Cestná sieť v mestách a obciach SR

sekcia venovaná cestnej sieti

Moderátor: Moderátori

Odoslaťod i15 » 28. Sep 2009 16:19

http://natankuj.sme.sk/c/5032253/kto-ma ... lejsi.html

Vcerajsi clanok na natankuj.sk na vdacnu temu - jazda v lavom pruhu v meste :) V diskusii je uz skoro 500 prispevkov... nuz moj nazor je taky, ze tato cast zakona, ktora niekomu moze pripadat nejasna, je podla mna vymyslena velmi dobre.

V meste mozno pouzit ktorykolvek pruh, co je dobre, lebo auta sa kazdu chvilu pripajaju a odpajaju, zlava, sprava... Zaroven je tam vsak poistka proti brzdicom, ktori by eventualne mohli blokovat premavku subeznou pomalou jazdou - ten co ide v lavom musi uhnut rychlejsiemu, a to aj vtedy, ked ide vzorovo maximalnou povolenou rychlostou. Ja toto pravidlo dorziavam (aj za cenu toho, ze obcas prekrocim rychlost) a nikto na mna neblika, netrubi, citim sa kludne a v pohode ;)
Obrázok používateľa
i15
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 827
Založený: 21. Jan 2007 20:49
Bydlisko: vo výslužbe

Odoslaťod Pacho » 28. Sep 2009 16:51

i15 napísal:http://natankuj.sme.sk/c/5032253/kto-ma-prednost-dodrziavajuci-rychlost-alebo-rychlejsi.html

Vcerajsi clanok na natankuj.sk na vdacnu temu - jazda v lavom pruhu v meste :) V diskusii je uz skoro 500 prispevkov... nuz moj nazor je taky, ze tato cast zakona, ktora niekomu moze pripadat nejasna, je podla mna vymyslena velmi dobre.

V meste mozno pouzit ktorykolvek pruh, co je dobre, lebo auta sa kazdu chvilu pripajaju a odpajaju, zlava, sprava... Zaroven je tam vsak poistka proti brzdicom, ktori by eventualne mohli blokovat premavku subeznou pomalou jazdou - ten co ide v lavom musi uhnut rychlejsiemu, a to aj vtedy, ked ide vzorovo maximalnou povolenou rychlostou. Ja toto pravidlo dorziavam (aj za cenu toho, ze obcas prekrocim rychlost) a nikto na mna neblika, netrubi, citim sa kludne a v pohode ;)


Celkom nesúhlasím, prečo by som sa mal neakemu .... uhyňať, keď su oba pruhy plné? a všetci si idu to u 50-tkou. Na druhej strane, som zažil, keď išla sanitka, že pred semaformi sa autu uhýbali vpravo a vľavo, a ona si v "kľude" prefrčala stredom. Taktiež som zažil, pri odbočovaní vľavo, že som prešiel na červenú, lebo sanitka nemala kde preisť, a tym padom nemusela čakať. Napriek tomu, že som urobil hrubý priestupok, určite ba ma nepokutovali...... ono všetko je o ľudoch a ohladplnosti voči tomu druhemu. Zdá sa mi, že najväčší problém s jazdnými pruhmi asi majú bratislavčania a auta so značkou BA. Bežne na vidieku a v europe s tým ľudia nemaju problém. Ak ma niekde nahodou niekto vytrúbil , tak to bolo auto s BA značkou, ale ajtak som nepochopi, že kde sa tak ponáhľa, amusel znervozniť všetkych naokolo, len preto, aby si dokázal svoje ego. Ináč tiež nemam problem, uhnuť sa do vedľajšieho pruhu, pustiť auto z vedlašej, pustiť autobus , ked vychádza zo zastávky, alebo zastať pred prechodom :wink: ked to pomôže plynulosti premávky :wink:
Pacho
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 125
Založený: 09. Máj 2006 07:19
Bydlisko: Lipt. Mikulas

Odoslaťod Tomas PO » 28. Sep 2009 20:35

i15 napísal:ten co ide v lavom musi uhnut rychlejsiemu, a to aj vtedy, ked ide vzorovo maximalnou povolenou rychlostou.

Pise sa tam ale aj to, ze rychlejsi musi spomalit na rychlost auta pred sebou (inak by narazil) a tym padom uz rychlesie nejde ;)
ta neznam ci ne hej
Obrázok používateľa
Tomas PO
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 975
Založený: 03. Okt 2006 23:43
Bydlisko: Presov

Odoslaťod Dialniciar » 23. Dec 2009 13:11

Matematický vzorec pre dokonalé parkovanie! :arrow:

http://www.dialnice.info/viewtopic.php?t=12762
Dialniciar
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 304
Založený: 23. Jún 2005 19:16

Odoslaťod Dialniciar » 30. Jan 2010 15:33

Obce a mestá chcú spoplatnenie ciest I. triedy :arrow:

http://www.dialnice.info/viewtopic.php?t=13048
Dialniciar
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 304
Založený: 23. Jún 2005 19:16

Re: Cestná sieť v mestách a obciach SR

Odoslaťod JaNY » 24. Feb 2010 20:47

Par postrehov a napadov z jazdenia po BL.
Preto ze denne tu prichadza mnoho vodicov z celeho SVK a nie kazdemu je hned jasne ako sa dostat do cieloveho bodu, a hlavne ked je D1 rano upchata, mali by byt napisy ulic vecsie a inej farebnej kombinacie. Je to o.k. mozno pre chodcov.
A hadam kazdy by uvital keby pred vecsimi ulicami napr. Vajnorska,Trnavska atd., bola tabula ze sa takato dolezita mescka tepna blizi. Pomohlo by to cespolnym skor sa zaradit a nesaskovat tesne pred krizovatkou. A tiez semafori. Tak ako aj v inych mestach, su bud vysoko,/ako to uz pisal Milos tu pred 3-mi rokmi/,alebo su skoro priamo nad prvymi cakajucimi autami. Takze ma vlastne odstartuju trubiace auta za mnou.
Obrázok používateľa
JaNY
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 37
Založený: 18. Jan 2010 02:41

Predchádzajúca

Naspäť na Cestná sieť

Kto je prítomný

Používatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 18 hostí.