I/2 - paralelná cesta k D2, ČR-BA-Maďarsko

sekcia venovaná cestnej sieti

Moderátor: Moderátori

I/2 - paralelná cesta k D2, ČR-BA-Maďarsko

Odoslaťod Branco » 12. Nov 2005 13:02

Adoas napísal:Este by som sa chcel opytat, v akom stave je cesta pri slovenskej D2? Lebo na ceskej strane je to velmi dobra cesta + krasna krajina okolo. :wink:


V ľavom pruhu D2 od BA sú už dosť vyjazdené koľaje od kamiónov. Preto pri jazde do MA aj do Prahy používam skôr pravý pruh až k hraniciam (viem, že je to proti predpisom, ale za chvíľkový komfort jazdy mi to stojí).

Obslužné zariadenia vcelku O.K., chýba mi však ešte jedne benzínka (od Lamača je "prázdno" až k Sekuliam).
:wink:

Preklep update by B;

Cesta I/2 mala k 1.1.2006 podľa údajov SSC dĺžku takmer 99 km.
Branco
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 135
Založený: 06. Feb 2005 01:54

Re: 25 let Praha - Brno (- Bratislava)

Odoslaťod Adaios » 12. Nov 2005 15:10

Branco napísal:
Adoas napísal:Este by som sa chcel opytat, v akom stave je cesta pri slovenskej D2? Lebo na ceskej strane je to velmi dobra cesta + krasna krajina okolo. :wink:


V ľavom pruhu D2 od BA sú už dosť vyjazdené koľaje od kamiónov. Preto pri jazde do MA aj do Prahy používam skôr pravý pruh až k hraniciam (viem, že je to proti predpisom, ale za chvíľkový komfort jazdy mi to stojí).

Obslužné zariadenia vcelku O.K., chýba mi však ešte jedne benzínka (od Lamača je "prázdno" až k Sekuliam).
:wink:


Asi sme sa nepochopili. Ja sa pytam na cetu, ktora ide paralelne pri slovenskej dialnici D2, ze v akom stave je tato cesta?

A k tej dialnici. Branco, jazdi sa predsa v prahom jazdnom pruhu a predbieha sa v lavom a proti predpisom moze byt to, ze ides non-stop po lavom, aj ked v pravom nic nejde, to je vsetko. :wink:
Adaios
Adaios
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 291
Založený: 05. Okt 2005 20:36

Re: 25 let Praha - Brno (- Bratislava)

Odoslaťod Andrej » 13. Nov 2005 10:16

Adoas napísal:Asi sme sa nepochopili. Ja sa pytam na cetu, ktora ide paralelne pri slovenskej dialnici D2, ze v akom stave je tato cesta?


Paralelna cesta popri nasej D2 nie je zrovna v dobrom stave. Smerom od BA sa najprv zdrzis v Stupave, neskor po krizeni s dialnicou zacina nie prave prijemna betonka. :? Nasleduje pomaly prejazd cez Malacky a odtial je to az na niektore vynimky (Velke Levare, Kuty(macacie hlavy) v pohode cesta - rovny povrch a dobre smerove vedenie... a takisto aj pekna sceneria :)
Andrej
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 608
Založený: 08. Feb 2005 16:57

Odoslaťod expwy » 13. Nov 2005 11:12

Tie mačacie hlavy v Kútoch boli postavené za Hitlera. Je zaujímavé aký dlhý čas slúžia svojmu účelu a ako kvalitne sa vtedy stavalo.
30/2020 & VL 6 & TP 117/118 - systémový prístup k pravidlám cestnej premávky a DZ
Obrázok používateľa
expwy
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 183
Založený: 08. Apr 2005 09:30

Re: 25 let Praha - Brno (- Bratislava)

Odoslaťod Branco » 13. Nov 2005 12:44

Adoas napísal:Asi sme sa nepochopili. Ja sa pytam na cetu, ktora ide paralelne pri slovenskej dialnici D2, ze v akom stave je tato cesta?:


Vyjadrím sa k úseku po Malacky:

Lamač-Stupava je O.K., až na tú obmedzenú rýchlosť a spomaľovacie pruhy v Záhorskej Bystrici. Od Stupavy zreteľne klesá frekvencia áut, od Lozorna ešte viac. Pekne je vyriešená križovatka pri Zohore. Od križovatky D2 Lozorno je cesta až po MA širšia s dobrým povrchom i značením. Tesne pred MA je však prudká pravotočivá zákruta, takže ak idem 90-110, musím dobre zabrzdiť. Po prejazde MA cca. 2 km je mestská mimoúrovňová križovatka, odkiaľ je pokračovanie na Kúty.

Cesta je dobrá - povrch, značenie i krajnice, najlepšie sa mi jazdí v úseku Lozorno-Malacky. V budúcnosti od Lozorna by možno nebolo na škodu vybudovanie obchvatu - v Malackách ideš cca. 2-3 km cez mesto, kým sa dostaneš na hlavnú križovatku, ale tento problém už čiastočne rieši D2.


Adoas napísal:A k tej dialnici. Branco, jazdi sa predsa v prahom jazdnom pruhu a predbieha sa v lavom a proti predpisom moze byt to, ze ides non-stop po lavom, aj ked v pravom nic nejde, to je vsetko. :wink:


Prepáč, Adoas, už myslím na Anglicko :wink:
Branco
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 135
Založený: 06. Feb 2005 01:54

Odoslaťod Caesar » 14. Nov 2005 22:58

MH napísal:Tie mačacie hlavy v Kútoch boli postavené za Hitlera. Je zaujímavé aký dlhý čas slúžia svojmu účelu a ako kvalitne sa vtedy stavalo.


MH,

doplním ťa. Kvalitne sa stavalo to je pravda, ale tieto mačacie hlavy sú absolútne nevyhovujúce a nebezpečné, keď prší alebo je vlhko atď. a hrozia nehody hlavne v zákrutách aj keď sa ide pomaly. Mali by sa tieto úseky už všetky prebudovať. 8)
Caesar
Obrázok používateľa
Caesar
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 43
Založený: 06. Máj 2005 14:03
Bydlisko:

Odoslaťod Caesar » 14. Nov 2005 23:00

Adoas,

paralelná cesta k slovenskej D2 je na tom celkom dobre.

Brančo,

tak tie opravy sú samozrejme dobré, ale je ich katastrofálne málo, celá diaľnica D2 (na slovenskej strane, aj na českej) by potrebovala už razantné investície a nie len do povrchu. Zbytočne si prikrášľuješ reálny stav, aj keď viem, že si optimistom a rešpektujem to. 8)
Caesar
Obrázok používateľa
Caesar
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 43
Založený: 06. Máj 2005 14:03
Bydlisko:

Odoslaťod expwy » 15. Nov 2005 13:25

Caesar napísal:MH,

doplním ťa. Kvalitne sa stavalo to je pravda, ale tieto mačacie hlavy sú absolútne nevyhovujúce a nebezpečné, keď prší alebo je vlhko atď. a hrozia nehody hlavne v zákrutách aj keď sa ide pomaly. Mali by sa tieto úseky už všetky prebudovať. 8)


Máš pravdu Caesar, že tieto dláždené vozovky absolútne nevyhovujú. Chcel som len poukázať na to, ako dlho tá pôvodná cesta vydržala bez nejakých väčších poškodení :D
30/2020 & VL 6 & TP 117/118 - systémový prístup k pravidlám cestnej premávky a DZ
Obrázok používateľa
expwy
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 183
Založený: 08. Apr 2005 09:30

Odoslaťod aquila » 15. Nov 2005 14:54

v tomto sa priklanam k MH, tie hlavy su tam vecnocnost :) inak takychto skvostov stavebnych co vydrzali bez vacsej opravy je viacero => vacsinou betonove cesty :) na I/61 pred bytcou su dokonca aj betonove zvodidla este od slovenskeho statu :)
Obrázok používateľa
aquila
administrátor
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 577
Založený: 03. Feb 2005 18:08
Bydlisko: doma :)

Odoslaťod Caesar » 15. Nov 2005 21:13

aquila napísal:v tomto sa priklanam k MH, tie hlavy su tam vecnocnost :) inak takychto skvostov stavebnych co vydrzali bez vacsej opravy je viacero => vacsinou betonove cesty :) na I/61 pred bytcou su dokonca aj betonove zvodidla este od slovenskeho statu :)


Ja normálne žasnem nad týmito úvahami. aquila, veď ja som nespochybnil fakt, že to dlho vydržalo.

Ale doba sa mení a treba ísť s dobou, lebo to inak sa mohlo jazdiť v celej republike po "panelkách". 8)
Caesar
Obrázok používateľa
Caesar
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 43
Založený: 06. Máj 2005 14:03
Bydlisko:

Odoslaťod Dialniciar » 21. Nov 2005 22:30

Paralelná cesta popri slovenskej D2 je v dobrom stave, je udržiavaná a problémy s dopravou cez MA atď. sú úplne nepodstatné, pretože práve na to je tu samotná diaľnica D2. To vie Adoas aj sám, to mu tu nemusí nikto "podsúvať", pretože to nie je problémom. :lol:

Mačacie hlavy v Kútoch zase až tak veľa nevydržali, boli vo svojej histórii viackrát opravované, len sa nahradzovali novými "kockami" a posledné roky sa úseky opravujú "látaním" za pomoci betónu a výnimočne aj asfaltu. To mám aj v praxi overené, ja cez Kúty často jazdím a dosť dlho. Okrem toho nespĺňajú bezpečnostné predpisy testami je dokázané, že sa nedá ubrzdiť, keď padá silný dážď alebo sneh ani pri 40 km/h tak ako na AB alebo CB kryte a auto má oveľa vyššiu šancu, že dostane šmyk. Takéto úseky sa mali už dávno riešiť, len Kúty spadajú pod cestu II. triedy pokiaľ viem, takže štát to nerieši a VÚC nemá dosť peňazí, lebo po stránke kvalitatívnej je cesta relatívne kvalitná. :lol:
Dialniciar
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 304
Založený: 23. Jún 2005 19:16

Odoslaťod Dialniciar » 19. Apr 2006 20:14

Dy napísal:Paralelná cesta popri slovenskej D2 je v dobrom stave, je udržiavaná a problémy s dopravou cez MA atď. sú úplne nepodstatné, pretože práve na to je tu samotná diaľnica D2. To vie Adoas aj sám, to mu tu nemusí nikto "podsúvať", pretože to nie je problémom. :lol:


Takže tu by som opravil sám seba v jednej veci. Doprava v meste Malacky (MA) začína byť stále intenzívnejšia ako aj stúpa doprava na D2 v úseku BA-MA a mesto MA je križovatkou pre tých, ktorí prichádzajú do tohoto mesta od D2 ako aj od ďalších ciest z regióna, takže mesto Malacky už nie je bezproblémovým mestom, čo sa týka priamo prejazdu mesta. Zlepšujú sa cesty, križovatky, ale dôležitý bude cestný obchvat, pretože tu narastá aj počet nových investícií pre rôzne priemyselné parky v okolí.

Vzhľadom na potrebnosť obchvatov je na tom určite horšie blízke mesto Pezinok, ale na diaľnici D2 je len mesto Malacky, ktoré cestný obchvat potrebuje. Potom by to mohla byť obec Kúty. Hlavné mesto BA samozrejme nerátam.

Paralelná cesta k D2 je v dobrom stave, je udržiavaná a jej stav sa podľa mňa nezhoršuje ani v zime ani v lete. Samotná diaľnica D2 už má po životnosti, respektíve o 10 rokov bude potrebné vymeniť aj podložie. Povrch diaľnice sa postupne rekonštruuje, avšak len na krátkych, niekoľko kilometrových úsekoch, čo samozrejme nestačí.
Dialniciar
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 304
Založený: 23. Jún 2005 19:16

Odoslaťod Dialniciar » 30. Aug 2006 22:52

Inak tu je úplne dobrá symbolika: Je to paralelná cesta I. triedy I/2 k diaľnici D2. :wink:

Takáto podobnosť už nikde v SR nie je. :lol:
Dialniciar
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 304
Založený: 23. Jún 2005 19:16

Odoslaťod Dialniciar » 01. Dec 2006 10:17

V ďalšom roku prebehne štúdia na posúdenie zaťaženosti cesty I/2 v okolí najväčších miest, mal by to byť podkladný materiál pre výstavbu cestného obchvatu Malaciek.
Dialniciar
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 304
Založený: 23. Jún 2005 19:16

Odoslaťod Dialniciar » 16. Nov 2007 18:05

Štát do r. 2010 cestný obchvat Malaciek stavať neplánuje. Mesto Malacky však pripravuje zámer na výkup pozemkov pod budúci cestný obchvat a pripravuje tak aktívne všetky veci zo strany samosprávy, aby sa príp. hneď po r. 2010 mohlo začať stavať.

Štát má k dispozícii obmedzenú sumu financií a do r. 2010 sú naplánované potrebnejšie aktivity, než je mesto Malacky, kde dopravná situácia nie je ani zďaleka najhoršia.

I/2 Plavecký Štvrtok, most 2-19

Termín začatia stavby: 06/2007
Predpokladaný termín ukončenia stavby: 11/2007
Celkové náklady stavby: 7,582 mil. Sk
Preinvestované do 31.12.2006: 0,840 mil. Sk
Plán preinvestovania v roku 2007: 6,740 mil. Sk
Zhotoviteľ: VÚIS MOSTY s.r.o.
Účel stavby: Stavba rieši opravu jestvujúceho mosta, stavebný stav VI. Opravou budú odstránené poruchy mostného zvršku, nosnej konštrukcie a spodnej stavby.
Dialniciar
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 304
Založený: 23. Jún 2005 19:16

Odoslaťod Andrej » 17. Nov 2007 13:23

Most v Plaveckom stvrtku - to je mysleny most cez zel. trat? Cize to tam konecne rozsiria? Dufam, ze nielen most ale aj nasypy na neho :)
Andrej
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 608
Založený: 08. Feb 2005 16:57

Odoslaťod Dialniciar » 19. Nov 2007 22:00

Andrej napísal:Most v Plaveckom stvrtku - to je mysleny most cez zel. trat? Cize to tam konecne rozsiria? Dufam, ze nielen most ale aj nasypy na neho :)


Áno, to by mal byť on, to som niekde čítal. :wink:
Dialniciar
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 304
Založený: 23. Jún 2005 19:16

Odoslaťod Majkl » 19. Nov 2007 23:38

Dialniciar napísal:
Andrej napísal:Most v Plaveckom stvrtku - to je mysleny most cez zel. trat? Cize to tam konecne rozsiria? Dufam, ze nielen most ale aj nasypy na neho :)


Áno, to by mal byť on, to som niekde čítal. :wink:


Na tom moste cez zel. trat na I/2 z Malaciek do Plav. Stvrtku sa zatial nic nerobi. :wink:
Majkl
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 754
Obrázky: 1291
Založený: 03. Máj 2005 08:20

Odoslaťod Dialniciar » 19. Nov 2007 23:45

Majkl napísal:
Dialniciar napísal:
Andrej napísal:Most v Plaveckom stvrtku - to je mysleny most cez zel. trat? Cize to tam konecne rozsiria? Dufam, ze nielen most ale aj nasypy na neho :)


Áno, to by mal byť on, to som niekde čítal. :wink:


Na tom moste cez zel. trat na I/2 z Malaciek do Plav. Stvrtku sa zatial nic nerobi. :wink:


A na ktorom sa niečo robilo :?:
Dialniciar
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 304
Založený: 23. Jún 2005 19:16

Odoslaťod Dialniciar » 01. Mar 2009 16:18

Prípravy na rekonštrukciu hlavnej cesty v Kútoch pokračujú :arrow:

http://www.dialnice.info/viewtopic.php?t=11581

*vozovka postavená v r. 1928 a odvtedy iba opravené výtlky
*náklady: takmer 2 mil. EUR
*dĺžka: 920m

Viac v odkaze. :idea:
Dialniciar
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 304
Založený: 23. Jún 2005 19:16

Odoslaťod Dialniciar » 04. Mar 2009 17:20

Slovenská správa ciest začala na ceste I/2 s rekonštrukciou mosta nad železničnou traťou Bratislava – Malacky, ktorý sa nachádza pri rekreačnej oblasti Vampíl pred vstupom do Malaciek smerom od Stupavy. Rekonštrukcia mosta bude trvať od 1.03.2009 do 30.7.2009 a obchádzka je možná po riadne vyznačených obchádzkových trasách.

Zdroj: www.zjazdnost.sk
Dialniciar
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 304
Založený: 23. Jún 2005 19:16

Odoslaťod Dialniciar » 08. Mar 2009 18:39

Dialniciar napísal:Prípravy na rekonštrukciu hlavnej cesty v Kútoch pokračujú :arrow:

http://www.dialnice.info/viewtopic.php?t=11581

*vozovka postavená v r. 1928 a odvtedy iba opravené výtlky
*náklady: takmer 2 mil. EUR
*dĺžka: 920m

Viac v odkaze. :idea:


Začať sa má v 09/2009 :arrow:

http://www.ssc.sk/sk/Vystavba-a-rekonst ... ty-KNL.ssc
Dialniciar
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 304
Založený: 23. Jún 2005 19:16

Re: I/2 - paralelná cesta k D2, ČR-BA-Maďarsko

Odoslaťod Dialniciar » 16. Mar 2010 14:17

SSC neplánuje začať s opravou tejto cesty v Kútoch ani v tomto roku z finančných dôvodov. Starostka, ktorá bojuje za opravu od r. 1993 podala sťažnosť a spisuje petíciu v regióne.
Dialniciar
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 304
Založený: 23. Jún 2005 19:16

Re: I/2 - paralelná cesta k D2, ČR-BA-Maďarsko

Odoslaťod Dialniciar » 08. Jún 2010 11:39

I/2, km 67-68 (obvod Malacky)

Cesta I/2 v obci Stupava v okrese Malacky, je od 1.6.2010 do 30.6.2010 z dôvodu opravy vozovky čiastočne uzavretá. Premávka je dočasným dopravným značením presmerovaná do jedného jazdného pruhu.
Dialniciar
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 304
Založený: 23. Jún 2005 19:16

Re: I/2 - paralelná cesta k D2, ČR-BA-Maďarsko

Odoslaťod badger-FB » 03. Nov 2022 16:47

My sme dnes v maili obdržali takúto informáciu a že je aj na soc. sieti: Mesto Holíč oznamuje občanom, že v období od pondelka 07.11.2022 do stredy 30.11.2022 bude v meste Holíč spoločnosť SKANSKA SK, a.s. vykonávať kompletnú rekonštrukciu cesty I/2, od vrchného kruhového objazdu na ul. Bernolákovej, až po výjazd z mesta v smere na obec Kopčany. Rekonštrukcia prebehne za plnej premávky s čiastočnými dopravnými obmedzeniami, postupne po jednotlivých etapách na ul. Bernolákovej, ul. Bratislavskej až po Reštauráciu Jozef II.
Stavebné práce zahŕňajú frézovanie cesty, opravy kanalizačných a dažďových vpustí a následné asfaltovanie povrchu cesty. Rekonštruované úseky budú vyznačené príslušnými dopravnými značkami a doprava bude regulovaná pracovníkmi spoločnosti. Žiadame občanov, aby rešpektovali dočasné dopravné značenie, pokyny pracovníkov spoločnosti, a taktiež aby v uvedenom období neparkovali v úseku vyznačenom dopravnými značkami. Správca cesty odstráni všetky vozidlá parkujúce v tomto úseku, ktoré nebudú rešpektovať dopravné značky a budú tvoriť prekážku cestnej premávky.
Ďakujeme za trpezlivosť, zhovievavosť a ohľaduplnosť.



Je to v km 0,00 až 2,66. Ide o súčasť tejto zmluvy: https://crz.gov.sk/zmluva/6766325/ . (cesta I/51 bola stavebne dokončená, v 2 častiach v dĺžke 3 km)
Táto etapa I/2 je po dopravnej stránke náročnejšia sama o sebe, pretože pretína centrum mesta a nadväzuje na I/51. Pre kontroly na hraniciach s ČR je mestečko Holíč už mesiac paralyzované.. tranzit sa snaží neísť na D2, ale na I/51 a polícia podľa kolón presmerúva dopravu aj na Sudoměřice.
Polícia do lokality mesta Holíč nasadila na usmernenie dopravy motorky.
Časovo je to zdržanie jedno, na D2 trvá kontrola 1h, Hodonín 45 minút. Pre tých čo to absolvujú denne nie je čo závidieť. Keďže na to nie sú zvyknutí, tak nesprávne predbiehajú, takže ešte sa to komplikuje ťukancami..
badger-FB
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 23
Založený: 27. Dec 2021 23:31

Ďalšia

Naspäť na Cestná sieť

Kto je prítomný

Používatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 10 hostí.