Cestná sieť všeobecne

sekcia venovaná cestnej sieti

Moderátor: Moderátori

Re: Cestná sieť všeobecne

Odoslaťod Tomas PO » 06. Júl 2011 13:02

aktualne vyzera byt cez SSC aktualna aj Kuzmanyho v PO (ale to je len cca 200 metrov)
ta neznam ci ne hej
Obrázok používateľa
Tomas PO
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 975
Založený: 03. Okt 2006 23:43
Bydlisko: Presov

Re: Cestná sieť všeobecne

Odoslaťod i15 » 18. Júl 2011 18:39

Qwert mi konecne ujasnil, co je ta prelozka I/11 v Cadci. Nie je to prelozka casti, po ktorej jazdi tranzit, ale prelozka vnutri mesta, ktora bude tvorit privadzac na D3. Nie ze by som tych vcelku smiesnych 7 mil € zavidel, v dohladnej dobe sa toho na Kysuciach aj tak vela nepostavi. Ale je zaujimave, ze tu je SSC ochotna stavat prelozku pre vnutromestsku dopravu, ktora nebude sluzit tranzitu a navyse NDS planuje za 2-3 roky rozostavat chybajucu cast dialnicneho obchvatu mesta. V menej vyvolenych mestach su to automaticky argumenty proti akejkolvek investicii do cesty I.triedy.
Obrázok používateľa
i15
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 827
Založený: 21. Jan 2007 20:49
Bydlisko: vo výslužbe

Re: Cestná sieť všeobecne

Odoslaťod granite01 » 18. Júl 2011 20:01

Čadca je bližšie ako Prešov, Košice, SNV, atď. do Bratislavy (alebo Žiliny). V tom je hlavný problém. Myslíš prečo najhoršie cesty sú v Prešovskom a Košickom kraji. Lebo peniaze sem ani nedorazia. Najskôr sa vyriešia problematické úseky na Západnom Slovensku, potom niečo kvapne stredu a na východ . . . naj skapu tam na ďalekom východe.
granite01
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 747
Založený: 02. Dec 2010 16:18
Bydlisko: KE

Re: Cestná sieť všeobecne

Odoslaťod pppoposition » 18. Júl 2011 20:32

granite01 napísal:Myslíš prečo najhoršie cesty sú v Prešovskom a Košickom kraji. Lebo peniaze sem ani nedorazia.


Neviem, naozaj neviem, či je to len kvôli peniazom. Už som to písal aj na iných miestach a stále si myslím, že toto naozaj hlavný problém nie je.

Na druhej strane nevravím, že ich je veľa alebo prebytok, to nie. Ale ak sa chce, tak sa dá urobiť veľmi veľa vecí aj za málo peňazí, prípadne zohnať ďalšie.

Ešte by som sa s vami chcel podeliť o jeden postreh: Čo myslíte, ktorý kraj sa viac stará o svoje cesty? Košický alebo Prešovský?

Moja skúsenosť hovorí, že Prešovský. Vzhľadom na "peniaze", ktoré by mali smerovať do týchto krajov by to však podľa mňa malo vychádzať naopak... nie? Niekde je chyba ...

Postreh z ciest: Napríklad medzi Michalovcami a Humenným až donedávna bola situácia taká, že ... ak idete, idete (z Michaloviec), ... tak až do Strážskeho je tá cesta relatívne "nič moc"... Nevravím, že je to poľná "drganica", to nie ... ale ... človek by nepovedal, že takto vyzerá cesta 1. triedy I/18... a to sme v Košickom kraji. Tesne za Strážskym začína Prešovský kraj ... a cesta číslo 558. Ale to až normálne vidíte ten rozdiel - pekná široká krajnica, dobrý povrch, a tak ďalej ... viac-menej super. A takto to pokračuje až po Brekov. No a odtiaľ potom úsek do Humenného je rovinka - tam to až také úžasné nie je, ale aj tak je to dobré...

Až donedávna človek naozaj mohol vidieť veľmi výrazný rozdiel, keď tadiaľto prechádzal z Košického do Prešovského kraja... V poslednom čase sa to trošku zlepšilo, lebo sa urobili nejaké opravy pred Strážskym napríklad ... ale aj tak ... stále to nie je oslnivé. A v Prešovskom kraji sa medzitým tiež nezaháľalo - spravili nový pekný vstup do Humenného, dvojprúdovka, 70km/h ... jednoducho snažia sa ...

Čo som tým všetkým asi chcel povedať? Len toľko, že keď sa chce, tak aj v Prešovskom kraji sa dá stavať, ... nechýbajú peniaze ... prečo to až tak nejde v Košickom je otázka...
pppoposition
diskutujúci
 
Príspevky: 85
Obrázky: 0
Založený: 18. Júl 2011 13:32

Re: Cestná sieť všeobecne

Odoslaťod granite01 » 18. Júl 2011 21:06

No, najskôr by som si naštudoval, kto spravuje jednotlivé cesty. :)
CEstu I.triedy spravuje SSC = Slovenská správa ciest = keďže na východnom Slovensku je správa len jedna, tak podľa kraju to nemôže fungovať. Skôr to závisí od toho, ktoré cesty považujú na základe určitých kritérií ako dôležitejšie. Ako príklad . . . možno považujú cestu I/18 PO-Strážske za dôležitú a od križovatky ďalej I/77 na Humenné. (a nie na Michalovce)
Ale je pravda, že údržbu ciest si objednáva SSC u jednotlivých správcov ciest samosprávnych krajov. (SC Preš.kraj a SC Koš.Kraj)
Takže cesty I.triedy sú záležitosť IVCS Košice (Slovenská správa ciest)

CEsty II.triedy (II/558) má na starosti Prešovský samosprávny kraj = dáva na ňu peniaze. Samozrejme sa kraj musel zadĺžiť, pretože chcel zlepšiť kvalitu ciest a štát mu ich odovzdal v zlom stave.
Možno to nebol prípad II/558. Treba si tiež uvedomiť, že cesty II. triedy pôvodne SSC rozdeľovala tiež na 2 kategórie (predtým, ako ich správu odovzdala samosprávnym krajom): na tie dôležitejšie a menej dôležité. Predpokladám, že cesta II/558 patrila medzi tie dôležitejšie (keďže spája HN - VR - Stropkov)
granite01
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 747
Založený: 02. Dec 2010 16:18
Bydlisko: KE

Re: Cestná sieť všeobecne

Odoslaťod i15 » 19. Júl 2011 04:58

pppoposition napísal:
Neviem, naozaj neviem, či je to len kvôli peniazom. Už som to písal aj na iných miestach a stále si myslím, že toto naozaj hlavný problém nie je.


Ale je, a to specialne v pripade ciest 1.triedy. To, ze sa neopravuju, je jedine nasledkom nedostatku penazi, iny dovod nie je. Oprava cesty si nevyzaduje ziadnu velku pripravu.

A btw cesty 1.triedy v PO a KE kraji ma na starosti jeden spravca, SSC Kosice.
Obrázok používateľa
i15
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 827
Založený: 21. Jan 2007 20:49
Bydlisko: vo výslužbe

Re: Cestná sieť všeobecne

Odoslaťod Lionheart » 21. Júl 2011 17:37

Inak cesty 1.tr sa snad za predchadzajuce volebne obdobie neopravovali iba kvoli neschopnosti nominantov SNS alebo vysokym "proviziam" na ktore si mastili vrecka ...
Lionheart
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 67
Založený: 10. Dec 2007 13:24
Bydlisko: Milky way

Re: Cestná sieť všeobecne

Odoslaťod Dialniciar » 31. Júl 2011 19:21

pppoposition,

Neviem, naozaj neviem, či je to len kvôli peniazom. Už som to písal aj na iných miestach a stále si myslím, že toto naozaj hlavný problém nie je.
ja ta mozem ubezpecit ze toto je cisto len o peniazoch

na opravu dnes poskodenych a nevyhovujucich ciest I. tr. a mostov by bolo treba sumu asi 710 mil. € bez DPH do konca roka 2025, inak bude uplne bezne ze budu komunikacie mat vyjazdene kolaje, odpadnute krajnice, cesty budu nepouzitelne lebo pri kazdej burke odnesie svah ci zvali most ... a kedze rocne ide na opravy len asi 25 mil. € tak si to vyratajte, z eurofondov sa suvisle ciste opravy robit nedaju, z eurofondov sa daju len peniaze vyuzit na celkove vylepsenie bezp. parametrov - klopenia zakrut, sfrezovania usekov aby sa doriesilo odvodnenie povrchov, obnova zvodidiel a znacenia a to je teraz taka zachrana, ze Figel rozbehol uz spracovany projekt z minulej vlady, ze vycleni asi 150 mil. € na tych 500 km pocnuc tymto rokom a konciac rokom 2012 a to bude vobec najvyraznejsia oprava ciest I. triedy od roku 2005, pretoze posledne vacsie opravy v tempe 120-150 km rocne sa robili este za vlady pana Prokopovica v rokoch 2004-2005, kedy prislo k navyseniu penazi do dovtedy totalne podvyzivenej SSC, co ale aj suvisi s odclenenim ciest II. a III. triedy do spravy VÚC (dovtedy islo na tuto siet 8,5 mld. SKK, po odcleneni iba na cesty I. triedy takmer 3,5 mld. SKK co na tie casy bola ako-tak dostatocna suma)

Na druhej strane nevravím, že ich je veľa alebo prebytok, to nie. Ale ak sa chce, tak sa dá urobiť veľmi veľa vecí aj za málo peňazí, prípadne zohnať ďalšie.
skus aj napisat nieco viac, nejake hmatatelne veci, lebo toto je len taka fraza ako pred volbami na namesti ... napriklad ano, riesenim by bolo dat 10c z kazdeho 1l PHM na SSC, aby SSC mala nejake iste prijmy ... a ano, za malo penazi sa da vela urobit, da sa polozit emulzny mikrokoberec, ale jeho zivotnost je 4 roky, a potom co? zas len taketo platanie? nie, bohuzial, niektore cesty su naozaj ako emental a tu uz nepomoze nic, lenze bohuzial ak su cesty ako emental alebo maju 10cm vyjazdene kolaje, nebavime sa i povrchu ale o znicenom podlozi a tu uz treba opravy riadne do hlbky ... kto cestujete po svete, Madarsko, Chorvatsko, Polsko a Slovinsko zacalo s tymito opravami ...

Ešte by som sa s vami chcel podeliť o jeden postreh: Čo myslíte, ktorý kraj sa viac stará o svoje cesty? Košický alebo Prešovský?
Aj vzhladom na to co pises, potom dalej tak len strucne si vyjasnime jednu vec:

cesty I. triedy spravuje SSC - a ta ma 4 oblasti a jedna z nich je IVSC Kosice, ktora sa stara o cesty I. triedy v PO a KE kraji
cesty II. a III. triedy si spravuju samotne kraje - vyssie uzemne celky a tu sa mi ziada dat odpoved ze co sa tyka ciest II. a III. triedy tak aj napriek povodniam, je na tom lepsie PO kraj, ale co sa tyka ciest I. triedy je na tom po tejto stranke horsie, ale zas ukludnujuce je doplnit, ze aspon posledne roky prebieha intenzivna vystavba D1 a priprava na R4
Dialniciar
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 304
Založený: 23. Jún 2005 19:16

Re: Cestná sieť všeobecne

Odoslaťod Dialniciar » 31. Júl 2011 19:34

zoberte si ze uz v roku 2004 sa konstatovalo, ze SSC by mala mat v roku 2008 postupne 8 mld. SKK, z coho ten narast penazi mal ist na 2 veci: na cyklicku obnovu vozoviek tych 3.200 km ciest I. triedy, ktorych priemerny vek mimochodom v roku 2007 presiahol 20,5 roka /vidite dobre/ a na urychlenie vystavby novych cestnych obchvatov

je smutne, ze ani v rokoch kedy isiel rast HDP prudko nahore sa nedokazalo na cesty investovat viac, tempo oprav kleslo na priemernych 49 km rocne /v rokoch vlady pana Fica/ - a to aj preto ze Vaznym zacaty tender na opravu 150 km v poslednom roku "narazil" na protesty firiem atd. a teda Figel dokazal aj tento tender radikalne zlacnit :)

pokym ma SSC rozpocet mensi ako 200 mil. € tak proste necakajme zazraky, ... len pre vasu predstavu, Chorvatska HC dava na opravy ciest I. triedy /drzavne ceste/ v rokoch 2010-2012 cez 420 mil. € - z toho 350 mil. € je investicia EU/EIB a aj sa to vola oprava ciest I. triedy II. etapa /ta prva prebehla po vojne/ a opravia sa v krajine stovky km ciest ... kompletne, nielen povrchy ale aj svahy sa znovu uchytia atd., Chorvati v 2009-2012 v ramci statu otvoria minimum km dialnic a RC, ale na cesty I. triedy sa presunuli zdroje, takze suma sumarum posunuli sa zas vyssie ... ono vacsinou nejde oboje naraz, aj D aj I. tr. ale tu v tejto krajine nejde ani jedno ani druhe :( a aj to tak potom vyzera :(

A inak kraj s najlepsimi cestami /II. a III. trieda/ je jednoznacne Trnavsky samospravny kraj - a je to o peniazoch. Predsa len hned prve roky vzniku kraja sa opravilo 130 km. Potom prisiel uver - a vlastny rozpocet kraja a to bolo dalsich takmer 400 km. A teraz su to eurofondy a teda dalsich 150 km. Plus opravy necakane ako 10 km znicena cesta po vystavbe Samsungu a po zimach atd. co robi dalsich vyse 90 km od roku 2005 a sme na cisle 50% novych povrchov od roku 2004 a je rok 2011 - s tym ze TT kraj aj co mal znicene cesty po povodniach je vacsina opravena. Akurat viazne oprava mostov, ale je zamerom ich riesit. Ale nie je z coho.

Najhorsie kraje z hladiska ciest II. a III. triedy su jednoznacne Trenciansky /doteraz neurobil v ziadnom roku vacsie opravy - a bezne opravi iba par desiatok km rocne, co nestaci ani na cesty co su znicene kazdy rok v ramci dalsej zimy/povodni, a zrejme aj BanskoBystricky, pretoze tiez nerobil ziadne vacsie opravy, to planuje az teraz - ale bohuzial vzhladom na jeho rozlohu je to biedne.
Dialniciar
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 304
Založený: 23. Jún 2005 19:16

Re: Cestná sieť všeobecne

Odoslaťod granite01 » 31. Júl 2011 21:44

Ku cestám I.triedy: Vzhľadom k tomu, že máme vyššie HDP na obyvateľa ako v Chorvátsku, potom nerozumiem, prečo nechcú politici presmerovať do údržby (ciest, železníc atď.) aspoň niekoľko desiatok miliónov eur.
Ano, je tragédia, že za vlády v rokoch 2006 - 2010 sa nedalo na cesty I.triedy aspoň 200 mil. € na povrchy ciest (za to by sa opravilo odhadom 1 200 km, čo už nie je až tak málo)
Teraz vidia politici na ministerstve záchranu v EU fondoch. Ani sa im nečudujem, MinFin hľadá akékoľvek zdroje a nechce akceptovať žiadne zvýšenie výdavkov. Ale už dávno o tom píšem, že údržba (cyklická oprava vozoviek) by mala ísť z našich daní. Obchvaty a investične náročné opatrenia by malo ísť z EÚ fondov.

Pravdupovediac, neviem, ako sú prideľované peniaze pre VÚC (na základe akých kritérií). Čo viem, tak časť peňazí má VÚC z daní z motor.vozidiel + ďalšie peniaze má z daní, ktoré prerozdeľuje štát.
Ďalšia vec je, že koľko je ciest II. a III.triedy v jednotlivých krajoch? To by bolo tiež dobré vedieť . . .
A potom je ešte jedna vec, kto akým spôsobom manažuje kraj (to má tiež vplyv).
granite01
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 747
Založený: 02. Dec 2010 16:18
Bydlisko: KE

Re: Cestná sieť všeobecne

Odoslaťod Dialniciar » 01. Aug 2011 08:35

nechce sa mi venovat veciam, ktore su tu napisane niekolkokrat /informacie o rozsahu cestnej sieti jednotlivych krajov/

ale tak TT kraj ma cca. 550+1050 ciest II+III tr. teda spolu 1.600 km, kym napriklad PO kraj ma vyse 2.500 km ... ale tomu odpovedaju aj vyssie prijmy pre kraj ako taky

co sa tyka financovania cestnej siete, tak dan za motorove vozidla ma tieto vydavky pokryt, ale bohuzial je to tak, ze ostatne dane su nevyspytatelne /miera prerozdelenia a kompetencii neodpoveda voci sebe a cielom/ - a realita v TT kraji je taka ze ta dan tvori 10-15% beznych prijmov kraja a aj napriek tomu tieto prijmy pokryju len nasledovne: letna a zimna udrzba cestnej siete, zakladne opravy /vytlky/ po zimnej sezone. bohuzial nezostavaju financie na obnovu dlhsich usekov - na to treba najst zdroje odinakial, ... ale je to urcite aj o prioritach, TT kraj ma prioritu v cestach dlhe roky ... a stabilne kazdy rok, nielen ten predvolebny :D

keby sme to ale chceli do detailov, tak ani TT kraj nema zdroje na NOVU VYSTAVBU cestnych obchvatov v ramci ciest II. triedy ... o inych krajoch mlcim :D
Dialniciar
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 304
Založený: 23. Jún 2005 19:16

Re: Cestná sieť všeobecne

Odoslaťod granite01 » 01. Aug 2011 08:41

Trnavsky kraj ma ako ste napisali oveľa menej kilometrov ciest v sprave.
Ale je potrebne sa pozrieť aj na to, koľko podnikov, podnikateľov v kraji je. Pretože cestnú daň platia len podniky za nákladné aj osobné autá. Predpokladám, že v Trnave bude lepší výber cestnej dane (vzhľadom na počet obyvateľov) ako v BB kraji, alebo v Prešovskom, Košickom kraji.
Už to môže zvýhodňovať tento kraj.
Ale je tu aj tá otázka manažmentu a finnačného riadenia. Je možné, že to v Trnave robia lepšie.

Aby som to zhrnul, podľa mňa sa tam spojili tieto faktory dokopy (vyššia cestná daň + manažovanie). Preto táto situácia je tam pomerne dobrá.
granite01
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 747
Založený: 02. Dec 2010 16:18
Bydlisko: KE

Re: Cestná sieť všeobecne

Odoslaťod Dialniciar » 01. Aug 2011 08:50

To s tym ale a priori nic nema, Trnavsky kraj ma sice menej km ale ma aj mensie prijmy. Neviem co je na tom tak tazko pochopitelne, ... to potom podla tejto logiky uz mal mat BA kraj vsetky cesty opravene. :)

A co sa tyka dane na motorove vozidla, je vyssia az od roku 2010, predtym sa nezvysovala - nebolo to potrebne. Podniky a priemysel tiez nemusia byt vyhrou pretoze zas su cesty nicene kamionmi ... ale inak suhlas.
Dialniciar
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 304
Založený: 23. Jún 2005 19:16

Re: Cestná sieť všeobecne

Odoslaťod Andrej » 05. Aug 2011 11:03

Vyhlaseny tender na opravu vybranych mostov ciest I. triedy na celom uzemi SR rozdelene do 4 balikov
http://www.e-vestnik.sk/#EVestnik/Detail/26112
Andrej
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 608
Založený: 08. Feb 2005 16:57

Re: Cestná sieť všeobecne

Odoslaťod Andrej » 05. Sep 2011 16:06

Dnes sa otvarali obalky na tender uvedeny v predoslom prispevku. Spolu sa jedna o sumu cca 25 mil. €, financovanie z ERDF.

Tento tyzden sa rozbehne vystavba 2. mosta v TN. Snad sa coskoro rozbehne aj vystavba NK v PO, tam sa tiez malo zacat zaciatkom septembra.
Andrej
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 608
Založený: 08. Feb 2005 16:57

Re: Cestná sieť všeobecne

Odoslaťod devil » 17. Sep 2011 07:39

takze zacina oprava niekolko 100 km ciest. bolo by dobre zistit konkretne useky.

viewtopic.php?f=35&t=15801
a kedze starostka v okoli dediny nevidela ziadne stavebne stroje pytala sa NDS co sa deje...
Obrázok používateľa
devil
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 135
Založený: 04. Feb 2005 07:32

Re: Cestná sieť všeobecne

Odoslaťod devil » 26. Sep 2011 14:57

viewtopic.php?f=35&t=15831

v tomto a hlavne v budúcom roku Slovenská správa ciest zrekonštruuje na tejto ceste deväť spolu vyše 50 kilometrov dlhých úsekov, vrátane dvoch mostov - v Banskej Bystrici a Brusne. Tieto úseky budú súčasťou pripravovaného druhého projektu rekonštrukcie ciest prvej triedy, v ktorom sa má na Slovensku zrekonštruovať okolo 570 kilometrov štátnych ciest na Slovensku, z toho 98 kilometrov v Banskobystrickom kraji.
a kedze starostka v okoli dediny nevidela ziadne stavebne stroje pytala sa NDS co sa deje...
Obrázok používateľa
devil
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 135
Založený: 04. Feb 2005 07:32

Re: Cestná sieť všeobecne

Odoslaťod Andrej » 28. Sep 2011 20:10

Takze v BB kraji sa bude buduci rok rekonstruovat:
osem úsekov s dĺžkou spolu 29 600 metrov na ceste I/50, osem úsekov s dĺžkou spolu 38 920 m na ceste I/66, tri, spolu 8 370 m dlhé úseky cesty I/72, dva, spolu 3 600 m dlhé úseky cesty I/75, dva, spolu 6 760 m dlhé úseky na I/59, 4 100-metrový úsek na I/71, 2 520-metrový úsek na I/65, kilometrový úsek na I/14 a 3 100-metrový úsek na I/51.
T.j. rapidne zlepsenie na trase ZV-LC-RS, BR-Puste pole (tu sa bude rekonstruovat suvisly 10 km usek od Valkovne po Puste pole), velka cast HP Certovica aj HP Donovaly.
Andrej
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 608
Založený: 08. Feb 2005 16:57

Re: Cestná sieť všeobecne

Odoslaťod Tomas PO » 03. Okt 2011 12:55

odkial su tie info? je to uz zname aj pre ine kraje?
ta neznam ci ne hej
Obrázok používateľa
Tomas PO
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 975
Založený: 03. Okt 2006 23:43
Bydlisko: Presov

Re: Cestná sieť všeobecne

Odoslaťod Andrej » 03. Okt 2011 14:07

zabudol som uviest link, je v MT
viewtopic.php?f=35&t=15845

Tou Certovicou si nie som isty, kedze I/72 je predlzena smerom na RS cez Tisovec.
Andrej
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 608
Založený: 08. Feb 2005 16:57

Re: Cestná sieť všeobecne

Odoslaťod Andrej » 15. Nov 2011 08:10

Dalsi z uz davnejsie planovanych väcsich tendrov financovany z ERDF je vyhlaseny

I/75 Veľký Krtíš - Pôtor, sanácia
http://www.e-vestnik.sk/#EVestnik/Detail/29726
Andrej
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 608
Založený: 08. Feb 2005 16:57

Re: Cestná sieť všeobecne

Odoslaťod st09 » 30. Máj 2012 20:15

Nepripadá Vám to choré? Kde sa človek pozrie, samý bilbord. Skutočné lákadlo pre turistov, a to nehovorím o miestach, kde vyslovene bránia rozhľadu v cestnej premávke. Pár foto. http://dialnice.info/gallery/image.php?album_id=54&image_id=11581
st09
diskutujúci
 
Príspevky: 217
Obrázky: 2099
Založený: 23. Nov 2009 21:33
Bydlisko: DK

Re: Cestná sieť všeobecne

Odoslaťod devil » 31. Máj 2012 19:03

na zapade uz zacalo velke asfaltovanie a na vychode tiez.
a kedze starostka v okoli dediny nevidela ziadne stavebne stroje pytala sa NDS co sa deje...
Obrázok používateľa
devil
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 135
Založený: 04. Feb 2005 07:32

Re: Cestná sieť všeobecne

Odoslaťod Andrej » 02. Jún 2012 09:21

Vyhlaseny posledny tender na rozsiahlu obnovu ciest I. triedy, zostal TN v celkovej dlzke 58 km a ZA region v celkovej dlzke 80 km. Vo vestniku su rozpisane aj vsetky useky.
http://www.e-vestnik.sk/#EVestnik/Detail/38061

Velmi tam chyba cokolvek na I/18 medzi Turanmi a RK ci ZA-Strecno.
Andrej
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 608
Založený: 08. Feb 2005 16:57

Re: Cestná sieť všeobecne

Odoslaťod Andrej » 02. Jún 2012 22:43

Spocital som priblizne jednotlive sumy minute z prioritnej osi 5 v OPD, z ktorej su financovane cesty I. triedy.

http://www.rokovania.sk/File.aspx/ViewD ... fixFile=m_
(Stavby navrhnuté na financovanie zo zdrojov ERDF 2007 – 2013), cisla vo vypocte boli samozrejme cerpane z tendrov.

Alokacia PO5.2: 216+200 mil. = 416 mil. €
Odovzdane/vo vystavbe/vyhodnoteny tender ~ 240 mil. €
V tendri (pri ~40 % zlave) ~ 57 mil. €
Zostava 119 mil. €

Pravdepodobne pôjdu do tendra (bolo vydane predb.oznamenie) stavby za cca dalsich 20 mil. €. Myslim, ze za zvysnych 100 mil. € by sa kludne mohli zacat stavby, ktore by mimoriadne pomohli celym cestnym tahom - reko + zvysenie bezpecnosti na I/50 Horovce-MI, I/73 Hunkovce, I/15 Stropkov, I/50 Chocholna-PD ci I/18 ZA-RK. Snad nove vedenie SSC nezaspi na vavrinoch a vyuzije tieto peniaze.
Andrej
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 608
Založený: 08. Feb 2005 16:57

PredchádzajúcaĎalšia

Naspäť na Cestná sieť

Kto je prítomný

Používatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 17 hostí.

cron