Mosty cez Dunaj v Bratislave

sekcia venovaná cestnej sieti

Moderátor: Moderátori

Odoslaťod Dialniciar » 15. Sep 2005 20:56

Mosty v Bratislave stavia spoločnosť Doprastav, to je tradícia. Okrem toho má táto firma aj slušné "napojenie" na investičné firmy, ktoré sa zaoberajú dopravou v meste.

Mostov je päť, na rade sú 6. a 7., v horizonte výstavby po r. 2010.

Otázne je, že v akom stave sú tie 4 staré mosty, Prístavný a Starý most by sa mali do r. 2010 opraviť/prebudovať, takže ešte bude doprava cez Dunaj limitovaná a nezlepší to ani tunel Sitina, ak tak až NS MHD, len ten nebude dovtedy dokončený. Takže v BA budú zápchy, pretože obchvat okolo celého mesta je zatiaľ asi tak reálny ako metro v BA. Oba varianty sú potrebné, len ... "nie je dostatok peňazí". :roll:
Dialniciar
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 304
Založený: 23. Jún 2005 19:16

Odoslaťod Andrej » 15. Sep 2005 21:57

Dy napísal:Mostov je päť, na rade sú 6. a 7., v horizonte výstavby po r. 2010.


Trasovanie 6. mosta je mi približne známe - pravdepodobne predĺženie D4 (alebo iné napojenie, na D2), most cez Dunaj a pokračovanie južne od Slovnaftu

Aké je však trasovanie 7. mosta? :?:
Andrej
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 608
Založený: 08. Feb 2005 16:57

Odoslaťod Nevedko » 16. Sep 2005 08:18

Andrej napísal:
Dy napísal:Mostov je päť, na rade sú 6. a 7., v horizonte výstavby po r. 2010.


Trasovanie 6. mosta je mi približne známe - pravdepodobne predĺženie D4 (alebo iné napojenie, na D2), most cez Dunaj a pokračovanie južne od Slovnaftu

Aké je však trasovanie 7. mosta? :?:

Pokial ja viem, jediny siedmy most, ktory bol zatial medializovany, je lavka pre pesich a cyklistov spajajuca zonu Pribinova s pravym brehom. Ale to asi nebude ten, ktory ma na mysli Dy.
Obrázok používateľa
Nevedko
pokročilý diskutujúci
 
Príspevky: 454
Obrázky: 3
Založený: 21. Jún 2005 08:44

Odoslaťod Caesar » 16. Sep 2005 14:20

Nevedko napísal:Pokial ja viem, jediny siedmy most, ktory bol zatial medializovany, je lavka pre pesich a cyklistov spajajuca zonu Pribinova s pravym brehom. Ale to asi nebude ten, ktory ma na mysli Dy.


V takom prípade je mostov 11. Nie všetko musí byť medializované, ani vonkajší obchvat ešte nie je celý medializovaný, ... tiež bude viac tunelov než len Sitina a kto vie výslednú alebo aspoň plánovanú trasu - kto z verejnosti? Nikto.

Tá lávka, o ktorej píšeš nie je ten most, ktorý myslí Dy. 8)
Caesar
Obrázok používateľa
Caesar
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 43
Založený: 06. Máj 2005 14:03
Bydlisko:

Odoslaťod Andrej » 16. Sep 2005 14:49

Caesar napísal:V takom prípade je mostov 11. Nie všetko musí byť medializované, ani vonkajší obchvat ešte nie je celý medializovaný, ... tiež bude viac tunelov než len Sitina a kto vie výslednú alebo aspoň plánovanú trasu - kto z verejnosti? Nikto.


Plánovaná trasa obchvatu sa dá nájsť niekde v územnom pláne BA, tušim aj na tomto fóre je niekde naň odkaz :o
...ale o tych 11 mostoch ozaj nikto nevie :shock: ...
Andrej
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 608
Založený: 08. Feb 2005 16:57

Odoslaťod Antimander » 16. Sep 2005 14:52

Andrej napísal:
Caesar napísal:V takom prípade je mostov 11. Nie všetko musí byť medializované, ani vonkajší obchvat ešte nie je celý medializovaný, ... tiež bude viac tunelov než len Sitina a kto vie výslednú alebo aspoň plánovanú trasu - kto z verejnosti? Nikto.


Plánovaná trasa obchvatu sa dá nájsť niekde v územnom pláne BA, tušim aj na tomto fóre je niekde naň odkaz :o
...ale o tych 11 mostoch ozaj nikto nevie :shock: ...


No veď to je aj s tými lávkami. Ale inak ja som počul, že 10. most by mala byť kompletná prestavba Prístavného mosta. A 11. most, ... nebude spadať priamo pod mesto BA, to sa plánuje aj s novým vodným kanálom a tam by malo následne vzniknúť premostenie.

Inak 6. a 7. most sú normálne mosty, 8. a 9. most by mali byť "len lávky", ale v akom poradí sa budú stavať, je otázne. :wink:
Obrázok používateľa
Antimander
pokročilý diskutujúci
 
Príspevky: 425
Obrázky: 5
Založený: 02. Aug 2005 13:46

Odoslaťod Dialniciar » 16. Sep 2005 15:13

Pravdu má Antimander, Andrej, Caesar, aj Nevedko.

Mostov je plánovaných 10 a rekonštrukcia Prístavného mosta, ktorá bude veľkého rozsahu aj bude finančne nákladná a dalo by sa to považovať za 11. most.

Avšak 11. most by mal byť aj most pre NS MHD, II. etapa v prípade, že na tento účel nebude slúžiť Starý most, ktorý potrebuje takisto rozsiahlu opravu a financie nie sú.

Čo sa týka medializácie, tak ano, zatiaľ bola medializovaná len lávka pre peších, to som však ja nemal na mysli.

Most č. 6. alebo č. 7 sa bude stavať po r. 2010, skôr ten pri Slovnafte.

Ten most č. 7 ešte presnú trasu nemá zvolenú, bude totiž záležať od vývoja napr. NS MHD.

Okrem toho, ako bolo povedané, 11. mostom (prípadne 10.) by mohlo byť premostenie nového vodného kanála, ktorý sa takisto plánuje.

Tie ostatné mosty, t.j. most. č. 8. a 9. by mali byť mosty pre peších, jeden aj pre MHD.

A čo sa týka obchvatu okolo BA, tak ešte presná trasa nie je, pretože chýba rozhodnutie o D4. Prípadne aj o inej RK, ktorá by týmto musela vzniknúť.

99% Bratislavčanov si myslí, že teraz je vrchol investícií na dopravu, ... ale mýlia sa, pretože tunel Sitina a most Apollo, to je len začiatok.

Stavby ako NS MHD či vonkajší obchvat/okruh, to bude ten "vrchol investícií", ktorý bude trvať cca. 10-20 rokov, + mosty, ... a na záver by mali byť 4 trasy metra. :lol:
Dialniciar
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 304
Založený: 23. Jún 2005 19:16

Odoslaťod Dialniciar » 01. Júl 2006 19:21

Po bývalom Moste hrdinov Dukly prejde denne 80‑tisíc áut. :arrow:

http://www.dialnice.info/viewtopic.php?t=4236

Dnešný Prístavný most. Ďalej sú tu popísané aj mosty Lafranconi a Apollo.
Dialniciar
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 304
Založený: 23. Jún 2005 19:16

Odoslaťod Dialniciar » 03. Aug 2006 20:09

Most Lafranconi: Denne pohltí takmer 51‑tisíc vozidiel. :arrow:

http://www.dialnice.info/viewtopic.php?t=4418
Dialniciar
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 304
Založený: 23. Jún 2005 19:16

Odoslaťod Dialniciar » 05. Sep 2006 18:21

Prístavný most bol v horšom stave ako sa čakalo, oprava sa zdrží. :arrow:

http://www.dialnice.info/viewtopic.php?t=4695
Dialniciar
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 304
Založený: 23. Jún 2005 19:16

Odoslaťod B; » 06. Sep 2006 10:08

Zaujimave, ze tvrdia, ze dokumentacia ma nezrovnalosti oproti realu.
Cakal by som u diela z 80 rokov, ze by sa malo vsetko dochovat uplne presne.
Obrázok používateľa
B;
administrátor
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 29
Založený: 04. Feb 2005 10:55
Bydlisko: Doma :-) v EU

Odoslaťod Dialniciar » 06. Sep 2006 11:02

B; napísal:Zaujimave, ze tvrdia, ze dokumentacia ma nezrovnalosti oproti realu.
Cakal by som u diela z 80 rokov, ze by sa malo vsetko dochovat uplne presne.


Práveže všetko čo bolo pred rokom 1989 nesedí, väčšina z toho nie je v poriadku. Nezaznamenávali sa zmeny, inžinierske siete atď. a boli aj iné normy, takže dnes (nevidím priamo do dokumentov) sú zrejme problémy a poviem to aj inak: Prístavný most je preťažovaný, bol postavený na nižšie zaťaženie, nie je možné ani jeho rozšírenie na 3+3 pruhy, doslova má narušenú statiku. O tom, či hrozí jeho spadnutie je predčasné hovoriť, ale nikto sa nechcel podpísať pod jeho rozšírenie. Opravy, ktoré sa na ňom realizujú sú nevyhnutné a neustále problematické. Most ako celok je príliš namáhaný a aj preto sa postavil hneď vedľa nový most Apollo, ktorého cieľom je odľahčenie Prístavného mosta, respektíve zastavenie ďalšieho zaťažovania Prístavného mosta.
Dialniciar
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 304
Založený: 23. Jún 2005 19:16

Odoslaťod Čavo » 08. Sep 2006 20:38

Osobne si myslím, že Prístavnému mostu by pomohlo, keby sa zrušili nájazdy a zjazdy na ľavej strane Dunaja. Čiže z Bajkalskej a z rondelu by sa nedalo na most vyjsť a z mosta by sa nedalo zísť na Bajkalskú, rondel a ku Slovnaftu. Toto by velmi pekne vedel pokryť most Apollo, samozrejme, ale až keď sa dokončí zoštvorpruhovanie prístavnej ulice. (Mám pocit, že sa s tým má v oktobri začať.)
čavo

To čo píšem, sú moje názory, alebo informácie, ktoré mám. Budem rád, ak si žiadne moje slová nikto nebude brať osobne.
Čavo
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 541
Obrázky: 1
Založený: 07. Feb 2005 14:19
Bydlisko: Nitra

Odoslaťod Dialniciar » 11. Sep 2006 20:19

Čavo napísal:Osobne si myslím, že Prístavnému mostu by pomohlo, keby sa zrušili nájazdy a zjazdy na ľavej strane Dunaja. Čiže z Bajkalskej a z rondelu by sa nedalo na most vyjsť a z mosta by sa nedalo zísť na Bajkalskú, rondel a ku Slovnaftu. Toto by velmi pekne vedel pokryť most Apollo, samozrejme, ale až keď sa dokončí zoštvorpruhovanie prístavnej ulice. (Mám pocit, že sa s tým má v oktobri začať.)


Prístavný most má jednu veľkú chybu: bol zle navrhnutý. Mal byť navrhnutý min. na 3+3 pruhy, ideálne na 4+4 pruhy s tým, že ten 4. pruh by bol extra pre MHD. Potom by ten most mohol byť naozaj strategická dopravná tepna a aj keby sa stala dopravná nehoda, dalo by sa to riešiť priamo na moste.

Dnes sa môže niečo spraviť, napríklad aj to, čo si navrhol ty, Čavo, ale bolo by to len krátkodobé riešenie: nemožno vyťažiť Apollo na maximum už dnes, pretože v tejto oblasti sa za 5 rokov začnú spúšťať dnes pripravené projekty a to spôsobí ešte viac áut ako dnes. A čo potom ???

Nie, je správne, že Prístavný most sa dnes opravuje. A bolo správne, že sa postavil most Apollo.

Otázkou je, či to bude stačiť, ak sa totiž nepostaví D4, tak sa bude musieť čoskoro začať stavať 6. most cez Dunaj a okrem toho budú problémy s dopravou v BA trvalejšieho charakteru.
Dialniciar
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 304
Založený: 23. Jún 2005 19:16

Odoslaťod Jarda » 11. Sep 2006 21:18

Kde by podle Tebe měl ten 6. most být? Vedle Starého nebo mezi Petržalkou a Slovnafem?
Jarda
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 3
Založený: 24. Mar 2006 11:03
Bydlisko: ČR, Praha

Odoslaťod Dialniciar » 11. Sep 2006 21:22

Jaroslav Štemberk napísal:Kde by podle Tebe měl ten 6. most být? Vedle Starého nebo mezi Petržalkou a Slovnafem?


To záleží, čo bude so Starým, ale skôr som sa variant pri Slovnafte.
Dialniciar
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 304
Založený: 23. Jún 2005 19:16

Odoslaťod Nevedko » 12. Sep 2006 08:45

Dy napísal:Otázkou je, či to bude stačiť, ak sa totiž nepostaví D4, tak sa bude musieť čoskoro začať stavať 6. most cez Dunaj a okrem toho budú problémy s dopravou v BA trvalejšieho charakteru.


Trochu by som ta poopravil: 6. most sa Bratislave bude stavat iba ako sucast D4. Mesto si po vystavbe mosta Apollo uz nebude moct dovolit financovat dalsi most a rovnako stat sotva v dohladnej dobe podpori stavbu dalsieho mestskeho mosta. Takze ak sa nejaky dalsi most stavat bude, bude to prave dialnicny most na D4 juzne od Slovnaftu.
Obrázok používateľa
Nevedko
pokročilý diskutujúci
 
Príspevky: 454
Obrázky: 3
Založený: 21. Jún 2005 08:44

Odoslaťod Jarda » 12. Sep 2006 09:06

Nevedko napísal:
Dy napísal:Otázkou je, či to bude stačiť, ak sa totiž nepostaví D4, tak sa bude musieť čoskoro začať stavať 6. most cez Dunaj a okrem toho budú problémy s dopravou v BA trvalejšieho charakteru.


Trochu by som ta poopravil: 6. most sa Bratislave bude stavat iba ako sucast D4. Mesto si po vystavbe mosta Apollo uz nebude moct dovolit financovat dalsi most a rovnako stat sotva v dohladnej dobe podpori stavbu dalsieho mestskeho mosta. Takze ak sa nejaky dalsi most stavat bude, bude to prave dialnicny most na D4 juzne od Slovnaftu.


Jistě, propojení D2 a I/63 (E575) kolem Slovnaftu by Přístavnímu mostu zase trochu odlehčilo. Jak vypadá stav přípravy?
Jarda
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 3
Založený: 24. Mar 2006 11:03
Bydlisko: ČR, Praha

Odoslaťod Dialniciar » 12. Sep 2006 10:34

Nevedko napísal:
Dy napísal:Otázkou je, či to bude stačiť, ak sa totiž nepostaví D4, tak sa bude musieť čoskoro začať stavať 6. most cez Dunaj a okrem toho budú problémy s dopravou v BA trvalejšieho charakteru.


Trochu by som ta poopravil: 6. most sa Bratislave bude stavat iba ako sucast D4. Mesto si po vystavbe mosta Apollo uz nebude moct dovolit financovat dalsi most a rovnako stat sotva v dohladnej dobe podpori stavbu dalsieho mestskeho mosta. Takze ak sa nejaky dalsi most stavat bude, bude to prave dialnicny most na D4 juzne od Slovnaftu.


Otázka bola, kde sa bude stavať 6. most a nie kto ho bude financovať. Píšeš to ako keby Apollo postavilo iba mesto. Takže žiadne opravovanie.
A lokalizácia: Slovnaft ako vidím bola správna. :lol:
Dialniciar
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 304
Založený: 23. Jún 2005 19:16

Odoslaťod Nevedko » 13. Sep 2006 07:51

Dy napísal:
Nevedko napísal:
Dy napísal:Otázkou je, či to bude stačiť, ak sa totiž nepostaví D4, tak sa bude musieť čoskoro začať stavať 6. most cez Dunaj a okrem toho budú problémy s dopravou v BA trvalejšieho charakteru.


Trochu by som ta poopravil: 6. most sa Bratislave bude stavat iba ako sucast D4. Mesto si po vystavbe mosta Apollo uz nebude moct dovolit financovat dalsi most a rovnako stat sotva v dohladnej dobe podpori stavbu dalsieho mestskeho mosta. Takze ak sa nejaky dalsi most stavat bude, bude to prave dialnicny most na D4 juzne od Slovnaftu.


Otázka bola, kde sa bude stavať 6. most a nie kto ho bude financovať. Píšeš to ako keby Apollo postavilo iba mesto. Takže žiadne opravovanie.
A lokalizácia: Slovnaft ako vidím bola správna. :lol:


Vidim, ze si trosku zmateny. Ja som nereagoval na lokalitu stavby 6. mosta, o tej sa hovorilo az v dalsich prispevkoch, pozri si citat.
Ty si povedal, ze bud sa bude stavat D4 alebo 6. most, moj nazor je, ze 6. most sa bude stavat iba ak vramci D4. To je cele.

A nepisem, ako keby Apollo postavil iba mesto. Pisem iba, ze mesto na dalsi most peniaze nema a stat na MESTSKY most peniaze neda.
Obrázok používateľa
Nevedko
pokročilý diskutujúci
 
Príspevky: 454
Obrázky: 3
Založený: 21. Jún 2005 08:44

Odoslaťod Dialniciar » 13. Sep 2006 10:28

Nevedko napísal:
Dy napísal:
Nevedko napísal:
Dy napísal:Otázkou je, či to bude stačiť, ak sa totiž nepostaví D4, tak sa bude musieť čoskoro začať stavať 6. most cez Dunaj a okrem toho budú problémy s dopravou v BA trvalejšieho charakteru.


Trochu by som ta poopravil: 6. most sa Bratislave bude stavat iba ako sucast D4. Mesto si po vystavbe mosta Apollo uz nebude moct dovolit financovat dalsi most a rovnako stat sotva v dohladnej dobe podpori stavbu dalsieho mestskeho mosta. Takze ak sa nejaky dalsi most stavat bude, bude to prave dialnicny most na D4 juzne od Slovnaftu.


Otázka bola, kde sa bude stavať 6. most a nie kto ho bude financovať. Píšeš to ako keby Apollo postavilo iba mesto. Takže žiadne opravovanie.
A lokalizácia: Slovnaft ako vidím bola správna. :lol:


Vidim, ze si trosku zmateny. Ja som nereagoval na lokalitu stavby 6. mosta, o tej sa hovorilo az v dalsich prispevkoch, pozri si citat.
Ty si povedal, ze bud sa bude stavat D4 alebo 6. most, moj nazor je, ze 6. most sa bude stavat iba ak vramci D4. To je cele.

A nepisem, ako keby Apollo postavil iba mesto. Pisem iba, ze mesto na dalsi most peniaze nema a stat na MESTSKY most peniaze neda.


Nevedko,

ja že som zmätený :?: A z čoho ? Maximálne tak z teba :lol:

Zaplietol si sa do tejto diskusie:

Dy napísal:
Jaroslav Štemberk napísal:Kde by podle Tebe měl ten 6. most být? Vedle Starého nebo mezi Petržalkou a Slovnafem?


To záleží, čo bude so Starým, ale skôr som sa variant pri Slovnafte.


Teda to konkrétne znamená, že záleží od toho čo bude s mestským Starým mostom a čo bude s D4. Ja veľmi dobre viem, že plánovaný 6. most je súčasťou D4.


Takže do budúcnosti, sleduj vlákno, kým mi povieš, že som zmätený. :?: :!:
Dialniciar
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 304
Založený: 23. Jún 2005 19:16

Odoslaťod Dialniciar » 13. Sep 2006 22:06

Tak naozaj, po upozornení cez IS som zistil, že som to ja, kto zle sledoval diskusiu. :shock:

Ospravedlňujem sa :oops: Nevedkovi, pretože on vlákna sleduje veľmi dobre. :lol:
Dialniciar
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 304
Založený: 23. Jún 2005 19:16

Odoslaťod Dialniciar » 14. Sep 2006 10:42

Dialniciar
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 304
Založený: 23. Jún 2005 19:16

Odoslaťod Milos » 14. Sep 2006 15:56

Dy napísal:Prístavný most opravený. :arrow:

http://www.dialnice.info/viewtopic.php?t=4825



Dnes ráno som tadiaľ išiel, škoda, že na tom zjazde na Einsteinovu nestihli (alebo to nebolo v pláne?) položiť nový asf. koberec a asfalt je len "zaplátaný"... Ale je to skôr "kozmetická" záležitosť, lebo nejaké zvlášť hrboľaté to nebolo a ak to vydrží, bude dobre
Obrázok používateľa
Milos
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 422
Založený: 15. Feb 2005 16:20

Odoslaťod Dialniciar » 15. Sep 2006 18:12

Milos napísal:
Dy napísal:Prístavný most opravený. :arrow:

http://www.dialnice.info/viewtopic.php?t=4825



Dnes ráno som tadiaľ išiel, škoda, že na tom zjazde na Einsteinovu nestihli (alebo to nebolo v pláne?) položiť nový asf. koberec a asfalt je len "zaplátaný"... Ale je to skôr "kozmetická" záležitosť, lebo nejaké zvlášť hrboľaté to nebolo a ak to vydrží, bude dobre


A ak to nevydrží, tak sa to opraví. :lol:
Dialniciar
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 304
Založený: 23. Jún 2005 19:16

PredchádzajúcaĎalšia

Naspäť na Cestná sieť

Kto je prítomný

Používatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 35 hostí.