I/9 Drietoma (CZ) - Bánovce n/B - Prievidza - Žiar n/H

sekcia venovaná cestnej sieti

Moderátor: Moderátori

Re: I/9 Drietoma (CZ) - Bánovce n/B - Prievidza - Žiar n/H

Odoslaťod FANUSIK » 23. Jan 2017 14:53

no tak ak sa nepustia do Opravy betonky do 3 rokov,.. ...od KRIZOVATKY D1- Chocholna smerom na TN...tak im fakt zatarasime tu ich rozdrbkanu akoze cestu...a uvidime co bude... :wink: :!:
bude dlho trvat kym sa odveziete u nas po kvalitnej ceste 1 triedy aspon 100km...
Obrázok používateľa
FANUSIK
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 297
Založený: 09. Apr 2007 18:32
Bydlisko: PRIEVIDZA

Re: I/9 Drietoma (CZ) - Bánovce n/B - Prievidza - Žiar n/H

Odoslaťod eric987 » 26. Jan 2017 21:40

Dnes bola vo VVO opatovne zverejnena vyzva na predlozenie cenovej ponuky na FS obchvatu Drietomy : https://www.uvo.gov.sk/vestnik/oznamenie/detail/350866 .
eric987
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 94
Založený: 16. Júl 2014 08:16

Re: I/9 Drietoma (CZ) - Bánovce n/B - Prievidza - Žiar n/H

Odoslaťod traffic1 » 30. Apr 2017 20:40

Som trosku skepticky co sa tyka toho spominaneho zaciatku rekonstrukcie, ale uvidime, uz vcera bolo neskoro.
https://www.teraz.sk/regiony/rekonstruk ... lanok.html
traffic1
návštevník
 
Príspevky: 21
Založený: 17. Mar 2009 01:05

Re: I/9 Drietoma (CZ) - Bánovce n/B - Prievidza - Žiar n/H

Odoslaťod Qwert » 09. Júl 2017 13:33

Viem, že sa ozývam trochu neskoro, ale v poslednom čase sem nemám čas chodiť. Reagujem na ten článok vyššie. Ako to myslia, že tá cesta sa má realizovať v šírke 9,5 m a nie 11,5 m? Veď tá cesta má teraz 11,5 m, to ju akože zúžia? Ešte by som pochopil, že EÚ by odmietla financovať novú cestu so šírkou 11,5 m tam, kde bude paralelná RC, ale keď už raz tá cesta stojí, tak je nelogické ju zužovať, neušetrí sa tým takmer nič.
Qwert
pokročilý diskutujúci
 
Príspevky: 445
Obrázky: 39
Založený: 12. Dec 2010 13:11

Re: I/9 Drietoma (CZ) - Bánovce n/B - Prievidza - Žiar n/H

Odoslaťod ferguson » 10. Júl 2017 11:19

Ved nikto nehovori, ze na Slovensku chce niekto setrit na vystavbe ciest :D
ferguson
pokročilý diskutujúci
 
Príspevky: 335
Obrázky: 14
Založený: 18. Nov 2015 21:05

Re: I/9 Drietoma (CZ) - Bánovce n/B - Prievidza - Žiar n/H

Odoslaťod FANUSIK » 13. Júl 2017 11:28

chlapci ked citam tieto smutne spravy je mi na zaplakanie..Prave som sa vratil z dovolenky z Grecka a musim uznat ze v budovani infrastr a opravy ciest sme asi uz posledny nie v EU ale v celej europe...Ked vidim ake cesty 1 tr su HU / SRB tak sme sto rokov za opicami...A ked sledujem kazdy rok ako mohutne opravuju cesty a buduju dialnice v Macedonsku tak mi nedalo nereagovat...Madari opravili a vybudovali obchvaty na trase ktorou chodievam do GR - Kisber-Mor -Szekesfehervar-Dunaujvaros-Kiskoros-Tompa...za 4 roky asi 150 km ciest a min 2 obchvaty miest Seregelyes , Tompa...vymenili dopr znacenie kt je na spickovej Europskej urovni /dopr bezp system- teplota vozovky a vzduchu , informacne tabule , znacenie cislo cesty na kazdom odbocenie v kruhovom objazde , v zakrutach blikajuce sipky..., pred zel zavorami drsny asfalt a blik znacenie..atd...Ked sledujem temy reko nasich 1- tiek iba sa smejem ze sme este rozvojova krajina v porovnani s ostatnou europou...Viem ze su aj niekt lastovicky ako je usek obchvat ZH a BN....ale je to zalostne malo ...Take mesto ako je PD uz davno malo mat obchvat 1/64 lebo zaciatkom leta su uz kolony este len Nedozeroch Brezanoch pred vstupom do PD..alen koli mostu do Lazian..Stalo sa mi 2 krat do tyzdna ze som isiel usek Nedozery -PD 30km/h v kolone az do PD...Cesta 1/64 kolabuje a zacina sa po 3 rokoch reko opat rozpadavat krajnica a pukat v strede vozovky...to iste sa deje aj V rekostr. usekoch spred 2 rokov pred obchvatom BN...smer na TN...
bude dlho trvat kym sa odveziete u nas po kvalitnej ceste 1 triedy aspon 100km...
Obrázok používateľa
FANUSIK
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 297
Založený: 09. Apr 2007 18:32
Bydlisko: PRIEVIDZA

Re: I/9 Drietoma (CZ) - Bánovce n/B - Prievidza - Žiar n/H

Odoslaťod fh » 13. Júl 2017 12:05

FANUSIK napísal:.Take mesto ako je PD uz davno malo mat obchvat 1/64 lebo zaciatkom leta su uz kolony este len Nedozeroch Brezanoch pred vstupom do PD..alen koli mostu do Lazian..Stalo sa mi 2 krat do tyzdna ze som isiel usek Nedozery -PD 30km/h v kolone az do PD...Cesta 1/64 kolabuje a zacina sa po 3 rokoch reko opat rozpadavat krajnica a pukat v strede vozovky...to iste sa deje aj V rekostr. usekoch spred 2 rokov pred obchvatom BN...smer na TN...


No tak si tu dlho nebol, tak aby si bol v obraze, tu máš vysvetlenie:

aquila napísal:to ze predtym tam mali tri aut a teraz kvantum je rozvoj.
je to len nova realita na ktoru si budu musiet zvyknut, kedze predtym bolo menej aut, menej dopravy.
vlastne sa jedna to vedlajsi efekt uspechu :)

neviem co sa vam nepaci, aspon to znaci, ze sa region vzmaha :)


Nie že by som s ním súhlasil, takisto nesúhlasím s tebou že sme 100 rokov za srbskom, alebo poslední v Európe čo sa týka ciest, sú to tuposti z rovnakého súdka :D
fh
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 12
Založený: 06. Máj 2005 11:19

O.T. k I/9 Drietoma (CZ) - Bánovce n/B - Prievidza - Žiar n

Odoslaťod KN.SK » 13. Júl 2017 13:25

FANUSIK napísal:... Madari opravili a vybudovali obchvaty na trase ktorou chodievam do GR - Kisber-Mor -Szekesfehervar-Dunaujvaros-Kiskoros-Tompa...za 4 roky asi 150 km ciest a min 2 obchvaty miest Seregelyes , Tompa...vymenili dopr znacenie kt je na spickovej Europskej urovni /dopr bezp system- teplota vozovky a vzduchu , informacne tabule , znacenie cislo cesty na kazdom odbocenie v kruhovom objazde , v zakrutach blikajuce sipky..., pred zel zavorami drsny asfalt a blik znacenie..atd...
Po ceste č. 81 od Kisbéru na Székesfehérvár (SZFV) som šiel asi pred rokom, viem že tam isté časti opravovali. No ak to opravovali štýlom, ako na ceste č. 13 od 9. km (už za M1) po 29. km (t. j. koniec cesty č. 13 v smere na SZFV, odtiaľ sa už ide po 81), tak to radšej ani nemali nerobiť, výnimkou zákruty pri 21. kilometri, aspoň tam nemusím ísť teraz v strede vozovky - môžem ísť vo "vlastnom" pruhu, tam asi 100 ~ 200 metrový úsek opravili v celej šírke. Inde záplaty a niekde záplata na/v záplate. Ak by boli tie záplaty dobre a kvalitne urobené, tak to nevadí, lenže to riadne sfušovali a je to teraz, žiaľ, horšie. :( Na viacerých miestach je rapavá a každou zimou sa tie trhliny zväčšujú. Tu nie sú žiadne blikajúce šípky v zákrutách, a nehovoriac o miniaturizovaných dopravných značkách (výnimkou sú smerové). A tie nie sú len tu, ale sú i na iných hlavných cestách.
Festina lente! Σπεῦδε βραδέως!
Sapienti sat.
Radšej budovať, než niečo ničiť.
Obrázok používateľa
KN.SK
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 3839
Založený: 08. Máj 2014 11:56

Re: I/9 Drietoma (CZ) - Bánovce n/B - Prievidza - Žiar n/H

Odoslaťod FANUSIK » 14. Júl 2017 13:07

fh - viem ze si rypko :lol: uz z minulosti ale co som napisal tak aj viem, aj som zazil.. kedze tade chodim pravidelne na dovcu do Grecka...asi zrobim nejake foto a hodim to sem To akoze si dvaja chlapci budu tvrdit ze si vymyslam.??? Smejem sa....ale co uz aj taki ludia existuju..ty sudok..... :idea: ... KN.SK.....Precitaj si grecko autom diskusiu...tam ludia chvalia tento usek Kisber-Mor -Szekesfehervar-Dunaujvaros-Kiskoros-Tompa. co som spominal...opravuju a rekonstruuju kazdy rok sa tam nieco nove deje ... KEDZE som siel usek 1jula uz som zaregistroval opat pozitivne zmeny...Nove kruhace , blikajuce sipky do zakruty..Perfektne dopr . znacenie v mestach...Este nieco k tomuto prispevku...aquila napísal: :idea:
to ze predtym tam mali tri aut a teraz kvantum je rozvoj.
je to len nova realita na ktoru si budu musiet zvyknut, kedze predtym bolo menej aut, menej dopravy.
vlastne sa jedna to vedlajsi efekt uspechu :)

neviem co sa vam nepaci, aspon to znaci, ze sa region vzmaha :) Hm hlavny sef tvrdi ako sa nasej republike dari ze budeme v JADRE EU...bla bla bla...a niet penazi ani na dostavanie D1 ...a nie este na cestnu siet.... :wink: :!:
bude dlho trvat kym sa odveziete u nas po kvalitnej ceste 1 triedy aspon 100km...
Obrázok používateľa
FANUSIK
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 297
Založený: 09. Apr 2007 18:32
Bydlisko: PRIEVIDZA

Re: I/9 Drietoma (CZ) - Bánovce n/B - Prievidza - Žiar n/H

Odoslaťod yombie » 23. Júl 2017 10:46

Vie mi niekto vysvetliť, čo je toto za blábol? https://mytrencin.sme.sk/c/20607585/v-drietome-osadili-radarovu-stanicu.html
V Drietome osadili nový stacionárny radar, ktorý podľa článku patrí súkromnej firme a pokuty poputujú taktiež súkromnej firme. Je toto vôbec legislatívne možné? A odkiaľ bude mať súkromná firma informácie o tom, kto je držiteľom vozidla??
Obrázok používateľa
yombie
pokročilý diskutujúci
 
Príspevky: 251
Obrázky: 133
Založený: 27. Nov 2013 17:42
Bydlisko: Prievidza

Re: I/9 Drietoma (CZ) - Bánovce n/B - Prievidza - Žiar n/H

Odoslaťod okorec » 07. Aug 2017 23:21

Nenašiel som mapu k obchvatu Drietomy, tak som pozrel do mapy a trošku som si pokreslil:

Obrázok

Akurát tam vychádza 1,2 km tunel, čo na jednotke je u nás niečo ako scifi :D
Múdry to pochopí sám a hlúpemu to aj tak nevysvetlíš.
Obrázok používateľa
okorec
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 10
Založený: 13. Jan 2011 19:45
Bydlisko: Martin

Re: I/9 Drietoma (CZ) - Bánovce n/B - Prievidza - Žiar n/H

Odoslaťod Miro » 08. Aug 2017 07:42

Tak nejako približne asi mala ísť pôvodná federálna D1, nie?
Miro
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 5
Založený: 12. Jún 2005 19:47

Re: I/9 Drietoma (CZ) - Bánovce n/B - Prievidza - Žiar n/H

Odoslaťod juraj1 » 08. Aug 2017 13:59

okorec napísal:Nenašiel som mapu k obchvatu Drietomy, tak som pozrel do mapy a trošku som si pokreslil:

Obrázok

Akurát tam vychádza 1,2 km tunel, čo na jednotke je u nás niečo ako scifi :D


To čo si nakreslil, nie je obchvat Drietomy, ale presmerovanie I/9 na dialničný privádzač do Trenčína. WTF? Akože tranzit z Čiech na Mníchovu Lehotu má ísť cez intravilán mesta a skončiť na kruháčoch v Biskupiciach? :shock:
juraj1
diskutujúci
 
Príspevky: 205
Obrázky: 2
Založený: 09. Sep 2005 14:44
Bydlisko: BA (TN)

Re: I/9 Drietoma (CZ) - Bánovce n/B - Prievidza - Žiar n/H

Odoslaťod bonik-r » 08. Aug 2017 16:34

Tranzit na Mnichovu Lehotu moze ist po I/61. Trencanom by to urcite skratilo cestu v smere na Brno. Myslim, ze ten tunel by nemusel byt taky dlhy, ak by vobec musel byt.
Obrázok používateľa
bonik-r
diskutujúci
 
Príspevky: 154
Obrázky: 6
Založený: 08. Mar 2010 13:28
Bydlisko: Trenčín

Re: I/9 Drietoma (CZ) - Bánovce n/B - Prievidza - Žiar n/H

Odoslaťod Miro » 08. Aug 2017 17:44

Alebo vylúčiť zo spoplatnenia úsek D1 od tejto križovatky po terajšiu križovatku s I/9 a tranzit by išiel tade.
Miro
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 5
Založený: 12. Jún 2005 19:47

Re: I/9 Drietoma (CZ) - Bánovce n/B - Prievidza - Žiar n/H

Odoslaťod aquila » 08. Aug 2017 21:12

Netreba nic vylucovat, bezny postup napriklad v rakusku, zakazova znacka nad 3,5t s vynimkou cielovej/zdrojovej dopravy a samozrejme policajti co to tvrdo kontroluju.

Ten 1,2 km tunel je sci fi, vsak tam sa s tunelom nepocitalo ani na federalnej D1.

@Miro: Tu je nacrt kade mala ist federalna D1. Pripajala sa od ciech kusok pod tym stupakom na zamarovce a predpokladam ze podobny stupak s pruhom pre pomale vozidla by tam aj bol. Ziaden tunel.

2204

@okorec: Sak drietoma ma uz davno schvalene trasovanie obchvatu, minimalne od 2006 ak nie aj skor

http://www.drietoma.sk/m/zverejnovanie/uzemny-plan/
Obrázok používateľa
aquila
administrátor
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 577
Založený: 03. Feb 2005 18:08
Bydlisko: doma :)

Re: I/9 Drietoma (CZ) - Bánovce n/B - Prievidza - Žiar n/H

Odoslaťod ferguson » 08. Aug 2017 21:17

Podla mna je to uplne jedno, ako je to nakreslene. V tomto storoci sa to robit nebude. Viac-menej budeme radi ak niekedy bude komplet rekonstrukcia sucastnej cesty, resp. ukoncena vystavba R2. Fakt nevidim dovod snivat o niecom takom.

Dnes som ale isiel od TN smerom na BN a tu panelku "riadne opravili" fukanym asfaltom. Normalne mi to priapada, ako keby iba zvyraznovali kde vsade su hrby a praskliny...
ferguson
pokročilý diskutujúci
 
Príspevky: 335
Obrázky: 14
Založený: 18. Nov 2015 21:05

Re: I/9 Drietoma (CZ) - Bánovce n/B - Prievidza - Žiar n/H

Odoslaťod okorec » 08. Aug 2017 23:05

Dik aquila, nevedel som to nikde nájsť.

Mne práve prislo zaujímavé využiť ten nový obchvat trenčína. Osobne auta čo idú smer BN by to mali lepsie o čosi, dokonca aj smer TT by to mal o minútku lepšie a smer ZA a ďalej východ by to mal sakra lepšie. A to čo tade pravidelne chodím, tak gro dopravy mimo TN značiek ide práve na ZA. Nákladnú smer BN by som tadiaľ cez mesto nepustil... cela tá úvaha vychádzala z toho že za frystakom česi nemaju úseky ani len v príprave a u nás R6 tiež nebude žiadna jednoduchá stavba. Dlhe roky bude hlavný ťah na ČR cez hrozenkov.
Múdry to pochopí sám a hlúpemu to aj tak nevysvetlíš.
Obrázok používateľa
okorec
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 10
Založený: 13. Jan 2011 19:45
Bydlisko: Martin

Re: I/9 Drietoma (CZ) - Bánovce n/B - Prievidza - Žiar n/H

Odoslaťod okorec » 08. Aug 2017 23:08

Inak ja nie som žiadny geodet. Ten tunel mi tam vychádzal ciste z dojmu z hustoty vrstevnic. Možno sa to dá aj bez tunela.
Múdry to pochopí sám a hlúpemu to aj tak nevysvetlíš.
Obrázok používateľa
okorec
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 10
Založený: 13. Jan 2011 19:45
Bydlisko: Martin

Re: I/9 Drietoma (CZ) - Bánovce n/B - Prievidza - Žiar n/H

Odoslaťod yombie » 08. Aug 2017 23:35

V tomto musím kontrovať. Jazdieval som posledné roky pravidelne TN a po otvorení nového mosta to nie je o nič lepšie. Doprava tam veselo a pravidelne kolabuje aj bez "obchvatu" Drietomy. Zjazd na II/507 je jedna veľká komédia, kvôli kruháču pri Laugaríciu, kde chýbajú bypassy, tam sú veľké a stojaté zápchy na dennom poriadku, pravidelne býva upchatý aj kruháč na samotnom zjazde z I/61B. Je to jeden obrovský lievik a už mnohokrát som to obchádzal po III/1880, III/1890 a III/1885. Zjazd na I/61 detto, aj keď tam je teda situácia, uznávam, násobne lepšia a kolóny sa tvoria skôr sporadicky, prevažne len v exponovaných časoch. Tvrdenie o časovej úspore je ale obyčajná fantázia. Možno tak uprostred noci....
Obrázok používateľa
yombie
pokročilý diskutujúci
 
Príspevky: 251
Obrázky: 133
Založený: 27. Nov 2013 17:42
Bydlisko: Prievidza

Re: I/9 Drietoma (CZ) - Bánovce n/B - Prievidza - Žiar n/H

Odoslaťod okorec » 09. Aug 2017 16:04

Ja som ešte zápchu na tých kruháčoch nezažil, tak som nevedel, že tam je takýto problém.
To je inak ale paráda, že za 30 miliónov € sa situácia nezlepšila.
Múdry to pochopí sám a hlúpemu to aj tak nevysvetlíš.
Obrázok používateľa
okorec
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 10
Založený: 13. Jan 2011 19:45
Bydlisko: Martin

Re: I/9 Drietoma (CZ) - Bánovce n/B - Prievidza - Žiar n/H

Odoslaťod michaelse » 09. Aug 2017 20:35

ved aj tak hlavny ucel stavby toho noveho mosta bol odahcit stary most ktory je takmer v havarijnom stave ak nie uplne havarijnom a bude musie ist do uplnej rekonstrukcie
na tych kruhacoch jazdim pravidelne v roznych casoch ale velku zapchu (dopravnu nehodu neratam) a problemy som tam nezazil,
a tak ci tak tam jazdi v prvom rade lokalna doprava a moze sa tam postavit dalsich 5 mostov a situacia v TN bude rovnaka
kto nema cestu do TN tak nech si zaplati za dialnicu, je to menej ako 1 euro na tyzden,na to musi mat takmer kazdy
michaelse
pokročilý diskutujúci
 
Príspevky: 348
Založený: 23. Dec 2010 19:16

Re: I/9 Drietoma (CZ) - Bánovce n/B - Prievidza - Žiar n/H

Odoslaťod yombie » 10. Aug 2017 08:09

Ale čoby, nový most pomohol - za tých 30 miliónov € sa situácia rapídne zlepšila - ale len na starom moste a Električnej (prieťah). Tam intenzity klesli natoľko, že tieto úseky sú bez väčších problémov plynulo prejazdné. Čiastočne má na to vplyv aj eliminácia úrovňových železničných priecestí, ktoré sa napájali na Bratislavskú - aj v tomto ohľade som zaznamenal zreteľné zvýšenie plynulosti premávky (hlavne ul. Bratislavská a starý most).
Palčivým problémom je však úsek medzi kruháčmi pri Laugaríciu a novom moste. Pre mňa je úplne nepochopiteľné, že ste tam ešte nezažili väčšiu zápchu. Za tie dva roky, čo je most v prevádzke som túto trasu jazdieval pravidelne 3x - 4x za týždeň, z toho iba v cca 40% môžem hovoriť o relatívne plynulom prejazde. V zvyšnom čase hovoríme (teda aspoň ja hovorím) o stojatých a vlečúcich sa kolónach, ktoré neraz blokovali aj kruháč pri zjazde z nového mosta. Je to typický lievik.. dvojpruh z Električnej sa tu v princípe zlučuje do jednoho pruhu, do toho sa pridáva ešte doprava z nového mosta a kruháč pri Laugaríciu je bez bypassov, resp. bez predchádzajúceho rozšírenia cesty na 2+1 v smere von z mesta, priepustný len žalostne. A december to ani nevravím - nákupné šialenstvo pred vianocami - upchaté opakovane a pravidelne každý jeden deň v rôznych časoch. Po niekoľkých opakovaných "neúspešných" prejazdoch som sa naučil počas decembra jazdiť po "starej ceste" smerom na Chocholnú a a ďalej už klasicky po rozbitej betónke..
Obrázok používateľa
yombie
pokročilý diskutujúci
 
Príspevky: 251
Obrázky: 133
Založený: 27. Nov 2013 17:42
Bydlisko: Prievidza

Re: I/9 Drietoma (CZ) - Bánovce n/B - Prievidza - Žiar n/H

Odoslaťod ferguson » 13. Aug 2017 15:33

Byva tam plno, to ano. Ale nazvat to zapchou?
Ja myslim, ze by pomohlo, keby pri kruhac postavia policajne auto, aby sa ludia naucili davat smerovky... V poslednej dobe ich pouziva minimum ludi na kruhacoch a potom sa zbytocne caka.
ferguson
pokročilý diskutujúci
 
Príspevky: 335
Obrázky: 14
Založený: 18. Nov 2015 21:05

Re: I/9 Drietoma (CZ) - Bánovce n/B - Prievidza - Žiar n/H

Odoslaťod fh » 13. Aug 2017 15:54

Obchodné centrum tam spôsobilo zhoršenie dopravnej situácie ale neprispelo ničím k tomu aby pomohlo tento stav riešiť. Zrejme ho nikto k tomu netlačil a tak prečo by sa aj o niečo snažil. Tento trend sa už začína meniť aspoň v Bratislave kde už investori prichádzajú aspoň s akou takou ponukou investícií do dopravnej infraštruktúry. Ale k tomu ich skôr tlačí trh a súťaž ako naši volení zástupcovia :mrgreen:
fh
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 12
Založený: 06. Máj 2005 11:19

PredchádzajúcaĎalšia

Naspäť na Cestná sieť

Kto je prítomný

Používatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 4 hostí.