Starý most - "Most Červenej Armády"

sekcia venovaná cestnej sieti

Moderátor: Moderátori

ktory variant by si zvolil ?

A) Graffiti
4
13%
B) Perforované rebro
7
22%
C) Priehradovina
10
31%
D) ani jeden navrh sa mi nepozdava
8
25%
E) je mi to jedno ;)
3
9%
 
Celkový počet hlasov : 32

Odoslaťod Dialniciar » 23. Feb 2006 20:51

johhan napísal:http://www.dialnice.info/viewtopic.php?t=2902

Takže starý most ostane len pre električku.


Toto je podľa mňa chyba, bude to chýbať (autám). A hlavne tá rýchloelektrička mala ísť vlastným mostom, keby to bol skutočný nosný dopravný systém. :lol:
Dialniciar
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 304
Založený: 23. Jún 2005 19:16

Odoslaťod Čavo » 24. Feb 2006 08:54

Dy napísal:
johhan napísal:http://www.dialnice.info/viewtopic.php?t=2902

Takže starý most ostane len pre električku.


Toto je podľa mňa chyba, bude to chýbať (autám). A hlavne tá rýchloelektrička mala ísť vlastným mostom, keby to bol skutočný nosný dopravný systém. :lol:


Ak by sa urobilo poriadne prepojenie Einsteinovej a mostu, ktorý je pokračovaním Starého Mostu, tak si myslím, že chýbať nebude. Nový most, ani Most Apollo nie sú až tak ďaleko, aby túto potrebu nepokryli a z oboch by sa dalo jednoducho dostať do tej časti Petržalky, ktorú pokrýva Starý most. Dokonca si myslím, že to zjednoduší a zrýchli "Šafko", ak tam rozumne vyriešia rýchlo električku. Lebo ona zas, ak bude urovňové križovanie, túto križovatku spomalí.

Autobusy, prechádzajúce týmto mostom, už nebudú potrebné. Mala by to pokryť električka.
čavo

To čo píšem, sú moje názory, alebo informácie, ktoré mám. Budem rád, ak si žiadne moje slová nikto nebude brať osobne.
Čavo
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 541
Obrázky: 1
Založený: 07. Feb 2005 14:19
Bydlisko: Nitra

Odoslaťod Dialniciar » 24. Feb 2006 20:41

čavo napísal:Ak by sa urobilo poriadne prepojenie Einsteinovej a mostu, ktorý je pokračovaním Starého Mostu, tak si myslím, že chýbať nebude. Nový most, ani Most Apollo nie sú až tak ďaleko, aby túto potrebu nepokryli a z oboch by sa dalo jednoducho dostať do tej časti Petržalky, ktorú pokrýva Starý most. Dokonca si myslím, že to zjednoduší a zrýchli "Šafko", ak tam rozumne vyriešia rýchlo električku. Lebo ona zas, ak bude urovňové križovanie, túto križovatku spomalí.

Autobusy, prechádzajúce týmto mostom, už nebudú potrebné. Mala by to pokryť električka.


Tak ja mám jednoducho iný názor, pretože treba myslieť hlavne výhľadovo. Cieľom hlavného mesta je stavať veľké dopravné projekty, ktoré podporí štát aj cez PPP atď. Dnes sú to miliardy, v budúcnosti (o 10-20 rokov) to budú 10-tky mld. SKK. Reálne. Podobne ako Praha. Pred 5 rokami v Prahe každý deň veľké zápchy, o obchvate sa nikomu ani nesnívalo, len sa vedelo, že už mal stáť. Metro sa nedalo rozširovať, dnes sa rozširuje a vo veľkom a podobne aj železnice a to isté sa deje aj v BA, len v menšom.

Bude tu D4+tunel M.K. Okrem toho to bude Filiálka. Metro tu tak skoro nebude. Ale cieľom je, že sa nebudú ešte viac rozširovať hlavné cestné ťahy (lebo aj na 6+6 by sme sa dostali a v BA by boli len cesty), ale že budú skôr rôzne priemyselno-obchodno-administratívne centrá a k tomu je potrebný výkonný systém MHD a na to mala slúžiť pôvodne rýchloelektrička na vlastnom moste a na "pilieroch", po estakádach. Ale cena 20 mld. SKK sa zdala všetkým vysoká (podobne ako metro sa znižovalo cenovo z 40 na 20 mld. SKK a zostalo len pri projektoch za 1 mld. SKK), ... tak dnes máme sumu 5-6 mld. SKK a ešte sa má stavať v trase metra.

Podľa mňa to teraz nie je dobre navrhnuté a "vyhodia" sa von oknom miliardy a za 10 rokov bude zase MHD "kolabovať". A áut bude pribúdať a jednoducho Starý most sa mal razantne opraviť, aby slúžil pre autá aj naďalej.
Dialniciar
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 304
Založený: 23. Jún 2005 19:16

Odoslaťod Dialniciar » 14. Apr 2006 23:16

Tak "bohvie" ako to nakoniec celé bude ... keď je tu projekt Filiálka, tak možno nosný systém MHD bude chcieť mesto nasmerovať tadiaľto. :roll:
Dialniciar
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 304
Založený: 23. Jún 2005 19:16

Odoslaťod jano.z » 15. Apr 2006 00:07

Slovko "Filiálka" pôsobí na mesto ako svätená voda na čerta. Stránia sa toho a trvajú na metre a rýchloelektričke po Starom moste. Najmä ma v súvislosti s tým dostalo toto:

http://www.vlaky.net/servis/sprava.asp?lang=1&id=1141

Takže naozaj bohvie, ako to vlastne bude ...
jano.z
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 3
Založený: 12. Dec 2005 19:03
Bydlisko: ďaaaaaleko ...

Odoslaťod Dialniciar » 16. Apr 2006 20:55

JoHnZ napísal:Slovko "Filiálka" pôsobí na mesto ako svätená voda na čerta. Stránia sa toho a trvajú na metre a rýchloelektričke po Starom moste. Najmä ma v súvislosti s tým dostalo toto:

http://www.vlaky.net/servis/sprava.asp?lang=1&id=1141

Takže naozaj bohvie, ako to vlastne bude ...


Pokiaľ nebude rýchloelektrička stavaná na estakádach, tak sú to úplne vyhodené peniaze. Starý most by sa dal využiť a keď nie on, tak jedine tunel a to je Filiálka. Nie všetci z mesta majú výhrady voči Filiálke, s tým nesúhlasím, je to len jedna štvrť, ktorej prekáža, že chceli inak využiť nejaké pozemky. :lol:
Dialniciar
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 304
Založený: 23. Jún 2005 19:16

Odoslaťod Dialniciar » 30. Aug 2006 17:10

Most by sa mal dočasne/úplne zatvoriť pre automobilovú dopravu. Dôvodom je plánované zdvihnutie mosta (a následne otvorenie pre automobily) alebo potom jeho prestavba pre použitie nosného dopravného systému, rýchloelektričky. Kapacita Starého mosta prešla/prejde na most Apollo.

Vie niekto detaily :?:
Dialniciar
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 304
Založený: 23. Jún 2005 19:16

Odoslaťod puff dady » 31. Aug 2006 13:04

Je podozrivo ticho pri tejto teme. Mam dojem ze to nejako suvisi s jesennymi komunalnymi volbami, nemozu teraz podla mna ani len vyhlasit ze most zatvoria (na nejaky cas), ludia by boli nastvani a s tym oni rataju, predpokladam ze tema sa otvori na jesen pripadne opat po vobach :wink:
Ale to je iba moj nazor, nemusi to byt pravda.
puff dady
diskutujúci
 
Príspevky: 72
Obrázky: 6
Založený: 07. Mar 2005 13:49
Bydlisko: Bratislava

Odoslaťod Nevedko » 01. Sep 2006 07:43

puff dady napísal:Je podozrivo ticho pri tejto teme. Mam dojem ze to nejako suvisi s jesennymi komunalnymi volbami, nemozu teraz podla mna ani len vyhlasit ze most zatvoria (na nejaky cas), ludia by boli nastvani a s tym oni rataju, predpokladam ze tema sa otvori na jesen pripadne opat po vobach :wink:
Ale to je iba moj nazor, nemusi to byt pravda.

Ja by som to s volbami nespajal. Most sa ma rekonstruovat vramci vystavby elektrickovej trate do Petrzalky. Magistrat sa s MZP este stale natahuju okolo EIA, takze vobec nie je jasne, kedy sa naozaj zacne stavat. Preto to ticho.
Obrázok používateľa
Nevedko
pokročilý diskutujúci
 
Príspevky: 454
Obrázky: 3
Založený: 21. Jún 2005 08:44

Odoslaťod fh » 01. Sep 2006 08:15

A aký tam je problém so životným prostredím?
fh
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 12
Založený: 06. Máj 2005 11:19

Odoslaťod Dialniciar » 01. Sep 2006 11:56

Nevedko napísal:Ja by som to s volbami nespajal. Most sa ma rekonstruovat vramci vystavby elektrickovej trate do Petrzalky. Magistrat sa s MZP este stale natahuju okolo EIA, takze vobec nie je jasne, kedy sa naozaj zacne stavat. Preto to ticho.


Most sa má hlavne zdvihnúť pre plavebné podmienky. :idea:
Dialniciar
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 304
Založený: 23. Jún 2005 19:16

Odoslaťod aquila » 01. Sep 2006 12:02

Pozorovatel napísal:A aký tam je problém so životným prostredím?


podklady k EIA su neni kompletne, chyba tam napriklad ako to bude s hlukom, ake supravy sa planuju pouzit a zopar dalsich veci. cize klasicka fuserina.

skor mam dojem, ze mesto to schvalne takto robi aby sa mohlo vyhovarat a nic nerobit.
Obrázok používateľa
aquila
administrátor
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 577
Založený: 03. Feb 2005 18:08
Bydlisko: doma :)

Odoslaťod Dialniciar » 01. Sep 2006 12:04

aquila napísal:skor mam dojem, ze mesto to schvalne takto robi aby sa mohlo vyhovarat a nic nerobit.


V takom prípade sa nikto s nikým nebude baviť, neviem teraz dokedy, ale keď sa nezdvihne, bude musieť byť demontovaný, to je stav, na ktorý sa upozorňovalo už dlho. Potom mesto dalo najavo, že ho prebuduje (teda aj zdvihne) pre použitie rýchloelektričky.
Dialniciar
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 304
Založený: 23. Jún 2005 19:16

Odoslaťod Dialniciar » 15. Nov 2006 12:17

Starý most: Skúmajú kvalitu pilierov. :arrow:

http://www.dialnice.info/viewtopic.php?t=5468
Dialniciar
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 304
Založený: 23. Jún 2005 19:16

Odoslaťod Dialniciar » 04. Dec 2006 11:45

Tak vyzerá to tak, že sú 2 modely pre MHD v meste. Starý most bude zrejme pre rýchloelektričku. A projekt Filliálka otestuje výstavbu pod vodou, čo bude budúcnosť metra v meste.

Starý most by mal byť:

- zvýšený (bráni lodnej doprave)
- prestavaný len pre rýchloelektričku

Prakticky už 1 rok na ňom prebiehajú rôzne testy a sú tu dlhosiahle diskusie, že čo s ním. Tak dúfajme, že súčasný staro-nový primátor splní sľuby k rýchloelektričke a k tomuto mostu.
Dialniciar
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 304
Založený: 23. Jún 2005 19:16

Odoslaťod Dialniciar » 27. Mar 2007 17:44

Starý most (pôvodne: Most Františka Jozefa, po Prvej svetovej vojne Štefánikov most , po Druhej svetovej vojne Most Červenej armády) je najstarší (ešte stojaci) most cez Dunaj v Bratislave.

Postáva zo železnej konštrukcie vyrobenej vo Vítkovických železiarňach, umiestnenej na kamenných pilieroch. Je dlhý 460 m. Je na ňom drevený chodník, jednoduchá dvojprúdová cesta a jeden prúd koľajníc, ktoré sa však od roku 1985 nepoužívajú.

Odhliadnuc od krátkodobo existujúceho mosta v 15. storočí bol prvým mostom v Bratislave pontónový most, ktorý bol postavený roku 1825 a nachádzal sa niekde pri dnešnom námestí Ľ. Štúra. Postavili ho potom ako rôzne drevené mosty neodolali neustálym škodám spôsobeným plávajúcim ľadom. Tento pontónový most vydržal do roku 1891.

Most bol postavený v rokoch 1889 - 1890 a bol pomenovaný po vtedajšom rakúskom cisárovi, uhorskom kráľovi, etc. Františkovi Jozefovi, ktorý sa slávnostného otvorenia osobne zúčastnil. Jednalo sa o kombinovaný most pre cestnú, železničnú a pešiu dopravu. Nachádzal sa na trati Bratislava-Szombathely, otvorenej v tom istom roku. V čase prvej česko-slovenskej republiky sa volal Štefánikov most.

Počas druhej svetovej vojny bola oceľová časť zničená, a jeden pilier bol poškodený. Po dobytí Bratislavy sovietskymi vojskami v roku 1945 postavila Červená armáda a jej nemeckí vojnoví zajatci dnešný most. Hoci bol vtedy zamýšľaný ako dočasné riešenie, používa sa tento most z dôvodu nedostatku financií dodnes, aj keď sa stále znova objavujú návrhy zavrieť ho či zbúrať.

V budúcnosti po rekonštrukcii mosta sa plánuje uzavretie mosta pre individuálnu automobilovú dopravu alebo pre všetku automobilovú dopravu a má sa používať výlučne na električkovú dopravu. Po rekonštrukcii sa uvažuje, že na ňom budú premávať rýchle moderné električky z Petržalky do centra a späť oboma smermi súčasne.

Zdroj: http://sk.wikipedia.org/wiki/Star%C3%BD ... Bratislava)
Dialniciar
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 304
Založený: 23. Jún 2005 19:16

Odoslaťod ELZ » 15. Jan 2008 14:20

Výsledky tendra na Starý most známe začiatkom februára :arrow:

http://www.dialnice.info/viewtopic.php?p=61386#61386
ELZ
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 968
Obrázky: 0
Založený: 13. Máj 2005 07:05

Odoslaťod Dialniciar » 15. Jan 2008 23:30

Výsledky tendra na Starý most známe začiatkom februára :arrow:

http://www.dialnice.info/viewtopic.php?t=9076
Dialniciar
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 304
Založený: 23. Jún 2005 19:16

Odoslaťod sven » 21. Jan 2008 13:06

O tendri na most rozhodnú do týždňa

http://www.dialnice.info/viewtopic.php?t=9131

Víťazom súťaže sa podľa magistrátu stala firma Metro Bratislava, ktorá stavala napríklad Most Apollo aj so súvisiacimi stavbami.
Cenová ponuka Metroprojektu však bola nižšia, preto sa firma obrátila na Úrad pre verejné obstarávanie, aby vo veci rozhodol.
Obrázok používateľa
sven
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 528
Obrázky: 6
Založený: 20. Aug 2007 17:41
Bydlisko: BA,BJ

Odoslaťod Dialniciar » 14. Feb 2008 00:07

Rýchla dráha zmení most :arrow:

http://www.dialnice.info/viewtopic.php?t=9355

Nosný systém MHD už má projektanta a zhotoviteľa – budú to spoločnosti Alfa 04, Reming Consult a Pio Keramoprojekt. Na prvú etapu je z mestského rozpočtu vyčlenených 1,2 miliardy, v tejto sume nie je nákup vozidiel.
Dialniciar
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 304
Založený: 23. Jún 2005 19:16

Odoslaťod aquila » 21. Máj 2008 10:36

pre zaujimavost z planu platneho k 31.12.1978 ... ako to mohlo vyzerat ...

http://www.dialnice.info/album_page.php?pic_id=4486
Obrázok používateľa
aquila
administrátor
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 577
Založený: 03. Feb 2005 18:08
Bydlisko: doma :)

Odoslaťod Andrej » 21. Máj 2008 10:37

aquila napísal:tak stary most sa bude zrejme kompletne prebudovavat .. inak pri tej priletizosti skoda, ze neurobia most ako sa planoval v jednom z varianotv pri planovani petrzalky, ze by tam bola normalne 2+2 cesta, a na safku by bola MUK

OT: zmestila by sa este dnes na Safko MUK?
Andrej
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 608
Založený: 08. Feb 2005 16:57

Odoslaťod aquila » 21. Máj 2008 10:53

hm teoreticky podla mna hej.. a s mensimi upravami temer urcite .. lebo ten pozemok este stale patri mestu resp dopravnemu podniku .. aj ked si neviem presne vybavit kde presne zacina eurovea ..
Obrázok používateľa
aquila
administrátor
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 577
Založený: 03. Feb 2005 18:08
Bydlisko: doma :)

Odoslaťod Thomas » 21. Máj 2008 11:28

Ta fialová přerušovaná čára je metro?
Thomas
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 27
Založený: 20. Dec 2007 19:42
Bydlisko: Brno

Odoslaťod aquila » 21. Máj 2008 11:42

ano aj nie... oficialne sa to vzdy volalo rychlodraha ;)
Obrázok používateľa
aquila
administrátor
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 577
Založený: 03. Feb 2005 18:08
Bydlisko: doma :)

PredchádzajúcaĎalšia

Naspäť na Cestná sieť

Kto je prítomný

Používatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 58 hostí.