Chorvatsko - Croatia

všeobecná diskusia o diaľniciach a RK v EÚ (okrem SR a ČR)

Moderátor: Moderátori

Chorvatsko - Croatia

Odoslaťod Diaľničiar » 06. Mar 2005 15:46

Vzhľadom na to, že veľa Slovákov jazdí do Chorvátska na dovolenku, tak zatiaľ dávam linku, kde sú uvedené základné dopravné informácie (aj ceny za jednotlivé úseky diaľnic) a nielen to, ale aj základné informácie o krajine ako takej:

http://chorvatsko-dovolenka.sk/dialnice.html


A pridávam aj ďalšiu linku a o doprave v Chorvátsku (ale takisto sú na nej aj iné informácie), táto linka je ešte lepšia, tu je nekonečne veľa informácií o celej cestnej infraštruktúre:

http://www.chorvatsko.cz/obec/doprava.html


A ešte pripájam aj základnú najkomplexnejšiu linku chorvátskych diaľnic:

http://www.hac.hr

Je tu možnosť dvoch jazykov: anglický, chorvátsky. Veľa Slovákov cestuje na dovolenku do Chorvátska a tak táto stránka len pomôže získať najnovší vývoj v Chorvátsku v oblasti výstavby diaľnic, prípadne aj iných ciest. Sú tu najnovšie informácie, aktuálny stav diaľničnej siete, ...


A na záver pripájam aj linku na chorvátsky autoklub (mapy, aktuálny stav - webkamery, aktuálne ceny, ...). Je tu možnosť viacerých jazykov:

http://www.hak.hr
Diaľničiar
pokročilý diskutujúci
 
Príspevky: 298
Založený: 11. Feb 2005 21:40

HR stavia 60-70 km diaľnic ročne, my 10-15 ...

Odoslaťod Caesar » 31. Máj 2005 22:12

http://www.dialnice.info/viewtopic.php?t=636

Takto sa má stavať aj u nás.

Inak tá poznámka, že ostáva cca. 39 km a naviac, že "už len", tak to by u nás trvalo cca. 3 roky. :shock:

Zle som sa narodil. 8)

Okrem toho ešte majú naplánované ďalšie úseky, na celej Istrii, vo vnútrozemí a v smere na Dubrovnik. 8)

Úvery, štátny rozpočet, súkromný investor tiež na jednom úseku. :wink:

Aj keď priamo Chorváti to majú pomerne drahé, ale až sa vrátia náklady, tak klesne aj mýto, resp. ostane také isté. 8)
Obrázok používateľa
Caesar
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 43
Založený: 06. Máj 2005 14:03
Bydlisko:

Odoslaťod aquila » 01. Jún 2005 06:52

Caesar ja si osobne nemyslim, ze to myto nejako rapidne caso kleslo. osobny odhad, ze najskor za 20-30 rokov. ako pre turizmus je to super, ryzuju na tom kvalitne. turisti su spokojny, ale na slovensku je taky model nerealizovatelny. kedze kolko ludi by bolo na dialnici keby museli za cestu BA - KE zaplatit 1000 - 1500 korun ? ale, vsak to ti nemusim hovorit :)
Obrázok používateľa
aquila
administrátor
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 577
Založený: 03. Feb 2005 18:08
Bydlisko: doma :)

Odoslaťod Caesar » 01. Jún 2005 15:30

aquila napísal:Caesar ja si osobne nemyslim, ze to myto nejako rapidne caso kleslo. osobny odhad, ze najskor za 20-30 rokov. ako pre turizmus je to super, ryzuju na tom kvalitne. turisti su spokojny, ale na slovensku je taky model nerealizovatelny. kedze kolko ludi by bolo na dialnici keby museli za cestu BA - KE zaplatit 1000 - 1500 korun ? ale, vsak to ti nemusim hovorit :)


Ok, ale my si požičiavame za 3-5%, HR za 10-15%. Takže by sme si mohli Aquila požičať každý rok 1 mld. EURo na výstavbu diaľnic a stavali by sme plynule aj D1, D3, R1, obchvaty na R2 a R4 KE-Milhosť.

A mýto by sme potom v r. 2010 mohli kľudne zaviesť na cenu 1 SKK na 1 km diaľničnej siete prvý rok a zároveň ponechať diaľničné nálepky za 5000 SKK pre autá do 3,5t na jeden rok.

Len EURo by sme zaviedli o 2-3 roky neskôr kvôli vyššiemu deficitu štátneho rozpočtu. 8)

Niekto mi napísal, že zadlžovanie je cesta do pekla a ja tvrdím, že pomalá výstavba diaľnic je cesta do chudoby. 8)
Obrázok používateľa
Caesar
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 43
Založený: 06. Máj 2005 14:03
Bydlisko:

Odoslaťod kaviarista » 01. Jún 2005 17:27

ja som tiez ZA (nie Zilina :)) !

budovat infrastrukturu aj za cenu prekrocenia 3 perc. deficitu verejnych financii a na ukor neskorsieho prijatia eura. skore prijatie eura neprinasa ziadne hmatatelne vyhody pre spotrebitela. Dokonca za predpokladu, ze porastie ekonomika na SK o dost rychlejsie ako v EU , spolocna mena bude brzdiacim elementom pre zvysovanie ziv. urovne
Obrázok používateľa
kaviarista
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 7
Založený: 10. Feb 2005 20:46
Bydlisko: Zem

Odoslaťod Caesar » 01. Jún 2005 17:32

kaviarista napísal:ja som tiez ZA (nie Zilina :)) !

budovat infrastrukturu aj za cenu prekrocenia 3 perc. deficitu verejnych financii a na ukor neskorsieho prijatia eura. skore prijatie eura neprinasa ziadne hmatatelne vyhody pre spotrebitela. Dokonca za predpokladu, ze porastie ekonomika na SK o dost rychlejsie ako v EU , spolocna mena bude brzdiacim elementom pre zvysovanie ziv. urovne


Kaviarista,

kandiduj na premiéra, ja ťa zvolím, ale musíš zagarantovať do celej dopravnej infraštruktúry za 4 roky aspoň 150 mld. SKK každý rok. 8)

Zvolilo by ťa 1000 000 motoristov, stavbárov, architektov, železničiarov, cestárov, ... 8)

Ale nie, vážne (kľudne kandiduj), treba si požičiavať na dopravné stavby peniaze, to je jasné. 8)
Obrázok používateľa
Caesar
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 43
Založený: 06. Máj 2005 14:03
Bydlisko:

Odoslaťod expwy » 01. Jún 2005 18:56

Ved prave aj preto vznikla NDS, aby sa nezvysoval deficit verejnych financii, lebo uvery si bude brat sukromna spolocnost. Som zvedavy kedy si NDS zoberie prvy uver a v akej vyske, ale mat velke oci by bolo asi nerealne.
Obrázok používateľa
expwy
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 183
Založený: 08. Apr 2005 09:30

Odoslaťod Caesar » 01. Jún 2005 19:09

MH napísal:Ved prave aj preto vznikla NDS, aby sa nezvysoval deficit verejnych financii, lebo uvery si bude brat sukromna spolocnost. Som zvedavy kedy si NDS zoberie prvy uver a v akej vyske, ale mat velke oci by bolo asi nerealne.


Stačí si prečítať sekciu "Diaľničná spoločnosť a mýto" a tam zistíš, že vieme, o čom je NDS ...

Lenže je to celé zlé a je to skutočne "o ničom", pretože aj tak to budú úvery vo výške 4-6 mld. SKK každý rok a čo sa súkromných investorov, tak ako stavbárovi mi to je jedno, ale ako občanovi tohto štátu nie je, pretože ešte moji vnuci to tu budú splácať. 8)
Obrázok používateľa
Caesar
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 43
Založený: 06. Máj 2005 14:03
Bydlisko:

Odoslaťod Caesar » 03. Jún 2005 21:12

http://www.dialnice.info/viewtopic.php?t=669

Ďalší dôkaz kvalitnej výstavby.

Cena 2,16 SKK na 1 km pre osobné auto je inak dosť. A na dnešné ceny by to Slováci skutočne "neutiahli" a diaľničná sieť by sa stala super luxusom. 8)

Ja by som samozrejme "problém nemal" a v HR teraz cesta od hraníc po Split vyjde 2000-3000 SKK, čo je dosť za jednu cestu.

Ale zase na druhú stranu, na Slovensku by sa nemuselo otvárať ročne 60 km diaľnic, stačilo by aj 30 km a SR má menšie úrokové sadzby, lenže ... 8)
Obrázok používateľa
Caesar
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 43
Založený: 06. Máj 2005 14:03
Bydlisko:

Odoslaťod kaviarista » 04. Jún 2005 11:59

Nasledovne udaje som si zkompletizoval kvoli svojej ceste v lete, dufam, ze pomozu viacerym.

TRASA: hranica s Madarskom (Gorican) - Split

1. usek Gorican-Zahreb , dialnica A4, investor Hrvatske Autoceste s.r.o.
2. usek Zahreb-Bosiljevo, investor Autocesta Rijeka-Zagreb d.d.
3. usek Bosiljevo-Pirovac, dialnica A1 , investor Hrvatske Autoceste s.r.o.
4. usek Pirovac-Vrpolje, dialnica A1 , investor Hrvatske Autoceste s.r.o.
5. usek Vrpolje-Dugopolje, dialnica A1 , investor Hrvatske Autoceste s.r.o.

Ceny(os.mot.vozidlo):
1. usek 36 KN
2. usek 39 KN , POZOR! Minuly rok sa nedalo platit na tomto useku kreditnou kartou, kvoli inemu spravcovi ako Hrvatske Atoceste
3. usek 80 KN, ale treba ratat s tym, ze novootvoreny tunel Mala Kapela, otvoreny 1.6.2005 moze navysit cenu o cca 5-10 KN
4. usek by mal byt otvoreny 1.7.2005 , odhadujem cenu 20-25 KN
5. usek 17 KN

Je mozne, ze od 1.7. sa bude platit iba raz za 3.4.a 5. usek

Celkova cena bude od 192 do 207 KN, pri kurze cca 5,50 Sk za 1 KN to bude okolo 1100 Sk.
Dlzka cca 490 km.
Obrázok používateľa
kaviarista
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 7
Založený: 10. Feb 2005 20:46
Bydlisko: Zem

Odoslaťod Caesar » 05. Jún 2005 12:17

Kaviarista,

ja už som si to raz preratúval a cesta od chorvátskych hraníc po Split bude stáť viac ako 2000 SKK. 8)

"Bodaj by som sa mýlil".

Inak ešte sú aj úseky, ktoré nie sú kompletné a tie ešte nemajú presne určenú svoju cenu ... 8)
Obrázok používateľa
Caesar
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 43
Založený: 06. Máj 2005 14:03
Bydlisko:

Odoslaťod kaviarista » 05. Jún 2005 15:54

Caesar, mylis sa tak napoly, lebo ta cena 2000-3000 bude za cestu tam a spat :)

Ten 4. usek Pirovac -Vrpolje nema este urcenu cenu, ale ma dlzku taku ako 5. usek . Ja som trochu pridal na odhade ceny, lebo sa jedna o tazky usek nad Krkou. Neviem, , ci narocnost terenu premietnu chorvati do ceny. Kebyze nie, tak ta celkova cena bude mozno este nizsia ako moj odhad. Bude sa pohybovat okolo 1000 Sk.

Inak, ja som minimalne raz do roka v Chorvatsku (poslednych par rokov) , poznam ho lepsie pomaly ako Slovensko, takze my pamatnici vieme, co za utrpenie bolo cestovat k moru po cestach 1. triedy. Ja osobne by som urcite zaplatil aj viac ako 1 liter, ale pssst.

Takto sa o 9 hodin uz kludne vypekam pri mori. Je to pohodlnejsie ako lietadlom :)
Obrázok používateľa
kaviarista
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 7
Založený: 10. Feb 2005 20:46
Bydlisko: Zem

Odoslaťod aquila » 05. Jún 2005 17:59

v tomto som sa vzdy cudoval ludom preco sa do chorvatska trepu autom :roll:

ja ked idem na dovolenku tak na dovolenku. teda bud letecky, alebo sa necham doviezt autobusom, ale samozrejme s normalnou cestovkou. nemienim dojist na "dovolenku" a byt vyflusnuty z 10hodinoveho soferovania. na to kaslem.

este viac ma dokazu prekvapit ludia co idu do bungalovov a si tam varia :shock: tak to o com je ? ja chcem mat veget a nie stres aj na dovolenke.

inak mozem odporucat namiesto chorvatska kanarske ostrovy. mimo letenky ktora je docela draha (12-14 tisic skk) je tam ubytovanie v perfektnom apartmanovom komplexe za asi 4tisic na osobotyzden. samozrejme bazen, a ranajky v cene. ceny aj v restauraciach su mensie ako v BA. more uplne o nieco inom (je to atlantik :), plaz super. a hlavne to tam neni hlava na hlava.

jedina nevyhoda asi 5 hodinovy let .. ale je to zase na obratniku :)

btw. perlicka => vozia tam piesok zo sahary 8)
Obrázok používateľa
aquila
administrátor
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 577
Založený: 03. Feb 2005 18:08
Bydlisko: doma :)

Odoslaťod kaviarista » 05. Jún 2005 18:27

aquila, preboha a co je to 10 hodin na dialnici? ved 10 hodin bezne stravis hocikedy aj na nasich cestach, ak robis napr. BA-KE na otocku tam a spat.

po dalsie, cesta autom je pre niekoho zabava . Pre mna urcite, tam sa da navystrajat daleko viac ako v lietadle.

- mas na dovolenke k dispozicii auto a mozes zdvihnut kotvy kedykolvek, ked sa ti nieco znepaci.

- nie si odkazany na nikoho , mozes si zvolit fakultativne vylety ake len chces. Isteze si mozes aj ty pozicat auto na dovolenke, ale vlastne je vlastne.

- k svojej ceste lietadlom si prirataj 1 h cestu na letisko, 2 h checkin , samotny let, 1 h odbavenia , 1 h prepravu do strediska a hned si na tom presne ako ja.

- po dalsie, nechodim len do chorvatska , ale aj hocikde po svete a zakazdym sa len utvrdim, ze na chorvatsko sa nechyta nic

- atlantik chces porovnavat s adriatikom? nesranduj :lol:
Obrázok používateľa
kaviarista
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 7
Založený: 10. Feb 2005 20:46
Bydlisko: Zem

Odoslaťod aquila » 05. Jún 2005 18:44

kaviarista napísal:aquila, preboha a co je to 10 hodin na dialnici? ved 10 hodin bezne stravis hocikedy aj na nasich cestach, ak robis napr. BA-KE na otocku tam a spat.

po dalsie, cesta autom je pre niekoho zabava . Pre mna urcite, tam sa da navystrajat daleko viac ako v lietadle.

pre mna je tiez jazda autom zabava, ale ked idem na dovolenku sa nechcem starat o nic :) staci ze autom musi behat clovek pracovne. ked dovolenku tak so vsim vsudy.

quote napísal:- mas na dovolenke k dispozicii auto a mozes zdvihnut kotvy kedykolvek, ked sa ti nieco znepaci.
od kedy vymysleli pozivovne tak s tymto problem nemam 8)

quote napísal:- nie si odkazany na nikoho , mozes si zvolit fakultativne vylety ake len chces. Isteze si mozes aj ty pozicat auto na dovolenke, ale vlastne je vlastne.

vid vyssie + hej ked si naburam vlastne tak mam problem sa dostat domov :)

quote napísal:- k svojej ceste lietadlom si prirataj 1 h cestu na letisko, 2 h checkin , samotny let, 1 h odbavenia , 1 h prepravu do strediska a hned si na tom presne ako ja.

ale no kedy si naposledy letel lietadlom? :wink: taketo casy nie su ani ked ides do ju es ej. v ramci EU v pohode dojdes aj 30 minut pred odletom, odcheckujes sa, nasadnes do lietadla a letis. posledny problem. a neviem kde si dosiel na tu 1 hodinu odbavenia. aj z takeho NYC JFK si za 20 minut aj s imigracnym a vyzdvihnutim kufrov von z letiska :) a potom taxalom na miesto urcenia. nehovorim v ramci EU

quote napísal:- po dalsie, nechodim len do chorvatska , ale aj hocikde po svete a zakazdym sa len utvrdim, ze na chorvatsko sa nechyta nic

uz to neni to co byvalo, ja som tiez mal rad chorvatsko. hlavne betonove plaze a ciste more + stromy!! a ziadne sado maso pieskove plaze,ale to sa pomenilo. a uz su aj lepsie

kaviarista napísal:- atlantik chces porovnavat s adriatikom? nesranduj :lol:
na obratniku je atlantik o niecom inom ako v anglicku, ver tomu 8)
Obrázok používateľa
aquila
administrátor
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 577
Založený: 03. Feb 2005 18:08
Bydlisko: doma :)

Odoslaťod Caesar » 05. Jún 2005 19:17

kaviarista napísal:Caesar, mylis sa tak napoly, lebo ta cena 2000-3000 bude za cestu tam a spat :)

Ten 4. usek Pirovac -Vrpolje nema este urcenu cenu, ale ma dlzku taku ako 5. usek . Ja som trochu pridal na odhade ceny, lebo sa jedna o tazky usek nad Krkou. Neviem, , ci narocnost terenu premietnu chorvati do ceny. Kebyze nie, tak ta celkova cena bude mozno este nizsia ako moj odhad. Bude sa pohybovat okolo 1000 Sk.

Inak, ja som minimalne raz do roka v Chorvatsku (poslednych par rokov) , poznam ho lepsie pomaly ako Slovensko, takze my pamatnici vieme, co za utrpenie bolo cestovat k moru po cestach 1. triedy. Ja osobne by som urcite zaplatil aj viac ako 1 liter, ale pssst.

Takto sa o 9 hodin uz kludne vypekam pri mori. Je to pohodlnejsie ako lietadlom :)


... je to možné, že sa mýlim ...

Nie som neomylný. :roll:
Obrázok používateľa
Caesar
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 43
Založený: 06. Máj 2005 14:03
Bydlisko:

Kaviarista, Aquila

Odoslaťod Caesar » 05. Jún 2005 19:20

Kaviarista, Aquila:

Každý má rád svoju dovolenku:

1. Niekto letí lietadlom, niekto ide svojím autom.
2. Niekto ide do hotela a niekto do súkromného ubytovania a niekto ide radšej do kempu.

Je to úplne jedno ... tieto dve skupiny sa nikdy nezhodnú ... ale vždy je dôležité, že si obidve oddýchnu.

Je nás 6 mld. na tejto planéte, nemôžeme byť všetci rovnakí. 8)
Caesar
Obrázok používateľa
Caesar
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 43
Založený: 06. Máj 2005 14:03
Bydlisko:

Odoslaťod Andrej » 28. Jún 2005 23:16

V SME tentokrát pekne rozpísali všetky úseky diaľnic v Chorvátsku aj s cenami jednotlivých úsekov

http://dialnice.info/viewtopic.php?p=5044#5044
Andrej
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 608
Založený: 08. Feb 2005 16:57

Odoslaťod Alexander Velky » 29. Jún 2005 21:11

HR buduje diaľničnú sieť veľmi dobre, má na to samé dobré predpoklady:

1. Podpora od štátu v rámci DPH a iné dotácie pre stavebníctvo.
2. Nižšie ceny stavebných materiálov okrem ocele.
3. Takmer žiadne vyvolané investície.
4. Jasné zákony ohľadom stavebného trhu, bezproblémové prípravné práce.

A keď sa k tomu pridá niečo zo strany vlády ešte naviac:

1. Maximálna priorita pre rozvoj stavebníctva a turistického ruchu.
2. Presvedčenie bánk o dobrých investíciách, takže sú dobré úroky, aj keď krajina nie je v OECD a EÚ.
3. Odhodlanie stavať za každú cenu.

Tak potom sa dá stavať 60 km ročne. :lol:
Obrázok používateľa
Alexander Velky
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 655
Obrázky: 1
Založený: 28. Jún 2005 17:31

Odoslaťod Caesar » 01. Júl 2005 10:22

Alexander Velky napísal:HR buduje diaľničnú sieť veľmi dobre, má na to samé dobré predpoklady:

1. Podpora od štátu v rámci DPH a iné dotácie pre stavebníctvo.
2. Nižšie ceny stavebných materiálov okrem ocele.
3. Takmer žiadne vyvolané investície.
4. Jasné zákony ohľadom stavebného trhu, bezproblémové prípravné práce.

A keď sa k tomu pridá niečo zo strany vlády ešte naviac:

1. Maximálna priorita pre rozvoj stavebníctva a turistického ruchu.
2. Presvedčenie bánk o dobrých investíciách, takže sú dobré úroky, aj keď krajina nie je v OECD a EÚ.
3. Odhodlanie stavať za každú cenu.

Tak potom sa dá stavať 60 km ročne. :lol:


AV,

toto je veľmi dobré zhrnutie. Sám by som to lepšie nenapísal. 8)
Caesar
Obrázok používateľa
Caesar
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 43
Založený: 06. Máj 2005 14:03
Bydlisko:

Odoslaťod Alexander Velky » 01. Júl 2005 15:02

Caesar napísal:AV,

toto je veľmi dobré zhrnutie. Sám by som to lepšie nenapísal. 8)


A to som ešte zabudol uviesť, že aj v HR už pristupujú k PPP, pretože sa im zdá, že stavajú málo a pomaly. :lol:
Obrázok používateľa
Alexander Velky
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 655
Obrázky: 1
Založený: 28. Jún 2005 17:31

Odoslaťod Caesar » 04. Júl 2005 16:11

Tak niekde som čítal a mám to z viacerých zdrojov, že cesta po HR a jej diaľničnej sieti od hraníc po Split vyjde viac ako 800 SKK, reálne aj 1 100 SKK. Takže žiadnych 500 SKK neplatí. Takže za 2 cesty je to 2 000 SKK a to je dosť. Ale ako turista by som to bol ochotný stále vložiť, pretože je to časová úspora nesmierne veľká.

Ešte aby dobudovali tie tunely a "potiahli to" až k Dubrovniku. 8)
Caesar
Obrázok používateľa
Caesar
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 43
Založený: 06. Máj 2005 14:03
Bydlisko:

Odoslaťod Caesar » 05. Júl 2005 19:56

Vo všeobecnosti je cena diaľnice (minimálne úsek Zagreb-Split) na 1 km v priemere 2,16 SKK pri kurze 1 EURO = 40 SKK, pre osobné autá do 3,5t. 8)
Caesar
Obrázok používateľa
Caesar
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 43
Založený: 06. Máj 2005 14:03
Bydlisko:

Odoslaťod Caesar » 13. Júl 2005 10:26

Cesta do Chorvátska opäť kratšia a jednoduchšia:

http://www.dialnice.info/viewtopic.php?t=976
Caesar
Obrázok používateľa
Caesar
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 43
Založený: 06. Máj 2005 14:03
Bydlisko:

Odoslaťod Alexander Velky » 13. Júl 2005 20:32

Chorváti stavajú svoju diaľničnú sieť najmä pre turistov, nie pre domácich. Tým tento rok postavia a opravia takmer 4000 km ciest, hlavných ťahov po celej krajine.

Okrem toho, tá cena je len malá daň za pohodlnosť a plynulosť jazdy, pretože jazda v kolónach je náročná - brzdenie, pridávanie, ... okrem toho stále byť v strehu.

Ja by som zaplatil aj 5000 Sk za 1 cestu. Mne ide o čas a pohodlnosť. Takže ja som turista v HR a toto je pre mňa súčasť nákladov. Chorvát by tú cenu 5000 Sk za 1 cestu považoval za nedosažiteľný luxus, takto je to pre nich 1000 Sk a je to "len" drahé. A v tom je rozdiel. Lenže HR z turistického ruchu "žije", ale SR nie. To by po diaľničnej sieti jazdili len zahraniční, bohatí turisti a minimum Slovákov, takže náklady by sa nevrátili.
A v tom je rozdiel. Ale SR potrebuje diaľničnú sieť, pretože prichádzajú investori, teda dane, práca, ... :lol:
Obrázok používateľa
Alexander Velky
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 655
Obrázky: 1
Založený: 28. Jún 2005 17:31

Ďalšia

Naspäť na Diaľnice a RK v EÚ

Kto je prítomný

Používatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 8 hostí.

cron