Oblasť Záhoria TT VÚC - Senica a Skalica

sekcia venovaná cestnej sieti

Moderátor: Moderátori

Odoslaťod aquila » 29. Okt 2007 23:50

dialniciar praveze neriesi, lebo tovarenska je jednosmerka smerom na hurbanovu a z delphi sa nikdy nedostanu na holic .. musia ist stale po hlavnej ceste az po hlavnu krizovatku..

tato cesta by riesila nieco len ak by pokracovala dalej do arealu SH a cez most poza koloniu. vtedy by ta cesta vela riesila, ale takto to neriesi zhola nic..

najma tovarenska paradoxne aj napriek nazvu neni dimenzovana v oblasti okolo sportovych hal na takuto zataz ..
Obrázok používateľa
aquila
administrátor
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 577
Založený: 03. Feb 2005 18:08
Bydlisko: doma :)

Odoslaťod Dialniciar » 30. Okt 2007 00:09

aquila napísal:dialniciar praveze neriesi, lebo tovarenska je jednosmerka smerom na hurbanovu a z delphi sa nikdy nedostanu na holic .. musia ist stale po hlavnej ceste az po hlavnu krizovatku..

tato cesta by riesila nieco len ak by pokracovala dalej do arealu SH a cez most poza koloniu. vtedy by ta cesta vela riesila, ale takto to neriesi zhola nic..

najma tovarenska paradoxne aj napriek nazvu neni dimenzovana v oblasti okolo sportovych hal na takuto zataz ..


Aha. :o Ale nie je to tak ako píšeš na 100%. :wink: Je to jednosmená ulica od Hurbanovej v smere na Továrenskú. Podľa podrobnej mapy, čo mám pred sebou.

No tak to bude ale aj tak pre jeden smer a odľhačí sa tým zase min. niečo iné:

Od Holíča sa na križovatke často odbáča vpravo. A tým sa blokuje smer rovno, čo spôsobujú chodci, ale v praxi neexistencia odbáčacieho pruhu vpravo. Takže toto sa odstráni a tým klesnú kolóny na Hurbanovej ulici, ktoré sú tiež neúnosné ... takže to rieši dosť a za 12 mil. SKK je to ako zadarmo, až sa mi nechce tomu veriť. Lebo ja zas poznám stav cesty od križovatky so SH na tú elektráreň a pochybujem, že sa spraví nejaká súvislá výmena koberca a tiež pochybujem, že to je cesta stavaná na kamióny ... a ak tam nebude mať vjazd povolený aj kamión, je to skutočne o ničom ... ale to je škoda sa vyjadrovať.

A veru je tam aj športová hala, plaváreň a sauna podľa mapy. :idea:

Ja som si aj myslel, že v tom bude nejaká zrada, lebo v prípade SE to ani iné nemôže byť. Na papieri všetko krásne, ale prax otrasná. :idea: :roll:
Dialniciar
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 304
Založený: 23. Jún 2005 19:16

Odoslaťod aquila » 30. Okt 2007 00:24

ta cesta sa nikdy neopravovala, navyse to napojenie na priemyselnu nebude jednoduche, lebo tam su garaze a hlavne vyskove prevysenie asi 10 metrov.. je to sice realizovatelne ale nie za 12 milionov korun ..

plus ako som spominal, ta cast cesty na to nie je absolutne pripravena ..

plus sa tej oblasti hovori mala cina.. lebo ludia tadial obchadzaju na bicykloch a pesi hlavny tah ..
Obrázok používateľa
aquila
administrátor
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 577
Založený: 03. Feb 2005 18:08
Bydlisko: doma :)

Odoslaťod Dialniciar » 30. Okt 2007 10:54

Ja si aj tak myslím, že najprv sa mal realizovať most cez Štefánikovu ulicu alebo prípadne nová cesta s novým premostením cez areál SH od priemyselného parku cez plánované územie Hypernovy po TESCO a tam vybudovať kruhový objazd. Keby to pán primátor realizoval každý rok niečo súvisle, tak preinvestoval dodnes možno 70-80 mil. SKK, ale dopravná situácia v meste by bola oveľa lepšia. :idea:

aquila, myslím, že sa zhodneme ... docieli sa touto investíciou totiž ďalšie zhustenie dopravy na Hurbanovej a ešte sa zaťažia ďalšie ulice, ktoré na to nie sú ani stavané (úzka, slabé podložie) a sú tam objekty nevhodné pre vyššiu premávku.
Dialniciar
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 304
Založený: 23. Jún 2005 19:16

Odoslaťod Dialniciar » 31. Okt 2007 12:45

Trnavský kraj obnoví tretinu ciest :arrow:

http://www.dialnice.info/viewtopic.php?t=8319

Senica 340 miliónov, Skalica 81 miliónov

Krajskí poslanci ešte v máji tohto roku schválili koncepciu financovania, výstavby, rekonštrukcie a modernizácie ciest a mostov vo vlastníctve samosprávy. Vyplýva z nej, že najviac peňazí z miliardového úveru pôjde na cesty v okrese Senica. Obnoviť sa tu má 107 kilometrov ciest, most v Osuskom a pribudne kruhová križovatka v Šaštíne-Strážach. V okrese sa preinvestuje približne 340 miliónov, kým v susednom okrese Skalica len niečo vyše 80 miliónov korún.
Dialniciar
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 304
Založený: 23. Jún 2005 19:16

Odoslaťod Andrej » 31. Okt 2007 18:29

Dialniciar napísal:Senica 340 miliónov, Skalica 81 miliónov

Hm, tych 340 mil. Sk mi pride aj na nejaku väcsiu investiciu. Nebude sa prerabat cesta SE-MY? (pripadne nejaka ina?) Je tam zaratany aj ten ciastocny "obchvat" v Brezovej?
Andrej
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 608
Založený: 08. Feb 2005 16:57

Odoslaťod Dialniciar » 31. Okt 2007 18:37

Andrej napísal:
Dialniciar napísal:Senica 340 miliónov, Skalica 81 miliónov

Hm, tych 340 mil. Sk mi pride aj na nejaku väcsiu investiciu. Nebude sa prerabat cesta SE-MY? (pripadne nejaka ina?) Je tam zaratany aj ten ciastocny "obchvat" v Brezovej?


Ešte ten zoznam nie je úplný, predbiehal by som si situáciu. Ale aspoň čosi:

- kruhová križovatka v meste Šaštín-Stráže
- rozšírenie a úprava cesty Senica-Kunov (keďže v tomto roku sa obnovil celý povrch Kunov-Sobotište, je to značný posun na senickej strane v smere na MY)
- spolufinancovanie spolu s mestom vnútorný obchvat od TT na priemyselný park na Priemyselnú ulicu
- možno 1 kruhový objazd v Senici, ale to nie je ešte 100% isté
- množstvo opráv ciest od SE na každú stranu a veru tam je čo opravovať :twisted:

Senický okres má momentálne najhoršiu cestnú sieť v Trnavskom kraji. Aj nevyhovujúce cesty II. a III. triedy, aj v katastrofálnom stave je I/51 a aby toho nebolo málo, doprava v samotnej Senici kolabuje tiež. Tá suma tam ide oprávnene a ja si myslím, že je aj malá vzhľadom na rozsah ciest a ich stav. :idea:
Dialniciar
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 304
Založený: 23. Jún 2005 19:16

Mestský úrad v Senici informuje

Odoslaťod Dialniciar » 06. Nov 2007 19:34

Čiastočná uzávierka cesty

Mesto Senica oznamuje, že od 29. októbra do 10. decembra bude čiastočná uzávierka cesty I/51 v prieťahu mestom Senica z dôvodu rekonštrukcie existujúcej stykovej križovatky ciest I/51 Hurbanova ulica a II/500 Sotinská ulica na okružnú križovatku.

Premávka bude presmerovaná po voľnom jazdnom pruhu komunikácie, použitím prenosného dopravného značenia a cestnej svetelnej signalizácie. Úseky komunikácií budú riadne vyznačené dočasným dopravným značením, ktoré žiadame dodržiavať.

Za pochopenie a rešpektovanie dočasného dopravného značenia ďakujeme.

29.10.2007
Dialniciar
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 304
Založený: 23. Jún 2005 19:16

Odoslaťod Dialniciar » 15. Nov 2007 10:26

Presklená budova v Senici až s 12m hlbokými pilótami :arrow:

http://www.dialnice.info/viewtopic.php?t=8484

- táto budova ešte viac zahustí premávku na I/51 v meste Senica ... :twisted:
- 12 m pilóty sú tam nutné, lebo ide o nestabilné podložie, v minulosti tam boli močiare a aj sa vyvŕtala vysoko nekonzistentná hmota zo zeme
Dialniciar
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 304
Založený: 23. Jún 2005 19:16

Odoslaťod touran » 15. Nov 2007 12:24

aquila napísal:ta cesta sa nikdy neopravovala, navyse to napojenie na priemyselnu nebude jednoduche, lebo tam su garaze a hlavne vyskove prevysenie asi 10 metrov.. je to sice realizovatelne ale nie za 12 milionov korun ..

plus ako som spominal, ta cast cesty na to nie je absolutne pripravena ..

plus sa tej oblasti hovori mala cina.. lebo ludia tadial obchadzaju na bicykloch a pesi hlavny tah ..
Mne sa zda ze Aquila sedi na ministerstve dopr.,ked tak rozhadzuje milionmi. Ked je raz podpisana zmluva o dielo za 12 mil. tak aj pri necakanej situacii a naviseni ceny o 20% je to v pohode. Podla Vas cesta ktora neni pre kamiony neni cesta a nicomu nepomoze. Naco su potom miestne komunikacie? A uz vobec nechapem preco tato cesta zahusti premavku na Hurbanovej, ved z nej sa na Hurbanovu neda vojst iba naopak, Dialniciar? Neviem aky ludia tade obchadzaju hlavny tah.To je uplny nezmysel. "plus tam v zime znezi a v noci je tma "
touran
touran
návštevník
 
Príspevky: 16
Založený: 22. Nov 2006 12:38
Bydlisko: SE

Odoslaťod Dialniciar » 15. Nov 2007 12:42

touran napísal:Mne sa zda ze Aquila sedi na ministerstve dopr.,ked tak rozhadzuje milionmi. Ked je raz podpisana zmluva o dielo za 12 mil. tak aj pri necakanej situacii a naviseni ceny o 20% je to v pohode. Podla Vas cesta ktora neni pre kamiony neni cesta a nicomu nepomoze. Naco su potom miestne komunikacie? A uz vobec nechapem preco tato cesta zahusti premavku na Hurbanovej, ved z nej sa na Hurbanovu neda vojst iba naopak, Dialniciar? Neviem aky ludia tade obchadzaju hlavny tah.To je uplny nezmysel. "plus tam v zime znezi a v noci je tma "


Mne sa zase zdá, že ty sedíš na MsÚ v Senici a to, že kam ste sa dopracovali v cestnej premávke, to je hanba Záhoria. Nelogické kroky, doslova obchody typu, čím viac domov v centre mesta, tým lepšie a potom nariekanie na SSC. :!: :roll: Dnes prejazd mestom trvá 20 minút v špičke. To sa vám zdá normálne, Seničania :?: Predbehli ste už aj Trnavu. :o

A že nechápeš, prečo zahustí ešte viac premávku :?: No veď to je to, že vy tam v SE nechápete, ... a potom sa čudujete. :idea: :arrow:

1. Tam bude potrebné spomaliť, následne odbočiť. Nebude sa to tam dať spraviť "rýchlejšie" práve pre novú "kocku", čo sa tam postavila a tým sa priamo zablokuje hlavná križovatka, resp. menej áut sa dostane na zelenú, čo ešte viac bude tvoriť kolóny od Holíča.

2. Už dnes tam množstvo šoférov odbáča, len končia na kopci od SH, čo je mimo špičky super, ale cez špičku to nepomáha, lebo od SH ide prúd áut domov. A o tom, že cesta nie je stavaná na kamióny, to je jedna vec. Ale je tam autobusová stanica, plaváreň, športová hala a ešte naviac hlavný vstup do areálu SH, firma s 800 zamestnancami. Úzka cesta.

3. Ak cesta nebude aj pre kamióny - nie je efektívna práve preto, lebo kamióny budú naďalej blokovať križovatku, ak bude niektorý z nich odbáčať vpravo (prednosť majú chodci) a celá I/51 od Holíča v tej chvíli stojí. :!:

4. Cesta ani nemôže byť pre kamióny - ten tam nemá ako odbočiť. O únosnosti pomlčím. Ja nie som proti miestnym komunikáciám, ale sa mali najprv stavať od TT na nový priemyselný park.

5. Zruší sa už aj tých málo parkovacích miest pri bytovom dome.

6. Navýšenie, hoci aj o 20% neprekáža. :shock: :evil: :?: :arrow:

No veď práve z týchto dôvodov myslenia niektorých v meste, Senica prišla o slušný balík peňazí, ktoré musela vrátiť EÚ na priemyselný park, pre ostatných išlo o cca. 200 mil. SKK a plné toho boli všetky médiá. Hlavne, že priatelia primátora si prišli na svoje a ulovili pár budov pre seba a za EÚ peniaze sa tam zlepšila infraštruktúra. :!:

touran a požiadam Ťa, aby si sa nevyjadroval ironicky. :!:
Dialniciar
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 304
Založený: 23. Jún 2005 19:16

Odoslaťod touran » 15. Nov 2007 20:12

Ja nemam s MsU, ani s inimi okresnimi a štatnimi organizaciami nič spoločné. Doprava v SE ma strasne hneva a o primatorovi a jeho podriadenych si myslim asi to co ty.
1.-1 Až sa ta cesta dokončí, nebude tam odbačat o nič viac,ani menej aut ako teraz, takze 1/51ostava po starom.
2.-2 Suhlasim.

3.-3Bod 3 a 4 sa navzajom vylučuju.
5.-5 Neni dovod, aby sa rušilo parkovanie v jednosmernej ulici.
6.-6 Samozrejme že zbytočne navišovanie prekaža, ale tym som chcel reagovat na "aquila", ked tu pisal že za 12 mil. sa to neda.


Pači sa mi, ako tu hadžete desiatkami mil. Už som tu raz pisal a musim to zopakovat : Vobec sa nečudujem že jedna z najchudobnejšich krajin v EU stavia najdrahšie dialnice .

Budme objektivny,primator je sice slabučky, ale nie všetko čo sa v meste spravy je nanič.
touran
touran
návštevník
 
Príspevky: 16
Založený: 22. Nov 2006 12:38
Bydlisko: SE

Odoslaťod Dialniciar » 15. Nov 2007 22:09

Ale ale, touran, stručné "vylučuje sa" bez argumentácie :?: Trošku slabé, nemyslíš :?: A vôbec, poďme pekne po poriadku. :arrow:

touran napísal:1.-1 Až sa ta cesta dokončí, nebude tam odbačat o nič viac,ani menej aut ako teraz, takze 1/51ostava po starom.


Mýliš sa. Logicky je náročné vyjsť z kopca od SH, lebo tam sú v špičke kolóny stojace až po križovatku, ale pri predajni "automoto" oproti novej investícií Kord už je ľahké odbočiť. Inak by sa totiž ani nerobila táto investícia, o ktorej sa bavíme. A ak si myslíš, že áno, tak potom je aj tých 12 mil. SKK "tunel". To si tu zásadne protirečíš. :wink:

touran napísal:3.-3Bod 3 a 4 sa navzajom vylučuju.


A čím sa vylučujú prepánajána :?:

- bod 3 uvažuje nad tým, či aj kamióny tam budú môcť ísť
- bod 4 len zdôrazňuje, že vjazd pre kamióny tam nie je z praktických možností možný (zablokovala by sa celá premávka v smere na križovatku od Holíča), ale na druhú stranu, slovenské cesty nie sú stavané na dopravu pre kamióny a zvládajú ju, i keď ja osobne si myslím, že to pre kamióny stavané nebude a ani otvorené :arrow: v takom prípade však tá investícia prakticky nič nerieši a dať za to 12 mil. SKK je priveľa na to, že si pár áut denne skráti cestu a nebude to hlavne poznať, lebo motorizácia sa stupňuje rýchlejšie, než by si si myslel
- nabudúce prosím aj uveď, čo sa čím vylučuje, lebo na to nemáš ísť proti mne týmito laickými názormi a pohľadmi, ja mám za sebou dlhú teóriu, ešte dlhšiu prax a okrem toho Záhorie, vrátane Senice poznám, i keď nepoznám niekedy jej nové zámery

touran napísal:5.-5 Neni dovod, aby sa rušilo parkovanie v jednosmernej ulici.


Ak tam budú vpustené kamióny, tak áno. A keďže to na 100% vyvrátiť nemôžeme, tak ja s tým v rámci komplexného pohľadu rátam.

touran napísal:6.-6 Samozrejme že zbytočne navišovanie prekaža, ale tym som chcel reagovat na "aquila", ked tu pisal že za 12 mil. sa to neda.


Ja sa tiež niekedy s aquilom nezhodnem. Osobne si myslím, že je reálne za 12 mil. SKK spraviť čisto novú spojku ulíc Továrenská, okolo toho činžiaka na križovatku. Ale v článku sa píše o oprave Továrenskej a samozrejme dá sa opraviť za 500 tis. Sk každá jama, ale o rok ich tam bude násobne viacej, ja tú cestu poznám a tá potrebuje súvislý nový koberec. A to by stálo milióny. Ďalšie milióny bez DPH. Treba napísať, čo čím myslíš, lebo potom vznikajú nedorozumenia. A navyše, my sme sa s aquilom bavili o tom, že logicky tu treba nový povrch, novú cestu a to sa za 12 mil. Sk spraviť nedá + sme sa zhodli na neefektívnom riešení. Proti tomu môžeš mať námietky, ale každý čo Senicou prechádza, si spraví svoj názor, že z roka na rok je to horšie a horšie ...

touran napísal:Pači sa mi, ako tu hadžete desiatkami mil. Už som tu raz pisal a musim to zopakovat : Vobec sa nečudujem že jedna z najchudobnejšich krajin v EU stavia najdrahšie dialnice .


Ja dokonca hádžem vo svojom živote miliardami. Čítam o desiatkach mld. EUR. A čo akože :?: Aj minister financií má len na Slovensku stovky mld. SKK a myslíš si, že každú korunu ustráži :?:

A áno hádžem číslami, lebo ich poznám a dokážem ich aj odhadnúť. Nie presne, ale viem, čo stojí výmena vozovky, čo zremixovaná vrstva, čo zaliatie výtlku. A tak aj viem, že za 12 mil. SKK sa toho veľa nespraví. A ak hovoríš, že áno, fajn - maj si svoj názor. Nakoniec, ty si tam platíš dane, nie ja. Len sa potom nesťažuj. Toto totiž slúži na to, že sa tam využije priestor popri ceste a postaví sa tam 1-2 nové polyf. objekty, lebo tam je ešte kde, len sa tam nedá dobre dostať a je to slepá ulica.

touran napísal:Budme objektivny,primator je sice slabučky, ale nie všetko čo sa v meste spravy je nanič.


V čom je slabučký :?:

Všetko zlé nie je, ale v doprave je to katastrofa. Aj cestná, aj verejná (MHD). Ešte vám aj vlaky zoškrtali, takže vám chýba lobbing. Do r. 2010 sa cestný obchvat ani stavať nezačne. Mesto má už celkom slušné rastúce dlhy ... a po 200 mil. SKK dotácii na priem. park. Ktorá ZŠ je kompletne opravená ? Máte 4 ZŠ. V Skalici sú 3 a 1 prešla kompletnou rekonštrukciou za 40 mil. SKK. Zateplenie, nové okná, nové podlahy, ... tento rok sa našli financie na jej telocvičňu a kuchyňu. Je úplne hotová a našli sa financie aj na tie ďalšie dve. Postrehol som opravy chodníkov a ciest v Senici, išlo o výtlky. Je to pekné, ale chcelo by to robiť viacej takýchto opráv, chodníky sú v katastrofálnom stave a to vrátane centra. Prepadnuté do trávnikov na sídliskách, do cesty na Kolónii. Ďalšia vec je parkovanie - akútny problém už všade. Big problem je odpad, robia sa vám čierne skládky (Kolónia, Čáčov, plné sú odpadkové koše v centre mesta zo dňa na deň). Oceňujem zlepšenie zdravotných služieb pre občanov mesta. O kultúrnom živote pomlčím, akurát, že máte množstvo miest, kam sa dá ísť pozrieť fotky, obrazy, predstavenia. Ale to je aj v Skalici. Stav verejného osvetlenia - žiadne nové lampy na celých uliciach, mnohé nesvietia. Stav verejnej zelene - polámané haluze na stromoch, málo nových úprav po parkoch, slabá údržba trávy cez leto. Množstvo popadaného lístia úplne všade. Čo oceňujem je separovacia linka a zberný dvor odpadu a aj snaha riešiť bezdomovcov. Vcelku slušná mestská polícia a kamerový systém aj efektné auto.

Nedá mi, len na popísanie stavu primátora: Kunov, kultúrny dom, prejednávanie kanalizácie. Trošku zdvihnutý hlas občanov, že jedna ulica kanalizáciu mesta nechce a už sa volali mestskí policajti na posilu, lebo primátor sa bál mestskej vzbury. :D Pričom ešte pred 5-6 rokami to bol človek, ktorý všetko rád ochotne aj viacej krát zopakoval, mal pevné nervy a občana si vážil. Toľko môj pohľad.
Dialniciar
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 304
Založený: 23. Jún 2005 19:16

Odoslaťod touran » 16. Nov 2007 11:21

Odbačanie doprava je jednoduche a rychle tak pri starom kine ako bude aj pri automoto.Neviem prečo by niekto obchadzal križovatku okolo plavarne a potom na križovatke pri st kine(to je ta pri SH na kopci) by chcel odbočit do lava znovu na križovatku ????

Mysliš si že vodiči kamionou su debili a budu sa pchat do uzkej ulice kde je každy manever obtiažny a obtiažny je a bude aj odbočovanie na kopci a tiež pri automoto. Ja si to nemyslim.Tadial ziadny kamion nepojde,možno nejaky zufalec.Niekedy dlha teoria nestači,stači rozmyšlat.

Že čitaš o miliardach ma vobec neprekvapuje prave naopak.Stale mame tie najdrahšie dialnice v EU: Ktovie prečo?

A tie tvoje vyhadovačky,čo je v Skalici a čo je v Senici??? To sem nepatry. Tymto si sklzol z urovne dlhodobeho teoretickeho uradnika na uroven žiaka tej vynovenej Zš. Myslim že každe mesto ma rovnake problemy ,či s odpadom,parkami......... Problemy sa zvacsuju velkostou mesta.


Ty neprimaš iny argument ako svoj,si panovačny
touran
touran
návštevník
 
Príspevky: 16
Založený: 22. Nov 2006 12:38
Bydlisko: SE

Odoslaťod Dialniciar » 16. Nov 2007 17:20

Na Záhorí mali cestári starosti so závejmi :arrow:

http://www.dialnice.info/viewtopic.php?t=8529

Skalický Max otvoril brány. Obchodno-zábavné centrum na Záhorí je v poradí šiestym pod touto značkou. :arrow:

http://www.dialnice.info/viewtopic.php?t=8526
Dialniciar
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 304
Založený: 23. Jún 2005 19:16

Odoslaťod Dialniciar » 16. Nov 2007 17:23

Senický priemyselný park dobuduje český investor :arrow:

http://www.dialnice.info/viewtopic.php?t=8530

V Meste Senica sa v sobotu bude meniť kryt vozovky :arrow:

http://www.dialnice.info/viewtopic.php?t=8531
Dialniciar
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 304
Založený: 23. Jún 2005 19:16

Odoslaťod Dialniciar » 16. Nov 2007 17:33

touran napísal:Odbačanie doprava je jednoduche a rychle tak pri starom kine ako bude aj pri automoto.Neviem prečo by niekto obchadzal križovatku okolo plavarne a potom na križovatke pri st kine(to je ta pri SH na kopci) by chcel odbočit do lava znovu na križovatku ????

Mysliš si že vodiči kamionou su debili a budu sa pchat do uzkej ulice kde je každy manever obtiažny a obtiažny je a bude aj odbočovanie na kopci a tiež pri automoto. Ja si to nemyslim.Tadial ziadny kamion nepojde,možno nejaky zufalec.Niekedy dlha teoria nestači,stači rozmyšlat.

Že čitaš o miliardach ma vobec neprekvapuje prave naopak.Stale mame tie najdrahšie dialnice v EU: Ktovie prečo?

A tie tvoje vyhadovačky,čo je v Skalici a čo je v Senici??? To sem nepatry. Tymto si sklzol z urovne dlhodobeho teoretickeho uradnika na uroven žiaka tej vynovenej Zš. Myslim že každe mesto ma rovnake problemy ,či s odpadom,parkami......... Problemy sa zvacsuju velkostou mesta.


Ty neprimaš iny argument ako svoj,si panovačny


Neviem, kto je tu panovačný, neviem, či ja som povedal, že aquila sedí na MDPT, ako keby aj ano, neviem, čo teba do toho. :wink:

Odbáčanie vpravo je jednoduché len za predpokladu, že niekto neodbáča vľavo, inak by tam neboli kolóny až po vjazd do SH. Ja nie som sprostý, tak ma tu nepresviedčaj o niečom, čo nie je. Odbočiť by chcel preto, lebo ide napr. do "kravína", veľa Seničanov to tak robí. :idea:

Ak niekedy netreba dlhú teóriu, ale treba rozmýšľať, tak prečo je doprava v Senici taká, aká je ? Hm ?

Slovensko nemá najdrahšie diaľnice v Európe. Ešte drahšie sú vo Veľkej Británii (2,5 mld. SKK na 1 km) a v ČR (650 mil. CZK na 1 km). A hlavne sú tie porovnania na nič, lebo každý porovnáva niečo iné. Slovensko kompletné náklady, už aj s výkupom pozemkov, čo zase Rakúsko napr. nerobí. Takých múdrych ako ty mám najradšej. :wink:

Skalica má 15.000 obyvateľov, Senica 22.000. Skalica má hlavne cestný obchvat, Senica nie. A prečo by to sem nepatrilo ? Ak ťa to trápi, ja som sa do Skalice len nasťahoval v r. 1993, nie som odtiaľ. :wink: A že si vybavila eurofondy na prerobenie celého centra, to je ich + neviem, čo ti na tom prekáža ? Že by to bola závisť ? Lebo to sa hovorí, že tieto 2 mestá len súperia medzi sebou. Ale ja chodím po Senici a množstvo Seničanov rozpráva o tom, že v Skalici je to celkovo lepšie. Problémy s odpadom - miestni podnikatelia vám hádžu smetie tam, kam nemajú. To je chyba samosprávy bez ohľadu na veľkosť mesta. Každé mesto má rovnaké problémy, ibaže každé v inom rozsahu a vôbec pritom nezáleží na počte obyvateľov, ale záleží hlavne od schopnosti samosprávy a následne od hospodárskeho výkonu.

touran, ty iba kopeš okolo seba a si to práveže ty, čo nevidíš, lebo zrejme vidieť nechceš. Ak nemáš argumenty, aspoň sa tu nestrápňuj. :wink:
Dialniciar
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 304
Založený: 23. Jún 2005 19:16

Odoslaťod touran » 16. Nov 2007 22:10

kto tu kedy hovoril ža Aquila niekde sedi ? A nezauima ma ani kde sediš alebo stoiš ty,pe ma potom velke prd.
Rakuska čast dialnice od BA k dialnici Vieden-Budapest stala v prepocte 260 mil/km a su tam zahrnute aj vydaje na vykup pozemkou v hodnote 1 miliardy Sk.
Mne že prekažaju eurofondy v Skalici ?? Kde na tieto sprostosti chodiš ? Ja som zahorak od narodenia a narozdiel od Teba som rad ked sa rozvijaju vsetky mesta na Zahory + Myjava. Nikdy!!-som tu neutočil na Skalicu ani ine mesto a ani som to nemal vo svojich prispevkoch v umysle. Ak ano ukaz kde, v opačnom pripade su to len tvoje chore vymysle.
A to by ma teda zaujimalo kam hadžu miestny podnikatelia odpad ? A ktory ?
touran
touran
návštevník
 
Príspevky: 16
Založený: 22. Nov 2006 12:38
Bydlisko: SE

Odoslaťod Dialniciar » 16. Nov 2007 22:25

touran napísal:kto tu kedy hovoril ža Aquila niekde sedi ? A nezauima ma ani kde sediš alebo stoiš ty,pe ma potom velke prd.
Rakuska čast dialnice od BA k dialnici Vieden-Budapest stala v prepocte 260 mil/km a su tam zahrnute aj vydaje na vykup pozemkou v hodnote 1 miliardy Sk.
Mne že prekažaju eurofondy v Skalici ?? Kde na tieto sprostosti chodiš ? Ja som zahorak od narodenia a narozdiel od Teba som rad ked sa rozvijaju vsetky mesta na Zahory + Myjava. Nikdy!!-som tu neutočil na Skalicu ani ine mesto a ani som to nemal vo svojich prispevkoch v umysle. Ak ano ukaz kde, v opačnom pripade su to len tvoje chore vymysle.
A to by ma teda zaujimalo kam hadžu miestny podnikatelia odpad ? A ktory ?


Upozorňujem Ťa, touran, aby si sa krotil, alebo si nájdi iné fórum na diskutovanie. Tento Tvoj tón ja tu tolerovať nebudem, tak ako ho netolerujem iným, čo sa tu mienia hádať. Na toto Ťa upozorňujem ako sekčný moderátor fóra. A teraz pár príkladov:

Št Nov 15, 2007 12:24
touran napísal:Mne sa zda ze Aquila sedi na ministerstve dopr.,ked tak rozhadzuje milionmi.


Tvrdil si to teda ty. :!:

Nie, do rakúskej diaľnice neboli zarátané ani všetky pozemky, ani hodnota projektu, ani vyvolané investície, čo boli prekládky inžinierskych sietí a je to diaľnica na rovine, musím ťa upozorniť, že taká cena sa dosahuje aj na Slovensku a nehovorí nič o priemernej cene diaľnice. Ale to by si si musel toto fórum aj začať čítať a nie si tu vyskakovať v jednej téme o meste Senica. A potom by si aj zistil, že ja sám som k cenám diaľnic kritický.

Pi Nov 16, 2007 11:21
touran napísal:A tie tvoje vyhadovačky,čo je v Skalici a čo je v Senici??? To sem nepatry. Tymto si sklzol z urovne dlhodobeho teoretickeho uradnika na uroven žiaka tej vynovenej Zš.


Teda znovu si to napísal jasne ty. A ja som neuviedol, že máš niečo proti eurofondom, ale zjavne máš veľa proti Skalici. A upozorňujem Ťa touran - ešte jedna narážka, osobná narážka a celý príspevok presuniem do sekcie trash (kôš). Tu si nepomôžeš takouto diskusiou, toto nie je diskusia nejakých novín. Potom sa hnevaj sám na seba. Tu sa očakáva konštruktívna diskusia.

Tak sám primátor mesta Senica + členovia mestského zastupiteľstva hovoria o tom, že na čiernu skládku na Kolónii a v Čáčove vozí odpad miestne "podnikateľstvo" a je tam slabá kontrola. To isté robia niektoré obchody a sypú kancelársky odpad do malých smetných košov na uliciach mesta. Ale nechápem, že mňa tu ideš "okrikovať", pričom toto je realita mesta a ty ju nepoznáš.

touran - ešte jeden príspevok ako ten posledný a bude presunutý do koša celý ako je. Mal som to spraviť už s týmto, ale dal som ti šancu. :!:
Dialniciar
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 304
Založený: 23. Jún 2005 19:16

Odoslaťod Dialniciar » 29. Nov 2007 11:13

Skalica: Kto môže, svetelnú signalizáciu ignoruje :arrow:

http://www.dialnice.info/viewtopic.php?t=8667

... obchvat Skalice ešte čaká na pár detailov, mal sa dokončiť tento rok, no termín sa posunul na r. 2008 ...
Dialniciar
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 304
Založený: 23. Jún 2005 19:16

R. 2007-2009 vojdú do histórie trnavského kraja a jeho ciest

Odoslaťod Dialniciar » 06. Dec 2007 20:33

Obnova ciest II. a III. triedy v okrese Senica

- z úveru od Dexia banky sa obnovi 108 km ciest v hodnote 340,6 mil. SKK
- z bežných výdavkov kraja sa obnovi 34 km ciest v hodnote 70,3 mil. SKK

Na obnovu ciest v okrese Senica smeruje najviac financií z celkového balíka 1,6 mld. SKK, nakoľko stav ciest II. a III. triedy v tomto okrese je najhorší v rámci celého kraja. Je tu aj niekoľko veľkých projektov, ktoré mal realizovať ešte štát ako napríklad:

- II/500, Senica-Kunov, dĺžka 1,3 km, kde sa cesta rozšíri, postaví sa časť novej, oporný múr, aby zastavil zosun svahu (pole) a náklady sú tu 80 mil. SKK
- II/500, Sobotište prieťah, dĺžka 0,65 km, náklady 25 mil. SKK
- II/501, most Osuské, náklady 25 mil. SKK, na moste sa zvýši kapacita pre nákladnú dopravu
- v meste Šaštín-Stráže sa postaví kruhový objazd
- celkovo sa opravia v tomto okrese desiatky úsekov ciest, z ktorých mnohé sa neopravovali aj viac ako 30 rokov a maximálne sa plátali

Obnova ciest II. a III. triedy v okrese Skalica

- z úveru od Dexia banky sa obnovi 40 km ciest v hodnote 81 mil. SKK
- z bežných výdavkov kraja sa obnovi 23 km ciest v hodnote 46 mil. SKK
- z eurofondov sa obnoví most pri obci Brodské v hodnote 120 mil. SKK

Chakteristika cestnej siete v tejto oblasti:

Okres Senica

- spolu 97 km ciest II. triedy, z toho 4,6 km je v havarijnom stave a 13 km je v nevyhovujúcom stave
- spolu 157 km ciest III. triedy, z toho 12,5 km je v havarijnom stave a 23 km je v nevyhovujúcom stave

Okres Skalica

- spolu 24 km ciest II. triedy, z toho 2,6 km je v havarijnom stave a 3,3 km je v nevyhovujúcom stave
- spolu 79 km ciest III. triedy, z toho 8,3 km je v havarijnom stave a 1,7 km je v nevyhovujúcom stave

Zdroj: TT VÚC, na odkazoch je všetko detailne rozpísané

http://www.trnava-vuc.sk/dok_a_vyz/2007 ... _tab.1.xls
http://www.trnava-vuc.sk/dok_a_vyz/2007 ... I_cast.doc
Dialniciar
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 304
Založený: 23. Jún 2005 19:16

Odoslaťod Dialniciar » 06. Dec 2007 21:17

Zmena trás liniek MHD

Upozorňujeme cestujúcu verejnosť, že od 9. decembra prichádzajú do platnosti nové cestovné poriadky MHD. Najväčšou zmenou je rozdelenie linky č. 2 na dve samostatné linky, čím príde k sprehľadneniu vedenia trás jednotlivých liniek MHD. Všetky spoje linky č. 3 premávajú do/z Čáčova.

Trasy liniek MHD sú nasledovné:

Linka č. 1: Železničná stanica - Dlhá ul. - Autobusové stanovište - (Poliklinika) - Štefánikova ul. - Kunov,

Linka č. 2: Sotina - Poliklinika - Autobusové stanovište - Hviezdoslavova ul. - Železničná stanica,

Linka č. 3: Sotina - Poliklinika - Autobusové stanovište - Čáčov - Železničná stanica.

Úpravy cestovných poriadkov súvisia najmä so zmenami časových polôh vlakov. Vzhľadom na zrušenie vlaku do Trnavy o 10.59 hod., bol zrušený spoj vedený k tomuto vlaku a namiesto neho bol zavedený nový spoj, ktorý zabezpečí odvoz cestujúcich zo Sotinej (najmä z polikliniky) cez autobusové stanovište do Čáčova a tiež v opačnom smere z Čáčova do polikliniky v predpoludňajších hodinách.

Prípadné rozšírenie trás MHD bude možné až po dobudovaní plánovaných komunikácií a je tiež závislé od možností rozpočtu mesta.

Zdroj: http://www.senica.sk/?page=article&aid=659
Dialniciar
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 304
Založený: 23. Jún 2005 19:16

Zhrnutie - môj názor

Odoslaťod Dialniciar » 18. Dec 2007 23:44

Mesto Skalica končí s prebytkom takmer 37 miliónov korún :arrow:

http://www.dialnice.info/viewtopic.php?t=8858

- mesto má dlhodobo prebytkové rozpočty a veľmi nízky úver, pri poslednej povodni mesto finančne pomohlo mestu Senica
- celé centrum je kompletne obnovené podľa plánu (320 mil. SKK)
- teraz sa začalo s obnovou 16 historických pamiatok (6 už je)
- stále je tu cca. 15.000 obyvateľov, lebo viac nemalo kde bývať
- stavia sa 256 bytových jednotiek vo vyšších domoch, nie panelákoch (z nich 80 už sa odovzdalo, ale v r. 2008 sa ďalších 70 začne)
- realizuje sa rozsiahly projekt výstavby rodinných domov v hodnote 650 mil. SKK (developer už realizuje základnú infraštruktúru)
- mesto disponuje obchodmi: Billa, Lidl, Euronics, Max, Tesco, Nay, ...
- mesto má obchvat cesty II. triedy, 2 kruhové objazdy, spomaľovací ostrovček, ďalší kruhový objazd sa postaví v r. 2008 ako aj nová cesta ako skratka od nákupnej zóny na obchvat a popri skratke sa rozšíri časť priemyselnej zóny so zameraním výroby na high tech
- v r. 2008 sa začnú budovať desiatky km cyklotrás a aquapark (blízko športovej zóny mesta), okrem toho sa podporí mládež pomocou nových multifunkčných športových ihrísk
- v rámci Baťovho kanálu sa k nemu postaví nová 3 km asfaltová cesta v r. 2008 z eurofondov (to píšem pre tých, čo šírili, že keď sa to nestihlo do otvorenia prístavu, že sa to už nespraví - nie je to pravda)
- TT VÚC opraví kompletný 4 km úsek Skalica - Zlatnícka Dolina (rekreačné centrum v horách s horským kúpaliskom, cyklotrasami, lesnými chodníkami, novou kolibou)
- v samotnom meste sa komplexne obnovia 2 parky (4 už sú, 6 sa plánuje v r. 2009-2010)
- mesto si v r. 2007 konečne "vydupalo", že motorový vlak Kúty-Holíč-Skalica už v Holíči nestojí a existuje aj priama linka do Skalice
- mesto Skalica v r. 2008 opraví v rámci súvislej pokládky vozovky 4 ulice, resp. 8,5 km miestnych ciest a na sídliskách sa postaví ďalších 90 parkovacích miest (na úkor rozsiahlych trávnatých plôch)
- parkovanie v celom meste je naďalej zadarmo

Jeden z najväčších europrojektov pripravovaných v rámci mesta je obnova lámp v hodnote 200 mil. SKK (od EÚ) + spolufinancovanie, pričom zámerom je projekt spustiť po r. 2010. Lampy v centre mesta sa kompletne obnovili.

Mesto Skalica má tiež plnohodnotný zberný dvor, v r. 2008 sa posilní separovacia linka. V r. 2008 sa tiež plánuje obnoviť všetky nerovnosti na cestách vo v skalických vinohradoch (iná kapitola ako doprava) v rámci zlepšenia ŽP.

Starší občania majú naďalej rad výhod:

- cestovanie v MHD majú občania v dôchodku (nie že až po 70 rokoch ako v iných mestách) zadarmo
- nižšie dane z nehnuteľnosti a iných pozemkov
- poplatok za odpad 400 SKK (ostatní 600 SKK)

V r. 2008 sa v Skalici plánuje posilniť bezpečnosť mesta. Približne 1 mil. SKK bude smerovať na nákup ďalších 4 kamier. Stále sa zvažuje nákup ďalšieho policajného auta. V r. 2007 sa zaviedli 4 hliadky, ktoré chodia pešo. Auto sa používa hlavne v noci. Auto je biele, značky Škoda Fabia Combi so znakom mesta Skalica a jasným nápisom Mestská polícia bez výstražnej svetelnej signalizácie. Možnosť umiestnenia na strechu je však maják (vo výnimočných prípadoch sa realizuje). Kamery dnes pokrávajú celé centrum (niektoré miesta viacerými kamerami), zostávajú však medzery v problémových častiach (priemyselná zóna, autobusová stanica, železničná stanica, sídliská). V meste sa do r. 2010 plánuje osadiť ešte 10-15 kamier (podľa finančnej situácie). Hlavne v r. 2008 sa zbor mestskej polície rozšíri o dvoch členov.

V r. 2008-2010 chce mesto Skalica majetkovo ovládnuť postupne Skalickú nemocnicu. Je to najlepšie hospodáriaca nemocnica v TT VÚC a mesto Skalica by chcelo investovať desiatky mil. SKK do jednotlivých pavilónov, parkov a chcelo by nemocnicu viac včleniť do mesta samotného. Časť cez eurofondy, časť z úverov a časť aj samotné z vlastného rozpočtu.

Osobne si myslím (a potvrdzuje to každý návštevník mesta a veľa Záhorákov), že motto, ktoré si dal primátor Chovanec "Skalica, viac ako mesto", sa začína skutočne napĺňať. Ja len pripomínam, že súčasný primátor je tu 3. volebné obdobie a v posledných voľbách v r. 2006 kandidoval na post primátora ako jediný. Okrem iného pravidelne sa vzdáva niektorých finančných výhod (odmeny, časť platu) v prospech chudobnejších alebo v prospech mladých rodín.

Skalica prišla o súd, prokuratúru aj policajné riaditeľstvo. I keď je finančne silnejšia ako susedné mesto Senica. Najväčšia spoločnosť je INA s počtom zamestnancov asi 2.700, známe sú tiež spoločnosti Protherm či Grafobal. V meste sa nachádzajú ČS Shell a Slovnaft. Perlička: istý obyvateľ Skalice má vplyv v TV JOJ, je to zároveň najbohatší obyvateľ Skalice (rozsiahly ranč, do BA nejazdí, ale lieta vtuľníkom, aby sa vyhol zápcham).

Skalica je síce malé mestečko, napriek tomu je tu súkromná vysoká škola www.sevs.sk so zameraním na životné prostredie a medzinárodné vzťahy, čím mesto prežíva od pondelka do soboty skutočne boom v návštevnosti a v r. 2007 to silno pocítili miestni podnikatelia, hlavne v oblasti služieb. Poznať to na ich nových investíciách a vrcholom je investícia 3* hotela Sv. Michal nový 4* hotel Patriot kongresového typu 10 min. od centra mesta.

Menší obrazový prehľad mesta, pri fotkách je presný popis:

Centrum mesta
Centrum mesta
Centrum mesta
Farský kostol sv. Michala Archanjela
Centrálny kruhový objazd
Kruhový objazd pri nákupnej zóne a ČS Slovnaft
ČS Shell
Obchvat mesta v jeho priemyselnej zóne
Obchvat, smer Česká republika

Skaličanom týmto prajem krásne sviatky. 8)
Dialniciar
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 304
Založený: 23. Jún 2005 19:16

Cesta III. triedy III/051008 v skalickom okrese

Odoslaťod Dialniciar » 19. Dec 2007 17:42

Tento úsek cesty sa opraví v r. 2008-2009 až po obec (bližší popis je pri fotke):

http://www.dialnice.info/album_page.php?pic_id=3123

Tento úsek sa opraví celý v r. 2008-2009:

http://www.dialnice.info/album_page.php?pic_id=3125
http://www.dialnice.info/album_page.php?pic_id=3126

- obnovia sa priekopy
- spevní sa krajnica
- položí sa nová vozovka a opravia sa systémové poruchy cesty
Dialniciar
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 304
Založený: 23. Jún 2005 19:16

Odoslaťod touran » 23. Dec 2007 08:19

Mesto Senica podpísalo zmluvu s Ministerstvom hospodárstva SR na sumu 49 mil. Sk ako štátnu dotáciu na financovanie dopravnej infraštruktúry súvisiacej s regionálnym rozvojom. Finančné prostriedky budú použité na výstavbu ciest v priemyselnej zóne.
touran
touran
návštevník
 
Príspevky: 16
Založený: 22. Nov 2006 12:38
Bydlisko: SE

PredchádzajúcaĎalšia

Naspäť na Cestná sieť

Kto je prítomný

Používatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 32 hostí.