Spojenie Bratislava-Košice .. kedy bude ?

diskusia o D & RC vo všeobecnej rovine, plány, návrhy a samozrejme flamewars ;)

Moderátor: Moderátori

Nove hlasovanie od 14.12.2010 (Po pade PPP1+PPP3)

2016
2
1%
2017-2018
29
15%
2019-2020
41
21%
po r. 2020
128
64%
 
Celkový počet hlasov : 200

Re: R7 vseobecne

Odoslaťod ecce » 30. Nov 2014 14:10

DrX napísal:Nakresli mi, ak osi dostal Chmenlnicky-Viedeň cez Lvov-Krakow-D3-D1 1002km. Lebo ak do toho zacnes ratat jazdu po jednotkach, tak sa to na Ukrajine teste o dost skrati, a po nasej R1+R2 ti to
vyjde na 1029km http://binged.it/1B2Ib7C , cize pri existencii D4+R7 by to bolo pod 1000km. Proste, cesta ktora je priblizne priamou spojnicou musi vyjst za normalnych okolnosti kratsie (tak ako BA-KE po R7+R2 je lepsie nez po R1+R2, co je lepsie nez D1 :-) ). A ano, su aj ine smery nez na Vieden, ale tie uz cez Slovensko riesit nedava vobec ziaden zmysel. Otazka je v com sme mohli konkurovat, a R2+R7 sme k madarskemu spojeniu UA-AT (aj Zakarpatsko-CR, ktore sa dnes jazdi cez Madarsko) konkurovat mohli, lebo nase by bolo kratsie (ale napr. aj pre to, ze u nas nemaju ukrajinci v porovnani s madarskom jazykovu barieru). A to nerobime, lebo ***. To je vsetko.


Ja som iba bral cesty, podla toho, co mi hodil Google. Nijak specialne som sa s tym nehral.
https://www.google.sk/maps/dir/Viede%C5 ... 2983?hl=sk

To, co Ty nazyvas priamou cestou, je v skutocnosti napr. na Ukrajine pred Mukacevom, ale ciastocne aj na D1 v oblasti Uzhorod-Kosice dokopyy nadchadzka porovnatelna s Polskom.
ecce
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 660
Obrázky: 6
Založený: 10. Dec 2013 19:52

Re: R7 vseobecne

Odoslaťod Andrej » 01. Dec 2014 10:26

mareks96 napísal:No nemam slov... Nechat nasich stat denno denne v kolonach, len kvoli tomu aby zopar ukrajincov islo cez nasu a nie madarsku dialnicu... Vaaau.. Inak zaujimave ze v tomto pripade ti uz nevadi "vystavba dialnic okolo Blavy"

marek, u DrX nehladaj rozumne argumenty. On potrebuje iba dialnicu zo svojej garaze do W, nic ine ho nezaujima a tak si vymysla podobne nezmysly ako skratenie cesty pre nevyznamne Ukrajinske mesta do W :) Co tam po nejakych koridoroch, aj tie na Ukrajine a v Mararsku predsa urcili Meciar a Slota a Karpaty tiez vyrastli podla Slotovych zelani :)
Andrej
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 608
Založený: 08. Feb 2005 16:57

Re: Spojenie Bratislava-Košice .. kedy bude ?

Odoslaťod DrX » 01. Dec 2014 11:29

Ano, napr. to, ze D3 do Belousovej garaze v Cadci ma vacsiu prioritu (kedze je D) nez R1+R2, ktore obsluhuju polku Slovenska, alebo to, ze v ZA kraji je aktualne rozostavanych hadam 7 usekov za miliardy EUR, zatialco v Kosickom kraji sa za celu historiu Slovenska postavilo 14km R-ky za 185mil EUR, z ktorych este 85% preplatila EU, alebo to, ze v BA kraji je koncentracia dialnic NA OBYVATELA 5x vacsia nez v KE kraji (a to OECD rata na obyvatela, cize nerovnost v hustote zaludnenia je tam zapracovana; a samozrejme, vsetko v BA su Dcka a vacsina v KE su Rky), to vsetko svedci o tom, ze ja chcem vsetko pre seba a blavaci a *** maju v ociach len blaho celeho Slovenska.
Slovakia - the Bratislava-centric banana republic with the worst regional disparities in the EU and OECD (aktualizácia maj 2023)
DrX
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 11
Založený: 08. Feb 2005 19:45
Bydlisko: KE

Re: Spojenie Bratislava-Košice .. kedy bude ?

Odoslaťod Andrej » 01. Dec 2014 11:41

Koncentracia dialnic na obyvatela je v SR podstatne vyssia ako v Norsku a predsa je Norsko ovela vyspelejsie. Treba pozerat aj na hustotu obyv. a ta je v BA kraji nasobne vyssia ;)

Neboj, aj v KE kraji sa bude stavat, momentalne vsak maju vyssiu rentabilitu ine useky. Zavistou a vypisovanim nezmyslov nezmenis nic, co tak radsej skusit zorganizovat peticiu, pisat rozumne blogy a podobne aktivity pre skorsie zacatie vystavby D1 a R2 v KE kraji?
Andrej
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 608
Založený: 08. Feb 2005 16:57

Re: Spojenie Bratislava-Košice .. kedy bude ?

Odoslaťod DrX » 01. Dec 2014 11:52

No este pridaj nejaky odveci prispevok - co tak porovnat sa s Vatikanom? Vsak svati sme tu vsetci pocnuc Ficom a Meciarom podobne. A napisat, ze "treba pozerat aj na hustotu obyv" ked ti hovorim, ze ta statistika hustotu zohladnuje, kedze rata kilometre dialnic na obyvatela, to je uz uplne "hviezdenie".

No a najradsej mam tych, ktori zjavne nevedia pochopit zakladne veci (ako napr suvis medzi hustoutou obyvatelstva a ratanim km dialnic na obyvatela), ale idu mne radit co a kde mam pisat. Fakt, velmi si takychto radcov cenim, a hned sa podla toho idem zariadit.
Slovakia - the Bratislava-centric banana republic with the worst regional disparities in the EU and OECD (aktualizácia maj 2023)
DrX
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 11
Založený: 08. Feb 2005 19:45
Bydlisko: KE

Re: Spojenie Bratislava-Košice .. kedy bude ?

Odoslaťod Andrej » 01. Dec 2014 12:33

Uplne "hviezdne" je nepochopit, ako hustota obyv. suvisi s potrebou kapacitnejsich komunikacii.

A nech sa paci, ak si myslis, ze takymto pristupom nieco zmenis, tak to rob aj dalej. V inych regionoch uz pochopili, ze vyplakavanim nedosiahnu nic a ak chcu nieco dosiahnut, musia pohnut prstom aj rozumom :-) - napr. v Prievidzi zaktivizovali cely region pre vystavbu zapadnej R2 a do OPD sa dostal najdlhsi usek Mn.Lehota-Ruskovce. Spolu s obchvatom BN teda bude koncom desatrocia v prevadzke cca 25 km R2, co vyzeralo este pred par rokmi ako uplne nerealne. KE kraj by mohol bojovat za Sorosku, Ozdany-Figa alebo D1 KE-MI, avsak tam nevidim ziadnu aktivitu. Skoda, potesil by som sa kazdej z tychto stavieb.
Andrej
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 608
Založený: 08. Feb 2005 16:57

Re: Spojenie Bratislava-Košice .. kedy bude ?

Odoslaťod DrX » 01. Dec 2014 14:41

Pokial ja viem, jedna vec je "skapacitnenie" a ina vec je napojenie na dialnicnu siet. Kapacitnu mozes postavit aj 8-prudovku 1. triedy, a napojit kraj na dialnicnu siet mozes RC-ckami v polprofile. Ale zaklad je, ze kazdy obyvatel potrebuje byt priblizne rovnako napojeny na zvysok republiky/europy, a tak by to napojenie (v profile primeranom hustote) malo vychadzat v normalnej krajine na jedneho obyvatela priblizne rovnako.

No a co sa tyka Prievidze, napis mi este nejaky vacsi blud. Cadcianska uderka mala D3 vybojovane uz od roku 1996 a v SNS polku vlady rovno z Cadce, a aj tak sa realizovalo malo. A Lucenec spisoval onakve peticie a stale su na tom s R2 rovnako. No ale ty, ako tradicne mas najmudrejsi recept ako sa to robi. Dufam, ze po dnesku ludia zo vsetkych regionov budu postupovat presne toho, co im odporucas, a do konca 10-rocia budu mat R-ku vsade ;-)
Slovakia - the Bratislava-centric banana republic with the worst regional disparities in the EU and OECD (aktualizácia maj 2023)
DrX
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 11
Založený: 08. Feb 2005 19:45
Bydlisko: KE

Re: Spojenie Bratislava-Košice .. kedy bude ?

Odoslaťod devil » 01. Dec 2014 16:39

Uplne "hviezdne" je nepochopit, ako hustota obyv. suvisi s potrebou kapacitnejsich komunikacii.


to je poriadku ale existuju aj ine suvislosti, npr. stav a kvalita. pod strecnom je mnohonasobne vysia intenzita ako cez sorosku ale priemerna rychlost je nizsia len malo. alebo useky smerom na MI. prakticky v ziadnom kraji nie je problem najst medzinarodny tah ktory je nebezpecny a je mi uplne jedno ci kvoli intenzite alebo kvoli sirkovym a vyskovym pomerom.

na hornej NR sa lobuje aj preto lebo I/50 ma vacsi problem s technickym stavom cesty ako hustotou dopravy. BA lobuje za D4 a R7, NR hlavne ze prelozky I. tr. kazdy za to co ho najviac trapi. len ZA lobuje najma za seba tj. 30-50 km okolie. uz taka orava ich netrapi.
a kedze starostka v okoli dediny nevidela ziadne stavebne stroje pytala sa NDS co sa deje...
Obrázok používateľa
devil
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 135
Založený: 04. Feb 2005 07:32

Re: Spojenie Bratislava-Košice .. kedy bude ?

Odoslaťod mareks96 » 01. Dec 2014 17:18

Preto sa stavia aj R3...
mareks96
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 500
Založený: 11. Okt 2014 08:14

Re: Spojenie Bratislava-Košice .. kedy bude ?

Odoslaťod ANDi » 01. Dec 2014 18:34

Kde sa stavia? R3 stoji, ak neratame ten kratucky usek, co bude sluzit ako privadzac k D1 pre Martin.
Obrázok používateľa
ANDi
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 1142
Založený: 14. Júl 2012 16:12

Re: Spojenie Bratislava-Košice .. kedy bude ?

Odoslaťod granite01 » 01. Dec 2014 19:36

Žiaľ, hlavný problém je, že sa nestavalo dostatočne v 80-tych rokoch ani do cca roka 1996, toto nám dosť chýba + za komoušov aj potom sa stavali najmä ľahké úseky, jednak to bolo bližšie ku Blave(resp. LM, KE-PO) a jednak je tam v podstate rovina. . . ale ešte aj taká Sitina sa nestavala za "zlatých" komoušov, lebo sme si všetko prejedli. Tak sa teraz nečudujme, že zaostávame a už sme mali mať postavených minimálne cca 200km D a R viac.

Teraz prišla na rad Žilina, to je jasné, že je to pupok sveta ale raz to aj tam museli poriešiť. . .samozrejme možno by boli aj iné riešenia, ale nie ako dialnica, no to by chcelo ale vizionárske myslenie, ktoré sa ale na Slovensku často nevyskytuje!
Tak teraz to musíme vydržať, keď už konečne postavia celú Žilinu odpredu dozadu . . . ale všimnite si, že to isté je pri stavbe železníc. . . v indikatívnom zozname sú na úseku v pláne len "ľahšie úseky", lebo slovenská ekonomika na tie drahšie (a elegatne riešené, ako PP - Važec, alebo Važec - Lipt.Hrádok, resp. SNV - Krompachy) nemá ani eura . . .

A zabudnime na to, že niekedy budeme konkurencieschopný v tranzite východ - západ. Poliaci stavajú v podstate na rovine a to isté aj Maďari, nikdy ich nemôžeme dobehnúť. . .
granite01
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 747
Založený: 02. Dec 2010 16:18
Bydlisko: KE

Re: Spojenie Bratislava-Košice .. kedy bude ?

Odoslaťod devil » 02. Dec 2014 07:29

mohli sme si zadefinovat taziskove sidelne a dopravne osi juhom cize na pahorkatine. nie je to sice cista rovina ale to sme zase mohli riesit tym ze na rozdiel od madarov a poliakov by sme mali nie D ale RC. a boli by sme konkurencieschpny.
a kedze starostka v okoli dediny nevidela ziadne stavebne stroje pytala sa NDS co sa deje...
Obrázok používateľa
devil
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 135
Založený: 04. Feb 2005 07:32

Re: Spojenie Bratislava-Košice .. kedy bude ?

Odoslaťod Miro » 02. Dec 2014 10:47

A prečo by sme mali byť tranzitnou krajinou? Aké to má výhody?
Miro
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 5
Založený: 12. Jún 2005 19:47

Re: Spojenie Bratislava-Košice .. kedy bude ?

Odoslaťod ANDi » 02. Dec 2014 17:33

Tu otazku myslis vazne?
Obrázok používateľa
ANDi
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 1142
Založený: 14. Júl 2012 16:12

Re: Spojenie Bratislava-Košice .. kedy bude ?

Odoslaťod JaNY » 03. Dec 2014 02:57

Tranzit V-Z Svk nepotrebuje, tak ako to uz tu bolo skor zabavne spominane, ze vlastne dialnicny obchvat slovenska je uz viac menej urobeny v PL a HU. Tranzitu S-J sa nevihneme lebo nad nami je osem x vacsi sused a "pobaltaci", ale to neznamena ze radovy slovak ma z toho vyhodu, ked vyber mita ide stale kdesi do hmlistej smerackej firmi.
Obrázok používateľa
JaNY
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 37
Založený: 18. Jan 2010 02:41

Re: Spojenie Bratislava-Košice .. kedy bude ?

Odoslaťod devil » 05. Dec 2014 12:56

asi tak:

Hlavne koridory V-Z vedu v osiach:
. Minsk-Varsawa-Berlin (nevyuzitelne Sk trasy)
. Lvov-Katowice-Berlin (nevyuzitelne Sk trasy)
. Lvov-BP-Terst (nevyuzitelne Sk trasy)
. Lvov-Mukacevo-KE-ZA-Praha-Nuremberg - podla Andreja vyuziva nasu D1, realne vsak je to 1.253 km a cez brno a prahu je to 1.162 km a cez polsko 1.158 km.

a dokonca aj do garazi v praheje blizsie cez polsko.
a kedze starostka v okoli dediny nevidela ziadne stavebne stroje pytala sa NDS co sa deje...
Obrázok používateľa
devil
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 135
Založený: 04. Feb 2005 07:32

Re: Spojenie Bratislava-Košice .. kedy bude ?

Odoslaťod i15 » 12. Jan 2015 18:02

http://sport.sme.sk/c/7585715/bratislav ... -2019.html

tak určite budú tlaky na dokončenie D1 do apríla 2019... aj keď praktický význam pre fanúšikov až taký nebude
Obrázok používateľa
i15
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 827
Založený: 21. Jan 2007 20:49
Bydlisko: vo výslužbe

Re: Spojenie Bratislava-Košice .. kedy bude ?

Odoslaťod ANDi » 12. Jan 2015 20:11

Ale daj pokoj, vieme, ze sa to aj tak nestiha... A hlavne nech sa vklude poriadne vyriesi Turany-Hubova tunelom.
Obrázok používateľa
ANDi
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 1142
Založený: 14. Júl 2012 16:12

Re: Spojenie Bratislava-Košice .. kedy bude ?

Odoslaťod JRM » 19. Feb 2015 23:25

...asi by bolo vhodne odstupom času doplniť aj dalšie dve možnosti dokončenia plneho profilu dialnice BA-KE do úvodného príspevku na rok 2025 a po roku 2030. Za dalších desať rokov sa to hádam už nebude upravovať, alebo ...?
Obrázok používateľa
JRM
pokročilý diskutujúci
 
Príspevky: 292
Založený: 02. Sep 2012 16:53
Bydlisko: Prešov

Re: Spojenie Bratislava-Košice .. kedy bude ?

Odoslaťod ANDi » 20. Feb 2015 00:22

No, pri najhorsom scenari, ked skoncia eurofondy, Junkerov fond sa zrusi a budu sa platit stamilonove splatky za PPP, tak stat bude rad ak neskrachuje, nieto este nieco budovat :)
Obrázok používateľa
ANDi
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 1142
Založený: 14. Júl 2012 16:12

Re: Spojenie Bratislava-Košice .. kedy bude ?

Odoslaťod Viktorius » 20. Feb 2015 12:54

Neviem si predstavit co by bolo, ak by neboli fondy EU.
Viktorius
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 19
Založený: 20. Nov 2013 18:09

Re: Spojenie Bratislava-Košice .. kedy bude ?

Odoslaťod Krampus » 20. Feb 2015 14:14

90% vydavkov statu by neslo na socialne istoty mecenasov vladnych stran :) muselo by sa rozmyslat viac nad vydavkami pre udrzanie konkurencieschopnosti krajiny. Postaveneho by sme toho mali mozno menej, ale asi by sa do vystavby vkladalo viac logiky. Ja by som fondy spravil skor ako vyhodne pozicky, nez ako nenavratny financny prispevok.
Obrázok používateľa
Krampus
diskutujúci
 
Príspevky: 79
Obrázky: 0
Založený: 12. Jan 2015 18:07
Bydlisko: RI (AT)

Re: Spojenie Bratislava-Košice .. kedy bude ?

Odoslaťod devil » 21. Feb 2015 12:18

akakolvek vyhodna pozicka je stale pozicka. urokove sadzby su aj tak nizke. a naozaj nechapem co si EU slubuje od junckerovho fondu alebo od skupovania dlhopisov.
a kedze starostka v okoli dediny nevidela ziadne stavebne stroje pytala sa NDS co sa deje...
Obrázok používateľa
devil
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 135
Založený: 04. Feb 2005 07:32

Re: Spojenie Bratislava-Košice .. kedy bude ?

Odoslaťod Pekos » 01. Apr 2015 22:03

Ja by som to postavil to minusu krajiny, vsetko a hned! vsetko by som vydokladoval a preukazal o spravnosti nech sa obcania poskladaju, ako vo Francuzsku. Ale aspon vidis za co si zaplatil. Tu u nas to nema konca tych problemov, rozneho typu. Sme tak mala krajina a tolko sraciek na sebe. Kym nepovies EU, nedostanes ani cent.
Pekos
diskutujúci
 
Príspevky: 107
Založený: 11. Jún 2014 14:46

Re: Spojenie Bratislava-Košice .. kedy bude ?

Odoslaťod richie » 18. Jún 2015 09:14

A mozno to spojenie bude uz do MS v hokeji 2019 ... akurat cez susedov ;)

podla zdroja ( http://www.napigazdasag.hu/cikk/46130/ ) - oznamili 10.6. prijatie nejakeho legislativneho balika na urychlenie dostavby cestnej siete a (ak som dobre pochopil google translatora) do konca 2018 chcu mat pripojene vsetky okresne mesta 4 prudovo a pokracovanie na hranicu aspon v polprofile .. teda podla toho by to mohlo byt celkom pekne KE-R4-M30-M3-M1-D2-BA
richie
pokročilý diskutujúci
 
Príspevky: 304
Obrázky: 0
Založený: 17. Jún 2015 07:32

PredchádzajúcaĎalšia

Naspäť na Diaľnice a RC všeobecne

Kto je prítomný

Používatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 66 hostí.