I/79 - Vranov nad Topľou - Trebisov - Slovenské n.Mesto - UA

sekcia venovaná cestnej sieti

Moderátor: Moderátori

Re: Cesta I/79 najnebezpečnejšia v SR !

Odoslaťod janovie » 25. Nov 2017 13:45

Vlados napísal:nevnímaj negatívne moje riadky, že som proti riešeniu problému v Dvoriankach, ale teraz sa "vyrieši" len jedna obec a za danú sumu sa mohlo vyriešiť primerane aj 10 obcí.

Myslis, ze nasa situacia niekoho trapi v inej obci ? ;-)
Pozri sa na stranky SSC, na faktury, ze za co vselico ake palky vsade platia...
Aj kolko deti v afrike by sa najedlo, ze ? ;-)
Nechapem co tu vsetci placete stale dookola.

Sme radi, ze na vychode konecne po 10 rokoch sme nieco presadili aby sa to rieslo !
janovie
diskutujúci

Založený: 02. Júl 2009 07:52

Odoslaťod janovie » 25. Nov 2017 13:58

Vlados napísal:stačilo osadiť len okamžité a úsekové meranie rýchlosti. zákon o objektívnej zodpovednosti by tam všetko vyriešiť.

Jasne, ze by to stacilo a kedy to mali akoze umiesnit tam to usekove meranie podla teba ? Uz v roku 2007-2009 pri prvej rekonstrukcii a neodborne postavenom spomalovaci priamo pred rodinnimi domami ? Ano tak to mali urobit v tedy, neviem ci vobec bol vtedy nejaky zakon o objektivnej zodpovednosti...

Vsetko je dane historicky ako to robili vratane toho co im nevyslo, takze sa to teraz vsetko lepi spolu radary - stavebne upravy - spoplatenie cesty I/79 - nedelny zakaz jazdy - vsetko naraz - taky gulas bez koncepcie, to ano... ;-)

2007:
http://dvorianky5.webnode.sk/archiv/a2007/

2008-2009
http://dvorianky5.webnode.sk/archiv/stavba-2008-2009/

A po roku 2010:
http://dvorianky5.webnode.sk/stav/co-sa-podarilo/
janovie
diskutujúci

Odoslaťod aquila » 25. Nov 2017 14:24

i15 napísal:
obchvat Dvorianok je súčasťou väčšieho balíka, začína už pred železničným priecestím pri Parchovanoch a končiť by mal na MÚK s D1 pred Hriadkami. Skôr ako D1-tka sa určite stavať nebude

ja som vedel len o tom skratenom (modrom) a tam dokonca ako citam su naklady len 10 mio euro, co je uplne smiesna suma na to, kde sa co vyplieskava.

seriozne lacnejsi obchvat asi sa tazko najde. plus na I/79 ten "balik" je podla mna totalna zbytocna, naco robi dalsiu 1+1 ked I/79 sa da lahko vyuzit, je to totalna rovina. tam by sa dali postupne jeden obchvat za druhym robit.

naco velke dlhe prelozky ?

to je to co ma stve, ze na dialnice nie je roblem predraenie 100+ mio, ale tu nevie stat najst 10 mio euro, na nieco co je postavane doslova z jednu sezonu ..
Obrázok používateľa
aquila
administrátor

Obrázky: 464
Založený: 03. Feb 2005 19:08

Odoslaťod Vlados » 25. Nov 2017 14:37

ten krátky obchvat riešil ich potreby. teraz obec "uspokoja" a 20 rokov nič nedostane.
výrok roka: Aj keby to malo stáť desať miliárd, treba Kysuce raz a navždy zbaviť tranzitu/preťaženej dopravy.
Vlados
veterán fóra

Obrázky: 124
Založený: 20. Okt 2008 10:06

Odoslaťod mireceq » 25. Nov 2017 16:19

Presne na toto myslenie som narazal v minulom prispevku, doslova "vsade sa kradne, tak nevadi ked sa teraz aj u nas daco ukradne". Na jednej strane sa rozculujes ze inde sa kradne ale ked sa to deje doslova pred tvojim domom, tak ti to nevadi, prave preto ze "teraz aspon budem mat z toho nieco ja", pripadne "my sme uz cakali dlho, teraz je rad na nas" (vid cele forum o D3). Politici maju takychto ludi radi, lebo vladnutie je jednoduche - staci aplikovat overene heslo "Rozdeluj a panuj".

My tu neplaceme. Len smutne konstatujeme, ze ako je na Slovensku uz tradicia, aj tu sa zasa polovicka penazi rozkradne. Nikto tu nie je proti tomu aby sa ten "komplexny nepretrzity system" postavil, toboz nie ked podla teba (ako obyvatela Dvorianok) to naozaj pomoze...
mireceq
diskutujúci

Obrázky: 5
Založený: 30. Okt 2012 17:49

Odoslaťod janovie » 25. Nov 2017 16:22

mireceq napísal:

Presne na toto myslenie som narazal v minulom prispevku, doslova "vsade sa kradne, tak nevadi ked sa teraz aj u nas daco ukradne". Na jednej strane sa rozculujes ze inde sa kradne ale ked sa to deje doslova pred tvojim domom, tak ti to nevadi, prave preto ze "teraz aspon budem mat z toho nieco ja", pripadne "my sme uz cakali dlho, teraz je rad na nas" (vid cele forum o D3). Politici maju takychto ludi radi, lebo vladnutie je jednoduche - staci aplikovat overene heslo "Rozdeluj a panuj".

My tu neplaceme. Len smutne konstatujeme, ze ako je na Slovensku uz tradicia, aj tu sa zasa polovicka penazi rozkradne. Nikto tu nie je proti tomu aby sa ten "komplexny nepretrzity system" postavil, toboz nie ked podla teba (ako obyvatela Dvorianok) to naozaj pomoze...

Zbytocna debata o nicom... ;-)
janovie
diskutujúci

Odoslaťod JaNY » 25. Nov 2017 23:36

nechce sa mi tu studovat ako ten monitorovaci system " zatoci" z sofermi - dopravcami kamionov ale; povedzme ze cez jednu noc prejde cez Dvorianky 50 polskych alebo rumunskych kamionov. vacsina ich bude pretazenych a do rana uz bude v svojej krajine. Monitoring zachyti ich SPZ, hadam nic viac. To SK policajti budu im posielat pokuty ? Kde.
Obrázok používateľa
JaNY
veterán fóra

Obrázky: 37
Založený: 18. Jan 2010 03:41

Odoslaťod janovie » 26. Nov 2017 16:13

JaNY napísal:nechce sa mi tu studovat ako ten monitorovaci system " zatoci" z sofermi - dopravcami kamionov ale; povedzme ze cez jednu noc prejde cez Dvorianky 50 polskych alebo rumunskych kamionov. vacsina ich bude pretazenych a do rana uz bude v svojej krajine. Monitoring zachyti ich SPZ, hadam nic viac. To SK policajti budu im posielat pokuty ? Kde.

Ono poklial budu tie kamiony registrovane v Rumunsku alebo v Polsku tak to je este ok, skor problem bude s ruskymi kamionmi, tie su totiz registrovane mimo EU...
Este stastie, ze tych ruskych kamionov nie je az tak vela.
http://dvorianky5.webnode.sk/foto/foto- ... -2015-rus/

Kamiony registrované v zahraničí - štáty Európskej únie:
Podľa Baloghovej sa pokute za priestupok zistený kontrolou objektívnej zodpovednosti nevyhnú ani majitelia vozidiel registrovaných v zahraničí, ak ide o niektorý zo štátov Európskej únie. "Slovenská republika transponovala do právneho poriadku okrem iného i smernicu Európskeho parlamentu a Rady 2011/82/EÚ, ktorou sa zjednodušuje cezhraničná výmena informácií o deliktoch na úseku bezpečnosti cestnej premávky," uviedla hovorkyňa. Policajti tak majú možnosti, ako zistiť držiteľa alebo vlastníka vozidla registrovaného v inom štáte únie. "Na základe takto zisteného držiteľa vozidla je možné zaslať rozkaz o uložení pokuty aj do zahraničia," dodala.

Podla aktualneho infa z PPZ (23.11.2017) policajti vozidla registrovane mimo EU cez objektivnu zodpovednost teraz neriesia.
"Dopravné priestupky u vodičov kamiónovej dopravy registrovaných v zahraničí a to konkrétne mimo EU nie sú riešené v rámci objektívnej zodpovednosti, ale uprednostňuje sa prejednávanie priestupkov na mieste, teda v blokovom konaní."

Na spracovanie pokuty bude dostatok casu, tusim az 3 roky, foto zo systemu s priestupkom ma mat digitalny podpis, takze by to malo byt dost doveryhodne...

Členské štáty EÚ - (rok vzniku členstva) :
Belgicko(1958), Bulharsko(2007), Cyprus(2004), Česká republika(2004), Dánsko(1973), Estónsko(2004), Fínsko(1995), Francúzsko(1958), Grécko(1981), Holandsko(1958), Chorvátsko(2013), Írsko(1973), Litva(2004), Lotyšsko(2004), Luxembursko(1958), Maďarsko(2004), Malta(2004), Nemecko(1958), Poľsko(2004), Portugalsko(1986), Rakúsko(1995), Rumunsko(2007), Slovensko(2004), Slovinsko(2004), Spojené kráľovstvo(1973), Španielsko(1986), Švédsko(1995), Taliansko(1958)

Viac tu: http://dvorianky5.webnode.sk/stav/aktualne/foto-radar/
janovie
diskutujúci

Odoslaťod i15 » 26. Nov 2017 18:44

nešlo by to zmeniť "bulvárny" názov tejto témy?
Obrázok používateľa
i15
veterán fóra

Obrázky: 827
Založený: 21. Jan 2007 21:49

Odoslaťod janovie » 26. Nov 2017 19:26

i15 napísal:nešlo by to zmeniť "bulvárny" názov tejto témy?

I/79 - Projekt SENSOR - HIGH RISK (Vranov n.T - Hriadky) ... ;-)
Na mape je iba par takychto ciernych usekov a asi iba prave tento jeden je cesta I.triedy s medzinarodnym tranzitom kamionov...
http://sensorproject.militos.org/materi ... a_2014.pdf

Kontretne tam je 9 ciernych usekov. Z toho je ciernych ako cesta I.tiredy 6 usekov a typujem, ze iba po I/79 je medzinarodny tranzit PL-HU...
Podla scitania dopravy 2015 je tu 32% podiel nakladiakov s celkovym poctom 1350 nakladakov za 24 hodin na ceste sirokej iba 7,5 m...
http://dvorianky5.webnode.sk/stav/aktua ... ravy-2015/

Podla mojho nazoru to je realny nazov temy... ;-)
Naposledy upravil janovie dňa 26. Nov 2017 19:36, celkovo upravené 1 krát.
janovie
diskutujúci

Odoslaťod jarino » 26. Nov 2017 19:34

JaNY napísal:nechce sa mi tu studovat ako ten monitorovaci system " zatoci" z sofermi - dopravcami kamionov ale; povedzme ze cez jednu noc prejde cez Dvorianky 50 polskych alebo rumunskych kamionov. vacsina ich bude pretazenych a do rana uz bude v svojej krajine. Monitoring zachyti ich SPZ, hadam nic viac. To SK policajti budu im posielat pokuty ? Kde.

Áno. Prečo nie? Z Maďarska pokuta príde za porušenie kadečoho čo viem aj s fotkou a pokús sa nezaplatiť(chvalabohu nie moje skúsenosti). Nevidím dôvod, aby sa pozdravy s pokutami a "profesionálnymi fotkami už od 50 eur" nezačali posielať aj zo Slovenska kade-tade. Je to o vôli tieto pokuty vymáhať.
jarino
veterán fóra

Obrázky: 873
Založený: 12. Sep 2011 13:49

Re: I/79 - Vranov nad Topľou - Trebisov - Slovenské n.Mesto

Odoslaťod JaNY » 26. Nov 2017 20:19

Diky jarino/ janovie, len chcel som vediet trochu viac okolo tej monitorovacej " masiny".
Obrázok používateľa
JaNY
veterán fóra

Obrázky: 37
Založený: 18. Jan 2010 03:41

Predchádzajúca

Naspäť na Cestná sieť

Kto je prítomný

Používatelia prezerajúci si toto fórum: mato, racto a 5 hostí.