Oblasť Záhoria TT VÚC - Senica a Skalica

sekcia venovaná cestnej sieti

Moderátor: Moderátori

Odoslaťod Alexander Velky » 29. Jún 2005 16:17

Caesar napísal:O tých 20-30 m máš pravdu, ale nebolo viac peňazí a naviac, motorista ako aquila to ani nespozná (nič v zlom). Ten nový povrch, to je zlepšenie o 100%. 8)


Mne to tam pripadá, ako moc rozvalcované. Je to možné? :lol:
Obrázok používateľa
Alexander Velky
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 655
Obrázky: 1
Založený: 28. Jún 2005 17:31

Odoslaťod Caesar » 29. Jún 2005 16:24

Alexander Velky napísal:
Caesar napísal:O tých 20-30 m máš pravdu, ale nebolo viac peňazí a naviac, motorista ako aquila to ani nespozná (nič v zlom). Ten nový povrch, to je zlepšenie o 100%. 8)


Mne to tam pripadá, ako moc rozvalcované. Je to možné? :lol:


Hm,

všetko je možné, ale toto bude skôr v technologickom postupe ako aj v hrúbke ukladanej zmesi, možno aj v "tom valci" to bude, neviem. Musím si to overiť niekde. 8)
Caesar
Obrázok používateľa
Caesar
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 43
Založený: 06. Máj 2005 14:03
Bydlisko:

Odoslaťod Alexander Velky » 29. Jún 2005 18:55

Inak na Záhorí v tejto časti sa plánujú dosť veľké investície do r. 2006, aj do r. 2010. :lol:
Obrázok používateľa
Alexander Velky
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 655
Obrázky: 1
Založený: 28. Jún 2005 17:31

Odoslaťod Alexander Velky » 29. Jún 2005 19:29

Vidím, že tomuto mestu sa venuje veľa priestoru, ale akosi chýbajú tie výsledky:

Ani opravená križovatka, ani kruhový objazd a o obchvate sa tu radšej vyjadrovať nebudem, nebolo by to slušné. Dopadne to tu asi ako v PB. Akurát, že tu nemá byť diaľnica, "takže by som tu moc ramená nerobil", lebo sa to nemusí vyplatiť. :lol:
Obrázok používateľa
Alexander Velky
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 655
Obrázky: 1
Založený: 28. Jún 2005 17:31

Odoslaťod Caesar » 05. Júl 2005 19:38

V úseku SE-Kúty už prišlo k opravám, vymenil sa povrch, tzv. AB kryt na úseku medzi obcou Dojč a križovatkou v smere na obec Štefanov v súvislejšej dĺžke.

Na tomto úseku sa bude v opravách pokračovať a čiatočne sa opraví úsek hneď za danou križovatkou úsek dlhý 220 m, kde je aj znížená max. povolená rýchlosť na 70 km/h. Tento úsek má už dlhodobé problémy so spodnou vodou a razantné riešenie, ktoré by si vyžiadalo investíciu vo výške niekoľkých mil. SKK sa tu robiť nebude, len sa opraví AB kryt, čo bude podľa môjho názoru riešenie na max. rok, potom sa bude musieť pristúpiť znovu buď k opravám, alebo zníženiu max. povolenej rýchlosti v danom úseku. 8)
Caesar
Obrázok používateľa
Caesar
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 43
Založený: 06. Máj 2005 14:03
Bydlisko:

Odoslaťod Dialniciar » 06. Júl 2005 16:53

http://www.dialnice.info/viewtopic.php?t=919

Tak konečne sa spojí SR a A aj normálnym mostom, nielen pontónovým aj na severnom "konci" hraníc týchto dvoch štátov.

Ešte treba dobudovať spojenie podobného charakteru aj v obci Záhorská Ves.
Dialniciar
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 304
Založený: 23. Jún 2005 19:16

Odoslaťod Dialniciar » 11. Júl 2005 21:17

Faktom zostáva, že mesto SE reálne nezvláda riešenie dopravnej situácie, dokonca by sa dalo povedať, že doprava sa vďaka "miestnym pánom" dosť výrazne zhoršila a podľa mojich informácií sa toto bude ešte aj naďalej prehlbovať.

Situáciu v meste treba totiž riešiť radikálne:

1. Výstavba obchvatu, všetky etapy naraz.

Aká je situácia, všetci vieme. Okrem toho plánované náklady sú 0,6-0,8 mld. SKK z cien z r. 2002/04.

2. Presun autobusovej stanice na iné miesto, než kde je teraz.

Tento zámer sa plánuje zrealizovať, ale neskôr. Potrebné investície sú v 10-tkach mil. SKK a keďže AS sa rekonštruovala, tak sa asi sťahovať tak skoro nebude.

3. Zintezívniť spojenie v meste v rámci autobusov, MHD.

Podľa mojich informácií v tomto smere sa nič výrazné diať nebude. Je to chyba, pretože v meste premáva 3-5 liniek a reálne každú hodinu-dve, pričom napríklad poliklinika sa nachádza na okraji mesta a práve v tej lokalite, kde je problém sa dostať kvôli absencií mostov cez vodné hospodárstvo v meste. Vozový park je v katastrofálnom stave, mesto to ignoruje.

4. Zásadné investície do lepšieho riešenia kritických dopravných bodov v meste, tzv križovatky, investície do svetelnej signalizácie aspoň na 6 miestach a výstavba 4 kruhových objazdov. Okrem toho treba vybudovať podzemnú garáž. Okrem toho treba postaviť 1-2 nové mosty v meste cez rieky Teplica/Myjava.

Ani v tomto sa nič výrazné diať nebude. Presnejšie mesto sa vyhovára na "málo kompetencií" v danej oblasti. Čiastočne má pravdu, pretože štátne cesty sa nedajú ľahko "zmeniť" len tak, ale parkoviská alebo pomoc pri financovaní kruhových objazdov na štátnych cestách by nemal byť problém pre ekonomicky silné mesto.

Takže realita v meste bude čoraz horšia, ak sa aspoň 1 bod z týchto 4 do r. 2010 nebude realizovať. V rámci viacerých investícií sa dá aspoň znížiť premávka v meste, aby sa situácia stabilizovala, kým sa nepostaví obchvat. Ak sa dané investície nebudú realizovať, situácia v doprave sa v meste zhoršovať bude.
Dialniciar
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 304
Založený: 23. Jún 2005 19:16

Odoslaťod aquila » 11. Júl 2005 23:25

ach jaj, cize zaciatok obchvatu aspon v roku 2008 padol definitivne ?vrrr
Obrázok používateľa
aquila
administrátor
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 577
Založený: 03. Feb 2005 18:08
Bydlisko: doma :)

Odoslaťod Dialniciar » 12. Júl 2005 09:18

aquila napísal:ach jaj, cize zaciatok obchvatu aspon v roku 2008 padol definitivne ?vrrr


Neviem o tom, že by sa už definitívne rozhodlo.

Pozemky sa pripravujú, financie sa hľadajú, niečo sa prisľúbilo. Ale na druhú stranu je tu "neochota" pomôcť a okrem toho je tu aj "neochota" riešiť si vnútornú dopravu.

Ale ako vravím, podľa mňa sa ešte definitívne nerozhodlo. Ide r. 2006, voľby, ale ťažko to je súdiť, pretože región Záhorie teraz dostáva veľa financií a pomoci od štátu do celej infraštruktúry. Veď len do SE smerujú investície do vodárenstva v hodnote 0,5 mld. SKK.

Ohľadom obchvatu bude výhra všetko, čo bude skôr než v r. 2014. :)
Dialniciar
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 304
Založený: 23. Jún 2005 19:16

Odoslaťod Alexander Velky » 13. Júl 2005 21:17

Záhorie aj napriek tomu, že si ho príliš poslanci a vláda nevšíma, má veľa ľudí, ktorí sa o neho "starajú" a ktorí majú vplyv na vláde aj v EÚ. A výsledky sú tam vidieť vo všetkých oblastiach, vrátane dopravy a infraštruktúry. :lol:
Obrázok používateľa
Alexander Velky
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 655
Obrázky: 1
Založený: 28. Jún 2005 17:31

Odoslaťod Dialniciar » 14. Júl 2005 19:09

Alexander Velky napísal:Záhorie aj napriek tomu, že si ho príliš poslanci a vláda nevšíma, má veľa ľudí, ktorí sa o neho "starajú" a ktorí majú vplyv na vláde aj v EÚ. A výsledky sú tam vidieť vo všetkých oblastiach, vrátane dopravy a infraštruktúry. :lol:


Ano, aj toto je pravda. Je dosť podnikateľov a ostatných obyvateľov, ktorí Záhorie, SI a SE dosť výrazne rozvíjajú. Kto by si to bol pomyslel, že SI na horšom a menej významnom cestnom ťahu bude mať obchvat?

Ale v rámci ochrany pamiatok a kultúry a blízkosti hraničného priechodu a hlavne pre silu v hospodárstve celého regiónu sa obchvat stavia a úspešne, 50% už je aj otvorených.

Treba to aj doplniť, že aj za SE je dosť veľa ľudí, ktorí sa snažia niečo pre mesto spraviť, aj v rámci dopravy, len nie je zjavne úprimná snaha aj daných predstaviteľov tohto regiónu, narozdiel od tej SI, kde pokiaľ viem, tak napríklad aj AV dostal ako vďaku len za menší lobbing (legálny, upozornenie na región, ...) ... víno. :wink:
Dialniciar
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 304
Založený: 23. Jún 2005 19:16

Odoslaťod Alexander Velky » 14. Júl 2005 21:05

Dy napísal:Treba to aj doplniť, že aj za SE je dosť veľa ľudí, ktorí sa snažia niečo pre mesto spraviť, aj v rámci dopravy, len nie je zjavne úprimná snaha aj daných predstaviteľov tohto regiónu, narozdiel od tej SI, kde pokiaľ viem, tak napríklad aj AV dostal ako vďaku len za menší lobbing (legálny, upozornenie na región, ...) ... víno. :wink:


Dy,

neviem, kde čerpáš tieto info, nie že by som to víno nedostal, ale ja dostávam "všade" červené víno, aj na vyšších miestach v tomto štáte. Niekto koňak, niekto vínko. :wink:

Nepopieram, že osobne "preferujem" Záhorie, ale len v rámci zdravého lobovania. :lol:
Obrázok používateľa
Alexander Velky
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 655
Obrázky: 1
Založený: 28. Jún 2005 17:31

Odoslaťod aquila » 14. Júl 2005 22:12

ta ze skalice co ine jak vino z "budy", ne ? ;-)
Obrázok používateľa
aquila
administrátor
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 577
Založený: 03. Feb 2005 18:08
Bydlisko: doma :)

Odoslaťod Alexander Velky » 14. Júl 2005 22:16

aquila napísal:ta ze skalice co ine jak vino z "budy", ne ? ;-)


Aj, ... ja už začínam mať SI viac rád než SE, pretože v tej SI je aspoň záujem, úprimný a snaživý primátor, ktorý má vždy čas a podobne aj "jeho" poslanci, ... že by kvôli vínu? Ale nie, proste pri obchvate okolo SI stál aj môj otec a snažil sa aj za SE, ale ako to dopadlo je vidno. :lol:
Obrázok používateľa
Alexander Velky
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 655
Obrázky: 1
Založený: 28. Jún 2005 17:31

Odoslaťod Dialniciar » 14. Júl 2005 22:53

AV,

všetko viem. Ja som tam bol vtedy, keď si tam bol aj ty, ale to si ty pamätať nemôžeš, pretože to sme sa ešte nepoznali nejako výrazne, pretože to ťa tam len otec predstavil a potom si sa nechal uniesť práve tým vínom, keď otec odišiel, to si pamätám. :wink:
Dialniciar
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 304
Založený: 23. Jún 2005 19:16

Odoslaťod Caesar » 14. Júl 2005 23:25

Tak to Záhorie sa má dosť dobre, keď AV, Diaľničiar aj Dy za neho lobujú, kde sa dá, ale v tej Senici sa asi "vtierate", lebo tam o vás (a nielen o vás) nestoja, tam sú svojrázni, ... "všetko zvládajú sami". 8)
Caesar
Obrázok používateľa
Caesar
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 43
Založený: 06. Máj 2005 14:03
Bydlisko:

Odoslaťod Alexander Velky » 16. Júl 2005 20:58

O obchvate v SE je ticho, tak snáď je to ticho pred búrkou a nie ticho preto, že zase sa to pos.alo. :lol:
Obrázok používateľa
Alexander Velky
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 655
Obrázky: 1
Založený: 28. Jún 2005 17:31

Odoslaťod Alexander Velky » 16. Júl 2005 21:22

Caesar,

keby si nepísal takéto múdrosti, veď ako sa má ZV? :lol:
Obrázok používateľa
Alexander Velky
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 655
Obrázky: 1
Založený: 28. Jún 2005 17:31

Odoslaťod aquila » 17. Júl 2005 00:02

v to dufam .. lebo keby sa to posralo, tak mno nebol by som s tym nadseny :roll:
Obrázok používateľa
aquila
administrátor
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 577
Založený: 03. Feb 2005 18:08
Bydlisko: doma :)

Odoslaťod aquila » 17. Júl 2005 00:06

mno kazdy ma svojho "oblubenca" ;)
Obrázok používateľa
aquila
administrátor
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 577
Založený: 03. Feb 2005 18:08
Bydlisko: doma :)

Odoslaťod kaviarista » 17. Júl 2005 10:57

aquila napísal:mno kazdy ma svojho "oblubenca" ;)


a prave toto je na tom vsetkom najsmutnejsie
Obrázok používateľa
kaviarista
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 7
Založený: 10. Feb 2005 20:46
Bydlisko: Zem

Odoslaťod aquila » 17. Júl 2005 12:15

kaviarista, hold ale sme ludia :) tak isto ako ty mas oblubenca donovaly ;) co je na tom ? cize aj ty sam si zo seba smutny ? :lol:
Obrázok používateľa
aquila
administrátor
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 577
Založený: 03. Feb 2005 18:08
Bydlisko: doma :)

Odoslaťod Alexander Velky » 17. Júl 2005 15:10

kaviarista napísal:a prave toto je na tom vsetkom najsmutnejsie


Kaviarista,

ty keby si bol ministrom/premiérom, tak tiež by si rozvíjal najmä svoje oblasti a ostatní by sa cítili byť ukrivdený. Je to tak na celom svete, len netreba stále len nadávať, ale treba sa prispôsobiť, treba hľadať svojich ľudí, ktorí sú z daných oblastí a treba sa snažiť, aby aj tí niečo robili pre svoje oblasti.

Vieš to nie je o tom, že mne dá niekto nejaké peniaze, to je o tom, že ja sa rád vraciam na Záhorie, pretože je to jediná oblasť, ktorá je veľmi blízka môjmu srdcu, Morave, ČR a tak som osobne rád, ak niečo spravím. A čo robím? Nanajvýš len rozprávam, ako je treba niečo niekde postaviť, ak som samozrejme presvedčený sám o tom. :lol:
Obrázok používateľa
Alexander Velky
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 655
Obrázky: 1
Založený: 28. Jún 2005 17:31

Odoslaťod Alexander Velky » 17. Júl 2005 15:15

aquila napísal:v to dufam .. lebo keby sa to posralo, tak mno nebol by som s tym nadseny :roll:


Inak už sa "chystá" nejaký ten kruhový objazd ako aj oprava niektorých ulíc, výmena AB krytu. :lol:
Obrázok používateľa
Alexander Velky
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 655
Obrázky: 1
Založený: 28. Jún 2005 17:31

Odoslaťod aquila » 17. Júl 2005 18:24

mno hura, tak snad sa aspon hneto rozhybe. viem ze mala zasadat este raz komisia a malo sa vyhodnocovat ci predsa namiesto hlavnej urobit objazd alebo opravit svetelnu signalizaciu.

ja by som bol radsej za objazd.. v tomto to maju v SI dobre, hold ale tam maju viacero veci lepsich ;)
Obrázok používateľa
aquila
administrátor
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 577
Založený: 03. Feb 2005 18:08
Bydlisko: doma :)

PredchádzajúcaĎalšia

Naspäť na Cestná sieť

Kto je prítomný

Používatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 18 hostí.