Levice a doprava v tejto oblasti

sekcia venovaná cestnej sieti

Moderátor: Moderátori

Levice a doprava v tejto oblasti

Odoslaťod Dialniciar » 29. Jún 2005 09:23

V tejto téme sa budem venovať oblasti Levíc ako samostatnej oblasti, pretože táto oblasť je pomerne náročná na hľadanie informácií ako aj je pomerne veľká a nie je vhodné ju spájať s inými oblasťami. Budem sa venovať predovšetkým časovým harmonogramom do r. 2006 a do r. 2010, ak by to malo byť niekde inak, tak to samozrejme uvediem.

Cestná infraštruktúra:

V rámci opráv cestnej siete sa budú opravovať tieto úseky (do r. 2006):

1. Vráble-Levice
2. Čifáre-Mochovce
3. Tlmače-Levice
4. Kalná nad Hronom-Lok-Beša
5. Kalná nad Hronom-Tekovský Hrádok-Šarovce-Želiezovce-Čajakovo
6. Demandice-Tupá-Šahy
7. Levice-Kmeťovce-Žemberovce
8. Málaš-Farná-Kuraľany

Na týchto úsekoch sa budú robiť súvislejšie opravy porchu ciest, t.j. výmena vozovky, povrchu a na ostatnej cestnej sieti sa budú robiť len najnevyhnutnejšie opravy. Celková suma stavebných nákladov dosiahne do konca r. 2006 sumu cca. 85 mil. SKK, respektíve 110,5 mil. SKK.

V rámci celoštátneho významu sa plánuje stavať RK R7, ktorá bude prechádzať aj touto oblasťou a momentálne sa posudzuje trasovanie paralelnej cesty I. triedy, ktorá je nevyhnutnosťou každej D alebo RK, respektíve zvažuje sa tiež možnosť, že by celá RK R7 bola bez úhrady a tým by sa cesta I. triedy stavať nemusela. S najväčšou pravdepodobnosťou sa začne len s realizáciou RK R7 na polovičný profil.

V rámci investície HANKOOK LV sa tiež uvažuje nad výstavbou 4-prúdovej komunikácie Hronský Beňadik-Levice.

Cestné obchvaty:

Levice - cestný obchvat dobudovaný, momentálne sa pripravuje štúdia na celkové posúdenie dopravy v meste a jeho okolí
Želiezovce - prípravné štúdie a projekty pre EÚ
Tlmače - posúdenie štúdií a možná príprava projektov
Šahy - momentálne sa vypracúva celková dopravná štúdia

Železničná infraštruktúra:

Neplánujú sa žiadne výrazné investície, maximálne sa zmodernizuje niekoľko železničných staníc v tomto regióne za prispenia EÚ.

Letecká infraštruktúra:

Uvažuje sa o vybudovaní menšieho letiska v Leviciach.

Iná infraštruktúra:

V rámci vodárenstva a kanalizácií sa plánujú investície v celkovej výške cca. 7,5 mld. SKK, pričom viaceré stavebné práce už sa začali.

V rámci protipovodňový opatrení ešte nie sú presné sumy, ale celková suma sa zatiaľ odhaduje na viac ako 1,3 mld. SKK, pričom táto suma zahŕňa predovšetkým rekonštrukčné práce korýt väčších vodných tokov v tomto regióne ako aj oblasť ČOV.
Dialniciar
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 304
Založený: 23. Jún 2005 19:16

Odoslaťod Alexander Velky » 29. Jún 2005 18:57

Zaujímavé je, že na juhu sa pripravujú samé štúdie pre EÚ a rôzne projekty a inde nie. Zase je to len zhoda okolností, že SMK má ministra výstavby, ŽP a aj pôdohospodárstva? Ešteže nemajú aj ministra dopravy. :lol:
Obrázok používateľa
Alexander Velky
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 655
Obrázky: 1
Založený: 28. Jún 2005 17:31

Odoslaťod wazari » 30. Jún 2005 14:38

Alexander Velky napísal:Zaujímavé je, že na juhu sa pripravujú samé štúdie pre EÚ a rôzne projekty a inde nie. Zase je to len zhoda okolností, že SMK má ministra výstavby, ŽP a aj pôdohospodárstva? Ešteže nemajú aj ministra dopravy. :lol:


Priprava je jedna vec a konkretna realizacia je nieco ine. Fondy EU v doprave vyuzivaju iba ZSR a NDS (a trochu letiska), ktore k nim budu mat pristup aj po roku 2007. A zvysok sa iba uvidi.
Obrázok používateľa
wazari
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 3
Založený: 17. Máj 2005 16:12

Odoslaťod Alexander Velky » 30. Jún 2005 17:32

wazari napísal:Priprava je jedna vec a konkretna realizacia je nieco ine. Fondy EU v doprave vyuzivaju iba ZSR a NDS (a trochu letiska), ktore k nim budu mat pristup aj po roku 2007. A zvysok sa iba uvidi.


Wazari, ja to beriem ako argument, ale musíš uznať aj ty, že v tomto smere je juh SR aktívnejší.

Veď si prejdi niekedy obce na juhu ... vymenené potrubia, kanalizácia, nové chodníky, cesty, ... toto v TN, ZA a PO, KE ani v BB kraji nie je až v takomto rozsahu. :lol:
Obrázok používateľa
Alexander Velky
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 655
Obrázky: 1
Založený: 28. Jún 2005 17:31

Odoslaťod wazari » 30. Jún 2005 17:40

Alexander Velky napísal:
wazari napísal:Priprava je jedna vec a konkretna realizacia je nieco ine. Fondy EU v doprave vyuzivaju iba ZSR a NDS (a trochu letiska), ktore k nim budu mat pristup aj po roku 2007. A zvysok sa iba uvidi.


Wazari, ja to beriem ako argument, ale musíš uznať aj ty, že v tomto smere je juh SR aktívnejší.

Veď si prejdi niekedy obce na juhu ... vymenené potrubia, kanalizácia, nové chodníky, cesty, ... toto v TN, ZA a PO, KE ani v BB kraji nie je až v takomto rozsahu. :lol:


Az tak velmi necestujem, takze neviem posudit. Chcel som iba povedat, ze na dopravu vyuzivaju EU peniaze iba dvaja velky institucionalni investori a ti relativne rozhoduju, kam tieto potecu (aspon zatial).
Obrázok používateľa
wazari
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 3
Založený: 17. Máj 2005 16:12

Odoslaťod Alexander Velky » 30. Jún 2005 17:42

wazari napísal:Az tak velmi necestujem, takze neviem posudit. Chcel som iba povedat, ze na dopravu vyuzivaju EU peniaze iba dvaja velky institucionalni investori a ti relativne rozhoduju, kam tieto potecu (aspon zatial).


Jaaaj,

v rámci dopravy to ano, ale podľa mňa postupne aj kraje budú viac spolupracovať s obcami a SSC pri obchvatoch či budovaní nových ciest a vypracovávania projektov pre EÚ aj pri získavaní financií od EÚ. :lol:
Obrázok používateľa
Alexander Velky
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 655
Obrázky: 1
Založený: 28. Jún 2005 17:31

Odoslaťod wazari » 30. Jún 2005 17:47

Alexander Velky napísal:Jaaaj,

v rámci dopravy to ano, ale podľa mňa postupne aj kraje budú viac spolupracovať s obcami a SSC pri obchvatoch či budovaní nových ciest a vypracovávania projektov pre EÚ aj pri získavaní financií od EÚ. :lol:


To ano, ale bude zalezat od vlady, ako bude chciet peniaze EU na dopravu pouzit - ake projekty podpori, mozno iba D a RC.
Obrázok používateľa
wazari
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 3
Založený: 17. Máj 2005 16:12

Odoslaťod Alexander Velky » 30. Jún 2005 18:05

wazari napísal:To ano, ale bude zalezat od vlady, ako bude chciet peniaze EU na dopravu pouzit - ake projekty podpori, mozno iba D a RC.


Wazari,

to je možné, ale už dnes sa dávajú milíony EUR na rekonštrukčné práce v obciach/mestách historických stavieb či na ochranu ŽP v rámci kanalizácie alebo v rámci ČOV.

V rámci dopravy beriem tvoje argumenty. :lol:
Obrázok používateľa
Alexander Velky
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 655
Obrázky: 1
Založený: 28. Jún 2005 17:31

Odoslaťod wazari » 30. Jún 2005 18:11

Alexander Velky napísal:Wazari,

to je možné, ale už dnes sa dávajú milíony EUR na rekonštrukčné práce v obciach/mestách historických stavieb či na ochranu ŽP v rámci kanalizácie alebo v rámci ČOV.

V rámci dopravy beriem tvoje argumenty. :lol:



OK. :wink:
Kedze je toto dopravne forum, v casti "Cestne stavby" som sa nechcel sirit o ZP a inych moznostiach ziskania EU penazi. Po doprave ZP asi predstavuje najzaujimavejsi zdroj zakazok na tomto fore pretriasanych firiem.
Obrázok používateľa
wazari
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 3
Založený: 17. Máj 2005 16:12

Odoslaťod Alexander Velky » 30. Jún 2005 18:16

wazari napísal:OK. :wink:
Kedze je toto dopravne forum, v casti "Cestne stavby" som sa nechcel sirit o ZP a inych moznostiach ziskania EU penazi. Po doprave ZP asi predstavuje najzaujimavejsi zdroj zakazok na tomto fore pretriasanych firiem.


Ja toto fórum beriem na 70% ako o cestách a diaľniciach, na 15% ako o "novinách", na 5% to ostatné ako "O tomto fóre" a ten zbytok 10% je to ostatné ... ŽP, železnice, letiská, ...

Inak, mohli by sme rozprávať aj o ŽP a cestách. Opatrenia pre prechod žáb, či koridory pre lesnú zver alebo ochranné ploty pri diaľniciach, či oprava koryta nejakej rieky pri diaľnici alebo výstavba diaľnice a stým spojená rekonštrukcia železníc ... všetko so všetkým súvisí.

Okrem toho, aj stavebné firmy, napr. krach Hydrostavu ... Ladce-sverepec alebo Branisko. :lol:
Obrázok používateľa
Alexander Velky
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 655
Obrázky: 1
Založený: 28. Jún 2005 17:31

Odoslaťod wazari » 30. Jún 2005 18:22

Nooo, taky siroky zaber az nemam, a ked nieco neviem, tak nezvyknem mat potrebu vyjadrit k tomu daky nazor, len preto, aby som sa vyjadril. :wink:
Obrázok používateľa
wazari
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 3
Založený: 17. Máj 2005 16:12

Odoslaťod Alexander Velky » 30. Jún 2005 18:27

wazari napísal:Nooo, taky siroky zaber az nemam, a ked nieco neviem, tak nezvyknem mat potrebu vyjadrit k tomu daky nazor, len preto, aby som sa vyjadril. :wink:


Ja osobne mám dosť široký záber, pretože som vyrastal na stavbách a nakoniec pôsobím v doprave, ale nie ako stavbár. Veď to je dosť pružná téma, na ktorú sa dá diskutovať.

Dnes nie je problém nájsť si informácie, dnes je problém na Slovensku pospájať tie informácie a ešte keď sme v EÚ, tak sa osobne pre mňa mimoriadne rozšírilo pole pôsobnosti. :lol:
Obrázok používateľa
Alexander Velky
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 655
Obrázky: 1
Založený: 28. Jún 2005 17:31

Odoslaťod wazari » 01. Júl 2005 12:51

Alexander Velky napísal:
Ja osobne mám dosť široký záber, pretože som vyrastal na stavbách a nakoniec pôsobím v doprave, ale nie ako stavbár. Veď to je dosť pružná téma, na ktorú sa dá diskutovať.

Dnes nie je problém nájsť si informácie, dnes je problém na Slovensku pospájať tie informácie a ešte keď sme v EÚ, tak sa osobne pre mňa mimoriadne rozšírilo pole pôsobnosti. :lol:


Vcera ma vyhodilo z fora, tak az teraz. Aj ja som vyrastal v stavebnej rodine, ale nie v dopravnej. A teraz do dopravy fusujem iba trosku. Informacii je obcas privela na absorbciu.
Obrázok používateľa
wazari
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 3
Založený: 17. Máj 2005 16:12

Odoslaťod Dialniciar » 01. Júl 2005 13:09

Toto je pravda, že na juhu SR je viac projektov pre EÚ a aj viac peňazí z EÚ, ale ja by som v tom videl hlavne snahu miestnej samosprávy, ktorá vie, že od štátu toho veľa len tak nedostane.

Rozvoj je aj na Záhorí, aj na Spiši, aj na Orave, z takýchto projektov.

Ale v rámci dopravy, má pravdu wazari, tu rozhodne vláda, čo sa bude stavať.
Dialniciar
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 304
Založený: 23. Jún 2005 19:16

Odoslaťod Alexander Velky » 01. Júl 2005 14:39

wazari napísal:Vcera ma vyhodilo z fora, tak az teraz. Aj ja som vyrastal v stavebnej rodine, ale nie v dopravnej. A teraz do dopravy fusujem iba trosku. Informacii je obcas privela na absorbciu.


Ja mám pamäť na info, nech ich je koľko len chce, ale niekedy treba spojiť 3-4 zdroje spolu, aby dalo zmysel to, čo každý z nich myslí, samostatne často nedáva zmysel ani jeden zdroj nech sa to týka čohokoľvek. Je to ten istý problém, ako keď čítaš noviny, môžeš si o PPP prečítať 10 článkov + vládne materiály, ale podstata uniká ...

K tvojej poznámke ... ja som vyrastal na stavbách, dopravných, pozemných, asi na všetkých druhoch a chodil som na samé výstavy stavebnej techniky atď. a aj tak je nakoniec zo mňa právnik, aj keď sa pohybujem v stavebníctve (aj to nerobím priamo na Slovensku), takže som všade. Možno sme sa aj stretli. :lol:
Obrázok používateľa
Alexander Velky
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 655
Obrázky: 1
Založený: 28. Jún 2005 17:31

Odoslaťod Dialniciar » 20. Júl 2005 10:59

Alexander Velky napísal:Ja mám pamäť na info, nech ich je koľko len chce, ...


AV,

ty si hlavne po otcovi, máš jeho zmysel pre "vysvetľovanie", to nemá každý. :wink:

Inak v rámci Levíc, tam to bolo jasné hneď na začiatku, že sa MDPT nepozdáva výstavba 4-prúdovej cesty, pretože jednoducho nie je dosť peňazí a okrem toho ešte aj zrýchliť výstavbu RK R1, ... :roll:
Dialniciar
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 304
Založený: 23. Jún 2005 19:16

Odoslaťod Dialniciar » 16. Apr 2006 21:04

Tak snáď doplním základnú informáciu.

Leviciam pomáha, že okolo nich je vybudovaný cestný obchvat. Na druhú stranu toto mesto má nedostatočné cestné napojenie na plánované RC R1 a R3.
Dialniciar
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 304
Založený: 23. Jún 2005 19:16

Odoslaťod Dialniciar » 25. Apr 2006 20:50

Na rozvoj obce chcú využiť peniaze z únie. Hontianska Vrbica. :arrow:

http://www.dialnice.info/viewtopic.php?t=3547

Príkladná obec: Cesty a mosty opravené a postavené. :lol:
Dialniciar
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 304
Založený: 23. Jún 2005 19:16

Odoslaťod Dialniciar » 04. Jún 2006 11:54

„Štvorprúdovka“ je najrušnejšou cestou - Levice. :arrow:

http://www.dialnice.info/viewtopic.php?t=4039

Návrhy komplexného územného rozboru dopravy v Leviciach predstavili 23. mája zástupcovia Stavebnej fakulty Slovenskej technickej univerzity v Bratislave.
Dialniciar
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 304
Založený: 23. Jún 2005 19:16

Odoslaťod Dialniciar » 20. Sep 2006 21:11

Aký je súčasný vývoj hospodárskeho rozvoja v tomto meste, respektíve v tejto oblasti :?:
Dialniciar
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 304
Založený: 23. Jún 2005 19:16

... moje informácie ...

Odoslaťod Dialniciar » 08. Dec 2006 12:17

Záverečná správa k doprave v Leviciach (LV) zhodnotila, že LV veľmi pomohol obchvat. Ale v rámci blízkeho okolia tohto mesta je najväčším problém stav cestnej siete III. triedy.

A keďže je to vo väčšine NR VÚC, tak si dovolím povedať, že samosprávny kraj asi zaspal.
Dialniciar
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 304
Založený: 23. Jún 2005 19:16

Odoslaťod Dialniciar » 15. Dec 2006 12:43

Levický priemyselný park je plný, LV si už investorov vyberá. :arrow:

http://www.dialnice.info/viewtopic.php?t=5679

Mestu sa tak podarilo v krátkom čase nahradiť stratu 1600 pracovných miest, ktoré mal priniesť spustením výroby pneumatík juhokórejský Hankook. Ten odstúpil od investície v októbri minulého roka.
Dialniciar
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 304
Založený: 23. Jún 2005 19:16

Odoslaťod Dialniciar » 19. Feb 2007 12:06

Levice budú meniť systém dopravy :arrow:

http://www.dialnice.info/viewtopic.php?t=6101
Dialniciar
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 304
Založený: 23. Jún 2005 19:16

Odoslaťod Dialniciar » 21. Feb 2007 12:28

Najnehodovejšie úseky v okrese Levice :arrow:

http://www.dialnice.info/viewtopic.php?t=6150

Dominuje cesta I/51 na viacerých úsekoch.
Dialniciar
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 304
Založený: 23. Jún 2005 19:16

Odoslaťod Dialniciar » 07. Mar 2007 16:47

V Šahách informujú o rýchlosti elektronické tabule :arrow:

http://www.dialnice.info/viewtopic.php?t=6377
Dialniciar
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 304
Založený: 23. Jún 2005 19:16

Ďalšia

Naspäť na Cestná sieť

Kto je prítomný

Používatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 37 hostí.