Bardejov a doprava v tejto oblasti

sekcia venovaná cestnej sieti

Moderátor: Moderátori

Odoslaťod i15 » 23. Júl 2007 10:12

Ta cesta z PO do BJ je naozaj trochu divoka, kopiruje teren - co uz, cesty druhej triedy vacsinou takto vyzeraju. Hodilo by sa tam niekolko dlhsich obchvatov, rozsirenie cesty, vyrovnanie niektorych neprehladnych kopcekov... ale stavim sa, ze problem cislo 1 su peniaze.
Obrázok používateľa
i15
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 827
Založený: 21. Jan 2007 20:49
Bydlisko: vo výslužbe

Odoslaťod kvalitná dialnica » 23. Júl 2007 11:30

Tak za 650 miliónov sa niečo snáď postaví(mysliac tú II. triednu)..... a keby sa robil privádzač z R4, tak by to bol privádžač k najväčšiemu mestu( na SR)..... k 40 tis. mestu sa stavia aj nová cesta...
_________________
Obrázok používateľa
kvalitná dialnica
pokročilý diskutujúci
 
Príspevky: 452
Založený: 28. Feb 2007 17:18
Bydlisko: KE,BJ

Odoslaťod i15 » 23. Júl 2007 13:40

No mas pravdu, 655mil je nejak vela, aj na uplne novu cestu, nie je to nahodou preklep?
Pri buduvani severneho obchvatu Presova (PO Zapad-Kapusany), by mohli ako vyvolanu investiciu postavit aj obchvat Kapusian, su tam hned 2 velmi neprijemne zakruty - jedna v obci, druha tesne za obcou smerom na BJ
Obrázok používateľa
i15
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 827
Založený: 21. Jan 2007 20:49
Bydlisko: vo výslužbe

Odoslaťod kvalitná dialnica » 23. Júl 2007 14:07

Súhlasím....a je tam úplná rovina....a nebolo by odveci aj obchvat Raslavíc...veľká dedina a tiež rovina.... tak fakt za pol miliardy si na tej ceste BJ - Dlhá lúka neviem čo chcú stavať.....možno 5+5 :) ..... Ale fakt treba tlačiť na novú cestu do BJ....je to hladová dolina a cesta je cesta k lepšiemu životu mojich rodákov.....
_________________
Obrázok používateľa
kvalitná dialnica
pokročilý diskutujúci
 
Príspevky: 452
Založený: 28. Feb 2007 17:18
Bydlisko: KE,BJ

Odoslaťod bodrik » 28. Júl 2007 11:47

kvalitná dialnica napísal:Tak ako som videl mapy som šokovaný - NAČO ??? veď tá česta z BJ po odbočku je v celku v slušnom stave a od odbočky na BJ kúpele je to Švajčiarska cesta - ani jedna záplata..... ako zmysel toho nevidím... jedine keď sa chce niekto nabaliť...
a čo sa tam dá robiť za 655 mil.....choré....


Suma sa mi zda skor ako nejaky preklep, alebo zeby nie..?? :roll:
Zmysel to ma najma v tom, ze cesta ma byt stavana ako obchvat dediny (mestskej casti) Dlha Luka. Je to nehodovy usek, stalo sa tam zopar tragickych kolizici, najma s chodcami, hlavne preto ze je to ako spominas "svajciarska cesta" a niektori si to tam rezu vyse 100.. :?
A ma to priniest zaroven lepsie riesenie krizovatky do B. kupelov. Inak s miestnou samospravou to nema dokopy nic.. Toto je statny projekt, ktory realizuje ssc :idea:
Vo veci cesty II/545, BJ-PO: cesta ma na niektorych usekoch nevyhovujuce parametre, ale zaroven su tam aj useky, ktore su uplne v pohode.. napr. usek medzi Raslavicami a Demjatou (asi 15 rokov stara prelozka cesty, podobne usek cesty na Bard. Zabave (a okraji mesta). Inak problemom su niektore useky kde cesta ma naozaj zle parametre a zbytocne sa vlni, alebo su tam robene prilis ostre zakruty.. Tu by pomohlo vylepsit parametre na najkritickejsich usekoch (porobit prelozky, resp. upravy) a urobit obchvaty obci Klusov, Kobyly, Raslavice, Demjata, Tulcik a Kapusany. Dokopy je to dost vela vsak dost vela Km.. Tu by sa mal angazovat VUC PO lebo cesta patri pod jeho spravu. :!:
Bolo by dobre po odstraneni tychto problemovych usekov, preklasifikovat cestu na cestu I. triedy.
Inak celkovo po stranke kvality, aj parametrov je cesta v ovela lepsom stave nez napr. o triedu vyssia I/77, ktora prechadza mestom v trase St. Lubovna - (BJ) - Svidnik.. :idea:
Obrázok používateľa
bodrik
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 708
Obrázky: 1
Založený: 12. Aug 2005 00:30

Odoslaťod bodrik » 28. Júl 2007 11:49

aquila napísal:I/77 Bardejov - Bardejovské kúpele rekonštrukcia cesty v rokoch 2010 az 2012 za 655,0 mil skk


aquila, ak mozes, uved prosit Ta zdroj, okial cerpas info.. :idea:
Diky ;)
Obrázok používateľa
bodrik
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 708
Obrázky: 1
Založený: 12. Aug 2005 00:30

Odoslaťod bodrik » 28. Júl 2007 11:56

teoretik napísal:Pri buduvani severneho obchvatu Presova (PO Zapad-Kapusany), by mohli ako vyvolanu investiciu postavit aj obchvat Kapusian, su tam hned 2 velmi neprijemne zakruty - jedna v obci, druha tesne za obcou smerom na BJ


Suhlasim, Tie zakruty (najma ta za dedinou) su velmi neprijemne a zradne. Najma ludia ktori nie su odtial na to casto doplacaju. Aj ked je tam znacka odporucujuca 50-ku, laka to ist rychlejsie, lebo zakruta sa naoko zda bezproblemova, (je na nu dobry vyhlad) ale to pri pohlade spoza volantu klame.. ona sa totiz velmi rychlo lomi na kratkom useku a to je hlavny problem.. a je aj dost blbo klopena.. Uz som tam videl zopar aut, ktore "hodili sipecku" mimo cestu..
Obrázok používateľa
bodrik
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 708
Obrázky: 1
Založený: 12. Aug 2005 00:30

Odoslaťod kvalitná dialnica » 28. Júl 2007 12:57

No čo sa týka obchvatu Dlhej Lúka + pred BJ K, som po vysvetlení od Bodrika(začo mu veľmi pekne ďakujem) som zmenil názor... v takej podobe to nieje od veci ale nie za 550 mil. .... keby som si mal vybrať medzi touto a BJ-PO vybral by som si BJ-PO

Čo sa týka tej cesty BJ-PO by som chcel upozorniť , hneď keď idete z Kapušian hneď sa cesta neuveriteľne stáva úzkou(tam čo sú tie žlté označenie na ceste....to ani nemôže nať 2m jeden pás.....a nerozumiem prečo ju nerozšíria a je kde....

Aj ja som videl pár áut pred Tulčíkom hore strechou....

A kedy tú cestu vlastne stavali???
_________________
Obrázok používateľa
kvalitná dialnica
pokročilý diskutujúci
 
Príspevky: 452
Založený: 28. Feb 2007 17:18
Bydlisko: KE,BJ

Odoslaťod aquila » 28. Júl 2007 14:32

2 bodrik: program verejnych prac na roky 2008 az 2010
Obrázok používateľa
aquila
administrátor
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 577
Založený: 03. Feb 2005 18:08
Bydlisko: doma :)

Odoslaťod i15 » 28. Júl 2007 15:13

ano, vyzera to na obchvat Dlhej Luky... ci je cena 655mil opravnena neviem posudit

http://eia.enviroportal.sk/detail.php?a ... onstrukcia

v tom zazipovanom subore je popis projektu :arrow:



Účelom navrhovanej činnosti je vybudovanie kapacitne vyhovujúcej komunikácie, ktorá poskytne vyššiu bezpečnosť cestnej premávky a úpravu križovatiek tak, aby vytvorili jednotný systém so súčasným zabezpečením spomalenia aj plynulosti dopravného prúdu v zastavanej časti mesta Bardejov. V úseku mestskej časti Dlhá Lúka ide o odklonenie tranzitu dopravy mimo zastavané územie.
Predmetom navrhovanej činnosti je rekonštrukcia cesty I/77 v dvoch alternatívach riešenia:
alternatíva A - dĺžka 5,908 km
alternatíva B - dĺžka 6,436 km
Miestom realizácie je k. ú. Bardejov. Celá trasa cesty I/77 je situovaná v zastavanom území mesta Bardejov. Severná časť mesta, najmä časť v okolí cesty I/77, je využívaná ako priemyselná zóna mesta a zóna s občianskou vybavenosťou. Západne a východne od cesty I/77 sa nachádza obytná zóna mesta. Od križovatky ulíc Duklianska a Štúrova je cesta I/77 situovaná takisto v priemyselnej zóne mesta. Východne od cesty I/77 sa nachádza priemyselný areál firmy JAS, a.s., Bardejov až po križovatku s cestou do Bardejovských kúpeľov. Od tohto miesta už sú obidve alternatívy vedené v prírodnej krajine mimo zastavaného územia.
Začiatok navrhovanej rekonštrukcie cesty I/77 je v oboch alternatívach rovnaký - v križovatke ciest I/77 a II/545 (ulice Dlhý rad a Krátky rad) a takisto koniec trasy - severne cca 500 m za mestskou časťou Dlhá Lúka. Na začiatku a konci úpravy je rekonštruovaná časť cesty napojená priamo na jestvujúcu cestu I/77. Obidva varianty majú spoločný úsek od km 0,0 po km cca 3,0. Potom sa rozdeľujú a to tak, že červený variant A je vedený zo západnej strany Dlhej Lúky a modrý variant je vedený z východnej časti Dlhej Lúky. V obidvoch prípadoch ide trasa v blízkosti obydlí. V modrom variante však na úbočí vyššie nad domami. Na rozdiel od alternatívy A, uvažuje alternatíva B s rekonštrukciou povrchu jestvujúcej cesty I/77 v úseku ZÚ až 1 po križovatku s ulicou Ľudovíta Štúra. Jestvujúce križovatky na ceste I/77 v úseku ZÚ - km 0,980 ostanú v tvare a funkčne tak, ako sú v súčasnosti.
Obrázok používateľa
i15
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 827
Založený: 21. Jan 2007 20:49
Bydlisko: vo výslužbe

Odoslaťod kvalitná dialnica » 31. Júl 2007 21:35

No písal som že sa opravuje cesta z BJ do BJ Kúpeľov , resp. pri odbočke na priemyselný park.....no nebola to oprava ale kruhový objazd!!! neviem odborne posúdiť ale z lajického pohľadu ten objazd je asi na 1 m2 a je tam absolútne ale absolútne nepotebný....len ťa to spomalý a efekt žiadny....vôbec tam nieje nato miesto....asi to vyzerá že mesto Bardejov- resp. Pán Primátor má veľmi rád kruhové jeden podobný postavil pri anfiteátry...ale tam plní účel...... som pobúrený.....(už som zvedavý čo napíše bodrik :) )
_________________
Obrázok používateľa
kvalitná dialnica
pokročilý diskutujúci
 
Príspevky: 452
Založený: 28. Feb 2007 17:18
Bydlisko: KE,BJ

Odoslaťod Jurislav » 01. Aug 2007 07:18

Tak vyjadrím sa ja. Mal si si vyskúšať, ako sa ide v špičke z vedľajšej cesty, a ak čakáš jak hovado, tak je ten kruháč potrebný 8)
Obrázok používateľa
Jurislav
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 2
Založený: 16. Dec 2006 14:15
Bydlisko: I/18 km 353,748; asi 50m odtiaľ

Odoslaťod kvalitná dialnica » 01. Aug 2007 09:45

Ok, ja niesom v BJ už tak často.... v doravnej špičke no áno pomôže....ale nikto ma nepresvedčí že jeho veľkosť je v poriadku......

Príp. ho mohli dať inde lebo tou trasou vodiči idú rýchlo a taký čo ten objazd nevidel môže aj havarovať.....
_________________
Obrázok používateľa
kvalitná dialnica
pokročilý diskutujúci
 
Príspevky: 452
Založený: 28. Feb 2007 17:18
Bydlisko: KE,BJ

Odoslaťod bodrik » 16. Aug 2007 14:03

aquila napísal:2 bodrik: program verejnych prac na roky 2008 az 2010

diky ;)
Obrázok používateľa
bodrik
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 708
Obrázky: 1
Založený: 12. Aug 2005 00:30

Odoslaťod bodrik » 16. Aug 2007 14:15

kvalitná dialnica napísal:No písal som že sa opravuje cesta z BJ do BJ Kúpeľov , resp. pri odbočke na priemyselný park.....no nebola to oprava ale kruhový objazd!!! neviem odborne posúdiť ale z lajického pohľadu ten objazd je asi na 1 m2 a je tam absolútne ale absolútne nepotebný....len ťa to spomalý a efekt žiadny....vôbec tam nieje nato miesto....asi to vyzerá že mesto Bardejov- resp. Pán Primátor má veľmi rád kruhové jeden podobný postavil pri anfiteátry...ale tam plní účel...... som pobúrený.....(už som zvedavý čo napíše bodrik :) )

Mesto BJ s tým nemá príliš veľa spoločneho, financuje sa to zo štátnych peňazí, kedže je to cesta I. triedy.
Kruhač tam bude dobre plniť svoju funkciu, lebo veľa áut odbočuje do BNV (Bard. N. Ves) a hlavne v plnej premavke je to problem. Navyse sa premavka o dost zvysi, ked za BNV postavia planovany (a uz sa aj stavia) priemyselny park. Takže z môjho pohľadu jednoznačne prospešná vec. Miesta je tam na to dosť, nenachadzajú sa tam žiadne budovy, okrem plota výrobného areálu Snaha v.d. (neviem ci je to ešte aktualny nazov) s ktorymi by nemal byt problem. Osobne vidim trochu problémové kružovanie so železničnou vlečkou prechádzajúcou cez cestu len niekoľko metrov (menej ako 10, možno 5) od súčasnej križovatky.
Obrázok používateľa
bodrik
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 708
Obrázky: 1
Založený: 12. Aug 2005 00:30

Odoslaťod bodrik » 16. Aug 2007 14:21

kvalitná dialnica napísal:Ok, ja niesom v BJ už tak často.... v doravnej špičke no áno pomôže....ale nikto ma nepresvedčí že jeho veľkosť je v poriadku......

Príp. ho mohli dať inde lebo tou trasou vodiči idú rýchlo a taký čo ten objazd nevidel môže aj havarovať.....


Tou trasou by nikto nemal chodiť "rýchlo" lebo je to územie nachádzajúce sa v obci, takže tam platí 60km/h. (ochvíľu možno len 50), takže ak tadiaľ niekto pôjde rýchlo a "vytrieska sa", je to len a len jeho problém!

Veľkosť je OK, cesta v smere na B.N.V sa výhľadovo plánuje zmeniť (dúfam že aj prebudovať) na cestu II. triedy (ťah BJ - Giraltovce), takže ide o spojenie dvoch významných ciest (nie o nejaký kruháč na miestnej komunikácii), preto väčšia veľkosť jednoznačne len a len +
Obrázok používateľa
bodrik
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 708
Obrázky: 1
Založený: 12. Aug 2005 00:30

Odoslaťod sezbrzni » 23. Aug 2007 17:40

Dialniciar napísal:Kruhová križovatka pre Bardejov za 34 mil. SKK. :arrow:

http://www.dialnice.info/viewtopic.php?t=5243


kruhova krizovatka otvorena...
http://www.dialnice.info/viewtopic.php?t=7766
sezbrzni
sezbrzni
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 1
Založený: 23. Feb 2006 18:54
Bydlisko: BA, KE

Odoslaťod sven » 28. Aug 2007 20:18

Na mieste dnesnej kruhovej krizovatky pri odbocke na BNV sa planovalo v 80tych rokoch minuleho storocia s mimourovnovou krizovatkou. Trochu odvazne, neviem do akej miery to bolo realne. Videl som to zakreslene v starom Bardejovskom spravodaji z roke 1989 (ked si dobre spominam), ked vtedajsi radni dumali nad uzemnym planom mesta BJ do roku 2010. Vtedy sa ratalo, ze BJ bude mat cca 50 tis. obyvatelov...
Obrázok používateľa
sven
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 528
Obrázky: 6
Založený: 20. Aug 2007 17:41
Bydlisko: BA,BJ

Odoslaťod sven » 02. Sep 2007 00:14

Neviete nahodou, v suvislosti s pripravovanou rekonstrukciou cesty I/77 BJ - BJ Kupele - obchvat Dlha Luka, preco sa uvazuje s rekonstrukciou uz od krizovatky ulic Dlhy rad a Kratky rad? Vid prilozeny link http://eia.enviroportal.sk/detail.php?a ... onstrukcia

Co tam chcu napr. opravovat popri aut. stanici na slovenskej ulici? Riesenie krizovatiek? Napadaju ma iba MUK:-)
Obrázok používateľa
sven
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 528
Obrázky: 6
Založený: 20. Aug 2007 17:41
Bydlisko: BA,BJ

Odoslaťod sven » 02. Sep 2007 00:30

Prikladam este navrh dopravneho riesenia obchvatu Dlhej Luky az po krizovatku I/77 s cestou do BJ Kupelov, tak ako je to v uzemnom plane:
http://www.mubj.sk/oznamy/dokumenty/upm/4c.pdf

Krizovatka do BJ Kupelov bude kruhovou krizovatkou. Podla mojich informacii obchvat Dlhej luky pojde zapadne od obce, tak ako je to v tom navrhu. V mojom predchadzajucom prispevku sa uvazovalo aj o vychodnom obchvate. Co viem, tento je nerealizovatelny z dovodu, ze tadial vedie zeleznicny koridor do Svidnika. Dost ma tato info prekvapila...najma ak sa zatial vuobec neplanuje investovat do zeleznice BJ - SK. Ale clovek nikdy nevie, ako sa situacia zmeni o 40 rokov :wink: Tuto informaciu vsak neviem potvrdit nejakym oficialnym zdrojom. Faktom je, ze aj v uzemnom plane je iba zapadny obchvat.
Obrázok používateľa
sven
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 528
Obrázky: 6
Založený: 20. Aug 2007 17:41
Bydlisko: BA,BJ

Odoslaťod sven » 02. Sep 2007 00:37

Tu je obchvat BNV
http://www.mubj.sk/oznamy/dokumenty/upm/4b.pdf

Fakt by ma zaujimalo, kedy dojde k realizacii tejto stavby?!? Ja osobne to vidim na perspektivu 15 rokov...
Obrázok používateľa
sven
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 528
Obrázky: 6
Založený: 20. Aug 2007 17:41
Bydlisko: BA,BJ

Odoslaťod kvalitná dialnica » 02. Sep 2007 10:32

No tak teraz som bol v BJ 3 týždne a cez ten kruhový som išiel asi 15X a nepáči sa mi to ... pôvodne to bolo lepšie ...aj keď ideš z B.n.Vsi tak aj tak musíš čakať kým neprejde auto smer: BJ do B. kupeľov. A keď tam je taká intenzita dopravy tak mali rozmýšľať nad semeforom lebo ten kruhový podľa mňa nič nerieši a ako som si viackrát všimol starší ľudia čo chodia na autách naňom nevedia jazdiť...

A urobili aj kruhový aj na Vimbargu no tam sa to dá ...

A kto to financoval ? mesto či SSC ?
_________________
Obrázok používateľa
kvalitná dialnica
pokročilý diskutujúci
 
Príspevky: 452
Založený: 28. Feb 2007 17:18
Bydlisko: KE,BJ

Odoslaťod kvalitná dialnica » 02. Sep 2007 10:37

A inak musím pochváliť ten jeden podnik čo tam je v priemyselnom parku(infraštruk. + výroba na vysokej úrovni) ... ale ako som počul robia tam priemerne za 11 tisíc, takže sa nečudujem že v poslednom čase polovica ľudí od 18 do 35 išla von...čiže je pravdepodobné že tak o 5-6 rokov to bude mesto 50 a viac tnikov.ale veď toto nieje problém Bratislaskej vlády...
_________________
Obrázok používateľa
kvalitná dialnica
pokročilý diskutujúci
 
Príspevky: 452
Založený: 28. Feb 2007 17:18
Bydlisko: KE,BJ

Odoslaťod sven » 02. Sep 2007 10:48

kvalitná dialnica napísal:A inak musím pochváliť ten jeden podnik čo tam je v priemyselnom parku(infraštruk. + výroba na vysokej úrovni) ... ale ako som počul robia tam priemerne za 11 tisíc, takže sa nečudujem že v poslednom čase polovica ľudí od 18 do 35 išla von...čiže je pravdepodobné že tak o 5-6 rokov to bude mesto 50 a viac tnikov.ale veď toto nieje problém Bratislaskej vlády...


Mesto 50tnikov a teenagerov :D
Obrázok používateľa
sven
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 528
Obrázky: 6
Založený: 20. Aug 2007 17:41
Bydlisko: BA,BJ

Odoslaťod kvalitná dialnica » 02. Sep 2007 10:54

A ešte mi nedá pochváliť starostou tých 2 obcí(myslím že Tulčík a Bard. Zábava - vždy keď tam idem nevšimnem alebo zabudem pozrieť na názov obce :( ),si opravili cestu v ich obciach - výborne :) pravdepodobne z Eurofondou aj chodníky v jednej obci opravovali.... som rád že aj na konci sveta sa niečo deje ...

A nedá mi odkázať SSC alebo neviem komu čo je zodpovedný za tú super cestu BJ-PO...už to sledujem asi 4r. - po Kapušanoch tá prvá zákruta čo sa cesta rozdvojuje nahor do Poproča a potom cesta do BJ a tam je tá úžasná zákruta- tak keď to nechajú tak tak prinajlepšom sa nezlomý celá ale iba ľavý pruh .... a keď sa tam stretnú dve autá to je fakt sranda...jednoducho padá!!! treba niečo robiť...
_________________
Obrázok používateľa
kvalitná dialnica
pokročilý diskutujúci
 
Príspevky: 452
Založený: 28. Feb 2007 17:18
Bydlisko: KE,BJ

PredchádzajúcaĎalšia

Naspäť na Cestná sieť

Kto je prítomný

Používatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 25 hostí.