Mesto Žilina - všetko z dopravy a rozvoja častí mesta

sekcia venovaná cestnej sieti

Moderátor: Moderátori

Re: Mesto Žilina - všetko z dopravy a rozvoja častí mesta

Odoslaťod aquila » 30. Apr 2017 16:21

Dokonca aj cyklotrasu. Co je krok vpred. Ale aj tak nechapem preco cyklo oznacuju tou nevidetelnou zelenou a preco nie bielov ako vsade inde. Len na slovensku som videl zelenu cyklotrasu
Obrázok používateľa
aquila
administrátor
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 577
Založený: 03. Feb 2005 18:08
Bydlisko: doma :)

Re: Mesto Žilina - všetko z dopravy a rozvoja častí mesta

Odoslaťod racto » 02. Máj 2017 06:59

Hrozné hrozné Hroznéeeeee Toto ja nechápem, mesto s toľkými "odborníkmi" na dopravu a stále na hovno.
Okrem tej zelenej je aj plná čiara, šípka je krátka a piktogram, no nenazval by som to ani piktogramom. Však všetko majú predpísane aj tak to na nič urobia.
Ja takéto obrázky nemôžem ani vidieť lebo sa mi potom dvíha môj krvný tlak.
(Ale fotku si kradnem do mojej databázy, ako do...... cyklistické komunikácie)
ach jaj
Obrázok používateľa
racto
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 28
Založený: 22. Okt 2007 11:33
Bydlisko: Detva

Re: Mesto Žilina - všetko z dopravy a rozvoja častí mesta

Odoslaťod aquila » 02. Máj 2017 07:56

tak tam je viacero dost divnych veci, ta pokrivena znacka koniec halvnej cesty pred kruhacom je totalna hlupost .. aj ked aspon sa vyhrali s tvarom a nebude v strede chodnika :)

ale hej, aj ta plna ciara tam nema co robit, fakt taketo pofideros znacenie je vidno len na slovensku ..
Obrázok používateľa
aquila
administrátor
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 577
Založený: 03. Feb 2005 18:08
Bydlisko: doma :)

Mesto Žilina - všetko z dopravy a rozvoja častí mesta

Odoslaťod KN.SK » 02. Máj 2017 08:23

Aquila, s týmto čudom 36642 si ma predbehol. Len ako to vyriešiť, nejakým rahnom na žŕďke ponad cyklocestičku?
Festina lente! Σπεῦδε βραδέως!
Sapienti sat.
Radšej budovať, než niečo ničiť.
Obrázok používateľa
KN.SK
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 3839
Založený: 08. Máj 2014 11:56

Re: Mesto Žilina - všetko z dopravy a rozvoja častí mesta

Odoslaťod aquila » 02. Máj 2017 08:30

tam ta znacka je uplne zbytocna .. to je problem .. mozno som len ignorant, ale koniec hlavnej som si pred ziadnym kruhacom doteraz nevsimol ..

detto tie znacky kruhacu v kruhaci spolu s daj prednost v jazde a nehovoriac o tej hluposti dat dalsie znacky oznacujuce hlavnu cestu priam v kruhaci .. to je uplne na hlavu, preznackova, zbytocne, a len ze si niekto zarobil..
Obrázok používateľa
aquila
administrátor
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 577
Založený: 03. Feb 2005 18:08
Bydlisko: doma :)

Re: Mesto Žilina - všetko z dopravy a rozvoja častí mesta

Odoslaťod milan_KM » 02. Máj 2017 08:50

Tak tá značka je podivného tvaru kvôli prejazdnému/priechodziemu profilu. Ale skôr ma udivuje to ukončenie chodníka+cyklotrasy smerujúcej do piliera mosta(aspoň opticky).
milan_KM
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 266
Založený: 05. Mar 2012 23:31

Re: Mesto Žilina - všetko z dopravy a rozvoja častí mesta

Odoslaťod maher » 03. Aug 2017 20:37

pridal som časť z UP, kde je zakreslený SV obchvat ZA - spojnica D3 D1 KNM Višňové a taktiež pokračovanie IV. okružnej od Tepličky tunelom poza Brodno ku kysuckej bráne
http://dialnice.info/gallery/image_page.php?album_id=46&image_id=37677
možno sa naše pravnúčatá v budúcom storočí toho dočkajú
maher
diskutujúci
 
Príspevky: 176
Obrázky: 10
Založený: 31. Máj 2015 15:12

Re: Mesto Žilina - všetko z dopravy a rozvoja častí mesta

Odoslaťod ondrejko_t » 04. Aug 2017 05:50

aquila napísal:tam ta znacka je uplne zbytocna .. to je problem .. mozno som len ignorant, ale koniec hlavnej som si pred ziadnym kruhacom doteraz nevsimol ..

detto tie znacky kruhacu v kruhaci spolu s daj prednost v jazde a nehovoriac o tej hluposti dat dalsie znacky oznacujuce hlavnu cestu priam v kruhaci .. to je uplne na hlavu, preznackova, zbytocne, a len ze si niekto zarobil..


Noo, znacku koniec hlavnej cesty som nevidel asi ani ja. ale znacka s oznacenim kruhaca spolu so znackou daj prednost v jazde je normalna. ak by tam nebola, platilo by pravidlo pravej ruky. a teda Ty ako clovek vchadzajuci do kruhaca by si mal prednost.
ondrejko_t
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 781
Obrázky: 13
Založený: 29. Jún 2016 07:29

Re: Mesto Žilina - všetko z dopravy a rozvoja častí mesta

Odoslaťod Vceliak » 04. Aug 2017 06:30

Ak vchádzaš na kruhový objazd, a okrem značky kruhový objazd tam nie je iná značka upravujúca prednosť, automaticky dávaš prednosť autám na kruhovom objazde. Žiadne pravidlo pravej ruky :-)
Vceliak
pokročilý diskutujúci
 
Príspevky: 487
Založený: 20. Okt 2016 11:50

Re: Mesto Žilina - všetko z dopravy a rozvoja častí mesta

Odoslaťod expwy » 04. Aug 2017 07:36

Vceliak nemáš pravdu, je to tak ako hovorí ondrej. Ak tam nemáš značku Daj prednosť v jazde alebo Stopku, platí pravidlo pravej ruky a tým kto vchádza do kruhového objazdu má prednosť v jazde.
Obrázok používateľa
expwy
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 183
Založený: 08. Apr 2005 09:30

Re: Mesto Žilina - všetko z dopravy a rozvoja častí mesta

Odoslaťod Miro » 04. Aug 2017 08:38

A preto podľa našich predpisov musia byť v kruháči značky hlavná cesta, ak je na vstupe do kruháča daj prednosť, aby ten, kto ide po kruháči, vedel, že vodič do kruháča vchádzajúci mu má dávať prednosť. Každý vjazd do kruháča je totiž považovaný za samostatnú križovatku a teoreticky môžu mať tieto jednotlivé križovatky prednosť upravenú odlišne. Myslím, že v Nitre bol (alebo ešte je?) taký kruháč.

A značka koniec hlavnej cesty u nás podľa mňa nemá žiadny význam, pretože hlavná cesta je najbližšou križovatkou automaticky ukončená.
Miro
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 5
Založený: 12. Jún 2005 19:47

Re: Mesto Žilina - všetko z dopravy a rozvoja častí mesta

Odoslaťod Vceliak » 04. Aug 2017 09:21

Nó, priznávam, že to už nemusí byť pravda. Ja som vodičák robil takmer pred polstoročím. Za mojich mladých čias neboli kruhače často, iba ak sme sa išli kúpať do Maďarska, tak tam ich bolo požehnane. Vtedy boli dva druhy kruháčov: 1) ten ktorý nebol osadený dopravnými značkami - platilo pravidlo pravej ruky, 2) tie ktoré mali práve jednú značku na každom vjazde "Kruhový objazd", ktorá sa pokladala za špecialnú značku upravujúcu režim prednosti na kruhovom objazde (auto na objazde má prednosť). Neboli tam žiadne ďalšie značky len niekedy ešte dodatková tabuľa s vyznačením tvaru a počtu výjazdov/vjazdov na danom kruhači. Viem, že sa to u nás menilo, neviem síce presne ako, ale zmysel je presný: Aspoň štyri krát viac značiek, veď nech "náš človek" zarobí!
Vceliak
pokročilý diskutujúci
 
Príspevky: 487
Založený: 20. Okt 2016 11:50

Re: Mesto Žilina - všetko z dopravy a rozvoja častí mesta

Odoslaťod Vceliak » 04. Aug 2017 09:42

Tak som si to (ako to platí na Slovensku) doštudoval: Každé kríženie na kruhači sa považuje za samostatnú križovatku. Z toho je jasné, že ak by sme nahradili značky "Kruhovy objazd" za značku "Prikázaný smer jazdy v pravo", nič sa nezmení.
Vceliak
pokročilý diskutujúci
 
Príspevky: 487
Založený: 20. Okt 2016 11:50

Re: Mesto Žilina - všetko z dopravy a rozvoja častí mesta

Odoslaťod ondrejko_t » 04. Aug 2017 10:05

Vceliak napísal:Nó, priznávam, že to už nemusí byť pravda. Ja som vodičák robil takmer pred polstoročím. Za mojich mladých čias neboli kruhače často, iba ak sme sa išli kúpať do Maďarska, tak tam ich bolo požehnane. Vtedy boli dva druhy kruháčov: 1) ten ktorý nebol osadený dopravnými značkami - platilo pravidlo pravej ruky, 2) tie ktoré mali práve jednú značku na každom vjazde "Kruhový objazd", ktorá sa pokladala za špecialnú značku upravujúcu režim prednosti na kruhovom objazde (auto na objazde má prednosť).


No a to je presne dovod, preco by som nechal zaviest opakovane testy, povedzme kazdych 5 rokov. bud ludia robili autoskolu davno (hold, klobuk dole a moja ucta ze Ty si si to aspon dostudoval), alebo sa to v autoskole ani nenaucili... clovek je tvor omilny, kazdy moze spravit chybu. ak si to vie uznat (opat moja ucta), ale vacsina ludi sa ide pomaly bit a nema ani potuchu.
ondrejko_t
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 781
Obrázky: 13
Založený: 29. Jún 2016 07:29

Re: Mesto Žilina - všetko z dopravy a rozvoja častí mesta

Odoslaťod Vceliak » 04. Aug 2017 11:03

Problém nie je v tom, že to niekto nevie, ale v tom, že v každom štáte európskej únie je to inak. Tak blbo, ako na Slovensku asi nie je nikde:-(
Vždy, keď idem na dovolenku do inej krajiny (kde som ešte nebol) si musím pozrieť, čo všetko je u nich iné ako u nás. Preto máme na našich kruhákoch toľko značiek, lebo hlavne cudzinci spôsobovali u nás pravidelne dopravné nehody, "lebo u nich je to inak" (autor: Drahovský). Preto mám hasičák aj keď u nás nemusím, reflexnú vestu aj pre spolujazdcov, atď. .. .
Vceliak
pokročilý diskutujúci
 
Príspevky: 487
Založený: 20. Okt 2016 11:50

Re: Mesto Žilina - všetko z dopravy a rozvoja častí mesta

Odoslaťod Tomas PO » 04. Aug 2017 12:11

ondrejko_t napísal:No a to je presne dovod, preco by som nechal zaviest opakovane testy, povedzme kazdych 5 rokov. bud ludia robili autoskolu davno (hold, klobuk dole a moja ucta ze Ty si si to aspon dostudoval), alebo sa to v autoskole ani nenaucili... clovek je tvor omilny, kazdy moze spravit chybu. ak si to vie uznat (opat moja ucta), ale vacsina ludi sa ide pomaly bit a nema ani potuchu.

OT: Jednoznacne. Mozno kazdych 10r. Teraz, ked su vidicske preukazy platne len docasne (na 10 rokov ze?), spojil by som to s teoretickym preskolenim (nove znacky, nove pravidla, nove zmeny - zipsovanie, dialnice 3+3...) a praktickym jazdami na danych usekoch + skola smyku idealne.
TO.
ta neznam ci ne hej
Obrázok používateľa
Tomas PO
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 975
Založený: 03. Okt 2006 23:43
Bydlisko: Presov

Re: Mesto Žilina - všetko z dopravy a rozvoja častí mesta

Odoslaťod ondrejko_t » 04. Aug 2017 12:39

hmm, no, skolu smyku by som bral. ale to by sme museli byt niekde uplne inde. a to mentalne aj schopnostou viest motorove vozidlo.
no a co sa tyka preskusania, hlavne by som odtial povyberal nepodstatne veci ako vyska svetiel nad zemou ci ich min. vzdialenost od seba. A naopak do krizovatiek pridal obrazky policajtov, rozdiel medzi plnym svetlom na semafore a sipkou a podobne zakladne veci.
ondrejko_t
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 781
Obrázky: 13
Založený: 29. Jún 2016 07:29

Re: Mesto Žilina - všetko z dopravy a rozvoja častí mesta

Odoslaťod Miro » 30. Aug 2017 08:50

Od 1. septembra bude MHD linka 30 premávať do Vrania po pôvodnej trase:
viewtopic.php?f=35&t=22767

To znamená, že cesta z Považského Chlmca do Vrania bude od 1.9. prejazdná. Neviete niekto, či to nebude znamenať zrušenie dočasného mosta do Vrania z cesty I/11?
Miro
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 5
Založený: 12. Jún 2005 19:47

Re: Mesto Žilina - všetko z dopravy a rozvoja častí mesta

Odoslaťod aquila » 30. Aug 2017 09:04

nemalo sa zrusit ? a ZSK sa ohanal, ze ma peniaze na odkupenie mostov ?
Obrázok používateľa
aquila
administrátor
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 577
Založený: 03. Feb 2005 18:08
Bydlisko: doma :)

Re: Mesto Žilina - všetko z dopravy a rozvoja častí mesta

Odoslaťod milan_KM » 30. Aug 2017 12:23

Podla najnovsich info sa dohodli, že dočasný most ostane do realizácie D3 do KNM.
milan_KM
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 266
Založený: 05. Mar 2012 23:31

Re: Mesto Žilina - všetko z dopravy a rozvoja častí mesta

Odoslaťod aquila » 30. Aug 2017 13:30

nakoniec to kraj teda odkupil ? ci len to kvazi ponechali, lebo idu volby a potom tie mosty daju prec ?
kazdopadne, aj stary most bol docasne v bratislave skoro 70 rokov :))
Obrázok používateľa
aquila
administrátor
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 577
Založený: 03. Feb 2005 18:08
Bydlisko: doma :)

Re: Mesto Žilina - všetko z dopravy a rozvoja častí mesta

Odoslaťod Mawerick81 » 30. Aug 2017 13:59

no myslim, ze ten docasny most tam bude do prveho poriadneho zvysenia hladiny Kysuce,, naposledy dost voda poskodila jeden z nasypov kamenia k pilieru. Osobne mi ten most nevadi,, len ta nezmyselna 50tka po 1/11 smerom na KNM. Ta tam nema co robit..
Mawerick81
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 756
Založený: 02. Júl 2015 14:19

Re: Mesto Žilina - všetko z dopravy a rozvoja častí mesta

Odoslaťod Miro » 30. Aug 2017 14:39

Mám pocit, že príslušní odborníci, ktorí navrhujú a schvaľujú dopravné značenie, nevedia, že je možné mať na jednej ceste rôznu MPR v oboch smeroch.
Miro
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 5
Založený: 12. Jún 2005 19:47

Re: Mesto Žilina - všetko z dopravy a rozvoja častí mesta

Odoslaťod ferguson » 30. Aug 2017 16:27

Oni to vedia, vid. napr. cesta do TN pred Laugariciom. Ale ludia su hlupi a aj tak jazdia po pamati, takze nezmyselnu 70-tku dodrzuju v oboch smeroch.
ferguson
pokročilý diskutujúci
 
Príspevky: 335
Obrázky: 14
Založený: 18. Nov 2015 21:05

Re: Mesto Žilina - všetko z dopravy a rozvoja častí mesta

Odoslaťod Mawerick81 » 15. Dec 2017 12:11

pre znalcov,, aka cesta je B1 MZ 8.5/60? B1 je mestska komunikacia,, ale tie parametre mi nic nehovoria,,
Mawerick81
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 756
Založený: 02. Júl 2015 14:19

PredchádzajúcaĎalšia

Naspäť na Cestná sieť

Kto je prítomný

Používatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 20 hostí.