II/520 - preložka cesty Nová Bystrica-Oravská Lesná

sekcia venovaná cestnej sieti

Moderátor: Moderátori

Odoslaťod Dialniciar » 05. Sep 2009 00:13

Akcia je stavebne ukončená. V roku 2008 bolo na stavebné práce vyplatených 623 832 945,20 Sk. Zároveň boli zabezpečované výkupy pozemkov vo výške 6 572 359,50 Sk. Celkovo bol v roku 2008 preinvestovaných 630 405 304,70 Sk. Očakávaná potreba finančných
prostriedkov bola vyššia o 40 695,30 Sk ako fakturácia zo strany dodávateľov.

Zdroj: Výročná správa SSC za r. 2008
Dialniciar
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 304
Založený: 23. Jún 2005 19:16

Odoslaťod jareka » 17. Nov 2009 18:02

Moj kamarád mal nedávno cestu na bycikli z Novej Bystrice na Oravu.Pretože fotografovanie je jeho veľkým koníčkom,cestou nezaháľal.Dovolil som si dať sem odkaz na jeho fotogalériu http://krtek64.rajce.idnes.cz/31.10._09 ... SK./#album
jareka
návštevník
 
Príspevky: 32
Obrázky: 43
Založený: 01. Jan 2008 15:29
Bydlisko: Žilina

Odoslaťod rado » 17. Nov 2009 18:55

jareka napísal:Moj kamarád mal nedávno cestu na bycikli z Novej Bystrice na Oravu.Pretože fotografovanie je jeho veľkým koníčkom,cestou nezaháľal.Dovolil som si dať sem odkaz na jeho fotogalériu


Nádherné fotky, rád som si zaspomínal na babie leto aj na cestu Oravská Lesná - Zázrivá - už som tam nejaký čas veru nebol.
Obrázok používateľa
rado
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 7
Založený: 27. Feb 2008 20:25
Bydlisko: Dolný Kubín

Odoslaťod aquila » 17. Nov 2009 18:56

super foto.. zaroven je tragicke, ze po takom ultrakratkom case uz stredove ciary nie je temer vobec vidno .. to cim malovali ? vodovkami ?
Obrázok používateľa
aquila
administrátor
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 577
Založený: 03. Feb 2005 18:08
Bydlisko: doma :)

Odoslaťod sergej » 17. Nov 2009 19:11

Bohuzial treba skonstatovat, ze o tu cestu sa takmer vobec nestaraju. Nielenze nie su vidno ciary, ale stale plati to, co som tu pisal niekedy na jar - zvisle znacenie lahlo cez zimu pod navalom snehu a doteraz nie je opravene (vidno aj na niektorych fotkach). Navyse este aj cez leto tam bol na niektorych usekoch posypovy material zo zimy...
Obrázok používateľa
sergej
administrátor
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 160
Založený: 20. Feb 2005 09:28
Bydlisko:

Odoslaťod papes.sk » 17. Nov 2009 21:14

mna by zaujimalo ci sa da prejst autom z Oravskej Lesnej do Zázrivej cez to sedlo hole?? :roll:
Chcem bojovať za nezmysli v dialničnej sieti slovenska. :)
papes.sk
návštevník
 
Príspevky: 49
Založený: 15. Nov 2009 16:20
Bydlisko: I/51

Odoslaťod rado » 17. Nov 2009 22:14

papes.sk napísal:mna by zaujimalo ci sa da prejst autom z Oravskej Lesnej do Zázrivej cez to sedlo hole?? :roll:


Dá aj oficiálne (nie je tam zákaz vjazdu) ak sa niečo nezmenilo, naposledy som to šiel v lete 2008. Je to úzka asfaltová lesná cesta, na väčšine sa bez problémov dve autá obídu, ale sú aj užšie miesta, a ak to doteraz neopravili, tak asi 100m pod sedlom smerom na Oravskú Lesnú je asfalt strhnutý po zosuve, povrch je ale spevnený a bol zjazdný.
Obrázok používateľa
rado
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 7
Založený: 27. Feb 2008 20:25
Bydlisko: Dolný Kubín

Odoslaťod LubosG » 18. Nov 2009 13:18

rado napísal:
jareka napísal:Moj kamarád mal nedávno cestu na bycikli z Novej Bystrice na Oravu.Pretože fotografovanie je jeho veľkým koníčkom,cestou nezaháľal.Dovolil som si dať sem odkaz na jeho fotogalériu


Nádherné fotky, rád som si zaspomínal na babie leto aj na cestu Oravská Lesná - Zázrivá - už som tam nejaký čas veru nebol.


Pohľad na tie fotky a tú krásnu prírodu, čo je tam zachytená, to je balzam na dušu, fakt nádhera. Konečne som videl aj tú "novú" cestu medzi N.Bystricou a Or. Lesnou, aj tá je skvelá, nádherne sa vinie tými kopcami tam, musí to byť paráda sa tade previezť, určite si tam naplánujem výlet niekedy a prejdem sa po nej.
D1 NM
Obrázok používateľa
LubosG
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 87
Založený: 13. Jan 2007 18:16
Bydlisko: BpJ/NM

Odoslaťod Milos » 19. Nov 2009 11:44

rado napísal:
jareka napísal:Moj kamarád mal nedávno cestu na bycikli z Novej Bystrice na Oravu.Pretože fotografovanie je jeho veľkým koníčkom,cestou nezaháľal.Dovolil som si dať sem odkaz na jeho fotogalériu


Nádherné fotky, rád som si zaspomínal na babie leto aj na cestu Oravská Lesná - Zázrivá - už som tam nejaký čas veru nebol.


Zaujalo ma aj to , v akom dobrom stave je asfalt na tej ceste z Oravskej Lesnej do Zázrivej, veď to vyzerá úplne komfortne (až na to šliapanie) dokonca aj na cestný bicykel. Teda možno až na ten strhnutý asfalt na 100 m, čo si spomínal. Dvakrát som bol cez leto na týždeň v Zázrivej, aj bicykel so sebou a nebol som tam :( Tak budúci rok to musím pobehať
Obrázok používateľa
Milos
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 422
Založený: 15. Feb 2005 16:20

Odoslaťod rado » 19. Nov 2009 11:53

Milos napísal:Zaujalo ma aj to , v akom dobrom stave je asfalt na tej ceste z Oravskej Lesnej do Zázrivej, veď to vyzerá úplne komfortne (až na to šliapanie) dokonca aj na cestný bicykel. Teda možno až na ten strhnutý asfalt na 100 m, čo si spomínal. Dvakrát som bol cez leto na týždeň v Zázrivej, aj bicykel so sebou a nebol som tam :( Tak budúci rok to musím pobehať


Je to v pohode trasa na cestný bicykel - pravdupovediac je tam lepší povrch než v centre Zázrivej. :)
Obrázok používateľa
rado
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 7
Založený: 27. Feb 2008 20:25
Bydlisko: Dolný Kubín

Odoslaťod Andrej » 23. Nov 2009 19:35

Milos napísal:Zaujalo ma aj to , v akom dobrom stave je asfalt na tej ceste z Oravskej Lesnej do Zázrivej, veď to vyzerá úplne komfortne (až na to šliapanie) dokonca aj na cestný bicykel. Teda možno až na ten strhnutý asfalt na 100 m, čo si spomínal. Dvakrát som bol cez leto na týždeň v Zázrivej, aj bicykel so sebou a nebol som tam :( Tak budúci rok to musím pobehať

Urcite aj na cestny, aj ked som to neskusal.
Minulu jesen som tadial siel dokonca autobusom :-). Keby ta cesta bola vyasfaltovana v celej sirke (povodna vojenska cesta bola sirsia), kludne by to mohla byt cesta III triedy.
Andrej
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 608
Založený: 08. Feb 2005 16:57

Odoslaťod papes.sk » 24. Nov 2009 02:03

No tak to by mohla byť už aj teraz cesta III. triedy. Stačilo mi keď som išiel minule z Hnúšte do Jelšavy a z Krásnohorského Podhradia do Smolníka smer Gelnica...Hovoria tej ceste že to je II. trieda...keď som to videl tak som sa rehotal smiechom ale aj zároveň kochal krásnou prírodou, a cesta bola inak ťiež krásna... :lol:
Chcem bojovať za nezmysli v dialničnej sieti slovenska. :)
papes.sk
návštevník
 
Príspevky: 49
Založený: 15. Nov 2009 16:20
Bydlisko: I/51

Odoslaťod ELZ » 24. Nov 2009 23:51

Cestu zo Smolnika do Krasnohorskeho Podhradia som siel iba raz ... v serpentinach nad Smolnikom som sa len tak tak vyhol s Aviou a zakruty su tam tiez dobre - kriky az ku zakrutam, tie samozrejme uzke a skoro 180 stupnove ... stare Branisko bolo suviks oproti tomu. A este si pamatam dobre hlboke vyjazdene kolaje, takze som celu cestu siel radsej na dvojke a pri hrade som pozeral, ci nie je prerazena olejova vana ... ale inak pekna cesta lesom :-)
ELZ
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 968
Obrázky: 0
Založený: 13. Máj 2005 07:05

Odoslaťod papes.sk » 25. Nov 2009 01:26

ak bude čas vytvorim temu....a naukladam fotky..... :) krásnou jesennou prírodou...ani cestu nebolo vidno skoro za tie listy :lol: ale hovoril somm o tom že ta cesta medzi Zázrivou a O.Lesnou nieje ani cesta 3.triedy a tu na východe je to dokonca cesta 2.trieda...úzka, rozbitá, kľukatá ale aj preto krásna :)
Chcem bojovať za nezmysli v dialničnej sieti slovenska. :)
papes.sk
návštevník
 
Príspevky: 49
Založený: 15. Nov 2009 16:20
Bydlisko: I/51

Odoslaťod dusans » 25. Nov 2009 17:53

Táto cesta mi pripomína niektoré horské prechody ako napr. Malý Šturec. Išiel som po nej koncom jari a je pravda, že táto cesta má svoje čaro. Je fakt, že skrátila cestu medzi Kysucami a Oravou.
dusans
pokročilý diskutujúci
 
Príspevky: 370
Obrázky: 17
Založený: 18. Jún 2009 12:05
Bydlisko: KNM

Odoslaťod mirkobb » 25. Nov 2009 20:34

aquila napísal:super foto.. zaroven je tragicke, ze po takom ultrakratkom case uz stredove ciary nie je temer vobec vidno .. to cim malovali ? vodovkami ?



Tie čiary vodorovného značenia boli fakt robené asi takými farbami, takže to kľudne môžu premenovať na "vodovodné značenie".. :lol:

Na poľskom fóre SSC urobil Iwan film z prejazdu uvedenou cestou.
Obrázok používateľa
mirkobb
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 99
Založený: 18. Máj 2005 13:11
Bydlisko: BB, Praha

Odoslaťod Dialniciar » 24. Dec 2009 13:36

sergej napísal:Bohuzial treba skonstatovat, ze o tu cestu sa takmer vobec nestaraju. Nielenze nie su vidno ciary, ale stale plati to, co som tu pisal niekedy na jar - zvisle znacenie lahlo cez zimu pod navalom snehu a doteraz nie je opravene (vidno aj na niektorych fotkach). Navyse este aj cez leto tam bol na niektorych usekoch posypovy material zo zimy...
Toto vysvetlím :arrow: táto cesta bola daná do predčasného užívania (všetci vieme, ako sa tu čarovalo s 300 a 300 mil. SKK) a keďže ide o horský úsek, jednoducho tu nestačili financie; kraj dal vyše 150 mil. SKK na novú techniku pre cestárov a rozbehol 4 projekty cez eurofondy, ktoré ale treba nasjôr zaplatiť a peniaze sa až spätne refundujú.

Zima 2009/2010 už tu má riadne zabehnutý harmonogram, vrátane následnej letnej údržby. A dobrá správa: ZDZ bude zosilnené.
Dialniciar
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 304
Založený: 23. Jún 2005 19:16

Predchádzajúca

Naspäť na Cestná sieť

Kto je prítomný

Používatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 23 hostí.