D1 Lietavská Lúčka - Dubná Skala

Bratislava (Petržalka – križovatka s D2) – Trnava – Trenčín - Žilina – Prešov – Košice – Záhor, štátna hranica SR/Ukrajina

Moderátor: Moderátori

Kedy je podľa vás potrebné začať so stavbou tunela Višňové ?

Anketa bola ukončená dňa 11. Jún 2014 12:34

Ihneď - t.j. vyhlásiť tender ešte tento rok
132
92%
Postačí neskôr, do r. 2020
4
3%
V ďalekej budúcnosti, t.j. po r. 2020
1
1%
Nikdy - tento úsek by sa nikdy nemal stavať
7
5%
 
Celkový počet hlasov : 144

Re: D1 Lietavská Lúčka - Dubná Skala + privádzač LL

Odoslaťod illnino » 07. Dec 2016 07:18

Sankcie dať vie, ale vieš, "je to naš človek"
Obrázok používateľa
illnino
návštevník
 
Príspevky: 40
Obrázky: 3
Založený: 07. Júl 2014 17:04
Bydlisko: Bratislava, občasne Košice

Re: D1 Lietavská Lúčka - Dubná Skala + privádzač LL

Odoslaťod eric987 » 07. Dec 2016 13:00

...a navyse ich moze zmoderovat sud, pokial prevysuju vysku skutocnej skody sposobenej omeskanim (co by asi prevysovali). Este horsie je na tom to, ze ak by zrazu NDS dala niekomu sankcie, ten sa vie branit aj tym, ze v mnozstve inch porovnatelnych pripadov ich nedala, teda ze kona v rozpore s poctivym obchodnym stykom. Zvlast ak ide o spolocnost realizujucu jediny usek, akym je tu DUHA alebo na R2 Chemkostav. Na druhej strane, tunel napreduje, zacina sa hybat aj povrchovy usek a ziaden dodatok o predlzeni nebol podpisany. V poslednom cisle Tunela je clanok venovany razeniu Visnoveho a spomina sa tam ukoncenie v zavere roku 2019, pricom v dosledku kolaudacneho konania by mal zacat sluzit motoristom zaciatkom roka 2020. Takze zatial nepanikarte.
eric987
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 94
Založený: 16. Júl 2014 08:16

Re: D1 Lietavská Lúčka - Dubná Skala + privádzač LL

Odoslaťod LubosG » 07. Dec 2016 21:08

Má už niekto aj info aká dlhá časť privádzača pôjde tým priamym zadaním do výstavby? Predpokladám, že len tá nevyhnutná časť od MÚK LL do ZA (neviem či je to I.etapa), úsek smerom od MÚK LL na Porúbku je už asi "nad rámec" tej výnimky zákona o VO.
D1 NM
Obrázok používateľa
LubosG
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 87
Založený: 13. Jan 2007 18:16
Bydlisko: BpJ/NM

Re: D1 Lietavská Lúčka - Dubná Skala + privádzač LL

Odoslaťod Sentilj » 07. Dec 2016 21:29

Podľa článku to vyzerá na kompletku, ale cena je neuveriteľných 3,35 mil € na km (23,5 mil / 7 km) to sa mi až veriť nechce, možno časť od Porúbky k D1 v LL to bude síce len 1+1 ale ďalej po Žilinu 2+2
Sentilj
pokročilý diskutujúci
 
Príspevky: 492
Obrázky: 165
Založený: 06. Jún 2010 10:38

Re: D1 Lietavská Lúčka - Dubná Skala + privádzač LL

Odoslaťod ondrejko_t » 08. Dec 2016 07:00

Ono ta cena by mala byt nizsia ako 23,5mio, kedze sa tam jasne pise ze vysledna cena musi byt nizsia ako predpokladana (co je inac strasny blud :D) ale ako poznam tunajsi system, su len dve moznosti. bud sa to zvrtne cez nejake dodatky a "komplikovany teren" resp. nespolupraca pocasia, alebo bude vysledok 23,499 mio :)
v kazdom pripade je to neskutocne. ale uz nech sa aspon stavia...
ale pobavilo ma ze sa musi zkoordinovat spolupraca 2 stavitelov. a keby sa ta krizovatka nestavala, tak uuz sa nemusi? take kecy...
ondrejko_t
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 781
Obrázky: 13
Založený: 29. Jún 2016 07:29

Re: D1 Lietavská Lúčka - Dubná Skala

Odoslaťod eric987 » 08. Dec 2016 14:06

Ono cely prvadzac ma sice 7 km ale z toho 1,5 km ci kolko sa stavia v ramci LL-DS ako MUK Zilina-juh + napojenie na SSUD Zilina. Avsak aj tak si skor myslim ze ide o kacicu a dodatkom postavia jedine prepojenie medzi D1 a ZA-Solinky.
eric987
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 94
Založený: 16. Júl 2014 08:16

Re: D1 Lietavská Lúčka - Dubná Skala

Odoslaťod kiri » 08. Dec 2016 20:37

Dnes reportáž v TA3 o možnom meškaní aj 2 roky: Práce na diaľnici medzi Martinom a Žilinou sa komplikujú
Obrázok používateľa
kiri
diskutujúci
 
Príspevky: 152
Obrázky: 24
Založený: 15. Okt 2012 17:45

Re: D1 Lietavská Lúčka - Dubná Skala

Odoslaťod Jano1 » 08. Dec 2016 21:39

Stat chce mat dokoncenu krizovatku D1 Zilina, juh v skorsom termine, takze kompenzaciou bude tolerovanie oneskorenia zvysku useku. Oneskorenie je dane hlavne tym, ze tam bola mimo tunela uplne mizerna stavebna aktivita, len sa hladaju najroznejsie zdovodnenia, navrtava sa kazdy pramienok, aby z neho vytekalo co najviac vody a mohlo sa to oznacit za neocakavanu udalost na stavbe.
Jano1
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 40
Založený: 17. Máj 2013 10:00

Re: D1 Lietavská Lúčka - Dubná Skala

Odoslaťod mareks96 » 08. Dec 2016 22:06

Osobne si myslím, že Valent zavádza, aby potom bol za "hrdinu" ktorý "popohnal" stavbárov aby si švihli. Za akého hrdinu je už len kvôli tomu ze diaľnica nekončí v poli...
mareks96
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 500
Založený: 11. Okt 2014 08:14

Re: D1 Lietavská Lúčka - Dubná Skala

Odoslaťod medima » 08. Dec 2016 22:14

Problém nie je s tunelom, ale mimo tunela. Na povrchu, nie v útrobách masívu. Paradoxne. Dávali to dnes na TA3. Nestabilné podložie a zlá geológia, neočakávané zosuvové územie.
medima
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 665
Obrázky: 18
Založený: 05. Jan 2013 21:23

Re: D1 Lietavská Lúčka - Dubná Skala

Odoslaťod plš » 08. Dec 2016 22:34

mareks96 napísal:Osobne si myslím, že Valent zavádza, aby potom bol za "hrdinu" ktorý "popohnal" stavbárov aby si švihli. Za akého hrdinu je už len kvôli tomu ze diaľnica nekončí v poli...

Marečku, keby si si vygúľal z internetu Ing. Juraja Valenta z NDS životopis, bol by si trocha úctivejší. GR NDS je narodený 9.4.1949, teda má teraz 66 rokov. Keď sa mu udelí nejaká úloha tak sa len horko usmeje, ja tu už pri ukončení nemusím byť. Jasné, že človek s toľkoročnými skúsenosľami sa pokladá za významne cenného. Preto jeho šediny zatiaľ nikto nenapadol. Prečo som si to všimol? S Érsekom sme ten istý ročník, za 4 roky dôchodok a Valent je od nás výrazne starší.
plš
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Založený: 04. Sep 2011 22:26
Bydlisko: Košice

Re: D1 Lietavská Lúčka - Dubná Skala

Odoslaťod peterle » 09. Dec 2016 01:55

Toto je eldorádo pre stavebné firmy. Keď nestíhajú, stačí povedať, že zlá geológia... a riaditeľ NDS len poslušne prikyvuje. A pritom pred polrokom, bola ešte geológia OK. A firma nie len že nemusí dodržať termín, ale ešte dostane viac peňazí. Samozrejme že sa rozdelí, s tými ktorí rozhodujú. Ale veď logické, že mafiánska vláda nepustí do funkcie čestného človeka, ktorý by trval na dodržaní zmluvy, bojoval za záujmy štátu.
Nemám vo zvyku takto pindať, ale toto ma vytočilo. Šéf NDS z ničoho nič, len tak mimochodom, bez vzrušenia, na pol huby oznámi, že kľúčový úsek D1, bude meškať dva roky, čiže nie 2019, ale 2022. Jasné, viem ako to chodí, v december 19 som neveril, nejaké meškanie je vždy. Ale 2022?!
peterle
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 592
Obrázky: 231
Založený: 13. Júl 2011 13:31

Re: D1 Lietavská Lúčka - Dubná Skala

Odoslaťod JaNY » 09. Dec 2016 02:07

a moze nastat ten isty scenar ako sa stalo teraz z privadzacom... este sa par mesiacov pomudruje a potom to nachytro pribuchnu tym co stavaju teraz vedla :roll:
Obrázok používateľa
JaNY
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 37
Založený: 18. Jan 2010 02:41

Re: D1 Lietavská Lúčka - Dubná Skala

Odoslaťod medima » 10. Dec 2016 21:35

Dnes som rozprával s tunelárom z Višňového ohľadom toho, že stavba bude meškať. Citujem: ,,Pi.ovina. Nevie čo hovorí. (Valent, pozn. red.)"
medima
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 665
Obrázky: 18
Založený: 05. Jan 2013 21:23

Re: D1 Lietavská Lúčka - Dubná Skala

Odoslaťod stanley » 11. Dec 2016 03:20

presne ,som si myslel , Valent bol total mimo trepal jak po desiatich borovickach.. ziaden realny sklz zatial na stavbe nie je toboz uz nie na tuneli na ktorom sa razi pravidelne kazdy den a zatial riadne plati stary termin teda koniec roka 2019,hlavne ze to vsade po vsetkych spravach vsetky stanice vytrubili a rozniesli a pritom sa jednalo o sprostu zavadzajucu poplasnu spravu a kacicu..
stanley
diskutujúci
 
Príspevky: 171
Založený: 26. Máj 2015 01:48

Re: D1 Lietavská Lúčka - Dubná Skala

Odoslaťod i15 » 11. Dec 2016 07:35

plš napísal:
mareks96 napísal:Osobne si myslím, že Valent zavádza, aby potom bol za "hrdinu" ktorý "popohnal" stavbárov aby si švihli. Za akého hrdinu je už len kvôli tomu ze diaľnica nekončí v poli...

Marečku, keby si si vygúľal z internetu Ing. Juraja Valenta z NDS životopis, bol by si trocha úctivejší. GR NDS je narodený 9.4.1949, teda má teraz 66 rokov. Keď sa mu udelí nejaká úloha tak sa len horko usmeje, ja tu už pri ukončení nemusím byť. Jasné, že človek s toľkoročnými skúsenosľami sa pokladá za významne cenného. Preto jeho šediny zatiaľ nikto nenapadol. Prečo som si to všimol? S Érsekom sme ten istý ročník, za 4 roky dôchodok a Valent je od nás výrazne starší.


66 nie je senilný starý dedo. Za oceánom je jeden pán s divnými vlasmi, ktorý má 70 a zďaleka sa nechystá do dôchodku
Obrázok používateľa
i15
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 827
Založený: 21. Jan 2007 20:49
Bydlisko: vo výslužbe

Re: D1 Lietavská Lúčka - Dubná Skala

Odoslaťod Jano1 » 11. Dec 2016 10:27

Nejde o tunel, ale o prace mimo tunela, ktore zhotovitel nie je schopny dokoncit v termine.
Jano1
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 40
Založený: 17. Máj 2013 10:00

Re: D1 Lietavská Lúčka - Dubná Skala

Odoslaťod plš » 11. Dec 2016 10:32

i15, ja som tú poznámku písal "s úctou". Ale pod úctivou formuláciou je tvrdá realita. GR NDS vie, že je na rizikovej pozícii a môže byť voľky aj nevoľky obetovaný ako hoc drahý, ale pešiak.
Buďme radi, že pri kormidle MD a NDS sú ľudia, ktorí veci aspoň rozumejú a majú dedovskú snahu dokončiť vec dovtedy, kým tu budú.
plš
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Založený: 04. Sep 2011 22:26
Bydlisko: Košice

Re: D1 Lietavská Lúčka - Dubná Skala

Odoslaťod Viktorius » 11. Dec 2016 12:29

medima napísal:Dnes som rozprával s tunelárom z Višňového ohľadom toho, že stavba bude meškať. Citujem: ,,Pi.ovina. Nevie čo hovorí. (Valent, pozn. red.)"


Tiez sa mi to zdalo divne. Ved maju pred sebou este mnoho mesiacov a uz teraz by meskali 1-2 roky? Pričom zimy su teple atd...
Viktorius
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 19
Založený: 20. Nov 2013 18:09

Re: D1 Lietavská Lúčka - Dubná Skala

Odoslaťod medima » 11. Dec 2016 13:20

Nejde o tunel a nejde ani o nič mimo tunela. Je tam síce problém s geológiou na trase mimo tunela, ale to nie je dôvod meškania. Musí sa preprojektovať jeden mostný objekt, predĺžiť, schváliť, nové územné a stavebné rozhodnutie, ale za tri a pol roka to stíhajú.
medima
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 665
Obrázky: 18
Založený: 05. Jan 2013 21:23

Re: D1 Lietavská Lúčka - Dubná Skala

Odoslaťod pohodak » 11. Dec 2016 22:24

Jano1 napísal:Nejde o tunel, ale o prace mimo tunela, ktore zhotovitel nie je schopny dokoncit v termine.

Fakt by ma zaujimalo co mimo tunela sa neda stihnut za 3 roky co im chybaju do terminu
Everything that can be counted does not necessarily count; everything that counts cannot necessarily be counted.
pohodak
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 0
Založený: 20. Apr 2006 13:49
Bydlisko: PK

Re: D1 Lietavská Lúčka - Dubná Skala

Odoslaťod Jano1 » 11. Dec 2016 22:32

Za 3 roky sa to stihnut da, ale ked aj nasledujuci rok tam bude sucasne tempo, tak uz sa to nebude dat stihnut.
Jano1
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 40
Založený: 17. Máj 2013 10:00

Re: D1 Lietavská Lúčka - Dubná Skala

Odoslaťod mareks96 » 12. Dec 2016 00:55

medima napísal:Nejde o tunel a nejde ani o nič mimo tunela. Je tam síce problém s geológiou na trase mimo tunela, ale to nie je dôvod meškania. Musí sa preprojektovať jeden mostný objekt, predĺžiť, schváliť, nové územné a stavebné rozhodnutie, ale za tri a pol roka to stíhajú.


A to už prečo preboha? Nebolo od Mečiara času dosť?
mareks96
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 500
Založený: 11. Okt 2014 08:14

Re: D1 Lietavská Lúčka - Dubná Skala

Odoslaťod mareks96 » 12. Dec 2016 01:00

plš napísal:
mareks96 napísal:Osobne si myslím, že Valent zavádza, aby potom bol za "hrdinu" ktorý "popohnal" stavbárov aby si švihli. Za akého hrdinu je už len kvôli tomu ze diaľnica nekončí v poli...

Marečku, keby si si vygúľal z internetu Ing. Juraja Valenta z NDS životopis, bol by si trocha úctivejší. GR NDS je narodený 9.4.1949, teda má teraz 66 rokov. Keď sa mu udelí nejaká úloha tak sa len horko usmeje, ja tu už pri ukončení nemusím byť. Jasné, že človek s toľkoročnými skúsenosľami sa pokladá za významne cenného. Preto jeho šediny zatiaľ nikto nenapadol. Prečo som si to všimol? S Érsekom sme ten istý ročník, za 4 roky dôchodok a Valent je od nás výrazne starší.


Mať úctu voči niekomu kto podpíše zmluvy ktoré vracia kôl do chrbta demokracii, resp. transparentnosti a okrem toho úmyselne zavádza? Nie ďakujem. Skúsenosti v obore síce má, ale za "pár drobných k platu na zabezpečenie do dôchodku" je očividne ochotný zabudnúť že nejaké skúsenosti a znalosti má.
mareks96
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 500
Založený: 11. Okt 2014 08:14

Re: D1 Lietavská Lúčka - Dubná Skala

Odoslaťod pohodak » 12. Dec 2016 09:15

Jano1 napísal:Za 3 roky sa to stihnut da, ale ked aj nasledujuci rok tam bude sucasne tempo, tak uz sa to nebude dat stihnut.


ale to je kusok ine ako "zhotovitel nie je schopny dokoncit v termine", co ty na to? krucinal tu sa trieska do vzduchu s dvojrocnym meskanim, co je 5 (slovom PAT) rokov od dnes a to by som teda ozaj chcel vidiet co za problem by tam musel byt aby ho riesili tak dlho
Everything that can be counted does not necessarily count; everything that counts cannot necessarily be counted.
pohodak
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 0
Založený: 20. Apr 2006 13:49
Bydlisko: PK

PredchádzajúcaĎalšia

Naspäť na D1

Kto je prítomný

Používatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 52 hostí.