Mesto Prešov - všetko z dopravy a rozvoja častí mesta

sekcia venovaná cestnej sieti

Moderátor: Moderátori

Odoslaťod Koksolam » 29. Nov 2006 12:14

Dialniciar napísal:Ale stále môžu byť aj iné problémy, napríklad: osvetlenie, kultúra, školstvo, sociálne veci ... mne sa napríklad nepáči, že do dopravy sa zahŕňa aj cyklotrasa (teraz nehovorím konkrétne k PO) ... :evil:

Nakoniec v BA bola doprava prioritou, vzal sa na to 5 mld. SKK úver a 75% z neho išlo na dopravu.


No o tom osvetleni ...suhlasim,kultura by som to nevidel az tak tragicky, skolstvo takisto. Presov vytazil maximalne z toho ze je ako sidlo VUC, cize pripadne dotacie statu po kulturnej stranke spotrebuju oni, Presovske divadla boli donedavna velmi velmi OK. Co sa tyka cyklotrasy, myslim ze okolo Torysy uz nejaka bola pred mnohymi rokmy, sucasny stav nepoznam, necyklotrasujem :wink:

No a problemy BA to je ina kava, radsej sa k tomu nemienim vyjadrovat, lebo b som sa musel rozculovat a kedze nie som Bratislavcan, nemam ani moralne pravo kritizovat...aj ked chvalit veru nie je co :wink:
Obrázok používateľa
Koksolam
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 821
Obrázky: 2
Založený: 05. Dec 2005 01:43

Odoslaťod Dialniciar » 29. Nov 2006 12:22

Koksolam napísal:No o tom osvetleni ...suhlasim,kultura by som to nevidel az tak tragicky, skolstvo takisto. Presov vytazil maximalne z toho ze je ako sidlo VUC, cize pripadne dotacie statu po kulturnej stranke spotrebuju oni, Presovske divadla boli donedavna velmi velmi OK. Co sa tyka cyklotrasy, myslim ze okolo Torysy uz nejaka bola pred mnohymi rokmy, sucasny stav nepoznam, necyklotrasujem :wink:

No a problemy BA to je ina kava, radsej sa k tomu nemienim vyjadrovat, lebo b som sa musel rozculovat a kedze nie som Bratislavcan, nemam ani moralne pravo kritizovat...aj ked chvalit veru nie je co :wink:


Doteraz neviem ako postupuje Siemens pri oprave osvetlenia v Tatrách po tej víchrici ... nestačím všetko sledovať. :x

Ja sa inak nevenujem komunálnym voľbám, ale sledujem, že kde je aký záujem o dopravné riešenia a vo väčšine miest doprava víťazí, v obciach sú to skôr iné problémy. Budem sa opakovať, ale Prešov potrebuje ako soľ diaľnicu D1 s tunelovým variantom. A inak je tu celkom dobrá MHD. Takže by som sa zameriaval na opravy ciest a chodníkov atď.
Dialniciar
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 304
Založený: 23. Jún 2005 19:16

Odoslaťod Koksolam » 29. Nov 2006 19:46

Dialniciar napísal:Doteraz neviem ako postupuje Siemens pri oprave osvetlenia v Tatrách po tej víchrici ... nestačím všetko sledovať. :x


Nieco najdes na http://www.siemens.com/index.jsp?sdc_p= ... 0001267309
Obrázok používateľa
Koksolam
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 821
Obrázky: 2
Založený: 05. Dec 2005 01:43

Odoslaťod Dialniciar » 06. Dec 2006 12:20

Koksolam napísal:
Dialniciar napísal:Doteraz neviem ako postupuje Siemens pri oprave osvetlenia v Tatrách po tej víchrici ... nestačím všetko sledovať. :x


Nieco najdes na http://www.siemens.com/index.jsp?sdc_p= ... 0001267309


Ďakujem za informácie. :P Pozriem si to. :wink:

Tak v Prešove sa blízka na lepšie časy, nový primátor pozná právne prostredie, takže vie, kde sú jeho kompetencie, vo svojej podstate nemá zrejme žiadne lobbingové prepojenia na nikoho, takže sa bude riadiť hlavne sám sebou, aj keď to môže byť to najťažšie, lebo riadenie veľkého mesta nie je práve ľahká vec. :idea:

D1 je v kompetencii štátu (NDS), cestné obchvaty na východ od PO znovu v kompetencii štátu (SSC), takže podstatné bude postupne ďalej riešiť dopravnú situáciu v meste spolu s riadením MHD. A aj keď je veľa vecí v kompetencii štátu, bude dobré, keď vedenie mesta bude aktívne.
Dialniciar
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 304
Založený: 23. Jún 2005 19:16

Odoslaťod Ondra O.K. » 03. Jan 2007 14:15

Dy napísal:Koksolam,

tak prosím ťa napíš na fórum, čo všetko sa dá vidieť v Prešove. Predstav si, že som francúzsky turista, ktorý nemá problém zaplatiť, ale chce naozaj vidieť nejakú tú históriu s výkladom po anglicky a potom sa chce dobre najesť a prespí. Lebo o toto ide: turista príde, ale umenie je ho zaujať v meste min. na 3 dni. :D

Cestná sieť je dobrá, aj MHD je na slušnej úrovni, to je všetko pravda.


Vsiml jsem si ze otazka zustala nezodpovezena, tak neco zacnu a treba se nekdo prida.

Presov mesto:
V podstate turisticky za neco stoji jen centrum mesta, Hlavna ulice, vsechny kostely v blizkosti, i z architektonickeho hlediska, je tu mix spousty slohu, asi jako Kosice. Bohuzel ve vetsine tech krasnych domu na Hlavne se v posledni dobe ztraceji "normalni' obchudky a vsude vznikaji asijske minitrznice. Snad to nove vedeni mesta zastavi...to muze turistu docela odradit, v podstate tam neni zadny typicky slovensky-turisticky ochod (rucni vyroba, upominkove predmety atd.).
Muzea tu jsou snad tri - krajske, vlastivedne a zidovske.
Pekna prochazka je na Kalvarii, vyhled na cele mesto. Pro milovnika dalnic/silnic vhodne spojit s prohlidkou nedostavene Nabrezni komunikace primo pod Kalvarii :D

Restaurace, zabava
Lepsich restauraci je mensi pocet ale daji se najit, pizzerie, historicke, cukrarny, kluby. Dobre jsou v lete zahradky pred restauracemi.
V kine jsem byl jen v Klubu, docela slusne. Druhe kino Panorama neznam. O divadle mam vcelku pozitivni info, zatim jsem nebyl. Chybi nejaky poradny aquapark, venkovni prirodni plovarna a koupaliste tu je.
Jestli funguje pro verejnost zimni stadion nevim. O nejake sjezdovce v blizem okoli nevim...nejblizssi cca 20 km...kdo vi doplni :)

Okoli
Pekna prochazka je na Kapusiansky hrad (bohuzel od Presova k nemu vlastne neni poradna prijezdova/pristupova cesta-z druhe strany pry je...ale zase je to trosku sportovni vykon :) ). Na hrade/zricenine jako takovem toho moc neni, ale pekny vyhled.
Pry je pekny i Sarissky hrad, tam jsem ale nebyl.
Na cyklistiku to znam jen na zapadni strane, docela kopcovity teren ale krasna priroda.
Dobra je na vylet jeskyne Zla diera (cca 30 km k Branisku).

Nakupy
Neni tu zadne velke obchodni centrum s obchody, jen Kaufland (o okolni obchody), male a velke Tesco a Hypernova. A pochopitelne Hlavna ulice, i kdyz se pocet slusnych obchodu zmensuje. Presov je velmi vyhodny na nakup "seriozniho" obleceni (hlavne ceske a italske znacky).

Doprava
Ac se vsude pise jaka je doprava problem, ja nikdy zadny vetsi nemel, nebo jsem z Cech zvykly :D A to jak o vikendech tak ve vsedni dny. Je jasne ze obchvat D1 nebo Nabrezni komunikaci jen pomuze. Jak zminuji na zacatku tohoto tematu v jinem prispevku, za nejvetsi problem povazuji nedostatek parkovani zdarma v centru mesta.


Souhrnem bych rekl ze francouzkeho turistu bych tu 3 dny neudrzel, max. s vylety do okoli + Kosice. Ale treba nekdo mistni bude jineho nazoru... :wink:
Obrázok používateľa
Ondra O.K.
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 573
Obrázky: 112
Založený: 28. Aug 2006 14:58

Vyjadreni noveho primatora

Odoslaťod Ondra O.K. » 03. Jan 2007 14:32

Tuhle jsem cetl vyjadreni noveho primatora Presova Pavla Hayariho (z konce min. roku), ze obchvat Presova by mohl byt staveny pomoci PPP, ze o tom jedna...
Je to realne nebo je to jen takove povolebni placani?

Citace:
Púšťať sa do Nábrežnej komunikácie, aby som sa k nej vrátil, je podľa môjho názoru trošku odvážne. Mesto bude suplovať úlohu štátu?

- Rokoval som s rodinou Ota Drutarovského. Myslím, že sme našli spoločné riešenie. V priebehu mesiaca, dvoch by sme mohli uzavrieť dohodu, a potom iniciatívne tlačiť Slovenskú správu ciest, aby túto časť dokončila. Ja môžem sľúbiť občanom, že my budeme iniciatívni, aby do jedného roku táto komunikácia stála. Súčasne budem iniciatívny a už som rokoval s firmami o prípadnom obchvate Prešova cez PPP projekt, čiže private partnership project. To znamená, že by sa obchvat Prešova vybudoval zo súkrom ných zdrojov, že by išlo de facto o diaľničný obchvat na mýto. A tento obchvat by de facto zaplatili veľkí prepravcovia. Je nelogické, aby nám veľkí prepravcovia znečisťovali mesto a ohrozovali životy a zdravie ľudí. Diskutoval som aj na úrovni vládnej. Tento PPP projekt je v zásade prijateľný, treba ho len pripraviť.
Obrázok používateľa
Ondra O.K.
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 573
Obrázky: 112
Založený: 28. Aug 2006 14:58

Re: Vyjadreni noveho primatora

Odoslaťod Dialniciar » 03. Jan 2007 14:59

ok79 napísal:Tuhle jsem cetl vyjadreni noveho primatora Presova Pavla Hayariho (z konce min. roku), ze obchvat Presova by mohl byt staveny pomoci PPP, ze o tom jedna...
Je to realne nebo je to jen takove povolebni placani?

Citace:
Púšťať sa do Nábrežnej komunikácie, aby som sa k nej vrátil, je podľa môjho názoru trošku odvážne. Mesto bude suplovať úlohu štátu?

- Rokoval som s rodinou Ota Drutarovského. Myslím, že sme našli spoločné riešenie. V priebehu mesiaca, dvoch by sme mohli uzavrieť dohodu, a potom iniciatívne tlačiť Slovenskú správu ciest, aby túto časť dokončila. Ja môžem sľúbiť občanom, že my budeme iniciatívni, aby do jedného roku táto komunikácia stála. Súčasne budem iniciatívny a už som rokoval s firmami o prípadnom obchvate Prešova cez PPP projekt, čiže private partnership project. To znamená, že by sa obchvat Prešova vybudoval zo súkrom ných zdrojov, že by išlo de facto o diaľničný obchvat na mýto. A tento obchvat by de facto zaplatili veľkí prepravcovia. Je nelogické, aby nám veľkí prepravcovia znečisťovali mesto a ohrozovali životy a zdravie ľudí. Diskutoval som aj na úrovni vládnej. Tento PPP projekt je v zásade prijateľný, treba ho len pripraviť.


SSC nemá žiadnu právomoc robiť PPP. Ak tak spraví, bude to štátny dlh, podobne ako v Maďarsku. Na toto vznikla NDS, a.s., ale nezáleží od nej čo bude alebo nebude zaradené v PPP, môže dať návrh. Záleží to od MDPT, respektíve MF SR a vlády SR.

Náklady na diaľničný obchvat sú cca. 10 mld. SKK a ja plne pochybujem, že by sa do r. 2010 toto postavilo, pretože toto bude skôr patriť k tým posledným prioritám na D1 (po KE).

Ale ďakujem za doplnenie aktuálneho stavu možností turistického ruchu Prešova. :P
Dialniciar
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 304
Založený: 23. Jún 2005 19:16

Odoslaťod Jarda » 03. Jan 2007 15:04

Třeba se primátorovi podaří to "protlačit" na vládě. :?
Jarda
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 3
Založený: 24. Mar 2006 11:03
Bydlisko: ČR, Praha

Odoslaťod Dialniciar » 03. Jan 2007 15:07

Jarda napísal:Třeba se primátorovi podaří to "protlačit" na vládě. :?


V takom prípade by som odstránil toho negatívneho smajlíka. :wink:
Dialniciar
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 304
Založený: 23. Jún 2005 19:16

Odoslaťod Jarda » 03. Jan 2007 15:19

Dialniciar napísal:
Jarda napísal:Třeba se primátorovi podaří to "protlačit" na vládě. :?


V takom prípade by som odstránil toho negatívneho smajlíka. :wink:


Použitý smajlík snad není až tak negativní. Podle mého názoru by měl naznačovat, že jde o složitý problém.
Jarda
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 3
Založený: 24. Mar 2006 11:03
Bydlisko: ČR, Praha

Re: Vyjadreni noveho primatora

Odoslaťod Ondra O.K. » 03. Jan 2007 15:32

Dialniciar napísal:Náklady na diaľničný obchvat sú cca. 10 mld. SKK a ja plne pochybujem, že by sa do r. 2010 toto postavilo, pretože toto bude skôr patriť k tým posledným prioritám na D1 (po KE).


Jak rychle je realne dostavet Nabrezni komunikaci, kdyby se ted vsichni zucastneni dohodli ze ano?

Stacila by tato komunikace po nejakou dobu suplovat dalnicni obchvat od D1 Presov-zapad na ul. Kosickou? S jakym moznym omezenim?
Obrázok používateľa
Ondra O.K.
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 573
Obrázky: 112
Založený: 28. Aug 2006 14:58

Re: Vyjadreni noveho primatora

Odoslaťod Koksolam » 03. Jan 2007 15:57

ok79 napísal:
Dialniciar napísal:Náklady na diaľničný obchvat sú cca. 10 mld. SKK a ja plne pochybujem, že by sa do r. 2010 toto postavilo, pretože toto bude skôr patriť k tým posledným prioritám na D1 (po KE).


Jak rychle je realne dostavet Nabrezni komunikaci, kdyby se ted vsichni zucastneni dohodli ze ano?

Stacila by tato komunikace po nejakou dobu suplovat dalnicni obchvat od D1 Presov-zapad na ul. Kosickou? S jakym moznym omezenim?


Nabrezna komunikacia sa stavia uz pekne dlho, teraz tam nie je dokonca ziadny stavebny ruch . Preto som spominal uz vyssie ze je pekna priorita vedenia mesta doprava, ale su to len slova, doteraz ziadne sumy a postup prac nikto neuviedol a ak to mala byt priorita , cas na prebratie zezla v Presove sa mal vyuzit tymto smerom. To je realita...ziadne predvolebne sluby uz nikoho akosi nebudu zaujimat.
Obrázok používateľa
Koksolam
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 821
Obrázky: 2
Založený: 05. Dec 2005 01:43

Nabrezna komunikacia

Odoslaťod Tomas PO » 05. Jan 2007 00:27

Zdravim vsetkych!
Chcel by som trosku upresnit problem Nabreznej komunikacie (NK) v Presove. Cela stavba je rozdelena do dvoch etap. Prva etapa sa zacala uz davnejsie realizovat a podarilo sa postavit jeden usek - od Mestskej haly (ul. pod Kamennou Banou) k Zimnemu stadionu (ul. Slavica). Druhy usek - ul. Slavicia - ul. Obrancov Mieru (vyustenie na uz jestvujucej 4-pruhovej komunikacii) sa zacal realizovat, ale stavba sa kvoli problemu s rodinnym domom p. Drutarovskeho zastavila. (BTW, jeho syn nam teraz kandidoval za primatora). Kym sa stavba zastavila, stihlo sa asi do polovice buducej komunikacie asanovat vsetky domy a stavebne prekazky, vybudovala sa kanalizacia a prelozky inzinierskych sieti a defacto stacilo urobit (podla mojich laickych poznatkov) finalnu upravu povrchu a vyasfaltovat (samozrejme opominam obdocky, chodniky, verejne osvetlenie...). Teraz to lezi ladom kvoli znamemu problemu. Vyzera ale, ze problem je definitivne zazehnany, bolo uz vydane stavebne povolanie a uz teraz v januari sa ma zacat opat stavat. Po dokonceni tejto rozostavanej casti konecne zacne mat NK vyznam, kedze spoji uz davno existujucu 4-pruhovu komunikaciu na Obranov Mieru s uz vybudovanou 1.castou Nabreznej komunikacie a odlahci sa tak uzucka, starucka a poddimenzovana ulica 17. Novembra.

Stale ale bude dokoncena iba prva etapa NK. Druha etapa sa ma stavat zatial v nedohladne. Novy pan primator slubili, ze stavbu dokonci za dva roky. Nevedno, ale, ci tym myslel rozostavanu druhu cast 1. etapy, alebo nebodaj celu 2.etapu. tato druha etapa ma pokracovat od ulice Pod Kamennou Banou az nevedno kam :). Je viacero variantov, asi najpravdepodobnejsie je vyustenie na krizovatke ulic Kosicka - Petrovanska - Haniska - Svaby, teda pred dialnicnym privadzacom v smere na KE. Tam by mal byt vytuzeny kruhovy objazd.

Ospravedlnujem sa za pripadne nepresnosti v informaciach, ako aj za chybajuce linky a fotky ci mapku useku. Neviem ale, ako sa sem daju pridat... Chcel som hlavne poukazat, ze treba rozlisovat medzi 1.etapou vystavby NK a druhou etapou. Nastava tu trosku zmatok kvoli tomu, ze prva etapa sa neplanovane rozdelila na dve casti a niektori tak hovoria o druhej etape ale v skutocnosti sa jedna o prvu etapu - len jej druhu cast :)
Obrázok používateľa
Tomas PO
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 975
Založený: 03. Okt 2006 23:43
Bydlisko: Presov

Odoslaťod bystrik » 05. Jan 2007 17:56

Tomas, ak nevies pridavat obrazky, posli ich webmasterovi (aquilovi) na mail, on ich rad prida do fotogalerie.


A link pridas jednoducho:
napises
http://www.dialnice.info
B;
Obrázok používateľa
bystrik
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 582
Obrázky: 38
Založený: 03. Feb 2005 21:40

Odoslaťod Ondra O.K. » 08. Jan 2007 08:21

Pridal bych zajimavy link, prehled informaci z medii o NK...je tam i kvalitni fotogalerie, zobrazujici vsechny rozestavene useky podle kilometrovniku...

http://www.vyvlastnenie.sk/kauzy/nabrezna.html - clanky
http://www.vyvlastnenie.sk/fotobanka/index.html - fotogalerie
Obrázok používateľa
Ondra O.K.
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 573
Obrázky: 112
Založený: 28. Aug 2006 14:58

Odoslaťod Dialniciar » 10. Jan 2007 21:38

Mal som tú možnosť sa rozprávať s vysokým kompetentným mesta Prešov a vyplynulo z toho asi toľkoto:

- nezhoršiť súčasné pozitívne rozvíjajúce sa oblasti v meste - MHD, stav cestnej infraštruktúry atď.
- zamerať sa hlavne na pritiahnutie nových investorov
- rozvíjať aktívnejšie cestovaný ruch a to aj s okolím mesta
- uľahčiť prípravné práce pod diaľničný obchvat, ideálne ho presadiť skôr do začatia realizácie, i keď tu si mesto uvedomuje, že ide hlavne o financie a prakticky nezáleží na tom, či sa začne o rok skôr, ale ide skôr o to, aby sa začalo najneskôr v r. 2010 a plynule sa stavalo
- mesto si je vedomé, že štát nezabúda, keďže sa stavia D1 PO-Svinia

A ďakujem všetkým, čo sa tu aktívne zapájajú do diskusie. 8)
Dialniciar
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 304
Založený: 23. Jún 2005 19:16

Odoslaťod Koksolam » 10. Jan 2007 21:41

Dialniciar napísal:Mal som tú možnosť sa rozprávať s vysokým kompetentným mesta Prešov a vyplynulo z toho asi toľkoto:

- nezhoršiť súčasné pozitívne rozvíjajúce sa oblasti v meste - MHD, stav cestnej infraštruktúry atď.
- zamerať sa hlavne na pritiahnutie nových investorov
- rozvíjať aktívnejšie cestovaný ruch a to aj s okolím mesta
- uľahčiť prípravné práce pod diaľničný obchvat, ideálne ho presadiť skôr do začatia realizácie, i keď tu si mesto uvedomuje, že ide hlavne o financie a prakticky nezáleží na tom, či sa začne o rok skôr, ale ide skôr o to, aby sa začalo najneskôr v r. 2010 a plynule sa stavalo
- mesto si je vedomé, že štát nezabúda, keďže sa stavia D1 PO-Svinia

A ďakujem všetkým, čo sa tu aktívne zapájajú do diskusie. 8)


Ahoj Stefan, ako to vyzera s Nabreznou komunikaciou si sa neinformoval?
Obrázok používateľa
Koksolam
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 821
Obrázky: 2
Založený: 05. Dec 2005 01:43

Odoslaťod Dialniciar » 10. Jan 2007 21:43

Koksolam napísal:
Dialniciar napísal:Mal som tú možnosť sa rozprávať s vysokým kompetentným mesta Prešov a vyplynulo z toho asi toľkoto:

- nezhoršiť súčasné pozitívne rozvíjajúce sa oblasti v meste - MHD, stav cestnej infraštruktúry atď.
- zamerať sa hlavne na pritiahnutie nových investorov
- rozvíjať aktívnejšie cestovaný ruch a to aj s okolím mesta
- uľahčiť prípravné práce pod diaľničný obchvat, ideálne ho presadiť skôr do začatia realizácie, i keď tu si mesto uvedomuje, že ide hlavne o financie a prakticky nezáleží na tom, či sa začne o rok skôr, ale ide skôr o to, aby sa začalo najneskôr v r. 2010 a plynule sa stavalo
- mesto si je vedomé, že štát nezabúda, keďže sa stavia D1 PO-Svinia

A ďakujem všetkým, čo sa tu aktívne zapájajú do diskusie. 8)


Ahoj Stefan, ako to vyzera s Nabreznou komunikaciou si sa neinformoval?


- tak na toto som zabudol :oops:
- nepamätám si ani kapitoly: školstvo, zdravotníctvo, kultúra a šport :oops:
Dialniciar
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 304
Založený: 23. Jún 2005 19:16

Odoslaťod Dialniciar » 10. Jan 2007 21:44

Ale predsa ešte čosi:

- mestá PO a KE by mali viac spolupracovať a dopĺňať sa v tom, čo to jedno má, aby zlepšilo a to, čo nemajú ani jedno, tak podporiť rozvoj aspoň v jednom meste (až som to správne pochopil), tak sa to týka športu (nové štadióny a haly)
Dialniciar
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 304
Založený: 23. Jún 2005 19:16

Odoslaťod Koksolam » 10. Jan 2007 21:47

Dialniciar napísal:- tak na toto som zabudol :oops:
- nepamätám si ani kapitoly: školstvo, zdravotníctvo, kultúra a šport :oops:


V pohode, skolstvo ma Presov dobre, zdravotnictvo ujde a kultura super, sport uz horsie ale to sem nepatri.
ako vedel nacrtnut kedy sa zacne seriozne riesit aspon obchvat D1 Presova a to naozaj, nie len na oko?
Obrázok používateľa
Koksolam
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 821
Obrázky: 2
Založený: 05. Dec 2005 01:43

Odoslaťod Dialniciar » 10. Jan 2007 21:59

Koksolam napísal:
Dialniciar napísal:- tak na toto som zabudol :oops:
- nepamätám si ani kapitoly: školstvo, zdravotníctvo, kultúra a šport :oops:


V pohode, skolstvo ma Presov dobre, zdravotnictvo ujde a kultura super, sport uz horsie ale to sem nepatri.
ako vedel nacrtnut kedy sa zacne seriozne riesit aspon obchvat D1 Presova a to naozaj, nie len na oko?


Hlavne je pozitívne, že sa viac myslí na samotnú výstavbu ako na riešenie toho, že ktorý variant je správny ...
Dialniciar
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 304
Založený: 23. Jún 2005 19:16

Re: Vyjadreni noveho primatora

Odoslaťod Ondra O.K. » 11. Jan 2007 09:18

Dialniciar napísal:SSC nemá žiadnu právomoc robiť PPP. Ak tak spraví, bude to štátny dlh, podobne ako v Maďarsku. Na toto vznikla NDS, a.s., ale nezáleží od nej čo bude alebo nebude zaradené v PPP, môže dať návrh. Záleží to od MDPT, respektíve MF SR a vlády SR.

Náklady na diaľničný obchvat sú cca. 10 mld. SKK a ja plne pochybujem, že by sa do r. 2010 toto postavilo, pretože toto bude skôr patriť k tým posledným prioritám na D1 (po KE).

Ale ďakujem za doplnenie aktuálneho stavu možností turistického ruchu Prešova. :P


Ja myslim ze je to trochu spletene...primator chce po SSC dostavet Nabrezni komunikaci, protoze se pry dohodne s tou rodinou...

Druha jeho myslenka je udelat obchvat D1 pomoci PPP, aby byl rychleji. Jen to od sebe neooddelil...
Obrázok používateľa
Ondra O.K.
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 573
Obrázky: 112
Založený: 28. Aug 2006 14:58

Re: Vyjadreni noveho primatora

Odoslaťod Tomas PO » 11. Jan 2007 11:22

ok79 napísal:
Dialniciar napísal:SSC nemá žiadnu právomoc robiť PPP. Ak tak spraví, bude to štátny dlh, podobne ako v Maďarsku. Na toto vznikla NDS, a.s., ale nezáleží od nej čo bude alebo nebude zaradené v PPP, môže dať návrh. Záleží to od MDPT, respektíve MF SR a vlády SR.

Náklady na diaľničný obchvat sú cca. 10 mld. SKK a ja plne pochybujem, že by sa do r. 2010 toto postavilo, pretože toto bude skôr patriť k tým posledným prioritám na D1 (po KE).

Ale ďakujem za doplnenie aktuálneho stavu možností turistického ruchu Prešova. :P


Ja myslim ze je to trochu spletene...primator chce po SSC dostavet Nabrezni komunikaci, protoze se pry dohodne s tou rodinou...

Druha jeho myslenka je udelat obchvat D1 pomoci PPP, aby byl rychleji. Jen to od sebe neooddelil...


Objavuju sa clanky, po ktorych precitani mam pocit, ze sa stale nic nevyriesilo. Moje doterajsie informacie boli, ze uz v januari sa ma zacat stavat...

http://www.cassovia.sk/korzar/clanok.ph ... 007/22747P
Obrázok používateľa
Tomas PO
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 975
Založený: 03. Okt 2006 23:43
Bydlisko: Presov

Re: Vyjadreni noveho primatora

Odoslaťod Ondra O.K. » 11. Jan 2007 11:37

Tomas PO napísal:
Objavuju sa clanky, po ktorych precitani mam pocit, ze sa stale nic nevyriesilo. Moje doterajsie informacie boli, ze uz v januari sa ma zacat stavat...

http://www.cassovia.sk/korzar/clanok.ph ... 007/22747P


No to jsem zvedavy. Clanek je z dneska, konkretne je v nem uvedeno:
"Osobne budem dohliadať nad tým, aby sa prijatá dohoda plnila. Predpokladám, že do dvoch týždňov bude zmluva o budúcej zmluve podpísaná," uviedol nový prešovský primátor.

Tak uvidime za dva tydny, jestli nas pan primator netaha za nos :D
Obrázok používateľa
Ondra O.K.
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 573
Obrázky: 112
Založený: 28. Aug 2006 14:58

Odoslaťod bystrik » 01. Feb 2007 10:33

Ľady sa pohli, na "Nábrežke" sa zrejme začne stavať

http://www.dialnice.info/viewtopic.php?p=35805#35805
Obrázok používateľa
bystrik
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 582
Obrázky: 38
Založený: 03. Feb 2005 21:40

PredchádzajúcaĎalšia

Naspäť na Cestná sieť

Kto je prítomný

Používatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 37 hostí.