I/9 Drietoma (CZ) - Bánovce n/B - Prievidza - Žiar n/H

sekcia venovaná cestnej sieti

Moderátor: Moderátori

Re: 1/9 - Hranica s Ceskou rep.-Drietoma-BN-PD-ZH

Odoslaťod Sentilj » 18. Apr 2016 11:33

V autoškole sa vôbec neučí nič o fyzike a len málo o konštrukcii auta a ako ovplyvní správanie v reále, ak niekto na ZŠ nedával na fyzike pozor, môže na túto kritickú neznalosť doplatiť zdravím a životom, napr. prípad 2 roky dozadu vodička predbiehla autobus a nestihla, bohužiaľ doplatila na to životom.
Ešte som sa neviezol s vodičkou ktorá by využila podradenie alebo plyn.pedál (ak je to nutné) naplno. Komótne sa predbiehať sa dá, ale s rizikom...
Sentilj
pokročilý diskutujúci
 
Príspevky: 492
Obrázky: 165
Založený: 06. Jún 2010 10:38

Re: 1/9 - Hranica s Ceskou rep.-Drietoma-BN-PD-ZH

Odoslaťod flakst » 18. Apr 2016 11:48

Vráťme sa naspäť k téme. Po včerajšej jazde na úseku medzi PD a TN som si všimol čiastočnú snahu o opravy v úseku Nováky - Horné Vestenice. Každopádne nechápem spôsob realizácie - striekaný mikrokoberec na praskliny (neviem, či sa to tak presne volá). Každopádne uvedený spôsob "opravy" je veľmi, veľmi otázny. Po roku/dvoch tento spôsob podľa môjho osobného názoru spôsobí katastrofu aká je napr. pred BN od Novák (tam rovnaký spôsob "opravy" urobili pred dvomi rokmi a teraz je to čistá katastrofa).
Obrázok používateľa
flakst
diskutujúci
 
Príspevky: 233
Obrázky: 9
Založený: 15. Jún 2005 19:03

Re: 1/9 - Hranica s Ceskou rep.-Drietoma-BN-PD-ZH

Odoslaťod ANDi » 18. Apr 2016 13:11

Poprosim predosle prispevky presunut trebars sem viewtopic.php?f=7&t=17255
Obrázok používateľa
ANDi
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 1142
Založený: 14. Júl 2012 16:12

Re: 1/9 - Hranica s Ceskou rep.-Drietoma-BN-PD-ZH

Odoslaťod smato » 23. Apr 2016 12:44

2ANDi: suhlas ale ako to mám presunúť? daj návod alebo možeš moje príspevky presunúť?

2yombie: Nehádajme kvoli jednému argumentu, resp. dvom (vek a technický stav vozidla). Mimochodom, mám v rukách nové číslo Svet Motoru (určite nie som vášnivý motorista ako Ty, ale občas to kúpim) a majú tam článok o asistenčných systémoch a bezpečnosti. Tie veci sa stále vyvíjajú a doplňujú do nových áut. Budem citovať prvú vetu...."že jsou auta stále bezpečnejší, nikoho neudivuje. Jenže v řeči čísel ohromí, o jak velký kus se zlepšila jen za pár posledních let. Evropská komise spočítala, že současné vozy proti těm z poloviny 90 let snižují riziko usmrcení či těžkého zranění posádky při nehode prinejmenším o polovinu.."
Ale som rád, že patríš k nám do rodiny tzv. benzinistov :). Tu sa chcem ospravedlniť všetkým vodičom starších naftových osobných áut... Nemám Vás rád, pretože príšerne smrdíte a o to viac znečisťujete :D

a teraz k téme...

všímol som si 2 miesta na úseku TN-BN, ktoré by stálo dať do pozornosti SSC :
1) križovatka na Dežerice, čo nasleduje po MUK BnB západ. (križovatka I9 s I1861). Tam, keď sa občas niekto rozhodne odbočiť, musí dať prednosť autám v protismere napr. z TN a teda zastavíť. Autá za ním musia tiež, pretože je to tam úzke. Ak ale do roka postavia obchvat Svinnej, nech sa s tým netrápia. :D

2) jeden trčiaci panel na I9 od D1 smerom na BnB na úrovni Trenčianskej Turnej, tesne pred odbočením na Bánovskú cestu. Tento panel určite neminiete, ak obchádzate stojace autá ktoré odbáčajú do TN a musia dať prednosť proti idúcim .
smato
návštevník
 
Príspevky: 24
Založený: 23. Mar 2016 18:07

Re: 1/9 - Hranica s Ceskou rep.-Drietoma-BN-PD-ZH

Odoslaťod FANUSIK » 27. Apr 2016 17:20

26 aprila som sa vracal z BA....klasika D1..smer na Chocholnu -BN -PD...V radiu expres pocujem spravy ze za BN smerom na NOVAKY...havaria kamiona a os. auta...Tak som to dal najkratsou trasou HC-TO-PD...za 110 min co som prisiel do PD v radiu hlasia problem- stale bola cesta velmi tazko prejazdna a tvorili sa kolony...Klasika havarie a kolon y to nas caka najb 20 rokov na trase...D1-BN-PD skoro kazdy den...Inac este v stupani za motorestom MAJER...som chytil kolonu kamoina s nadrozmernym nakladom s dopr vozidlom tak som isiel krokom asi 10 min do novak usek 2 km..Proste Hornonitgrianska klasika...ak sa potrebujete dostat do najv okresu v TN kraji.. :( :idea:
bude dlho trvat kym sa odveziete u nas po kvalitnej ceste 1 triedy aspon 100km...
Obrázok používateľa
FANUSIK
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 297
Založený: 09. Apr 2007 18:32
Bydlisko: PRIEVIDZA

Re: 1/9 - Hranica s Ceskou rep.-Drietoma-BN-PD-ZH

Odoslaťod horo100 » 26. Máj 2016 22:30

FANUSIK napísal:No nieco som vymyslel ak sa mi to podari uskutocnit...dam vam vediet vlastne budete to vidiet na vlastne oci ,zivot je zmena takze clovek musi porusovat aj bezne pravidlaa principi a nenechavat sa nechat stale klamat politikmi...ich 25 roc slubmi.. Dolezite je mat plan a strategiu ...ako zaujat bezneho obcana ...kt sa zacne pytat preco je to tak...a nie inak...


tiež sa rád pridám k akejkolvek snahe urýchliř reko I/9 okolo bieroviec je to neskutočná katastrofa.
Ak treba blokadu, zavolam kamosom a ideme tam aj s Tatrami mne je jedno, ideálne ked bude Pohoda, nech sa tam nikto nedostane, to by bolo v spravach zarucene !
verím že sa raz odveziem elektromobilom krížom cez celé slovensko po dialnici a na jedno nabitie.
Obrázok používateľa
horo100
diskutujúci
 
Príspevky: 164
Založený: 20. Máj 2012 01:21


Re: 1/9 - Hranica s Ceskou rep.-Drietoma-BN-PD-ZH

Odoslaťod smato » 12. Jún 2016 20:35

myslím, že SSC by si mala vytiahnuť z nejakej štatistiky, všetky križovatkové úseky na Slovensku s podobnými intenzitami a s neexistujúcimi odbočovacími pruhmi. To, že sa tým zvýši bezpečnosť a plynulosť cestnej premávky je jasné každému a možno aj policajtom... Na trase TN - PD ich je viac ako dosť.
smato
návštevník
 
Príspevky: 24
Založený: 23. Mar 2016 18:07

Re: 1/9 - Hranica s Ceskou rep.-Drietoma-BN-PD-ZH

Odoslaťod yombie » 15. Júl 2016 17:05

Vybraté z článku na stránke NDS:

V úseku Drietoma - Bánovce nad Bebravou sa bude realizovať oprava mosta ponad diaľnicu D1. Vymeníme ložiská na oporách a pilieroch mosta. V rámci tohto procesu dôjde k zdvíhaniu a spúšťaniu konštrukcie mosta, čo si vyžiada isté obmedzenia.

Oprava si vyžiada čiastočnú uzávierku diaľnice D1, ako aj čiastočnú aj úplnú uzávierku cesty I/9. S cieľom skrátenia doby čiastočnej uzávierky budeme práce vykonávať aj v nočnej dobe, počas víkendov a sviatkov.

Počas čiastočnej uzávierky cesty I/9 bude doprava v smere z Bánoviec nad Bebravou do Drietomy s neobmedzeným prístupom na diaľnicu vedená z cesty I/9 od križovatky na D1 - Trenčín Juh na diaľnicu D1 v smere na Žilinu do križovatky SSÚD späť do križovatky D1 - Trenčín Juh na cestu I/9 v celkovej dĺžke cca 22 km. Doprava s obmedzeným prístupom na diaľnicu bude vedená z cesty I/9 po ceste II/507 do Trenčína, po ceste I/61B a I/61 späť do križovatky ciest I/9 a I/61 na cestu I/9 v dĺžke cca 17 km.

Most nad diaľnicou D1 bude úplne uzavretý:

dňa 19.07.2016 (utorok) od cca 22:00 do 20.07.2016 (streda) do cca 04:00
dňa 27.07.2016 (streda) od cca 22:00 do 28.07.2016 (štvrtok) do cca 02:00
dňa 02.08.2016 (utorok) od cca 22:00 do 03.08.2016 (streda) do cca 02:00
dňa 17.08.2016 (streda) od cca 22:00 do 18.08.2016 (štvrtok) do cca 02:00
dňa 29.08.2016 (pondelok) od cca 22:00 do 30.08.2016 (utorok) do cca 02:00
dňa 08.09.2016 (štvrtok) od cca 22:00 do 09.09.2016 (piatok) do cca 02:00

Počas úplnej uzávierky cesty I/9 v smere z Drietomy do Bánoviec nad Bebravou bude doprava vedená z cesty I/9 po I/61 do Trenčína po ceste I/61B, po ceste II/507 do Trenčianskej Turnej späť na cestu I/9, o dĺžke cca 12 km.

V smere z Drietomy do Žiliny bude doprava vedená z cesty I/9 po ceste I/61 do Trenčína cez privádzač Trenčín späť na D1, o dĺžke cca 9,5 km.

V smere z Bánoviec nad Bebravou do Drietomy bude doprava s neobmedzeným prístupom na diaľnicu vedená z cesty I/9 od križovatky D1 - Trenčín Juh po diaľnici D1 v smere na Žilinu po križovatku SSÚD a naspäť do križovatky D1 - Trenčín Juh na cestu I/9 o dĺžke cca 21 km. Doprava s obmedzeným prístupom na diaľnicu bude vedená z cesty I/9 v Trenčianskej Turnej po ceste II/507 do Trenčína, po ceste I/61B a I/61 späť do križovatky ciest I/9 a I/61 na cestu I/9, o dĺžke cca 20 km.
Obrázok používateľa
yombie
pokročilý diskutujúci
 
Príspevky: 251
Obrázky: 133
Založený: 27. Nov 2013 17:42
Bydlisko: Prievidza

Re: 1/9 - Hranica s Ceskou rep.-Drietoma-BN-PD-ZH

Odoslaťod smato » 18. Júl 2016 19:41

Zdar,

fuha, tak to sa zapotime, my co nemame navigaciu :-)
nepoznam dobre znacenia ciest ale nedalo by sa to obist cez Opatovce na cestu 61?
pripol som obrazok TN_obchadzka a nikde ho nevidim.

diky
smato
návštevník
 
Príspevky: 24
Založený: 23. Mar 2016 18:07

Re: 1/9 - Hranica s Ceskou rep.-Drietoma-BN-PD-ZH

Odoslaťod yombie » 25. Okt 2016 19:42

Dnes sa opäť ukázalo, ako sú paralelné úseky R2 cesty I/9 potrebné ako soľ. Okrem toho, že je cesta v katastrofálnom stave, v rannej a poobednej špičke absolútne nezvláda nápor dopravy. Dnes ráno stačila jedna nehoda pri Mníchovej Lehote a z bežnej hodinovej cesty PD-TN bola v momente štvorhodinová. O to väčšia naivita bola zvoliť "paralelnú" obchádzkovú trasu cez Machnáč a Trenčianske Teplice, kde (ako som neskôr zistil) odkláňali osobné aj nákladné autá z oboch smerov, čo spôsobilo lievikový efekt a následný dopravný kolaps. Od Motešíc už zhustená premávka a od sedla Machnáč (s kúskom nadhľadu) súvislá kolóna až do Trenčína. Ja som si, s občasným drobným pohybom, vystál v kolóne cca. 2,5 hodiny a kolega, ktorý sa rozhodol čakať v druhej kolóne na I/9 ešte o hodinu viac. Celý príspevok je síce tak trochu offtopic filozofia, ale pýtam sa, dokedy ešte? Dokedy sa chceme nechať vodiť za nos, že nie sú peniaze a že to nejde? Dnes tam vyhasol jeden ľudský život. Zbytočne. Západná R2 mala byť postavená už niekoľko rokov. Všade nám pchajú pod nos len faloš a prázdne reči. Z OPII mala byť v roku 2016 financovaná výstavba plného profilu cesty R2 Mníchova Lehota - Ruskovce. Ako zázračne šmahom prútika sa v minulom roku nezmyselne rozdelili úseky západnej R2 na menšie, len aby sa nemuselo stavať. Pravda, trochu si ešte poryžujeme za ďalšie štúdie, že? A potom počúvame, ej, nám je to ľúto, ale peniaze už v OPII nie sú. A nebudú, všetko je prerozdelené. Možno niekedy nabudúce. Možno po roku 2035. A možno nikdy. My vám nevieme povedať. Tak na čo ste tam? Ako je možné, že inde to ide? V susednom Česku vidím každú chvíľu nový asfalt, nový kúsok cesty tu, rekonštrukcia sem, rekonštrukcia tam. Dokonca aj v Rumunsku majú lepšie cesty ako u nás. Počas 2500 km najazdených pred mesiacom v Rumunsku ma ani raz tak nevyhrkalo ako za 150 km prejdených na Slovensku. Kilometre diaľníc tam pribúdajú raketovým tempom. Prečo to u nás nejde? Pominiem diletantstvo a neschopnosť SSC, kde si kompetentní zjavne celý deň iba cucajú palce, čumia do blba a nevedia čo robiť. Prečo ale nezasiahne štát, mestá, obce, občania (nemyslím pár jednotlivcov z obce Dvorianky ;-)), ministerstvo dopravy, polícia či iné inštitúcie. Prečo sú všetci ticho? Každá investícia do infraštruktúry má predsa obrovský prínos. Ako je možné, že to nikto nevidí? Alebo len nechce vidieť?

gallery/image_page.php?album_id=132&image_id=35406
gallery/image_page.php?album_id=132&image_id=35407
Obrázok používateľa
yombie
pokročilý diskutujúci
 
Príspevky: 251
Obrázky: 133
Založený: 27. Nov 2013 17:42
Bydlisko: Prievidza

Re: 1/9 - Hranica s Ceskou rep.-Drietoma-BN-PD-ZH

Odoslaťod milan_KM » 25. Okt 2016 20:28

No vidíš, a toto sa opakuje so železnou pravidelnosťou aj na Kysuciach. Niektorí jedinci opakujú, že tam diaľnicu netreba. Teda ani tu.
milan_KM
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 266
Založený: 05. Mar 2012 23:31

Re: 1/9 - Hranica s Ceskou rep.-Drietoma-BN-PD-ZH

Odoslaťod flakst » 26. Okt 2016 06:41

Yombie, musím s Tebou súhlasiť. Jednoducho prelievajú peniaze inde a často do predražených vecí - viď. obchvat Prešova v podobe D1 a predražený úsek na D3 od Čadce po Svrčinovec (a to nehovorím, že nie sú tieto úseky potrebné - sú, ale za tie peniaze?). Tam sú uložené peniaze, ktoré sa mohli využiť na západnej R2, alebo oravskej časti R3. Nehovoriac o tom, že vymýšľajú nezmyselnosti v podobe rozdrobovania úsekov. Ale späť k včerajšku - cez sedlo Machnáč cestujem každý deň a včera som iba gúľal očami, že čo to páni v zelených uniformách vymysleli a nedomysleli. Jednak na cestu, kde je štandardne zákaz vstupu kamiónov od určitej dĺžky, pustili aj tieto kamióny - nemali ale asi inú možnosť, ako niekde ich odstaviť (keďže je ale úsek R2 iba v polovičnom profile, tak tam sa nedalo :) ). Je síce pekné, že na začiatku usmerňovali dopravu na obchádzku (myslím pri Bánovciach nad Bebravou), ale v Trenčianskej Teplej na križovatke už nebol nik zo zelených mužíčkov. Táto križovatka je pritom čistá katastrofa a to najmä vtedy, ak chceš odbočovať od Trenčianských Teplíc vľavo do Trenčína. Istú dobu sa riešilo, že by tam mal byť kruháč (asi tak 4-5 rokov dozadu), ale odvtedy nič a tak už pravidelne tam stávajú v popoludňajšej špičke zelení a regulujú dopravu (čo je super a pozitívne). Včera ale paradoxne chýbali a preto si stál pri zjazde zo sedla. Nechápem, kde sa zašívali - možno sa chystali na popoludňajšiu návštevu prezidenta v Tren. Tepliciach. Jednoducho včera katastrofa, ktorá sa môže opakovať, lebo veď západnú R2 netreba.
Obrázok používateľa
flakst
diskutujúci
 
Príspevky: 233
Obrázky: 9
Založený: 15. Jún 2005 19:03

Re: I/9 Drietoma (CZ) - Bánovce n/B - Prievidza - Žiar n/H

Odoslaťod horo100 » 26. Okt 2016 21:18

Už som sa to pýtal a opýtam sa opat.
Kolko ludí musí ešte umriet na I/9 (bývalá I/50) aby sa táto cesta dala do stavu aký je na Českej strane viac ako 10 rokov?
SSC sa vyhovára na plánovanú R2 a NDS sa vyhovára na studie a chýbajúce projetky a financovanie atď.

Trpia a umierajú nevinný čo platia dane.

Tá ponuka že uzavrieme betonku pri Stankovciach stale plati.....pridajte sa prosím.
verím že sa raz odveziem elektromobilom krížom cez celé slovensko po dialnici a na jedno nabitie.
Obrázok používateľa
horo100
diskutujúci
 
Príspevky: 164
Založený: 20. Máj 2012 01:21

Re: I/9 Drietoma (CZ) - Bánovce n/B - Prievidza - Žiar n/H

Odoslaťod yombie » 26. Okt 2016 22:32

Jedným z mnohých aspektov, prečo je cesta v takom stave v akom je, sú preťažené kamióny. Vynechajme parametre samotnej komunikácie, neschopnosť a 20-ročné ničnerobenie zo strany SSC, ale vysvetlite mi niekto prosím, načo sa za množstvo finančných prostriedkov budovala pri Mníchovej Lehote váha, keď od jej skolaudovania celé dni zíva prázdnotou a kamióny si veselo po I/9 jazdia preťažené aj naďalej. Každý týždeň tam stretnem kamión, ktorému sa na infotabuli rozsvieti prekročená hmotnosť nad 1 tonu.. a nič.. na odstavnej ploche nikto pravda nie je a preťažený kamión si bez problémov devastuje vozovku ďalej. Ako bonus sa potom do najbližšieho kopca šuchtá rýchlosťou 30-40 km/h a vytvára za sebou siahodlhé kolóny. Okrem toho, že to aktuálne nemá absolútne žiadny efekt, to vodičom naviac znížilo cestovný komfort, keďže vybudovaním tejto váhy sme prišli o odpočívadlo, resp. o plnohodnotnú odstavnú plochu.

horo100 napísal:Tá ponuka že uzavrieme betonku pri Stankovciach stale plati.....pridajte sa prosím.

Tá ponuka je fajn, problém je ale v samotnej realizácii. Nie je možné blokovať cestu len tak kdekoľvek, kde ťa napadne. Na to, aby si mohol blokovať nejaký čas cestu (bez toho aby ťa spacifikovali a odviedli v putách), potrebuješ priechod pre chodcov. V takom prípade môžeš skupinovo prechádzať bez problémov cez vozovku z jednej strany na druhú a veselo blokovať premávku. Ak tento priechod nemáš, už môže byť problém. Nerád by som zavádzal, presné znenia vyhlášok nepoznám, ale ak si dobre pamätám z minulosti, tak sú zákonné páky na to, ako ťa z takéhoto miesta odvliecť, resp. odtiahnúť tvoje vozidlo a pod.
Možno by to išlo zorganizovať masovou formou :D Nahnať tak tisícku prívržencov v jednom momente na cestu a garantujem ti, že na takúto situáciu policajné stavy zaručene stačiť nebudú. Vo výsledku si to ale nakoniec aj tak niekto zlízne. Žiaľ, sme policajný štát a "neposlušnosť" občanov sa trestá ;-)
Obrázok používateľa
yombie
pokročilý diskutujúci
 
Príspevky: 251
Obrázky: 133
Založený: 27. Nov 2013 17:42
Bydlisko: Prievidza

Re: I/9 Drietoma (CZ) - Bánovce n/B - Prievidza - Žiar n/H

Odoslaťod tondiego » 26. Okt 2016 23:33

Aka je vlastne vizia, co s tymto usekom?

Skusim zhrnut aktualne fakty:

I/9 rekonstrukcia - SSC ju planuje vyhladovo tendrovat niekedy okolo 2018/2019, ak budu financie (co asi nebudu)
R2 D1 - Trencianska Turna - uz po niekolky krat bola zrusena sutaz na DSP + je velka pravdepodobnost, ze pri jej spracovavani dojde k prehodnoteniu krizovatky s D1 (bodaj by), kde podla UR ma R2 zacinat kruhacom(!), resp. dvoma kruhacmi(!!), co bude znamenat pravdepodobne navrat k EIA, toto inak vypada ako sabotaz od projektantov
R2 Trencianska Turna - Svinna - cely proces sa pred vyse rokom vratil na uplny zaciatok a momentalne sa spracovava nova EIA, kedze pri spracovavani DSP doslo k zasadnej zmene trasy, ktora zasahuje do chranenej oblasti Natura 2000 pri Mnichovej Lehote
R2 Svinna - Ruskovce - usek by mal mat uz nieco vyse roka hotovu DSP pochadzajucu z povodneho zadania R2 Mnichova Lehota - Ruskovce, ktoru ale nevedno ci je mozne pouzit, tento usek by bol aj tak len par kilometrovym predlzenim R2 Ruskovce - Pravotice, a hlavne nan nie su financie

Zaver si asi kazdy urobi sam :( V podstate aj tento usek len odzrkadluje slovensku projektantsku a stavbarsku mizeriu a neuveritelne diletantstvo "kompetentnych" za dlhe desatrocia.
tondiego
pokročilý diskutujúci
 
Príspevky: 480
Založený: 11. Dec 2009 10:37

Re: I/9 Drietoma (CZ) - Bánovce n/B - Prievidza - Žiar n/H

Odoslaťod racto » 27. Okt 2016 06:44

Treba si uvedomiť že EU nedá peniaze na dva súbežne projekty. Buď sa bude financovať rekonštrukcia panelky z EU alebo R2.
ach jaj
Obrázok používateľa
racto
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 28
Založený: 22. Okt 2007 11:33
Bydlisko: Detva

Re: I/9 Drietoma (CZ) - Bánovce n/B - Prievidza - Žiar n/H

Odoslaťod flakst » 27. Okt 2016 14:20

Otázka je o akých peniazoch z EÚ sa tu bavíme, keďže v tomto programovacom období sú predsa peniaze EÚ rozdelené. A panelka sa asi tak ľahko nebude rekonštruovať. Alebo máme info, čo bude po 2020, resp. možno po predĺžení po roku 2023. Som realista a neverím, že dovtedy sa začne nejaká rekonštrukcia. Ale veľmi rád sa pomýlim... K panelke snáď už iba jedna poznámka - v smere TN - BN asi 500 m za pumpou Slovnaftu je už taká priečna nerovnosť, že to autá riešia obchádzaním cez protismer.

Ako písal protesty yombie - treba niekde namaľovať priechod pre chodcov, inak sa nebude dať nič spraviť. Pokiaľ si od PC dobre spomínam, tak najbližší priechod pre chodcov je až v Trenčianskych Miticiach (len pre info, tu už tiež zomreli viacerí nevinní ľudia)...
Obrázok používateľa
flakst
diskutujúci
 
Príspevky: 233
Obrázky: 9
Založený: 15. Jún 2005 19:03

Re: I/9 Drietoma (CZ) - Bánovce n/B - Prievidza - Žiar n/H

Odoslaťod yombie » 27. Okt 2016 15:46

No panelka pri TN, ak sa nepletiem, bola v jednom balíku s panelkou pri TR, takže by na ňu mali byť logicky vyčlenené financie z OPII do 2020. Otázne čo na to diletantstvo zo strany SSC, keďže turčianska panelka smeruje (síce pomaly, ale isto) do procesu rekonštrukcie a k tej trenčianskej nemáme už takmer rok absolútne žiadne nové informácie.

Čo sa týka priechodov pre chodcov, nerád Ti beriem ilúzie, ale štát ani SSC na nejakých chodcov ohľady vôbec neberie. Napriek tomu, že je na úseku I/9 množstvo obcí a (takmer ;-)) žiadne obchvaty, najbližší priechod je až v Drietomej, resp. Bánovciach nad Bebravou. Jediné miesto, kde by mohla mať v súčasnosti blokáda cesty hypoteticky nejaký väčší úspech, sú Dolné Vestenice. Máme tu priechod pre chodcov, máme tu tiež vysoké intenzity dopravy, t.j. množstvo nahnevaných obyvateľov a taktiež máme list od NDS smerovaný primátorke Dolných Vesteníc (po jeho obdržaní taktiež značne nahnevanej), v ktorom sa spomína, že obchvat obce (R2 Pravotice - Dolné Vestenice) sa najbližších 20 rokov budovať nebude a k prehodnoteniu danej situácie nedôjde skôr ako po roku 2035. Myslím, že práve vo Vesteniciach by sme mohli nájsť značnú podporu, aj keď sa teda nejedná o úsek priamo súvisiaci s panelkou.
Obrázok používateľa
yombie
pokročilý diskutujúci
 
Príspevky: 251
Obrázky: 133
Založený: 27. Nov 2013 17:42
Bydlisko: Prievidza

Re: I/9 Drietoma (CZ) - Bánovce n/B - Prievidza - Žiar n/H

Odoslaťod FANUSIK » 30. Okt 2016 15:50

chlapci vyborny napad...ak urobime okolo toho rozruch a zmedializujeme to, urcite sa tym bude vlada zaoberat. Skor ci neskor sa bude musiet zacat s tym nieco robit..skor ci neskor urcite ANO..)) :!: Neda sa neustale len rozculovat a pisat tu na fore..To sa tu mozme rozcuolvat aj 20 rokov a nic sa diat nebude..Kedze pochadzam z okresu PD...a velmi casto vyuzivam tuto trasu urcite slubujem moju ucast ... :wink:
bude dlho trvat kym sa odveziete u nas po kvalitnej ceste 1 triedy aspon 100km...
Obrázok používateľa
FANUSIK
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 297
Založený: 09. Apr 2007 18:32
Bydlisko: PRIEVIDZA

Re: I/9 Drietoma (CZ) - Bánovce n/B - Prievidza - Žiar n/H

Odoslaťod FANUSIK » 30. Okt 2016 15:53

urobit fotky ,video a pocet nehod , statistiky atd...skratka vytiahnut a ukazat ludom ze sa nebojime ukazat ako SSC tuto trasu zanedbava/Slubuje to kazdy minister / a tvari sa akoby nic ze vsetko je ok... :wink:
bude dlho trvat kym sa odveziete u nas po kvalitnej ceste 1 triedy aspon 100km...
Obrázok používateľa
FANUSIK
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 297
Založený: 09. Apr 2007 18:32
Bydlisko: PRIEVIDZA

Re: I/9 Drietoma (CZ) - Bánovce n/B - Prievidza - Žiar n/H

Odoslaťod yombie » 15. Nov 2016 01:19

Dnes opäť čierny deň na I/9. Pri Jerichove čelná zrážka s kamiónom - automaticky uzavretý celý obchvat Bánoviec, obchádzka na Partizánske, ďalší dopravný kolaps. Cesta uzatvorená pol dňa, čas navyše strávený obchádzkou - takmer hodina. A jediné čo spravia v dôsledku zvýšenej nehodovosti na tejto ceste je zase len osadenie nejakých nezmyselných rýchlostných obmedzení, plných čiar či zvýšenie počtu cestných kontrol určených predovšetkým pre sebapotešenie orgánov pri buzerácii slušných ľudí. A R2 v nedohľadne..
Obrázok používateľa
yombie
pokročilý diskutujúci
 
Príspevky: 251
Obrázky: 133
Založený: 27. Nov 2013 17:42
Bydlisko: Prievidza

Re: I/9 Drietoma (CZ) - Bánovce n/B - Prievidza - Žiar n/H

Odoslaťod eric987 » 09. Jan 2017 13:49

Cez Vianoce sa vo vztahu k tomuto tahu objavili vo verejne pristupnych databazach 2 dolezite informacie:
ad1: pripravuje sa (konecne) reko betonky Chocholna - ML : http://www.enviroportal.sk/sk/eia/detai ... ova-lehota .
ad2: sutaz na FS pre obchvat Drietomy je zrusena, vyslo to niekedy cez sviatky vo VVO, len to trz nwm narychlo najst.
eric987
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 94
Založený: 16. Júl 2014 08:16

Re: I/9 Drietoma (CZ) - Bánovce n/B - Prievidza - Žiar n/H

Odoslaťod horo100 » 21. Jan 2017 00:47

Jedno oko sa smeje, že betonku bude niekto riešiť, ozázka je koľko to potrvá a či naozaj.
Druhé oko plače, bo obchvat Drietomy tam mal byť už 15 rokov.
verím že sa raz odveziem elektromobilom krížom cez celé slovensko po dialnici a na jedno nabitie.
Obrázok používateľa
horo100
diskutujúci
 
Príspevky: 164
Založený: 20. Máj 2012 01:21

Re: I/9 Drietoma (CZ) - Bánovce n/B - Prievidza - Žiar n/H

Odoslaťod yombie » 21. Jan 2017 02:14

Aby neostalo ani tretie oko smutné, tak reko západného úseku betónky, konkrétne od Drietomy po D1, sa realizovať nebude..
Štvrté oko už len uvažuje, kde asi soudruzi udělali chybu, lebo R2 tu mala stáť už asi tak 10 rokov..
Obrázok používateľa
yombie
pokročilý diskutujúci
 
Príspevky: 251
Obrázky: 133
Založený: 27. Nov 2013 17:42
Bydlisko: Prievidza

PredchádzajúcaĎalšia

Naspäť na Cestná sieť

Kto je prítomný

Používatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 25 hostí.