Oblasť Michaloviec, Trebišova a Sobraniec

sekcia venovaná cestnej sieti

Moderátor: Moderátori

Odoslaťod Jurislav » 20. Máj 2007 09:33

Takze to Tesco je obrovsky problem. Kedysi cesta I/50 sluzila ako obchvat mesta, to Tesco vsak ako keby posunulo mesto az za cestu, takze je tam hrozne vela domacich, cesta potrebuje nutne rozsirenie na 2+2. V podstate nie je tam nijaky obchvat, cesta II/582 potrebuje zakaz zastavenia, pretoze pri bytovkach su aj parkoviska, ale aj tak sa stoji na ceste a jazdi sa prakticky na 1+1. Lastomirska cesta-Jana Holleho (to je vlastne jedna ulica) potrebuje surne nejake kruhove objazdy alebo aspon semafory, na niektorych miestach opravit.
Vseobecne je stav ciest v MI nevyhovujuci, Mocarianska cesta, teda I/50 na KE, ma nevyhovujuci nadjazd, niekde by ho bolo treba rozsirit, aj ked nie je moc miesto. Tam by som bol za 2 nadjazdy kazdy inym smerom.
Osobne by som bol za nejaku novu cestu, mozno aj 2+2, spajajucu I/50 do SO a I/18 po severovychodnej strane mesta. Dalej treba rozsirit prijazdove cesty z KE a SO.
Vyrazne sa stav ciest nemeni, naposledy to boli nove krpate kruhove objazdy, nova vrchna vrstva na I/18 asi polovica 4prudovky je uz hotova, a krasne nove zastavky. Vsetko pred volbami.
Obrázok používateľa
Jurislav
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 2
Založený: 16. Dec 2006 14:15
Bydlisko: I/18 km 353,748; asi 50m odtiaľ

Odoslaťod Jurislav » 20. Máj 2007 17:46

Hm, a tymto ma zabili. Na ceste medzi MI a Strazskym malovali VDZ. Booze. Fajn, dali kuzele. Ale ziadna vystraha pred tym, niektori to tam rubu 100, a ked boli farbene sipky (navest pred zakazom predbiehania), tak bolo to ltt, kamion by sa nevmestil medzi kuzel a krajnicu, zopar vodicov proste v protismere to preslo, lebo netusili, ze sa da ist vo svojom pruhu. K tomu este priechody pre chodcov...Totalne sa na oznacenie vysrali.
Obrázok používateľa
Jurislav
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 2
Založený: 16. Dec 2006 14:15
Bydlisko: I/18 km 353,748; asi 50m odtiaľ

Odoslaťod Jurislav » 14. Júl 2007 09:54

V MI postavia dalsi kruhovy objazd :arrow:

http://www.dialnice.info/viewtopic.php?t=7447


Hura! :)
Obrázok používateľa
Jurislav
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 2
Založený: 16. Dec 2006 14:15
Bydlisko: I/18 km 353,748; asi 50m odtiaľ

Odoslaťod Jurislav » 17. Júl 2007 11:28

Kruhový objazd bude mať priemer 24m (bolo to načarbané na stene :))
Zatiaľ tam je rozrýpaná zem.

OT: Čo sa robí so značkami, ktoré po vybudovaní kruháča budú zbytočné? Mali by ich odniesť do zberu skôr, ako im ich niekto ukradne :D
Obrázok používateľa
Jurislav
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 2
Založený: 16. Dec 2006 14:15
Bydlisko: I/18 km 353,748; asi 50m odtiaľ

Odoslaťod Jurislav » 17. Júl 2007 11:38

Jurislav napísal:Kruhový objazd bude mať priemer 24m (bolo to načarbané na stene :))
Oprava: na ceste

Už mi šibe :oops: musím si dať oddych.
Obrázok používateľa
Jurislav
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 2
Založený: 16. Dec 2006 14:15
Bydlisko: I/18 km 353,748; asi 50m odtiaľ

Odoslaťod Jurislav » 21. Sep 2007 19:55

Toto je dôvod, prečo sa na ceste na Šíravu jazdí len v ľavom pruhu

http://img216.imageshack.us/img216/8066/snmka079qc1.jpg

Rešpektovanie dopr. predpisov :P
Obrázok používateľa
Jurislav
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 2
Založený: 16. Dec 2006 14:15
Bydlisko: I/18 km 353,748; asi 50m odtiaľ

Odoslaťod i15 » 22. Sep 2007 07:59

auto s anglickou znackou... klasika na dalekom vychode :D
Obrázok používateľa
i15
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 827
Založený: 21. Jan 2007 20:49
Bydlisko: vo výslužbe

Odoslaťod Dialniciar » 22. Sep 2007 09:17

teoretik napísal:auto s anglickou znackou... klasika na dalekom vychode :D


Prečo klasika :?: :roll:
Dialniciar
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 304
Založený: 23. Jún 2005 19:16

Odoslaťod i15 » 22. Sep 2007 09:35

Dialniciar napísal:
teoretik napísal:auto s anglickou znackou... klasika na dalekom vychode :D


Prečo klasika :?: :roll:


Mnohi miestni obyvatelia (zvlast z isteho etnika) maju dovezene auta z Anglicka. Proste stretnut pocerneho vodica s volantom napravo nie je nic vynimocne :)
Obrázok používateľa
i15
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 827
Založený: 21. Jan 2007 20:49
Bydlisko: vo výslužbe

Odoslaťod Dialniciar » 22. Sep 2007 10:05

teoretik napísal:
Dialniciar napísal:
teoretik napísal:auto s anglickou znackou... klasika na dalekom vychode :D


Prečo klasika :?: :roll:


Mnohi miestni obyvatelia (zvlast z isteho etnika) maju dovezene auta z Anglicka. Proste stretnut pocerneho vodica s volantom napravo nie je nic vynimocne :)


:shock: a to z tých sociálnych dávok :?: (ja sa tým Britom čudujem), ešte si tu naši "inteligentní" budú stavať domy ... a my sme im chceli maringotky kúpiť. :twisted:
Dialniciar
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 304
Založený: 23. Jún 2005 19:16

Odoslaťod kvalitná dialnica » 22. Sep 2007 10:09

je veľa áut z Belgicka aj tam radi chodia...len prečo tam aj nezostanú??? :)
_________________
Obrázok používateľa
kvalitná dialnica
pokročilý diskutujúci
 
Príspevky: 452
Založený: 28. Feb 2007 17:18
Bydlisko: KE,BJ

Odoslaťod Jurislav » 22. Sep 2007 10:09

Nie, oni chodia zarábať do GB a NL. A zarábajú poriadne, to mi ver.

Dialniciar napísal:ja sa tým Britom čudujem

Oni nie sú rasisti, oni ich zamestnajú.
Obrázok používateľa
Jurislav
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 2
Založený: 16. Dec 2006 14:15
Bydlisko: I/18 km 353,748; asi 50m odtiaľ

Odoslaťod kvalitná dialnica » 22. Sep 2007 10:10

Asi si myslia že sú Arabi alebo Indovia, na nich sú zvyknutý....
_________________
Obrázok používateľa
kvalitná dialnica
pokročilý diskutujúci
 
Príspevky: 452
Založený: 28. Feb 2007 17:18
Bydlisko: KE,BJ

Odoslaťod Jurislav » 22. Sep 2007 10:12

kvalitná dialnica napísal:je veľa áut z Belgicka aj tam radi chodia...len prečo tam aj nezostanú??? :)

:lol: :lol:
Postup slovenskej vlády:
1) Vziať od Ukrajiny Podkarpatskú Rus,
2) Presťahovať tam všetkých Rómov,
3) Vrátiť Podkarpatskú Rus Ukrajine.

PS: Nestíham čítať :shock:
Obrázok používateľa
Jurislav
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 2
Založený: 16. Dec 2006 14:15
Bydlisko: I/18 km 353,748; asi 50m odtiaľ

Odoslaťod Dialniciar » 22. Sep 2007 10:15

Jurislav napísal:Nie, oni chodia zarábať do GB a NL. A zarábajú poriadne, to mi ver.

Dialniciar napísal:ja sa tým Britom čudujem

Oni nie sú rasisti, oni ich zamestnajú.


Na SVK ich zamestnajú, len by tu muselo byť dosť práce. A v RS, RA, MI, KK, SV, HE dosť práce niet. :idea: Ja sa budem opakovať: v Skalici pracujú aj cigáni, podobne aj v Senici, Malackách, Bratislave, Trnave. Hlavne tá mladšia generácia do 25 rokov, ktorá chce žiť moderne a nechce už kradnúť. Chce zapadnúť do spoločnosti a na západnom SVK je dopyt po robotníckych profesiách enormný. To nie je o rasizme.

kvalitná dialnica napísal:je veľa áut z Belgicka aj tam radi chodia...len prečo tam aj nezostanú??? :)


Pretože tam zarobiť ako robotník je tu žiť ako stredná až nižšia vysoká trieda.

Ak je priemerná mzda v Kanade mesačne napr. u cestára 4.000-5.000 CAD, tak tu na SVK je to kráľovská mzda. :D Tam to stačí na slušný život, ale ak človek študuje alebo má 2-3 deti, tak väčšinou mimo zimy pracuje ešte inde, pokiaľ to nie je zrovna technik, mechanik, riaditeľ strediska, účtovníčka. :idea:
Dialniciar
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 304
Založený: 23. Jún 2005 19:16

Odoslaťod Dialniciar » 22. Sep 2007 10:17

Jurislav napísal:
kvalitná dialnica napísal:je veľa áut z Belgicka aj tam radi chodia...len prečo tam aj nezostanú??? :)

:lol: :lol:
Postup slovenskej vlády:
1) Vziať od Ukrajiny Podkarpatskú Rus,
2) Presťahovať tam všetkých Rómov,
3) Vrátiť Podkarpatskú Rus Ukrajine.

PS: Nestíham čítať :shock:


Už je neskoro, keby bola veštecká guľa, mohlo sa to spraviť dávnejšie. Ba čo viac, dať im všetkým vlastné územie. To by sme boli zrazu tí najlepší na svete. :wink: Ja si doteraz pamätám, ako sem vždy Verhaugen pricestoval na naleštenej limuzíne a vystupoval v tých osadách a vždy to isté konštatovanie v správach EÚ: "zlepšiť problematiku Rómov". :idea:

Ale už sme OT. :shock:
Dialniciar
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 304
Založený: 23. Jún 2005 19:16

Re: Hroza

Odoslaťod Jurislav » 22. Sep 2007 10:33

Dialniciar napísal:Stav cestnej siete v meste:

- v akom stave je vozovka (vrchná časť cesty) na cestách IV., V. a VI. triedy, teda na jednotlivých uliciach :?: ... pričom neposudzuje sa stav okolo kanálov, lebo to nespadá pod mesto
- v akom stave je výstavba nových a rekonštrukcia starých parkovísk - zväčšujú sa počty miest na parkovanie :?:
- v akom stave sú investície do riešenia križovatiek - stavajú sa kruhové objazdy, investuje sa do nových svetelných (alebo výmeny) signalizácií :?:
- v akom stave je MHD :?:
- v akom stave sú chodníky a je jasne vidieť rozdiel medzi cestou a chodníkom (stav obrubníkov) :?:

Až na základe poznania odpovedí na tieto otázky je možné robiť seriózne závery.

Toto sa mi moc dlho nechcelo rozpisovať, ale začnem.
- vyjazdené koľaje hlavne na II/582 a I/50. I/18 opravená-to je veľké plus. Na cestách nižších tried je povrch celkom OK, čo nie je OK, je DZ. Vodorovné nevidno, zvislé je hrdzavé. do tohto treba investovať :!: :!: :!:
- parkoviská: rekonštruujú sa! Dokonca aj to s tou spomínanou dierou :D
avšak opravujú sa len jedno za druhým, pooomaaaalyyyy, a len v jednej časti mesta, parkoviská pri pešej zóne sú totálne nevyhovujúce :!: :!: :!:
- kruháče- to je OK, stavajú sa, bude 3. aj 4., ale križovatky na II/555 riadené semaformi sú riadené strašne, to sa musí zmeniť. Ale nové semafory pribúdajú, len keď sa vybuduje nový hypermarket :evil: a kašle sa na miesta, kde sa KO nezmestí a semafory tam treba.
- MHD nejazdím, takže neviem posúdiť trasovanie liniek ani či chodí dosť busov. Autobusy sú staré. Samozrejme však prečo nie sú nové? Lebo nie sú peniaze.
- chodníky- to je strašné. neopravujú sa, rozdiel medzi cestou a chodníkom zväčša je viditeľný.
Ešte dodám, že väčšina ciest, najmä spomínaná 555, nemá vôbec krajnice, takže cyklisti to majú dosť blbé, lebo cesta je úzka, a mne sa neraz stalo, že auto prešlo 20cm odo mňa. :roll:
a na cestách hlavne pri školách chýbajú spomaľovacie retardéry-síce tam zvyknú byť 40, ale keď každý jazdí 80 :shock:
Tak, rob seriózne závery :lol:
Obrázok používateľa
Jurislav
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 2
Založený: 16. Dec 2006 14:15
Bydlisko: I/18 km 353,748; asi 50m odtiaľ

Re: Hroza

Odoslaťod Dialniciar » 22. Sep 2007 11:11

Jurislav napísal:
Dialniciar napísal:Stav cestnej siete v meste:

- v akom stave je vozovka (vrchná časť cesty) na cestách IV., V. a VI. triedy, teda na jednotlivých uliciach :?: ... pričom neposudzuje sa stav okolo kanálov, lebo to nespadá pod mesto
- v akom stave je výstavba nových a rekonštrukcia starých parkovísk - zväčšujú sa počty miest na parkovanie :?:
- v akom stave sú investície do riešenia križovatiek - stavajú sa kruhové objazdy, investuje sa do nových svetelných (alebo výmeny) signalizácií :?:
- v akom stave je MHD :?:
- v akom stave sú chodníky a je jasne vidieť rozdiel medzi cestou a chodníkom (stav obrubníkov) :?:

Až na základe poznania odpovedí na tieto otázky je možné robiť seriózne závery.

Toto sa mi moc dlho nechcelo rozpisovať, ale začnem.
- vyjazdené koľaje hlavne na II/582 a I/50. I/18 opravená-to je veľké plus. Na cestách nižších tried je povrch celkom OK, čo nie je OK, je DZ. Vodorovné nevidno, zvislé je hrdzavé. do tohto treba investovať :!: :!: :!:
- parkoviská: rekonštruujú sa! Dokonca aj to s tou spomínanou dierou :D
avšak opravujú sa len jedno za druhým, pooomaaaalyyyy, a len v jednej časti mesta, parkoviská pri pešej zóne sú totálne nevyhovujúce :!: :!: :!:
- kruháče- to je OK, stavajú sa, bude 3. aj 4., ale križovatky na II/555 riadené semaformi sú riadené strašne, to sa musí zmeniť. Ale nové semafory pribúdajú, len keď sa vybuduje nový hypermarket :evil: a kašle sa na miesta, kde sa KO nezmestí a semafory tam treba.
- MHD nejazdím, takže neviem posúdiť trasovanie liniek ani či chodí dosť busov. Autobusy sú staré. Samozrejme však prečo nie sú nové? Lebo nie sú peniaze.
- chodníky- to je strašné. neopravujú sa, rozdiel medzi cestou a chodníkom zväčša je viditeľný.
Ešte dodám, že väčšina ciest, najmä spomínaná 555, nemá vôbec krajnice, takže cyklisti to majú dosť blbé, lebo cesta je úzka, a mne sa neraz stalo, že auto prešlo 20cm odo mňa. :roll:
a na cestách hlavne pri školách chýbajú spomaľovacie retardéry-síce tam zvyknú byť 40, ale keď každý jazdí 80 :shock:
Tak, rob seriózne závery :lol:


Tak sú to štandardné problémy stredne veľkého mesta na Slovensku. Celoplošne chýbajú financie. Hlavná cesta je opravená: je v pôsobnosti štátu, teda SSC a tá zainvestovala, lebo diaľnica ešte dlho nebude. A je to de facto jediný cestný ťah na Ukrajinu vhodný pre kamióny.

Pozitívne je, že povrch miestnych ciest je slušný. Teda, že mesto sa stará a opravuje ich priebežne. Spomínané cesty II. triedy sú v pôsobnosti KE VÚC.

Zvislé DZ je hrdzavé - to akože značky :?: (alebo zvodidlá v meste ?)

Križovatky sa riešia a v rámci problematiky typického mesta ako to vyzerá, tak celkom dobre. Napr. v PB (vďaka fh :wink: ) neexistuje ani 1 kruhový objazd, podobne v Senici. O tom, že by pomohli, netreba hovoriť. O riadení semafórov sa môže hovoriť, ale v princípe Jurislav - ak sa na jednom mieste stretne nad 20.000 áut, tak vždy budú rady áut a nespokojní chodci. A tom je práve svetelná križovatka. Všade na svete: rozsekáva dopravu, aby išli všetci tzv. "zipsovým systémom" a komplikujú to možné odbočania vľavo a k tomu ešte aj chodci. Od semafórov záleží ale aj ich vek, ak ich riadi program starý viac ako 20 rokov, nečakaj zmenu, pretože taká križovatka sa nedá zmeniť v riadení.

Tie spomaľovacie ostrovčeky (nie ako pri vjazde do obce, ale plocha 2m*0,4m*3cm nad cestou) alebo retardéry by sa ku školám hodili, takisto do obytných zón. To je pravda. Alebo potom treba doplniť dôchodcov, ktorí by riadili premávku na prechodoch pre chodcov priamo pri školách (úspešné projekty v Skalici, Senici, Trnave, Myjave, ...). Dôchodca si mesačne prilepší cca. 2.500 SKK za to, že ide 2x denne na prechod a je tam 1 hodinu.

Tie chodníky - to je jasné mínus.

Celkový stav na slovenské pomery: známka 2 z piatich. Na to, že Slovensko je v OECD, EÚ a porovnať to k vyspelým štátom, podľa popisu by Michalovce získali 3, nakoľko za cesty I. a II. triedy nezodpovedá mesto, ale štát. :idea:

Inak za chodníky by asi väčšina miest dostávala známky od 3 dole. :evil:
Dialniciar
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 304
Založený: 23. Jún 2005 19:16

Odoslaťod Dialniciar » 22. Sep 2007 11:14

Majú Michalovce spoplatnené parkovanie v centre mesta :?:
Dialniciar
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 304
Založený: 23. Jún 2005 19:16

Odoslaťod Jurislav » 22. Sep 2007 11:17

Majú, všetky v centre sú spoplatnené.
Dokonca obrovské parkovisko pri poliklinike je spoplatnené, a je v otrasnom stave :(
Ľuďom v reštaurácii vedľa sa z neho práši do tanierov, samý prach, štrk, rozbitý asfalt a tak.
Obrázok používateľa
Jurislav
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 2
Založený: 16. Dec 2006 14:15
Bydlisko: I/18 km 353,748; asi 50m odtiaľ

Odoslaťod Dialniciar » 22. Sep 2007 11:47

Jurislav napísal:Majú, všetky v centre sú spoplatnené.
Dokonca obrovské parkovisko pri poliklinike je spoplatnené, a je v otrasnom stave :(
Ľuďom v reštaurácii vedľa sa z neho práši do tanierov, samý prach, štrk, rozbitý asfalt a tak.


A je dosť parkovísk v Michalovciach (celkovo: centrum, sídliská) :?:
A (prepáč Jurislav, že sa tak vypytujem :D ), ktoré je najväčšie sídlisko v Michalovciach a koľko má obyvateľov :?:
Dialniciar
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 304
Založený: 23. Jún 2005 19:16

Odoslaťod Jurislav » 22. Sep 2007 11:55

Parkovísk je dosť, v centre sú však tak rozmiestnené, že niektoré sú prázdne a niektoré sú preplnené. Väčšina parkovísk v centre vznikla tak, že cesty vedúce k ceste, ktorá bola prerobená na pešiu zónu, proste označili ako parkoviská, postavili búdku na vyberanie poplatkov za parkovisko a hotovo.
Hm k tomu sídlisku, myslím že najväčšie je sídlisko Východ, ale počet obyvateľov neviem :(
Obrázok používateľa
Jurislav
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 2
Založený: 16. Dec 2006 14:15
Bydlisko: I/18 km 353,748; asi 50m odtiaľ

Odoslaťod Jurislav » 22. Sep 2007 12:49

Ešte som zabudol: parkoviská na sídliskách sú preplnené. Autá v niektorých častiach mesta už parkujú popri ceste, lebo na parkovisko sa nezmestia :shock:
Obrázok používateľa
Jurislav
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 2
Založený: 16. Dec 2006 14:15
Bydlisko: I/18 km 353,748; asi 50m odtiaľ

Odoslaťod Dialniciar » 04. Okt 2007 10:59

Jurislav napísal:Ešte som zabudol: parkoviská na sídliskách sú preplnené. Autá v niektorých častiach mesta už parkujú popri ceste, lebo na parkovisko sa nezmestia :shock:


Parkoviská na sídliskách sú všade plné, ale miesto sa vždy nájde. Alebo potom treba zaviesť systém spoplatnenia - na konkrétnu značku auta. Lebo miesto si človek nájde, len ho nehľadá 5 min., ale 30 minút. :idea: Toto by som nevidel ako katastrofu, to je katastrofa v Bratislave, nie v Michalovciach. :idea: Lebo zase nie je možné mať všade parkoviská a stavať podzemné garáže pre 500 áut vždy v hodnote 200-250 mil. SKK nie je jednoducho možné.
Dialniciar
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 304
Založený: 23. Jún 2005 19:16

Odoslaťod Tomas PO » 04. Okt 2007 11:46

Dialniciar napísal:
Jurislav napísal:Ešte som zabudol: parkoviská na sídliskách sú preplnené. Autá v niektorých častiach mesta už parkujú popri ceste, lebo na parkovisko sa nezmestia :shock:


Parkoviská na sídliskách sú všade plné, ale miesto sa vždy nájde. Alebo potom treba zaviesť systém spoplatnenia - na konkrétnu značku auta. Lebo miesto si človek nájde, len ho nehľadá 5 min., ale 30 minút. :idea: Toto by som nevidel ako katastrofu, to je katastrofa v Bratislave, nie v Michalovciach. :idea: Lebo zase nie je možné mať všade parkoviská a stavať podzemné garáže pre 500 áut vždy v hodnote 200-250 mil. SKK nie je jednoducho možné.

A co tie ?
americke "vytahy"
ta neznam ci ne hej
Obrázok používateľa
Tomas PO
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 975
Založený: 03. Okt 2006 23:43
Bydlisko: Presov

PredchádzajúcaĎalšia

Naspäť na Cestná sieť

Kto je prítomný

Používatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 9 hostí.