Návrhy na zlepšenie v tejto sekcii

sekcia venovaná cestnej sieti

Moderátor: Moderátori

Ste spokojný s vývojom sekcie Cestná sieť ?

Som úplne spokojný.
23
38%
Som spokojný.
21
35%
Som spokojný, ale mohlo by to byť aj lepšie.
6
10%
Nie som spokojný.
7
12%
Sekcia Cestná sieť ma nezaujíma.
3
5%
 
Celkový počet hlasov : 60

Odoslaťod FANUSIK » 16. Feb 2008 20:00

Kedze v okrese PD dialnice nemame, budem viac prispevat do sekcie cestna siet....Ak ma moja praca nepohlti...ixix
bude dlho trvat kym sa odveziete u nas po kvalitnej ceste 1 triedy aspon 100km...
Obrázok používateľa
FANUSIK
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 297
Založený: 09. Apr 2007 18:32
Bydlisko: PRIEVIDZA

Odoslaťod Dialniciar » 01. Mar 2008 21:53

Tak Andrej, prajem Ti veľa šťastia pri moderovaní tejto sekcie. :wink:
Dialniciar
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 304
Založený: 23. Jún 2005 19:16

Odoslaťod 007toso007 » 02. Mar 2008 12:06

Preco uz nie je Dialniciar moderatorom tejto sekcie ? Nebodaj odchadza z tohto fora :shock: ? Dufam, ze len srandujem
Obrázok používateľa
007toso007
diskutujúci
 
Príspevky: 120
Obrázky: 13
Založený: 31. Dec 2007 13:59
Bydlisko: Spišská Nová Ves

Odoslaťod Peter Olejár » 23. Mar 2008 18:21

klobuk dole pred moderatorom andrejom :D .. toto tu je velmi dobre spravena sekcia, ma to logiku a dost vela informaci, s 90% suhlasim a som zistil ze co som tu aj popisal v tych temach je len skor napisane :roll: a este tu je aj dopravna policia, bezpecnost na cestach aka dopr. nehody, .. fakt velmi dobra sekcia, mohlo tu byt mozno viacej takych dlhsich ciest I triedy vypisanych ale zas ked sa na nich nic nedeje je to aj zbytocne

skoda ze fotogaleria neobsahuje viac nejakych MUK z ciest I triedy, z miest slovenska nejake krizovatky alebo aj take cesty ktore si ani oznacenie II triedy nezasluzia a su jednickami

tak len tak dalej pani :D
fh gratulujem
Peter Olejár
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 896
Obrázky: 22
Založený: 05. Mar 2008 13:02

Odoslaťod i15 » 23. Mar 2008 18:26

cakame na novu verziu fora, potom rad pridam mnozstvo fotiek cestnej siete ;)
Obrázok používateľa
i15
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 827
Založený: 21. Jan 2007 20:49
Bydlisko: vo výslužbe

Odoslaťod Peter Olejár » 23. Mar 2008 18:27

i15 napísal:cakame na novu verziu fora, potom rad pridam mnozstvo fotiek cestnej siete ;)


aha tak pardon, to som nevedel ze sa caka na new version :D
fh gratulujem
Peter Olejár
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 896
Obrázky: 22
Založený: 05. Mar 2008 13:02

Odoslaťod Andrej » 23. Mar 2008 18:40

Peter Olejár napísal:klobuk dole pred moderatorom andrejom :D

Vdaka :) akurat ze zasluhy ma na tom dialniciar, ktory tuto sekciu daleko najviac rozvinul, ja som robil maximalne vypomoc pri moderovani a obcas som prispel svojim nazorom :)

Co sa tyka galerie cestnej siete, tak jednak o nu nie je az taky velky zaujem a navyse fotky tu prispievaju zväcsa len fanusikovia dialnic/ciest, vsetko len vo volnom case a dobrovolne, takze ani sa neda ocakavat, ze tu bude kompletna galeria slovenskych ciest. Ale ked sme uz pri tom, je velka chyba, ze stranky SSC a NDS nemaju ani 1% fotiek z ciest/dialnic oproti tomuto foru :roll:
Andrej
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 608
Založený: 08. Feb 2005 16:57

Odoslaťod i15 » 23. Mar 2008 18:54

preco by nebol zaujem? klasicke cesty veduce cez pekne prostredie su casto krajsie, nez dialnice :)
Obrázok používateľa
i15
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 827
Založený: 21. Jan 2007 20:49
Bydlisko: vo výslužbe

Odoslaťod sorgo » 23. Mar 2008 20:03

A co takto prepojit fotky s google mapou?

nieco ako: http://slovakia.kosice.googlepages.com/
Obrázok používateľa
sorgo
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 949
Obrázky: 19
Založený: 17. Okt 2005 14:20
Bydlisko: KE

Odoslaťod Tomas PO » 23. Mar 2008 20:46

sorgo napísal:A co takto prepojit fotky s google mapou?

nieco ako: http://slovakia.kosice.googlepages.com/

Heh, dobry napad. Ale kustik pomale.
ta neznam ci ne hej
Obrázok používateľa
Tomas PO
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 975
Založený: 03. Okt 2006 23:43
Bydlisko: Presov

Odoslaťod Peter Olejár » 24. Mar 2008 16:22

Tak potom pardon .. tak klaniam sa pred dialniciarom :D .. tiez ma to mohlo napadnut ked tie prispevky s rozlozwenim tem su jeho vlastne .. no ale nevadi aj horsie veci sa deju :D

inac slovensko je mala a hlavne chudobna krajina na to aby mohla postavit za 30% HDP dialnice a rychlostne cesty tak ako je to dnes navrhnute .. takze hlavne vykony zostavaju aj nadalej na cestach I triedy a spolu s regionalnymi a obecnymi cestami tvoria viac ako 90% dlzky takze zaujem myslim je len nieto tych co by fotili aj cesty :?
fh gratulujem
Peter Olejár
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 896
Obrázky: 22
Založený: 05. Mar 2008 13:02

Odoslaťod kraken » 08. Nov 2008 19:45

Já asi myslím, že by se to tady mělo třídit podle čísel silnic (týká se silnic I. a dlouhých silnic II.třídy delších než 25 km) a zbytek podle krajů.
Obrázok používateľa
kraken
pokročilý diskutujúci
 
Príspevky: 375
Založený: 25. Aug 2008 13:14
Bydlisko: Czechoslovakia (CS)

Odoslaťod i15 » 09. Nov 2008 11:20

Podla mna je sucasne clenenie sekcie podla regionov dobre. Samostatne temy pre cesty I. triedy maju zmysel, len ak sa na nich planuju vyznamne investicie (napr. I/59 Slovenska Lupca-Korytnica, obchvat Trnavy, prelozka Poprad-Kezmarok atd)
Obrázok používateľa
i15
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 827
Založený: 21. Jan 2007 20:49
Bydlisko: vo výslužbe

Odoslaťod Dialniciar » 09. Nov 2008 14:26

kraken napísal:Já asi myslím, že by se to tady mělo třídit podle čísel silnic (týká se silnic I. a dlouhých silnic II.třídy delších než 25 km) a zbytek podle krajů.


To je rozumné mať, pokiaľ sa nenájde nikto, kto by sa intenzívne venoval kompletnej celej cestnej sieti. Cesty I. a II. triedy netvoria ani 50% cestnej siete SR a tak nie je potrebné, aby sa ako priorita tvorili témy podľa tried. A keď k tomu pridáme fakty, že ani cestných mostov nie je na cestách I. a II. triedy viac ako na cestách III. triedy, podobne rozoberať údržbu atď. len podľa ciest I. a II. triedy je ako ťažisko príliš slabé.

Preto som zvolil na počiatku systém rozdelenia na jednotlivé spádové oblasti. Až neskôr som vytvoril niekoľko extra tém podľa výstavby cestných obchvatov. Caesar založil extra Mesto Bratislava a postupne sme tak dotvorili všetkých 8 krajských miest. Popridávali sa témy všeobecné: údržba, financovanie, dopravné nehody, horské priechody. A až v poslednom roku je snaha sa venovať extra cestám, na ktorých sa plánujú obrovské investície alebo o ktorých ten-ktorý užívateľ vie veľmi veľa informácií a taktiež sa na nich plánujú investície.

Pretože skutočná cestná sieť sú aj diaľnice, ale toto samotné je diaľničné fórum a preto sa cestná sieť venuje všetkému ostatnému. Aj preto sa z 8 krajských miest už nevenujeme železniciam, verejnej doprave, letiskám, ale skutočne na 99% len cestnej problematike.

Že to je v sekcii ČR k Cestnej sieti rozdelené na jednotlivé cestné ťahy je dobré a normálne, pretože tu nie je toľko českých užívateľov, aby sa dokázalo priebežne dopĺňať min. každý polrok do všetkých oblastí nejaká nová správa. :idea:
Dialniciar
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 304
Založený: 23. Jún 2005 19:16

Odoslaťod Dialniciar » 22. Dec 2008 23:12

V sobotu dňa 20.12.2008 som odštartoval generálne doplnenie informácií do jednotlivých tém v rámci sekcie Cestná sieť. Doplnil som informácie do cca. 40% tém v sekcii. Z tlače, z dokumentov samosprávy, vlády, ministerstiev, z svojich zdrojov.

Komplexnú správu k cestnej sieti budem pre toto fórum písať v januári. Istotne viete, že Slovensko prežíva vo veľkom rozsahu boom na cestách (keď už nie na diaľniciach), kraje opravujú cesty za miliardy, za ďalšie stovky mil. SKK sa nakupujú stroje a iné vybavenie pre cestárov. Vláda zvyšuje výdavky na cesty I. triedy, čím ako-tak udržuje ich stav. Prišli eurofondy a aktívne sa začínajú čerpať aj v krajoch, čo je vidno na celom Slovensku.

Taktiež samotné mestá a obce vkladajú desiatky mil. SKK do novej výstavby, keďže mešká vláda s výstavbami obchvatov a doprava v mestách kolabuje. Obce opravujú naraz celé kilometre miestnych komunikácií. Taktiež tu je boom a príčina je tiež v eurofondoch a vyšších príjmoch samosprávy.

Uvedomujem si, že tento rok som tu viac nebol ako bol. Aj preto sa snažím za týchto pár dní do Vianoc stihnúť maximum, ale 100% sa mi nepodarí - ani to nie je cieľom. :arrow: Snaha je, aby tu boli aktuálne informácie a pripravované investície zverejnené a je k nim umožnená diskusia. :idea:
Dialniciar
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 304
Založený: 23. Jún 2005 19:16

.. taká menšia štatistika z pohľadu "krstného otca"

Odoslaťod Dialniciar » 23. Dec 2009 21:52

TOP 6 najväčších tém :arrow:

1. MÚK Prešovská-Sečovská (Košice) ... 844 príspevkov
2. Mesto Bratislava - všetko z dopravy a rozvoja častí mesta ... 787 príspevkov
3. Mesto Košice - všetko z dopravy a rozvoja častí mesta ... 617 príspevkov
4. Dopravná polícia na slovenskej cestnej sieti ... 603 príspevkov
5. Mesto Prešov - všetko z dopravy a rozvoja častí mesta ... 574 príspevkov
6. I/18 - úsek Žilina-Dubná skala ... 565 príspevkov

Toto sú zároveň témy, v ktorých je viac ako 500 príspevkov.

Najväčšia téma bola do cestnej siete presunutá ako rýchlostná cesta, no zmenila sa de facto na privádzač k R4. Inak je výborné, že najdiskutovanejšie sú 3 najväčšie mestá (vrátane hlavného), najvyťaženejší cestný úsek SR a zvláštne je, že sa toľko diskutuje aj k policajtom.

Spolu je v týchto 6 témach 3990 príspevkov. Z hľadiska počtu tém ide o asi 5% sekcie, z hľadiska počtu príspevkov ide o asi 28% sekcie.

No a pridám aj výhľad: o rok je dosť pravdepodobné, že dnes najväčšia téma už bude minimálne 2., nakoľko je to konkrétna stavba a je ukončená.
Dialniciar
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 304
Založený: 23. Jún 2005 19:16

Re: Návrhy na zlepšenie v tejto sekcii

Odoslaťod Loe » 15. Okt 2019 15:37

Po 11 rokoch oživujem túto tému s nasledujúcimi návrhmi na zlepšenie:

Témy / Oznámenia "Schéma a vízia...", ďalej "Informácie zo Slovenskej..." a "Cestná sieť všeobecne" navrhujem zrušiť a presunúť do archívu.
Dôvod: V prípade prvých dvoch sa jedná o dlhoročne nepoužívané témy. V prípade poslednej sa jedná, s ohľadom na nasledujúce o nadbytočnú tému.

Tému "Vždy čerstvé informácie o stave hlavných ciest na Slovensku" navrhujem zrušiť a presunúť do archívu.
Dôvod: Jednak je smiešne ak v takto nazvanej téme je najčerstvejšia informácia 9 rokov stará. V súčasnosti tento informačný servis v každom prípade úplne suplujú iné aplikácie iných poskytovateľov. Téma je teda obsolétna.

Ďalej navrhujem zriadiť podtémy nazvané podľa ciest I. triedy, napríklad téma I/2, I/18, I/68 atď. Cesty typu I/11 a I/11A, či I/74 a I/74A a I/74B by boli obsiahnuté vždy v základnej téme, teda I/11 a I/74. Celkovo by takto malo byť zriadených 40 podtém, ktoré by boli zaradené pod jednu tému "Cesty I. triedy". Existujúce témy ako napríklad "I/79" by mohli byť presunuté do novej podtémy.
Dôvod: Zníženie počtu podtém a zvýšenie prehľadnosti fóra, zabránenie vzniku viacerých tém vzťahujúcich sa k tej istej ceste.

V tejto súvislosti taktiež navrhujem zrušiť tému "I/50" a presunúť ju do archívu.
Dôvod: Táto cesta už administratívne neexistuje.

Ďalej navrhujem odstrániť duplicity v prípade jednotlivých mestských tém, ako napríklad "Košice a doprava v tejto oblasti" a súčasne "Mesto Košice...".

Ďalej navrhujem Metské témy ako také zrušiť a nahradiť ich témami podľa krajov, ako napríklad "Doprava a dopravné stavby v xxx kraji". Nechcem sa týmto návrhom dotknúť žiadneho mesta, preto nenavrhujem aby boli veľké mestá vyňaté. I keď samozrejme asi nič nebráni vytvoreniu napríklad podtémy "Košice" v rámci témy pre Košický kraj, prípadne témy Bratislava v rámci témy pre Bratislavský kraj a podobne.
Dôvod: Zvýšenie prehľadnosti fóra.

"Tému II. a III. triedy v SR..." navrhujem premenovať na iba "Cesty II. a III. triedy", ktorá by tak bola komplementárna k téme "Cesty I. triedy".
Dôvod: Zvýšenie prehľadnosti fóra.

Ďalej navrhujem zriadiť tému "Otázky a odpovede k cestám"
Dôvod: Zabránenie vzniku osobitných tém ako napríklad "Kde všade nájdeme 3. pruhy na cestách...", "Ktoré obce a mestá majú...", "Kde všade nájdeme..." a podobne.

Ďalej navrhujem témy v ktorých viac než rok nenastal žiadny pohyb zrušiť a presunúť do archívu.
Dôvod: Obsolétnosť tém.
Loe
diskutujúci
 
Príspevky: 233
Založený: 24. Apr 2018 21:20

Re: Návrhy na zlepšenie v tejto sekcii

Odoslaťod devil » 16. Okt 2019 11:58

znie to logicky a rozumne.
a kedze starostka v okoli dediny nevidela ziadne stavebne stroje pytala sa NDS co sa deje...
Obrázok používateľa
devil
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 135
Založený: 04. Feb 2005 07:32

Re: Návrhy na zlepšenie v tejto sekcii

Odoslaťod MuelMI » 21. Júl 2020 17:53

Loe napísal:Po 11 rokoch oživujem túto tému s nasledujúcimi návrhmi na zlepšenie:

Témy / Oznámenia "Schéma a vízia...", ďalej "Informácie zo Slovenskej..." a "Cestná sieť všeobecne" navrhujem zrušiť a presunúť do archívu.
Dôvod: V prípade prvých dvoch sa jedná o dlhoročne nepoužívané témy. V prípade poslednej sa jedná, s ohľadom na nasledujúce o nadbytočnú tému.

Tému "Vždy čerstvé informácie o stave hlavných ciest na Slovensku" navrhujem zrušiť a presunúť do archívu.
Dôvod: Jednak je smiešne ak v takto nazvanej téme je najčerstvejšia informácia 9 rokov stará. V súčasnosti tento informačný servis v každom prípade úplne suplujú iné aplikácie iných poskytovateľov. Téma je teda obsolétna.

Ďalej navrhujem zriadiť podtémy nazvané podľa ciest I. triedy, napríklad téma I/2, I/18, I/68 atď. Cesty typu I/11 a I/11A, či I/74 a I/74A a I/74B by boli obsiahnuté vždy v základnej téme, teda I/11 a I/74. Celkovo by takto malo byť zriadených 40 podtém, ktoré by boli zaradené pod jednu tému "Cesty I. triedy". Existujúce témy ako napríklad "I/79" by mohli byť presunuté do novej podtémy.
Dôvod: Zníženie počtu podtém a zvýšenie prehľadnosti fóra, zabránenie vzniku viacerých tém vzťahujúcich sa k tej istej ceste.

V tejto súvislosti taktiež navrhujem zrušiť tému "I/50" a presunúť ju do archívu.
Dôvod: Táto cesta už administratívne neexistuje.

Ďalej navrhujem odstrániť duplicity v prípade jednotlivých mestských tém, ako napríklad "Košice a doprava v tejto oblasti" a súčasne "Mesto Košice...".

Ďalej navrhujem Metské témy ako také zrušiť a nahradiť ich témami podľa krajov, ako napríklad "Doprava a dopravné stavby v xxx kraji". Nechcem sa týmto návrhom dotknúť žiadneho mesta, preto nenavrhujem aby boli veľké mestá vyňaté. I keď samozrejme asi nič nebráni vytvoreniu napríklad podtémy "Košice" v rámci témy pre Košický kraj, prípadne témy Bratislava v rámci témy pre Bratislavský kraj a podobne.
Dôvod: Zvýšenie prehľadnosti fóra.

"Tému II. a III. triedy v SR..." navrhujem premenovať na iba "Cesty II. a III. triedy", ktorá by tak bola komplementárna k téme "Cesty I. triedy".
Dôvod: Zvýšenie prehľadnosti fóra.

Ďalej navrhujem zriadiť tému "Otázky a odpovede k cestám"
Dôvod: Zabránenie vzniku osobitných tém ako napríklad "Kde všade nájdeme 3. pruhy na cestách...", "Ktoré obce a mestá majú...", "Kde všade nájdeme..." a podobne.

Ďalej navrhujem témy v ktorých viac než rok nenastal žiadny pohyb zrušiť a presunúť do archívu.
Dôvod: Obsolétnosť tém.


Tento v podstate výborný nápad tu po 9-mesiacoch zapadol prachom. Prebudovanie sekcie Cestná sieť je viac než žiadúce. S väčšinou súhlasím, no mám aj pár pripomienok:
1.Treba sa rozhodnúť, či to chceme mať podľa oblastí (ako doteraz) alebo podľa ciest. Súhlasím s usporiadaním podľa ciest. Samostatné by mohli byť všetky cesty I.triedy, v ktorých by sa ako podtémy mohli vytvárať jednotlivé úseky. Cesty II. a III.triedy navrhujem usporiadať podľa krajov.
2.Pri mestských témach je potrebné zvážiť presunutie do fóra "Ostatné stavby..." príp vytvoriť tému cestná doprava v mestách a ako podtémy dať jednotlivé väčšie mestá
3.Alebo môžeme čiastočne zlúčiť 1 a 2 a vytvoriť témy podľa krajov a v každom kraji dať podtémy cesty II.triedy v kraji, cesty III.triedy v kraji, jednotlivé mestá a doprava v nich, rekonštrukcie ciest atď. Toto krajské zlúčenie mi príde ako najoptimálnejšie
Je o tomto možné dať hlasovať s nejakým prísľubom konania pri kladením výsledku hlasovania? Alebo sa iba poradí vedenie fóra? Bude ostatných użívateľov l výsledkoch informovať? Ako to tu vlastne funguje? Mohli by ste mi to prosím objasniť?
MuelMI
pokročilý diskutujúci
 
Príspevky: 262
Obrázky: 6
Založený: 17. Dec 2019 19:21

Re: Návrhy na zlepšenie v tejto sekcii

Odoslaťod Loe » 21. Aug 2020 15:39

Ďakujem za reakciu. S ohľadom na dlhý čas, ktorý uplynul, možno dovodiť že o tieto zmeny nie je záujem. Myšlienky ako takej sa nevzdávam, ale sám nemám mnoho času. Ak by tu ale bol reálny záujem z tvojej strany, myslím že by sme mohli vedenie osloviť s týmto návrhom koncepcie a súčasne aj s návrhom aby nám boli pridelené príslušné administrátorské práva. Prácu by sme si následne rozdelili.
Loe
diskutujúci
 
Príspevky: 233
Založený: 24. Apr 2018 21:20

Re: Návrhy na zlepšenie v tejto sekcii

Odoslaťod HWY » 26. Jan 2021 22:04

Smelo do toho. Rozdelenie už neodpovedá ani potrebám ani vývoju. Čas na prestavbu, to je to, čo do toho musíte vložiť. Vyformoval sa reálny záujem aj rozbehli investície aj je iná potreba a tomu by bolo dobré prispôsobiť debatnú platformu, to je normálne, že to za uplynulých 10 rokov už nezodpovedá potrebám. ;)
HWY
návštevník
 
Príspevky: 35
Založený: 25. Jan 2021 16:37

Predchádzajúca

Naspäť na Cestná sieť

Kto je prítomný

Používatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 18 hostí.