Mesto Prešov - všetko z dopravy a rozvoja častí mesta

sekcia venovaná cestnej sieti

Moderátor: Moderátori

Odoslaťod Jurislav » 30. Apr 2007 18:45

O bezpečnosti toho budúceho kruháča svedčí aj ten kríž vľavo hore na druhom obrázku :?
Obrázok používateľa
Jurislav
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 2
Založený: 16. Dec 2006 14:15
Bydlisko: I/18 km 353,748; asi 50m odtiaľ

Odoslaťod Dialniciar » 30. Apr 2007 22:06

ok79 napísal:Ja budu mit strach spis z te "dvoupruhovosti" objezdu, podobny velikosti (ale bez prechodu) mame v blizkosti prace a porad na nem mam strach ze pri jizde ve vnejsim pruhu mi tam nekdo skoci z vnitrniho kdyz bude odbocovat na vyjezd. Uz jsem takove situace videl, nic moc, nastesti jsem nebyl ucastnikem..Prejizdeni v pruzich na kruhaci taky nic moc, je tam spousta mrtvych uhlu.


Odporúčam jazdu vo Franúzsku a Veľkej Británii. :P (tam by si zinfarktoval)
Dialniciar
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 304
Založený: 23. Jún 2005 19:16

Odoslaťod Dialniciar » 30. Apr 2007 22:06

Jurislav napísal:O bezpečnosti toho budúceho kruháča svedčí aj ten kríž vľavo hore na druhom obrázku :?


O bezpečnosti hovoria tvoje príspevky. Už aj tento. Ten kruhový objazd je normálny, nerob z neho postrach, prispôsob sa. Alebo sa prejdi niekedy po Paríži a potom začni o podchodoch ...
Dialniciar
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 304
Založený: 23. Jún 2005 19:16

Odoslaťod Jurislav » 01. Máj 2007 09:18

Dialniciar napísal:
Jurislav napísal:O bezpečnosti toho budúceho kruháča svedčí aj ten kríž vľavo hore na druhom obrázku :?
O bezpečnosti hovoria tvoje príspevky. Už aj tento. Ten kruhový objazd je normálny, nerob z neho postrach, prispôsob sa. Alebo sa prejdi niekedy po Paríži a potom začni o podchodoch ...
Ja viem ze je normalny, ale preco ho tam asi dali ten kriz. Nemam uz ani chut diskutovat, ked furt do mna zacnes hucat :evil:
Obrázok používateľa
Jurislav
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 2
Založený: 16. Dec 2006 14:15
Bydlisko: I/18 km 353,748; asi 50m odtiaľ

Odoslaťod Dialniciar » 01. Máj 2007 12:29

Jurislav napísal:
Dialniciar napísal:
Jurislav napísal:O bezpečnosti toho budúceho kruháča svedčí aj ten kríž vľavo hore na druhom obrázku :?
O bezpečnosti hovoria tvoje príspevky. Už aj tento. Ten kruhový objazd je normálny, nerob z neho postrach, prispôsob sa. Alebo sa prejdi niekedy po Paríži a potom začni o podchodoch ...
Ja viem ze je normalny, ale preco ho tam asi dali ten kriz. Nemam uz ani chut diskutovat, ked furt do mna zacnes hucat :evil:


Podobne ako ty, mám len svoj názor, ktorý som si vyprofiloval na základe tvojich milých príspevkov voči chodcom, rýchlosti jazdy, kamiónom atď. ako keby si bol na ceste iba ty. A keď vieš, že je normálny, tak potom neviem prečo stále hľadáš nejaké "ale" ?! :evil:
Dialniciar
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 304
Založený: 23. Jún 2005 19:16

Odoslaťod Jurislav » 01. Máj 2007 16:49

Dialniciar napísal:Podobne ako ty, mám len svoj názor, ktorý som si vyprofiloval na základe tvojich milých príspevkov voči chodcom, rýchlosti jazdy, kamiónom atď. ako keby si bol na ceste iba ty. A keď vieš, že je normálny, tak potom neviem prečo stále hľadáš nejaké "ale" ?! :evil:
Ja sa strašne nerád hádam. Maj svoj názor, veď ti ho nikto neberie, avšak bol by som rád, keby si takmer každý môj príspevok nekritizoval, nehodnotil etc. Už na to nemám nervy, nie si Pánbožko, žeby si mohol každého okrikovať ako sa tebe páči.
P.S.: Už sa nevadím, už ti neodpoviem na ďalší príspevok.
Obrázok používateľa
Jurislav
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 2
Založený: 16. Dec 2006 14:15
Bydlisko: I/18 km 353,748; asi 50m odtiaľ

Odoslaťod Dialniciar » 01. Máj 2007 16:56

Jurislav napísal:
Dialniciar napísal:Podobne ako ty, mám len svoj názor, ktorý som si vyprofiloval na základe tvojich milých príspevkov voči chodcom, rýchlosti jazdy, kamiónom atď. ako keby si bol na ceste iba ty. A keď vieš, že je normálny, tak potom neviem prečo stále hľadáš nejaké "ale" ?! :evil:
Ja sa strašne nerád hádam. Maj svoj názor, veď ti ho nikto neberie, avšak bol by som rád, keby si takmer každý môj príspevok nekritizoval, nehodnotil etc. Už na to nemám nervy, nie si Pánbožko, žeby si mohol každého okrikovať ako sa tebe páči.
P.S.: Už sa nevadím, už ti neodpoviem na ďalší príspevok.


Ja ho nehodnotím, len mám iný názor a to aj napíšem, bez ohľadu na to, kto som a či sa ti to páči alebo nie. A kľudne neodpovedz, keď ti prišli argumenty. :idea: A už vôbec na teba pri písaní príspevkov nekričím, tak neklam a nezavádzaj.
Dialniciar
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 304
Založený: 23. Jún 2005 19:16

Odoslaťod Dialniciar » 07. Máj 2007 08:18

Ako vládne bratislavský právnik Prešovu - D1 v r. 2010 :arrow:

http://www.dialnice.info/viewtopic.php?t=7021
Dialniciar
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 304
Založený: 23. Jún 2005 19:16

Odoslaťod bystrik » 07. Máj 2007 10:51

Jurislav napísal:O bezpečnosti toho budúceho kruháča svedčí aj ten kríž vľavo hore na druhom obrázku :?


jurislav, sorry, ale niektore tvoje otazky su na urovni maleho decka. najprv si prosim ta zisti aka je skutocnost a potom sa pytaj. ten kriz tam stoji uz dnes a bol tam pred par rokmi postaveny preto, ze na tomto mieste stal aj v minulosti.
Obrázok používateľa
bystrik
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 582
Obrázky: 38
Založený: 03. Feb 2005 21:40

Odoslaťod bystrik » 07. Máj 2007 12:35

pre dovysvetlenie: ten kriz tam stal od 18. storocia z nabozenskych dovodov, nie kvoli autonehode
Obrázok používateľa
bystrik
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 582
Obrázky: 38
Založený: 03. Feb 2005 21:40

Odoslaťod Jurislav » 07. Máj 2007 12:47

Aha, to som nevedel :oops: :oops:
Obrázok používateľa
Jurislav
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 2
Založený: 16. Dec 2006 14:15
Bydlisko: I/18 km 353,748; asi 50m odtiaľ

Odoslaťod i15 » 24. Jún 2007 17:37

v Presove pribudla svetelna signalizacia na krizovatke Petrovanska-Kosicka-Svabska...
Obrázok používateľa
i15
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 827
Založený: 21. Jan 2007 20:49
Bydlisko: vo výslužbe

Odoslaťod Tomas PO » 24. Jún 2007 20:28

teoretik napísal:v Presove pribudla svetelna signalizacia na krizovatke Petrovanska-Kosicka-Svabska...

Je len docasna, cca na tri roky (udaj velmi relativny). Potom sa podla vyjadrenia mesta pocita s kruhakom. Do tychto miest bude vyustovat Nabrezna komunikacia, jej druha etapa. Komplikovat to este bude D1 PO-zapad - PO-juh, kde by v tychto miestach mala byt MUK. Skoda, ze nie su ziadne planiky k dispozicii.
Obrázok používateľa
Tomas PO
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 975
Založený: 03. Okt 2006 23:43
Bydlisko: Presov

Odoslaťod kvalitná dialnica » 24. Jún 2007 20:40

A kedy ju inštalujú ?
_________________
Obrázok používateľa
kvalitná dialnica
pokročilý diskutujúci
 
Príspevky: 452
Založený: 28. Feb 2007 17:18
Bydlisko: KE,BJ

Odoslaťod i15 » 24. Jún 2007 21:24

Tomas PO napísal:
teoretik napísal:v Presove pribudla svetelna signalizacia na krizovatke Petrovanska-Kosicka-Svabska...

Je len docasna, cca na tri roky (udaj velmi relativny). Potom sa podla vyjadrenia mesta pocita s kruhakom. Do tychto miest bude vyustovat Nabrezna komunikacia, jej druha etapa. Komplikovat to este bude D1 PO-zapad - PO-juh, kde by v tychto miestach mala byt MUK. Skoda, ze nie su ziadne planiky k dispozicii.


ahaa, uz v marci sa to tu spominalo cez monitoring tlace:

http://www.dialnice.info/viewtopic.php?t=6594

Ale bude tu aj MUK? Odtial bude smerovat nejaky privadzac k Haniske?


kvalitna dialnica: semafory uz funguju, instalovali ich zrejme niekedy nedavno :)
Obrázok používateľa
i15
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 827
Založený: 21. Jan 2007 20:49
Bydlisko: vo výslužbe

Odoslaťod Tomas PO » 24. Jún 2007 21:50

teoretik napísal:
Tomas PO napísal:
teoretik napísal:v Presove pribudla svetelna signalizacia na krizovatke Petrovanska-Kosicka-Svabska...

Je len docasna, cca na tri roky (udaj velmi relativny). Potom sa podla vyjadrenia mesta pocita s kruhakom. Do tychto miest bude vyustovat Nabrezna komunikacia, jej druha etapa. Komplikovat to este bude D1 PO-zapad - PO-juh, kde by v tychto miestach mala byt MUK. Skoda, ze nie su ziadne planiky k dispozicii.


ahaa, uz v marci sa to tu spominalo cez monitoring tlace:

http://www.dialnice.info/viewtopic.php?t=6594

Ale bude tu aj MUK? Odtial bude smerovat nejaky privadzac k Haniske?


kvalitna dialnica: semafory uz funguju, instalovali ich zrejme niekedy nedavno :)

Spustili ju vo stv 21.6. Blikala asi tyzden predtym, strasne dlho instalovali softver (paradoxne najdlshia cinnost...). Zatial je v skusobnej prevadzke, plne spustenie ma byt 30.6. Zaujimavostou je, ze elektrika je vedena nie pod cestou (aby ju nebolo treba rozkopavat), ale semafory su osadene na vysokych stlpoch (vyska cca cestneho osvetlenia), v ktorych vedie elektrika a prevismi vo vduchu ide ponad cestu k dalsiemu stlpu. Vyzera to otrasne :) Ke to ma by ale docasne, tak to schvalujem.
MUK tu niekde ma byt, ale prave toto este podla mne nie je jasne, kedze som nevidel ani jeden nakres. Za krizovatkou je cca 500m privadzac, na krizovatku ma ustit Nabrezna.
Obrázok používateľa
Tomas PO
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 975
Založený: 03. Okt 2006 23:43
Bydlisko: Presov

Link

Odoslaťod Tomas PO » 24. Jún 2007 21:52

Info o svetelej krizovatke:
http://www.pis.sk/portal/?c=12&id=3119
Obrázok používateľa
Tomas PO
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 975
Založený: 03. Okt 2006 23:43
Bydlisko: Presov

Odoslaťod kvalitná dialnica » 14. Júl 2007 14:26

No tak tá svetelná je na nezaplatenie....niekedy si nevedel prejsť na druhú stranu aj 5 minút.....tie semafori sú tam dočastne....ale sú nejaké príliš tenké....to kkeď bude búrka nepoškodí ich?

Mne osobne tam nechýba kruhový objazd....tento stav je OK....
_________________
Obrázok používateľa
kvalitná dialnica
pokročilý diskutujúci
 
Príspevky: 452
Založený: 28. Feb 2007 17:18
Bydlisko: KE,BJ

Odoslaťod Tomas PO » 14. Júl 2007 14:29

kvalitná dialnica napísal:No tak tá svetelná je na nezaplatenie....niekedy si nevedel prejsť na druhú stranu aj 5 minút.....tie semafori sú tam dočastne....ale sú nejaké príliš tenké....to kkeď bude búrka nepoškodí ich?

Mne osobne tam nechýba kruhový objazd....tento stav je OK....

Bude chybat po dostavani NK, ktorej dostavba mimochodom prave zacala. Hovorim o dokonceni druheho useku prvej etapy. Az druha etapa sa bude napajat tam, kde je tato svetelna krizovatka. Jej vystavba je vsak zatial v nedohladne.
Link na NK: http://www.presov.sk/article.php?i_id_article=7191
Obrázok používateľa
Tomas PO
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 975
Založený: 03. Okt 2006 23:43
Bydlisko: Presov

Nabrezna komunikacia

Odoslaťod Koksolam » 30. Júl 2007 16:50

Desiateho júla začala prvá etapa výstavby Nábrežnej komunikácie v úseku od Obrancov mieru smerom k areálu Exercičného domu Pod Kalváriou. Predpokladaný termín dokončenia je do 12 mesiacov od začiatku výstavby.

Výška investície v tomto roku predstavuje 25 mil. Sk. Stavbu realizujú Inžinierske stavby Košice. Mesto naďalej rokuje s rodinou Drutarovských. V dohľadnej dobe očakávame úspešné zavŕšenie rokovaní, na ktoré nadviaže ďalšia etapa stavebných prác.

http://www.presov.sk/article.php?i_id_article=7191
Obrázok používateľa
Koksolam
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 821
Obrázky: 2
Založený: 05. Dec 2005 01:43

Re: Nabrezna komunikacia

Odoslaťod Andrej » 31. Júl 2007 08:39

Koksolam napísal:Desiateho júla začala prvá etapa výstavby Nábrežnej komunikácie v úseku od Obrancov mieru smerom k areálu Exercičného domu Pod Kalváriou. Predpokladaný termín dokončenia je do 12 mesiacov od začiatku výstavby.

Výška investície v tomto roku predstavuje 25 mil. Sk. Stavbu realizujú Inžinierske stavby Košice. Mesto naďalej rokuje s rodinou Drutarovských. V dohľadnej dobe očakávame úspešné zavŕšenie rokovaní, na ktoré nadviaže ďalšia etapa stavebných prác.

http://www.presov.sk/article.php?i_id_article=7191

Super, v roku 2010 sa preklasifikuje na dialnicu a tym bude vyrieseny aj Presov :lol: :roll:
Andrej
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 608
Založený: 08. Feb 2005 16:57

Odoslaťod i15 » 31. Júl 2007 08:50

To by bol ten lepsi pripad. Znamenalo by to, ze tunel este nie je pochovany :)

Ale co vlastne riesi ta Nabrezna, nejak sa mi to nepodarilo zistit... Pomaha odklonit tranzitnu dopravu v smere D1?
Obrázok používateľa
i15
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 827
Založený: 21. Jan 2007 20:49
Bydlisko: vo výslužbe

Odoslaťod Ondra O.K. » 31. Júl 2007 09:15

teoretik napísal:To by bol ten lepsi pripad. Znamenalo by to, ze tunel este nie je pochovany :)

Ale co vlastne riesi ta Nabrezna, nejak sa mi to nepodarilo zistit... Pomaha odklonit tranzitnu dopravu v smere D1?


Ja mam trochu strach, ze se pak naopak rekne - mate Nabreznou, na co jeste dalnici, ta ted chvili pocka...coz by v pripade absence tunelu zas tak nevadilo - treba pockat na dalsi vladu :D

Jen nezapominejme ze soucasne dostaveni neznamena udelani cele Nabrezni komunikace az za konec Presova a napojeni na D1 resp. vypadovku na D1. Tohle bude koncit asi nadlouho u Mestske haly.
Obrázok používateľa
Ondra O.K.
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 573
Obrázky: 112
Založený: 28. Aug 2006 14:58

Odoslaťod Tomas PO » 31. Júl 2007 10:01

teoretik napísal:To by bol ten lepsi pripad. Znamenalo by to, ze tunel este nie je pochovany :)

Ale co vlastne riesi ta Nabrezna, nejak sa mi to nepodarilo zistit... Pomaha odklonit tranzitnu dopravu v smere D1?

Ano, presne tak.

http://www.jpis.sk/obsah/html/mapa/mapa.htm

Po vstupe do PO od Popradu sa 4-pruhovou Levocskou ulicou pohodlne prechadza az na Obrancov Mieru, kde 4-pruhova cesta koncila a cely tranzit isiel okolo univerzity cez uzucku ulicu 17. Novembra (plnej studentov, pobehovania, chaosu, hluku a smradu). Nabrezna bude pokracovat od ul. Obrancov Mieru okolo zimneho stadionu az po mestsku halu, cim obide ul.17 Novembra. Etapa od zimneho stadiona ku mestkej hale je uz par rokov dokoncena ale nevyuzivana kvoli majtkovym problemom na prvej etape od Obrancov Mieru po zimny stadion.
Problemom bude obrovsky lievik, ktory vznikne - a to na ulici Skultetyho. Tam je cesta uzucka, s nemoznostou akehokovlek rozsirenia, dokonca ani zastavkove niky pre MHD nie su zapustene, ale MHD stoji priamo na ceste v jedinom jazdnom pruhu. Za lievikom je opat 4-prudova cesta po Masarykovej ulici okolo zeleznicnej stanici, kde sa potom opat zuzuje na dva pruhy, ktore ale jazdu spomalia akurat na 60 km/hod, cize na povolenu rychlost. Tato komunikacia je uz v dlho plane na rozsirenie, kedze viac-menej staci premalovat ciary a spevnit krajnice a moze z toho byt č=pruhova komunikacia. Spominany lievik na Skultetyho by sa mal vyrisit dostavbou druhej etapy NK ku ZVL, k dialnicnemu privazdacu na ul. Petrovanskej.
Hlavny prinos je teda v odlkoneni tranzitnej dopravy z mestskych komunikacii, dvojrpudovka a pravdepodobne aj zvysenie rychlosti na 80km/hod v danom useku.
Dalsim prinosom je aj vytvorenie vnutorneho okruhu pre domacich, ktorym by sa spojili dve najvacsie sidliska, kotre su na opacnom konci mesta. Na to je ale potrebne dokoncit este jeden asi 400m usek, ktory ale bohuzial ma pod spravou PSK a nie SSC a tym padom je realizacia v nedohladne.
Obrázok používateľa
Tomas PO
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 975
Založený: 03. Okt 2006 23:43
Bydlisko: Presov

Odoslaťod i15 » 31. Júl 2007 10:20

Vdaka za objasnenie!
Pozeram do mapy... druha etapa by viedla od mestskej haly popri Toryse ku ZVL? To by mohlo stacit ako provizorny obchvat Presova...
Keby som bol presovcan, radsej by som bral taketo docasne riesenie, ako dialnicu cez mesto :)
Obrázok používateľa
i15
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 827
Založený: 21. Jan 2007 20:49
Bydlisko: vo výslužbe

PredchádzajúcaĎalšia

Naspäť na Cestná sieť

Kto je prítomný

Používatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 9 hostí.