Mesto Prešov - všetko z dopravy a rozvoja častí mesta

sekcia venovaná cestnej sieti

Moderátor: Moderátori

Re: Mesto Prešov - všetko z dopravy a rozvoja častí mesta

Odoslaťod dragon » 24. Jún 2017 13:35

Jak nie je?? Ved je priamy smer NK - KE.
dragon
pokročilý diskutujúci
 
Príspevky: 462
Obrázky: 0
Založený: 29. Jan 2007 13:49

Re: Mesto Prešov - všetko z dopravy a rozvoja častí mesta

Odoslaťod Jaro » 24. Jún 2017 14:14

Je tam bypass, na týchto obrázkoch práve naň dávajú finálnu vrstvu koberca http://www.dialnice.info/gallery/image_page.php?album_id=235&image_id=37407, http://www.dialnice.info/gallery/image_page.php?album_id=235&image_id=37405 a je už označený.
Jaro
pokročilý diskutujúci
 
Príspevky: 420
Obrázky: 3010
Založený: 04. Máj 2006 13:42

Re: Mesto Prešov - všetko z dopravy a rozvoja častí mesta

Odoslaťod mirec » 24. Jún 2017 14:58

Yoggy52 napísal:stale nejak neviem pochopit preco nie je priamy smer NK-KE... mam pocit ako by sa mi to len snivalo, ked po 20 rokoch, je to konecne hotove :lol:


Myslíš 2+2 KE - NK priamo mostom ponad KO. Bolo by to logickejšie, keď sa to už nazýva malý obchvat. Do centra po kruháči a na NK plynulo pokračovať.
mirec
diskutujúci
 
Príspevky: 160
Obrázky: 17
Založený: 25. Jan 2011 14:38

Re: Mesto Prešov - všetko z dopravy a rozvoja častí mesta

Odoslaťod topfield » 26. Jún 2017 13:12

kedy ma v plane Skanska odovzdat tu dobudovanú vetvu na vjazde do PO od Popradu? ja viem, nikomu a nicomu to nepomnoze ale uz par tyzdnov si tam robotnici len sprtaju v nose...
topfield
diskutujúci
 
Príspevky: 166
Obrázky: 2
Založený: 28. Aug 2014 07:56

Re: Mesto Prešov - všetko z dopravy a rozvoja častí mesta

Odoslaťod Peťo_PO » 26. Jún 2017 14:14

topfield napísal:kedy ma v plane Skanska odovzdat tu dobudovanú vetvu na vjazde do PO od Popradu? ja viem, nikomu a nicomu to nepomnoze ale uz par tyzdnov si tam robotnici len sprtaju v nose...

Vraj by to chceli nejak predbežne otvoriť už teraz v polovici júla, ale nebral by som to ako 100 % info. Myslím si, že podobnosť s dátumom otvorenia nábrežnej nie je náhodná.
No ako píšem nemalo by to byť úplné otvorenie, len by mal zmiznúť semafor. Dovtedy ešte musia urobiť zvodidla. Potom ešte nemajú upravené okolie násypy ani dokončené chodníky, rovnako to oddelenie výjazdu a zjazdu sa bude asi nejak ešte robiť, lebo je tam medzera medzi starým a novým asfaltov.
Celkové ukončenie stavby potom až v októbri, preto majú aj také tempo, keď im NDS na dobudovanie 400 m cesty dá rok...
A btw. mne to pomôže, lebo po 8 rokoch budem mať normálny prístup k domu, bez toho aby som odbočoval do zákazu vjazdu a šiel po štrku a paneloch :)
Obrázok používateľa
Peťo_PO
diskutujúci
 
Príspevky: 83
Obrázky: 151
Založený: 10. Nov 2015 17:04
Bydlisko: Prešov

Re: Mesto Prešov - všetko z dopravy a rozvoja častí mesta

Odoslaťod Vlados » 26. Jún 2017 19:39

Ty máš ten domček na samote u lesa? :)
Vlados
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 174
Založený: 20. Okt 2008 09:06
Bydlisko: BA, občasne LC

Re: Mesto Prešov - všetko z dopravy a rozvoja častí mesta

Odoslaťod caki » 27. Jún 2017 07:51

Po ohlaseni rekonstrukcie Rusinskej x AGS tu mame ohlasenie prestavby dalsej krizovatky Solivarska x Vychodna na kruhovy objazd:
viewtopic.php?f=35&p=196085#p196085
caki
pokročilý diskutujúci
 
Príspevky: 362
Obrázky: 34
Založený: 01. Júl 2010 11:47

Re: Mesto Prešov - všetko z dopravy a rozvoja častí mesta

Odoslaťod Vlados » 27. Jún 2017 08:08

Len či tie OK nespomalia dopravu ešte viac? Nejako sa mi nezdá tá vizualizácia. OK má mať 5-6 smerom a aktuálna má len 4 :shock:
Vlados
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 174
Založený: 20. Okt 2008 09:06
Bydlisko: BA, občasne LC

Re: Mesto Prešov - všetko z dopravy a rozvoja častí mesta

Odoslaťod jarino » 27. Jún 2017 08:25

Podľa mňa sa to tam spomalí.
To preto, lebo pribudnú vetvy do Tesca a zábavno-obchodného centra Solivaria, ktoré sa už stavia. Aj tá vetva vedená mimo OK vedie do Tesca.
jarino
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 988
Založený: 12. Sep 2011 12:49

Re: Mesto Prešov - všetko z dopravy a rozvoja častí mesta

Odoslaťod Zipso » 27. Jún 2017 14:44

Len pre zaujimavost, aky zmysel ma urobit KO pri OBI ked pravidelne to kolabuje na nasledujucej krizovatke pri Kosickej,kde napojenie na KE je v jednom pruhu? Za krizovatkou je cca 150 metrov dvojpruhove a potom znova lievik? Nechcem tu pouzivat sakrede slova no to fakt preba byt Ing. aby clovek prestal pouzivat zdravy rozum a konecne zacal robit komplet stvorpruh? V PO neexistuje komplet stvorpruh prietah v ziadnom smere a ani nove projekty to neriesia!!!
Zipso
pokročilý diskutujúci
 
Príspevky: 284
Obrázky: 50
Založený: 26. Mar 2007 11:43
Bydlisko: Presov

Re: Mesto Prešov - všetko z dopravy a rozvoja častí mesta

Odoslaťod milan69 » 27. Jún 2017 14:58

Ten dvojpruh je už navrhnutý, vratane odbočenia do areálu byv. závodu Solivary, kolovalo to po nete pred pár rokmi (možno presovske.info). Asi čakajú na to, že nový majiteľ areálu to postaví ako vynutenú investíciu. (iba môj typ) Pravdepodobne aj so zrušením vlečky do Solivarov.
Milan
Obrázok používateľa
milan69
nováčik
 
Príspevky: 9
Obrázky: 0
Založený: 22. Feb 2014 01:02
Bydlisko: Kendice, okr. Prešov (SK)

Re: Mesto Prešov - všetko z dopravy a rozvoja častí mesta

Odoslaťod Zipso » 27. Jún 2017 15:25

Lenze investor ziaden a probme je uz pred budovanim KO, po jeho dobudovani to lepsie nebude. Malo sa to zrealizovat spolu s NK, ved sa jednamozno o cca 300 metrovy usek.Vidono ze sa veci robia v zaujme firiem a nie obcanov. V KE pri vystavbe auparku bola poziadavkamesta na upravu okolitych komunikacii, v PO sa veselo zacala stavat solivarria a potom halo robte stat nieco s dopravou. Absolutne tu zlyhava koncepcia ako to ma cele fungovat po dobudovani. Prirovnal by som to k budovaniu dialnice, je super ak je postavena v kuse, no ak je poskalana z viacerych usekov tak jej efekt nieje nijako extra citelny a to je aj pripad tohto KO.
Zipso
pokročilý diskutujúci
 
Príspevky: 284
Obrázky: 50
Založený: 26. Mar 2007 11:43
Bydlisko: Presov

Re: Mesto Prešov - všetko z dopravy a rozvoja častí mesta

Odoslaťod Matt » 27. Jún 2017 15:34

Vie niekto prosim vysvetlit ako vlastne v blizkej buducnosti planuju smerovat tranzit od KE smer VT/SK?
Postavila sa Kuzmanyho, predpokladam ze koli obluku Masarykova/Kuzmanyho to nebude pre tranzit, ale iba pre lokalnu dopravu.
Smerove tabule v grafike pre KO Solivar naznacuju smerovanie TIR cez Solivarsku a celu AGS.
V plane je rozsirenie krizovatky Rusinska/AGS, cize predsa len TIR na Rusinsku?
Alebo to chcu nebodaj poslat po Vychodnej a na Rusinsku a AGS?
Matt
diskutujúci
 
Príspevky: 66
Založený: 01. Nov 2010 08:15
Bydlisko: Košice

Re: Mesto Prešov - všetko z dopravy a rozvoja častí mesta

Odoslaťod Vlados » 27. Jún 2017 17:14

Zipso napísal:Len pre zaujimavost, aky zmysel ma urobit KO pri OBI ked pravidelne to kolabuje na nasledujucej krizovatke pri Kosickej,kde napojenie na KE je v jednom pruhu? Za krizovatkou je cca 150 metrov dvojpruhove a potom znova lievik? Nechcem tu pouzivat sakrede slova no to fakt preba byt Ing. aby clovek prestal pouzivat zdravy rozum a konecne zacal robit komplet stvorpruh? V PO neexistuje komplet stvorpruh prietah v ziadnom smere a ani nove projekty to neriesia!!!

Stačí zrušiť napojenie Jilemnického (ostal by len smer centrum -> Jilemnického) a rozšíreniu na 15,5m takmer nič nebráni.
Matt napísal:Alebo to chcu nebodaj poslat po Vychodnej a na Rusinsku a AGS?

kroky idú týmto smerom
Vlados
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 174
Založený: 20. Okt 2008 09:06
Bydlisko: BA, občasne LC

Re: Mesto Prešov - všetko z dopravy a rozvoja častí mesta

Odoslaťod svaco » 28. Jún 2017 15:23

Včera som išiel v mieste KO pri ZVL. Maľovali už vodorovné DZ konkrétne pri vjazde z KE riešili smerové značenia s iniciálmi miest VT, PP čo som si všimol. Vôbec by som sa nečudoval keby to v pondelok na budúci týždeň pustili, minimálne v mieste KO to vyzerá, že sú hotoví. Bohužiaľ nemám info ako to vyzerá na moste cez Torysu; keď som išiel cez Budovateľskú tak som si všimol aj miesto napojenia cesty Pod Wilec Horkou a tam to tiež vyzerá na kompletku. Tak uvidíme.

Smola je akurát to, že reálnu situáciu do akej miery to pomohlo a do akej uškodilo pre iné miesta v PO sa dozvieme až okolo 4. až 9. septembra, keď sa ľudia vrátia z dovoleniek. Dovtedy len tipovačka.
Obrázok používateľa
svaco
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 788
Obrázky: 14
Založený: 29. Jan 2008 11:16
Bydlisko: Presov

Re: Mesto Prešov - všetko z dopravy a rozvoja častí mesta

Odoslaťod caki » 28. Jún 2017 15:45

podla DPMP a letneho cestovneho poriadku som si vsimol, ze busy budu od soboty teda od 1.7. uz vyuzivat cely kruhac. Takze je sanca ze kruhac + nadjazd bude spusteny uz teraz cez vikend 1.7. Zvysok cesty asi az 15.7. - 17.7.
caki
pokročilý diskutujúci
 
Príspevky: 362
Obrázky: 34
Založený: 01. Júl 2010 11:47

Re: Mesto Prešov - všetko z dopravy a rozvoja častí mesta

Odoslaťod Peťo_PO » 28. Jún 2017 16:59

Vlados napísal:Ty máš ten domček na samote u lesa? :)


hej bývam tu s rodičmi. Odkedy (ne)dokončili diaľnicu máme o zábavu postarané. Preto som rád, že už vidno svetlo na konci tunela :)

Dnes som poobhliadal stavbu Nábrežnej, kde sa dalo, z bicykla. V úseku od metskej haly k odbočke na Budovateľskú a Wilec hôrku montovali posledné diely PHS, inak vyzerá tento úsek hotový. Ďalej smerom na most cez Sekčov sa robili zvodidlá na strane smerom na PP, v okolí mostu sa montovali zábradlia. V podjazde ešte niečo robili pozdĺž celej šírky cesty, niečo na spôsob mostných záverov. Ak píšem bludy. opravte ma, nevyznám sa v tom príliš :) Kruhový vyzerá dokončený aj nadjazd, ten by už mohli otvoriť aj od 1.7, ako píšete.

Čo sa týka dobudovania križovatky Prešov - západ, tak neoficiálne čiastočné otvorenie v posledných júlových dňoch. Na diaľnicu pôjde len jeden pruh, rovnako sa to pri zjazde na konci zúži a budú robiť v strede oddelenie týchto smerov. Takže semafor zmizne, z kruhového sa pôjde do PO už po tom novom úseku, rovnako z diaľnice.
Obrázok používateľa
Peťo_PO
diskutujúci
 
Príspevky: 83
Obrázky: 151
Založený: 10. Nov 2015 17:04
Bydlisko: Prešov

Re: Mesto Prešov - všetko z dopravy a rozvoja častí mesta

Odoslaťod yo3hi » 29. Jún 2017 09:20

kruhac a premostenie otvaraju 30.06.2017 a cestu "obchvat" 15.07.2017
yo3hi
diskutujúci
 
Príspevky: 155
Obrázky: 4
Založený: 03. Jún 2015 13:43

Re: Mesto Prešov - všetko z dopravy a rozvoja častí mesta

Odoslaťod dragon » 29. Jún 2017 10:24

Teoreticky vtedy nadjazd nemusia spustit, len kruhac.
dragon
pokročilý diskutujúci
 
Príspevky: 462
Obrázky: 0
Založený: 29. Jan 2007 13:49

Re: Mesto Prešov - všetko z dopravy a rozvoja častí mesta

Odoslaťod matiqos » 29. Jún 2017 11:47

Na nadjazde este nemaju pozakladane vsetky PHS a chybaju zvodidla.
matiqos
diskutujúci
 
Príspevky: 176
Obrázky: 10
Založený: 07. Aug 2013 19:39

Re: Mesto Prešov - všetko z dopravy a rozvoja častí mesta

Odoslaťod granite01 » 29. Jún 2017 19:05

Podľa toho čo mám možnosť vedieť otvorí sa len kruháč.
Nezabúdajte, že pri takejto stavbe musí byť vykonané aj kolaudačné konanie, aby bol udelený súhlas pre minim.predbežné používanie stavby. Z dňa na deň to určite nebude.
granite01
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 747
Založený: 02. Dec 2010 16:18
Bydlisko: KE

Re: Mesto Prešov - všetko z dopravy a rozvoja častí mesta

Odoslaťod i15 » 29. Jún 2017 20:31

gallery/image_page.php?album_id=235&image_id=37421

Kruhový objazd na kopci je poriadny zabijak plynulosti premávky. Škoda... tranzit sa časom odkloní na D1, ale domáci využívajúci NK na presun medzi sídliskami budú trpieť naďalej
Obrázok používateľa
i15
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 827
Založený: 21. Jan 2007 20:49
Bydlisko: vo výslužbe

Re: Mesto Prešov - všetko z dopravy a rozvoja častí mesta

Odoslaťod mike75 » 01. Júl 2017 08:39

Dnes ráno 5:30 bol kruháč otvorený, nadjazd uzatvorený.
mike75
návštevník
 
Príspevky: 25
Založený: 25. Nov 2015 13:30
Bydlisko: Košice, Štrba

Re: Mesto Prešov - všetko z dopravy a rozvoja častí mesta

Odoslaťod granite01 » 01. Júl 2017 10:42

i15 napísal:http://dialnice.info/gallery/image_page.php?album_id=235&image_id=37421

Kruhový objazd na kopci je poriadny zabijak plynulosti premávky. Škoda... tranzit sa časom odkloní na D1, ale domáci využívajúci NK na presun medzi sídliskami budú trpieť naďalej


A prečo by mali trpieť? Hlavný smer centrum - D1 ide cez nadjazd, smer centrum - Haniska odbočuje o jednu vetvu skôr. T.z.obmedzovať bude len premávka od Solivaru. Myslím, že je to rozumne vymyslené!
granite01
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 747
Založený: 02. Dec 2010 16:18
Bydlisko: KE

Re: Mesto Prešov - všetko z dopravy a rozvoja častí mesta

Odoslaťod Peťo_PO » 01. Júl 2017 12:11

Ja sa bojím kolón na konci nábrežnej najmä rano, keď všetci zo Švábov pôjdu na KE a bude im treba dávať prednosť. Ten bypas je tam len na okrasu. Ale možno sa mýlim a nejak sa to porozdeluje. Počkám si na otvorenie a potom najmä na september, keď skončia prázdniny a dovolenky...
Obrázok používateľa
Peťo_PO
diskutujúci
 
Príspevky: 83
Obrázky: 151
Založený: 10. Nov 2015 17:04
Bydlisko: Prešov

PredchádzajúcaĎalšia

Naspäť na Cestná sieť

Kto je prítomný

Používatelia prezerajúci si toto fórum: mjk a 33 hostí.