Pezinok a doprava v tejto oblasti

sekcia venovaná cestnej sieti

Moderátor: Moderátori

Odoslaťod Dialniciar » 30. Apr 2006 13:43

Andrej napísal:Pokial viem, tak vystavba v PK by za zeleznicou a za priemyselnou zonou (cize tam, kde ma byt v buducnosti obchvat) nemala byt ziadna, aj ked je to relativne blizko centra, je tam vsak dosledkom starych firiem hrozne zivotne prostredie (lom, smetisko, opustene tovarne). Takze v tom by som problem nevidel, a kedze sa uz vykupuju potichu pozemky, tak dufam, ze pevna trasa obchvatu je uz stanovena.

K tej oprave cesty: Cesta II/502 bola opravena v dlzke aj cez 1 km - najhorsie useky sa vyfrezovali a je tam kompletny asfalt. II/503 neviem, ako je na tom, ale ked uz na 502 boli vyasfaltovane useky, na 503 sa este nic nerobilo, ale predpokladam, ze aj tu budu robit nieco podobne. Ale uz aj teraz, ked opravili 502 je situacia podstatne lepsia, ako predtym :)


Doplním Andreja (keďže všetko som tu už prediskutoval a on tiež) aspoň pre ostatných, aby vedeli, kadiaľ prechádzajú Andrejom označené cesty. Téma je diskutovaná, tak tu môžu byť aj konkrétne informácie. :arrow:

CESTNÁ SIEŤ SR - ÚDAJE PODĽA ÚZEMNO-SPRÁVNEHO ČLENENIA SR

Pezinok

Poznámky:

1. Kliknutím na mapy sa tieto zväčšia.
2. Farebné rozlíšenie:

Cesty I. triedy
Cesty II. triedy
Cesty III. triedy
Diaľnice
Rýchlostné cesty

Cesta II/502 je pred Pezinkom hrubšie nakreslená, pretože je to cesta 2+2 pruhy.

Mapa pochádza od SSC.
Dialniciar
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 304
Založený: 23. Jún 2005 19:16

Odoslaťod Andrej » 08. Júl 2006 12:12

V PK sa v juni zacalo stavat cestne prepojenie od kruhoveho objazdu pri Tescu po ulicu SNP - cize mala cast zapadneho objazdu mesta. Malo by byt hotove niekedy v septembri-oktobri. Dufam, ze aj prislusne krizovatky a cesty od Severu upravia tak, aby tuto cestu zacali vyuzivat Pezincania smerujuci do BA - o niekolko tisic vozidiel denne by sa odlahcila hlavna cesta II/502 a takisto preplnene centrum mesta. Samozrejme, bude to len ciastocne zlepsenie, ale aspon nieco :P
Andrej
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 608
Založený: 08. Feb 2005 16:57

Odoslaťod Andrej » 09. Júl 2006 14:02

Krátky článok o obchvate PK

http://www.dialnice.info/viewtopic.php?p=24543#24543

kde je aj mapa PK s plánovaným obchvatom, ktorú som doplnil o spomínané prepojenie Tesca a ulice SNP - objazdov sídlisk Juh a Starý dvor.

http://www.dialnice.info/album_page.php?pic_id=1340
Andrej
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 608
Založený: 08. Feb 2005 16:57

Odoslaťod Dialniciar » 09. Júl 2006 19:20

Andrej napísal:V PK sa v juni zacalo stavat cestne prepojenie od kruhoveho objazdu pri Tescu po ulicu SNP - cize mala cast zapadneho objazdu mesta. Malo by byt hotove niekedy v septembri-oktobri. Dufam, ze aj prislusne krizovatky a cesty od Severu upravia tak, aby tuto cestu zacali vyuzivat Pezincania smerujuci do BA - o niekolko tisic vozidiel denne by sa odlahcila hlavna cesta II/502 a takisto preplnene centrum mesta. Samozrejme, bude to len ciastocne zlepsenie, ale aspon nieco :P


Lenže ako to bude pokračovať, keď sa má stavať východný variant obchvatu :?:
Dialniciar
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 304
Založený: 23. Jún 2005 19:16

Odoslaťod Dialniciar » 09. Júl 2006 19:22

Andrej napísal:Krátky článok o obchvate PK

http://www.dialnice.info/viewtopic.php?p=24543#24543

kde je aj mapa PK s plánovaným obchvatom, ktorú som doplnil o spomínané prepojenie Tesca a ulice SNP - objazdov sídlisk Juh a Starý dvor.

http://www.dialnice.info/album_page.php?pic_id=1340


Len sa mi tak zdá, že obchvat príliš skoro nadväzuje na pôvodnú cestu, mal byť podľa mňa vedený dlhšie po novo-postavenej ceste, ktorá by sa napojila skôr na konci/začiatku mesta Pezinok na pôvodnú cestu.

Veľmi podstatné je tiež uvedomiť si počet jazdných pruhov, teda v akom stave je súčasná cesta, v akom stave má byť nový obchvat :?:
Dialniciar
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 304
Založený: 23. Jún 2005 19:16

Odoslaťod Andrej » 09. Júl 2006 22:21

Dy napísal:Lenže ako to bude pokračovať, keď sa má stavať východný variant obchvatu :?:


Tento "objazd" sídlisk si stavia mesto samo z vlastných prostriedkov nezávisle od obchvatu. Obchvat odbremení cestu 502, kde sú každý deň zápchy, objazd sídlisk čiastočne centrum mesta a zrýchli prístup na cestu 502.

Dy napísal:Len sa mi tak zdá, že obchvat príliš skoro nadväzuje na pôvodnú cestu, mal byť podľa mňa vedený dlhšie po novo-postavenej ceste, ktorá by sa napojila skôr na konci/začiatku mesta Pezinok na pôvodnú cestu.

Veľmi podstatné je tiež uvedomiť si počet jazdných pruhov, teda v akom stave je súčasná cesta, v akom stave má byť nový obchvat :?:


Súhlasím, že zbytočne skoro ide po pôvodnej ceste. Dokonca je to veľká chyba, lebo obchvat vyústi krátko pred kruhovým objazdom, pred ktorým sa už dnes tvoria časté zápchy. Súčasná cesta je v mieste, kde sa na ňu napojí nový obchvat, pripravená na rozšírenie, až po nadjazd smerom do Malaciek. Možno by nebolo zlé obchvat vôbec nenapájať na súčasnú cestu, ale potiahnuť ho rovno až k obchvatu Vinosadov a Modry s tým, že by sa vybudovali "privádzače" do mesta PK a smerom na MA.
Andrej
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 608
Založený: 08. Feb 2005 16:57

zmeny...

Odoslaťod Andrej » 12. Júl 2006 22:34

Tento rok sa v tomto regione konecne trocha viac investuje do infrastruktury. V mestach PK a Modra opravnili kraje ciest v dlhsich usekoch - vyfrezovanim a vyasfaltovanim, podobne na ceste PK-Vinicne. V tychto dnoch kladu tenku vrstvu asfaltu na ceste PK-Baba v dlzke cca 7 km (zrejme tam budu znova nejake preteky :lol: ). Mnohe vytlky na vedlajsich cestach opravuju inou technologiou, ktora dlhsie vydrzi. Opravuje sa nasyp pred nadjazdom zeleznicnej trate smerom z PK do Senkvic, ktory sa zosuval. Bude sa otvarat nadjazd nad zel. tratou v Grinave, dalsi sa stavia v Senkviciach, Bahoni, 2 v Ciferi. Dokoncuje sa modernizacia zel. stanice v PK, zacina sa vo Svätom Juri a v Senkviciach.
Aj v samotnych mestach su dalsie investicie - nove kruhove objazdy, parkoviska, novy povrch mnohych ulic, v PK spominany objazd sidlisk...

Investicii je sice podstatne viac, ako po minule roky, ale vzhladom na neustaly narast dopravy je citit iba mierne zlepsenie :roll:
Andrej
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 608
Založený: 08. Feb 2005 16:57

Re: zmeny...

Odoslaťod Dialniciar » 16. Júl 2006 19:22

Andrej napísal:Tento rok sa v tomto regione konecne trocha viac investuje do infrastruktury. V mestach PK a Modra opravnili kraje ciest v dlhsich usekoch - vyfrezovanim a vyasfaltovanim, podobne na ceste PK-Vinicne. V tychto dnoch kladu tenku vrstvu asfaltu na ceste PK-Baba v dlzke cca 7 km (zrejme tam budu znova nejake preteky :lol: ). Mnohe vytlky na vedlajsich cestach opravuju inou technologiou, ktora dlhsie vydrzi. Opravuje sa nasyp pred nadjazdom zeleznicnej trate smerom z PK do Senkvic, ktory sa zosuval. Bude sa otvarat nadjazd nad zel. tratou v Grinave, dalsi sa stavia v Senkviciach, Bahoni, 2 v Ciferi. Dokoncuje sa modernizacia zel. stanice v PK, zacina sa vo Svätom Juri a v Senkviciach.
Aj v samotnych mestach su dalsie investicie - nove kruhove objazdy, parkoviska, novy povrch mnohych ulic, v PK spominany objazd sidlisk...

Investicii je sice podstatne viac, ako po minule roky, ale vzhladom na neustaly narast dopravy je citit iba mierne zlepsenie :roll:


Zlepšenie čoho :?:

Pokiaľ ide o zlepšenie toho, čo bolo nedostatočné, tak ano, to je zlepšenie.

Avšak celkovo ani okres PK nezaznamenal za rok 2005 zlepšenie cestnej siete. :idea:
Dialniciar
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 304
Založený: 23. Jún 2005 19:16

Odoslaťod Dialniciar » 16. Júl 2006 19:24

Andrej napísal:Súhlasím, že zbytočne skoro ide po pôvodnej ceste. Dokonca je to veľká chyba, lebo obchvat vyústi krátko pred kruhovým objazdom, pred ktorým sa už dnes tvoria časté zápchy. Súčasná cesta je v mieste, kde sa na ňu napojí nový obchvat, pripravená na rozšírenie, až po nadjazd smerom do Malaciek. Možno by nebolo zlé obchvat vôbec nenapájať na súčasnú cestu, ale potiahnuť ho rovno až k obchvatu Vinosadov a Modry s tým, že by sa vybudovali "privádzače" do mesta PK a smerom na MA.


Je to zásadná chyba tohto variantu. Ak sa to tak postaví, obchvat neprinesie zásadnú zmenu a vytvoria sa nové dopravné problémy.

Posledná tvoja veta je nereálna v SR. :idea:
Dialniciar
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 304
Založený: 23. Jún 2005 19:16

Odoslaťod Dialniciar » 16. Júl 2006 19:25

Mimochodom, v dnešnej dobe je Pezinok už ráno o 7.00 prejazdný len veľmi ťažko, cesta cez mesto trvá cca. 20 minút. :idea:
Dialniciar
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 304
Založený: 23. Jún 2005 19:16

Re: zmeny...

Odoslaťod Andrej » 16. Júl 2006 22:53

Dy napísal:Zlepšenie čoho :?:

Pokiaľ ide o zlepšenie toho, čo bolo nedostatočné, tak ano, to je zlepšenie.

Avšak celkovo ani okres PK nezaznamenal za rok 2005 zlepšenie cestnej siete. :idea:


Zlepsenie celkovej dopravnej situacie, zlepsenie cestnej a zeleznicnej dopravy. Ale nie za r. 2005, ale za r. 2006, aj ked je za nami iba polovica. To je pohlad mna ako vodica.
Andrej
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 608
Založený: 08. Feb 2005 16:57

Odoslaťod Andrej » 16. Júl 2006 22:55

Dy napísal:Je to zásadná chyba tohto variantu. Ak sa to tak postaví, obchvat neprinesie zásadnú zmenu a vytvoria sa nové dopravné problémy.

Posledná tvoja veta je nereálna v SR. :idea:


Tak, uz mam nove informacie - uvedeny nacrt obchvatu je len 1. etapa. Dalsia bude pokracovanie obchvatu smerom na Vinosady a Modru spolu s upravou uvedenych komunikacii. Len stale som nepochopil, co s kruhovym objazdom pri Hypernove.
Andrej
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 608
Založený: 08. Feb 2005 16:57

Re: zmeny...

Odoslaťod Dialniciar » 16. Júl 2006 22:56

Andrej napísal:Zlepsenie celkovej dopravnej situacie, zlepsenie cestnej a zeleznicnej dopravy. Ale nie za r. 2005, ale za r. 2006, aj ked je za nami iba polovica. To je pohlad mna ako vodica.


Chceš povedať, že áut v meste Pezinok ubudlo a že cesty sú prázdnejšie :?:

Rok 2006 sa bude dať hodnotiť v prvej polovici roku 2007. :idea:
Dialniciar
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 304
Založený: 23. Jún 2005 19:16

Re: zmeny...

Odoslaťod Andrej » 16. Júl 2006 23:00

Dy napísal:
Andrej napísal:Zlepsenie celkovej dopravnej situacie, zlepsenie cestnej a zeleznicnej dopravy. Ale nie za r. 2005, ale za r. 2006, aj ked je za nami iba polovica. To je pohlad mna ako vodica.


Chceš povedať, že áut v meste Pezinok ubudlo a že cesty sú prázdnejšie :?:

Rok 2006 sa bude dať hodnotiť v prvej polovici roku 2007. :idea:


Nie, ale ubudli obrovske vytlky, pre ktore robili mnohi vodici slalom po cestach. Odstranili sa niektore nebezpecne miesta. Onedlho bude dokonceny objazd sidlisk - aut v meste ubudne tipujem o cca 15%. Ono, ked to chces uz tak porovnavat, tak porovnavam sucasny stav so stavom pred rokom.
Andrej
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 608
Založený: 08. Feb 2005 16:57

Re: zmeny...

Odoslaťod Dialniciar » 16. Júl 2006 23:09

Andrej napísal:Nie, ale ubudli obrovske vytlky, pre ktore robili mnohi vodici slalom po cestach. Odstranili sa niektore nebezpecne miesta. Onedlho bude dokonceny objazd sidlisk - aut v meste ubudne tipujem o cca 15%. Ono, ked to chces uz tak porovnavat, tak porovnavam sucasny stav so stavom pred rokom.


Som rád za teba, že to vnímaš lepšie. :lol:

V skutočnosti sa v SR podarilo zastaviť zhoršujúci sa stav cestnej siete a situácia je stabilizovaná. Pomohli obrovské výdavky do zlepšenia technického stavu ciest predovšetkým od jednotlivých samosprác (mestá, obce, VÚC) a investície zo SSC ako aj rastúce výdavky z NDS, a.s. Treba však v tomto tempe pokračovať, aby sa situácia začala zlepšovať. V PK treba veľké investičné akcie ako sú cestné obchvaty Svätého Jura, Pezinka a Modry či rozšírenie cesty Pezinok-Senec.
Dialniciar
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 304
Založený: 23. Jún 2005 19:16

Odoslaťod romanca » 17. Júl 2006 22:18

andrej: v com spociva problem kruhoveho objazdu pri hypernove? normalne bude predsa sluzit dalej

ale ine som chcel, pre temu tohto kvazi obchvatu okolo tesca a dalej do sidlisk som sa tu uz s niekym pochytil. na poslednom mestskom zastupitelstve sa tejto teme venovalo dost casu. to co sa tam teraz stavia vedenie mesta nevnima ako nejaky kvazi obchvat ale ako budovanie komunikacie do buducej rozvijajucej sa casti mesta. ta cesta ide od kruhoveho objazdu pri tescu (mole, lidli alebo ako to volaju miestni pri SAHARE) a ma viest dalej k policajnej akademii, kde v buducnosti maju vzniknut nove obytne stvrte rozalka a este cosi. cestu stavia investor nakupnej zony sahara. na zastupitelstve sa most cez tamojsi potok na ulicu SNP (tento prave zabezpeci onu obchvatovost) oznacil ako "docasne riesenie", ktore tam v buducnosti nebude.

na tom zatupitelstve sa prave prejadnavalo povolenie odkladu dokoncenia tej stavby, nakolko sa investor povodne zaviazal to odovzdat do 30.6. ale nestihol to a tak poziadal o predlzenie terminu do 15.10. bolo to dost smiesne nakolko mu mesto mohlo vyrubit zmluvnu pokutu 5 milionov ale nejak to napokon ukecal a pokutu nedostal len dostal podmienku dobudovat zvlastny odbocovaci pruh na tento most. inak sa tam riesili parametre tej cesty, od kruhoveho objazdu to je vraj ceste 2+2 odstavne pruhy ale potom sa to niekde zuzi na obycajne 2 pruhy a potom sa to zase rozsiri o ten odbocovaci na most cez potok na ulicu SNP.

ja sa necudujem primatorovi, ze o tom kvazi obchvate moc nehovori, predsa len sa tam prudko zvysi pocet aut (uz dnes si to miestni ako napriklad ja v spicke obchadzaju po tejto ulici ale pre neexistujuci most sa musi odbocit a ist okolo plavarne a vyjst na bratislavsku cestu, v beznej spicke to usetri dobrych 10 minut). ked tam ten most bude, sa to stane este popularnejsie. ludia ale nebudu v smere do bratislavy vychadzat na bratislavsku na kruhovy objazd ale az na konci tej nakupnej zony okolo benzinovej pumpy avanti. predpokladam, ze tam bude vladnut znacny chaos.

podla mna je skoda, ze sa neplanuje urobit este kusok cesty a dotiahnut to az na cestu na limbach. potom by stacilo urobit kruhovy objazd na krizovatke limbaska bratislavska a podla mna by sa situacia na bratislavskej na par rokov zkludnila. takto to vlastne nic nevyriesi.

pekne je to vidna na google maps
http://tinyurl.com/o2otm
romanca
diskutujúci
 
Príspevky: 93
Založený: 03. Feb 2005 21:54

Odoslaťod Andrej » 17. Júl 2006 23:00

romanca napísal:andrej: v com spociva problem kruhoveho objazdu pri hypernove? normalne bude predsa sluzit dalej.


Nuz, taky maly kruhovy objazd uz dnes nestaci na vyse 20000 intenzity, bude ho treba nejak rozsirit/zväcsit. Poobede sa dnes pred nim pravidelne tvoria mensie zapchy, nechcem vediet, co tu bude o 5-10 rokov.

romanca napísal:ale ine som chcel, pre temu tohto kvazi obchvatu okolo tesca a dalej do sidlisk som sa tu uz s niekym pochytil. na poslednom mestskom zastupitelstve sa tejto teme venovalo dost casu. to co sa tam teraz stavia vedenie mesta nevnima ako nejaky kvazi obchvat ale ako budovanie komunikacie do buducej rozvijajucej sa casti mesta. ta cesta ide od kruhoveho objazdu pri tescu (mole, lidli alebo ako to volaju miestni pri SAHARE) a ma viest dalej k policajnej akademii, kde v buducnosti maju vzniknut nove obytne stvrte rozalka a este cosi. cestu stavia investor nakupnej zony sahara. na zastupitelstve sa most cez tamojsi potok na ulicu SNP (tento prave zabezpeci onu obchvatovost) oznacil ako "docasne riesenie", ktore tam v buducnosti nebude.

na tom zatupitelstve sa prave prejadnavalo povolenie odkladu dokoncenia tej stavby, nakolko sa investor povodne zaviazal to odovzdat do 30.6. ale nestihol to a tak poziadal o predlzenie terminu do 15.10. bolo to dost smiesne nakolko mu mesto mohlo vyrubit zmluvnu pokutu 5 milionov ale nejak to napokon ukecal a pokutu nedostal len dostal podmienku dobudovat zvlastny odbocovaci pruh na tento most. inak sa tam riesili parametre tej cesty, od kruhoveho objazdu to je vraj ceste 2+2 odstavne pruhy ale potom sa to niekde zuzi na obycajne 2 pruhy a potom sa to zase rozsiri o ten odbocovaci na most cez potok na ulicu SNP..


Vidim, ze mas lepsie informacie, ako ja. Inak, nevies, ci sa bude ten most cez potok na ulicu SNP aj nejako upravovat? Lebo dodnes na nom nie je vidiet ziadna stavebna cinnost, a na premavku sa mi zda priuzky.

romanca napísal:ja sa necudujem primatorovi, ze o tom kvazi obchvate moc nehovori, predsa len sa tam prudko zvysi pocet aut (uz dnes si to miestni ako napriklad ja v spicke obchadzaju po tejto ulici ale pre neexistujuci most sa musi odbocit a ist okolo plavarne a vyjst na bratislavsku cestu, v beznej spicke to usetri dobrych 10 minut). ked tam ten most bude, sa to stane este popularnejsie. ludia ale nebudu v smere do bratislavy vychadzat na bratislavsku na kruhovy objazd ale az na konci tej nakupnej zony okolo benzinovej pumpy avanti. predpokladam, ze tam bude vladnut znacny chaos.

podla mna je skoda, ze sa neplanuje urobit este kusok cesty a dotiahnut to az na cestu na limbach. potom by stacilo urobit kruhovy objazd na krizovatke limbaska bratislavska a podla mna by sa situacia na bratislavskej na par rokov zkludnila. takto to vlastne nic nevyriesi.


To naozaj bude vyustenie az za pumpou Avanti a nie na kruhaci? Mohol by si zverejnit nejaky nakres, aspon priblizny? Dufam, ze potom od pumpy dobuduju pripajaci pruh dlhy az po stvorprudovku v Grinave, v tom pripade by sa situacia o dost zlepsila.
Andrej
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 608
Založený: 08. Feb 2005 16:57

Odoslaťod romanca » 18. Júl 2006 12:23

no to vyustenie bude planovane na kruhovy objazd ale kedze sa to da obist zozadu az k tej pumpe tak predpokladam, ze si to ludia budu skracovat az ku pumpe. ja predpokladam, ze ten most sa musi urobit nanovo, podla mna je dnes nepouzitelny. to predpokladam musi urobit investor. to mestske zastupitelstvo som si zapol neskoro a nevidel som zaciatok, ked akoze prezentovali cele to riesenie, toto som sa dozvedel az v ramci diskusie.
romanca
diskutujúci
 
Príspevky: 93
Založený: 03. Feb 2005 21:54

Odoslaťod romanca » 18. Júl 2006 12:27

este k tomu kruhovemu objazdu pri hypernove. nemyslim, ze by jeho rozsirenie nieco zmenilo, je tam jednoducho velka intenzita. do buducnosti ho zrejme odbremeni ten velky obchvat, ktory by mal ustit az v modre kralovej. on mal byt tusim povodne vacsi ale myslim ze tam bol problem s pozemkami.

v tomto roku je planovane vybudovanie kruhoveho objazdu v centre pezinku ale to sa netyka hlavneho tahu mestom. len neviem ci ho vybuduju, lebo ho mali stavat v lete a zatial ziadna velka stavebna cinnost sa na tej, inak mimoriadne nebezpcnej krizovatke nerysuje.
romanca
diskutujúci
 
Príspevky: 93
Založený: 03. Feb 2005 21:54

Odoslaťod Andrej » 18. Júl 2006 17:03

romanca napísal:v tomto roku je planovane vybudovanie kruhoveho objazdu v centre pezinku ale to sa netyka hlavneho tahu mestom. len neviem ci ho vybuduju, lebo ho mali stavat v lete a zatial ziadna velka stavebna cinnost sa na tej, inak mimoriadne nebezpcnej krizovatke nerysuje.


Ten kruhac sa uz buduje, bol tam problem s tym rožným domom, lebo ta 88 rocna pani co v nom byva ho nechce predat. Takze kruhac sa posunie o par metrov smerom k parku a uz od vcera buraju iny dom, ktory mu zavadzal. Navyse prebehol uz aj vyrub stromov. Takze dufajme, ze do konca roka bude hotovy :)
Andrej
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 608
Založený: 08. Feb 2005 16:57

Odoslaťod Dialniciar » 03. Aug 2006 18:00

Andrej napísal:
romanca napísal:v tomto roku je planovane vybudovanie kruhoveho objazdu v centre pezinku ale to sa netyka hlavneho tahu mestom. len neviem ci ho vybuduju, lebo ho mali stavat v lete a zatial ziadna velka stavebna cinnost sa na tej, inak mimoriadne nebezpcnej krizovatke nerysuje.


Ten kruhac sa uz buduje, bol tam problem s tym rožným domom, lebo ta 88 rocna pani co v nom byva ho nechce predat. Takze kruhac sa posunie o par metrov smerom k parku a uz od vcera buraju iny dom, ktory mu zavadzal. Navyse prebehol uz aj vyrub stromov. Takze dufajme, ze do konca roka bude hotovy :)


Doplňujúca otázka: Po výrube stromov sa pristúpilo aj k vysadeniu nových :?:

A ďakujem romancovi a Andrejovi za slušnú diskusiu plnú argumentov. :lol:
Dialniciar
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 304
Založený: 23. Jún 2005 19:16

Obchvat Pezinok a Vinosady

Odoslaťod davor » 06. Aug 2006 21:06

Chcel by som sa spytat ci neviete nahodou kade pojde obchvat okolo pezinka a vinosadov a kade pojdu pripoje. Dostala sa mi do usi informacia, ze pripoj na obchvat by vo vinosadoch mal ist po ceste na Hrubu Rolu a obchvat by mal ist nedaleko hrubej roli.
davor
nováčik
 
Príspevky: 1
Založený: 06. Aug 2006 21:01
Bydlisko: Bratislava

Re: Obchvat Pezinok a Vinosady

Odoslaťod Dialniciar » 07. Aug 2006 21:04

davor napísal:Chcel by som sa spytat ci neviete nahodou kade pojde obchvat okolo pezinka a vinosadov a kade pojdu pripoje. Dostala sa mi do usi informacia, ze pripoj na obchvat by vo vinosadoch mal ist po ceste na Hrubu Rolu a obchvat by mal ist nedaleko hrubej roli.


Podľa môjho názoru stále nie je schválená definitívna varianta/podoba trasy obchvatu. Nehovoriac o tom, že ani nie je jasné, kedy sa začne stavať a kto to zaplatí. Totiž väčšinou, keď mesto robí úpravy na svojich vnútorných komunikáciách, tzv. IV. triedy, tak to je jediné, čo sa robí v doprave v danom meste.
Dialniciar
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 304
Založený: 23. Jún 2005 19:16

Re: Obchvat Pezinok a Vinosady

Odoslaťod Andrej » 07. Aug 2006 22:49

Dy napísal:Podľa môjho názoru stále nie je schválená definitívna varianta/podoba trasy obchvatu. Nehovoriac o tom, že ani nie je jasné, kedy sa začne stavať a kto to zaplatí. Totiž väčšinou, keď mesto robí úpravy na svojich vnútorných komunikáciách, tzv. IV. triedy, tak to je jediné, čo sa robí v doprave v danom meste.


Mas pravdu, definitivna podoba este schvalena nie je, mapka, ktoru som dal do fotogalerie je iba nejaky predbezny navrh. Co je vsak horsie, nic nie je nanho pripravene, ani pozemky, ani uzemne rozhodnutie, stavebne povolenie... Takze aj keby zrazu prisli peniaze na obchvat, tak sa nebude stavat, lebo nie je pripraveny. Inak, v tychto dnoch, ked je uzavreta vyznamna krizovatka v centre mesta, na naplno prejavuje situacia, aka tu bude o par rokov, ak sa nezacne stavat obchvat - prejazd mestom trva v spicke aj 30-40 minut :shock:
Andrej
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 608
Založený: 08. Feb 2005 16:57

Re: Obchvat Pezinok a Vinosady

Odoslaťod Dialniciar » 07. Aug 2006 22:55

Andrej napísal:Mas pravdu, definitivna podoba este schvalena nie je, mapka, ktoru som dal do fotogalerie je iba nejaky predbezny navrh. Co je vsak horsie, nic nie je nanho pripravene, ani pozemky, ani uzemne rozhodnutie, stavebne povolenie... Takze aj keby zrazu prisli peniaze na obchvat, tak sa nebude stavat, lebo nie je pripraveny. Inak, v tychto dnoch, ked je uzavreta vyznamna krizovatka v centre mesta, na naplno prejavuje situacia, aka tu bude o par rokov, ak sa nezacne stavat obchvat - prejazd mestom trva v spicke aj 30-40 minut :shock:


1. Má mesto PK schválený nejaký nový územný plán :?:
2. Pozemky, to je chyba. Povolenia je zbytočné vybavovať, keď nie je jasné, kedy sa začne stavať.
3. Stavať by sa mohlo 5 rokov, takže ročne by bolo potrebné vyčleniť min. 200 mil. SKK. Toľko dáva dnes BA VÚC na opravy ciest ročne. Toto nie je cesta I. triedy, SSC tu nemá povinnosť ani len pomôcť a BA VÚC na to dnes nemá dosť zdrojov. Existujú však fondy EÚ, len zase to už je aj podpora vlády a tá je nasmerovaná niekde inde.
Dialniciar
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 304
Založený: 23. Jún 2005 19:16

PredchádzajúcaĎalšia

Naspäť na Cestná sieť

Kto je prítomný

Používatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 19 hostí.