Mesto Prešov - všetko z dopravy a rozvoja častí mesta

sekcia venovaná cestnej sieti

Moderátor: Moderátori

Odoslaťod Ondra O.K. » 01. Feb 2007 11:45

bystrik napísal:Ľady sa pohli, na "Nábrežke" sa zrejme začne stavať

http://www.dialnice.info/viewtopic.php?p=35805#35805


No ten clanek vypada opravdu docela optimisticky, teda hlavne proto ze se to zaclo hybat...ale asi to bude stejne beh na dlouhou trat...otazkou taky je kam by se ta rodina vystehovala, nez jim postavi ten dum...a rok a pul na stavbu, nez bude SP..no konec roku 2008, spis az 2009...

No snad to zas neusne :)
Obrázok používateľa
Ondra O.K.
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 573
Obrázky: 112
Založený: 28. Aug 2006 14:58

Odoslaťod Dialniciar » 22. Feb 2007 13:29

Mesto Prešov bude stáť NDS, a.s. ešte cez 20 mld. SKK. Najprv diaľnica D1 odčerpá obchvatom cez Prešov, zrejme s tunelovým variantom cez 10 mld. SKK a potom to bude v budúcnosti zase obchvat na trase R4 taktiež s cenou cez 10 mld. SKK.

Je to jedno z mála krajských miest, ktoré odčerpá takéto finančné zdroje. Inak samozrejme, najväčšie odčerpáva Bratislava a Žilina, len v prípade ZA nejde o samotné obchvaty. Nasleduje po PO aj Nitra.

Minimum financií stoja NDS zatiaľ mestá Trnava, Trenčín, Banská Bystrica či Košice, kde však zase čakajú (okrem Košíc) najväčšie investície na SSC.
Dialniciar
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 304
Založený: 23. Jún 2005 19:16

Odoslaťod Tomas PO » 22. Feb 2007 13:32

Dialniciar napísal:Mesto Prešov bude stáť NDS, a.s. ešte cez 20 mld. SKK. Najprv diaľnica D1 odčerpá obchvatom cez Prešov, zrejme s tunelovým variantom cez 10 mld. SKK a potom to bude v budúcnosti zase obchvat na trase R4 taktiež s cenou cez 10 mld. SKK.

Je to jedno z mála krajských miest, ktoré odčerpá takéto finančné zdroje. Inak samozrejme, najväčšie odčerpáva Bratislava a Žilina, len v prípade ZA nejde o samotné obchvaty. Nasleduje po PO aj Nitra.

Minimum financií stoja NDS zatiaľ mestá Trnava, Trenčín, Banská Bystrica či Košice, kde však zase čakajú (okrem Košíc) najväčšie investície na SSC.

Nuz, ked sa od r.1992 v tomto krajskom meste nepostavila ani jedna cesta, je to len logicke vyustenie situacie.
Obrázok používateľa
Tomas PO
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 975
Založený: 03. Okt 2006 23:43
Bydlisko: Presov

Odoslaťod Dialniciar » 22. Feb 2007 13:58

Tomas PO napísal:
Dialniciar napísal:Mesto Prešov bude stáť NDS, a.s. ešte cez 20 mld. SKK. Najprv diaľnica D1 odčerpá obchvatom cez Prešov, zrejme s tunelovým variantom cez 10 mld. SKK a potom to bude v budúcnosti zase obchvat na trase R4 taktiež s cenou cez 10 mld. SKK.

Je to jedno z mála krajských miest, ktoré odčerpá takéto finančné zdroje. Inak samozrejme, najväčšie odčerpáva Bratislava a Žilina, len v prípade ZA nejde o samotné obchvaty. Nasleduje po PO aj Nitra.

Minimum financií stoja NDS zatiaľ mestá Trnava, Trenčín, Banská Bystrica či Košice, kde však zase čakajú (okrem Košíc) najväčšie investície na SSC.

Nuz, ked sa od r.1992 v tomto krajskom meste nepostavila ani jedna cesta, je to len logicke vyustenie situacie.


Niekto vyhrať musí. :P
Dialniciar
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 304
Založený: 23. Jún 2005 19:16

Odoslaťod Tomas PO » 22. Feb 2007 14:00

Dialniciar napísal:
Tomas PO napísal:
Dialniciar napísal:Mesto Prešov bude stáť NDS, a.s. ešte cez 20 mld. SKK. Najprv diaľnica D1 odčerpá obchvatom cez Prešov, zrejme s tunelovým variantom cez 10 mld. SKK a potom to bude v budúcnosti zase obchvat na trase R4 taktiež s cenou cez 10 mld. SKK.

Je to jedno z mála krajských miest, ktoré odčerpá takéto finančné zdroje. Inak samozrejme, najväčšie odčerpáva Bratislava a Žilina, len v prípade ZA nejde o samotné obchvaty. Nasleduje po PO aj Nitra.

Minimum financií stoja NDS zatiaľ mestá Trnava, Trenčín, Banská Bystrica či Košice, kde však zase čakajú (okrem Košíc) najväčšie investície na SSC.

Nuz, ked sa od r.1992 v tomto krajskom meste nepostavila ani jedna cesta, je to len logicke vyustenie situacie.


Niekto vyhrať musí. :P

?
Obrázok používateľa
Tomas PO
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 975
Založený: 03. Okt 2006 23:43
Bydlisko: Presov

Odoslaťod Dialniciar » 22. Feb 2007 14:26

Tomas PO napísal:
Dialniciar napísal:
Tomas PO napísal:
Dialniciar napísal:Mesto Prešov bude stáť NDS, a.s. ešte cez 20 mld. SKK. Najprv diaľnica D1 odčerpá obchvatom cez Prešov, zrejme s tunelovým variantom cez 10 mld. SKK a potom to bude v budúcnosti zase obchvat na trase R4 taktiež s cenou cez 10 mld. SKK.

Je to jedno z mála krajských miest, ktoré odčerpá takéto finančné zdroje. Inak samozrejme, najväčšie odčerpáva Bratislava a Žilina, len v prípade ZA nejde o samotné obchvaty. Nasleduje po PO aj Nitra.

Minimum financií stoja NDS zatiaľ mestá Trnava, Trenčín, Banská Bystrica či Košice, kde však zase čakajú (okrem Košíc) najväčšie investície na SSC.

Nuz, ked sa od r.1992 v tomto krajskom meste nepostavila ani jedna cesta, je to len logicke vyustenie situacie.


Niekto vyhrať musí. :P

?


Prečo ten otáznik :?: :roll: Vždy bude niektoré mesto prvé. S tým sa nedá nič robiť. USA - Boston. Tam sa investujú také peniaze a už toľko rokov, že megalomanstvo je priam slabé slovo. S tým sa treba zmieriť. Ja som to sem uviedol len ako zaujímavosť. Nič viac. :wink:
Dialniciar
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 304
Založený: 23. Jún 2005 19:16

Odoslaťod Tomas PO » 22. Feb 2007 14:32

Dialniciar napísal:
Tomas PO napísal:
Dialniciar napísal:
Tomas PO napísal:
Dialniciar napísal:Mesto Prešov bude stáť NDS, a.s. ešte cez 20 mld. SKK. Najprv diaľnica D1 odčerpá obchvatom cez Prešov, zrejme s tunelovým variantom cez 10 mld. SKK a potom to bude v budúcnosti zase obchvat na trase R4 taktiež s cenou cez 10 mld. SKK.

Je to jedno z mála krajských miest, ktoré odčerpá takéto finančné zdroje. Inak samozrejme, najväčšie odčerpáva Bratislava a Žilina, len v prípade ZA nejde o samotné obchvaty. Nasleduje po PO aj Nitra.

Minimum financií stoja NDS zatiaľ mestá Trnava, Trenčín, Banská Bystrica či Košice, kde však zase čakajú (okrem Košíc) najväčšie investície na SSC.

Nuz, ked sa od r.1992 v tomto krajskom meste nepostavila ani jedna cesta, je to len logicke vyustenie situacie.


Niekto vyhrať musí. :P

?


Prečo ten otáznik :?: :roll: Vždy bude niektoré mesto prvé. S tým sa nedá nič robiť. USA - Boston. Tam sa investujú také peniaze a už toľko rokov, že megalomanstvo je priam slabé slovo. S tým sa treba zmieriť. Ja som to sem uviedol len ako zaujímavosť. Nič viac. :wink:

Aha. Nepochopil som kratku narazku, preto ten otaznik. Samozrejme, ze niekto musi byt prvy a niekto posledny, tak to uz chodi. V Presove sa konecne problematika spojena s cestnou sietou zacina hybat a hadam v dohladnej dobe aj prakticky riesit. Novy primator okrem klasickych slubov uvadza aj konkretne riesenia jednotlivych problemov, dokonca s predpokladanymi datumami zaciatku a koncu vystavby. Pevne verme...
Obrázok používateľa
Tomas PO
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 975
Založený: 03. Okt 2006 23:43
Bydlisko: Presov

Odoslaťod Dialniciar » 22. Feb 2007 15:05

Tomas PO napísal:Aha. Nepochopil som kratku narazku, preto ten otaznik. Samozrejme, ze niekto musi byt prvy a niekto posledny, tak to uz chodi. V Presove sa konecne problematika spojena s cestnou sietou zacina hybat a hadam v dohladnej dobe aj prakticky riesit. Novy primator okrem klasickych slubov uvadza aj konkretne riesenia jednotlivych problemov, dokonca s predpokladanymi datumami zaciatku a koncu vystavby. Pevne verme...


Tak som rád, že sme sa pochopili. Ak dáva primátor konkrétne termíny a to pri viacerých veciach, tak bude mať len dve možnosti: splniť ich a mať šancu byť zvoleným znovu alebo ich nesplniť a ... napr. v BB nový primátor sľúbil trolejbusy v januári, potom do konca februára, dnes už je 3. termín začiatok apríla. Ale trolejbusy nie sú všetko v meste.

Mňa by celkovo zaujímalo, že prečo Prešovčania chceli zmenu ? Nebolo to jasné dopredu a súčasnému primátorovi nedávali veľké šance. A všade sa prezentovalo, že doprava je na tom celkom dobre, aj školstvo, ani nejaké aféry finančného rozsahu či zeleň neboli v meste. Tak prečo chceli Prešovčania zmenu :?: A ešte k tomu si zvolili človeka, ktorý tam nežil. :o Mesto Prešov a jeho komunálne voľby mňa osobne prekvapili najviac a doteraz si ich neviem ani vysvetliť. Asi to bude tým, že nie som Prešovčan.
Dialniciar
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 304
Založený: 23. Jún 2005 19:16

Odoslaťod Tomas PO » 22. Feb 2007 15:22

Dialniciar napísal:
Tomas PO napísal:Aha. Nepochopil som kratku narazku, preto ten otaznik. Samozrejme, ze niekto musi byt prvy a niekto posledny, tak to uz chodi. V Presove sa konecne problematika spojena s cestnou sietou zacina hybat a hadam v dohladnej dobe aj prakticky riesit. Novy primator okrem klasickych slubov uvadza aj konkretne riesenia jednotlivych problemov, dokonca s predpokladanymi datumami zaciatku a koncu vystavby. Pevne verme...


Tak som rád, že sme sa pochopili. Ak dáva primátor konkrétne termíny a to pri viacerých veciach, tak bude mať len dve možnosti: splniť ich a mať šancu byť zvoleným znovu alebo ich nesplniť a ... napr. v BB nový primátor sľúbil trolejbusy v januári, potom do konca februára, dnes už je 3. termín začiatok apríla. Ale trolejbusy nie sú všetko v meste.

Mňa by celkovo zaujímalo, že prečo Prešovčania chceli zmenu ? Nebolo to jasné dopredu a súčasnému primátorovi nedávali veľké šance. A všade sa prezentovalo, že doprava je na tom celkom dobre, aj školstvo, ani nejaké aféry finančného rozsahu či zeleň neboli v meste. Tak prečo chceli Prešovčania zmenu :?: A ešte k tomu si zvolili človeka, ktorý tam nežil. :o Mesto Prešov a jeho komunálne voľby mňa osobne prekvapili najviac a doteraz si ich neviem ani vysvetliť. Asi to bude tým, že nie som Prešovčan.

Na tuto otazku je velmi jednoducha odpoved. Za volebne obdobie ex-primatora Benca sa v PO neurobila takmer nic. Okrem zopar metrov dlazby na Hlavnej ulici ziadna stavebna aktivita, ziadny investor, ziadna nova komunikacia (Nabrezna komunikacia dlhodobo na mrtvom bode bez aktivnej participacie mesta na probleme), dokonca ani ziadne obchodne centrum, ktore uz vyrastaju aj v nepomerne mensich mestckach. Volali sme ho pan primator "Nedá še". On by aj chcel, ale proste sa neda :). A kedze Presov je vskutku na slovenske pomery velke mesto s obyvatelmi majucimi pomerne vysoke naroky, zmena bola nevyhnutna. Ze sa udiala az v takom markatnom rozsahu, prislo aj mne necakane, ale vitane.

Co sa tyka konkretnych datumov, ja to povazujem za dobry signal. Ak sa povie, ze NK sa zacne stavat v priebehu roka a planuje sa dokoncit koncom roka, popripade na zac r. 2008, je to jasny termin. Mozno ze sa posunie o nejaky ten polrok dozadu, to je ale pre Presov uplne nepodstatna casova hranica, kedze na hocijaku cestnu stavbicku cakame uz 15 rokov od roku 1992, kedy sa dokoncilo zopar komunikacii a svetlenych krizovatiek, zapocatych este za minuleho rezimu.
Obrázok používateľa
Tomas PO
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 975
Založený: 03. Okt 2006 23:43
Bydlisko: Presov

Odoslaťod Dialniciar » 22. Feb 2007 20:46

Tomas PO napísal:Na tuto otazku je velmi jednoducha odpoved. Za volebne obdobie ex-primatora Benca sa v PO neurobila takmer nic. Okrem zopar metrov dlazby na Hlavnej ulici ziadna stavebna aktivita, ziadny investor, ziadna nova komunikacia (Nabrezna komunikacia dlhodobo na mrtvom bode bez aktivnej participacie mesta na probleme), dokonca ani ziadne obchodne centrum, ktore uz vyrastaju aj v nepomerne mensich mestckach. Volali sme ho pan primator "Nedá še". On by aj chcel, ale proste sa neda :). A kedze Presov je vskutku na slovenske pomery velke mesto s obyvatelmi majucimi pomerne vysoke naroky, zmena bola nevyhnutna. Ze sa udiala az v takom markatnom rozsahu, prislo aj mne necakane, ale vitane.


Tak toto je primátor kategórie: "radšej nič nepokaziť". Nerobí zmeny, nebuduje, nezadlžuje, snaží sa udržať všetko nad priemerom alebo v priemere, ale neísť do rizika. Dnes sa ale nedá čokoľvek rozvíjať viac bez úverov. Alebo potom treba predávať majetok alebo nejakým zázrakom pritiahnuť viac firiem, aby boli väčšie príjmy, ale to sa robí všetko ťažko.

Je mi jasné, že Prešovčania chceli zmenu a až čas ukáže, či aj bude. Narozdiel od niektorých iných miest aj do minulosti: Prešov má dobré východiská, nemá problematické úvery a všetko má v solídnom stave.
Dialniciar
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 304
Založený: 23. Jún 2005 19:16

Odoslaťod Dialniciar » 08. Mar 2007 23:17

Projekt cykloželezničky má prvý milión :arrow:

http://www.dialnice.info/viewtopic.php?t=6407

Tomu hovorím rozvoj turistického ruchu.
Dialniciar
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 304
Založený: 23. Jún 2005 19:16

Odoslaťod Ondra O.K. » 15. Mar 2007 14:56

Je neco noveho kolem Nabrezni komunikace? Do konce unora tusim mely byt smlouvy o smlouve budouci, stalo se tak?
Obrázok používateľa
Ondra O.K.
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 573
Obrázky: 112
Založený: 28. Aug 2006 14:58

Odoslaťod Tomas PO » 15. Mar 2007 15:00

ok79 napísal:Je neco noveho kolem Nabrezni komunikace? Do konce unora tusim mely byt smlouvy o smlouve budouci, stalo se tak?


Stavebne povolenie na pokracovanie Nabreznej komunikacie je uz na svete. Zacat by sa malo v marci t.r.
Viac info:
http://data.pis.sk/files/6378/vv112.pdf
Obrázok používateľa
Tomas PO
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 975
Založený: 03. Okt 2006 23:43
Bydlisko: Presov

Odoslaťod Tomas PO » 15. Mar 2007 15:05

Tomas PO napísal:
ok79 napísal:Je neco noveho kolem Nabrezni komunikace? Do konce unora tusim mely byt smlouvy o smlouve budouci, stalo se tak?


Stavebne povolenie na pokracovanie Nabreznej komunikacie je uz na svete. Zacat by sa malo v marci t.r.
Viac info:
http://data.pis.sk/files/6378/vv112.pdf

Link uz nie je platny a subor uploadnut neviem :(
Obrázok používateľa
Tomas PO
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 975
Založený: 03. Okt 2006 23:43
Bydlisko: Presov

Odoslaťod B; » 15. Mar 2007 16:02

Ja som tam kukol na nasiel nieco ine, pozri datum
http://www.pis.sk/portal/?c=12&id=759
Obrázok používateľa
B;
administrátor
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 29
Založený: 04. Feb 2005 10:55
Bydlisko: Doma :-) v EU

Odoslaťod Dialniciar » 21. Mar 2007 12:43

Prešov: Križovatka so svetelnou signalizáciou :arrow:

http://www.dialnice.info/viewtopic.php?t=6594

Brzdou plynulej cestnej dopravy je križovatka pri ZVL. Bude tam kruhový objazd. ... Okružná ulica by mala tvoriť tzv. nultý okruh v meste. ... Vedúci odboru výstavby sa vyslovil aj ku rekonštrukcii Kuzmányho ulice: ... Mesto hľadá aj dopravné riešenia križovatky Bajkalská ulica (Sídlisko III) - Sabinovská ulica - Jánošíkova ulica (Šidlovec). ... podrobnosti sú v článku ...

Zlú dopravnú situáciu v Prešove radnica začala riešiť :arrow:

http://www.dialnice.info/viewtopic.php?t=6595
Dialniciar
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 304
Založený: 23. Jún 2005 19:16

Odoslaťod Dialniciar » 20. Apr 2007 15:49

Do Prešova ide miliardový investor :arrow:

http://www.dialnice.info/viewtopic.php?t=6877

V Prešove postaví americká spoločnosť Lear závod za 2,3 miliardy korún. Vo fabrike budú vyrábať časti autosedačiek a zamestná sa v nej takmer 500 pracovníkov.
Dialniciar
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 304
Založený: 23. Jún 2005 19:16

Kruhovy objazd sabinovska-levocska-centrum

Odoslaťod qido » 27. Apr 2007 08:31

Obrázok
Obrázok
Obrázok

takto nejako by to malo vyzerat.
qido
návštevník
 
Príspevky: 12
Založený: 27. Apr 2006 12:33

Odoslaťod Ondra O.K. » 27. Apr 2007 13:17

No týý kokso :shock: ...tam se urcite ztratim :D
Obrázok používateľa
Ondra O.K.
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 573
Obrázky: 112
Založený: 28. Aug 2006 14:58

Odoslaťod qido » 27. Apr 2007 13:36

o to neide, ale ked tam budu nadalej prechody pre chodcov a nespravia tam nejake podchody tak to bude asi tak ucinne ako sucastna krizovatka...
qido
návštevník
 
Príspevky: 12
Založený: 27. Apr 2006 12:33

Odoslaťod Jurislav » 27. Apr 2007 15:17

qido napísal:o to neide, ale ked tam budu nadalej prechody pre chodcov a nespravia tam nejake podchody tak to bude asi tak ucinne ako sucastna krizovatka...
Presne tak, v MI ten istý problém, sú to úzke kruháče, odbáča auto, púšťa chodca, za ním ďalšie auto, a ďalšie, a je tam zápcha. Tie podchody sú fakt dobrá vec, v MI sú semafory na jednej križovatke robené vyslovene kvôli chodcom :evil:
Ale každý kruhový objazd pomôže.
Obrázok používateľa
Jurislav
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 2
Založený: 16. Dec 2006 14:15
Bydlisko: I/18 km 353,748; asi 50m odtiaľ

Odoslaťod Dialniciar » 29. Apr 2007 23:11

Jurislav napísal:
qido napísal:o to neide, ale ked tam budu nadalej prechody pre chodcov a nespravia tam nejake podchody tak to bude asi tak ucinne ako sucastna krizovatka...
Presne tak, v MI ten istý problém, sú to úzke kruháče, odbáča auto, púšťa chodca, za ním ďalšie auto, a ďalšie, a je tam zápcha. Tie podchody sú fakt dobrá vec, v MI sú semafory na jednej križovatke robené vyslovene kvôli chodcom :evil:
Ale každý kruhový objazd pomôže.


Neviem, prečo ten :evil: ... na podchod niet peňazí a nebyť toho semafóru, tak už vidím ako vodič ako ty toho chodca pustí ... chodec patrí do mesta presne tak ako auto a vzťah medzi nimi by mal byť vyrovnaný. Ale tebe asi mestská premávka nehovorí nič. A teraz ho sem dám aj ja: :evil: ... skús si niekedy prejsť len ako chodec celé mesto Michalovce alebo Prešov a potom uvidíme, čo tu budeš písať. 8)
Dialniciar
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 304
Založený: 23. Jún 2005 19:16

Odoslaťod i15 » 30. Apr 2007 11:28

podobne problemy su v KE na kruhovom objazde pri Amfiteatri
Obrázok používateľa
i15
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 827
Založený: 21. Jan 2007 20:49
Bydlisko: vo výslužbe

Odoslaťod Ondra O.K. » 30. Apr 2007 11:44

Ja budu mit strach spis z te "dvoupruhovosti" objezdu, podobny velikosti (ale bez prechodu) mame v blizkosti prace a porad na nem mam strach ze pri jizde ve vnejsim pruhu mi tam nekdo skoci z vnitrniho kdyz bude odbocovat na vyjezd. Uz jsem takove situace videl, nic moc, nastesti jsem nebyl ucastnikem..Prejizdeni v pruzich na kruhaci taky nic moc, je tam spousta mrtvych uhlu.
Obrázok používateľa
Ondra O.K.
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 573
Obrázky: 112
Založený: 28. Aug 2006 14:58

Odoslaťod Jurislav » 30. Apr 2007 18:33

Dialniciar napísal:Neviem, prečo ten :evil: ... na podchod niet peňazí a nebyť toho semafóru, tak už vidím ako vodič ako ty toho chodca pustí ... chodec patrí do mesta presne tak ako auto a vzťah medzi nimi by mal byť vyrovnaný. Ale tebe asi mestská premávka nehovorí nič. A teraz ho sem dám aj ja: :evil: ... skús si niekedy prejsť len ako chodec celé mesto Michalovce alebo Prešov a potom uvidíme, čo tu budeš písať. 8)
Ja chodím peši dosť často, ale vždy púšťam autá, a prechádzam len keď nejde nič. Ale dosť chodcov sa pustí len tak, ako keby nič, a neuvedomujú si, že sa môže stať niečo aj im, aj napr. auto zabrzdí skrz chodca, auto za ním neubrzdí a bum. Žialbohu vyskytuje sa aj obrátená situácia- idem si peši na zelenú a zrazu audina preletí pomedzi chodcov na červenú, jak debil. Dobre že som bol na opačnej strane cesty.
Obrázok používateľa
Jurislav
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 2
Založený: 16. Dec 2006 14:15
Bydlisko: I/18 km 353,748; asi 50m odtiaľ

PredchádzajúcaĎalšia

Naspäť na Cestná sieť

Kto je prítomný

Používatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 10 hostí.

cron