Ktoré obce a mestá majú cestné obchvaty? A odkedy?

sekcia venovaná cestnej sieti

Moderátor: Moderátori

Odoslaťod sergej » 06. Jan 2008 13:48

Dolný Kubín má tiež obchvat, s mimoúrovňovým krížením (v minulosti to bolo plánované ako R3). Postavený bol tuším niekedy v 80tych rokoch.
Obrázok používateľa
sergej
administrátor
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 160
Založený: 20. Feb 2005 09:28
Bydlisko:

Odoslaťod Dialniciar » 15. Jan 2008 23:39

Aby boli v prehľade aj krajské mestá pre tých, čo ich to zaujíma, tak súčasný stav je takýto:

BA kraj:

Bratislava nemá obchvaty: ani D4, ani severnú tangentu, má len vnútorné prieťahy.

Pezinok, Malacky ani Senec obchvat nemajú.

TT kraj:

Trnava má diaľničný obchvat, ale v praxi mesto obchvat nemá žiadny. Momentálne sa stavia severný, dokončený má byť v r. 2009.

Skalica obchvat má.
Senica obchvat nemá, plán výstavby je v r. 2012-2014.
V Galante sa obchvat stavia.
Hlohovec obchvat nemá.
Piešťany obchvat nemajú, plánuje sa stavať po r. 2010.
Dunajská Streda časť obchvatu má, ale je nedostavaný, dorieši sa doprava až pri výstavbe R7.

Kto chce, nech pokračuje. :idea:
Dialniciar
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 304
Založený: 23. Jún 2005 19:16

Odoslaťod východniar » 23. Jan 2008 23:22

PO kraj:

Poprad ma obchvat (resp. skor prietah).
Stara Lubovna ma obchvat.
Spisske Podhradie ma obchvat.
Vranov n/T. ma obchvat (od r. 1982).
Humenne ma obchvat (tzv. maly juzny).
Vo Svidniku sa obchvat zacina stavat.

KE kraj:

Roznava ma obchvat.
SNV ma ciastocny SV obchvat.
Kosice maju takmer cely vnutorny obchvat.
Trebisov ma obchvat.
východniar
nováčik
 
Príspevky: 3
Založený: 25. Mar 2007 23:33

Odoslaťod Ondra O.K. » 24. Jan 2008 10:36

východniar napísal:Poprad ma obchvat (resp. skor prietah).
Vranov n/T. ma obchvat (od r. 1982).

SNV ma ciastocny SV obchvat.


Nevim jak ve slovenstine, ale pro me obchvat znamena silnici vedouci kolem mesta, tedy ze se do neho ani nevjede a nemusi se snizovat rychlot, pripadne na nem nejsou ani svetelne krizovatky. Pokud se do mesta vjede, je to pro me "okruh" nebo "prutah".

Podle me tedy Poprad, Vranov a SNV (kde situaci znam) nemaji obchvat, ale okruh ci prutah.
Obrázok používateľa
Ondra O.K.
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 573
Obrázky: 112
Založený: 28. Aug 2006 14:58

Odoslaťod Dialniciar » 20. Feb 2008 10:04

ok79 napísal:Nevim jak ve slovenstine, ale pro me obchvat znamena silnici vedouci kolem mesta, tedy ze se do neho ani nevjede a nemusi se snizovat rychlot, pripadne na nem nejsou ani svetelne krizovatky. Pokud se do mesta vjede, je to pro me "okruh" nebo "prutah".


Hm, ono sa to tak ozaj vo vyspelých krajinách definuje. Ale to potom väčšina plánovaných obchvatov na Slovensku budú len prieťahy, lebo križujú čast miest, konkrétne priemyselné parky napájajú a tieto bývajú potom po dostavbe nového napojenia pripojené aj na mesto a automaticky pribudnú nové tabule s obcami. Napriek tomu, ak sa zachová počet dostatočných odbáčajúcich a pripájajúcich pruhov a neobmedzí sa rýchlosť na hlavných pruhoch, tak to je stále obchvat.

Skalica obchvat ako taký nemá. Má preložku cesty II/426, preložka ešte nemsí automaticky znamenať, že ide o obchvat. Ale na Záhorí sa tomu ani inak nepovie a prakticky to obchvat aj je.

Ono aj severný obchvat Trnavy nebude úplne obchvatom ... takto sa stavajú na Slovensku len diaľnice a rýchlostné cesty, že ÚPLNE obchádzajú obce a mestá. :idea:
Dialniciar
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 304
Založený: 23. Jún 2005 19:16

Predchádzajúca

Naspäť na Cestná sieť

Kto je prítomný

Používatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 24 hostí.