Akou trasou sa momentálne oplatí ísť z BA na východ?

diskusia o D & RC vo všeobecnej rovine, plány, návrhy a samozrejme flamewars ;)

Moderátor: Moderátori

Akou trasou sa momentálne oplatí ísť z BA na východ?

cez Zilinu
27
17%
po R1 a cez Donovaly
27
17%
po R1 a cez Certovicu
26
16%
po R1 a dalej na LC a RV
33
20%
cez Madarsko
6
4%
na východ cestujem minimálne/sporadicky a tak nebudem skresľovať hlasovanie :)
41
25%
Ina trasa (uviest v diskusii)
1
1%
 
Celkový počet hlasov : 161

Re: Akou trasou sa momentálne oplatí ísť z BA na východ?

Odoslaťod JaNY » 14. Dec 2016 00:36

richie, nerob reklamu na taku trasu lebo R2 nikdy nezacnu poriadne :)
Obrázok používateľa
JaNY
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 37
Založený: 18. Jan 2010 02:41

Re: Akou trasou sa momentálne oplatí ísť z BA na východ?

Odoslaťod richie » 14. Dec 2016 14:24

:oops: ups .. nuz, ale co narobim .. inak KE- RS - ZV - BA je celkom v pohode trasa AK je dobre pocasie (teda sucho a ziadna hmla) a je noc ( teda po 21:00) resp. vikend .. inak je to loteria s trvanim jazdy medzi 3:40 - 6:40 s dobrou davkou adrenalinu (divkoa zver a vodici bez rozumu/pudu sebazachovy)
richie
pokročilý diskutujúci
 
Príspevky: 304
Obrázky: 0
Založený: 17. Jún 2015 07:32

Re: Akou trasou sa momentálne oplatí ísť z BA na východ?

Odoslaťod DrX » 14. Dec 2016 14:54

Ale, nie je to tak zle ani cez den. Zavesis sa 60-kou za nejakym nakladakom, a klido pido ides, a ziaden kamikadze v protismere ta nemoze ohrozit (kedze ten nakladak by ho zrovnal :-) ). Inak tiez je dobre vyrazit skoro rano. Pri mojej poslednej ceste odchod z KE 4:30 - BA 8:30 a viacmenej bez stresu - a to bola aj hmla aj prsalo. (spat som potom siel cez BP, ale to len pre to, ze som tam nieco potreboval zariadit :-) )
Slovakia - the Bratislava-centric banana republic with the worst regional disparities in the EU and OECD (aktualizácia maj 2023)
DrX
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 11
Založený: 08. Feb 2005 19:45
Bydlisko: KE

Re: Akou trasou sa momentálne oplatí ísť z BA na východ?

Odoslaťod Sentilj » 14. Dec 2016 18:57

Po dlhom čase som sa dostal 12.12. na východ a výnimočne počas dňa tam a späť BA - PO - BA obojsmerne cez Čertovicu. Odjazd ráno o 7:00, v protismere na D1 súvislé parkovisko od BA až po SC, smer von poloprázdny, na R1 od križovatky s D klasicky plno až po Sládkovičovo resp. most cez Váh kde je mimochodom pekné asfaltové vlnobitie, od NR takmer prázdna R1 a husto až od ZH, zjazd BB Kremnička - odbočujúce autá zasahujúce do P pruhu, ceste po Podbrezovú nebola preplnená ako som čakal (už bolo po 9:00). Čertovica hore len mokro a šrtk (pri odjazde som vyberal medzi Strečnom a Čert., Waze hlásil len 5 min rozdiel ale v rádiu info o problémoch na Donovaloch a snežení na Čert. Po D1 až k Štrbe mokrá cesta a prakticky len mrholilo avšak voda stekala/stála aj na miestach kde nezvykla - severnú D dobre poznám, je problémová už za mierneho dažďa aj v novšej časti pri Štrbe a pred Bôrikom. Potom od PP len vlhká vozovka a prázdna cesta /tenisové kurty pri Levoči :)/ až do PO. Kedysi bola stará R1 TT-NR v okolí Bábu a Zálužia rel.prázdna, ale teraz je prakticky súvisle obsadená celá.
Sentilj
pokročilý diskutujúci
 
Príspevky: 492
Obrázky: 165
Založený: 06. Jún 2010 10:38

Re: Akou trasou sa momentálne oplatí ísť z BA na východ?

Odoslaťod DrX » 14. Dec 2016 19:03

richie napísal::oops: ups .. nuz, ale co narobim .. inak KE- RS - ZV - BA je celkom v pohode trasa AK je dobre pocasie (teda sucho a ziadna hmla) a je noc ( teda po 21:00) resp. vikend .. inak je to loteria s trvanim jazdy medzi 3:40 - 6:40 s dobrou davkou adrenalinu (divkoa zver a vodici bez rozumu/pudu sebazachovy)


Ty ty ty. Tak tebe sa nechce hrde namontovat na kolesa sneznice a pustit sa po nasej irecitej "hlavnej tepne" krasne po snieziku do hlavneho "mesta"????
http://auto.sme.sk/c/20410315/cestari-u ... ml?ref=trz
vsak pohlad na tatry ta musi cez tie zaveje povzniest!!!
a nie ze cez BP!!! to jedine tak "do tankoch" a potom...
Slovakia - the Bratislava-centric banana republic with the worst regional disparities in the EU and OECD (aktualizácia maj 2023)
DrX
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 11
Založený: 08. Feb 2005 19:45
Bydlisko: KE

Re: Akou trasou sa momentálne oplatí ísť z BA na východ?

Odoslaťod richie » 14. Dec 2016 20:13

DrX napísal:Ale, nie je to tak zle ani cez den. Zavesis sa 60-kou za nejakym nakladakom, a klido pido ides, a ziaden kamikadze v protismere ta nemoze ohrozit (kedze ten nakladak by ho zrovnal :-) ). Inak tiez je dobre vyrazit skoro rano. Pri mojej poslednej ceste odchod z KE 4:30 - BA 8:30 a viacmenej bez stresu - a to bola aj hmla aj prsalo. (spat som potom siel cez BP, ale to len pre to, ze som tam nieco potreboval zariadit :-) )


ehm .. BA 8:30 .. to asi len cez vikend, inak taky cas ides este stale krokom (ak vobec) od Trnavy ;) .. problemy su dva 1) rano sa mi nechce vstavat a deswi ma predstava rozospatych vodicov a 2) prave ranny dojazd do BA je veeelmi tazko odhadnutelny (ak tam potrebujes byt na ranne stretnutie) - preto radsej idem v noci
richie
pokročilý diskutujúci
 
Príspevky: 304
Obrázky: 0
Založený: 17. Jún 2015 07:32

Re: Akou trasou sa momentálne oplatí ísť z BA na východ?

Odoslaťod richie » 14. Dec 2016 20:15

DrX napísal:Ty ty ty. Tak tebe sa nechce hrde namontovat na kolesa sneznice a pustit sa po nasej irecitej "hlavnej tepne" krasne po snieziku do hlavneho "mesta"????
http://auto.sme.sk/c/20410315/cestari-u ... ml?ref=trz
vsak pohlad na tatry ta musi cez tie zaveje povzniest!!!
a nie ze cez BP!!! to jedine tak "do tankoch" a potom...


ved prave ;) .. a ako pise aj dalsi prispievatel, staci na niektorych usekoch aj slabsi dazd a vdaka profilu je to "zaujimave" ;)
richie
pokročilý diskutujúci
 
Príspevky: 304
Obrázky: 0
Založený: 17. Jún 2015 07:32

Re: Akou trasou sa momentálne oplatí ísť z BA na východ?

Odoslaťod Vlados » 14. Dec 2016 22:00

richie napísal:
DrX napísal:Pri mojej poslednej ceste odchod z KE 4:30 - BA 8:30 a viacmenej bez stresu - a to bola aj hmla aj prsalo

ehm .. BA 8:30 .. to asi len cez vikend, inak taky cas ides este stale krokom (ak vobec) od Trnavy ;) .. problemy su dva 1) rano sa mi nechce vstavat a deswi ma predstava rozospatych vodicov a 2) prave ranny dojazd do BA je veeelmi tazko odhadnutelny (ak tam potrebujes byt na ranne stretnutie) - preto radsej idem v noci

Veď nepísal, že išiel... asi letel, len neviem či na štyroch kolesách alebo vzduchom. Za 4 hod. bez stresu sa to nedá ani podvečer, jedine že máš celú cestu pustené majáky :wink:
Vlados
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 174
Založený: 20. Okt 2008 09:06
Bydlisko: BA, občasne LC

Re: Akou trasou sa momentálne oplatí ísť z BA na východ?

Odoslaťod i15 » 14. Dec 2016 22:11

od Šace po začiatok BA 4hod v pohode

a btw, na severnej trase nie je problémom sneh, ale Prešov
Obrázok používateľa
i15
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 827
Založený: 21. Jan 2007 20:49
Bydlisko: vo výslužbe

Re: Akou trasou sa momentálne oplatí ísť z BA na východ?

Odoslaťod DrX » 14. Dec 2016 23:46

Vlados napísal:
richie napísal:
DrX napísal:Pri mojej poslednej ceste odchod z KE 4:30 - BA 8:30 a viacmenej bez stresu - a to bola aj hmla aj prsalo

ehm .. BA 8:30 .. to asi len cez vikend, inak taky cas ides este stale krokom (ak vobec) od Trnavy ;) .. problemy su dva 1) rano sa mi nechce vstavat a deswi ma predstava rozospatych vodicov a 2) prave ranny dojazd do BA je veeelmi tazko odhadnutelny (ak tam potrebujes byt na ranne stretnutie) - preto radsej idem v noci

Veď nepísal, že išiel... asi letel, len neviem či na štyroch kolesách alebo vzduchom. Za 4 hod. bez stresu sa to nedá ani podvečer, jedine že máš celú cestu pustené majáky :wink:


Nejazdim tam zas tak casto - a aj to bolo uz pred par mesiacmi. Ale ako som povedal - 4 hodiny, vjazd do BA prakticky bezproblemovy (mozno 10min pomalej jazdy) - a bol to stred tyzdna. Inak KE-ZV za 2.5hod, ZV-BA za 1.5hod. Ak vyrazis o 4:30 rano, tak premavka zacne hustnut az o 7:00 pri ZV, a to uz si prakticky na dialnici. Cize no problem.
Slovakia - the Bratislava-centric banana republic with the worst regional disparities in the EU and OECD (aktualizácia maj 2023)
DrX
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 11
Založený: 08. Feb 2005 19:45
Bydlisko: KE

Re: Akou trasou sa momentálne oplatí ísť z BA na východ?

Odoslaťod Vlados » 15. Dec 2016 22:04

Zajtra sa chystá Markíza prevetrať 3 "diaľničné" trasy do KE.
Vlados
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 174
Založený: 20. Okt 2008 09:06
Bydlisko: BA, občasne LC

Re: Akou trasou sa momentálne oplatí ísť z BA na východ?

Odoslaťod cargobull » 16. Dec 2016 11:33

Obrázok používateľa
cargobull
pokročilý diskutujúci
 
Príspevky: 294
Obrázky: 75
Založený: 05. Aug 2010 18:42

Re: Akou trasou sa momentálne oplatí ísť z BA na východ?

Odoslaťod i15 » 16. Dec 2016 13:18

to zas bude "objektívne"...
Obrázok používateľa
i15
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 827
Založený: 21. Jan 2007 20:49
Bydlisko: vo výslužbe

Re: Akou trasou sa momentálne oplatí ísť z BA na východ?

Odoslaťod Tomas PO » 03. Feb 2017 20:20

presov-certovica-ba 3:55 predpisovo. normalne cez den, aj ked je pravda, ze nikde ziadna nehoda, ani extra husta premavka (ono uz ani nema v podstate kde byt husta, lebo certovica je prazdna a zbytok je D, snad len BA-TT je hustejsie aj na D, ale tam ides 110 ako vsetci, cize tiez ok.
stale predpisovo, 137 tacho, cez certovicu obcas trochu nad MPR. uz to zacina byt medzi PO a BA skutocne dobre.
ta neznam ci ne hej
Obrázok používateľa
Tomas PO
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 975
Založený: 03. Okt 2006 23:43
Bydlisko: Presov

Re: Akou trasou sa momentálne oplatí ísť z BA na východ?

Odoslaťod Yoggy52 » 03. Feb 2017 20:51

Ja stale nejak nemozem prist tej certovici na chut, asi to bude tym, ze bezdialnicny usek je cez donovaly mensi ako cez certovicu a na tom sa daju usetrit nejake minuty, o tyzden idem na vychod, tak odstopujem, za kolko zvladnem Zlate Piesky - PO :)
Yoggy52
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 9
Založený: 25. Feb 2013 23:02
Bydlisko: Rosenheim

Re: Akou trasou sa momentálne oplatí ísť z BA na východ?

Odoslaťod Sentilj » 03. Feb 2017 22:53

Yoggy ten rozdiel kludne zmaze jeden Tir ktory ak chytis na Donovaloch tak sa vezies pekne dlho bez moznosti obiehania, aj kvoli profilu aj kvoli hustote premavky. Cez Cert mas v pravidelnom "rozostupe" moznost predbiehat, navyse I/66 od BB je sice husta ale plynula a komfortna jazda, chce to len skusat :) Ja si Donly pravidelne raz rocne mimo zimy prejdem aby som si pripomenul preco sa im vyhybam.
Sentilj
pokročilý diskutujúci
 
Príspevky: 492
Obrázky: 165
Založený: 06. Jún 2010 10:38

Re: Akou trasou sa momentálne oplatí ísť z BA na východ?

Odoslaťod pohodak » 04. Feb 2017 10:46

asi tak, na donovaloch chytis kamion a ides 20km styridsiatkou, toto ti na certovici absolutne nehrozi, tiez ak idem autom na vychod od LM tak jedine certovica
Everything that can be counted does not necessarily count; everything that counts cannot necessarily be counted.
pohodak
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 0
Založený: 20. Apr 2006 13:49
Bydlisko: PK

Re: Akou trasou sa momentálne oplatí ísť z BA na východ?

Odoslaťod peterle » 04. Feb 2017 21:28

Ja chodím Donovaly a nestalo sa mi, že by som ich celé prešiel za jedným kamiónom. Z juhu sú dva trojpruhy, zo severu sa predbiehať dá na viacerých miestach.
Len ten prapodivný, večne rozbitý štvorpruh od Jakuba na sever, by mohli vyriešiť.
peterle
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 592
Obrázky: 231
Založený: 13. Júl 2011 13:31

Re: Akou trasou sa momentálne oplatí ísť z BA na východ?

Odoslaťod pohodak » 06. Feb 2017 16:23

ano z juhu je to +/- ok vdaka dvom trojpruhom, zo severu je to cele zle, ak chytis kamion este pred donovalmi tak minimalne po stare hory sa bezpecne predbiehat kamion ozaj neda a to mas minimalne 15km tahania sa a za starymi horami je ta situacia len o malo lepsia...plus si k tomu pridaj dvoch soferov za kamionom ktori sa predbiehat boja (uplne opravnene) a ten kamion proste neobehnes...na certovici sa budes za akymkolvek kamionom tahat maximalne 3-4km a je ich tam podstatne menej ako na donovaloch
Everything that can be counted does not necessarily count; everything that counts cannot necessarily be counted.
pohodak
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 0
Založený: 20. Apr 2006 13:49
Bydlisko: PK

Re: Akou trasou sa momentálne oplatí ísť z BA na východ?

Odoslaťod richie » 08. Feb 2017 21:14

este si prihrehejem polievocku ;) - isiel som minuly tyzden KE-BA v stredu vecer (start ~20:15) - ked zacalo snezit ;) .. nastastie cez BUD a bolo to ~4:30 (od vystupenia z vytahu KE po nastup do vytahu BA) .. cez ktorukovlek inu trasu by to bolo minimalne hodinu a pol dlhsie (teda ak by som vobec presiel cez tie kalamitne useky so snehom, pripadne poladovicou) (ad MPR - tempomat na 145-150 teda real ~140)
richie
pokročilý diskutujúci
 
Príspevky: 304
Obrázky: 0
Založený: 17. Jún 2015 07:32

Re: Akou trasou sa momentálne oplatí ísť z BA na východ?

Odoslaťod Yoggy52 » 09. Feb 2017 00:27

Ach tie vase kalamitne useky, isiel som aj cez najhorsie podmienky cez donovaly, tatry a stale som spravil BA - PO do 4 hodin, sice obcas je pravda, ze som musel spomalit, ale co som stratil na spominanych usekoch, som ziskal na volnych cestach bud uz na R1 alebo D1 za popradom... A to poslednu dobu jazdim len cca tempomatovo 140kmh

Mohli by upravit MPR na D1 PP - PO, ked tamadial idem 130, tak sa mi to zda ako keby som isiel 70 mimo obce na rovnom useku a bol spomalovac cestnej premavky, 150 by bola idealna + mohli by tam dat premenlive znacky, kde by to mohli zmenit v pripade potreby na 130... ale najhorsi su tam snad ti priposrati-sviatocny vodici, ked zacne trochu snezit a dobre ze tam nejdu 50kou...
Yoggy52
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 9
Založený: 25. Feb 2013 23:02
Bydlisko: Rosenheim

Re: Akou trasou sa momentálne oplatí ísť z BA na východ?

Odoslaťod richie » 09. Feb 2017 09:40

no vies, ja nemam problem s tymi problematickymi usekmi.. ja mam problem s vodicmi a dopravou na tychto usekoch ;) .. mozes sa snazit ako chces ak pred tebou sa vlecie kamion na letnych, alebo ides v kolone za znizenej viditelnosti a len cakas, kedy nikomu rupnu nervy a vyparati nejaku koninu .. inak minuly tyzden boli "zaujimave" aj useky na novej R2 okolo Nitry
richie
pokročilý diskutujúci
 
Príspevky: 304
Obrázky: 0
Založený: 17. Jún 2015 07:32

Re: Akou trasou sa momentálne oplatí ísť z BA na východ?

Odoslaťod Yoggy52 » 16. Feb 2017 15:51

Pred tyzdnom v piatok som presiel z ba do po za 3 hodiny a 15minut, uplne v pohode jazda, len raz som zariskoval na donovaloch (ked sa 2 auta(osobne) predomnou vlacili 60-kou) a dostal som "vynadane" od jedneho chalana, ktoreho som mal na spolujazdu, ze "Lubo, nemusis tak hnat, my sa az tak neponahlame domov" :lol: A dnes mi dojde mail, ze ma ohodnotil na blablacare a dal mi 3* z 5* s komentarom: "Ľubo je pretekár. Cesta bola rýchla." :lol:

keby som chodil cez certovicu, tak by som mal snad hodnotenia po jednej hviezdicke :lol:

U mna su Donovaly stale top. 8)

A ked som isiel naspat, tak som bral jednu policajtku, takze 160-170 tempomat uplne v pohode :D
Yoggy52
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 9
Založený: 25. Feb 2013 23:02
Bydlisko: Rosenheim

Re: Akou trasou sa momentálne oplatí ísť z BA na východ?

Odoslaťod richie » 20. Feb 2017 22:49

hmm .. teraz to bude vyzerat, ze su budeme navzajom "premeriavat" .. ale takto "pohoda tempomat 160" sa da aj KE-BA cez Sorosku/Zvolen (a tiez za 3:15) .. ale len v noci za malej premavky a pekneho pocasia - za sucha (idealne jar-leto, ked nie je ruja a nebeha po ceste vysoka) .. inak uz je to z kategorie - adrenalin (a spolujazdnci sa pevne drzia) .. pamatam si casy, ked sme to za mladi davali za 4:00 aj s obedom vo Zvolene
ale uz sme starsi, mame deti a sme (snad) zodpovednejsi a snazime sa zbytocne riziko nevyhladavat ..

tym som chcel povedat len tolko, ze da sa prejst "v pohode" BA - vychod (PO, KE, MI,..) a aj rychlo .. ale ta "pohoda" a cas jazdy je velmi variabilny od okamzitych podmienok (rocna doba, denna doba, pocasie, den v tyzdni, ..) kedy vysledny cas moze znamenat kludne aj dvojnasobok casu za idealnych podmienok

na doplnenie - cez BUD je to od 3:00 (ked sa ponahlas) do cca 5:00 (snezenie/"kalamita") .. ale priemerne to je pohodova jazda na tempomat 140 za ~4:20 (a v podstate takmer nezavisle na rocnej/dennej dobe ci pocasia)
richie
pokročilý diskutujúci
 
Príspevky: 304
Obrázky: 0
Založený: 17. Jún 2015 07:32

Re: Akou trasou sa momentálne oplatí ísť z BA na východ?

Odoslaťod peterle » 20. Feb 2017 23:22

Mladí východniari, pohroma slovenských ciest. Bez šance uvedomiť si nebezpečnosť svojho konania.
peterle
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 592
Obrázky: 231
Založený: 13. Júl 2011 13:31

PredchádzajúcaĎalšia

Naspäť na Diaľnice a RC všeobecne

Kto je prítomný

Používatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 23 hostí.