Oblasť Martina a Turčianských Teplíc

sekcia venovaná cestnej sieti

Moderátor: Moderátori

Re: Oblasť Martina a Turčianských Teplíc

Odoslaťod okorec » 07. Júl 2015 22:00

navyse je to dost zle znacene a ludia bludia
Múdry to pochopí sám a hlúpemu to aj tak nevysvetlíš.
Obrázok používateľa
okorec
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 10
Založený: 13. Jan 2011 19:45
Bydlisko: Martin

Re: Oblasť Martina a Turčianských Teplíc

Odoslaťod okorec » 20. Júl 2015 10:10

Včera začali opravovať aj most v Košťanoch nad Turcom pri OMV. Je uzavretá polovica cesty. Už včera (v nedeľu) to tam bolo dosť zhustené.
No a dnes úplne zabité. Od rána sú kolóny v smere do Martina až po križovatku pri Príbovciach. V smere z Martina čo som videl, tak to stojí až do Martina, ale neviem pokiaľ lebo som išiel obchvatom. Odporúčam každému využiť cestu SNP cez Necpaly, Belú a Turčianske Jaseno.
Múdry to pochopí sám a hlúpemu to aj tak nevysvetlíš.
Obrázok používateľa
okorec
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 10
Založený: 13. Jan 2011 19:45
Bydlisko: Martin

Re: Oblasť Martina a Turčianských Teplíc

Odoslaťod jarino » 25. Júl 2015 13:54

Začali sa práce výmeny povrchu na ceste 1/18 v obci Sučany.
Momentálne prebiehajú práce na frézovaní.
Sfrézovali podľa mňa najhorší úsek pred Sučanmi: https://www.google.sk/maps/place/Su%C4% ... b0!6m1!1e1
Na veľkom moste nič sfrézované nebolo a za mostom frézujú len smer Martin. Po druhej polovici striedavo púšťajú autá.
Majú pripravené značenie až po koniec Sučian, ale zatiaľ všetky nepotrebné značky(50-tky a 30-tky) boli otočené alebo pováľané.
jarino
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 988
Založený: 12. Sep 2011 12:49

Re: Oblasť Martina a Turčianských Teplíc

Odoslaťod Kanky » 01. Aug 2015 23:32

Vie prosim niekto napisat, ze co sa kde momentalne robi na I/65 medzi I/18 a H. Stubnou? Semafory? Zdrzania? Treba sa useku vyhnut? Dik
Cestou, necestou...
Obrázok používateľa
Kanky
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 739
Založený: 30. Nov 2011 12:29
Bydlisko: Vychodňar w Krakowie

Re: Oblasť Martina a Turčianských Teplíc

Odoslaťod yombie » 02. Aug 2015 16:59

No je toho dosť. Martinský obchvat uzavretý, jazdí sa po starej ceste cez centrum. Je to tam relatívne plynulé, zdržanie je len minimálne. V Košťanoch je to už trochu horšie, tam sa opravuje most.. riadené je to kyvadlovo, pri mojom poslednom prejazde boli kolóny z jednej strany až po začiatok Martina, z druhej strany takmer až po Príbovce (križovatka II/519). Zdržanie rátaj kľudne 5-20 minút, v závislosti od aktuálnej premávky. Ďalej neviem, väčšina ľudí tankodrom obchádza po II/519 až do Moškovca a odtiaľ po trojke až do TR. Waze aktálne ukazuje od Turčianskych Teplíc po Štubňu nejaké práce na ceste a malú zápchu (zdržanie 1-2 minúty). Je to asi dosť individuálne aku trasu v súčasnosti zvoliť, záleží odkiaľ kam ideš.. ale na cestách sa aktuálne pracuje takmer všade, moc alternatívnych trás bez nejakého väčšieho zdržania v priebehu tohto leta asi nenájdeš ;-)
Obrázok používateľa
yombie
pokročilý diskutujúci
 
Príspevky: 251
Obrázky: 133
Založený: 27. Nov 2013 17:42
Bydlisko: Prievidza

Re: Oblasť Martina a Turčianských Teplíc

Odoslaťod cargobull » 02. Aug 2015 20:57

presne ako pise kolega :D uz nejazdievam do MT tak casto no dnes som siel na vylet a cakal som 20 minut na ten semafor ... kolony po pribovce no niektori domaci to otacali naspat ale vobec neviem kade sa to da obist
Obrázok používateľa
cargobull
pokročilý diskutujúci
 
Príspevky: 294
Obrázky: 75
Založený: 05. Aug 2010 18:42

Re: Oblasť Martina a Turčianských Teplíc

Odoslaťod Kanky » 02. Aug 2015 22:34

A ktory most? Ten medzi Kostanmi a Martinom? Ponad staru cestu a zel.trat? Ci je tam aj iny most? A obchvat MT uplne cely zavrety, ci da sa vybehnut povedzme po Robotnickej? Dik
Cestou, necestou...
Obrázok používateľa
Kanky
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 739
Založený: 30. Nov 2011 12:29
Bydlisko: Vychodňar w Krakowie

Re: Oblasť Martina a Turčianských Teplíc

Odoslaťod jarino » 03. Aug 2015 00:03

Čo som išiel naposledy, tak obchvat Martina bol otvorený polprofil obojsmerne na sídlisko Záturčie. Ak by to nebolo, obslužnosť by bola veľmi obmedzená, najmä obchodov(Tesco, Baumax a spol...) Ale ak chceš Martinom len prejsť, tak asi len centrum. Ako píšu, plynulé, zdržania bývajú na tom malom (nepodarenom) kruhovom objazde keď ideš na ZA alebo KE, z druhej strany je to po úprave lepšie. Áut na okruhu pribudlo citeľne, najmä poľské autá.
Semafóry povypínané, na svetelnej križovatke pri Priori upravili pruhy...smer na BB má 2 pruhy, na ZA/KE má jeden pruh a ďalší je zavretý. Podľa mňa by väčšina dočasných úprav mohla aj zostať. Doteraz napr. pri Martimexe bolo to nezmyselné preraďovanie do jedného pruhu z dvoch, teraz to prekreslili, aj keď väčšina vodičov ide ako sú zvyknutí a tak aj bacha, aby niekoho nezostrelili z vonkajšieho pruhu.
jarino
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 988
Založený: 12. Sep 2011 12:49

Re: Oblasť Martina a Turčianských Teplíc

Odoslaťod cargobull » 03. Aug 2015 09:25

most pri skodovke v kostanoch :arrow: https://www.google.sk/maps/@49.031611,1 ... 312!8i6656 ... cez martin sa da ist len cez mesto polprofil je otovreny len kvoli tulipu a tescu
Obrázok používateľa
cargobull
pokročilý diskutujúci
 
Príspevky: 294
Obrázky: 75
Založený: 05. Aug 2010 18:42

Re: Oblasť Martina a Turčianských Teplíc

Odoslaťod okorec » 03. Aug 2015 21:23

Kanky napísal:A ktory most? Ten medzi Kostanmi a Martinom? Ponad staru cestu a zel.trat? Ci je tam aj iny most? A obchvat MT uplne cely zavrety, ci da sa vybehnut povedzme po Robotnickej? Dik


na zilinu by som siel po robotnickej, potom kusok po obchvate (tulip-zaturcie) a cez zaturcie.. na poprad cez mesto po ofic obchadze.

most v kostanoch je pri OMV. ked to riadia policajti tak to este celkom ide.. ked nie tak sa dost casto z jedneho smeru spravia kolony. od priboviec bezne az po krizovatku pri pribovciach. inak sa to da obist po ceste SNP
Múdry to pochopí sám a hlúpemu to aj tak nevysvetlíš.
Obrázok používateľa
okorec
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 10
Založený: 13. Jan 2011 19:45
Bydlisko: Martin

Re: Oblasť Martina a Turčianských Teplíc

Odoslaťod Asgaard » 08. Aug 2015 23:26

No ale z Robotníckej by si na Žilinu po obchvate ďaleko nezašiel, práve úsek od Robotníckej po "najkritickejšiu križovatku" je uzavretý.
Ja by som odporučil smer ZA https://www.google.sk/maps/dir/49.03163 ... m2!3e0!5i1 , ale kľudne aj trasu cez mesto mimo dopravnej špičky (ráno, poobede), pred kruháčom ísť v pravom pruhu až ku kruháču a potom sa zaradiť do ľavého, ľudia sú hlúpi a idú celým Severom v ľavo pruhu (navyše tam aj pribudla značka zipsovania)
No a smer zo ZA https://www.google.sk/maps/dir/49.10782 ... 83!1m0!3e0

btw, tá cesta pri ZTS TEES je z dlažobných kociek a je dosť na hov...
Asgaard
diskutujúci
 
Príspevky: 50
Obrázky: 3
Založený: 19. Jan 2013 19:09

Re: Oblasť Martina a Turčianských Teplíc

Odoslaťod okorec » 09. Aug 2015 22:47

Ja tak chodím denne a cez mesto by ma ani nenapadlo ísť, plno dopravy, chodci, autobusy, semafory, prechody... Radšej prejdem tých 50 metrov po kockach (mám auto s normálnym odpruzenim, žiadny rebrinak) a ešte ako bonus keď je zapcha v kostanoch až do martina, tak sa do nej zaradím až na križovatke pri secu. Myslím smer na juh. Dokonca keď stretnem brzdicov čo idú ledva 40 tak ich môžem na podhaji aj pri zimáku aj pri zts pohodlne predbehnúť, lebo premávka tam nie je až taká hustá.
Múdry to pochopí sám a hlúpemu to aj tak nevysvetlíš.
Obrázok používateľa
okorec
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 10
Založený: 13. Jan 2011 19:45
Bydlisko: Martin

Re: Oblasť Martina a Turčianských Teplíc

Odoslaťod Kanky » 10. Aug 2015 10:43

mne sa jednalo o smer vychod - juh a nakoniec som to dal takto: https://www.google.co.uk/maps/dir/49.10 ... !3e0?hl=sk
a dobre som urobil lebo som prisiel az pred krizovatku s Kollarovou ulicou a ta bola zacpana niekolko sto metrov a naopak Robotnicka aj cely obchvat od OMV az po krizovatku s Kollarovou bola prazdna
a samozrejme z druhej strany auta stali skoro az po Pribovce
ked bude pouzitelne video, tak nahodim
Cestou, necestou...
Obrázok používateľa
Kanky
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 739
Založený: 30. Nov 2011 12:29
Bydlisko: Vychodňar w Krakowie

Re: Oblasť Martina a Turčianských Teplíc

Odoslaťod richard550 » 10. Aug 2015 19:39

Najnovšie sa začína frézovať cesta od Príboviec smerom na Košťany (dnes som videl vyfrézovaný úzší pás od križovatky po benzínku), zatiaľ bez väčších problémov, ale čím ďalej, tým to bude zaujímavejšie - hlavne s príchodom školského roka...
richard550
návštevník
 
Príspevky: 10
Založený: 05. Júl 2014 15:49

Re: Oblasť Martina a Turčianských Teplíc

Odoslaťod Kanky » 13. Aug 2015 09:12

Martin-Pribovce cez Bernolakovu a Robotnicku, akurat som dosiel, ked v Kostanoch zacali riadit premavku policajti, semafor nestacil, smer MT velmi slusna kolonka

https://www.youtube.com/watch?v=GHAMP-hU1tA
Cestou, necestou...
Obrázok používateľa
Kanky
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 739
Založený: 30. Nov 2011 12:29
Bydlisko: Vychodňar w Krakowie

Re: Oblasť Martina a Turčianských Teplíc

Odoslaťod okorec » 15. Aug 2015 00:13

Semafor nestačí, lebo ľudia nie sú schopní rozmýšľať. Stojím na semafóre. Oproti idú autá. Autá oproti zastanu. Logicky preto že im skočila červená. Tak kurnik je jasné že za chvilu skočí zelená mne, ale nebudem predsa na ňu čakať a blokovať celú premávku. Bohužiaľ 99% zostava čakať a tak všetci stoja v kolonach viac ako treba.
Múdry to pochopí sám a hlúpemu to aj tak nevysvetlíš.
Obrázok používateľa
okorec
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 10
Založený: 13. Jan 2011 19:45
Bydlisko: Martin

Re: Oblasť Martina a Turčianských Teplíc

Odoslaťod Rasto » 23. Sep 2015 20:06

Mate niekto bližšie informácie, ako to vyzerá s rekonštrukciou obchvatu Martina.
V miestnych novinách písali pred mesiacom, že od októbra bude obchvat sprejazdnený v 1/2 profile. Keď tam ale jazdím vidím, že to skôr vyzerá na november. Najkritickejšie sú mosty, kde je ešte veľa roboty. Zmluvný termín na celú stavbu bol tuším 30.9.2015. Takýmto tempom to vidím tak, že celú zimu sa bude jazdiť na 1/2 profile a druhú polovicu dorobia až na jar 2016, čo bude ešte v zime veľmi zaujímavé.
Rasto
diskutujúci
 
Príspevky: 85
Obrázky: 20
Založený: 28. Máj 2015 11:39

Re: Oblasť Martina a Turčianských Teplíc

Odoslaťod kiri » 23. Sep 2015 20:28

Tempo prác a počet robotníkov na stavbe moc optimizmu nedávajú. Robotníci čo tam robia sú veľmi jednoduchí ľudia, výplaty (zálohy) im dávajú ako príde takže tipujem že zvýšenie tempa či odborná práca sa očakávať nedá.
Obrázok používateľa
kiri
diskutujúci
 
Príspevky: 152
Obrázky: 24
Založený: 15. Okt 2012 17:45

Re: Oblasť Martina a Turčianských Teplíc

Odoslaťod richard550 » 02. Okt 2015 04:38

vie niekto, preco je stale uzatvoreny "obchvat" MT, kedze celkova uzavierka mala trvat NAJNESKOR do 30.9.2015 a po tomto termine mal byt obchvat, uz len ciastocne uzatvoreny???
richard550
návštevník
 
Príspevky: 10
Založený: 05. Júl 2014 15:49

Re: Oblasť Martina a Turčianských Teplíc

Odoslaťod Rasto » 02. Okt 2015 13:00

Osobne si myslím, že hlavný problém sú mosty. Neviem v akom stave sú ostatné na obchvate. ale na tom pri Tescu ešte len včera betónovali mostné uzávery (dilatačné prechody). A keďže betón musí zrieť cca mesiac, aby dosiahol svoju predpísanú pevnosť, tak to vidím na otvorenie od novembra. Možno sa ale mýlim. Detto ešte nie je dokončená svetelná križovatka na Podháji.
Ja len dúfam, že neurobia takú blbosť, že na zimu rozkopú druhú polovicu a nechajú to až do jari stáť. Dnes je už každému jasné, že celkové dokončenie stavby 30.11.2016 je utópia. Radšej nech začnú druhú polovicu (ono je to v skutočnosti iba asi 1/3) opravovať niekedy v 04/2016 a do leta to dokončia.
Rasto
diskutujúci
 
Príspevky: 85
Obrázky: 20
Založený: 28. Máj 2015 11:39

Re: Oblasť Martina a Turčianských Teplíc

Odoslaťod Rasto » 02. Okt 2015 18:23

Ospravedlňujem sa za preklep. Celkové ukončenie stavby malo byť 30.11.2015 a nie 30.11.2016, ako som chybne uviedol.
Rasto
diskutujúci
 
Príspevky: 85
Obrázky: 20
Založený: 28. Máj 2015 11:39

Re: Oblasť Martina a Turčianských Teplíc

Odoslaťod jarino » 02. Okt 2015 21:15

Na moste ponad rieku Turiec pri križovatke s 1/18 / https://www.google.sk/maps/@49.0933714, ... 56!6m1!1e1 / bola izolácia mostovky.
Takže ešte určite to nejaké týždne potrvá.
jarino
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 988
Založený: 12. Sep 2011 12:49

Re: Oblasť Martina a Turčianských Teplíc

Odoslaťod richard550 » 04. Okt 2015 09:48

tak uz som sa to docital, od pondelka 5.10 bude obchvat otvoreny (zatial samozrejme len cca polovicny profil, kde sa bude jazdit obojsmerne zrejme znizenou rychlostou (v tom nevidim problem), takze konecne...
http://turiec.sme.sk/c/8019294/v-pondelok-sa-dockame.html
este tak pohnut si s tym minimostom v Kostanoch...
...a mozu zacat opravovat znicene cesty v MT (najhorsie to je zrejme pri vyjazde z MT na kostany, kde sa vplyvom opravy mostika vyjazdili celkom slusne kolaje, neviem ako to je inde v meste)
richard550
návštevník
 
Príspevky: 10
Založený: 05. Júl 2014 15:49

Re: Oblasť Martina a Turčianských Teplíc

Odoslaťod Asgaard » 04. Okt 2015 19:51

v sobotu dávali pred a za mostíkom v Košťanoch nový asfalt.
Asgaard
diskutujúci
 
Príspevky: 50
Obrázky: 3
Založený: 19. Jan 2013 19:09

Re: Oblasť Martina a Turčianských Teplíc

Odoslaťod Rasto » 05. Okt 2015 19:54

No dnes otvorili časť obchvatu (preložka 1/65D). Neviem, či si chceli iba urobiť čiarku v kalendári, ale bol tam riadny chaos. Navyše neviem, načo to otvárali, keď ostal zatvorený úsek medzi napojením na cestu 1/18 po semafory v Záturčí. Čiže tranzit aj tak musí ísť obidvomi smermi cez centrum mesta. Nič sa tým vôbec nevyriešilo.
Rasto
diskutujúci
 
Príspevky: 85
Obrázky: 20
Založený: 28. Máj 2015 11:39

PredchádzajúcaĎalšia

Naspäť na Cestná sieť

Kto je prítomný

Používatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 48 hostí.

cron