I/9 Drietoma (CZ) - Bánovce n/B - Prievidza - Žiar n/H

sekcia venovaná cestnej sieti

Moderátor: Moderátori

I/9 Drietoma (CZ) - Bánovce n/B - Prievidza - Žiar n/H

Odoslaťod FANUSIK » 27. Feb 2016 13:00

Zakladam novu temu preklasifikovanej starej 1/50 na 1/9 kedze je to dost vyznamna cesta 1 triedy v TN kraji.. :wink:
bude dlho trvat kym sa odveziete u nas po kvalitnej ceste 1 triedy aspon 100km...
Obrázok používateľa
FANUSIK
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 297
Založený: 09. Apr 2007 18:32
Bydlisko: PRIEVIDZA

Re: 1/9 - Hranica s Ceskou rep.-Drietoma-BN-PD-ZH

Odoslaťod FANUSIK » 21. Mar 2016 17:46

Som velmi velmi zvedavy ako sa vysporiada vladny koalicio...z usekom 1/9 CHOCHOLNA-bIEROVCE-TN TURNA.... Cesta je vstupnou branou na Povazie a Hornu Nitru ,ako vodici opustia dialnicnu siet, maju moznost sa zoznamit s kvalitou nasich jednotiek-uplna katastrofa...
bude dlho trvat kym sa odveziete u nas po kvalitnej ceste 1 triedy aspon 100km...
Obrázok používateľa
FANUSIK
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 297
Založený: 09. Apr 2007 18:32
Bydlisko: PRIEVIDZA

Re: 1/9 - Hranica s Ceskou rep.-Drietoma-BN-PD-ZH

Odoslaťod tondiego » 21. Mar 2016 22:16

Obavam sa, ze s novym ministrom sa sice R2 dostane medzi priority...na papieri. A to bude dovod, preco sa nejakej opravy I/9 od Chocholnej po Trenciansku Turnu asi nedockame. Argument, ktory sa pre havarijny stav tejto cesty pouziva uz 15 rokov - "vsak tu bude R2". Nikto uz ale nedodava, ze tak za 30-40 rokov.
tondiego
pokročilý diskutujúci
 
Príspevky: 480
Založený: 11. Dec 2009 10:37

Re: 1/9 - Hranica s Ceskou rep.-Drietoma-BN-PD-ZH

Odoslaťod smato » 23. Mar 2016 18:21

co tak napisat maila novemu ministrovi o R2 do hladovej doliny (PD)? viem ze p.Breceli kritizoval tazbu hnedeho uhlia a podporu elektriny v novakoch, tak by mozno pochopil, ze bez investora 4000 banikov na dlazbu nemoze dat a investor dorazi len po riadnej ceste ( R2 ), inak nedorazi.

btw; pisal som na NDS , kde mi odpovedali ze pre stav I9 sa treba obratit ...
....
Komunikácia v okolí obce Trenčianska Turná nie je v správe NDS. Ak máte ďalšie podnety k úsekom v okolí Trenčína smerujúce do Prievidze (súčasná cesta I/9), odporúčame Vám obrátiť sa na Slovenskú správu ciest.
smato
návštevník
 
Príspevky: 24
Založený: 23. Mar 2016 18:07

Re: 1/9 - Hranica s Ceskou rep.-Drietoma-BN-PD-ZH

Odoslaťod smato » 23. Mar 2016 18:23

viete niekto zistit aka je intenzita TN -> BN ; pripadne BN->PD ? a pripadne ako je to v porovnani s inymi R-kami?
smato
návštevník
 
Príspevky: 24
Založený: 23. Mar 2016 18:07

Re: 1/9 - Hranica s Ceskou rep.-Drietoma-BN-PD-ZH

Odoslaťod robertko » 23. Mar 2016 18:31

podľa sčítania z 2010 je to 11 000 vs 9 600 spolu áut

http://www.ssc.sk/sk/Rozvoj-cestnej-sie ... y-kraj.ssc

r2 "detva" cca 15 000 ZV - DT vs 9 300 DT - LC

http://www.ssc.sk/sk/Rozvoj-cestnej-sie ... y-kraj.ssc

napríklad pri žiari nad hronom to bolo cca 15 000 oboma smermi
robertko
pokročilý diskutujúci
 
Príspevky: 330
Obrázky: 30
Založený: 06. Okt 2013 19:16

Re: 1/9 - Hranica s Ceskou rep.-Drietoma-BN-PD-ZH

Odoslaťod FANUSIK » 24. Mar 2016 10:05

jedna sa o jednu vec ze ked aj dajme tomu nebude R2 ...TN-PD-ZH...,ale nech daju tu rozdrbkanu cestu konecne do poriadku...Nie je preedsa mozne chodit takymto usekom tolke dlhee roky....a ludia budu cusat....Ved ta to tyka ludi okolia TN BN PD ...atd....Normalne zvazujem zacat podp. peticiu za urychlenie riesenie danej situacie...a tlacit to cez media....ako je to v zalostnom stave... Chocholna -TN Turna...a asi usek este 1,5 km do stupania...na BN...celkovo asi 8 km usek...
bude dlho trvat kym sa odveziete u nas po kvalitnej ceste 1 triedy aspon 100km...
Obrázok používateľa
FANUSIK
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 297
Založený: 09. Apr 2007 18:32
Bydlisko: PRIEVIDZA

Re: 1/9 - Hranica s Ceskou rep.-Drietoma-BN-PD-ZH

Odoslaťod Andrej » 24. Mar 2016 11:16

Petíciu môžete zorganizovať, určite sa pod ňu podpíše veľa ľudí a vzhľadom na vyjadrenia Siete je pravdepodobné, že úsek TN-PD bude pre nich prioritou. Ale ak chcete aj uspieť, je nevyhnutné, aby petícia obsahovala reálne požiadavky, t.j. nepovažovať výstavbu celej R2 v plnom profile, ale požadovať napr. 1-2 konkrétne úseky v 1/2 profile a na úsekoch v zlom stave rekonštrukciu 1/9.
Andrej
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 608
Založený: 08. Feb 2005 16:57

Re: 1/9 - Hranica s Ceskou rep.-Drietoma-BN-PD-ZH

Odoslaťod yombie » 24. Mar 2016 12:17

Myslím, že toto je zbytočné. Petícia tu už bola.. a 15000 ľudí bolo úplne odignorovaných. Nezmenilo sa nič a nič sa ani nezačalo pripravovať. Všetko beží tak ako to bolo nastavené cca. 10 rokov dozadu.. akurát s tým rozdielom, že sa to okresáva na kratšie úseky, 1/2 profily, bez MUK atd.. Úseky od Pravotíc až po Nováky, resp. Lovčicu sú v žalostnom štádiu nepripravenosti, aj preto je už väčšina úsekov v tejto oblasti po menšej či väčšej reko (malá záplata, aby ľudia držali hubu..)
Osobne ma veľmi zaujíma, ako dopadnú úseky D1 - Mníchova Lehota a Mníchova Lehota - Ruskovce a koľko z nich a v akých parametroch sa do roku 2020 nakoniec stihne postaviť, keďže oba tieto úseky (resp. jeden bol záložný) mali zapezpečené krytie pre výstavbu v plnom profile z OPII a dopadlo to tak ako dopadlo, že sa chcel na poslednú chvíľu opäť niekto nabaliť a úseky sa rozkúskovali na D1 - Trenčianska Turná - Mníchova Lehota - Svinná - Ruskovce.. a všetky legislatívne procesy tak musia ísť tým pádom opäť odznovu.. Jasné, beriem argument, že tie úseky mali cca. 9 a 15 km a že by bolo výhodnejšie postaviť 4 kratšie ako 2 dlhé.. to načasovanie ale prišlo v najmenej vhodnú dobu (aj keď oni si to možno načasovali dobre, aby sa nestavalo a peniaze šli inam ;-) ) Tiež nevnímam ako najšťastnejšie riešenie rozdeliť 9km úsek na jeden s dĺžkou 6 km a druhý ledva 3.. V tomto prípade to už skutočne mohli nechať vcelku a mohlo sa stavať.. Ak vynechám všetky kidy a žvásty do roku 2014/2015, tak môžem z pamäte vytiahnúť aspoň tie počiatkove drísty, ako sa v roku 2016 začne stavať nadväzný úsek obchvatu Bánoviec a každý ďalší rok potom jeden úsek až po D1. Neviem či som zase niečo zaspal, ale 2016 v plnom prúde a úsek Mníchova Lehota - Ruskovce sa zatiaľ neplánuje stavať ani náznakom..
Čo sa týka stavu cesty I/9, tu nepomôže už nič iné ako blokáda, ďalšia blokáda a opakovaná blokáda.. Petície to nevyriešia. Ignorovali by nás ďalej. Takto im bude aspoň tiecť poriadne do topánok. Zastavený tranzit, žiadna paralelka II. ani III.triedy.. a naštvaný vodiči by v takomto prípade médiam spustili určite peknú spŕšku výčitiek na stav cesty.. Nechať im to pekne vyžrať, strkať im to priamo pod nos a blokádu kľudne zopakovať.. nie je proste možné 25 rokov srať na medzinároný ťah a absolútne nič s ním nerobiť.. pozri do Česka ako vyzerá I/50 od revolúcie.. dokopy takmer 50km obchvatov a ten zvyšok skutočne zodpovedajúci ceste I. triedy.. a to všetko BEZ VÝTLKOV.. až do Brna..
Obrázok používateľa
yombie
pokročilý diskutujúci
 
Príspevky: 251
Obrázky: 133
Založený: 27. Nov 2013 17:42
Bydlisko: Prievidza

Re: 1/9 - Hranica s Ceskou rep.-Drietoma-BN-PD-ZH

Odoslaťod flakst » 24. Mar 2016 12:58

Nie som žiadny extrémista, ale tiež mám pocit, že s cestou v úseku D1 - odbočka na TN, resp. kúsok ďalej zachráni a opraví naozaj už iba blokáda. Tá cesta je ako jeden veľký ementál, kde sa pláta diera na dieru a stále ten istý nesystémový prístup. Katastrofa a hrôza - osobne, keď mám viac času riešim už obchádzku cez výjazd TN a po novom moste v TN a naspäť na hlavnú cestu. Taktiež som nepochopil tie spomaľovacie značky. Križovatka pri Trenčianskej Turnej - či už prvá alebo druhá je čistá katastrofa - sám som tam videl už dosť veľa nehôd. Ešte ma napadla možnosť podať trestné oznámenie na neznámeho páchateľa pre ohrozenie bezpečnosti a plynulosti jazdy... ak niečo také je možné, ale asi áno, keďže už sme to tu raz na ceste I/9 mali (BN - PD - odbočka na Nitrianske Rudno a sprievodný úsek).
Obrázok používateľa
flakst
diskutujúci
 
Príspevky: 233
Obrázky: 9
Založený: 15. Jún 2005 19:03

Re: 1/9 - Hranica s Ceskou rep.-Drietoma-BN-PD-ZH

Odoslaťod mb1000 » 24. Mar 2016 13:08

flakst napísal:Ešte ma napadla možnosť podať trestné oznámenie na neznámeho páchateľa pre ohrozenie bezpečnosti a plynulosti jazdy... ak niečo také je možné, ale asi áno, keďže už sme to tu raz na ceste I/9 mali (BN - PD - odbočka na Nitrianske Rudno a sprievodný úsek).


Toto napadlo aj mna. Neda sa pouzit aj "Porusovanie povinnosti pri sprave cudzieho majetku" ?
mb1000
pokročilý diskutujúci
 
Príspevky: 406
Obrázky: 283
Založený: 23. Feb 2010 11:59

Re: 1/9 - Hranica s Ceskou rep.-Drietoma-BN-PD-ZH

Odoslaťod tondiego » 24. Mar 2016 15:38

R2 je nerealna a mam taky dojem, ze nerealna aj vzdy bola a bola len vdacnou temou predvolebnych slubov. Ani s novym ministrom zo #Siete, ktora presadzovala R2 na Hornej Nitre sa to asi nezmeni. A otazne vobec je, do akej miery #Siet toto este povazuje za prioritu po odchode Machackovej (primatorka Prievidze) zo strany po volbach.

Ja to tvrdim uz niekolko rokov, ze zapadna R2 je utopia (v kontexte daleko dolezitejsich chybajucich usekov). Mozno o 30-40 rokov bude aktualna. Stav I/9 je vsak skutocne hanba a neschopnost SSC dotiahnut jej komplexnu opravu (myslim, ze uz nejake zrusene tendre tu boli), vyvolava otazky, na co vlastne SSC sluzi?
tondiego
pokročilý diskutujúci
 
Príspevky: 480
Založený: 11. Dec 2009 10:37

Re: 1/9 - Hranica s Ceskou rep.-Drietoma-BN-PD-ZH

Odoslaťod Vlados » 24. Mar 2016 16:28

yombie napísal:nie je proste možné 25 rokov srať na medzinároný ťah a absolútne nič s ním nerobiť.. pozri do Česka ako vyzerá I/50 od revolúcie.. dokopy takmer 50km obchvatov a ten zvyšok skutočne zodpovedajúci ceste I. triedy.. a to všetko BEZ VÝTLKOV.. až do Brna..

To, že cesta nemá prioritu bude tým, že iné sú potrebnejšie. Ak by sme boli efektívnejší tak by sme mali nádej realizovať naše ružové sny. Mali by sme byť realisti ako češi a neťahať RC všade. Na naše pomery pre E572 postačuje cesta prvej triedy, tak je sú intenzity vyššie tak 2+2. Zaujimavé, že čechom pre E50 (významnejší ťah) jednotka postačuje.
Vlados
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 174
Založený: 20. Okt 2008 09:06
Bydlisko: BA, občasne LC

Re: 1/9 - Hranica s Ceskou rep.-Drietoma-BN-PD-ZH

Odoslaťod tondiego » 24. Mar 2016 17:23

Presne, ja to tvrdim stale. Keby sa tu nestavali vzdusne zamky (R2 sluboval uz Meciar) a bola navrhnuta normalna koncepcia cestnej siete, podla zdraveho rozumu, uz davno mohla I/50, resp I/9 vyzerat ako na ceskej strane a stacilo by to na dlhe desatrocia.
tondiego
pokročilý diskutujúci
 
Príspevky: 480
Založený: 11. Dec 2009 10:37

Re: 1/9 - Hranica s Ceskou rep.-Drietoma-BN-PD-ZH

Odoslaťod FANUSIK » 24. Mar 2016 22:31

kde je vola tam je cesta..O sluboch politikov tu uz nebudem pisat..Nikto uz z nas asi z akt clenov tu na fore nema ruzove okuliare a je nam proste jasne ze najbl 10 rokov ziadnu R 2 ANI STAVAT NEZACNU a ak aj nieco tak len v polprofile .Tak ako som napisal v uvodnom prispevku, opravit aspon najkritickejsie useky Nie je predsa mozne aby tento spominany usek Chocholna -TN TURNA ... ostal v takomto dezolatnom stave..Treba to proste medializovat , urobit anketu v novinach ..atd...Mimochodom dnes na ceste do WIEN mi na useku PD-CHOHOLNA mlada vodicka tesne pred BN nacala moj VW ..rozbila trochu zad naraznik...Policajti ked prisli mi povedli ,ze za 1 hod to je uz 5 havaria medzi Jerichovom a Svinnou...
bude dlho trvat kym sa odveziete u nas po kvalitnej ceste 1 triedy aspon 100km...
Obrázok používateľa
FANUSIK
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 297
Založený: 09. Apr 2007 18:32
Bydlisko: PRIEVIDZA

Re: 1/9 - Hranica s Ceskou rep.-Drietoma-BN-PD-ZH

Odoslaťod yombie » 25. Mar 2016 11:23

To, že cesta nemá prioritu bude tým, že iné sú potrebnejšie.

To že cesta nemá prioritu (aj keď neviem kto toto tvrdí, keďže je to medzinárodný ťah a vstupná brána na Slovensko z Českej a vlastne aj Nemeckej strany) ešte neznamená, že to bude zasraný ementálový tankodrom. Ak nerátame starý 15 ročný asfaltový 1,5cm mikrokoberec od D1 po Mníchovu Lehotu, ktorý dnes vzhľadom k svojmu stavu prináša viac škody ako úžitku, tak sa s touto cestou minimálne 25 rokov NEROBILO NIČ!! ZHOLA VYJE*ANÉ NIČ!
Tu už nejde o nejaké priority, efektívnosť alebo potrebnosť.. nejde dokonca už ani o majetok, tu už ide o zdravie. Nech by to bol akokoľvek bezvýznamný ťah, kto môže dopustiť, aby skončil v takomto stave?? Ani v Rumunsku už nemajú takéto cesty!!
Ak by sme boli efektívnejší tak by sme mali nádej realizovať naše ružové sny. Mali by sme byť realisti ako češi a neťahať RC všade. Na naše pomery pre E572 postačuje cesta prvej triedy, tak je sú intenzity vyššie tak 2+2. Zaujimavé, že čechom pre E50 (významnejší ťah) jednotka postačuje.

Na Českej strane bola po revolúcii v pláne plnohodnotná RC od Brna až po Starý Hrozenkov a tam napojiť na slovenskú R2. Hlavné argumenty proti boli ale dlhé tunely, ochrana vodných zdrojov a taktiež množstvo jedinečnej fauny a flóry v CHKO Biele Karpaty. Po rýchlom vytriezvení a tehdajších nízkych intenzitách sa rozhodlo, že sa pristúpi k postupnej komplexnej reko celého ťahu a budovaniu obchvatov všetkých väčších miest a obcí.. a ako máme možnosť vidieť, plnohodnotná široká jednotka tam zatiaľ bohate postačuje ešte na x rokov dopredu.. RC ale bola v pláne aj na Českej strane, a to dlhé roky.. ;-)
Treba to proste medializovat , urobit anketu v novinach ..atd...

FANUSIK, ani toto nepomôže. Toto nie je nátlak pre politikov ani pre SSC, tu treba rázne konať. Sesterský tankodrom Rakovo - Turčianske Teplice bol medializovaný nespočet krát, má dokonca vlastnú webovú stránku.. a ako je na tom? Úplne rovnako ako Drietoma - Mníchova Lehota, bez zmeny..
Obrázok používateľa
yombie
pokročilý diskutujúci
 
Príspevky: 251
Obrázky: 133
Založený: 27. Nov 2013 17:42
Bydlisko: Prievidza

Re: 1/9 - Hranica s Ceskou rep.-Drietoma-BN-PD-ZH

Odoslaťod FANUSIK » 25. Mar 2016 12:20

No nieco som vymyslel ak sa mi to podari uskutocnit...dam vam vediet vlastne budete to vidiet na vlastne oci ,zivot je zmena takze clovek musi porusovat aj bezne pravidlaa principi a nenechavat sa nechat stale klamat politikmi...ich 25 roc slubmi.. Dolezite je mat plan a strategiu ...ako zaujat bezneho obcana ...kt sa zacne pytat preco je to tak...a nie inak...
bude dlho trvat kym sa odveziete u nas po kvalitnej ceste 1 triedy aspon 100km...
Obrázok používateľa
FANUSIK
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 297
Založený: 09. Apr 2007 18:32
Bydlisko: PRIEVIDZA

Re: 1/9 - Hranica s Ceskou rep.-Drietoma-BN-PD-ZH

Odoslaťod yombie » 25. Mar 2016 13:30

Kľudne sa pochváľ, možno budeme vedieť nejako pomôcť s niečím.. viac hláv, viac rozumu ;-)
Obrázok používateľa
yombie
pokročilý diskutujúci
 
Príspevky: 251
Obrázky: 133
Založený: 27. Nov 2013 17:42
Bydlisko: Prievidza

Re: 1/9 - Hranica s Ceskou rep.-Drietoma-BN-PD-ZH

Odoslaťod FANUSIK » 25. Mar 2016 15:30

ok....dakujem za snahu pomoct...Urcite si napiseme ss..
bude dlho trvat kym sa odveziete u nas po kvalitnej ceste 1 triedy aspon 100km...
Obrázok používateľa
FANUSIK
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 297
Založený: 09. Apr 2007 18:32
Bydlisko: PRIEVIDZA

Re: 1/9 - Hranica s Ceskou rep.-Drietoma-BN-PD-ZH

Odoslaťod smato » 25. Mar 2016 19:53

tu je blog ,ktory napisal pan Breceli ...
http://brecely.blog.sme.sk/c/387958/dal ... r-a-s.html
pise tam, ze odstavenim novak by sa rocne usetrilo cca 100 mil. eur. ; tak ma napadlo, ci by sa R2 nemohla financovat z takto usetrenych penazi, to by bolo aj na 3+3 :)
ale vazne, ja chodim kazdy tyzden PD-Brno a spat; usek PD - Stary Hrozenkov (cca 80km ) , mam za 1.5 hodiny, cesta St.Hrozenkov - Brno 1 a 1/4 hod. (cca 120km);
je to na hanbu, ked sa do krajskeho mesta za bieleho dna clovek nema sancu dostat v rozumnom case.

z NDS mi este odpisali...
Pre nadväzujúci úsek R2 Mníchová Lehota – Ruskovce momentálne prebieha vypracovanie dokumentácie na stavebné povolenie. Po zabezpečení finančných prostriedkov na výstavbu sa začne verejné obstarávanie na zhotoviteľa stavby.

... zistim v akej fazi je to vypracovanie dokumentacie, prip. kto je zato zodpovedny. Pre financne prostriedky budeme bombardovat ministra dopravy (maila neviem, mozno cez siet@siet.sk alebo je priamo na linkedin), mozno aj primatorku PD (ma maila na urade v Prievidzi). Tychto ludi treba bombardovat a otravovat stale. I media su vynikajuca cesta ako to posunut dopredu.
a budem slusne argumentovat vysokou intenzitou dopravy ; nebezpecnymi a nekvalitnymi usekmi na I9; neexistenciou obchvatov dedin na tahu; strategickym vyznamom pre regiony BN,PD,PE,TO a vlastne pre cele stredne Slovensko v smere na CR.
smato
návštevník
 
Príspevky: 24
Založený: 23. Mar 2016 18:07

Re: 1/9 - Hranica s Ceskou rep.-Drietoma-BN-PD-ZH

Odoslaťod FANUSIK » 25. Mar 2016 21:31

Smato palec hore... :wink: .Myslim ze sa tu spojime spolocne za dobru VEC....Je jasne ze opravou tohto problemoveho useku, a nielen tohto.../obchvaty ,pripajacie pruhy ,prebudovanie krizovatiek a rozsirenie ciest 1 tr na medz parametre atd...sa usetri cas a zvysi bezpecnost, pohonne hmoty , rozbehne sa podnikanie medzi regionmi a ale hlavne, usetria sa Ludske zivoty ... :idea:
bude dlho trvat kym sa odveziete u nas po kvalitnej ceste 1 triedy aspon 100km...
Obrázok používateľa
FANUSIK
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 297
Založený: 09. Apr 2007 18:32
Bydlisko: PRIEVIDZA

Re: 1/9 - Hranica s Ceskou rep.-Drietoma-BN-PD-ZH

Odoslaťod eric987 » 25. Mar 2016 21:34

smato napísal:tu je blog ,ktory napisal pan Breceli ...
http://brecely.blog.sme.sk/c/387958/dal ... r-a-s.html
pise tam, ze odstavenim novak by sa rocne usetrilo cca 100 mil. eur. ; tak ma napadlo, ci by sa R2 nemohla financovat z takto usetrenych penazi, to by bolo aj na 3+3 :)


Sme sice OT, ale ak by nahodou zrusili tie dotacie na tepelne elektrarne tak by to neslo na financovanie R2 ale na znizenie ceny elektriny, pretoze prave cez elektrinu su tepelne, male vodne, slnecne a neviem ake este vseliake nezmyselne elektrarne dotovane (zial, tie este nezmyselnejsie musia byt dotovane, lebo EU a jej kvazizelena politika). A vdaka tomu mame jedny z najvyssich cien elektriny vobec, co je dost velka prekazka prichodu investorov zvonka, resp. konkurencieschopnosti tych slovenskych. A to je pre ovela sirsiu skalu investorov ovela vacsi problem nez nekvalitna infrastruktura.
eric987
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 94
Založený: 16. Júl 2014 08:16

Re: 1/9 - Hranica s Ceskou rep.-Drietoma-BN-PD-ZH

Odoslaťod Vlados » 25. Mar 2016 21:40

tondiego napísal:Presne, ja to tvrdim stale. Keby sa tu nestavali vzdusne zamky (R2 sluboval uz Meciar) a bola navrhnuta normalna koncepcia cestnej siete, podla zdraveho rozumu, uz davno mohla I/50, resp I/9 vyzerat ako na ceskej strane a stacilo by to na dlhe desatrocia.

R2 bola definovaná až v roku 1999, vtedy Merčiar neopúšťal Elektru ;)
Vlados
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 174
Založený: 20. Okt 2008 09:06
Bydlisko: BA, občasne LC

Re: 1/9 - Hranica s Ceskou rep.-Drietoma-BN-PD-ZH

Odoslaťod FANUSIK » 25. Mar 2016 23:23

Nech to povedia otvorene pani politici žE na najbl 10 rokov bude malo financii nielen na dobudovanie D1.. D 3..aj to nie v plnom profile..OBCHVAT BA pojde zrejme cez PPP... a co dalej ??? Z coho budu financovat dlhu R7..R2 ..od ZV..smerom na LC ??? A kde je rozvoj cestnej siete a obchvaty miest a obci na nasich jednotkach ??Mam silny dojem ze tu panuje len boj o omoc a podpora vyvolenych ...a nie.(nejaka trapna koncepcia ( rozvoja cestnej siete...
bude dlho trvat kym sa odveziete u nas po kvalitnej ceste 1 triedy aspon 100km...
Obrázok používateľa
FANUSIK
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 297
Založený: 09. Apr 2007 18:32
Bydlisko: PRIEVIDZA

Re: 1/9 - Hranica s Ceskou rep.-Drietoma-BN-PD-ZH

Odoslaťod Vlados » 26. Mar 2016 00:15

Stačí sa rozpamätať na "odvážne" uvedené termíny na stráne ndsas.sk... tie termíny vychádzali z možností SR.
Netreba zabúdať na odkladané opravy ciest, množstvo mostov má za sebou 50 rokov bez požiadnej údržby. Už by sme mali rekonštruovať aj najstaršie diaľnice. Ani 3 PPP más nazachránia, iba znemožnia postupný rozvoj v ďalších desiatkách rokoch.
Vlados
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 174
Založený: 20. Okt 2008 09:06
Bydlisko: BA, občasne LC

Ďalšia

Naspäť na Cestná sieť

Kto je prítomný

Používatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 16 hostí.