I/50

sekcia venovaná cestnej sieti

Moderátor: Moderátori

Re: I/50

Odoslaťod FANUSIK » 11. Dec 2015 17:15

len tak na okraJ - 1/9 pred ochvatom ZH kruhač....a napr za MT...1/18 za krizovatkou na dialnicny pripajač R3 tiež kruhačik takze sa obavam že to poriešia tiež kruhovym objazdom....S opravou betonky Drietoma - TN stankovce-Mnichova Lehota Lehota ratam do 3 rokov...
bude dlho trvat kym sa odveziete u nas po kvalitnej ceste 1 triedy aspon 100km...
Obrázok používateľa
FANUSIK
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 297
Založený: 09. Apr 2007 18:32
Bydlisko: PRIEVIDZA

Re: I/50

Odoslaťod Tomas PO » 12. Dec 2015 20:00

tento priklad nezvysenia MP3 je cosi strasne, niektore KDI su proste take. tu uz ostava len tlak verejnosti, idealne pretaveny primatormi oboch miest.
nasledne KDI spolu s oboma mestami vyhlasia dohodu o "zvyseni bezpecnosti a pylnulosti premavky", zakazu traktory, cyklistov a zvysia MP3 na 110 a vybavene :)

nemusime sa bavit o preklasifikovani na Rku (aj ked v KE to islo), ale obycajne zvysenie na 100 ci 110 je viac nez samozrejmost.
a obchadzkove trasy predsa existuju, vid ta mapka. sice nejdu paralelne k jednotke, ale predsa traktor nemusi ist hned vedla jednotky, kludne sa moze klukatit. detto tych par vozov, ktore nemaju dostatocnu konstrukcnu rychlost. a to su v podstate len traktory/kombajny. skoda prepadnutej cesty, no traktory tadial jazdia aj nadalej: https://www.google.sk/maps/@48.7449072, ... 6656?hl=en
ta neznam ci ne hej
Obrázok používateľa
Tomas PO
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 975
Založený: 03. Okt 2006 23:43
Bydlisko: Presov

Re: I/50

Odoslaťod ferguson » 13. Dec 2015 11:50

Inak ako niekto poznamenal, ze ved na "Kysuckej dialnici" je 100 (ci 110?)km/h v pohode, tak aktualne to je zrusene a na niektorych usekoch je 70 km/h...
ferguson
pokročilý diskutujúci
 
Príspevky: 335
Obrázky: 14
Založený: 18. Nov 2015 21:05

Re: I/50

Odoslaťod FANUSIK » 13. Dec 2015 15:27

je to zrusene len docasne preto ze na cestu sa pripajaju nakladne auta z vystaby useku D3 ZA Strazov-ZA Brodno...To len tak na okraj...Ide o to ze DI PD ma iny meter ako DI ZA KE atd....vsetko sa da ked sa chce ale PD policajti maju dobry revir na Polovačku na vodicov...usek PD-NOVAKY takmer ako R- ka usek je po reko v lepsom stave ako akykolvek usek R1 napr ZH-ZVOLEN... :)
bude dlho trvat kym sa odveziete u nas po kvalitnej ceste 1 triedy aspon 100km...
Obrázok používateľa
FANUSIK
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 297
Založený: 09. Apr 2007 18:32
Bydlisko: PRIEVIDZA

Re: I/50

Odoslaťod ANDi » 15. Dec 2015 14:37

Vyborna sprava, moje modlitby boli vypocute...

Obrázok

Obrázok

Vcera rano to tam nebolo, dnes rano ano. Toereticky by mpr mala rusit hned prva krizovatka po 200 metroch, ale zrejme sa to povazuje za odbocenie mimo cesty... Nasledujuce 2 krizovatky detto, cize 70-ka je zrusena znackou pred krizovatkou na Bucinu. Takze to mame takmer kilometer so zvysenou mpr :)

Na druhej strane mesta pod zimnym stadionom bezo zmeny.
Obrázok používateľa
ANDi
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 1142
Založený: 14. Júl 2012 16:12

Re: I/50

Odoslaťod DrX » 15. Dec 2015 15:26

Super. Ako lahko sa daju veci posunut do predu, ked sa chce....
Slovakia - the Bratislava-centric banana republic with the worst regional disparities in the EU and OECD (aktualizácia maj 2023)
DrX
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 11
Založený: 08. Feb 2005 19:45
Bydlisko: KE

Re: I/50

Odoslaťod ANDi » 15. Dec 2015 15:33

Len skoda, ze im to trvalo 2 roky od rekonstrukcie...
Obrázok používateľa
ANDi
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 1142
Založený: 14. Júl 2012 16:12

Re: I/50

Odoslaťod Sentilj » 15. Dec 2015 16:21

...a tísice € na neopodstatnených pokutách!
Sentilj
pokročilý diskutujúci
 
Príspevky: 492
Obrázky: 165
Založený: 06. Jún 2010 10:38

Re: I/50

Odoslaťod FANUSIK » 15. Dec 2015 16:33

A naplnil sa statny rozpočet a ostalo aj na odmeny...A takychto usekov su u nas na SVK- Banana Republic stovky....
bude dlho trvat kym sa odveziete u nas po kvalitnej ceste 1 triedy aspon 100km...
Obrázok používateľa
FANUSIK
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 297
Založený: 09. Apr 2007 18:32
Bydlisko: PRIEVIDZA

Re: I/50

Odoslaťod yombie » 15. Dec 2015 19:29

smerom na západ od ZV je ale na I/50 presne opačný trend.. v Horných Vesteniciach zmizla na úseku bez akejkoľvek zástavby 70tka už pred vyše rokom
(a hneď tam začali vyberať pokuty..), medzi Bánovcami a Hornými Ozorovcami detto.. prejazd križovatkou pri Trenčianskych Miticiach označili rovno ako obec, takže tu máme asi 150 metrov dlhý úsek prejazdom obce kde nie je jeden jediný dom a ani zvýšený pohyb chodcov.. ak už chceli znížiť rýchlosť kvôli bezpečnejšiemu výjazdu z križovatky, tak bohate stačila obyčajná 70tka.. na vrchu stúpania pri Mníchovej Lehote je od minulého roka miesto 90tky rovno nezmyselná 50tka.. (kvôli ťažbe v kameňolome.. spravili im odbočovací pruh, znížili MPR o 40km/h, ale cesta je od kameňolomu pernamentne špinavá v okolitom úseku +- 1km a nikto ju nečistí.. vždy sa čaká na dážď, ktorý aj tak nestačí.. tam hore skrz ten prach už nie je ani VDZ poriadne vidieť) a môžme pokračovať čo pribudlo v minulom roku.. rovnaký nezmysel pribudol na MUK Chocholná s diaľnicou D1, tam tiež osadili miesto 70tky nezmyselnú 50tku.. to isté je o kus ďalej pri dalioile, alebo pri odbočke na Stankovce / Trenčiansku Turnú.. tam pre to mám aspoň pochopenie, keďže sú tam príšerne vysoké intenzity dopravy a tá križovatka je taká nešťastná, aká je.. aj keď samozrejme že by som tam radšej videl regulérne prípájacie a odbočovacie pruhy, prípadne rovno MUK, priestoru tam na to je habadej a takáto križovatka by si ju určite zaslúžila.. ;-) neviem či som na niečo zabudol.. ešte ma napadá nekonečná 60tka medzi Drietomou a Starým Hrozenkovom, tá slúži tiež len na vyberanie pokút.. ale tá už je tam roky rokúce, hádam od nepamäti.. :D

btw. dnes sprejazdnili rekonštruovaný úsek pri Trenčianskych Miticiach v oboch smeroch.. je tam síce ešte rýchlostné obmedzenie na 50 km/h, ale už to konečne ide aspoň relatívne plynulo, bez nejakého väčšieho zdržania (po roku, hehe.. :roll: )
Obrázok používateľa
yombie
pokročilý diskutujúci
 
Príspevky: 251
Obrázky: 133
Založený: 27. Nov 2013 17:42
Bydlisko: Prievidza

Re: I/50

Odoslaťod flakst » 15. Dec 2015 19:40

Yombie, pekne si to zosumarizoval. Veľmi často chodím po tomto ťahu a všetko, vrátane zmeny z I/50 na I/9 tuším smeruje k nejakému odsúvaniu pozitívnych zmien na ceste. Mám až pocit, že tie zníženia MPR spravili zámerne, aby vybrali na pokutách, čo budú stáť opravy a prípadná R-ka, ktorá je vo veľmi veľkej hmle až nedohľadne. V dohľadnej dobe očakávam zníženie rýchlosti aj na úseku určenom pre váženie kamiónov - pribudli tam podklady pre značky (pravdepodobne sa tam budú vešať dočasné značky, prípade je možné značky otáčať).

smerom na západ od ZV je ale na I/50 presne opačný trend.. v Horných Vesteniciach zmizla na úseku bez akejkoľvek zástavby 70tka už pred vyše rokom
(a hneď tam začali vyberať pokuty..), medzi Bánovcami a Hornými Ozorovcami detto.. prejazd križovatkou pri Trenčianskych Miticiach označili rovno ako obec, takže tu máme asi 150 metrov dlhý úsek prejazdom obce kde nie je jeden jediný dom a ani zvýšený pohyb chodcov.. ak už chceli znížiť rýchlosť kvôli bezpečnejšiemu výjazdu z križovatky, tak bohate stačila obyčajná 70tka.. na vrchu stúpania pri Mníchovej Lehote je od minulého roka miesto 90tky rovno nezmyselná 50tka.. (kvôli ťažbe v kameňolome.. spravili im odbočovací pruh, znížili MPR o 40km/h, ale cesta je od kameňolomu pernamentne špinavá v okolitom úseku +- 1km a nikto ju nečistí.. vždy sa čaká na dážď, ktorý aj tak nestačí.. tam hore skrz ten prach už nie je ani VDZ poriadne vidieť) a môžme pokračovať čo pribudlo v minulom roku.. rovnaký nezmysel pribudol na MUK Chocholná s diaľnicou D1, tam tiež osadili miesto 70tky nezmyselnú 50tku.. to isté je o kus ďalej pri dalioile, alebo pri odbočke na Stankovce / Trenčiansku Turnú.. tam pre to mám aspoň pochopenie, keďže sú tam príšerne vysoké intenzity dopravy a tá križovatka je taká nešťastná, aká je.. aj keď samozrejme že by som tam radšej videl regulérne prípájacie a odbočovacie pruhy, prípadne rovno MUK, priestoru tam na to je habadej a takáto križovatka by si ju určite zaslúžila.. ;-) neviem či som na niečo zabudol.. ešte ma napadá nekonečná 60tka medzi Drietomou a Starým Hrozenkovom, tá slúži tiež len na vyberanie pokút.. ale tá už je tam roky rokúce, hádam od nepamäti.. :D

btw. dnes sprejazdnili rekonštruovaný úsek pri Trenčianskych Miticiach v oboch smeroch.. je tam síce ešte rýchlostné obmedzenie na 50 km/h, ale už to konečne ide aspoň relatívne plynulo, bez nejakého väčšieho zdržania (po roku, hehe.. :roll: )
Obrázok používateľa
flakst
diskutujúci
 
Príspevky: 233
Obrázky: 9
Založený: 15. Jún 2005 19:03

Re: I/50

Odoslaťod FANUSIK » 16. Dec 2015 17:42

no tak to bude uz uplna kat astrofa,,Isiel som usekom vcera a na semaforoch na vaziacej stanici uz svietila zelena...heh.. :) ..No ako som siel smerom od PD do TN.. zase som siel ako slimacik priemerka asi 66 km /h.. :wink: .Potesi akurat to ze buducu jar asi maj ak sa nic mimoriadne nestane sa otvori jediny obchvat na zapadnej R2 ...BN...aj ten stat zamerne poddimenzoval a krizovatky najma to doacasne , podla mna dlhobodo pri PRAVOTICIACH je velmi ubohe. :( Skratka šetrilo sa kde sa dalo .Najprv skratili usek asi o 1 km v plnom profile a potom odflakli napojenie pri Pravoticiach...No a na zaver taka pikoska vcera som si vsimol ze novy usek za Kruhačom na konci useku pod mostom R2 jky...nie je nic moc za 2 mesiace uz je badat menšie vyjazdene kolaje a prepadliny.a nerovnosti..a to je prosim uplne novy usek ... :!: :!: :!:
bude dlho trvat kym sa odveziete u nas po kvalitnej ceste 1 triedy aspon 100km...
Obrázok používateľa
FANUSIK
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 297
Založený: 09. Apr 2007 18:32
Bydlisko: PRIEVIDZA

Re: I/50

Odoslaťod yombie » 16. Dec 2015 19:59

ten obchvat BN je aj tak len taká záplata, aby ľudia na nejaký čas držali hubu a krok.. nič sa nevyrieši.. tranzit na smer PE / TO bude chodiť aj tak cez mesto, keďže v rámci škrtania financii z projektu vypustili kompletne celú jednu dôležitú MUK... :roll: rovnako ako odfláknutá MUK Bánovce (západ), kde chýba dočasné napojenie v smere na TN a zatiaľ nič nenasvedčuje tomu, že by sa to malo do mája 2016 zmeniť.. autá idúce v smere do TN tak budú musieť zísť odpájacou vetvou dole z obchvatu, vrátiť sa takmer kilometer na KO s I/50 a znovu asi kilometer pokračovať po I/50 na miesto kde by malo byť dočasné napojenie.. ak k tomu pripočítame 0,9 km, o ktoré predĺži obchvat BN pôvodnú trasu I/50 cez mesto.. dostaneme takmer trojkilometrovú (!) zachádzku v smere do Trenčína.. a ako perlička na záver je smer z TN do PD.. ak bude chcieť totižto niekto odbočiť na obchvat (odbočenie smerom vľavo), bude musieť dávať prednosť kompletne všetkej doprave idúcej z protismeru.. (t.j. kompletne všetkému tranzitu smerujúcemu od PD, PE a TO na TN..) ale to už zaťahujem diskusiu do R2, to sem nepatrí..
ale späť k tomu, o čom rozprával FANUSIK.. tá preložka I/50 sa fakt ani nie po polroku užívania rozpadáva. krásne je to vidieť aj na výjazde z KO v smere do BN.. je tam už slušne hlboký pohup (prepad) v pravej časti vozovky.. nie je to nejaká náhla skoková zmena, klesá to tam celé na väčšej ploche, ale už je to pekne pozorovateľné.. ak sa nemýlim, touto stavbou si mali Inžinierske stavby, a.s. napraviť svoje zlé meno z posledných rokov.. neviem ako vás, ale mňa teda moc nepresvedčili.. som zvedavý ako tá preložka I/50 popod R2 bude vyzerať po zime.. :lol:
Obrázok používateľa
yombie
pokročilý diskutujúci
 
Príspevky: 251
Obrázky: 133
Založený: 27. Nov 2013 17:42
Bydlisko: Prievidza

Re: I/50

Odoslaťod FANUSIK » 16. Dec 2015 21:02

No yombie , tak tiez si to postrehol...ze ten prepad tam je. :wink: .aj som si ponadaval čo za amaterov robilo tuto cestu , ved kvalita zodpoveda, aj prevedenie ako keby to bola docasna spojka kym sa cesta konečne nedokonči. :idea: ..No ale za prve za kvalitu je zodpovedny aj dozor..takze ...kto tuto stavbu dozoruje...a kto ju prebral v takom žalostnom stave.??? :?: :idea: ..Stale tvrdim len malokde sa na SVK cestnych stavbach stretavame zo skutočnou kvalitnou odvedenou pracou...Smutne musim konstatovat, ked cestujem v lete dost po europe cez niekolko krajin za 20 hodin že aj hoci v MACEDONSKU sa cesty opravuju a stavaju kvalitnejšie...a je mozne ze za menej penazi...a samozrejme rychlejsie....Ono staci pozriet mapy.cz a vo vychodnej EUROPE/ MADARSKO ,RUMUNSKO,Bulharsko,Ukrajina ,Litva Bielorusko atd / sa tolen tak zelenie Dialnicami a RC...
bude dlho trvat kym sa odveziete u nas po kvalitnej ceste 1 triedy aspon 100km...
Obrázok používateľa
FANUSIK
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 297
Založený: 09. Apr 2007 18:32
Bydlisko: PRIEVIDZA

Re: I/50

Odoslaťod cargobull » 22. Jan 2016 13:40

ako dlho je uz na google mapach precislovana cesta?
Obrázok používateľa
cargobull
pokročilý diskutujúci
 
Príspevky: 294
Obrázky: 75
Založený: 05. Aug 2010 18:42

Re: I/50

Odoslaťod yombie » 22. Jan 2016 15:34

Nejaký čas to už je. Zmenu už zaznamenali všetci. Waze, openstreetmap, hiking (shocart), freemap aj mapquest. Google maps boli medzi poslednými.
Aj keď som asi hlavným odporcom deklasovania tohto medzinárodného ťahu na "bezvýznamné" kratšie okresky "prvej triedy", je asi najvyšší čas, aby sme sa tiež posunuli ďalej a išli s dobou.. Vlákno I/50 by mohlo ostať zachované a nezamknuté pre všeobecnú diskusiu o medzinárodnom ťahu I/50 od Brna až po Vyšné Nemecké.. a v prípade záujmu by sa teda eventuálne mohli vytvoriť tri samostatné vlákna I/9, I/16 a I/19 na diskusiu pre jednotlivé úseky. Možno by nebolo na škodu spraviť hlasovanie a prieskum medzi forúmakmi, aby sa zbytočne nevytváralo niečo, čo vlastne nikto nechce.. ;-) Osobne si myslím, že by možno postačovala zmena názvu vlákna z I/50 na I/50 (I/9, I/16, I/19). Je to jasné, stručné, výstižné, zahŕňa to celý ťah a nie je potrebné kvôli tomu vytvárať nové, zbytočné a mätúce vlákna..
Obrázok používateľa
yombie
pokročilý diskutujúci
 
Príspevky: 251
Obrázky: 133
Založený: 27. Nov 2013 17:42
Bydlisko: Prievidza

Re: I/50

Odoslaťod Rio13.zm » 22. Jan 2016 19:58

preco deklasovanie? v CZ davno seru na nejaky medzinarodny tah, oznacenie SK mas iba kusok pred hranicou. to skor my sa mozme pochvalit, ze CZ je uz znacena tak v Ziari na R1xR2, tak aj v Prievidzi, my sa hanbit nemusime.

co sa tyka preznacenia ciest prvych tried, na ceskom fore to sleduju a je im luto, ze si menime cislovanie, ale na otazku preco s tym zacali ako prvy, mi nikto neodpovedal, napriklad ich cesta I/64 Aš-Cheb a niekolko dalsich. dalej ma napada cesta 51, volakedy zacinala v Brne, teraz v Hodonine ma krizovatke s I/55, ale stanicenie my stale dodrziavame od Brna, v CZ pre istotu nemaju ziadne. https://cs.wikipedia.org/wiki/Silnice_I/51
to iste na ceskom uzemi s I/18 (I/35). im je sumafuk, ze u nas tie cesty pokracovali, oni si to spravili po svojom, tak preco nie aj my.

a nakoniec, ved popri starej I/50 bude R2,R1 a D1, nikoho casom ani nenapadne, ze volakedy tam isla suvisla cesta ked sa bude vozit po dialnici.
Obrázok používateľa
Rio13.zm
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 908
Obrázky: 197
Založený: 27. Jan 2007 17:42
Bydlisko: Zlaté Moravce

Re: I/50

Odoslaťod ANDi » 23. Jan 2016 10:39

yombie suhlas, tiez sa priklanam na jednoduchu zmenu nazvu na "I/50 (I/9, I/16, I/19)"
Obrázok používateľa
ANDi
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 1142
Založený: 14. Júl 2012 16:12

Re: I/50

Odoslaťod flakst » 25. Jan 2016 07:47

Tiež sa prikláňam iba k zmene názvu. Človek potom vie, čo sa deje aj na zvyšku bývalej I/50.
Obrázok používateľa
flakst
diskutujúci
 
Príspevky: 233
Obrázky: 9
Založený: 15. Jún 2005 19:03

Re: I/50

Odoslaťod i15 » 25. Jan 2016 17:22

ja som za rozdelenie, keďže úsek od ZH po TN vôbec nevyužívam a predpokladám, že veľa ľudí z okolia BN vôbec nevyužíva KE-UA
Obrázok používateľa
i15
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 827
Založený: 21. Jan 2007 20:49
Bydlisko: vo výslužbe

Re: I/50

Odoslaťod yombie » 26. Jan 2016 00:20

No určite by som to nedelil iba kvôli tomu kto čo využíva. Ja napr. využívam aj TN-ZH aj ZV-LC ;-)
Obrázok používateľa
yombie
pokročilý diskutujúci
 
Príspevky: 251
Obrázky: 133
Založený: 27. Nov 2013 17:42
Bydlisko: Prievidza

Re: I/50

Odoslaťod Rio13.zm » 26. Jan 2016 06:59

Samozrejme rozdelit. Staru temu uzavriet a vytvorit nove. Pripadne s tym pockat do leta, kedy sa bude schvalovat novy koncept preznacenia ciest.
Obrázok používateľa
Rio13.zm
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 908
Obrázky: 197
Založený: 27. Jan 2007 17:42
Bydlisko: Zlaté Moravce

Re: I/50

Odoslaťod Andrej » 26. Jan 2016 12:27

yombie napísal:No určite by som to nedelil iba kvôli tomu kto čo využíva. Ja napr. využívam aj TN-ZH aj ZV-LC ;-)

Bol by pre teba taký problém ísť po rozdelení do oboch tém? Tým, ktorých zaujíma iba jedna časť to výrazne pomôže.

Každopádne rozdelenie tém by sa malo riešiť koncepčne po dohode s adminmi a pre všetky cesty, nielen I/50.
Andrej
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 608
Založený: 08. Feb 2005 16:57

Re: I/50

Odoslaťod yombie » 26. Jan 2016 12:50

Jasné že by to nebol problém, moje stanovisko a možné riešenia som už písal vyššie. Rozhodnutie je na iných. Ja sa ale z hľadiska prehľadnosti pripájam k ANDimu a flakstovi, premenovať na I/50 (I/9, I/16, I/19).. Ak vytvárať nové vlákna, tak toto ponechať spočiatku neuzamknuté.. skôr či neskôr upadne do zabudnutia samo, ale skôr neskôr ;-)
Obrázok používateľa
yombie
pokročilý diskutujúci
 
Príspevky: 251
Obrázky: 133
Založený: 27. Nov 2013 17:42
Bydlisko: Prievidza

Re: I/50

Odoslaťod bigtoudy » 08. Apr 2016 12:25

Aktuálne info: úsek cca 2 km od Podkriváňa smerom na Lučenec, ktorý bol od jesene vyfrézovaný je už skoro celý vyasfaltovaný, dnes tam asfaltujú posledné metre.
bigtoudy
návštevník
 
Príspevky: 12
Založený: 12. Máj 2013 20:34

PredchádzajúcaĎalšia

Naspäť na Cestná sieť

Kto je prítomný

Používatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 17 hostí.