Oblasť Nitry a Zlatých Moraviec

sekcia venovaná cestnej sieti

Moderátor: Moderátori

Odoslaťod Dialniciar » 19. Sep 2006 20:44

Andrej, Jaroslav Štemberk a MH patria spolu so mnou do skupiny ľudí, čo patríme na tomto fóre do 1% "vyvolených", ktorí chápu ako vzniká pojem cesta smrti. Gratulujem nám. :lol: Ostatných je samozrejme väčšina, takže je jasné, kto má pravdu, však ? :twisted:

Každý vie, že toto je cesta smrti, každý obyvateľ SR to už vie a kto to nevie, ten nejazdí autom. Len ako je vidieť, väčšina si myslí, že pomôže len viacpruhová cesta. Akurát, že ona tam ešte pár rokov nebude a o tomto to je. :idea:
Dialniciar
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 304
Založený: 23. Jún 2005 19:16

Odoslaťod zahradnik » 19. Sep 2006 20:58

Dy napísal:Andrej, Jaroslav Štemberk a MH patria spolu so mnou do skupiny ľudí, čo patríme na tomto fóre do 1% "vyvolených", ktorí chápu ako vzniká pojem cesta smrti. Gratulujem nám. :lol: Ostatných je samozrejme väčšina, takže je jasné, kto má pravdu, však ? :twisted:

Každý vie, že toto je cesta smrti, každý obyvateľ SR to už vie a kto to nevie, ten nejazdí autom. Len ako je vidieť, väčšina si myslí, že pomôže len viacpruhová cesta. Akurát, že ona tam ešte pár rokov nebude a o tomto to je. :idea:


Ten pojem, cesta smrti, osobne chapem aj ja :) urcite ta cesta je v tom nevinne... :D jednoducho ma cesta smolu, ze je tam a nie o par km inde :)

mozno by si to zasluzilo pomenovanie "Tu jazdia vodici bez ucty nielen k vlastnemu zivotu" :?: :?: :?:
Obrázok používateľa
zahradnik
diskutujúci
 
Príspevky: 59
Obrázky: 15
Založený: 11. Feb 2006 22:28
Bydlisko: okres Nitra

Odoslaťod B; » 20. Sep 2006 09:44

čo patríme na tomto fóre do 1% "vyvolených",


Patrit medzi "Vyvolenych" uz nie je na Slovensku ziadne terno :wink:

:lol: :lol: :lol:

Pamatate sa niekto - v okoli tej benzinovej pumpy byval kedysi
vrak auta na vysokom stlpe - memento mori
Obrázok používateľa
B;
administrátor
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 29
Založený: 04. Feb 2005 10:55
Bydlisko: Doma :-) v EU

Odoslaťod Čavo » 20. Sep 2006 18:05

B; napísal:Pamatate sa niekto - v okoli tej benzinovej pumpy byval kedysi
vrak auta na vysokom stlpe - memento mori


Myslím, že ten autobazár, čo tam bol u nefunguje. Ale nepamätám si to presne.
čavo

To čo píšem, sú moje názory, alebo informácie, ktoré mám. Budem rád, ak si žiadne moje slová nikto nebude brať osobne.
Čavo
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 541
Obrázky: 1
Založený: 07. Feb 2005 14:19
Bydlisko: Nitra

Odoslaťod Dialniciar » 20. Sep 2006 21:05

Okrem cesty I. triedy I/65 (cesta smrti, NR-ZM) je potrebné pre túto oblasť zameriavať sa aj na ďalšie cesty I. triedy I/51 a I/64 tak, aby po dostavbe RC R1 sa stala Nitra dopravnou križovatkou. Nevyhnutnosťou pre región je zamerať sa aj na dopravné prepojenia NR a SA II/562 a ZM a LV I/76.

Týmto myslím pravidelné opravy kvalitnú údržbu týchto ciest.
Dialniciar
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 304
Založený: 23. Jún 2005 19:16

NR-SA - II/562

Odoslaťod Čavo » 21. Sep 2006 13:26

Cesta NR-SA (II/562) je podľa mňa vo veľmi dobrom stave. Najväčší problém sú tu vodiči, ktorí nedodržujú rýchlosť a predbiehajú do horizontu, či zákruty.

Väčšina obcí je v údoliach. V obci Cabaj-Čápor, kde oba konce obce sú na kopci a medzi tým je relatívne hlboké údolie, cesta ide priamo a málo kto je ochotný brzdiť a potom keď prejde cez hlavnú križovatku (je to hlavné odbočenie do obcí južne od tejto spojnice) podraďovať, aby sa vyštveral k druhému koncu obce. Vzhľadom na neveľké vyťaženie (oproti naozaj vyťaženým úsekom) sa tam relatívne často stávajú veľmi nepríjemné havárie. Často je v tom kamión, či autobus. Keďže je to veľmi prehľadný úsek, ide to len na vrub agresívnym vodičom.
čavo

To čo píšem, sú moje názory, alebo informácie, ktoré mám. Budem rád, ak si žiadne moje slová nikto nebude brať osobne.
Čavo
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 541
Obrázky: 1
Založený: 07. Feb 2005 14:19
Bydlisko: Nitra

Re: NR-SA - II/562

Odoslaťod Dialniciar » 21. Sep 2006 19:29

Čavo napísal:Cesta NR-SA (II/562) je podľa mňa vo veľmi dobrom stave. Najväčší problém sú tu vodiči, ktorí nedodržujú rýchlosť a predbiehajú do horizontu, či zákruty.

Väčšina obcí je v údoliach. V obci Cabaj-Čápor, kde oba konce obce sú na kopci a medzi tým je relatívne hlboké údolie, cesta ide priamo a málo kto je ochotný brzdiť a potom keď prejde cez hlavnú križovatku (je to hlavné odbočenie do obcí južne od tejto spojnice) podraďovať, aby sa vyštveral k druhému koncu obce. Vzhľadom na neveľké vyťaženie (oproti naozaj vyťaženým úsekom) sa tam relatívne často stávajú veľmi nepríjemné havárie. Často je v tom kamión, či autobus. Keďže je to veľmi prehľadný úsek, ide to len na vrub agresívnym vodičom.


Ďakujem za popis situácie na tejto ceste. :lol:
Dialniciar
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 304
Založený: 23. Jún 2005 19:16

Odoslaťod Dialniciar » 26. Sep 2006 19:51

Tragická nehoda na zlatomoraveckej ceste - zomrela chodkyňa. :arrow:

http://www.dialnice.info/viewtopic.php?t=5028
Dialniciar
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 304
Založený: 23. Jún 2005 19:16

Odoslaťod Dialniciar » 10. Okt 2006 20:59

Martinský breh sa prebára, časť cesty je uzavretá. :arrow:

http://www.dialnice.info/viewtopic.php?t=5239
Dialniciar
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 304
Založený: 23. Jún 2005 19:16

Odoslaťod Dialniciar » 08. Dec 2006 11:55

Tu jeden z najväčších problémov je cestná sieť ciest III. triedy. Chýbajú ich súvislejšie opravy, problémom sú aj nespevnené krajnice a nedostatočná je aj zimnú údržba ciest, kedy sa tvoria snehové záveje, chýbajú tu zábrany proti tvoreniu závejov.
Dialniciar
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 304
Založený: 23. Jún 2005 19:16

Odoslaťod Dialniciar » 07. Mar 2007 16:41

Najhoršia ulica v Zlatých Moravciach :arrow:

http://www.dialnice.info/viewtopic.php?t=6373

Murgašova ulica: Voda stojí po celej šírke.
Dialniciar
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 304
Založený: 23. Jún 2005 19:16

Odoslaťod Dialniciar » 12. Mar 2007 13:39

Mladík nezvládol rýchlu jazdu, zahynul :arrow:

http://www.dialnice.info/viewtopic.php?t=6447

Mladý 19-ročný šofér nezvládol rýchlu jazdu v obci Volkovce v okrese Zlaté Moravce.
Dialniciar
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 304
Založený: 23. Jún 2005 19:16

Odoslaťod Jurislav » 12. Mar 2007 13:41

Dialniciar napísal:Mladík nezvládol rýchlu jazdu, zahynul :arrow:

http://www.dialnice.info/viewtopic.php?t=6447

Mladý 19-ročný šofér nezvládol rýchlu jazdu v obci Volkovce v okrese Zlaté Moravce.


Osemnásťročný vodič Seatu Toledo zahynul v nedeľu pri dopravnej nehode, ktorá sa stala v Olichove, katastrálnej časti obce Volkovce v Zlatomoraveckom okrese.

Mladý vodič z doposiaľ nezistených príčin nezvládol riadenie a pri predchádzaní ohrozil protiidúceho vodiča Škody Octávia. Tridsaťpäťročný vodič Octávie nedokázal zabrániť zrážke, pri ktorej sa ťažko zranili jeho rodinní príslušníci.

Vodič, jeho 36-ročná manželka a 4-ročná dcérka sa budú liečiť z ťažkých zranení niekoľko týždňov. Ich 15-ročný syn utrpel zranenia s dobou liečenia 10 až 14 dní. Vodič Seatu po prevoze do nemocnice zraneniam podľahol. "Pri nehode vznikla na Škode Octávia škoda za asi 200 000 Sk a na Seate Toledo asi za 400 00 Sk. Na zistenie prípadnej prítomnosti alkoholu v krvi odobrali obom vodičom krvnú vzorku. Bližšie okolnosti tragickej nehody polícia vyšetruje," informovala dnes TASR hovorkyňa polície v Nitre Renáta Čuháková.

http://dnes.atlas.sk/z_domova/75783/zra ... eho-vodica
Obrázok používateľa
Jurislav
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 2
Založený: 16. Dec 2006 14:15
Bydlisko: I/18 km 353,748; asi 50m odtiaľ

Odoslaťod Čavo » 12. Mar 2007 16:37

Toto je úsek, kde by sa zišlo dať značku, trojpruhova cesta o dva kilometre, alebo štvorpuhová rýchlostná cesta o štyri kilometre. (tie vzdialenosti som si teraz vymyslel, ale nemyslím, že budem ďaleko od presných čísel.)

Predbiehanie v tej dedinke a v nasledných zákrutách medzi Zuborom a rýchlostnou cestou pred Kozárovcami je tuším športom. Je tam síce relatívne široká cesta, ale nie každý jazdí na pravom okraji vozovky a keď tam niekto v zákrute vyletí tak sa málokto tak rýchlo tomu idiotovi dokaže bezpečne vyhnúť. Že je tam všade plná čiara je úplne zbytočné pripomínať.
čavo

To čo píšem, sú moje názory, alebo informácie, ktoré mám. Budem rád, ak si žiadne moje slová nikto nebude brať osobne.
Čavo
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 541
Obrázky: 1
Založený: 07. Feb 2005 14:19
Bydlisko: Nitra

Odoslaťod Dialniciar » 12. Mar 2007 18:20

Čavo napísal:...tomu idiotovi dokaže bezpečne vyhnúť. Že je tam všade plná čiara je úplne zbytočné pripomínať...


Ja som sem tento príklad umiestnil zámerne. Lebo keby som mal dávať každú nehodu s následkom smrti do tejto témy, čo sa tu stane, tak za pár rokov zaplním celú sekciu na počet príspevkov obrazne povedané.

Ťažko ale povedať, že či mladý 19 ročný človek je idiot. Po akej stránke ? Čo ho naučili v autoškole ? Čo ho naučil doma otec ? Aký vplyv má okolie ? Toto robí veľmi veľa v prípade mladých ľudí. On nemá skúsenosti a nepovažuje za nebezpečné to, že ide rýchlo. Ak on ide štandardne mimo obce 110-150 km/h, tak sa mu zdá, že všetci idú pomaly a že stihne aj do zákruty predbehnúť a neuvažuje nad tým, že niečo mu nevyjde (počasie, niekto vyjde zo zákruty, nedajbože keď niekto ako on, štrk, ...). Pričom, ak to nevyjde ostatným, väčšinou prežijú, lebo predsa len aj z 80-100 km/h sa ubrzdí a v čase nárazu tých 65-80 km/h nie je také ako náraz v 110-150 km/h - mladý človek ani nemá kedy brzdiť, neuvedomí si tak rýchlo, že do 0,5s začne brzdiť a potom je neskoro.

Dal som to sem ako výstrahu pre mladých šoférov. :idea:
Dialniciar
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 304
Založený: 23. Jún 2005 19:16

Odoslaťod Dialniciar » 21. Mar 2007 12:21

Zlaté Moravce: Dve nové kruhové križovatky :arrow:

http://www.dialnice.info/viewtopic.php?t=6581
Dialniciar
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 304
Založený: 23. Jún 2005 19:16

Odoslaťod Dialniciar » 22. Mar 2007 11:51

Nitru a Topoľčany spojí tento rok štúdia cesty :arrow:

http://www.dialnice.info/viewtopic.php?t=6612
Dialniciar
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 304
Založený: 23. Jún 2005 19:16

Navrh riesenia.

Odoslaťod KC » 22. Mar 2007 12:51

[quote="Čavo":hej1s6xl]Toto je úsek, kde by sa zišlo dať značku, trojpruhova cesta o dva kilometre, alebo štvorpuhová rýchlostná cesta o štyri kilometre. (tie vzdialenosti som si teraz vymyslel, ale nemyslím, že budem ďaleko od presných čísel.)

Predbiehanie v tej dedinke a v nasledných zákrutách medzi Zuborom a rýchlostnou cestou pred Kozárovcami je tuším športom. Je tam síce relatívne široká cesta, ale nie každý jazdí na pravom okraji vozovky a keď tam niekto v zákrute vyletí tak sa málokto tak rýchlo tomu idiotovi dokaže bezpečne vyhnúť. Že je tam všade plná čiara je úplne zbytočné pripomínať.[/quote:hej1s6xl]

Cesta je tan dost siroka na tri jazdne pruhu, mozno by stalo za uvahu spravit to tam tak, ako som to kedysi davno videl na ceste medzi Prahou a Teplicami, teda dat tam tri pruhy, pricom ten stredny striedavo priradovat po cca 500 metrovych usekoch smeru na Novu Banu so smerom na Nitru. Zaroven tam dat dvojitu plnu ciaru z tej strany, kde je iba jeden jazdny pruh.
...end user
KC
diskutujúci
 
Príspevky: 56
Založený: 08. Nov 2005 10:51
Bydlisko: Nitra

Odoslaťod devil » 22. Mar 2007 13:24

Cesta je tan dost siroka na tri jazdne pruhu, mozno by stalo za uvahu spravit to tam tak, ako som to kedysi davno videl na ceste medzi Prahou a Teplicami, teda dat tam tri pruhy, pricom ten stredny striedavo priradovat po cca 500 metrovych usekoch smeru na Novu Banu so smerom na Nitru. Zaroven tam dat dvojitu plnu ciaru z tej strany, kde je iba jeden jazdny pruh.


ten kratky usek bude sucastou R1 a uz mohol byt vo vystavbe keby tam presunuli cast penazi z R1 ZC-SP.

http://eia.enviroportal.sk/detail.php?a ... asy-stavby
Obrázok používateľa
devil
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 135
Založený: 04. Feb 2005 07:32

Odoslaťod Dialniciar » 07. Apr 2007 13:33

ZM: Odpredajú pozemok, aby opravili cestu :arrow:

http://www.dialnice.info/viewtopic.php?t=6793

Podľa tejto zmluvy Mesto kraju za korunu odpredá časť parcely pod cestou zvanou Martinský breh. Tá je v havarijnom stave a hrozí, že sa preborí.
Dialniciar
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 304
Založený: 23. Jún 2005 19:16

Odoslaťod Dialniciar » 08. Apr 2007 13:19

Cesta medzi Nitrou a Zlatými Moravcami je v havarijnom stave :arrow:

http://www.dialnice.info/viewtopic.php?t=6804
Dialniciar
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 304
Založený: 23. Jún 2005 19:16

Odoslaťod B; » 11. Jún 2007 11:59

Postreh z cesty:
V sobotu doobeda kladli novy koberec na vyjazde z Nitry smer Zlate Moravce- ten kopec, nie cely.
Doprava bola jednym smerom (do NR) odklonena, k zdrzaniu nedoslo ( dakujem)
V nedelu poobede uz boli hotovi, chybalo este vodorovne znacenie.
Obrázok používateľa
B;
administrátor
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 29
Založený: 04. Feb 2005 10:55
Bydlisko: Doma :-) v EU

Odoslaťod mikeBoss » 12. Jún 2007 12:27

V sobotu sme isli na chatu smer Levice a smer ZM bol zapchaty. V nedelu sme isli spat a poculi sme o dopravnych nehodach a tiez bol sme ZM plny aut... malo sa to riesit ako prve :evil:
mikeBoss
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 556
Obrázky: 33
Založený: 27. Jún 2005 21:33
Bydlisko: okolie Žiliny

Odoslaťod Milos » 22. Aug 2007 19:15

Už na jeseň by mala SSC začať s úpravami niektorých križovatiek na ceste 1/65 medzi Nitrou a Zlatými Moravcami :arrow:

http://www.dialnice.info/viewtopic.php?t=7753


No, konečne sa zobudili, takže po prvej križovatke prídu na rad aj ďalšie. Mňa by len zaujímalo kde nabrali určití redaktori presvedčenie, že súčasná cesta medzi Nitrou a Zlatými Moravcami je rýchlostnou cestou. :roll: To nie je prvý raz, čo to takto v Pravde prezentujú
Obrázok používateľa
Milos
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 422
Založený: 15. Feb 2005 16:20

Odoslaťod Dialniciar » 30. Aug 2007 19:47

Zážitok z minulého týždňa: cesta NR-ZM tam. Schválne som išiel aj tam aj naspäť, len tak (potom, že sú tie cesty plné :lol: ), doobeda cca. o 10:00 a poobede cca. o 15:00. Išiel som výslovne predpisovo. Uznám, že tachometer ukazuje menej o 3-5 km/h, takže niekto mohol mať nervy. Ale išiel som 90-100 km/h. Držal som sa v strede jazdného pruhu, mierne viac vpravo. :arrow:

1. Kolízna situácia vznikla, keď predo mnou išiel niekto, kto pred tým stál a vchádzal mi do cesty. Ja som spomalil, okolo mňa cez plnú čiaru vo veľkej rýchlosti prešlo auto - s právom prednostnej jazdy. :idea: To, že oproti išiel kamión a už tam predbiehalo auto zrejme úsádku s majákom netrápilo, resp. podľa mňa nemali dobrý prehľad o dianí na ceste a ich rýchlosť bola zrejme taká, že by to nabrali do mňa.

2. kolízna situácia vznikla pri ceste naspäť pri mojom predbiehaní. Predbiehal som auto idúce cca. 70 km/h, čo som zistil, lebo som musel ísť za ním v kolóne, až prišla rada na mňa, ale to asi došla trpezlivosť niekomu na konci: predbiehané auto sa dalo na pravú vodorovnú čiaru, ja som bol mierne za stredovou, oproti neišlo nič až pri mojom takmer začatiu zaraďovania sa oproti vyrútili AVIA na maximum vľavo (ona vpravo) a zaraďujúci kamión a v tom okamihu ešte mňa obiehalo ďalšie auto ... tak ja som sa zaradil okamžite (zrýchlenie na 120 km/h zo 100 km/h) a v tej chvíli ako sa ten kamión zaraďoval pred AVIU, tak ešte za kamiónom bolo osobné auto (typické spoliehanie sa: čo vyjde kamiónu, vyjde mne) - extrémna situácia, akú som dlho nezažil, škoda, že sme neboli dvaja, čo by to niekto fotil. :arrow:

1. Tí oproti išli do zákruty, teda musel niekto z nich na danom úseku porušiť stredovú plnú čiaru (kamión + auto), ibaže ten kamión to sotva stihol pred zákrutu až de facto k tomu, že on asi videl autá oproti, lebo je vyššie šofér a dovidí, tak sa logicky nechcel vliecť za AVIOU (ešte staručká) nejakých 60-70 km/h. Ale bolo porušené predbiehanie na oboch stranách pri účasti všetkých druhov áut. Ten kamión, keď dopredbiehal, tak sa dal až tak na kraj cesthejedno koleso mu šuchlo po krajnici (bolo vidieť naklonenie prívesu), aby sa vošli do cesty ešte 2 osobné autá, ktoré už nemali kedy dostatočne spomaliť a brzdil som evidentne ja aj kamión.

Inak samotná cesta je v perfektnom stave, ale sa tam jazdí presne ako sa nemá a priveľmi sa riskuje. :!:
Dialniciar
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 304
Založený: 23. Jún 2005 19:16

PredchádzajúcaĎalšia

Naspäť na Cestná sieť

Kto je prítomný

Používatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 18 hostí.