Mesto Bratislava - všetko z dopravy a rozvoja častí mesta

sekcia venovaná cestnej sieti

Moderátor: Moderátori

Re: Mesto Bratislava - všetko z dopravy a rozvoja častí mest

Odoslaťod fh » 15. Aug 2017 15:39

No je to trochu OT,ale myslím že Drotovan má zrejme lepšie informácie o Mrvovi a o tom o čo mu ide ako to čo sa tu píše anonymne a bez dôkazov na fóre. A to sa Mrvu nejdem zastávať, ani Drotovana, ale za ním vidím aj dosť veľa snahy postaviť sa napríklad vyčínaniu developerov v Bratislave. Tiež som sa trochu zadivil, ale hádam vie prečo to robí, nejdem ho hneď odsudzovať a lámať nad ním palicu.
fh
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 12
Založený: 06. Máj 2005 11:19

Re: Mesto Bratislava - všetko z dopravy a rozvoja častí mest

Odoslaťod mb1000 » 16. Aug 2017 06:37

Ja akceptujem Drotovanovu snahu podchytit vycinanie developerov v BA a za to som ho vnimal pozitivne. Mal najme casto dobre pripomienky k doprave z hladiska rozvoja, t.j developer ide spravit nove byvanie, ok tak nech zabezpeci vramci dopravy to a to.

Ale nemozem akceptovat to, ze je v time Mrvu, ktory kandiduje za zupana a pritom nedokaze normalne komunikovat a prijat nazory inych, vid komunikaciu OZ Triblavina.
mb1000
pokročilý diskutujúci
 
Príspevky: 406
Obrázky: 283
Založený: 23. Feb 2010 11:59

Re: Mesto Bratislava - všetko z dopravy a rozvoja častí mest

Odoslaťod jozin z bazin » 16. Aug 2017 07:58

Vsetci, co tvrdite, ze Drotovan u vas skoncil, tak predcasne hadzete flintu do zita.

Sice "zmenil dres", ale este ani nic nestihol spravit a vy ste ho uz hned dokazali odsudit.

Co ked presiel k Mrvovi, aby ho trochu uzemnil a ukazal mu lepsie riesenia ?

Sudte ho az po prvych cinoch.

PS: niesom priaznivec ani jedneho ani druheho, ziadneho som v zivote nestretol, poznam ich iba z medii. Len krutim hlavou nad detinskym spravanim sa niektorych diskutujucich ...
jozin z bazin
pokročilý diskutujúci
 
Príspevky: 470
Obrázky: 30
Založený: 14. Dec 2009 14:57

Re: Mesto Bratislava - všetko z dopravy a rozvoja častí mest

Odoslaťod mb1000 » 16. Aug 2017 08:38

Mozno sme sa nepochopili, pisem ze jeho ako jednotlivca vnimam pozitivne, ale zial nemozem ho podporovat v time Mrvu, pre mna to je neprijatelny "dres".
mb1000
pokročilý diskutujúci
 
Príspevky: 406
Obrázky: 283
Založený: 23. Feb 2010 11:59

Re: Mesto Bratislava - všetko z dopravy a rozvoja častí mest

Odoslaťod Vlados » 16. Aug 2017 10:15

Riešil som súvislosti s ukončením resp. nepredĺžením "jednej" zmluvy s Drotovanom. Síce mal(i) iný názor, ale pochopil(i) že môže vyhrať len verejný záujem, aj vyhral.
To, že ide proti developerom v BA nemusí byť nezištné. Tí ľudia čo tu chcú bývať je im +- jedno či to bude v BA alebo tesne pri BA. Ak sa nebude stava v BA je pravdepodné že sa bude stavať na pozemkoch "OZ Triblavina".
Vlados
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 174
Založený: 20. Okt 2008 09:06
Bydlisko: BA, občasne LC

Re: Mesto Bratislava - všetko z dopravy a rozvoja častí mest

Odoslaťod fh » 16. Aug 2017 14:12

No z nejakého dôvodu ti leží v žalúdku, ale to on aj Kmotríkovi a iným keď im nešiel po ruke ale prekazil im pár bláznovstiev :P
A bývať tam kde chýba inraštruktúra alebo je nedostatočná možno niekou nevadí kým si uvedomí že má nedostatočnú občiansku vybavenosť že cesta absolútne nestačí, že vytápa cez dažde slabou kanalizáciou cesty, lebo developera zaujíma len čistý vývar za m2 a ostatné nech mu doplatí mesto, kraj v odobe investícií do inraštruktúry, však ľudia chcú bývať. A na toto Drotovan dlhodobbo a často upozorňuje a to nie len v Rači. Keď si to porovnám s narcistickou kampaňou Nesrovnala, s chvastavými bilboardami ako spraví z Bratislavy Zurrich Berlín Viedeň bez tímu osoností tak Mrva má okolo seba slušných ľudí za ktorými vidím výsledky. A to mu nerobím kampaň len vidím rozdiely.
fh
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 12
Založený: 06. Máj 2005 11:19

Re: Mesto Bratislava - všetko z dopravy a rozvoja častí mest

Odoslaťod Vlados » 16. Aug 2017 21:26

neleží, ale kto ťahá s Mrvom u mňa nemá šancu.
Vlados
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 174
Založený: 20. Okt 2008 09:06
Bydlisko: BA, občasne LC

Re: Mesto Bratislava - všetko z dopravy a rozvoja častí mest

Odoslaťod aquila » 16. Aug 2017 21:46

Fh, to iste sa da povedat aj o Smere a Ficovi, vsak tiez tam ma zopar dobrych ludi s vysledkami ;)

Mrva, Kusy, Uhler, Nesrovnal je ta ista chaska.. Dokonca vychadzaju vsetci z povodnej bratislavskej SDKU skupinky , ktoru aj skorumpovany Miki rozpustil , ze su extremne skorumpovani a skodia Bratislave. Co je uz co povedat.. A hej bratislavska SDKu bola realitka na rozpreravanie mestskych a krajskych pozemkov za babku...

A to je problem.. Vid aj ako aguje Mrva pri Triblavine... Vsak uz pred vyse rokom som pisal, ze mal kandidovat povodne na zupana za novu Siet, ale to jaksi nevyslo...

Paradxne najlepsi kandidat na zupana ja Ftacnik, je to desna predstava ale bohuzial.. Lebo "pravica" tam nasakala dalsie "Vasariove"...

Nic ja to opakujem uz roky, VUC bez nahrady zrusit...
Obrázok používateľa
aquila
administrátor
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 577
Založený: 03. Feb 2005 18:08
Bydlisko: doma :)

Re: Mesto Bratislava - všetko z dopravy a rozvoja častí mest

Odoslaťod mb1000 » 23. Aug 2017 08:05

Konecne komplet opravili priecestia na Nobelovej, nielen s hlavnou tratou ale aj vlecku (kde z povodnych 3 kolaji ostali 2). A takmer cela Odborarska ma novy povrch.
mb1000
pokročilý diskutujúci
 
Príspevky: 406
Obrázky: 283
Založený: 23. Feb 2010 11:59

Re: Mesto Bratislava - všetko z dopravy a rozvoja častí mest

Odoslaťod Chamurapi » 23. Aug 2017 09:31

aquila napísal:Paradxne najlepsi kandidat na zupana ja Ftacnik, je to desna predstava ale bohuzial.. Lebo "pravica" tam nasakala dalsie "Vasariove"...

Nic ja to opakujem uz roky, VUC bez nahrady zrusit...



Preco desna? Ftacnik je jeden z mala slusnych politikov, bez korupcnych kauz, nema za sebou vacsie faily. Vadi ti ze je laviciar?
Chamurapi
návštevník
 
Príspevky: 47
Založený: 02. Feb 2016 13:11

Re: Mesto Bratislava - všetko z dopravy a rozvoja častí mest

Odoslaťod aquila » 23. Aug 2017 10:49

to ze je laviciar mi je jedno.

co mi vadi je, ze realne je preto "dobry", lebo nic nerobi.

v petrzalke dlhu dobu blokoval povrchovy variant elektricky (ale stale mimourovnovo rieseny), vdaka nemu sa tolerovalo parkovanie na chodnikoch az sa ten nezmysel v 2009 aj dostal do zakona, a sme jeidne krajina EU, kde je povolene parkovat na chodnikoch

dalej oligarchicke riesenie prelzenia trate do petrzalky, kde vypustili estakadu bosakova ale pridali estakadu artmedia, ktoru chce teraz aj tak kmotrik de fact zasypat .. cize v petrzalke neurobil temer nic, ked bol primator bratislavy tiez temer nic (preto aj neuspel proti nesrovnalovi), len mal stastie, ze potrebovali rychlo stopit eurofondy kvoli zrusenej filialke ..

cize hej, jeho vyhodou je to, ze nic nerobi a nic nepokazi ..
Obrázok používateľa
aquila
administrátor
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 577
Založený: 03. Feb 2005 18:08
Bydlisko: doma :)

Re: Mesto Bratislava - všetko z dopravy a rozvoja častí mest

Odoslaťod Laky » 24. Aug 2017 22:06

Ftacnik a slusny politik? On je sludny len pred volbami. Potom sa stiahne a cusi ako pes. V Petrzalke sme si ho museli odtrpiet. Akk bude vv BSK tak sa nic nezmeni. Ani neviem, ktorý kandidát by mohol kraj pozdvihnut. je tak zanedbany ze az.
Laky
pokročilý diskutujúci
 
Príspevky: 314
Založený: 09. Dec 2015 12:37

Re: Mesto Bratislava - všetko z dopravy a rozvoja častí mest

Odoslaťod fh » 25. Aug 2017 08:44

mb1000 napísal:Konecne komplet opravili priecestia na Nobelovej, nielen s hlavnou tratou ale aj vlecku (kde z povodnych 3 kolaji ostali 2). A takmer cela Odborarska ma novy povrch.


Aspoň tu sa synchronizovali práce železnice a cestárov. Odborárska bola čistý tankodrom. Žeby blížiace sa voľby? :D
fh
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 12
Založený: 06. Máj 2005 11:19

Re: Mesto Bratislava - všetko z dopravy a rozvoja častí mest

Odoslaťod pohodak » 28. Aug 2017 10:07

hej opravili priecestie, hadze to tam o 50% menej ako predtym ale stale to tam je ako na hupacke, skoda reci
Everything that can be counted does not necessarily count; everything that counts cannot necessarily be counted.
pohodak
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 0
Založený: 20. Apr 2006 13:49
Bydlisko: PK

Re: Mesto Bratislava - všetko z dopravy a rozvoja častí mest

Odoslaťod Yoggy52 » 02. Sep 2017 22:21

OT: Najlepsie na Ftacnikovi je asi jeho transparetny ucet, kde dostava niekolko tisicove dary od majitela Prime Time (nebudem konkretizovat) a potom mu ich posle naspat do jednej z jeho firiem :lol: :lol:

Preco vlastne nerozsiria(nepremaluju) Ivansku Cestu aspon na 2+1 v smere na letisko? Myslim ze by to aspon trohu pomohlo v spicke, miesta je tam habadej
Yoggy52
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 9
Založený: 25. Feb 2013 23:02
Bydlisko: Rosenheim

Re: Mesto Bratislava - všetko z dopravy a rozvoja častí mest

Odoslaťod peterle » 14. Sep 2017 17:35

Naozaj to žraloci zaplatia?

viewtopic.php?f=35&t=22795
peterle
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 592
Obrázky: 231
Založený: 13. Júl 2011 13:31

Re: Mesto Bratislava - všetko z dopravy a rozvoja častí mest

Odoslaťod expwy » 14. Sep 2017 17:46

Zaujímavý projekt, som zvedavý, či to má šancu prejsť cez proces EIA. Najmä na Košickej tam zrejme nevyjdú decibely a dá sa tam očakávať silný odpor rezidentov.
Obrázok používateľa
expwy
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 183
Založený: 08. Apr 2005 09:30

Re: Mesto Bratislava - všetko z dopravy a rozvoja častí mest

Odoslaťod aquila » 14. Sep 2017 18:39

skor je tam problem, ze neni to ani v uzemnom plane, ani v tom zmrsenom dopravnom generele, nikde.

dalej su tam niektore veci vyslovene zle riesene, typu po pribinovej vedenie elektricky, kde sa uprednostnuje IAD na ukor elektricky. ktora bude mat vela krizeni ..

dalej radiala po pristavnej je hlupost, ta ma byt ako klasicka vypadovka na dialnicu.

naopak elektricka ma ist na prievozsku/gagarinovu, ktorej tranzitny charakter sa ma eliminovat. detto kosicka, ta nech sa zredukuju na 1+1, v strede elektricka a po bokoch cyklotrasa, ktora je ochranena parkujucimi autami.
Obrázok používateľa
aquila
administrátor
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 577
Založený: 03. Feb 2005 18:08
Bydlisko: doma :)

Re: Mesto Bratislava - všetko z dopravy a rozvoja častí mest

Odoslaťod Peterman » 15. Sep 2017 12:38

Návrh JT RE, musim tentokrát hodnotiť kladne, zokruhovanie elektricky je v BA potrebné ako soľ. BA ma príliš dlhé radialy, ktoré nie su vobec naprieč prepojené...v centre mesta su len dve možnosti prepojenia... a vybudovaním ďalšej radialy na Slovnaft az do Biskupic to bude nevyhnutne. V takom prípade uz bude potrebné prepojiť elektricku po Tomášikovej od Racianskej, cez Prievoz az k novej trati na Biskupice.
Ale späť k návrhu, urcite bude k tomu vela pripomienok, ale principiálne je to správne ... ( i ked si v prvom rade JT RE porieši svoje developerské objekty, ale to by v tomto prípade nevadilo ), vznikne naozaj akýsi nový okruh a napojenie na radialy s možnosťou urobiť ďalšiu radialu na Slovnaft/P. Biskupice..či uz pôjde popri Prístavnej, alebo cez Mlynské Nivy to je vec na odbornú diskusiu ( ide o to aby aj pri terajšej prestavbe križovatky D1/Bajkalská/R7 sa s priestorom pre vedenie elektricky rátalo).
A ked uz by sa robila z terajšej novej radialy do Petržalky odbočka s 2 zastávkami do budúcej zóny Lido, mesto by malo tlačiť aby táto bola predĺžená az k Ekonomickej univerzite, popod prístavy most to nie je problem, popod príjazd na Apollo by to tiež nebol az taký velky problem. A tým by sa prepojilo spojenie univerzity ( aj lokality s ktorou sa rátalo pre parkovanie P+R)) so starým mestom aj AS Nivy. ///A netreba žiadnu megalomansku lanovku///

Len škoda, že súkromný investor supluje mesto. Magistrát by takéto dopravne koridory ( koncepciu dopravy ) mal mat pripravené v UP, pri plánovaní a povoľovaní nových zón a sám nútiť investorov do takýchto činnosti aby doprava mala hlavu a pätu. Ale zjavne tomu tak nie je....

Bratislava je odkázaná na kolajovu dopravu, zatiaľ elektricky, ....
Peterman
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 502
Obrázky: 17
Založený: 02. Okt 2013 20:38

Re: Mesto Bratislava - všetko z dopravy a rozvoja častí mest

Odoslaťod Vlados » 15. Sep 2017 22:02

Návrh je zaujimavý, len v prípade našich novodobých zlatokopov má človek obavu že to nemyslia úplne vážne. Už len premeranie trate Šafarikovo nám. - Pribinova - Košická - Miletičová má dĺžku 2,8 km. čo nekorešponduje s "Developer deklaruje, že je pripravený vybudovať nové električkové trate v celkovej dĺžke 4,2 kilometra a v hodnote 60 miliónov eur.". Trať na Novom Lide môže byť 0,9 km.
Vybudovanie trate na území kde s ňou nebolo počítané nebude určite jednoduché a lacné. Už len poriešiť inžinierske siete môže byť veľmi náročné. Len príprava územia môže výjsť na cenu "koľajníc". Ešte aby sa neukázalo, že develop zaplatí X a mesto bude mesieť doplniť 2X. Ani všetky potrebné pozemky nevlastní developer a mesto... bodaj by som sa mýlil a vznikol by prvý projekt čisto hradený o súkromných zdroj kde by mesto dodalo "len" električky.

@aquila, Košickú budú musieť zúžiť na 1+1 inak tam dvojkoľajná trať nevojde.

@expwy, hladina zvuku sa dá redukovať odhlučnením trate a použitým moderných električiek. Je to len o cene, čo určite vieš ;)
Vlados
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 174
Založený: 20. Okt 2008 09:06
Bydlisko: BA, občasne LC

Re: Mesto Bratislava - všetko z dopravy a rozvoja častí mest

Odoslaťod fh » 16. Sep 2017 09:35

Mimochodom z Rače začala premávať električka číslo 17,
chodí do Ružinova tak že v centre na Vazovovej pokračuje na Trnavské mýto a ďalej až na konečnú Pošen Ostredky, Chlumeckeho.
Kto šiel na biku po Košickej vie že tamojšia "cyklotrasa" sú len čiary na ktorých často parkujú autá a ide radšej po chodníku. Normálne oddelená cyklotrasa napríklad oddelená prevýšením a zabranami kôli ochrane cyklistov tam nie je a na takej frekventovanej ulici by mala byť. Viem si prestaviť zníženie hlučnosti budúcej električkovej trasy tak ako je krátky zatravneny úsek na Záhradníckej urobený za riaditeľa dopravného podniku Záhradníka :D
Ale tiež sa mi zdá že je tam málo miesta. Pre autá tam potom jeden pruh bude musieť zmiznúť.
Potiahnuť električku do Vrakune by mali po Gagarinovej toto by veľmi pomohlo a zokruhovat odtiaľ na Vajnorskú a Račiansku, ako tu bolo predo mnou spomenuté.
Aspoň že niekoho napadlo tú 17 zatiaľ zaviesť, už to malo dávno byť.
fh
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 12
Založený: 06. Máj 2005 11:19

Re: Mesto Bratislava - všetko z dopravy a rozvoja častí mest

Odoslaťod fh » 16. Sep 2017 10:15

Peterman napísal:Len škoda, že súkromný investor supluje mesto.

:roll: :lol: :lol:
V prípade tohoto konkrétneho súkromného investora len toľko: má čo mestu vracať. A navheje bežné v slušnom svete na západ od nás že developer prispieva aj na infraštruktúru keď ju svojim spôsobom svojimi stavbami zaťažuje. Plus chce ľudí do svojich stavieb, obchodov atď. dostať, takže pomáha aj sám sebe.
fh
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 12
Založený: 06. Máj 2005 11:19

Re: Mesto Bratislava - všetko z dopravy a rozvoja častí mest

Odoslaťod Krampus » 16. Sep 2017 10:29

alebo dokonca na zapade platia aj dane, takze si to mesto dokaze postavat za svoje.
tu je link na subor s platcami dani (pravnicke osoby) od ministerstva financii za rok 2013. Staci najst J&T a scitat co zaplatili, ide to aj bez kalkulacky.

http://www.finance.gov.sk/Default.aspx?CatID=10079
Obrázok používateľa
Krampus
diskutujúci
 
Príspevky: 79
Obrázky: 0
Založený: 12. Jan 2015 18:07
Bydlisko: RI (AT)

Re: Mesto Bratislava - všetko z dopravy a rozvoja častí mest

Odoslaťod Peterman » 16. Sep 2017 10:50

@fh
Veď práve. Tým, že súkromný investor supluje mesto si v prvom rade rieši svoje dopravne problémy ... pohyb ľudí ( príjazd, odjazd do rezidenčných objektov, officov, a hlavne obchodných centier )
Tu by práve malo mat silnejšie slovo mesto a diktovať co od investora bude vyžadovať, hlavne ked ide o veľké investície, prakticky o celé mestské štvrte, ktoré menia obraz mesta / to sa týka tak okolia Eurovei, Pribinovej; ako aj budúceho Lida; ci celého priestoru v okolí AS Nivy /... ale zial mestu chyba koncepcia, resp. Určenie koncepcie dopravy do týchto lokalít, a ked nápor uz teraz nezvládajú komunikácie, tak developer zobral iniciatívu do svojich rúk, lebo vie, ze podokonceni co i len polovice teraz chystanych stavieb v týchto lokalitách tu príde k absolútnemu kolapsu dopravy; preto prišiel s týmto návrhom

V princípe tu bude vyhovovať aj mestu toto riešenie, aj s možnosťou napojiť budúcu radialu na Biskupice
Urcite toento návrh by mal prejsť este aj odbornou diskusiou...

Je samozrejme, že developer ma prispieť na okolitu infraštruktúru, pripadne na obnovu ním zničených objektov alebo zveľadenie, zrevitalizovanie mestom určených priestorov ... to je bez debaty.

Myslím, ze v tomto vzťahu zial mesto ťahá za kratší koniec, ma slabú pozíciu; a to aj preto ze nevie zadefinovať presnejšie co v priestore vyžaduje, nevie dat mnohokrát mantinely pre investora.... a ten si robí mnohokrát co chce ... a potom sa riešia problémy (aj s dopravou) ad hoc. A to nie je dobre. Ale to uz sme vo všeobecnej rovine developerských problémov
Peterman
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 502
Obrázky: 17
Založený: 02. Okt 2013 20:38

Re: Mesto Bratislava - všetko z dopravy a rozvoja častí mest

Odoslaťod Lorenc » 16. Sep 2017 10:51

fh napísal:Peterman napísal:
Len škoda, že súkromný investor supluje mesto.

V prípade tohoto konkrétneho súkromného investora len toľko: má čo mestu vracať. A navheje bežné v slušnom svete na západ od nás že developer prispieva aj na infraštruktúru keď ju svojim spôsobom svojimi stavbami zaťažuje. Plus chce ľudí do svojich stavieb, obchodov atď. dostať, takže pomáha aj sám sebe.


Boli doby pred francúzskou revolúciou, keď nebolo nič verejné, všetko niekomu patrilo a vznikli mestá a pamiatky, ktoré toto storočie neprekonalo. Pred koncom našej monarchie, bolo málo vecí v rukách štátu a štát mal aspoň strážcu v podobe kráľa, ktorý mal ku krajine vlastnícky vzťah. Nízke dane a postavili celú železničnú sieť. Týmto siahnutím na súkromné vlastníctvo začal Masaryk zabraním pozemkov šlachte, potom arizovanie a nakoniec to zavŕšili komunisti totálnym znárodnením všetkého.

Preto si myslím že je to dobrý trend, čo sa deje v BA a vôbec nieje škoda, že suplujú mesto. Keď bola zverejnená vízia JTre kde sú aj projekty Penty, aj Hbreavisu na jednom kuse mesta tak to prirodzene generuje úvahy o udržateľnom rozvoji. A skvalitňujú sa aj verejné priestranstvá. Vytvára sa funkčné mesto.

O architektúre a urbanizme pochybujem, lebo je to ako kdesi v Singapure hlavne tie veci ako skypark, vôbec to nemá bratislavskú identitu.

http://bratislavayimby.blogspot.sk/2017 ... viziu.html
Lorenc
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 40
Založený: 06. Máj 2005 09:43

PredchádzajúcaĎalšia

Naspäť na Cestná sieť

Kto je prítomný

Používatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 12 hostí.