Križovatka Prístavný most - Most Apollo

sekcia venovaná cestnej sieti

Moderátor: Moderátori

Križovatka Prístavný most - Most Apollo

Odoslaťod Čavo » 02. Sep 2005 07:06

Tí ktorí navrhli značenie na tejto križovatke (zjazd z Prístavného mosta) sa rozhodli, že nie je vhodné aby oba mosty (Prístavný aj Apollo), boli rozumne prejazdné. Popis možných a predpokladane častých kolízií je popísaný v článku.

http://dialnice.info/viewtopic.php?t=1343

Možnosť riešenia ma napadá len jedna. A to zrušiť pravý jazdný pruh v oblúku pri prejazde z Prístavného mostu a použiť len jeho poslednú časť ako pripájací pruh z Einsteinovej ulice.

Máte niekto lepší nápad?
čavo

To čo píšem, sú moje názory, alebo informácie, ktoré mám. Budem rád, ak si žiadne moje slová nikto nebude brať osobne.
Čavo
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 541
Obrázky: 1
Založený: 07. Feb 2005 14:19
Bydlisko: Nitra

Odoslaťod mel » 02. Sep 2005 11:45

Este je tam jeden problem a to ten, ze je tam najazd na Einsteinovu z dolnozemskej ... teda ak by zostal iba jeden pruh mohlo by dochadzat ku koliziam priamo v lavom pruhu na zjazde, ked by sa auta tlacili do odbocovacieho pruhu... Riesenie by mohlo byt dat na tom najazde znacku daj prednost v jazde ... teda prednost by mali ti, ktori odbocuju z pristavneho mosta ... neviem si ale celkom dobre predstavit ako by to fungovalo v skutocnosti ... skor v tej zakrute chyba tabula a znizeni poctu pruhov o 50 m a tabula Ine nebezpecenstvo ...


http://www.dialnice.info/album_pic.php?pic_id=283
mel
Obrázok používateľa
mel
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 10
Založený: 07. Feb 2005 12:41

Odoslaťod Čavo » 02. Sep 2005 12:00

Ten nájazd na jar zrušia. Teda dúfam, že na jar dajú k dispozícii nájazd, ktorý sa pripája az za odbočením. Záleží to od toho, kedy otvoria diaľnicu na Einsteinovej.

Ale samozrejme. Dovtedy musia nejako aspoň dočasne vyriešiť i túto šlamastiku.
čavo

To čo píšem, sú moje názory, alebo informácie, ktoré mám. Budem rád, ak si žiadne moje slová nikto nebude brať osobne.
Čavo
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 541
Obrázky: 1
Založený: 07. Feb 2005 14:19
Bydlisko: Nitra

Odoslaťod aquila » 02. Sep 2005 12:13

ten navrh v galerii je OK, ale aj tak by to mali uplne inak urobit :roll:
Obrázok používateľa
aquila
administrátor
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 577
Založený: 03. Feb 2005 18:08
Bydlisko: doma :)

Odoslaťod mel » 02. Sep 2005 12:40

čavo napísal:Ten nájazd na jar zrušia. ....


Yo, tak to som si neuvedomil ... potom som jasne za jeden pruh v tom obluku a brutaaaaalne hrubu bielu krajnicu :)
mel
Obrázok používateľa
mel
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 10
Založený: 07. Feb 2005 12:41

Opačný smer

Odoslaťod Čavo » 04. Sep 2005 10:31

Aby to nebolo len také jednoduché, tak z druhej strany urobili tiež chaos.

http://dialnice.info/viewtopic.php?p=9256#9256

Tak teraz by bolo zaujímavé kde je problém? V návrhu? Že byto takto niekto naprojektoval? Alebo v realizácii?
čavo

To čo píšem, sú moje názory, alebo informácie, ktoré mám. Budem rád, ak si žiadne moje slová nikto nebude brať osobne.
Čavo
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 541
Obrázky: 1
Založený: 07. Feb 2005 14:19
Bydlisko: Nitra

Re: Opačný smer

Odoslaťod Antimander » 04. Sep 2005 12:17

čavo napísal:Tak teraz by bolo zaujímavé kde je problém? V návrhu? Že byto takto niekto naprojektoval? Alebo v realizácii?


Jedny(i) spravia, potom sa to znovu upraví, výsledok je "chaos", je to o nespolupráci.

Toto by nikto nenavrhol. :wink:

Ps: Pre ukľudnenie, je to bežným javom, žiaľ, aj v iných metropolách EÚ.
Obrázok používateľa
Antimander
pokročilý diskutujúci
 
Príspevky: 425
Obrázky: 5
Založený: 02. Aug 2005 13:46

Re: Opačný smer

Odoslaťod Čavo » 04. Sep 2005 12:40

Antimander napísal:Jedny(i) spravia, potom sa to znovu upraví, výsledok je "chaos", je to o nespolupráci.

Toto by nikto nenavrhol. :wink:

Ps: Pre ukľudnenie, je to bežným javom, žiaľ, aj v iných metropolách EÚ.


Dobre, to pochopím pri čiarach. Tie sa tak či tak do pol roka dajú do poriadku, lebo sa zoderú. Ale kto je zodpovedný za značky? Niekto predsa musí navrhnúť kde, ktorá značka bude a mal by byť za to zodpovedný.

Polícia deklaruje, že je u nás priveľa dopravných nehôd. Ale aby si zamietli pred vlasným prahom? (Možno sa mýlim, ale mám pocit, že polícia schvaľuje umiestnenie dopravných značiek. Ak je to inak tak ma vyveďte z omylu.)

PS: Vôbec ma to neukľudnilo. Z toho ide strach. Prečo sa musíme zrovna v tomto opičiť.
čavo

To čo píšem, sú moje názory, alebo informácie, ktoré mám. Budem rád, ak si žiadne moje slová nikto nebude brať osobne.
Čavo
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 541
Obrázky: 1
Založený: 07. Feb 2005 14:19
Bydlisko: Nitra

Re: Opačný smer

Odoslaťod Antimander » 04. Sep 2005 13:29

čavo napísal:Dobre, to pochopím pri čiarach. Tie sa tak či tak do pol roka dajú do poriadku, lebo sa zoderú. Ale kto je zodpovedný za značky? Niekto predsa musí navrhnúť kde, ktorá značka bude a mal by byť za to zodpovedný.

Polícia deklaruje, že je u nás priveľa dopravných nehôd. Ale aby si zamietli pred vlasným prahom? (Možno sa mýlim, ale mám pocit, že polícia schvaľuje umiestnenie dopravných značiek. Ak je to inak tak ma vyveďte z omylu.)

PS: Vôbec ma to neukľudnilo. Z toho ide strach. Prečo sa musíme zrovna v tomto opičiť.


čavo,

máš samozrejme úplnú pravdu. Ale neviem, aký bol postup, takže to nechcem hodnotiť. Tam mohli exitovať 2 pruhy, ... aj na značke, aj podľa čiar, ... len sa to potom premaľovalo a čo s tým má potom polícia?

Takže ja to nechcem takto "súdiť".

V každom prípade je to chyba, no zase je to o tom, že médiá/ľudia musia docieliť zmenu. Je zbytočné (pre výsledok) to uverejniť na internete bez nejakých výziev pre kompentných. :wink:
Obrázok používateľa
Antimander
pokročilý diskutujúci
 
Príspevky: 425
Obrázky: 5
Založený: 02. Aug 2005 13:46

Cervene cisla na dopravnych znackach

Odoslaťod ELZ » 05. Sep 2005 16:05

Mozno to tu uz bolo kdesi spominane. Na znackach na Moste Apollo som si vsimol cisla v cervenom ramceku asi ako oznacenie cesty (boli tam aj klasicke zelene aj modre ramceky). Nevie mi niekto povedat, co tie cervene ramceky znamenaju?
ELZ
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 968
Obrázky: 0
Založený: 13. Máj 2005 07:05

Re: Cervene cisla na dopravnych znackach

Odoslaťod zvonec » 05. Sep 2005 18:56

ELZ napísal:Nevie mi niekto povedat, co tie cervene ramceky znamenaju?


Aj ked som sice este nemal tu cest ist po moste Apollo, ale podla mna to bude oznacenie prislusnej dialnice, ktora vedie v danom smere. Skus si pozriet thread http://www.dialnice.info/viewtopic.php?t=715 , kde MH vysvetluje niektore pripravovane zmeny v dopravnom znaceni.
Obrázok používateľa
zvonec
diskutujúci
 
Príspevky: 95
Založený: 11. Júl 2005 15:03
Bydlisko: EU

Odoslaťod expwy » 06. Sep 2005 11:58

Tie červené rámčeky označujú číslo diaľnice. Sú už aj na úseku D1 Ladce - Beluša. A budú na všetkých nových značkách v BA a na celom Slovensku.
30/2020 & VL 6 & TP 117/118 - systémový prístup k pravidlám cestnej premávky a DZ
Obrázok používateľa
expwy
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 183
Založený: 08. Apr 2005 09:30

Odoslaťod verdi » 06. Sep 2005 18:03

bolo by tu este jedno riesenie: zakazat odbocenie z mosta Apollo na Bosakovu ul. .. vyhlo by sa koliznym situaciam pri odbocovani do prava(preradovanie ) cez zjazd z Pristavneho mosta. o par 100m je svetelna krizovatka .. pohodlne a hlavne bezpecne odbocenie do Petrzalky .. o nieco by sa zvysila premavka na Mamateyovej .. ale je to asi podstatne mensie zlo ako ten paskvil co tam je teraz.
verdi
nováčik
 
Príspevky: 2
Založený: 10. Aug 2005 12:00

Odoslaťod Antagonis » 06. Sep 2005 18:19

verdi napísal:bolo by tu este jedno riesenie: zakazat odbocenie z mosta Apollo na Bosakovu ul. .. vyhlo by sa koliznym situaciam pri odbocovani do prava(preradovanie ) cez zjazd z Pristavneho mosta. o par 100m je svetelna krizovatka .. pohodlne a hlavne bezpecne odbocenie do Petrzalky .. o nieco by sa zvysila premavka na Mamateyovej .. ale je to asi podstatne mensie zlo ako ten paskvil co tam je teraz.


verdi,

ale tu nejde o zákazy, ale vodorovné DZ, ktoré je chybné, a následne nezodpovedá ani zvislé DZ, resp. nebolo doplnené. :wink:
Antagonis
návštevník
 
Príspevky: 32
Obrázky: 1
Založený: 04. Sep 2005 14:11

Odoslaťod Miro » 09. Sep 2005 07:41

Kde by sa dala pozrieť schéma križovatky Prístavný most x Most Apollo? Onedlho tade pôjdem a nechcel by som sa tam stratiť :) Dá sa odbočiť z Prístavného mosta na Apollo a naopak?
Miro
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 5
Založený: 12. Jún 2005 19:47

Odoslaťod zvonec » 09. Sep 2005 08:43

Miro napísal:Kde by sa dala pozrieť schéma križovatky Prístavný most x Most Apollo? Onedlho tade pôjdem a nechcel by som sa tam stratiť :)


Miro skus si pozriet http://www.metroba.sk/sk/images/project ... zacia5.jpg
Pozor, ma to 1,19 MB.

Miro napísal:Dá sa odbočiť z Prístavného mosta na Apollo a naopak?

Podla tej schemy nie, a aj podla realneho stavu tak ako to bolo postavene nie :(
Obrázok používateľa
zvonec
diskutujúci
 
Príspevky: 95
Založený: 11. Júl 2005 15:03
Bydlisko: EU

Odoslaťod Dialniciar » 09. Júl 2006 19:37

Dopravné obmedzenie v okolí Prístavného mosta - fotografie. :arrow:

http://www.dialnice.info/viewtopic.php?t=4259
Dialniciar
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 304
Založený: 23. Jún 2005 19:16

Odoslaťod Dialniciar » 20. Sep 2006 20:02

Viete niekto, aký je tu ďalší posun :?: Zmenilo sa tu niečo v poslednom období :?:
Dialniciar
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 304
Založený: 23. Jún 2005 19:16

Odoslaťod Dialniciar » 08. Dec 2006 12:11

Dialniciar napísal:Viete niekto, aký je tu ďalší posun :?: Zmenilo sa tu niečo v poslednom období :?:


A nikto nič :?: :?
Dialniciar
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 304
Založený: 23. Jún 2005 19:16

Odoslaťod aquila » 08. Dec 2006 15:23

tunak sa tak skoro nic nezmeni, najskor pocitam ked sa bude budovat CMO v petrazlke, kedze tam bude nutne nejako doviest dopravu, tak sa bude zrejme nejako prestavovat tato MUK .. skorej urcite nie. mesto nema paniaze na dolezitejsie veci ..
Obrázok používateľa
aquila
administrátor
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 577
Založený: 03. Feb 2005 18:08
Bydlisko: doma :)

Odoslaťod Dialniciar » 29. Dec 2006 12:56

aquila napísal:tunak sa tak skoro nic nezmeni, najskor pocitam ked sa bude budovat CMO v petrazlke, kedze tam bude nutne nejako doviest dopravu, tak sa bude zrejme nejako prestavovat tato MUK .. skorej urcite nie. mesto nema paniaze na dolezitejsie veci ..


Som myslel, že úver by mohol byť. :roll:
Dialniciar
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 304
Založený: 23. Jún 2005 19:16

Odoslaťod Dialniciar » 14. Mar 2007 23:33

aquila napísal:tunak sa tak skoro nic nezmeni, najskor pocitam ked sa bude budovat CMO v petrazlke, kedze tam bude nutne nejako doviest dopravu, tak sa bude zrejme nejako prestavovat tato MUK .. skorej urcite nie. mesto nema paniaze na dolezitejsie veci ..


A vlastne, ... čo je to CMO :?: :idea:
Dialniciar
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 304
Založený: 23. Jún 2005 19:16

Odoslaťod Čavo » 15. Mar 2007 06:53

Tuším Centrálny Mestký Okruh.
čavo

To čo píšem, sú moje názory, alebo informácie, ktoré mám. Budem rád, ak si žiadne moje slová nikto nebude brať osobne.
Čavo
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 541
Obrázky: 1
Založený: 07. Feb 2005 14:19
Bydlisko: Nitra

Odoslaťod tr3mp » 15. Mar 2007 10:23

Dialniciar napísal:A vlastne, ... čo je to CMO :?: :idea:


Centrálna mestská oblasť
tr3mp
diskutujúci
 
Príspevky: 170
Obrázky: 4
Založený: 08. Feb 2005 18:27

Odoslaťod Dialniciar » 19. Mar 2007 18:25

Tak ktoré: "Centrálna mestská oblasť" alebo "Centrálny Mestský Okruh" :?: :?:
Dialniciar
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 304
Založený: 23. Jún 2005 19:16

Ďalšia

Naspäť na Cestná sieť

Kto je prítomný

Používatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 29 hostí.