Cestná sieť všeobecne

sekcia venovaná cestnej sieti

Moderátor: Moderátori

Cestná sieť všeobecne

Odoslaťod Dialniciar » 12. Okt 2005 20:58

Túto tému zakladám, pretože cestné stavby sú dosť zložitou problematikou a zároveň ja sem umiestňujem istý systém podľa jednotlivých Oblastí na Slovensku, takže ak by mal niekto nejakú pripomienku, že by som sa mal viac venovať niečomu inému treba napísať sem. Inak na tomto fóre v poslednej dobe táto sekcia nejako stagnuje, ale už sa to zmení, ja postupne budem vkladať hlavne nové oblasti, nie len príspevky do už existujúcich tém, aj keď aj to sa bude diať, ak bude treba.

Okrem iného chcem tiež upresniť, že viaceré tzv. harmonogramy do r. 2006 sa posunuli v platnosti do r. 2008, pretože štát zmenil systém financovania a posilnil ho, no zároveň rozšíril svoje priority. Veď potom v jednotlivých témach môžeme diskutovať.

Už len doplním, že už čo nevidieť sem pridám niekoľko oblastí a uzatvorím TN kraj a posuniem sa naraz aj do BB aj do ZA kraja. :lol:

CESTNÁ SIEŤ – CHARAKTERSTIKA A ROZDELENIE
Naposledy upravil Dialniciar dňa 02. Máj 2006 16:57, celkovo upravené 3 krát.
Dialniciar
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 304
Založený: 23. Jún 2005 19:16

Odoslaťod Caesar » 13. Okt 2005 18:00

Ja som osobne rád, že vôbec sa tu cestná doprava viac rozšírila v rámci celej SR.

Je to + tomuto fóru, že je tu takáto snaha. Pretože informácií z tejto oblasti je veľmi málo a verejnosť ani nevie, kde by ich mala hľadať - aj odborníci, ktorí majú nejaký vplyv to nemajú ľahké v tejto oblasti a toto je aspoň ucelené - naviac tu sa človek dozvie rôzne malé dedinky z týchto oblastí. 8)
Caesar
Obrázok používateľa
Caesar
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 43
Založený: 06. Máj 2005 14:03
Bydlisko:

Odoslaťod Adaios » 24. Okt 2005 20:43

Dy,

tak ja mam jednu oblast, ktorej by si sa tu mohol viac (presnejsie skorej ju zaradit) venovat - Michalovce, Bardejov a vsetko medzi tym. Ak mozes. :wink:
Adaios
Adaios
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 291
Založený: 05. Okt 2005 20:36

Odoslaťod Dialniciar » 24. Okt 2005 22:42

Adoas napísal:Dy,

tak ja mam jednu oblast, ktorej by si sa tu mohol viac (presnejsie skorej ju zaradit) venovat - Michalovce, Bardejov a vsetko medzi tym. Ak mozes. :wink:


Adoas,

vieš táto sekcia mi ide "ako v lete na saniach". Snáď keby som bol na dôchodku, ale takto ja mám veľa práce toto čo sem dávam je ešte práca naviac. Takže ide to pomaly, to ja dávam najavo už veľmi dlho.

No a konkrétne Michalovce a Bardejov. Tak to nie je jedna oblasť, to je niekoľko oblastí a mám tam problémy, pretože MI ... tam je PPP a ja nestíham sledovať, že na ktorých úsekoch a Bardejov ... to by som mohol skúsiť, aj keď aj tam je PPP. Nuž ja sa priznám, že toto tu odo mňa do konca roka nebude. :roll: :oops: :twisted: :?
Dialniciar
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 304
Založený: 23. Jún 2005 19:16

Odoslaťod Adaios » 25. Okt 2005 20:38

Daniel,

Adoas,

vieš táto sekcia mi ide "ako v lete na saniach". Snáď keby som bol na dôchodku, ale takto ja mám veľa práce toto čo sem dávam je ešte práca naviac. Takže ide to pomaly, to ja dávam najavo už veľmi dlho.


Nevadi, OK, mas cas. V podstate tu 50% SR uz je - ako ty hovoris, su tu zaklady pre dane oblasti.

To najhorsie je, aby si chodil na toto forum pracovne.

No a konkrétne Michalovce a Bardejov. ... Nuž ja sa priznám, že toto tu odo mňa do konca roka nebude.


Nevadi, OK, chapem. :wink:
Adaios
Adaios
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 291
Založený: 05. Okt 2005 20:36

Odoslaťod kaviarista » 26. Okt 2005 09:22

vidis Dy, mal si zacat od vychodu a vsetci by boli spokojni :)
Obrázok používateľa
kaviarista
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 7
Založený: 10. Feb 2005 20:46
Bydlisko: Zem

Odoslaťod Leonidas » 26. Okt 2005 19:56

Tato sekcia je vysoko podhodnotena.

Regiony totiz hospodaria s vacsou sumou penazi nez stat. A znasobuje sa to aj na Slovensku systemom dani.

Tu sa tocia miliardy EUR vzdy za horizont 10 rokov, teraz sa to este znasobi. Obchvaty, priemyselne parky, byvanie, ina infrastruktura ako COV anebo nove vodovody atp.

Ackoliv v ramci dalnic je to skutecne siroke forum a je tu znacne malo odborniku, kteri by jej kvalitneji rozvijeli vsemi danymi smermi. :?

DY patri velika vdaka za regionalni rozvoj v ramci dopravni nfrastruktury, i kdyz jeho projevy smerem k nekterym cizim firmam a cizim lidem jsou dosti podivuhodne. :? I tak je DY odbornik a v podstate jedninym v cele teto sekci. :)
Leonidas
diskutujúci
 
Príspevky: 71
Založený: 26. Okt 2005 12:21

Odoslaťod Dialniciar » 26. Okt 2005 22:16

Leonas,

alebo je to Leonidas (lebo to je celé meno, či nie?),

Tato sekcia je vysoko podhodnotena.


Presne tak a to keby si videl tak pred 3 mesiacmi, to bolo niečo. :lol:

Regiony totiz hospodaria s vacsou sumou penazi nez stat. A znasobuje sa to aj na Slovensku systemom dani.

Tu sa tocia miliardy EUR vzdy za horizont 10 rokov, teraz sa to este znasobi. Obchvaty, priemyselne parky, byvanie, ina infrastruktura ako COV anebo nove vodovody atp.


Presne tak, to ja hovorím stále. :lol:

Ackoliv v ramci dalnic je to skutecne siroke forum a je tu znacne malo odborniku, kteri by jej kvalitneji rozvijeli vsemi danymi smermi. :?


Tak ja si myslím, že sa to pomaly zlepšuje. Na začiatku tu bol asi len Diaľničiar, ktorý tu mal 35% všetkých príspevkov a bol to taký "otecko" celého fóra a teraz je tu minimálne 10-20 ľudí, o ktorých viem, že sú z niektorej oblasti, aj keď niektorí už tu žiaľ nie sú. Fórum sa rozvíja a myslím, že dobrým smerom. Je tu neuveriteľné množstvo informácií a dá sa tu veľa nového dozvedieť - len treba položiť otázku do správnej sekcie a potom podľa možností aj do vhodnej témy, alebo novú založiť, ak to je treba.

DY patri velika vdaka za regionalni rozvoj v ramci dopravni nfrastruktury, i kdyz jeho projevy smerem k nekterym cizim firmam a cizim lidem jsou dosti podivuhodne. :? I tak je DY odbornik a v podstate jedninym v cele teto sekci.


Vidím, že to tu sleduješ ale ako priateľ Adoasa je to asi normálne. :lol:

Veď ja pevne dúfam, že raz tu bude aj 10 takých ako ja. Vieš ja sa riadim tým, že 1 stačí na to, aby spravil projekt, ale potom treba 10, ktorí postavia dom. :lol:

A spor ja a Adoas, :arrow: stalo sa, čo sa nemalo, mňa to mrzí a už sa to takmer zrovnalo. :lol:
Dialniciar
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 304
Založený: 23. Jún 2005 19:16

Odoslaťod Dialniciar » 10. Dec 2005 02:51

Rozhodol som sa skončiť na fóre. Ja už mám svoje roky a jednoducho nedokážem diskutovať s ľuďmi, ktorí ma dokážu len uraziť a klamať a keďže to vzniká samé, tak na vine som asi ja.

Prajem adminovi fóra, aby našiel iných a lepších odborníkov na regionálnu dopravu. Je ich ešte dosť. :lol:
Dialniciar
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 304
Založený: 23. Jún 2005 19:16

Odoslaťod Adaios » 18. Dec 2005 23:46

SR a okolite staty zasiahlo nepriaznive pocasie. Snehova vichrica sposobila problemy na cestach, ale aj v zasobovani elektrickou energiou.

V Monitoringu tlace najdete komplexne info o vsetkom. :arrow:

Dopravna situacia na Slovensku:

Cesta I/18 od Popradu na Ružomberok je neprejazdná... - http://www.dialnice.info/viewtopic.php?t=2289

Polícia vyzýva vodičov, aby sa vyhli diaľnici D1 - http://www.dialnice.info/viewtopic.php?t=2290

Počasie ochromilo dopravu na severe Slovenska - http://www.dialnice.info/viewtopic.php?t=2294

NDS a SSC sa hadaju, kto je zodpovedny za stav na D1 (video) - http://www.dialnice.info/viewtopic.php?t=2295

hovorca NDS: Severná časť diaľnice D1 je neprejazdná (video) - http://www.dialnice.info/viewtopic.php?t=2296

Diaľkové linky do Prahy s rekordným meškaním - http://www.dialnice.info/viewtopic.php?t=2297

Situacia v zahranici:

Počasie vyčíňa i v Rakúsku a Poľsku - http://www.dialnice.info/viewtopic.php?t=2299

Na SV a SZ Maďarska "vyčíňal" v noci nadnes prírod - http://www.dialnice.info/viewtopic.php?t=2300

Dlhotrvajúce sneženie spôsobilo dnes v Bulharsku vážne problémy v doprave - http://www.dialnice.info/viewtopic.php?t=2309

Sneh a doprava - SR, CR (videa):

http://www.dialnice.info/viewtopic.php?t=2304
Adaios
Adaios
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 291
Založený: 05. Okt 2005 20:36

Odoslaťod Dialniciar » 23. Dec 2005 22:07

Prišiel sneh na Slovensko. Sme hornatý štát a čudujeme sa tomu, že tu padá sneh. Štát neinvestoval do mechanizmov, ktoré zabezpečujú údržbu ciest už vlastne 20 rokov a výsledky sa ukazujú. Sypačov je málo a keď sa jeden pokazí alebo zapadne, tak druhý hneď nie je. A nastáva problém.

SSC sa rozdelila na SSC a NDS, a.s. - ja som hovoril, že toto prinesie problémy pri údržbe ciest a diaľnic a aj sa tak stalo a je typické pre SR, že na vine je vždy ten druhý.

Tu zlyhalo viac faktorov (s malým f :lol: ): skutočne napadalo veľa snehu a fúkal silný vietor a problémy neboli len v jednom regióne štátu a dokonca ani len v jednom štáte, ale boli problémy vo viacerých regiónoch SR a vo viacerých štátoch Európy. K tomu sa pridal chaos na údržbe ciest a technické problémy a nakoniec aj fakt, že kamióny nedodržiavali spôsob jazdy a vlastne D1 "ucpali".

Ja nevidím problém v tom, že bola kolóna 10-40 km na ceste, ale v tom, že ako fungovala pomoc ... palivo naviac aby mohli ľudia kúriť, deky, čaj, prípadne základné potraviny. V Nemecku, v Rakúsku hneď nastupuje Červený kríž a ďalšie záchranné zložky. Na Slovensku sa aj začalo pomáhať, ale "nebola pomoc dostatočne veľká pre všetkých", ... tak keď idem pomáhať, tak si snáď uvedomím, koľko autám bude treba pomôcť.

Toto SR nezvládla, to je môj názor. :lol:
Dialniciar
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 304
Založený: 23. Jún 2005 19:16

Odoslaťod Adaios » 07. Jan 2006 23:35

http://www.dialnice.info/viewtopic.php?t=2497

Skuste mi niekto vysvetlit co sa mysli tym ze na cestu pod Strecnom hrozia laviny :?:

To nedokze SR investovat do nejakych protilavinovych opatreni ako su zabrany atd. - hrozia tu aj padania skal v lete :?:

Preco tam nie su nejake siete :?:

Alebo sa mylim a ide o iny usek :?:

upravené: Pre obsah vznikli zbytočné problémy. Caesar
Adaios
Adaios
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 291
Založený: 05. Okt 2005 20:36

Odoslaťod Jozef » 08. Jan 2006 15:48

Adoas napísal:http://www.dialnice.info/viewtopic.php?t=2497

Skuste mi niekto vysvetlit co sa mysli tym ze na cestu pod Strecnom hrozia laviny :?:

To nedokze SR investovat do nejakych protilavinovych opatreni ako su zabrany atd. - hrozia tu aj padania skal v lete :?:

Preco tam nie su nejake siete :?:

Alebo sa mylim a ide o iny usek :?:

upravené: Pre obsah vznikli zbytočné problémy. Caesar


V úseku mrdzi Strečnom a Dubnou Skalou v Dmašínskom prielome padali cez zimu vždy lavíny a aj počas leta sa odlamovali skaly a padali na cestu. Okrem toho tam padajú aj stromy, prípadne sú tam aj zosuvy hliny a skál. Úsek komunikácie je stlačený medzi Váhom a masívom, je erozny, prudký, miestami takmer kolmý a obrastený aj stromami. Myslím si, že sa tam už nedá nič navyše urobiť.
Jozef
diskutujúci
 
Príspevky: 181
Obrázky: 609
Založený: 12. Nov 2005 18:51
Bydlisko: Žilina

Podľa mojich informácií

Odoslaťod Dialniciar » 16. Jan 2006 19:10

Jozef napísal:V úseku mrdzi Strečnom a Dubnou Skalou v Dmašínskom prielome padali cez zimu vždy lavíny a aj počas leta sa odlamovali skaly a padali na cestu. Okrem toho tam padajú aj stromy, prípadne sú tam aj zosuvy hliny a skál. Úsek komunikácie je stlačený medzi Váhom a masívom, je erozny, prudký, miestami takmer kolmý a obrastený aj stromami. Myslím si, že sa tam už nedá nič navyše urobiť.


Dá sa to riešiť (všetko sa dá), ale stálo by to priveľa peňazí a nedá sa týmito opatreniami zabrániť všetkým hrozbám na tomto úseku a tak sa k ničomu nepristupuje okrem revízií a kontrol a systémom rýchlych varovaní a upozornení atď. :lol:
Dialniciar
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 304
Založený: 23. Jún 2005 19:16

Odoslaťod Adaios » 05. Feb 2006 15:15

Takto by mohli byt riesene problemy v mestskej doprave kdekolvek na svete. Samozrejme len mensie mesta. :arrow:

http://www.barnsley.gov.uk/service/imag ... y-pass.jpg
Adaios
Adaios
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 291
Založený: 05. Okt 2005 20:36

Odoslaťod Dialniciar » 05. Feb 2006 19:04

Adoas napísal:Takto by mohli byt riesene problemy v mestskej doprave kdekolvek na svete. Samozrejme len mensie mesta. :arrow:

http://www.barnsley.gov.uk/service/imag ... y-pass.jpg


Ano Adoas, to by takto mohlo byť riešené. Inak je to normálny obchvat, pri ktorého výstavbe sa ako križovatky použili kruhové objazdy. Ideálne riešenie, pri ktorom sa myslí na budúcnosť, nebudú tu dopravné problémy, ... je to systematicky riešené. :lol:
Dialniciar
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 304
Založený: 23. Jún 2005 19:16

Odoslaťod Adaios » 08. Feb 2006 23:11

Ja mam este otazku Dy. :arrow:

Preco ty oznacujes cesty podla toho kde su ake mesta/obce, ... casto je pre teba cesta Kosice-Michalovce-Sobrance-... a je to dialnica D1.

A podobne aj cesty I. az III. triedy - ty takmer nikdy nenapises presne cislo, preco :?: ... :idea: ... :arrow: lebo niekde cesta sa napaja na druhu cestu a nestretnu sa v meste/obci a nie je to presne. :wink:
Adaios
Adaios
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 291
Založený: 05. Okt 2005 20:36

Odoslaťod Dialniciar » 08. Feb 2006 23:20

Adoas napísal:Ja mam este otazku Dy. :arrow:

Preco ty oznacujes cesty podla toho kde su ake mesta/obce, ... casto je pre teba cesta Kosice-Michalovce-Sobrance-... a je to dialnica D1.

A podobne aj cesty I. az III. triedy - ty takmer nikdy nenapises presne cislo, preco :?: ... :idea: ... :arrow: lebo niekde cesta sa napaja na druhu cestu a nestretnu sa v meste/obci a nie je to presne. :wink:


Ja som čakal, kto sa na toto opýta. :D

Ja sa snažím túto problematiku priblížiť ľuďom, nie inžinierom dopravy. A podľa toho som zvolil "voľnejší prístup". Je jasné, že mne viac hovoria čísla ako I/51, I/61, D1, R7 atď., ale niekedy je lepšie rozpísať mestá hlavne keď ide o nejasné Dx/Rx ako je D4 alebo R3.

Označenie ciest I. až III. triedy nerobím presne, pretože to nepovažujem za podstatné. Toto sú regióny a podľa mňa obyvatelia nejakej obce ani nevedia, ktorá cesta III. triedy cez nich prechádza, ale názov svojej obce poznajú hneď. Podobne samozrejme, že zase obyvateľ Bratislavy ani nepozná nejakú malú obec, ale ani nemusí, cesta je stanovená kadiaľ prechádza a ide o regióny, tu nemusí každý písať do každej témy, keď nevie o aké problémy sa tam jedná. Nie všetko je o diaľniciach a nie všade sa diaľnice plánujú a nie všade sú potrebné.

A samozrejme, že v témach, kde vidím užívateľov ako ty, tak používam rôzne skratky, lebo viem, že im rozumieš. Alebo aj aquila atď. Nie je umenie písať skratky a znaky a symboly všade, pretože potom sa text stáva nezrozumiteľným a to ja nechcem. A záleží od tém samozrejme.

Niekedy sa cesta naozaj napojí na inú cestu mimo obce, ale to je min. prípadov a ja potom často píšem "smer ..." :lol:
Dialniciar
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 304
Založený: 23. Jún 2005 19:16

Odoslaťod Lenny » 08. Feb 2006 23:22

Navíc silnice III. třídy nejsou obvykle očíslovány v autoatlase, narozdíl od I., a II., tříd, RC a D.
Lenny - Búrka Thór bude zurit na zemi
Lenny
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 85
Založený: 19. Júl 2005 22:09
Bydlisko: CZ - tam na druhém břehu Moravy

Odoslaťod Flintstone » 09. Feb 2006 13:50

Určite je lepšie pre verejnosť písať skôr kadiaľ cesta prechádza než konkrétny úsek a daný km.
Fred
Flintstone
diskutujúci
 
Príspevky: 131
Obrázky: 1
Založený: 17. Jan 2006 20:25

Odoslaťod Flintstone » 09. Feb 2006 21:37

Prenesené z inej témy:

Dy napísal:Realita je, že slovenské železnice kvalitou ani výkonami neoplývajú a nezmení na tom nič ani prítomnosť jedného železničiara tu, pretože je to presne to isé ako cestná sieť, darmo ja tu píšem o všetkom čo stíham, ale úspech žiadny, pretože cestná sieť je na tom veľmi ale veľmi zle.


Dy, veď tu napíš konkrétne čo je zlé a čo by sa malo zmeniť.

Na základe tohoto sa pýtam:

Dy napísal:JoHnZ,

mne to nedá.

Keď už "ťa tu máme" tak ty máš určite svoju predstavu o fungovaní železníc na Slovensku (tak ako mnohí z nás majú predstavu o diaľniciach a cestách a obchvatoch), ty to ako vidíš :?:


Len popis je taký, že JoHnZ odpovedal a to znamená, že si Dy spokojný.

Myslím teraz konkrétne čo by sa malo robiť s cestnou sieťou (cesty I.-III. triedy), čo treba spraviť, aby sa zlepšila situácia podľa teba :?: (okrem toho kde by sa malo na čo dbať, teda nechcem teraz vymenovať 500 cestných ťahov).

A ja si nemyslím, že tu zbytočne píšeš v tejto sekcii a že nemáš úspech, to som nepochopil ako si myslel? Nemôžeš ty za to v akom stave sú dnes cesty. To bolo dosť silno sebakritické konštatovanie na cesty aj železnice. :P

A Dy a JoHnZ majú jedno spoločné: Každý z nich sa vyzná v jednej sekcii, v ktorých tu asi nikto z nás nemá taký prehľad. :)
Fred
Flintstone
diskutujúci
 
Príspevky: 131
Obrázky: 1
Založený: 17. Jan 2006 20:25

Odoslaťod Dialniciar » 09. Feb 2006 22:34

Flintstone,

všetko má svoj čas, ja teraz sotva pridávam nové regióny, si to poď vyskúšať a čakať kritiky cez IS, kde som sa pomýlil. A to je ešte ten lepší prípad, že to je cez IS. Lebo priamo v témach sa hneď všetci tvária ako najlepší projektanti, architekti a inžinieri a "chráňboh", keď ja mám iný názor. Že "Pezinčania"? "Seničania"? "Žilinčania"? Ale veď ja by som to chcel vidieť páni ako postavíte "fungum" novú cestu 250 m dlhú alebo 100 m most za 5-20 mil. SKK, ... nech sa páči, stavajte. Alebo aj tie predstavy, však teraz cesta, za rok obchvat, za 2 roky metro nie?

Ja sem svoje vízie dám, až budem mať chuť. Aj tie tunely (Sitina), čo som komu spravil, že ja napíšem príspevok všeobecne myslený a hneď zo všetkých strán mi všetci píšu, čo som si to dovolil a ako som to myslel, ... veď napíšte na fórum a vysvetlíme si.

Ja to chápem, že neodborník nemá snahu zámerne opravovať nejakú chybu odborníka a že to čo odborník považuje za nepodstatné tak to práve ten neodborník považuje za veľmi dôležité, lebo je to to jediné, čo vie. Ale skúste niekedy uvedomiť si druhú stranu - ja si uvedomujem "kto je na druhej strane" - keby nie, tak tu nie som. :lol:
Dialniciar
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 304
Založený: 23. Jún 2005 19:16

Odoslaťod Adaios » 11. Feb 2006 16:40

Dy s svojimi 48 h nejako "zaspal". :wink:
Adaios
Adaios
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 291
Založený: 05. Okt 2005 20:36

Odoslaťod Flintstone » 11. Feb 2006 16:43

Adoas napísal:Dy s svojimi 48 h nejako "zaspal". :wink:


Vzhľadom na to, koľko sem dal nových tém, oblastí, regiónov za posledné 2 týždne by som to nevidel kriticky, aj keď je to fakt výnimka, lebo doteraz jeho 48h boli reálne 2-3h, max. jeden deň. Ale v jednej téme má čas do 21.00. :P
Fred
Flintstone
diskutujúci
 
Príspevky: 131
Obrázky: 1
Založený: 17. Jan 2006 20:25

Ospravedlnenie

Odoslaťod Dialniciar » 13. Feb 2006 23:33

3 zamknuté regióny sa budú pripravovať dlhšie, než som predpokladal z osobných dôvodov, nie som úplne fit. :?
Dialniciar
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 304
Založený: 23. Jún 2005 19:16

Ďalšia

Naspäť na Cestná sieť

Kto je prítomný

Používatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 14 hostí.