MÚK Prešovská-Sečovská (Košice)

sekcia venovaná cestnej sieti

Moderátor: Moderátori

Odoslaťod i15 » 12. Dec 2008 11:13

inac k tym nakresom - treba to poslat na SSC, oni sice neodpisu (ako neodpisali ani mne ;) ), ale casom mozno nieco z toho "implementuju" a budu sa tvarit, ze to sami vymysleli :)
Obrázok používateľa
i15
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 827
Založený: 21. Jan 2007 20:49
Bydlisko: vo výslužbe

Odoslaťod Vlados » 12. Dec 2008 11:46

i15, máš pravdu. Týka sa to Južného nábrežia a Prešovskej.
Nevieš ako dopadol Poľov a Ludvíkov dvor? Tí sú na RC mrerom do UUS.
Vlados
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 174
Založený: 20. Okt 2008 09:06
Bydlisko: BA, občasne LC

Odoslaťod Vlados » 12. Dec 2008 11:59

random napísal:ano keby sa to prerobilo bolo by to fasa ale stalo by to eurace ... vela euro ... ale s opicou drahouu by to stalo iba premalovanie a vymenu ci innsttalaciu tabul .... tot vsio ... ale nevrravim ze to co som nakreslil je to najlepsie.....


nejako som tvoj príspevok prehliadol...
Najkôr by to mohli premaľovať a za 2-3 roky prerobiť. Veď aj tak nikto nezoženie skôr peniaze :(
Vlados
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 174
Založený: 20. Okt 2008 09:06
Bydlisko: BA, občasne LC

Odoslaťod i15 » 12. Dec 2008 14:21

Vlados napísal:i15, máš pravdu. Týka sa to Južného nábrežia a Prešovskej.
Nevieš ako dopadol Poľov a Ludvíkov dvor? Tí sú na RC mrerom do UUS.


ako dopadol? nerozumiem... nic sa neda spoplatnit, lebo privadzace v KE su len cesty prvej triedy bez alternativnych tras
Obrázok používateľa
i15
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 827
Založený: 21. Jan 2007 20:49
Bydlisko: vo výslužbe

Odoslaťod Vlados » 12. Dec 2008 15:37

ked sa spoplatnovala RC KE-Saca, boli protesty a tiez su tam obce bez ciest 1. triedy
Vlados
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 174
Založený: 20. Okt 2008 09:06
Bydlisko: BA, občasne LC

Odoslaťod i15 » 12. Dec 2008 15:53

ta cesta je spoplatnena? :shock: alebo niekedy bola?
Obrázok používateľa
i15
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 827
Založený: 21. Jan 2007 20:49
Bydlisko: vo výslužbe

Odoslaťod Vlados » 12. Dec 2008 21:51

Vlados
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 174
Založený: 20. Okt 2008 09:06
Bydlisko: BA, občasne LC

Odoslaťod i15 » 18. Dec 2008 20:24

http://www.dialnice.info/viewtopic.php?t=11301

krizovatka sa oficialne uviedla do prevadzky az vcera, neprisli vsak ziadni papalasi :P
Obrázok používateľa
i15
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 827
Založený: 21. Jan 2007 20:49
Bydlisko: vo výslužbe

Odoslaťod Tomas PO » 19. Dec 2008 09:52

i15 napísal:http://www.dialnice.info/viewtopic.php?t=11301

krizovatka sa oficialne uviedla do prevadzky az vcera, neprisli vsak ziadni papalasi :P

Nuz, podjazda na Palackeho ukazuje svoje prve slabiny a bude pravdepodobne na dlshiu dobu uzavrety. Po vydatnych dazdoch je zaplaveny a prejazd cez neho uz takmer nemozny. Osobne auta zatial prejdu, avsak pri pokracujucich dazdoch je to len otazka casu.
Semafory - ani pre chodcov, ani na Palackeho spustene stale nie su. Takze o dokoncenosti krizovatky sa da polemizovat.
Dnes som videl zaujimavu situaciu - vodic Avie prichadzajuci od Michaloviec smerujuci do centra okamzite pri novom preplete zastal a cakal, kym od Presova nepojde ziadne auto (co sa samozrejme stane malokedy). Auta smerujuce od Michaloviec mali teda v pravom pruhu stojacu prekazku a viete si predstavit, ake situacie tam vznikali...
ta neznam ci ne hej
Obrázok používateľa
Tomas PO
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 975
Založený: 03. Okt 2006 23:43
Bydlisko: Presov

Odoslaťod sorgo » 19. Dec 2008 09:59

Tomas PO napísal:
i15 napísal:http://www.dialnice.info/viewtopic.php?t=11301

krizovatka sa oficialne uviedla do prevadzky az vcera, neprisli vsak ziadni papalasi :P

Nuz, podjazda na Palackeho ukazuje svoje prve slabiny a bude pravdepodobne na dlshiu dobu uzavrety. Po vydatnych dazdoch je zaplaveny a prejazd cez neho uz takmer nemozny. Osobne auta zatial prejdu, avsak pri pokracujucich dazdoch je to len otazka casu.
Semafory - ani pre chodcov, ani na Palackeho spustene stale nie su. Takze o dokoncenosti krizovatky sa da polemizovat.
Dnes som videl zaujimavu situaciu - vodic Avie prichadzajuci od Michaloviec smerujuci do centra okamzite pri novom preplete zastal a cakal, kym od Presova nepojde ziadne auto (co sa samozrejme stane malokedy). Auta smerujuce od Michaloviec mali teda v pravom pruhu stojacu prekazku a viete si predstavit, ake situacie tam vznikali...


na to sa da povedat len jedna vec: aj kazda ruza ma svoje trne :D
Obrázok používateľa
sorgo
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 949
Obrázky: 19
Založený: 17. Okt 2005 14:20
Bydlisko: KE

Odoslaťod i15 » 19. Dec 2008 14:04

a kazda cesta ma svoju Aviu :lol:

..

tu je videoreportaz o majitelovi domu, ktory zostal uprostred krizovatky:

http://www.nasa.sk/web/index.php/video- ... ert-sobota

bez komentara ;) :roll:
Obrázok používateľa
i15
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 827
Založený: 21. Jan 2007 20:49
Bydlisko: vo výslužbe

Odoslaťod sorgo » 19. Dec 2008 15:33

posledna veta je fakt teda vtipna :D
Obrázok používateľa
sorgo
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 949
Obrázky: 19
Založený: 17. Okt 2005 14:20
Bydlisko: KE

Odoslaťod Stevqo » 19. Dec 2008 17:24

sorgo napísal:posledna veta je fakt teda vtipna :D

Tak to teda je :D. Dotycny sa obabral sam...
Stevqo
diskutujúci
 
Príspevky: 144
Obrázky: 76
Založený: 27. Aug 2006 20:19

Odoslaťod konstrukt » 19. Dec 2008 20:06

srandovný pán, vybabral sám zo sebou a z toho čo mohol mať, ako ten príjazd pre to jeho auto, čo nemá nikto, už nebude mať nič.
Nato, že má také drahé auto, ten jeho barák je riadna stará zanedbaná haraburda, hodná asanácie.
Odbor dopravné staviteľstvo
Obrázok používateľa
konstrukt
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 255
Založený: 28. Dec 2006 23:23
Bydlisko: BRATISLAVA

Odoslaťod joe1024 » 19. Dec 2008 21:58

Kdesi bolo uvedene ze pytal ako nahradu styri 3-izbove byty v KE...

Ale je jasne, ze s takym clovekom sa dohodnut ani neda a je len dobre, ze to pochopili tak rychlo a patricne preprojektovali.
joe1024
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 855
Založený: 10. Jan 2008 12:40

Odoslaťod random » 20. Dec 2008 10:02

projekt netrebalo zmenit .. teda ona sa zmenil ale nie koli nemu ale koli opicej drahe ... povodne cez jeho parcelu malaviest jedna vetva ale nakoniec sa vdaka opicej drahe mu vvsetky vetvy vyhybaju ... teraz si tu barabiznu moze zdemolovat a poskytnut ju akurat tak na stavbu bilbordov .. ale tomu tak nahradi za 10rokov 10% toho co mohol ziskat ... sam sa obabral ... ten clovek uz z toho videa je psichopat ...nic v zlom ale takto sa normalny clovek nesprava ....
Obrázok používateľa
random
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 75
Založený: 04. Feb 2005 09:34

Odoslaťod Tomas PO » 21. Dec 2008 12:03

random napísal:projekt netrebalo zmenit .. teda ona sa zmenil ale nie koli nemu ale koli opicej drahe ... povodne cez jeho parcelu malaviest jedna vetva ale nakoniec sa vdaka opicej drahe mu vvsetky vetvy vyhybaju ... teraz si tu barabiznu moze zdemolovat a poskytnut ju akurat tak na stavbu bilbordov .. ale tomu tak nahradi za 10rokov 10% toho co mohol ziskat ... sam sa obabral ... ten clovek uz z toho videa je psichopat ...nic v zlom ale takto sa normalny clovek nesprava ....

Otazne je, ci velkost jeho domu (len podkrovie tvrdi, ze ma 120 m2), skutocne nezodpoveda 4 3-izbovym bytom.
ta neznam ci ne hej
Obrázok používateľa
Tomas PO
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 975
Založený: 03. Okt 2006 23:43
Bydlisko: Presov

Odoslaťod i15 » 21. Dec 2008 12:07

on tvrdi aj to, ze ma v garazi Chryslera...
Obrázok používateľa
i15
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 827
Založený: 21. Jan 2007 20:49
Bydlisko: vo výslužbe

Odoslaťod Tomas PO » 21. Dec 2008 12:11

i15 napísal:on tvrdi aj to, ze ma v garazi Chryslera...

Po zhliadnuti videa je jasne, ze tento clovek ma problematicku povahu. Ja ho neobhajujem. Akurat som chcel nacrtnut aj iny uhol pohladu. Drutarovskemu v Presove kvoli vystavbe nabreznej nukali za jeho dom 600 000 Sk. Dvojgeneracny rodinny dom s garazou, velkou zahradou, 5 minut do centra...
ta neznam ci ne hej
Obrázok používateľa
Tomas PO
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 975
Založený: 03. Okt 2006 23:43
Bydlisko: Presov

Odoslaťod random » 04. Mar 2009 14:00

TomasPO .. hej ale tam velmi asi nemali na vyber ;) ... tu hej ... aj ked keby nie tej drbnutej barabine tak ten vyjazd z jazera na PO mohol byt v menej ostrej zakrute a zmansim stupanim ...

... ale nie to som cel .. dnes rano ked som siel do prace tak som si cosi vsimol na moste cez hornad pri teplarni ... popod most vedie cesta na druhu stranu privadzaca .. celkom dobre riesenie stacilo predlzit mosty cez hornad o 20m a ajhla podjazd jak svina ibaze uz pri realizacii sa mi tam cosi nezdalo ... je to podstate najjednoduhsia cesta ako sa dostat k teplarni zo smeru od Roznavy ci Miskolca (kam ma namierene hlavne nakladna doprava) ... ibaze nejaky mudrc navrhol svetlu vysku 3,8m bez rezervy! ... od kedy to bolo sprevadzkovane som obcas s udivom sledoval ako sa niektory kamionisti bud snazia dostat cez podjazd slimacim tempom sledujuc ci nechytia skrinu navesu alebo ked sa tam sprajcli ako sa snazia vycuvat zo sparov MUK cez zakrutu do lokalnej krizovatky a snazia sa to cele obist cez nalsednujucu MUK pri BPMK kde zase to nieje take jednoduche s autom s polomerom otacania cez 15m ... staci pozriet google maps ;) ... no ale spat k tomu co som dnes videl ... niekto to tam asi celkom slusne rychlo naparal a urval kus z betonoveho rebra mostovky ... sila ... ja to zajtra odfotim aby ste boli v obraze ... neviem ci sa s tym da nieco robit ale kompetentny by aspon mohli dat znacku pred krizovatku na jazere ze tadialto cesta nevedie pre vyssich ako 3,8m ... alebo znizit nivelitu vozovky podjazdu aspon o 20cm ... to by uz vacsine stacilo a setrili by sa PHM ;)
Obrázok používateľa
random
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 75
Založený: 04. Feb 2005 09:34

Re: MÚK Prešovská-Sečovská (Košice)

Odoslaťod random » 17. Mar 2010 09:38

krizovatku P-S som odjakziva nepovazoval za uplne domyslenu co sa neraz ukazalo ako spravne tvrdenie ... od nejakej doby chodim tadial do prace a musim povedat ze ma znacne rozculuje ked vidim ako par nie prave chytrich obcanov blokuje vyjazd zo smeru opatskeho do centra ... neviem ci je uplne v poriadku odbocovanie cez dva pruhy ale mne to pride krajne nebezpecne a ktomu zdrziavaju auta na vyjazde... aby som to popisal blizsie .. clovek che ist do centra a niekto mu to znemozni lebo z priemyslenej chce ist smerom na jazero a kedze od presova ide kopu aut musi cakat a pritom blokuje pripajaci pruh a ak sa uz konecne rozbehne ohrozuje vodicov ktory idu cez krizovatku (este stastie ze tam kazdy dodrzuje 50tku ... vsak;)) ... nechapem preco musia ist prave tadialto neziskaju tym nic iba ohrozuju ostatnych a ak by napadlo policajtov sa postavit pod most k hasickej stanici asi by si tam rovnako dobre zarobili ako na Roosveltovej ... trebalo by tam potiahnut dvojitu plnu ciaru od vyjazdu az do bodu kde uz nieje realne odbocit cez dva pruhy... autam od presova by to nevadilo aj tak vyuzivaju tento pruh az na konci mostu cez hornad (prave na tomto mieste sa cesta deli definitivne na dva smeri > do centra a na jazero)...
Obrázok používateľa
random
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 75
Založený: 04. Feb 2005 09:34

Re: MÚK Prešovská-Sečovská (Košice)

Odoslaťod Tomas PO » 17. Mar 2010 11:38

Ano random, na tejto krizovatke by sa dalo vela zmenit k lepsiemu, uz len puhou zmenou dopravneho znacenia.
ta neznam ci ne hej
Obrázok používateľa
Tomas PO
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 975
Založený: 03. Okt 2006 23:43
Bydlisko: Presov

Re: MÚK Prešovská-Sečovská (Košice)

Odoslaťod i15 » 17. Mar 2010 17:05

Vyriesi to jedine vybudovanie dalsej vetvy z Opatskeho do centra - mostom cez Hornad. Potom sa bude dat odstranit aj zuzenie Presovskej na 1 pruh smerom do centra.

zhruba takto si to predstavujem:

Obrázok

(most som nakresil pomerne siroky, ale je mysleny ako dvojprudovy jednosmerny)
Obrázok používateľa
i15
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 827
Založený: 21. Jan 2007 20:49
Bydlisko: vo výslužbe

Predchádzajúca

Naspäť na Cestná sieť

Kto je prítomný

Používatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 12 hostí.