I/9 Drietoma (CZ) - Bánovce n/B - Prievidza - Žiar n/H

sekcia venovaná cestnej sieti

Moderátor: Moderátori

Re: 1/9 - Hranica s Ceskou rep.-Drietoma-BN-PD-ZH

Odoslaťod FANUSIK » 26. Mar 2016 12:22

hm...uz stracam optimizmus, :( ASI ZALOZIME NOVU POLITICKU STRANU -Strana Realnej Cesty.. :wink: ..NDS je statna S.R.O - kde sa menia fleky podla zmeny vol obdobia...a riadia ju hlavne polit nominanti a nie odbornici na dopravu..Vlados maš velku pravdu,prave nastal utlm vystavby dopr infr . asi na 10 rokov...Dokoncia sa rozostavane useky aj to z omeskanim...a potom budu len vyhovorky ze niet financii.., no a tiez PPP projekty je podla mna tiez cesta do pekla... :idea:
bude dlho trvat kym sa odveziete u nas po kvalitnej ceste 1 triedy aspon 100km...
Obrázok používateľa
FANUSIK
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 297
Založený: 09. Apr 2007 18:32
Bydlisko: PRIEVIDZA

Re: 1/9 - Hranica s Ceskou rep.-Drietoma-BN-PD-ZH

Odoslaťod smato » 26. Mar 2016 16:50

eric987 napísal:
smato napísal:tu je blog ,ktory napisal pan Breceli ...
http://brecely.blog.sme.sk/c/387958/dal ... r-a-s.html
pise tam, ze odstavenim novak by sa rocne usetrilo cca 100 mil. eur. ; tak ma napadlo, ci by sa R2 nemohla financovat z takto usetrenych penazi, to by bolo aj na 3+3 :)


Sme sice OT, ale ak by nahodou zrusili tie dotacie na tepelne elektrarne tak by to neslo na financovanie R2 ale na znizenie ceny elektriny, pretoze prave cez elektrinu su tepelne, male vodne, slnecne a neviem ake este vseliake nezmyselne elektrarne dotovane (zial, tie este nezmyselnejsie musia byt dotovane, lebo EU a jej kvazizelena politika). A vdaka tomu mame jedny z najvyssich cien elektriny vobec, co je dost velka prekazka prichodu investorov zvonka, resp. konkurencieschopnosti tych slovenskych. A to je pre ovela sirsiu skalu investorov ovela vacsi problem nez nekvalitna infrastruktura.


je mi to jasne ze to platime my vsetci, preto som tam dal smajla;
ale myslim ze HBP Prievidza a.s. dostaval priame dotacie od Smeru (a vraj sukromny podnik), ved to bola kauza Janosa, co balil peniaze do alobalu.
inak : Breceli ma 4 mld eurofondov, a podla vyjadrenia Prochadzku, chcu to dat hlavne na rozvoj regionov. Ja myslim ze trojsky kon v koalicii: Siet a Most Hid moze zafungovat v prospech R2 ciesty
smato
návštevník
 
Príspevky: 24
Založený: 23. Mar 2016 18:07

Re: 1/9 - Hranica s Ceskou rep.-Drietoma-BN-PD-ZH

Odoslaťod FANUSIK » 27. Mar 2016 17:19

No bolo by to fajn co pises ,kedze som z okresu PD...a nakoniec sme najvacsi okres v TN kraji a kvalitna infrastruktura...by bol urcite velky stimul pre buducich investorov...Nakoniec nie sme tak daleko od tepny D1.. PD-Chocholna...60 km...Neviem ci sa ale nieco stihne v tomto progr obdobi tejto koalicie kedze priprava trva vzdy velmi dlho...Skor by som realne videl konecne nakopnut a zacat obchvat PD...
bude dlho trvat kym sa odveziete u nas po kvalitnej ceste 1 triedy aspon 100km...
Obrázok používateľa
FANUSIK
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 297
Založený: 09. Apr 2007 18:32
Bydlisko: PRIEVIDZA

Re: 1/9 - Hranica s Ceskou rep.-Drietoma-BN-PD-ZH

Odoslaťod michaelse » 28. Mar 2016 15:29

v dalsich 4 rokoch bude uspech ak to od banoviec potiahnu komplet po D1 v polprofile a nieto este dalej na prievidzu
michaelse
pokročilý diskutujúci
 
Príspevky: 348
Založený: 23. Dec 2010 19:16

Re: 1/9 - Hranica s Ceskou rep.-Drietoma-BN-PD-ZH

Odoslaťod FANUSIK » 28. Mar 2016 15:35

myslim ze tomu este chyba vykup pozemkov .,.priprava stav. povolenie. atd k tomu este velmi daleko , ale ako vravim z prazdneho mesca nepotečie...ked nejsou prachy..Bublina ktora splasne, budu ine problemos...
bude dlho trvat kym sa odveziete u nas po kvalitnej ceste 1 triedy aspon 100km...
Obrázok používateľa
FANUSIK
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 297
Založený: 09. Apr 2007 18:32
Bydlisko: PRIEVIDZA

Re: 1/9 - Hranica s Ceskou rep.-Drietoma-BN-PD-ZH

Odoslaťod tondiego » 28. Mar 2016 23:39

smato napísal:z NDS mi este odpisali...
Pre nadväzujúci úsek R2 Mníchová Lehota – Ruskovce momentálne prebieha vypracovanie dokumentácie na stavebné povolenie. Po zabezpečení finančných prostriedkov na výstavbu sa začne verejné obstarávanie na zhotoviteľa stavby.

... zistim v akej fazi je to vypracovanie dokumentacie, prip. kto je zato zodpovedny. Pre financne prostriedky budeme bombardovat ministra dopravy (maila neviem, mozno cez siet@siet.sk alebo je priamo na linkedin), mozno aj primatorku PD (ma maila na urade v Prievidzi). Tychto ludi treba bombardovat a otravovat stale. I media su vynikajuca cesta ako to posunut dopredu.
a budem slusne argumentovat vysokou intenzitou dopravy ; nebezpecnymi a nekvalitnymi usekmi na I9; neexistenciou obchvatov dedin na tahu; strategickym vyznamom pre regiony BN,PD,PE,TO a vlastne pre cele stredne Slovensko v smere na CR.


Z NDS ti nenapisali celu pravdu. Dokumentacia pre R2 Mnichova Lehota - Ruskovce bola vypracovana uz pred rokom (resp. dokoncena). Prakticky okamzite vsak bola hodena do kosa, usek sa rozdelil na 2 mensie useky a cely process sa dostal skoro na uplny zaciatok, t.j. ide sa od EIA. Nehcem ti brat iluzie ani elan a rad ta v tvojom usili podporim. Ale povedal by som, ze o zapadnej R2 je uz davno rozhodnute - jej realizacia je posunuta o 20 rokov, resp. dalsie rozhodnutie o jej realizacii. Samozrejme vzdy bude zalezat od aktualnej vladnej garnitury, ako to aj samotni dialniciari viackrat spominali. V kontexte celoslovenskej cestnej siete je zapadna R2 vyznamovo az za D1, D3, D4, R1 BB - RK, R2 ZV - KE, R5, R7 BA-DS. Velmi pochybujem, ze okrem Ruskovce - Pravotice sa pocas zivota mojej generacie (40+) postavi dalsi co i len polprofil.

Co sa vsak realne urobit da, resp. napravit este za nasho zivota, je prave tema tohto vlakna od ktorej sme sa odklonili, a to je I/9. Na to treba realne tlacit a bit do kompetentnych, az s tym uz K*RVA zacnu nieco robit!
tondiego
pokročilý diskutujúci
 
Príspevky: 480
Založený: 11. Dec 2009 10:37

Re: 1/9 - Hranica s Ceskou rep.-Drietoma-BN-PD-ZH

Odoslaťod smato » 29. Mar 2016 08:56

...D1 - Trenčianska Turná - Mníchova Lehota - Svinná - Ruskovce...

Takze nasledujuci usek bude : Svinná - Ruskovce ; ? ma to ndska niekde oficialne vysvetlene preco, pripadne ako to vidia casovo? Na strankach NDS je stale Ruskovce - Mnichova lehota.... http://www.ndsas.sk/useky-mnichova-leho ... 44364s476c

ale ked clovek pozera na tie vizualizacie, tak si pomysli co im to j*e*b*e, tolke estakady a mosty. To sa naozaj neda spravit inak? vid CR (Buchlov/Uherske Hradiste/Uhersky Brod/Banov). Ano, zda sa mi ze na tahu TN-BN je pomerne vela obci, ktore sa musia obist a teren tiez nie je rovina. Ale niekedy mozno odkupenie alebo vyvlasnenie par domov a pozemkov ( napr. v Miticiach) dokaze usetrit tolko estakad a mostov... a je to svata pravda my nepotrebujeme 2+2 do BN alebo PD, stacila by kvalitna a siroka cesta 1 triedy.
smato
návštevník
 
Príspevky: 24
Založený: 23. Mar 2016 18:07

Re: 1/9 - Hranica s Ceskou rep.-Drietoma-BN-PD-ZH

Odoslaťod FANUSIK » 05. Apr 2016 07:21

pri ceste do Brna sa tradicne meria 70 tka...za Drietomou...az po hranicu tu stoja nasi vypalnici... :wink: , a na ceskej strane klud a pokoj...klasika...To len taky postreh ako nasi VB prislusnici :) pomahaju ludom...Inac pred Drietomou za krizovatkou Chocholna sa asi zacina budovat nova CS...
bude dlho trvat kym sa odveziete u nas po kvalitnej ceste 1 triedy aspon 100km...
Obrázok používateľa
FANUSIK
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 297
Založený: 09. Apr 2007 18:32
Bydlisko: PRIEVIDZA

Re: 1/9 - Hranica s Ceskou rep.-Drietoma-BN-PD-ZH

Odoslaťod smato » 08. Apr 2016 17:35

za Drietomou v smere na Stary Hrozenkov je 70 tka? viem ze tam dalej je ostra zakruta s omezenim na 70 ; 60 tka pri tych domoch a 80 pred hranicami smerom na Brno.
Na ceskej strane poldov obcas vidno v buchlovskych kopcoch, tiez tam je 70 tka, pred odbocenim na hrad z oboch stran, ale inak klidek, max. ma obcas zdrzali Bucovice.

Inak asi pred tyzdnom som pisal do siete, ze teda nech zvazia R2 v useku TN-PD, budem otravovat stale a vkuse, i ked teraz uz mam robotu. Vyzyvam ostatnych aby pisali tiez.

posledna vec co som dnes nasiel na nete.... http://www.ta3.com/clanok/1081570/brece ... overu.html
neviem ci to je dobra alebo zla sprava pre nas region, snad dobra.
smato
návštevník
 
Príspevky: 24
Založený: 23. Mar 2016 18:07

Re: 1/9 - Hranica s Ceskou rep.-Drietoma-BN-PD-ZH

Odoslaťod FANUSIK » 09. Apr 2016 09:59

Pre nas cestovatelov na trase PD- BN-TN -D1 atd by bolo skvele aspon oprava betonky...Chocholna-Bierovce -Tn Turna...
bude dlho trvat kym sa odveziete u nas po kvalitnej ceste 1 triedy aspon 100km...
Obrázok používateľa
FANUSIK
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 297
Založený: 09. Apr 2007 18:32
Bydlisko: PRIEVIDZA

Re: 1/9 - Hranica s Ceskou rep.-Drietoma-BN-PD-ZH

Odoslaťod FANUSIK » 09. Apr 2016 10:01

ale ako vravis asi zacneme bombardovat neustale SSC ZA....emailami , fotkami a propagovanim rozbitej nebezpecnej cesty...palec hore SMATO... :wink: :D
bude dlho trvat kym sa odveziete u nas po kvalitnej ceste 1 triedy aspon 100km...
Obrázok používateľa
FANUSIK
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 297
Založený: 09. Apr 2007 18:32
Bydlisko: PRIEVIDZA

Re: 1/9 - Hranica s Ceskou rep.-Drietoma-BN-PD-ZH

Odoslaťod smato » 10. Apr 2016 18:00

presne tak, aby som sa aj ja vratil k téme... kontakty inak majú tu... http://www.ssc.sk/sk/O-nas/Kontakty/Inv ... Zilina.ssc

nech opravia aspon niečo...
napr. včera keď som šiel v smere do PD, za Trenčianskymi Miticami, za tým opravovaným úsekom (ktorý pekne opravili) je ešte dosť rozbitá cesta, koľajnice v asfalte.

Ale ssc toho asi moc nespasí, pretože jak som pisal v inom vlákne, minimálne 24 spomalení na ceste od PD k D1 (typu obec, križovatka), kde proste 90-100 nepojdeš, plus traktory a iná pomalá technika. Teraz budem jazdiť v pondelky ráno cca o pol 7, tak uvidím ,možno to dám za 1 hodinu na hranice.
smato
návštevník
 
Príspevky: 24
Založený: 23. Mar 2016 18:07

Re: 1/9 - Hranica s Ceskou rep.-Drietoma-BN-PD-ZH

Odoslaťod yombie » 10. Apr 2016 21:42

Pondelky ráno cca. o pol siedmej jazdievam v smere na TN.. tak si rovno priprav slušnú dávku trpezlivosti ;-)
Ak by som to mal zhrnúť, tak štatisticky asi v 90% všetkých jázd ráno o tomto čase do TN sa ide v podstate v jednej súvislej kolóne.. do BN to býva ešte také vlažnejšie, od BN už obvykle nie je možné ani predchádzať.. Ráno sú tie intenzity priam šialené.. Potom stačí jeden kamión idúci 75-80 km/h, nemožnosť predbehnúť, vybrzďovačky a zrazu máš pred sebou za 2 minúty ani nevieš ako kilometrovú kolónu a priemerku tak 60km/h. A už sa to len nabaľuje..
Priemerný čas trasy PD - TN (pri štarte o pol siedmej ráno) je cca. 1:20, takže na hranice si kľudne pripočítaj ešte tak 10 minút. Samozrejme vravím, je to tak 90%.. bývajú pondelkové rána, kedy sa to dá prejsť za 1:05 - 1:10, ale sú to skôr výnimky. Paradoxne pri štarte o plus mínus hodinu neskôr je I/9 takmer ľudoprázdna a časovo nie je problém stlačiť túto trasu pod jednu hodinu. Veď uvidíš sám.. prípadne sa podeľ so zážitkami a skúsenosťami.. poznať dobré načasovanie kedy vyraziť nie je nikdy na škodu ;-)
Obrázok používateľa
yombie
pokročilý diskutujúci
 
Príspevky: 251
Obrázky: 133
Založený: 27. Nov 2013 17:42
Bydlisko: Prievidza

Re: 1/9 - Hranica s Ceskou rep.-Drietoma-BN-PD-ZH

Odoslaťod ferguson » 11. Apr 2016 07:47

Niesi sam a myslim, ze takych ludi bude viac. Tiez sa vyhybam tymto hlupym casom. Ide ma vtedy roztrhat od jedu...
ferguson
pokročilý diskutujúci
 
Príspevky: 335
Obrázky: 14
Založený: 18. Nov 2015 21:05

Re: 1/9 - Hranica s Ceskou rep.-Drietoma-BN-PD-ZH

Odoslaťod FANUSIK » 15. Apr 2016 16:31

no ale my z PD okresu mame tuto situaciu aj smerom na MT,ZA..1/64 a to iste aj na ZH...v tom istom case...Samozrejme najv intezity hovoria ze smerom 1/9 PD-TN su asi najvacsie..Aj ked cez leto je na trase PD-N.Pravno velmi rusno lebo je to trasa aj na Zilinu aj MT...tranzit na polsku stranu najma pre kamiony...
bude dlho trvat kym sa odveziete u nas po kvalitnej ceste 1 triedy aspon 100km...
Obrázok používateľa
FANUSIK
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 297
Založený: 09. Apr 2007 18:32
Bydlisko: PRIEVIDZA

Re: 1/9 - Hranica s Ceskou rep.-Drietoma-BN-PD-ZH

Odoslaťod smato » 16. Apr 2016 08:58

2yombie:
v pondelok som vyrazil o pol 7 a došiel s dobrým výsledkom, na hraniciach som bol za 1 hod. 10 min. Za ten čas vdačím tomu, že som v Novákoch na nadjazde predbehol traktor a pár aut, čo sa tam za nim vliekli. (je tam 70 tka a traktor nevydal viac ako 50). Do BnB relatívna pohoda. Do TN som šiel za jedným kamiónom, ale ten ťahal 90km/h, s tým problém nemám.(samozrejme pokiaľ neprijde kopec, tam kamión chcipne a robí problém). Na českej strane to bolo teraz hustejsie, ale široká cesta robí zázraky. Napodiv som mal dosť rušno v Buchlákoch. V kopci pred motorestom Samota, vidim do ďialky na vrchole kamión, som ďaleko, nedám ho, spomaľujem a moj osud je spočítaný. Dolu kopcom (1 pruh) sme šli 40tkou. Zdržala aj oprava cesty pri exite na D1 na Slavkov, obchádzalo sa cez priľahlú obec, takže kolonka na 20 min bola.

2 all: este ma napadli drobné veci, čo by pomohli.
1.) Napisat ministrovi (asi dopravy a zivotneho prostredia) nech sprísnia legislatívu pre vek a emisie áut. Naopak, nech zatraktívnia kúpu novych áut napr. šrotovným, resp. zrušením registračných poplatkov pre nové autá. Ja mam totiž pocit (a najma teraz, ked je lacný benzín), že Slovensko je jedno velké vrakovisko Európy (zrejme vďaka nízkej životnej úrovni na SK). Pritom staré auta spomaľujú, viac znečisťujú a sú nebezpečné pre všetkých na ceste.
2.) spraviť legislatívu pre pomalé kamióny a poľno vozidlá, že keď má za sebou kolónu, tak na najbližom možnom mieste sa odsunie nabok a nechá kolonu prejsť. Inak možnosť pokuty. Ohľaduplnosť by mal mať každý vodič automaticky v hlave. Žiaľ veľa kolón vzniká aj od toho, že na špici je pán Idiot.
smato
návštevník
 
Príspevky: 24
Založený: 23. Mar 2016 18:07

Re: 1/9 - Hranica s Ceskou rep.-Drietoma-BN-PD-ZH

Odoslaťod yombie » 16. Apr 2016 10:15

1.) Napisat ministrovi (asi dopravy a zivotneho prostredia) nech sprísnia legislatívu pre vek a emisie áut. Naopak, nech zatraktívnia kúpu novych áut napr. šrotovným, resp. zrušením registračných poplatkov pre nové autá. Ja mam totiž pocit (a najma teraz, ked je lacný benzín), že Slovensko je jedno velké vrakovisko Európy (zrejme vďaka nízkej životnej úrovni na SK). Pritom staré auta spomaľujú, viac znečisťujú a sú nebezpečné pre všetkých na ceste.

V tomto Ťa veru nepodporím. Čo sa týka životnosti, drvivá väčšina nových áut stojí za figu borovú, to už vedia hádam všetci.. Naviac existujú ľudia, starý ľudia, ktorý si nové auto nemôžu dovoliť ani vďaka šrotovnému. Toto nie je riešenie. Nemám pocit, že všetky staré autá treba hádzať do jednoho pytla. Napr. ja osobne nemám pocit, že by som so svojou 20 ročnou krabicou na ceste zavadzal. Mám 160 koní, zrýchlením predčím ktorékoľvek bežné osobné auto a pri tom jazdím so spotrebou do 6l/100km (benzínu, nie nafty - a s tým sa koľkokrát nemôže pochváliť ani väčšina najmodernejších áut s obdobným výkonom). A nehovorím to z ľahostajnosti k životnému prostrediu. Som typ človeka, ktorý v prírode zbiera odpadky a neraz som zastavil a vyzbieral odpadky aj popri ceste. Vodičský zážitok mi proste nenahradí žiadny nový bežne dostupný voz. Síce nahradí, ale za cenu, čo si bežný smrteľník dovoliť nemôže. Ďalší aspekt, nie každý majiteľ veteránu chce mať svoje vozidlo na veteránskych značkách a vytiahnúť ho len predpísaný počet krát na predpísaný počet kilometrov v roku. Mnoho takýchto ľudí s týmito autami chce jazdiť častejšie, pre radosť.. to čo vravíš, by ich odstránilo z ciest úplne a videl by si ich nanajvyš tak 3x ročne na veteránskych zrazoch. Neviem ako Ty, ale ja sa vždy poteším ak na ceste stretnem starú Tatru 603 alebo MBčko. Vyčaruje mi to úsmev na tvári, stiahnem okienko, zamávam, zatrúbim. Je to krásne a rozhodne to netreba ničiť plošne ako navrhnuješ. Z globálneho hladiska netvoria ani len milióntinu percenta všetkých spomaľovačov a znečisťovateľov. Naviac nemám dojem (ako píšeš), že by boli takéto vozidlá nebezpečné pre všetkých na ceste. Prečo pre všetkých? Nebezpečné sú nanajvyš tak pre toho, kto v nich jazdí. A to je jeho vec. Rovnako ako ja, keď nejazdím na bicykli mimo obce s povinnou prilbou. Koho tým ohrozujem? Jedine tak seba. A to je moja vec. Ďaleko väčší význam ako takáto represia by malo napr. zatraktívnenie elektromobility či vodíkových vozidiel, ale určite nie sprísňovanie legislatívy. Sprísňovaním legislatívy nedosiahneš nič, naopak treba podporovať vývoj, či nákup. To máš to isté ako keď EU tlačí na výrobcov vozdiel, aby robili svoje nafťáky stále ekologickejšie a ekologickejšie.. Výsledok je taký, že nás plošne klamú (dieselgate) a že motor vyrobený pod taktovkou takejto legislatívy má objem 1000ccm, rozsype sa po 50tkm a v akcelerácii či v stúpaní v kopci ho predčí akékoľvek staršie vozidlo (zrýchlenie z 0-100 najnovšej fabie 1.0 mpi za 15,7 sekundy skutočne nie je oslnivé číslo). Netreba na problém nahliadať slepo len z jednoho uhla pohľadu. Aspektov je mnoho. Rovnaký problém by si vyriešil napríklad odstránením konkrétnych bodových závad na cestných komunikáciach, v tomto prípade pridaním chýbajúcich pruhov pre pomalé vozidlá v tiahlych stúpaniach (Brezolupy, Hradište, Nováky, atd..), ktoré tam (keďže je to medzinárodný ťah a cestná komunikácia prvej triedy) vlastne už dávno mali byť..
Ak chceš skutočne niečo sprísňovať, tak by to mali byť kontroly zamerané práve na presúvanie poľnohospodárskej a ťažkej stavebnej techniky po cestách prvej triedy. Nemám poznatok o tom, či sa menila legislatíva, ale pokiaľ viem, tak takéto vozidlá mohli na cesty prvej triedy iba s platnou výnimkou. Skutočnosť, koľko sa ich v súčasnosti bezproblémovo premáva na cestách prvej triedy, a hlavne v čase dopravných špičiek, je priam zarážajúca. A drzosť, neupratať sa na bok na najbližšom odpočívadielku než prejde okolo vytvorená kilometrová kolóna, je priam donebavolajúca. To už nie je ani tak drzosť ako arogancia.. :roll:
Obrázok používateľa
yombie
pokročilý diskutujúci
 
Príspevky: 251
Obrázky: 133
Založený: 27. Nov 2013 17:42
Bydlisko: Prievidza

Re: 1/9 - Hranica s Ceskou rep.-Drietoma-BN-PD-ZH

Odoslaťod yombie » 16. Apr 2016 10:40

Ešte drobný dodatočný OT: to s tým lacným benzínom si tiež dúfam nemyslel vážne, či? Ako dlho jazdíš? Pretože s nadhľadom Ti môžem osobne povedať, že v porovnaní s tým, čo stál benzín pred desiatimi rokmi to predstavuje dosť markantný nárast ceny.. a za 20 rokov ani nehovorím.. takmer 200% :D
Obrázok používateľa
yombie
pokročilý diskutujúci
 
Príspevky: 251
Obrázky: 133
Založený: 27. Nov 2013 17:42
Bydlisko: Prievidza

Re: 1/9 - Hranica s Ceskou rep.-Drietoma-BN-PD-ZH

Odoslaťod smato » 17. Apr 2016 11:00

jazdím krátko cca 5 rokov. Ale pamatám, ako stál benzín 37Kc a teraz 27Kc a nižšie to už nepojde, kvoli daniam.

čo sa týka starších áut, je to komplikované. Určite by ale bolo na mieste byť prísny voči technickému stavu starších áut. Vieme ako sa dnes podliezajú STK a EK, majitelia si častokrát dajú ostrániť katalyzátor (resp. si ho požičajú na STK,EK), pretože nový je drahý.
Prečo ohrozuje všetkých? Pokiaľ má vozidlo zlý technický stav (a je vačšia šanca, že to bude staršie auto),tak može nastať náhla porucha a všetci okolo napr. za ním alebo v protismere to možu schytať. (najma pri zlých podmienkach, zima, dážd, mráz, ľad). Samozrejme vždy platí aj na ceste, že silnejší má vačšiu šancu na prežitie bez ohľadu nato či je nový alebo starý.
BTW: bezpečnosť vozidla nie je len o zrýchlení vozidla.
Čo sa týka pridania pruhov do kopcov, to by pomohlo a možno by to nestalo veľa peňazí. Ale napr. obchvaty obcí na trase TN-PD. (Najma Dolné, Horné Vestenice a Hradište), to bude drahšie.
smato
návštevník
 
Príspevky: 24
Založený: 23. Mar 2016 18:07

Re: 1/9 - Hranica s Ceskou rep.-Drietoma-BN-PD-ZH

Odoslaťod ANDi » 17. Apr 2016 11:43

Technicky stav vozidla zalezi od majitela, nie veku auta. Praveze stare auta sa menej kazia, lebo sa tam nema co pokazit, nie ako na tych modernych haraburdach prepchatych elektronikou...
Obrázok používateľa
ANDi
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 1142
Založený: 14. Júl 2012 16:12

Re: 1/9 - Hranica s Ceskou rep.-Drietoma-BN-PD-ZH

Odoslaťod yombie » 17. Apr 2016 17:16

Vzbúrme sa, zrušme dane a pôjde to aj nižšie.. ;-) Hold, pokiaľ má ale Slováčisko strechu nad hlavou a pár drobných na jedlo a na pivo, ústa si neotvorí..

Nedá sa než súhlasiť s tým, čo napísal ANDi. Riešiť zlý technický stav vozidla je jedna vec a celoplošné sprísňovanie legislatívy voči veku vozidla je vec druhá. Pletieš hrušky s jablkami. Naviac Tvoje konšpirácie o ohrozovaní typu keby, možno, či mohla by a podobne (len preto, že sa jedná o staršie auto) sú úplne mimo. A zo štatistického hľadiska absolútne mimo. Nula celá nula nula nula nula nula nula nula nič.. Ak niekoho na cestách skutočne ohrozuješ, tak je to o neprispôsobení rýchlosti stavu vozovky, neodhadnutí svojich schopností, alkohole, nedaní prednosti, nepozornosti alebo preto, že si vodičák vôbec nemal dostať (dnes ho dostane fakt každý blbec, ako sa denne presvedčujeme na cestách). Vek vozidla patrí až kamsi na posledné priečky. Že nastane u starého vozidla náhla porucha a niekto v protismere to môže schytať? To je asi taký blud, ako keby si tvrdil, že keď sa za volantom nepripútam, že tým ohrozujem úplne všetkých naokolo. Nie je to pravda. Ohrozujem akurát tak seba. Áno, moje telo môže pri náraze či nehode z auta vyletieť a niekoho tak nedajbože zraniť či zabiť.. ale aká je pravdepodobnosť, že sa to stane? 1:100000000? Viac? To isté máš aj s náhlymi poruchami s nejakými následkami u starých vozidiel. Na všetko je iný meter. A veselo tvrdiť, že staré vozidlá sú kazové črepy a na cestách nemajú čo hľadať, to môže buď len zarytý odporca alebo úplný ignorant. Nie je to tak dávno, čo po cestách brázdili iba škodovky a sem tam nejaká tá felicia. Fakt to nie je tak dávno. Ak máme niečo tvrdiť, tak pravý opak, že staré "črepy" sú dnes už dávno nenávratne preč. Ak dnes vlastní niekto nejaké staré vozidlo, tak je to pravdepodobne nejaký postarší dôchodca, alebo vyslovený nadšenec, ktorý pozná svojho štvorkolesového priateľa do poslednej skrutky. Samozrejme, je tu aj nezanedbateľná skupina vozidiel, ktoré prechádzajú cez EK a TK iba vďaka úplatkom a na cestách už dávno nemali čo hľadať.. ale ruku na srdce, koľko z nich má 20 rokov a viac? Opäť je to smiešne percento. Do tejto skupiny patria naopak vydýchané, či tisíckrát opravované búrané jazdenky s reálnym nájazdom tak 500tkm a vekom okolo 10 rokov. V tejto kategórii sa dnes ryžuje a predáva najviac áut. Technický stav takéhoto auta predstavuje mnohonásobne väčšie riziko ako nejaký postarší zachovalý voz.. a to je presne to, o čom sa celú dobu bavíme.. nie vek, ale skutočný stav.. a to je obrovský, zdôrazňujem, obrovský rozdiel ;-)
Obrázok používateľa
yombie
pokročilý diskutujúci
 
Príspevky: 251
Obrázky: 133
Založený: 27. Nov 2013 17:42
Bydlisko: Prievidza

Re: 1/9 - Hranica s Ceskou rep.-Drietoma-BN-PD-ZH

Odoslaťod ferguson » 17. Apr 2016 20:28

Ja zastavam nazor, ze akykolvek 10-20 rokov stary vred dokaze ist tych 90km/h, ak je v stave ako ma byt pri jazde po ceste. Realne vieme ako to je a z mne neznamych pricin, mame exotov co chodia 70-80 km/h. A to je podla mna daleko nebezpecnejsie ako technicky stav ich vozidla.
(Ano narazam presne typicky na Fiat Punto, Renault Clio, Thalia, Peugeot 206-8...)
ferguson
pokročilý diskutujúci
 
Príspevky: 335
Obrázky: 14
Založený: 18. Nov 2015 21:05

Re: 1/9 - Hranica s Ceskou rep.-Drietoma-BN-PD-ZH

Odoslaťod yombie » 18. Apr 2016 01:03

Toto je inak veľmi zaujímavý úkaz. Osobne mám odsledovaný presne, ale presne tento istý jav. Takmer vo všetkých prípadoch nejakej (zbytočne) vlečúcej sa kolóny je na jej čele obvykle Renault alebo Dacia (zvyčajne akýkoľvek, renaultisti si v kolónoch priam hodujú a držia jasný top.. najčastejšie to však je Renault Thalia alebo jej sestra Dacia Logan). V prípade, že sa na čele kolóny nevyskytuje ani jedno vozidlo týchto dvoch automobiliek, je tam takmer vždy s veľmi vysokou pravdepodobnosťou nejaký Peugeot, Fiat alebo Opel.. :wink:
Obrázok používateľa
yombie
pokročilý diskutujúci
 
Príspevky: 251
Obrázky: 133
Založený: 27. Nov 2013 17:42
Bydlisko: Prievidza

Re: 1/9 - Hranica s Ceskou rep.-Drietoma-BN-PD-ZH

Odoslaťod Sentilj » 18. Apr 2016 07:33

Low cost alebo entry level auto - jazda na spotrebu v 90% prípadoch. K tej debate o techn. stave hore - po šrotovnom sa viditeľne zmenila situácia na SK cestách, bol som prekvapený, koľko 120tiek, Favoritov a veľmi zachovalých Felícií som ešte pred rokom videl za hranicami v ČR najmä Zlínský a Juhomor. kraj, to u nás je skôr už len raritka. Čo treba sprísniť je určite vydávanie vodičákov, v roku 2003 som na skúšobnej jazde s policajtom prešiel celkom max 400m (!) + jedenkrát mi to v kopci v križovatke skapalo. Za takú chvíľu komisár nemôže posúdiť kvalifikovanosť šoféra, navyše čisto v meste na rovných 4-prúdovkách s 50tkou. Tak sa potom nedivme stojacim autám pred prázdnym kruháčom, jazde 70tkou na prehľadných rovných úsekoch...
Sentilj
pokročilý diskutujúci
 
Príspevky: 492
Obrázky: 165
Založený: 06. Jún 2010 10:38

Re: 1/9 - Hranica s Ceskou rep.-Drietoma-BN-PD-ZH

Odoslaťod FANUSIK » 18. Apr 2016 10:25

aj tak ked je problem..na ceste .tak za volantom vidim bud 75 roc dochodcu alebo cuduj sa svete zenu :) ..nin mesiac atento mi zeny vodicky buchli do mojich dvoch aut...hm na zamyslenie.. :wink: :idea: .
bude dlho trvat kym sa odveziete u nas po kvalitnej ceste 1 triedy aspon 100km...
Obrázok používateľa
FANUSIK
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 297
Založený: 09. Apr 2007 18:32
Bydlisko: PRIEVIDZA

PredchádzajúcaĎalšia

Naspäť na Cestná sieť

Kto je prítomný

Používatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 9 hostí.