Akou trasou sa momentálne oplatí ísť z BA na východ?

diskusia o D & RC vo všeobecnej rovine, plány, návrhy a samozrejme flamewars ;)

Moderátor: Moderátori

Akou trasou sa momentálne oplatí ísť z BA na východ?

cez Zilinu
27
17%
po R1 a cez Donovaly
27
17%
po R1 a cez Certovicu
26
16%
po R1 a dalej na LC a RV
33
20%
cez Madarsko
6
4%
na východ cestujem minimálne/sporadicky a tak nebudem skresľovať hlasovanie :)
41
25%
Ina trasa (uviest v diskusii)
1
1%
 
Celkový počet hlasov : 161

Re: Akou trasou sa momentálne oplatí ísť z BA na východ?

Odoslaťod richie » 20. Feb 2017 23:37

nie len mladi .. ale aj stari vystrajaju koniny .. preto som presedlal na trasu cez BUD ..
richie
pokročilý diskutujúci
 
Príspevky: 304
Obrázky: 0
Založený: 17. Jún 2015 07:32

Re: Akou trasou sa momentálne oplatí ísť z BA na východ?

Odoslaťod peterle » 20. Feb 2017 23:43

Aby si nenatrafil na niekoho z rezešovského gangu.
peterle
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 592
Obrázky: 231
Založený: 13. Júl 2011 13:31

Re: Akou trasou sa momentálne oplatí ísť z BA na východ?

Odoslaťod richie » 20. Feb 2017 23:51

tak ano .. take riziko je tiez .. a tiez sa mi uz stalo, ze ma vytlacil na zvodidla rumunsky kamion .. ale stale je to menej pravdepodobne ako na inej trase a naviac bez dalsich rizik ako su frajeri predbiehajuci v protismere cez horizont, nedockavci v protismere predbiehajuci bez rozhladu v hmle/dazdi a rozna zver .. a taktiez vdaka profilu a geografickemu umiestneniu vyrazne lepsia prejazdnost v nevhodnom pocasi ..
teda v sumare v podstate "bezpecna" trasa - su len tri vazne nevyhody
1) dialnicna znamka (pri pravidelnom cestovani ale stoji za to)
2) inojazycne prostredie
3) nedokoncena M30 (snad od 2020 uz to bude ok)

.. ale nikoho nenutim .. aspon to ostane "prazdnejsie" :oops:
richie
pokročilý diskutujúci
 
Príspevky: 304
Obrázky: 0
Založený: 17. Jún 2015 07:32

Re: Akou trasou sa momentálne oplatí ísť z BA na východ?

Odoslaťod peterle » 21. Feb 2017 00:35

Samozrejme, pre každého to čo mu vyhovuje. Šiel som v auguste od Budapešti na Miškolc, bolo to v nedeľu podvečer a prekvapila ma dosť silná premávka, aj z BD von. Povrch miestami dosť zlý, na našej D1 až tak rozbité miesta asi nie sú, okrem pravého medzi BA a TT. Ale výhoda diaľnice je jasná. Len to platenie za vecko, na maďarských pumpách je zvláštne.
peterle
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 592
Obrázky: 231
Založený: 13. Júl 2011 13:31

Re: Akou trasou sa momentálne oplatí ísť z BA na východ?

Odoslaťod PK » 22. Feb 2017 13:19

richie napísal:nie len mladi .. ale aj stari vystrajaju koniny .. preto som presedlal na trasu cez BUD ..


Madarskou dialnicou som siel velakrat a od pohody to ma dost daleko, najma useky do 100km od Budapesti su plne kamionov, rumunskych a bulharskych aut s privesnymi vozikmi a autami na nich. Kedze tam nie je zakaz obiehania kamionov, tak kazdu chvilu sa brzdi v lavom pruhu zo 140 na 90. Za kamionom sa vytvori vlacik 5-10 aut ktore sa potom len velmi tazko naspat rozptylia. Vysledok, soferovanie s neustalou pozornostou na 100% a neustalym riesenim situacii. Oproti tomu jazda po nasich dialniciach je ovela pohodovejsia aj pri rovnakej premavke.
PK
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 999
Obrázky: 13
Založený: 10. Mar 2008 09:47

Re: Akou trasou sa momentálne oplatí ísť z BA na východ?

Odoslaťod richie » 23. Feb 2017 08:52

ano, suhlasim, ze za BUD (smer vieden) je to uz obcas dost huste, ale aj v tej spicke sa to este celkom da (uz aby zacali to rozsirenie na 3+3)
a ano, na nasich dialniciach je to pohodovejsie - ALE len niekde a niekedy - napr. vdaka profilu staci len dazd a uz je na severnej casti po pohode - voda na dialnici a vlastne podobne je to aj pri Nitre a to bez teploty blizkej nule
v lete za pekneho a sucheho pocasia a idealne vcere (v noci) je to KE-ZV-BA tazka pohoda to ano a obcas si to aj prejdem - ale ako som uz spominal vyssie, staci ze sa zhorsia podmienky a uz je to ine
ale nepresviedcam, len objasnujem moje skusenosti/pocity z tychto ciest
richie
pokročilý diskutujúci
 
Príspevky: 304
Obrázky: 0
Založený: 17. Jún 2015 07:32

Re: Akou trasou sa momentálne oplatí ísť z BA na východ?

Odoslaťod pichalsi » 20. Apr 2017 07:42

ako je mozne ze DrX este nespamuje o zasnezenom naokolo blizsie?
pichalsi
diskutujúci
 
Príspevky: 70
Založený: 03. Máj 2013 15:30

Re: Akou trasou sa momentálne oplatí ísť z BA na východ?

Odoslaťod devil » 20. Apr 2017 09:47

to nie je spam, na dialnici D26,5 sa stala retazova havaria asi 40 (!!!) aut, dialnica D26,5 je ochromena a neprejazdna. cesta C9,5 na juhu je prejazdna.

https://spravy.pravda.sk/domace/clanok/ ... na-nehoda/
a kedze starostka v okoli dediny nevidela ziadne stavebne stroje pytala sa NDS co sa deje...
Obrázok používateľa
devil
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 135
Založený: 04. Feb 2005 07:32

Re: Akou trasou sa momentálne oplatí ísť z BA na východ?

Odoslaťod fh » 20. Apr 2017 10:42

pichalsi napísal:ako je mozne ze DrX este nespamuje o zasnezenom naokolo blizsie?


Spamuje ale inde :lol:

https://www.etrend.sk/ekonomika/na-seve ... kusia.html
fh
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 12
Založený: 06. Máj 2005 11:19

Re: Akou trasou sa momentálne oplatí ísť z BA na východ?

Odoslaťod DrX » 20. Apr 2017 11:24

blbeckovia mudri od pocitaca. ak by sa vam pri tej zbytocnej hromadnej nehode zranil niekto blizky, ktory vobec nemal potrebu cestovat cez zasnezeny sever, lebo ide z juhovychodu na juhozapad, inak by ste kvakali :-)
PS: ale paci sa mi, ze trafene husy gagaju uz aj same od seba. holt, vedia aka je realita...
Slovakia - the Bratislava-centric banana republic with the worst regional disparities in the EU and OECD (aktualizácia maj 2023)
DrX
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 11
Založený: 08. Feb 2005 19:45
Bydlisko: KE

Re: Akou trasou sa momentálne oplatí ísť z BA na východ?

Odoslaťod tatranko » 20. Apr 2017 11:32

Výborné vlákno!

Jedenásť rokov kvákania o ničom.
tatranko
návštevník
 
Príspevky: 41
Obrázky: 5
Založený: 17. Júl 2005 12:55

Re: Akou trasou sa momentálne oplatí ísť z BA na východ?

Odoslaťod pichalsi » 20. Apr 2017 11:34

chapem ze tam bola snehova burka, ale ked sa na tak sirokej ceste, kde je fakt ze uplne slabucka premavka, dokaze zrazit 40 aut, tak to je pre mna zahada jak bermudsky trojuholnik... sak na tom useku ked idem cez tyzden vecer niekedy na 20km stretnem v svojom smere ledva 1 kamion
pichalsi
diskutujúci
 
Príspevky: 70
Založený: 03. Máj 2013 15:30

Re: Akou trasou sa momentálne oplatí ísť z BA na východ?

Odoslaťod devil » 20. Apr 2017 20:03

ale to nehovor sak to je TEN-T koridor, aj sudruh palcak povedal ze sa tadial budu valit kamiony...pred vela rokmi ked nebol obchvat PP a kazde vacsie snezenie sposobovalo kolaps guru a chvastun fora napisal ze ak bude dialnica tak snezenie nebude sposobovat problemy....
a kedze starostka v okoli dediny nevidela ziadne stavebne stroje pytala sa NDS co sa deje...
Obrázok používateľa
devil
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 135
Založený: 04. Feb 2005 07:32

Re: Akou trasou sa momentálne oplatí ísť z BA na východ?

Odoslaťod milan_KM » 20. Apr 2017 22:35

Devil trepeš hlúposti zase, zabúdaš na fakt, že toto bol výnimočný vrtoch počasia, silná snehová búrka. Rovnako sa môže vyskytnúť na juhu, raz za 20r, búrka s 10cm krúpami čo ti rozbijú auto, ale to neznamená, že tam teraz nemôžeme viesť diaľnicu.
milan_KM
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 266
Založený: 05. Mar 2012 23:31

Re: Akou trasou sa momentálne oplatí ísť z BA na východ?

Odoslaťod richie » 20. Apr 2017 22:56

tak ano .. situacia nie je bezna .. staci si spomenut na kalamitu z marca 2013, tiez uz zacala jar a zrazu prisiel sneh a bol problem nielen na Slovensku, ale par sto aut ostalo aj na Madarskej M1 (aj ja som to skutocne v poslednej chvili otocil pre Gyorom s5 do BA) ..

no napriek tomu nasa severna D1 je velmi citliva na pocasie - ak je pekne, tak je to super, ale staci mrholenie pri nevhodnej teplote ci lepsi dazt pri akejkolvek teplote a uz je to zle ..
richie
pokročilý diskutujúci
 
Príspevky: 304
Obrázky: 0
Založený: 17. Jún 2015 07:32

Re: Akou trasou sa momentálne oplatí ísť z BA na východ?

Odoslaťod devil » 21. Apr 2017 06:36

asi tak, klimaticke zmeny = pribudanie vrtochov. ale milan na rozdiel npr. od pichalsi opat nepochopil pointu, parameter D26,5 je len zvysovanie komfortu, prinos pre priepustnost a bezpecnost je velmi maly oproti 24,5 a mozno aj oproti 22,5.
a kedze starostka v okoli dediny nevidela ziadne stavebne stroje pytala sa NDS co sa deje...
Obrázok používateľa
devil
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 135
Založený: 04. Feb 2005 07:32

Re: Akou trasou sa momentálne oplatí ísť z BA na východ?

Odoslaťod aquila » 21. Apr 2017 08:21

ano tie vrtochy su, ale musime tiez priznat fakt, ze je rozdiel a vacsia pravdepodovnost ze sa takyto vrtoch stane na dialnici, ktora je skoro "kilometer" nad morom ako na juhu.

dalsi problem vidim v arogancii a bohorovnosti vodicov, lebo 50 aut v kope to znaci o tom, ze idioti museli ist 130 pokial to nenapakovali do niekoho, sak jedno ze je znizena viditelnost ..

a potom si to aj kopu nevinnych ludi "odsralo" kvoli tymto arogantnym vodicom. tym duplom, ze verim ze 99% uz logicky boli na letnych gumach..
Obrázok používateľa
aquila
administrátor
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 577
Založený: 03. Feb 2005 18:08
Bydlisko: doma :)

Re: Akou trasou sa momentálne oplatí ísť z BA na východ?

Odoslaťod Vlados » 21. Apr 2017 09:08

na "letných" boli aj dialničiari a pomáhači. prvá nehoda tam vznikla podstatne skôr ako je medializované, určite bolo možné úsek zavrieť skôr. žiaľ všetci boli zaskočení.
Vlados
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 174
Založený: 20. Okt 2008 09:06
Bydlisko: BA, občasne LC

Re: Akou trasou sa momentálne oplatí ísť z BA na východ?

Odoslaťod milan_KM » 21. Apr 2017 09:47

asi tak, klimaticke zmeny = pribudanie vrtochov. ale milan na rozdiel npr. od pichalsi opat nepochopil pointu, parameter D26,5 je len zvysovanie komfortu, prinos pre priepustnost a bezpecnost je velmi maly oproti 24,5 a mozno aj oproti 22,5.


No ale predstav si, žeby si videl do čoho sa rútiš, tak odstavíš auto na krajnici. Na D1 no problem, na R1 by ťa niekto zrámoval. :roll:
milan_KM
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 266
Založený: 05. Mar 2012 23:31

Re: Akou trasou sa momentálne oplatí ísť z BA na východ?

Odoslaťod KN.SK » 21. Apr 2017 10:17

richie napísal:tak ano .. situacia nie je bezna .. staci si spomenut na kalamitu z marca 2013, tiez uz zacala jar a zrazu prisiel sneh a bol problem nielen na Slovensku, ale par sto aut ostalo aj na Maďarskej M1 (aj ja som to skutocne v poslednej chvili otocil pre Gyorom s5 do BA) ...
Richie, prebehol si ma, bolo to na ich št. sviatok - 15. marca. Policajti na hraniciach Komárna (mesta s asi najteplejším podnebím v SR) zastavovali vozidlá a nepúšťali ich von z mesta, len doň púšťali. Dokonca evakuovali ľudí z okolia Komáromu (H) do Komárna, kde dostali teplé prístrešie, jedlo a nápoje. Pri Zlatnej na Ostrove uviazol v závejoch vlak RJ a "vojaci" a HAZZ ľudí z neho museli vyslobodzovať BVPčkami. Ešte začiatkom mája boli tam kôpky snehu popri I/63...
Hľa: https://www.facebook.com/pg/komarnodnes ... 7167351282 a http://komarnodnes.sk/kalamita-v-komarne/

A vlani v lete mesto a okolie "vytopila" prietrž mračien...
Festina lente! Σπεῦδε βραδέως!
Sapienti sat.
Radšej budovať, než niečo ničiť.
Obrázok používateľa
KN.SK
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 3839
Založený: 08. Máj 2014 11:56

Re: Akou trasou sa momentálne oplatí ísť z BA na východ?

Odoslaťod caki » 21. Apr 2017 10:35

milan_KM napísal:No ale predstav si, žeby si videl do čoho sa rútiš, tak odstavíš auto na krajnici. Na D1 no problem, na R1 by ťa niekto zrámoval. :roll:

nie je to take jednoznacne: https://www.youtube.com/watch?v=e1Ynf1BbGxY
caki
pokročilý diskutujúci
 
Príspevky: 362
Obrázky: 34
Založený: 01. Júl 2010 11:47

Re: Akou trasou sa momentálne oplatí ísť z BA na východ?

Odoslaťod Vlados » 21. Apr 2017 10:49

@milan_KM: pozri vozidlo v pravo, išlo už mimo jazdného pásu https://www.youtube.com/watch?v=e1Ynf1B ... u.be&t=49s
Vlados
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 174
Založený: 20. Okt 2008 09:06
Bydlisko: BA, občasne LC

Akou trasou sa momentálne oplatí ísť z BA na východ?

Odoslaťod KN.SK » 21. Apr 2017 11:51

Najskôr menšia oprava, malo to byť takto:
ja napísal:... , predbehol si ma, ...
A teraz trochu (možno nemiestnej) irónie: V tuneli by asi toľko nenasnežilo. :|
Festina lente! Σπεῦδε βραδέως!
Sapienti sat.
Radšej budovať, než niečo ničiť.
Obrázok používateľa
KN.SK
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 3839
Založený: 08. Máj 2014 11:56

Re: Akou trasou sa momentálne oplatí ísť z BA na východ?

Odoslaťod devil » 21. Apr 2017 13:08

ani 2,5 odstavny pruh nezabranil hromadnej nehode.
a kedze starostka v okoli dediny nevidela ziadne stavebne stroje pytala sa NDS co sa deje...
Obrázok používateľa
devil
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 135
Založený: 04. Feb 2005 07:32

Re: Akou trasou sa momentálne oplatí ísť z BA na východ?

Odoslaťod devil » 21. Apr 2017 13:40

mame tu piatok poobede tak sa pozrime na dostupnost ZA a BB po hlavnych tahov z okresnych mest na opacnej strane krajov. porovnatelna dlzka, viac beznych ciest a menej dialnic. nie je hlasena mimoriadna udalost

ZA-LM 85km/70min je 73 km/h
BB-RS 105/81 je 78 km/h.

rozdiel je skutocne drasticky..... :roll:

https://www.google.sk/maps/dir/49.21996 ... m2!4m1!3e0

https://www.google.sk/maps/dir/48.73173 ... m2!4m1!3e0
a kedze starostka v okoli dediny nevidela ziadne stavebne stroje pytala sa NDS co sa deje...
Obrázok používateľa
devil
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 135
Založený: 04. Feb 2005 07:32

PredchádzajúcaĎalšia

Naspäť na Diaľnice a RC všeobecne

Kto je prítomný

Používatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 8 hostí.