Najnebezpečnejšie cesty v SR - cesty smrti

sekcia venovaná cestnej sieti

Moderátor: Moderátori

Odoslaťod aquila » 30. Nov 2006 11:56

Dialniciar, v tomto pripade nema ist preco o fotomontaz a aj vsetky ostatne objekty na ceste su prirodzene ... toto je bohuzial slovenska realita na X cestach ...
Obrázok používateľa
aquila
administrátor
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 577
Založený: 03. Feb 2005 18:08
Bydlisko: doma :)

Odoslaťod B; » 30. Nov 2006 12:00

see smiley
Obrázok používateľa
B;
administrátor
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 29
Založený: 04. Feb 2005 10:55
Bydlisko: Doma :-) v EU

Odoslaťod Jarda » 30. Nov 2006 12:01

Na krajnici uhýbám v situaci, kdy mám za sebou rychlejší vozidlo a přehled před sebe, jedou-li auta v protisměru. Uhýbat na krajnici na nepřehledném úseku při dvojité plné čáře je nebezpečný risk (za zatáčkou může být cyklista, odstavené vozidlo ap.).
Jarda
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 3
Založený: 24. Mar 2006 11:03
Bydlisko: ČR, Praha

Odoslaťod Dialniciar » 30. Nov 2006 12:09

aquila napísal:Dialniciar, v tomto pripade nema ist preco o fotomontaz a aj vsetky ostatne objekty na ceste su prirodzene ... toto je bohuzial slovenska realita na X cestach ...


A poznáš reálne tento cestný úsek, kde sú aj takto umiestnené všetky značky :?:

Poznáte niekto takúto cestu s takým povrchom :?:

Napíšte sem alebo IS. 8)

A ako som doplnil aquila, nespochybňujem slovenskú realitu. :idea:
Dialniciar
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 304
Založený: 23. Jún 2005 19:16

Odoslaťod Dialniciar » 30. Nov 2006 12:09

Jarda napísal:Na krajnici uhýbám v situaci, kdy mám za sebou rychlejší vozidlo a přehled před sebe, jedou-li auta v protisměru. Uhýbat na krajnici na nepřehledném úseku při dvojité plné čáře je nebezpečný risk (za zatáčkou může být cyklista, odstavené vozidlo ap.).


Toto dodržiavam aj ja. 8)
Dialniciar
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 304
Založený: 23. Jún 2005 19:16

Odoslaťod bystrik » 30. Nov 2006 22:43

aquila napísal:nepodarilo sa mi najist vacsi obrazok, ale toto najkrajsie ilustruje, preco je kopu usekov "cestami smrti"...

Obrázok

siroka cesta, dvojita ciara, znacka zakazu prebiehania, auto v protismere a predsa to ide :roll:


nie je pred Vrutkami od Strecna?

btw. na vlaky.net si tiez davaju fotohadanky 8)
Obrázok používateľa
bystrik
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 582
Obrázky: 38
Založený: 03. Feb 2005 21:40

Odoslaťod Tibx » 01. Dec 2006 01:38

bystrik napísal:
aquila napísal:nepodarilo sa mi najist vacsi obrazok, ale toto najkrajsie ilustruje, preco je kopu usekov "cestami smrti"...

Obrázok

siroka cesta, dvojita ciara, znacka zakazu prebiehania, auto v protismere a predsa to ide :roll:


nie je pred Vrutkami od Strecna?

btw. na vlaky.net si tiez davaju fotohadanky 8)


nie je, ale taketo tam vidno dennodenne... :x
Tibx
návštevník
 
Príspevky: 16
Obrázky: 8
Založený: 27. Feb 2006 21:07

Odoslaťod Koksolam » 01. Dec 2006 02:04

Dialniciar napísal:Poprad: Aj nám chýba diaľnica. :arrow:

http://www.dialnice.info/viewtopic.php?t=3942

Najnebezpečnejšia cesta v regióne je štátna cesta č. I/18 v úseku od Liptovského Mikuláša až po Jánovce. :idea:


Cela cesta I/18 az po nedostavanie uplnej D1 je cesta smrti, najdlhsia cesta v byvalej federacii si zasluzi od ZA az po PO nahradu ako D1. A nielen to :?
Obrázok používateľa
Koksolam
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 821
Obrázky: 2
Založený: 05. Dec 2005 01:43

Široká krajnica

Odoslaťod tomas1 » 01. Dec 2006 08:08

aquila napísal:Obrázok

Nepáčia sa mi takéto zbytočne široké krajnice. Príliš široká cesta podvedome podnecuje k neprimerane rýchlej jazde. Takéto cesty by bolo možno vhodné prestavať a využiť na chodník pre cyklistov za zvodidlom (jeden obojsmerný samozrejme).
Obrázok používateľa
tomas1
diskutujúci
 
Príspevky: 152
Založený: 10. Aug 2006 10:52

Re: Široká krajnica

Odoslaťod Dialniciar » 01. Dec 2006 10:02

tomas1 napísal:
aquila napísal:Obrázok

Nepáčia sa mi takéto zbytočne široké krajnice. Príliš široká cesta podvedome podnecuje k neprimerane rýchlej jazde. Takéto cesty by bolo možno vhodné prestavať a využiť na chodník pre cyklistov za zvodidlom (jeden obojsmerný samozrejme).


To nie je o krajniciach, ale o šoféroch. Veď nie všade je plná alebo dokonca dvojitá čiara.

Cyklistický chodník by mal ísť úplne mimo cesty, oddelenie od zvodidel nepomôže.
Dialniciar
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 304
Založený: 23. Jún 2005 19:16

Odoslaťod Jarda » 01. Dec 2006 11:42

Široká krajnice slouží hlavně k tomu, aby na ní bylo možno odstavit porouchané vozidlo, protože na frekventované silnici by stojící vozidlo okamžitě způsobilo zácpu.
Jarda
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 3
Založený: 24. Mar 2006 11:03
Bydlisko: ČR, Praha

Odoslaťod Dialniciar » 01. Dec 2006 11:52

Jarda napísal:Široká krajnice slouží hlavně k tomu, aby na ní bylo možno odstavit porouchané vozidlo, protože na frekventované silnici by stojící vozidlo okamžitě způsobilo zácpu.


Krajnice majú veľmi veľa významov, myslím si, že každý šofér, vie aké.

Majú účel tak pri pokazenom aute, ako aj pri bezpečnosti auta a cyklistu ako aj pri predbiehaní a to na celom svete.

Tento obrázok nie je ničím zlým z hľadiska krajníc. Krajnica nemôže za to, že škodovka sa uhýba na cestnom úseku, kde je dvojitá čiara, značka k zákazu predbiehania a že sa uhýba preto, lebo oproti ide auto a za ňou ide auto, ktoré chce predbiehať.

To potom nestavajme cesty. :idea:
Dialniciar
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 304
Založený: 23. Jún 2005 19:16

Odoslaťod Čumil » 01. Dec 2006 14:11

Dialniciar napísal:
Čumil napísal:
Nevedko napísal: Ale na mieste sofera starej S120, ktora sa vacsinou vali rychlostou okolo 70-80 km/h by som takisto jazdil co najviac po krajnici.


Uz davnejsie som cital v ktorejsi diskusii prispevok cloveka, uhybal za krajnicu, aby neblokoval rychlejsich. Az dovtedy, kym sa mu tam neprimotal bicyklista, a kedze bol prave predbiehany inym autom, nemal sa mu ako vyhnut.
Toto by som zazit rozhodne nechcel, a preto odvtedy NIKDY neuhnem za krajnicu.


No tak pri tomto ma až zamrazilo. :o Toto počujem 1. krát takýto hororový scenár. :shock:


Raz sa mi v noci stalo, ze som isiel blizko krajnice a zrazu cca 10-15m predo mnou cyklista-samovrah, odev tmavy, svetlo ziadne a odrazku ak mal, tak spinavu. Celu cestu domov som sa triasol ako keby som mal parkinsona.

A raz som v TT schadzal z dialnice od BA, hmla uplne mlieko, viditelnost mozno 20m a v radiu hlasia: Na D1 v useku PN-TT sa pohybuje v auto v protismere. Ani nechcem vediet, ako toto dopadlo.
Čumil
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 806
Založený: 01. Okt 2005 15:41

Odoslaťod Jarda » 01. Dec 2006 14:18

Čumil: "cyklista-samovrah, odev tmavy, svetlo ziadne a odrazku ak mal, tak spinavu". Takovým by měla podle mého názoru Policie, když je uvidí, nekompromisně zabavit kolo a uložit pokutu aspoň 3000 korun.
Jarda
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 3
Založený: 24. Mar 2006 11:03
Bydlisko: ČR, Praha

Odoslaťod Dialniciar » 04. Dec 2006 10:40

Jarda napísal:Čumil: "cyklista-samovrah, odev tmavy, svetlo ziadne a odrazku ak mal, tak spinavu". Takovým by měla podle mého názoru Policie, když je uvidí, nekompromisně zabavit kolo a uložit pokutu aspoň 3000 korun.


Najhorší sú aj tak tí, čo sa opijú a snažia sa ísť na bicykli na ceste III. triedy. To je katastrofa. Aj keď v takomto prípade je jasné, kto za nehodu môže, tak to určite nie je príjemné. :idea:
Dialniciar
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 304
Založený: 23. Jún 2005 19:16

Odoslaťod Dialniciar » 12. Dec 2006 11:29

Tragédia na galantskej ceste, zomreli všetci 4 účastníci nehody. :arrow:

http://www.dialnice.info/viewtopic.php?t=5653
Dialniciar
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 304
Založený: 23. Jún 2005 19:16

Odoslaťod B; » 12. Dec 2006 11:53

klasika.
Usek zvadzajuci k precenovaniu moznosti.
Kto tam jazdi predpisovo 90?
Obrázok používateľa
B;
administrátor
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 29
Založený: 04. Feb 2005 10:55
Bydlisko: Doma :-) v EU

Odoslaťod Dialniciar » 12. Dec 2006 11:59

B; napísal:klasika.
Usek zvadzajuci k precenovaniu moznosti.
Kto tam jazdi predpisovo 90?


Konkrétne tento prípad bol v každých správach a vodič AUDI pravdepodobne zaspal, čomu zodpovedá priebeh nárazu, chýbajúca brzdná dráha atď. Stalo sa to skoro ráno, teda bola ešte tma. Svedkovia nehody však nie sú žiadni a nehodu posudzujú dopravní znalci.
Dialniciar
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 304
Založený: 23. Jún 2005 19:16

Odoslaťod Jurislav » 01. Feb 2007 16:01

Koksolam napísal:
Dialniciar napísal:Poprad: Aj nám chýba diaľnica. :arrow:

http://www.dialnice.info/viewtopic.php?t=3942

Najnebezpečnejšia cesta v regióne je štátna cesta č. I/18 v úseku od Liptovského Mikuláša až po Jánovce. :idea:


Cela cesta I/18 az po nedostavanie uplnej D1 je cesta smrti, najdlhsia cesta v byvalej federacii si zasluzi od ZA az po PO nahradu ako D1. A nielen to :?


Úplne s tebou súhlasím. Trvá im to dlho. Ale keď postavia tú diaľnicu v 1/2 profile, bude tam skoro taká istá premávka ako teraz na 18. To by som radšej chodil po starej ceste.
Obrázok používateľa
Jurislav
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 2
Založený: 16. Dec 2006 14:15
Bydlisko: I/18 km 353,748; asi 50m odtiaľ

Odoslaťod Ondra O.K. » 01. Feb 2007 16:20

Jurislav napísal:Ale keď postavia tú diaľnicu v 1/2 profile, bude tam skoro taká istá premávka ako teraz na 18. To by som radšej chodil po starej ceste.


Podivej se do temy http://www.dialnice.info/viewtopic.php? ... &start=450 Mengusovce-Janovce, cely usek je zmeneny na cely profil...
Obrázok používateľa
Ondra O.K.
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 573
Obrázky: 112
Založený: 28. Aug 2006 14:58

Odoslaťod mikeBoss » 10. Feb 2007 01:06

Nitra- Zlate Moravce= jednoznacne cesta smrti. Vzdy sa bojim ked idem po nej az mam zimomriavky :cry:
mikeBoss
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 556
Obrázky: 33
Založený: 27. Jún 2005 21:33
Bydlisko: okolie Žiliny

Odoslaťod i15 » 10. Feb 2007 15:42

Z toho dovodu ma prekvapuje, ze tento usek sa na R1 zacne stavat az ako posledny. Ani si nechcem predstavit ako to tam bude vyzerat, ked sa postavi kompletna dialnica od Zvolena/BB
Obrázok používateľa
i15
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 827
Založený: 21. Jan 2007 20:49
Bydlisko: vo výslužbe

Odoslaťod Honda » 10. Feb 2007 15:56

teoretik napísal:Z toho dovodu ma prekvapuje, ze tento usek sa na R1 zacne stavat az ako posledny. Ani si nechcem predstavit ako to tam bude vyzerat, ked sa postavi kompletna dialnica od Zvolena/BB


Bude sa stavať ako posledný pretože ako posledný bude pripravený.
Canada forever ...
Honda
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 569
Obrázky: 57
Založený: 23. Jan 2007 18:52

Odoslaťod Honda » 10. Feb 2007 16:02

Podla mňa každá cesta smrti by mala byť označená (aj to často býva), že to je úsek s častými dopravnými nehodami a doplnil by som tam aj počet krížov podla počtu mŕtvych. :idea:

Okrem toho by som na každý takýto úsek nasadil dopravnú políciu a dal by som tam merať maximálnu povlenú rýchlosť a kontroloval by som alkohol v krvi .. čistá buzerácia ale zachraňovalo by to životy. Každý vieme že cesty Poprad-Svit a Nitra-Zlaté Moravce a vela ďalších hlavných ciest sú cesty smrti takže ked sa to ináč nedá tak jedine dopravná polícia a kontroly a pokuty. :idea:

Potom by som hlavne na cestách III. triedy dával na nebezpečné zákruty, ktoré fest vynášajú zvislé dopravné značky k tomu, že "iné nebezpečenstvo" - štrk, "pozor zákruta" alebo aj "max. pov. rýchl. 40 km/h" ale nie len po pravej strane ale po oboch stranách. :idea:

A čo by som ešte zlepšil tak to sú zvodidlá, .. buď chýbajú úplne alebo sú ohnuté alebo hrdzavé a chcel by sem vidieť jako to zastaví auto/motorku aj v 60 km/h. :twisted:
Canada forever ...
Honda
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 569
Obrázky: 57
Založený: 23. Jan 2007 18:52

Odoslaťod i15 » 10. Feb 2007 16:50

Honda napísal:
teoretik napísal:Z toho dovodu ma prekvapuje, ze tento usek sa na R1 zacne stavat az ako posledny. Ani si nechcem predstavit ako to tam bude vyzerat, ked sa postavi kompletna dialnica od Zvolena/BB


Bude sa stavať ako posledný pretože ako posledný bude pripravený.


a preco bol pripraveny ako posledny? Snazim sa poukazat na to, viem ze sa to uz neda zmenit.
Obrázok používateľa
i15
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 827
Založený: 21. Jan 2007 20:49
Bydlisko: vo výslužbe

PredchádzajúcaĎalšia

Naspäť na Cestná sieť

Kto je prítomný

Používatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 22 hostí.