 2007 18:52

Odoslaťod Honda » 11. Feb 2007 13:10

wazari napísal:tusim to bol Moric

Skrucany, hm, neisiel o 20-30 km rychlejsie, ako bola povolena rychlost? zda sa mi, ze bol vcelku rad, ze dostal iba podmienku a na par rokov mu zobrali vodicak - ved cvakal pozostalym ako divy, aby mal dobre referencie


Skrúcaný išiel rýchlejšie ale vina nebola na ňom. Moric išiel ešte aj pomalšie a vina nebola na ňom. Obaja ale zabíjali :twisted: a obaja platili. Ale Moric tuším jazdí, že ?
Canada forever ...
Honda
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 569
Obrázky: 57
Založený: 23. Jan 2007 18:52

Odoslaťod Honda » 11. Feb 2007 13:13

Honda napísal:.. rýchlosť prekročená v obci do 10 km/h .. 5 bodov
.. rýchlosť prekročená v obci nad 10 km/h .. 10 bodov
.. rýchlosť prekročená v obci o viac jako 30 km/h .. 10 bodov (znovu jasná výstraha)


Tu som sa sekol, sorry. :oops: :arrow:

.. rýchlosť v obci do 10 km/h .. 5 bodov
.. rýchlosť v obci o viac jako 20 km/h .. 10 bodov

Ale celkovo by som zaviedol väčšiu toleranciu dopravákov pri tom, že +-5km/h by malo byť OK. Dneska je to 2-3 km/h jako iné zobrazenie na techometri než je v reále.
Canada forever ...
Honda
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 569
Obrázky: 57
Založený: 23. Jan 2007 18:52

Odoslaťod wazari » 11. Feb 2007 13:18

Honda napísal:Skrúcaný išiel rýchlejšie ale vina nebola na ňom.


to je diskutabilne

tvrdil, ze tetuska mu skocila do cesty - beriem
tvrdil, ze akurat hladal kapesnik a nestihol reagovat - nevenoval sa dostatocne riadeniu
isiel rychlejsie - mal menej casu na reagovanie a dlhsiu brzdnu drahu

podla mna, ak niekto ide o viac ako 10 km rychlejsie, ako je povolena rychlost, neni o com
Obrázok používateľa
wazari
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 3
Založený: 17. Máj 2005 16:12

Odoslaťod Honda » 11. Feb 2007 13:22

wazari napísal:
Honda napísal:Skrúcaný išiel rýchlejšie ale vina nebola na ňom.


to je diskutabilne

podla mna, ak niekto ide o viac ako 10 km rychlejsie, ako je povolena rychlost, neni o com


1 rok nesmie jazdiť. Nie je to diskutabilné, je to jasné. Dopraváci to presne pomerali a vina mohla byť čiastočne na ňom ale základná vina bola na chodkyni. Kruté ale je to tak a ďalšia nehoda toho Morica to len potvrdila.

No v tomto sa nezhodneme. :wink:
Canada forever ...
Honda
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 569
Obrázky: 57
Založený: 23. Jan 2007 18:52

Odoslaťod aquila » 11. Feb 2007 13:24

moricovi namerali mensiu rychlost ako je povolena v tom useku. skrucanemu namerali o 30kmh vyssiu rychlost a tam je tusim 70kmh ... takze asi tak ...
Obrázok používateľa
aquila
administrátor
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 578
Založený: 03. Feb 2005 18:08
Bydlisko: doma :)

Odoslaťod i15 » 11. Feb 2007 13:32

doprastavak napísal:Žiadna cesta nie je nebezpečná, treba iba prispôsobiť techniku jazdy na daných úsekoch.


bohuzial to nestaci, lebo na ceste nie si sam
Obrázok používateľa
i15
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 827
Založený: 21. Jan 2007 20:49
Bydlisko: vo výslužbe

Odoslaťod mikeBoss » 11. Feb 2007 13:39

Hm nejako sa mi to zda moc prisne. Prekrocenie rychlosti o 10km v obci- 5 bodov? to nemyslis vazne? ked pojdem 70 v obci to je tak vela? akoze ked mas silne auto tak ani nezbadas ze tak zrychlis :shock:
mikeBoss
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 556
Obrázky: 33
Založený: 27. Jún 2005 21:33
Bydlisko: okolie Žiliny

Odoslaťod Čavo » 11. Feb 2007 13:47

Honda napísal:Čavo,

keď si pozrieš správy (markíza, joj) tak vidíš tie značky áut v ktorých zomierajú mladí ludia :?: To sú škodovky, novšie značky skoda, lacnejšie autá strednej triedy. Táto časť Slovenska nemá na pokuty a pochybujem že to berú ako súčasť jazdy.

Super rýchle autá .. naposledy Langoš sa takto zabil. Nehody ktoré mal Skrúcaný (a ešte nejaký politik z SNS ale si nespomeniem) v PB nakoniec neboli na vine oni čo dokázali merania a dopravná polícia.

Zabíja rýchlosť ale väčšinou nie tých ludí ktorý by mohli ísť rýchlo a mali by aj na pokuty. A takýto ludia čo som si všimol tak oni jazdia bezpečne .. on počká kým dopredbiehaš ty alebo ked nemože tak počká, nebliká na teba .. ale potom kedže má dobré auto tak ťa predbehne za 4 sekundy. Tento šofér neni nebezpečný.

Kdo nevie jazdiť sú často práve taký ktorí idú pri stredovej čiare (má sa jazdiť vpravo), taký čo idú presne 130 km/h a idú stále v lavom pruhu na dialnic (má sa zaradiť do pravého), taký čo najprv začnú brzdiť a potom tesne pred odbočením vyhodí blinkér že odbáča (totálne zlý postup) a takýto šoféri nemávajú tie lepšie autá. A toto je ovela nebezpečnejšie jako to, že niekdo má také auto, že predbehne toho druhého za pár sekúnd. A je jasné že pri tomto zrýchli nie na 110 km/h. A toto by som ja rozlišoval a to tie vaše odstavovania neriešia. :wink:

Hmm. Čiastočne máš pravdu. Nesmel by som jazdiť napríklad po D1 medzi TT - BA a po I/65 medzi NR - ZM, prípadne I/61 v úseku SC - BA, aby som ti bezvýhradne uveril. Naozaj nesledujem správy, ale realitu jazdenia. Neviem koľko presne zarábajú, tí ktorí predbiehajú na tých nejnemožnejších miestach (najčastejšie je to do horizontu, zákruty, po odstavnom pruhu na D1 a myšičky v kolónach na D1) Naozaj to veľmi často nebývajú tí, ktorí jazdia na nových BMW, alebo Mercedesoch. Ale často to bývajú nové Pasaty, Superby a iné, nie celkom najlacnejšie autá. A podľa toho čo dokážu na ceste vymyslieť si ich aj zaradím, súkromne, do zvieratníka.

To čo sa dostane do správ v TV, musí byť pre TV naozaj dostatočne zaujímavé, aby to zverejnila. Je to len špička ľadovca, ktorá má len pritiahnuť ľudí ku reklamám, a nie informovať. Na naozajstné informovanie naše TV nemajú, lebo je nás na Slovensku primálo a neuživili by sa.

Ohľadom smrti na cestách. Budem za veľkého cynika, ale smrť je to asi nejmenšie zlo. Podstatne horšie sú ťažké zranenia, z ktorých sa človek neskutočne dlho lieči a prípadne aj potom zostane napríklad na vozíku, či bude zmračený iným spôsobom. To je bolesť pre neho i príbuzných podstatne väčšia ako smrť.

Zareagujem ešte k poslednému odstavcu. Hlavne tí, čo majú silnejšie autá, si veľmi často až príliš dôverujú. Často to vidno hlavne pri predbiehaní do horizontu a do zákruty. Akoby si neuvedomili, že to čo predbiehajú nie je konský povoz a tiež sa to hýbe. Že za tie styri sekundy (čo je nezmyselne prehnaté - málokedy sa podarí dokončiť predbiehanie s vyradením, predbehnutím a zaradením pred vozidlo skôr ako za osem až desať sekúnd, ale nech) sa to auto posunie a dosť často až na hranicu, za ktorú nie je vidno. A to ešte k tomu treba prirátať to, že oproti môže ísť tiež vozidlo a tiež to na našich cestách nebýva konský povoz, čiže má svoju rýchlosť. Nie som starý páprda, ale na našich cestách za tých skoro 15 rokov jazdenia som dačo videl a dačo aj najazdil.
čavo

To čo píšem, sú moje názory, alebo informácie, ktoré mám. Budem rád, ak si žiadne moje slová nikto nebude brať osobne.
Čavo
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 541
Obrázky: 1
Založený: 07. Feb 2005 14:19
Bydlisko: Nitra

Odoslaťod eucitizen » 11. Feb 2007 14:21

Honda napísal:
eucitizen napísal:Myslim si ze bodovy system pomoze. Pomohlo to v Cechach, pomohlo aj v Taliansku. Uz sa jazdi pozrnejsie. Ale na druhu stranu musi byt vacsia kontrola zo strany policie, lebo potom to bude len bezcenna zbran.


Ja by som bodový systém zaviedol ale dal by som 20 bodov:

.. rýchlosť do 20 km/h mimo obce .. 1 bod
.. rýchlosť nad 20 km/h mimo obce .. 4 body
.. rýchlosť o viac jako 40 km/h mimo obce .. 10 bodov (tento človek by si už dával pozor)
.. rýchlosť prekročená v obci do 10 km/h .. 5 bodov
.. rýchlosť prekročená v obci nad 10 km/h .. 10 bodov
.. rýchlosť prekročená v obci o viac jako 30 km/h .. 10 bodov (znovu jasná výstraha)

.. nedanie smerovky .. 1 bod
.. jazda na červenú .. 5 bodov
.. jazda bez pásov .. 1 bod (ale dal by som to za každého člena v aute)
.. predbiehanie tam kde sa to nesmie .. 5 bodov
.. za nevlastnenie povinného vybavenia .. 2 body (lekárnička, trojuholník a ešte by som jako povinné aj hasiaci prístroj)
.. jazda bez značky .. 1 bod

Pri dosiahnutí 20 bodov .. zákaz viesť motorové vozidlo po dobu 12 mesiacov. Keby to človek potom zopakoval tak zákaz na 24 mesiacov. Pri zistení alkoholu okamžitý zákaz na 12 mesiacov.

Toto som mal premyslené už predtým a je to určené naozaj na tých čo jazdia rýchlo alebo nepozerajú na ostatných. :idea:


V Taliansku je prave 20 bodov.
Len na porovnanie
prekrocenie rychlosti medzi 10km/h a 40km/h 2 body
prekrocenie ryxhlosti o 40 km/h 10 bodov a odobratie vodicaku na mesiac
nezapnute svetla cez den 1 bod
bez pasov 5 bodov
predbiehanie kde je zakazane od 5 do 10 bodov
nedanie smerovky 2 body
na cervenu 6 bodov

Pre tich ktory maju vodiciak menej ako 3 roky plati dvojnasobok bodov.
A tento system plati aj pre cudzincov, ked dosianu 20 bodov tak maju zakazane na 6 mesiacov jazdit v Taliansku.

Vidis ze tvoj napad neni tak daleko od pravdy, aspon v Taliansku :D
Obrázok používateľa
eucitizen
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 14
Založený: 04. Feb 2005 00:43

Odoslaťod Honda » 11. Feb 2007 14:28

teoretik napísal:
doprastavak napísal:Žiadna cesta nie je nebezpečná, treba iba prispôsobiť techniku jazdy na daných úsekoch.


bohuzial to nestaci, lebo na ceste nie si sam


A ešte okrem toho že nie sme sami na cestách tak tam, kde je velká premávka tak by sa muselo ísť pomaly .. a potom by sme nemuseli ani dialnice stavať .. a to by doprastavák neviem čo robil. :twisted: Ale v podstate veci má pravdu. :P
Canada forever ...
Honda
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 569
Obrázky: 57
Založený: 23. Jan 2007 18:52

PredchádzajúcaĎalšia

Naspäť na Cestná sieť

Kto je prítomný

Používatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 43 hostí.