D1 tunel Višňové

sekcia venovaná tunelom a príslušným stavbám

Moderátor: Moderátori

Možný názov tunela

Višňové
167
69%
Dubná skala
23
10%
Hoblík
8
3%
Goleštan (Goldstein)
7
3%
Malá Fatra
37
15%
 
Celkový počet hlasov : 242

Re: D1 tunel Višňové

Odoslaťod okorec » 11. Máj 2017 17:43

ondrejko_t napísal:...len neviem, kto im cesty postavi mimo tunela...


Doprastav... a zadarmo to nebude
Múdry to pochopí sám a hlúpemu to aj tak nevysvetlíš.
Obrázok používateľa
okorec
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 10
Založený: 13. Jan 2011 19:45
Bydlisko: Martin

Re: D1 tunel Višňové

Odoslaťod plš » 11. Máj 2017 19:42

Okorec, myslíš, že by si cesty+mosty na LL-DS DPS pribral ako fušku popri privádzači LL? Za chvíľu DPS dokončí nábrežnú v PO...
plš
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Založený: 04. Sep 2011 22:26
Bydlisko: Košice

Re: D1 tunel Višňové

Odoslaťod mirsi » 11. Máj 2017 21:28

V clanku sa pise ze maju uz vyrazenych cca 9km, takze zvysok by mali dorazit tempom 15m/den tak za rok a mesiac. Meskanie oproti planu podla vsetkeho len asi 6 mesiacov.

Na dokoncenie cesty mimo tunela maju este vyse 2.5 roka, co je tiez pomerne zvladnutelne. Ak budu mat celkovo este pol roka klz v tuneli, maju cas, imho
mirsi
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 540
Obrázky: 10
Založený: 26. Sep 2013 15:21

Re: D1 tunel Višňové

Odoslaťod okorec » 11. Máj 2017 22:17

plš napísal:Okorec, myslíš, že by si cesty+mosty na LL-DS DPS pribral ako fušku popri privádzači LL? Za chvíľu DPS dokončí nábrežnú v PO...


myslím to tak, že podľa mňa to dostanú za úlohu dokončiť celé... keď taliani vyrazia tunel.
Múdry to pochopí sám a hlúpemu to aj tak nevysvetlíš.
Obrázok používateľa
okorec
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 10
Založený: 13. Jan 2011 19:45
Bydlisko: Martin

Re: D1 tunel Višňové

Odoslaťod robertko » 12. Máj 2017 07:02

mirsi napísal:V clanku sa pise ze maju uz vyrazenych cca 9km, takze zvysok by mali dorazit tempom 15m/den tak za rok a mesiac. Meskanie oproti planu podla vsetkeho len asi 6 mesiacov.

Na dokoncenie cesty mimo tunela maju este vyse 2.5 roka, co je tiez pomerne zvladnutelne. Ak budu mat celkovo este pol roka klz v tuneli, maju cas, imho


pokuty za mílniky sú asi 0,5% za prekročenie 1. míľnika do mesiaca , potom v druhom asi 2x tolko a v 3. ich už môžu vyhodiť zo stavby a ešte aj zobrať 10% zábezpeku
robertko
pokročilý diskutujúci
 
Príspevky: 330
Obrázky: 30
Založený: 06. Okt 2013 19:16

Re: D1 tunel Višňové

Odoslaťod plš » 12. Máj 2017 09:43

Takže "teoreticky" je to bububu dosť silné. Motivuje k tomu, že špekulovať o tom, kde sa dá v nejakom úkone ušetriť nejaký ten Eurík, nie je tá správna činnosť. Ale objednať u niektorej subky väčšie celky prípadne celý objekt, aby sa to stihlo bez pokuty...
Ale dá sa na to na Slovensku spoľahnúť?
plš
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Založený: 04. Sep 2011 22:26
Bydlisko: Košice

Re: D1 tunel Višňové

Odoslaťod mirsi » 12. Máj 2017 09:52

ak by meskali len 6 mesiacov, nikto ich zo stavby nevyhodi, kedze cely proces najdenia niekoho, kto to po nich dorobi bude trvat daleko dlhsie (kolko to cele trvalo v pripade nabreznej v PO?)

pri meskani do 2 rokov je to stale otazne, ci sa to casovo a financne oplati (dokoncenie niekym inym bude urcite drahsie). Oplati sa skor ich pokutovat za nedodrzanie terminov. Aj to je nadlho, kedze vsetko musi prejst cez schvalovaci proces, namietky, odvolanie,...
mirsi
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 540
Obrázky: 10
Založený: 26. Sep 2013 15:21

Re: D1 tunel Višňové

Odoslaťod milan69 » 12. Máj 2017 10:20

Re: Za chvíľu DPS dokončí nábrežnú v PO...
len môj predpoklad:
-väčšina subiek sa z NK presunie na D1 POj - POs, časť na Budimír-Bidovce
-na exteriéri pri Višňovom zbehnú subky z D3, ak ich Dúha zaplatí.
alebo to Dúha neustojí (a potom nech robí kanalizácie pre Čistú Torysu)
Milan
Obrázok používateľa
milan69
nováčik
 
Príspevky: 9
Obrázky: 0
Založený: 22. Feb 2014 01:02
Bydlisko: Kendice, okr. Prešov (SK)

Re: D1 tunel Višňové

Odoslaťod jarino » 12. Máj 2017 10:48

DPS mal dodávať nosníky pre mosty na tomto úseku. Či sa to zmenilo nebodaj bude robiť aj niečo navyše neviem. Dúhe naťahovanie času vyhovuje, postupne počet zákaziek na diaľniciach a RC klesne, ak teda štát neobjaví bane na zlato a teda nebude taký tlak na ceny.
Dúha na diaľnice momentálne nejaké zázemie nemá, myslím hlavne technológie a pod. Môže sa to časom zmeniť.
jarino
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 988
Založený: 12. Sep 2011 12:49

Re: D1 tunel Višňové

Odoslaťod miroslaw » 13. Máj 2017 07:06

10 000 m vyrazených k dnešnému dňu
miroslaw
diskutujúci
 
Príspevky: 119
Obrázky: 2065
Založený: 09. Mar 2010 16:26

Re: D1 tunel Višňové

Odoslaťod caki » 13. Máj 2017 15:45

miroslaw napísal:10 000 m vyrazených k dnešnému dňu

ak dobre ratam tak k 15.2.2017 bolo vyrazenych 7410m, co znamena ze za poslednych 87 dni sa vyrazilo 2590m. To by znamenalo cca 29m na den?
caki
pokročilý diskutujúci
 
Príspevky: 362
Obrázky: 34
Založený: 01. Júl 2010 11:47

Re: D1 tunel Višňové

Odoslaťod Maxx787 » 13. Máj 2017 16:34

to je realne cislo :-) lepsia geologia tam uz nebude. ked sme pocitali na zaciatku stavby tak sme ratali 5m na celbu na den, je mozne asi este aj nejake tie centimetre pridat. a tak cez 20 m denne sa to vie v pohode dostat.
Geography is not a career, is post apocalyptic survival skill
Maxx787
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 727
Obrázky: 77
Založený: 03. Okt 2014 17:33
Bydlisko: NO

Re: D1 tunel Višňové

Odoslaťod bodrik » 13. Máj 2017 21:29

Teraz budem trochu špekulovať:

Keďže na Slovensku je za všetkými takýmito zákazkami zákulisná politika, nebol by som istý tým, či z vyšších kruhov nebolo vedeniu Dúhy pošepkané, aby kvôli akože problémom s geológiou (samozrejme vymysleným) zmiernila tempo a tým omeškala stavbu oproti termínom. Dôvod by bol prostý - Vláda, aj NDS a MD by tak získali alibi a zakryli fiasko s výrazne meškajúcim privádzačom v LL. Takto sa to proste uhrá tak, aby sa to otvorilo súčasne, alebo len s malým časovým odstupom. Takže by sa povedalo, že vlastne "nič sa nedeje, nevadí že privádzač mešká, šak aj tunel je v omeškaní"..

Na Slovensku by som sa tomu nedivil, na Slovensku je politicky možné takmer všetko. A poslušné voličské ovce tú učičíkanú návnadu zhltnú aj s navijakom.. s Dúhou sa to dohodne tak, že by ich nesankcionovali za meškanie.. Ktovie ako to bude.

Čo vy na to? Podľa mňa to v zákulisí Slovenskej politickej scény nieje nereálny scenár..
Obrázok používateľa
bodrik
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 708
Obrázky: 1
Založený: 12. Aug 2005 00:30

Re: D1 tunel Višňové

Odoslaťod mireceq » 13. Máj 2017 22:03

Mimochodom: ak by za den vyrazili 29 metrov, tak tunel prerazia za 6 mesiacov...
mireceq
diskutujúci
 
Príspevky: 188
Obrázky: 8
Založený: 30. Okt 2012 16:49

Re: D1 tunel Višňové

Odoslaťod zoom » 14. Máj 2017 11:42

bodrik napísal:Teraz budem trochu špekulovať:

Keďže na Slovensku je za všetkými takýmito zákazkami zákulisná politika, nebol by som istý tým, či z vyšších kruhov nebolo vedeniu Dúhy pošepkané, aby kvôli akože problémom s geológiou (samozrejme vymysleným) zmiernila tempo a tým omeškala stavbu oproti termínom. Dôvod by bol prostý - Vláda, aj NDS a MD by tak získali alibi a zakryli fiasko s výrazne meškajúcim privádzačom v LL. Takto sa to proste uhrá tak, aby sa to otvorilo súčasne, alebo len s malým časovým odstupom. Takže by sa povedalo, že vlastne "nič sa nedeje, nevadí že privádzač mešká, šak aj tunel je v omeškaní"..

Na Slovensku by som sa tomu nedivil, na Slovensku je politicky možné takmer všetko. A poslušné voličské ovce tú učičíkanú návnadu zhltnú aj s navijakom.. s Dúhou sa to dohodne tak, že by ich nesankcionovali za meškanie.. Ktovie ako to bude.

Čo vy na to? Podľa mňa to v zákulisí Slovenskej politickej scény nieje nereálny scenár..

Čakáš že ti to tu Miro Remeta alebo niekto zainteresovaný potvrdiť, či akú odpoveď čakáš na tvoju domýšlavosť? Ono je to politicky možné všade, nielen na Slovensku.
Obrázok používateľa
zoom
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 542
Obrázky: 15
Založený: 21. Sep 2008 16:28

Re: D1 tunel Višňové

Odoslaťod bodrik » 14. Máj 2017 17:23

Akú odpoveď? Žiadnu. Niesom tak naivný, aby som v prostredí zvanom Slovensko čakal odpoveď na moju úvahu.
Geologický profil je dávno známy z prieskumnej štôlne. Vyhovárať sa na nečakané problémy s geológiou mi pripadá ako predostielanie potravy pre konzumujúce ovce - verejnosť.. Moja úvaha je len logickou snahou o nájdenie dôvodu zdržania výstavby tunela. Dávno viem že výsledkom akéhokoľvek pátrania po pravdivej odpovedi by bolo konštatovanie že "skutok sa nestal". To je už taký zaužívaný politický folklór, hodný úrovne kultúry a stavu uvedomelosti spoločnosti na Slovensku. S poslednou tvojou vetou sa nestotožňujem.
Obrázok používateľa
bodrik
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 708
Obrázky: 1
Založený: 12. Aug 2005 00:30

Re: D1 tunel Višňové

Odoslaťod zoom » 14. Máj 2017 17:57

To je sen toto, teraz akosi ide označiť verejnosť za ovce, trochu povyšenecké nemyslíš? Potom fakt neviem o čo ti išlo tou úvahou.. A budem dúfať, že ked sa s tou poslednou vetou nestotožňuješ, že nehovoríš len z "dovolenkovej" skúsenosti v nejakej krajine. V tom prípade budiš
Obrázok používateľa
zoom
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 542
Obrázky: 15
Založený: 21. Sep 2008 16:28

Re: D1 tunel Višňové

Odoslaťod bodrik » 14. Máj 2017 20:31

Nie povýšenecké (k povýšenectvu nemám žiaden dôvod), len realistické. Na Slovensku sa verejnosť nezaujíma o verejné dianie. Je voči nemu nevšímavá. Preto to prirovnanie ku konzumujúcim bezstarostným ovciam. Na Slovensku ľudia radi operujú s pojmom "štátne peniaze". Často počuť vyjadrenie "čo ma po tom, veď to ide zo štátneho, nie z môjho", a pod.. Ale štátne peniaze sú peniazmi ľudí - daňových poplatníkov. To nie sú nejaké cudzie peniaze, žiadna božia manna, ktorá štátu padá zadarmo z neba. Štát nemá nejakú tlačiareň na "štátne peniaze", tie samé o sebe de facto ani neexistujú, všetko sú to peniaze daňových poplatníkov, teda každej jednej zárobkovo činnej osoby, resp. osoby (fyzickej, aj právnickej) platiacej dane, teda súborne pomenovanej množiny osôb - daňových poplatníkov. To sú pôvodcovia, teda tvorcovia "štátnych peňazí" Ak táto množina osôb je ľahostajná k dianiu s ich peniazmi, ktoré nevšímavo nazýva "štátnymi", prirovnanie takejto množiny osôb ku konzumujúcim ovciam je na mieste. Prosím si teda ukázať čo konkrétne je na tom povýšenecké? To že poukazujem na nezáujem verejnosti o verejné dianie? A na finančnú neznalosť? Koľko ľudí vôbec vie, akú sumu odvádza do štátnej pokladnice?? 1%? ..max. 2%?? ..táto neznalosť daňového systému je ale naschvál udržiavaná v tomto stave. Keď bola snaha o zavedenie zverejňovania tzv. superhrubej mzdy, tak to bolo rázom zmietnuté zo stola.. Mohlo by to totiž spôsobiť otvorenie očí aspoň určitého podielu jedincov a to nebolo a ani nieje zo strany vlády žiadúce, aby ľudia vedeli koľko vlastne platia štátu.. To by potom štát nemohol tak hospodáriť, ako hospodári.. Ale keď sú ľudia s tým spokojní, neprotestujú proti tomu a mlčia, resp. nevšímajú si to, pokojne ich prirovnám ku ovciam. Tie tiež pokojne nechávajú pravidelne zo seba zostrihávať vlnu a potom sa ďalej idú bezstarostne pásť..

Mojou úvahou mi išlo o to, nájsť logické zdvôvodnenie avizovaného (niekoľkoročného!) meškania stavby tunela s pracovným názvom "Višňové". To čo som napísal bolo rýchle, najjednoduchšie zdôvodnenie ktoré ma napadlo. Chápem že sa to nemusí každému páčiť, ale je to môj názor. Pokojne napíš svoj názor na meškanie ty. Sme na internetovom diskusnom fóre, máš na to priestor.

Čo sa týka prostredia, z ktorého to píšem, s dovolenkami to nesúvisí. Na nemám ani čas, ani peniaze navyše. Moja skúsenosť je pracovná. Pracujem dlhodobo v zahraničí, v demokratickej, multilinqustickej európskej krajine, ktorá nesusedí so Slovenskom. Trvalý pobyt mám stále na Slovensku a ani to nemienim meniť, kedže sa po pár rokoch chcem na Slovensko vrátiť - Slovensko totiž považujem za svoj domov. Predtým som 8 rokov pracoval na Slovensku vo verejnej správe, konkrétne v oblasti Územného plánovania. Veľmi dobre poznám vnútorné pomery verejnej správy Slovenska, ale keď som sa tých niekoľko rokov snažil veci zmeniť k lepšiemu aspoň v mojom okolí, stretol som sa s nepochopením, až pohŕdaním byrokratického aparátu, pre ktorý som sa stal časom nepohodlnou osobou, keďže som otvorene a bez servítky poukazoval na reálne problémy a nedostatky, ktoré treba zmeniť a nedržal som hubu a krok, tak ako sa to vyžadovalo. Takže hoci "hore" vedeli že ma potrebujú, stal som sa prekážkou, ktorú bolo treba odstrániť, podľa hesla: "kto vytŕča z davu, odseknúť mu hlavu". Vyžadovalo sa nemať na vec vlastný názor. Akýkoľvek pokus o konštruktívnu kritiku bol zmietnutý zo stola, ak sa objavil čo i len v náznakoch. O intrigách a servilite radšej pomlčím, to by bolo na dlho.. Proste dôležitejšie ako efektivita, kreativita a zdravý úsudok bolo mlčanie, poslušnosť a dodržiavanie zabehaných koľají.. Verejná správa na Slovensku je vyslovene prepchaná ľuďmi falošnými, bez vlastného názoru, alebo s názorom meniacim sa podľa toho odkiaľ vietor fúka a najmä ľuďmi predposratými strachom (bohužiaľ to musím tak napísať, lebo taký je reálny stav).. Na odbornosť sa z vysoka kašle. Časť z toho je historická ťarcha - dedičstvo komunizmu, časť je zakorenená v Nás - Slovákoch. Po 8 rokoch som tento zápas s veternými mlynmi vzdal.

Toľko k tomu. Viac k tomu nemám čo dodať. Stojím si za tým čo som napísal. Zdôrazňujem že ide o môj súkromný názor. Neútočím tu týmto názorom na nikoho, ani nikoho ním nechcem znevažovať. Len som ten môj názor a úvahu proste zverejnil. Aj po cca 20 rokoch môjho reálneho používania internetu ho stále považujem za slobodné médium, kde je priestor na vyjadrenie svojho názoru.

Ospravedlňujem sa všetkým za off-topic písanie, len som sa pokúsil obhájiť, prečo som prirovnal verejnosť k ovciam.

Ak chceš niečo viac - napíš mi súkromnú správu.
Obrázok používateľa
bodrik
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 708
Obrázky: 1
Založený: 12. Aug 2005 00:30

Re: D1 tunel Višňové

Odoslaťod jarino » 14. Máj 2017 20:51

Tunel nie je až taký problém. Teda až na to, že prerazenie tunela je míľnik a zhotoviteľovi hrozia sankcie.
Oveľa väčší problém je povrchový úsek, na ktorý síce majú ešte dva a pol roka, ale zhotoviteľ nemá také kapacity a zároveň v téme HP-LL je spomenuté, že križovatka pri Lietavskej Lúčke by sa mala prekresliť.
jarino
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 988
Založený: 12. Sep 2011 12:49

Re: D1 tunel Višňové

Odoslaťod ondrejko_t » 15. Máj 2017 07:58

miroslaw napísal:10 000 m vyrazených k dnešnému dňu


Do akej miery sa da tejto info verit? vies ako, pred par dnami medializovana info vravela o 9km. 1km pri tempe 15m/den je rozdiel 2mesiace.
Nechcem to spochybnovat, faktom je ze prispevkom tu sa da asi viac verit ako mediam :)
a s tym spojena aj otazka c. 2, aka je rychlost razenia, ci 15, ci 30m/s alebo nieco medzi tym.
ondrejko_t
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 781
Obrázky: 13
Založený: 29. Jún 2016 07:29

Re: D1 tunel Višňové

Odoslaťod rastislav5 » 15. Máj 2017 09:51

Ja tomu cislu neverim, jednak je az velmi okruhle a znamenalo by ohromne zrychlenie od naposledy zverejnenej vyrazenej dlzky.
Treba pockat, ci to okruhle cislo potvrdia ine zdroje, alebo napr. media, kde by sa Duha mohla pochvalit, ak by to tak bolo.
rastislav5
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 14
Založený: 25. Nov 2006 18:58

Re: D1 tunel Višňové

Odoslaťod Tomas PO » 15. Máj 2017 20:39

OT: bodrik myslim ze tymto prispevkom si odrovnal vsetok balast tu rozmohnuty.. TO
ta neznam ci ne hej
Obrázok používateľa
Tomas PO
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 975
Založený: 03. Okt 2006 23:43
Bydlisko: Presov

Re: D1 tunel Višňové

Odoslaťod miroslaw » 15. Máj 2017 22:09

ondrejko_t napísal:
miroslaw napísal:10 000 m vyrazených k dnešnému dňu


Do akej miery sa da tejto info verit? vies ako, pred par dnami medializovana info vravela o 9km. 1km pri tempe 15m/den je rozdiel 2mesiace.
Nechcem to spochybnovat, faktom je ze prispevkom tu sa da asi viac verit ako mediam :)
a s tym spojena aj otazka c. 2, aka je rychlost razenia, ci 15, ci 30m/s alebo nieco medzi tym.


zdroj: Komplexný management stavieb - fb stránka
miroslaw
diskutujúci
 
Príspevky: 119
Obrázky: 2065
Založený: 09. Mar 2010 16:26

Re: D1 tunel Višňové

Odoslaťod Mayllo » 17. Máj 2017 20:22

rastislav5 napísal:Ja tomu cislu neverim, jednak je az velmi okruhle a znamenalo by ohromne zrychlenie od naposledy zverejnenej vyrazenej dlzky.
Treba pockat, ci to okruhle cislo potvrdia ine zdroje, alebo napr. media, kde by sa Duha mohla pochvalit, ak by to tak bolo.

samozrejme že to nie je presne 10 000m, drobne tu nikoho nezaujimaju, spomenute bolo že dosiahli tento milnik v tom dni, takto som to ja pochopil
Mayllo
diskutujúci
 
Príspevky: 212
Obrázky: 47
Založený: 19. Aug 2012 15:57

Re: D1 tunel Višňové

Odoslaťod rastislav5 » 18. Máj 2017 10:58

Dole je vycuc predchadzajucich vyrazenych dlzok uverejnenych na tomto fore vratane datumu a autora. Ziadna z hodnot doteraz nebola zaokruhlena na cele tisicky, (sucasna je na desattisicky), okrem toho vidno neuveritelne zrychlenie za 1 a pol mesiaca. Zrychlenie je asi trojnasobne oproti priemernemu tempu za poslednych 12 mesiacov. Kiez by cislo 10000 bolo spravne, ale pokial nebude potvrdene z ineho zdroja, som skepticky.
22.6.2015 100 miroslaw
11.6.2015 200 pls
24.6.2015 130 PetRus
19.9.2015 312 PetRus
5.12.2015 940 ViliKE
10.2.2016 600 mirsi
11.2.2016 1600 magnus
16.2.2016 1876 PetRus
4.3.2016 1624 rempo
5.4.2016 2513 Xenon
9.5.2016 3016 miroslaw
22.6.2016 3752 mirsi
24.8.2016 4955 EmBe
2.9.2016 5127 miroslaw
26.9.2016 5250 Misho
30.10.2016 6002 rempo
9.11.2016 6400 EmBe
15.11.2016 6237 tomebl
24.1.2017 7057 pedro
31.1.2017 7120 rempo
3.2.2017 7185 tomebl
15.2.2017 7410 EmBe
28.3.2017 7783 legal
rastislav5
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 14
Založený: 25. Nov 2006 18:58

PredchádzajúcaĎalšia

Naspäť na Tunely

Kto je prítomný

Používatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 7 hostí.

cron