Opravy RC v tomto roku

sekcia venovaná sieti rýchlostných ciest

Moderátor: Moderátori

Re: Pristavny most -VC

Odoslaťod expwy » 14. Júl 2005 17:24

B; napísal:MH:
Je v podstate schopny fungovat 3+3 ked sa premaluju znacky a presunu betonove zvodidla, ale nerobi sa to, lebo by bola drahsia udrzba.

Pochopil som ta spravne?

Bolo by to plne 3+3 alebo by musel byt jeden zuzeny resp. uzsia krajnica?


Zhruba je to tak, ale nie som si úplne istý aké sú tam šírkové parametre a či by to nebolo zčasti na úkor odstavného pruhu. Ale neurobí sa to nie len kvoli prevádzkovým nákladom ale aj kvoli tomu, že zatiaľ by to bol zbytočný luxus. Namiesto toho mali radšej vybudovať úsek Mierová - Senecká 3+3 kde už dnes sú na niektorých miestach prekročené intenzity. Tam to už s rozširovaním bude horšie, hlavne na estakáde Prievoz.
30/2020 & VL 6 & TP 117/118 - systémový prístup k pravidlám cestnej premávky a DZ
Obrázok používateľa
expwy
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 183
Založený: 08. Apr 2005 09:30

Odoslaťod aquila » 14. Júl 2005 18:06

Alexander Velky napísal:
aquila napísal:mohlo by sa aspon stavat bez toho travnateho deliaceho pasu, ale urobit tam betonove zvodidla potom by bolo rozsirenie na niektorych usekoch jednoduchsie


aquila,

vidím, že teba ten stredný deliaci trávnatý pás trápi.

Prečo, ak smiem vedieť?

Sú diaľnice ako D2, D3 a aj D1 od PP po hranice s UA, kde nebude treba stavať 3+3 pruhy a tie kríky sú efektívne: prach, svetlá, estetika, cena.

Keď sa bude stavať na 3+3 pruhy, kdekoľvek, tak ten deliaci pás, to sú zanedbateľné náklady voči takým problémom akými budú mosty či tunely. :lol:


ja som sa inspiruoval v rakusku :) mne sa tie betony skratka viac pacia :D
Obrázok používateľa
aquila
administrátor
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 577
Založený: 03. Feb 2005 18:08
Bydlisko: doma :)

Odoslaťod aquila » 14. Júl 2005 18:08

MH napísal: Zaiaľ bude stačiť 2+2 a po otvorení tunela Sitina a Prístavného mosta na 3+3 sa uvidí.


pockaj pristavny most sa predsalen v ramci opravy bude otvarat ako 3+3 ? to by bolo super
Obrázok používateľa
aquila
administrátor
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 577
Založený: 03. Feb 2005 18:08
Bydlisko: doma :)

Odoslaťod expwy » 14. Júl 2005 18:11

O tohto/budúcoročnej oprave Prístavného mosta som nič v súvislosti s rozširovaním na 3+3 nehovoril :D
30/2020 & VL 6 & TP 117/118 - systémový prístup k pravidlám cestnej premávky a DZ
Obrázok používateľa
expwy
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 183
Založený: 08. Apr 2005 09:30

Odoslaťod Alexander Velky » 14. Júl 2005 18:13

aquila napísal:ja som sa inspiruoval v rakusku :) mne sa tie betony skratka viac pacia :D


aquila,

vidíš mne je to jedno, či betónový stredný deliaci pás alebo trávnatý a to cestujem pomerne dosť aj po svete, aj autom.

Ale na Slovensku ako som si zistil, prekáža najviac vstupná cena na výstavbu betónových zvodidiel. :lol:
Obrázok používateľa
Alexander Velky
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 655
Obrázky: 1
Založený: 28. Jún 2005 17:31

Odoslaťod aquila » 14. Júl 2005 18:14

MH napísal:O tohto/budúcoročnej oprave Prístavného mosta som nič v súvislosti s rozširovaním na 3+3 nehovoril :D


aha :wink: no co uz, tak aspon nech sa na nom povrch opravi 8)
Obrázok používateľa
aquila
administrátor
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 577
Založený: 03. Feb 2005 18:08
Bydlisko: doma :)

Odoslaťod Alexander Velky » 14. Júl 2005 18:17

aquila napísal:
MH napísal:O tohto/budúcoročnej oprave Prístavného mosta som nič v súvislosti s rozširovaním na 3+3 nehovoril :D


aha :wink: no co uz, tak aspon nech sa na nom povrch opravi 8)


Prístavný most sa musí najprv preveriť, či by bol schopný uniesť záťaž na 3+3 pruhy, pretože to by znamenalo nárast dopravy a potencionálnej záťaže o 50%. :lol:
Obrázok používateľa
Alexander Velky
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 655
Obrázky: 1
Založený: 28. Jún 2005 17:31

Odoslaťod aquila » 14. Júl 2005 22:10

jo jo MH to uz dakte spominal, ze si to zatial nikto na NDS/SSC Neche zobrat na krk lebo statika neni uplne najidealnejsia ;)
Obrázok používateľa
aquila
administrátor
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 577
Založený: 03. Feb 2005 18:08
Bydlisko: doma :)

Odoslaťod Alexander Velky » 14. Júl 2005 22:25

aquila napísal:jo jo MH to uz dakte spominal, ze si to zatial nikto na NDS/SSC Neche zobrat na krk lebo statika neni uplne najidealnejsia ;)


Tak nebol ten most na to stavaný, ani projektovaný. Plánovalo sa, aby uniesol vojenskú techniku, ale to sa plánovalo, ale reálne sa postavilo 2+2 pruhy. :lol:
Obrázok používateľa
Alexander Velky
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 655
Obrázky: 1
Založený: 28. Jún 2005 17:31

Odoslaťod aquila » 15. Júl 2005 02:27

na to som prave narazal, ze podobne ako la franconi mal byt aj pristavny stavany ako rychlo-tanko-cesta ;-) ale ako vidim, skutek utek ...
Obrázok používateľa
aquila
administrátor
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 577
Založený: 03. Feb 2005 18:08
Bydlisko: doma :)

Odoslaťod zvonec » 15. Júl 2005 06:38

Alexander Velky napísal:
aquila napísal:
MH napísal:O tohto/budúcoročnej oprave Prístavného mosta som nič v súvislosti s rozširovaním na 3+3 nehovoril :D


aha :wink: no co uz, tak aspon nech sa na nom povrch opravi 8)


Prístavný most sa musí najprv preveriť, či by bol schopný uniesť záťaž na 3+3 pruhy, pretože to by znamenalo nárast dopravy a potencionálnej záťaže o 50%. :lol:


Je sanca, ze sa realne bude Pristavny most posudzovat na riesenie 3+3? Resp. su planovane nejake staticke skusky, aby sa tato prestavba dala realne posudit, alebo zavrhnut?
Nemyslim si, ze pretazenost Pristavneho mosta, vyriesi na 100% Most Kosicka...
Slak ma ide trafit, ked vidim navrhy na nulty okruh 2+2, a nie 3+3. Ale ako to uz tu bolo spomenute: z hovna bic neupleties.... vid Sitina :cry: :cry: :cry: :cry:
Obrázok používateľa
zvonec
diskutujúci
 
Príspevky: 95
Založený: 11. Júl 2005 15:03
Bydlisko: EU

Odoslaťod Alexander Velky » 16. Júl 2005 20:38

aquila napísal:na to som prave narazal, ze podobne ako la franconi mal byt aj pristavny stavany ako rychlo-tanko-cesta ;-) ale ako vidim, skutek utek ...


La Franconi by mal uniesť dosť veľkú záťaž, bol projektovaný na ťažké stroje ako tanky. A dosť veľká záťaž aj po ňom išla v rámci odskúšania danej reality. :lol:
Obrázok používateľa
Alexander Velky
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 655
Obrázky: 1
Založený: 28. Jún 2005 17:31

Odoslaťod Alexander Velky » 16. Júl 2005 20:40

zvonec napísal:Je sanca, ze sa realne bude Pristavny most posudzovat na riesenie 3+3? Resp. su planovane nejake staticke skusky, aby sa tato prestavba dala realne posudit, alebo zavrhnut?
Nemyslim si, ze pretazenost Pristavneho mosta, vyriesi na 100% Most Kosicka...
Slak ma ide trafit, ked vidim navrhy na nulty okruh 2+2, a nie 3+3. Ale ako to uz tu bolo spomenute: z hovna bic neupleties.... vid Sitina :cry: :cry: :cry: :cry:


Práve preto na ňom prebiehajú rôzne skúšky a merania, aby sa posúdila statika mosta a robí sa to práve kvôli zámeru rozšíriť most na 3+3 pruhy.

Takisto sa ale aj zvažuje, že by sa most "prebudoval", aby danú záťaž vydžal, ale je to stále neisté takáto varianta, pretože NDS nemá dostatok zdrojov už na BA a mesto BA a BA VÚC chcú riešiť Starý most kvôli NS MHD v BA a do dopravy samotnej stačí zatiaľ v rámci investícií to, čo je Apollo a Sitina. :lol:
Obrázok používateľa
Alexander Velky
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 655
Obrázky: 1
Založený: 28. Jún 2005 17:31

Odoslaťod Alexander Velky » 16. Júl 2005 20:43

zvonec napísal:Slak ma ide trafit, ked vidim navrhy na nulty okruh 2+2, a nie 3+3. Ale ako to uz tu bolo spomenute: z hovna bic neupleties.... vid Sitina :cry: :cry: :cry: :cry:


zvonec,

treba byť optimistickým realistom, aby sa vôbec nejaký nultý okruh na úrovni 2+2 postavil, 3+3 je luxus, na ktorý SR a ani BA nemá dostatok zdrojov, ale uvažuje sa o tom, že sa postaví tak, aby sa dal neskôr dobudovať na 3+3 a to je dosť veľká zmena, pozitívna správa.

Tunel Sitina už sa teraz zvažuje, ako ho ďalej financovať. :lol:
Obrázok používateľa
Alexander Velky
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 655
Obrázky: 1
Založený: 28. Jún 2005 17:31

Odoslaťod zvonec » 17. Júl 2005 22:05

Alexander Velky napísal:
zvonec napísal:Slak ma ide trafit, ked vidim navrhy na nulty okruh 2+2, a nie 3+3. Ale ako to uz tu bolo spomenute: z hovna bic neupleties.... vid Sitina :cry: :cry: :cry: :cry:


zvonec,

treba byť optimistickým realistom, aby sa vôbec nejaký nultý okruh na úrovni 2+2 postavil, 3+3 je luxus, na ktorý SR a ani BA nemá dostatok zdrojov, ale uvažuje sa o tom, že sa postaví tak, aby sa dal neskôr dobudovať na 3+3 a to je dosť veľká zmena, pozitívna správa.


AV vdaka za odpoved, budem sa snazit mysliet optimisticky. 8)
Ohladom toho nulteho okruhu, tak to ozaj nemoze byt lepsie, a velmi sa tesim, ze sa zacina trocha mysliet dopredu, aby sa to dalo neskor prebudovat na 3+3, je logicke, ze ked niesu chechtalky, ze to nebude hned 3+3, ale aspon sa to nepokazi ako mierova-senecka. :evil:

BTW, pokial niekto budete vediet ako dopadnu tie skusky na pristavnom moste, pls. dajte to potom sem na forum...

zvonec
Obrázok používateľa
zvonec
diskutujúci
 
Príspevky: 95
Založený: 11. Júl 2005 15:03
Bydlisko: EU

Odoslaťod mel » 18. Júl 2005 10:13

zvonec napísal:
Ohladom toho nulteho okruhu, tak to ozaj nemoze byt lepsie, a velmi sa tesim, ze sa zacina trocha mysliet dopredu, aby sa to dalo neskor prebudovat na 3+3, je logicke, ze ked niesu chechtalky, ze to nebude hned 3+3, ale aspon sa to nepokazi ako mierova-senecka. :evil:

BTW, pokial niekto budete vediet ako dopadnu tie skusky na pristavnom moste, pls. dajte to potom sem na forum...

zvonec


mne to pride OK, ze Mierova-Senecka je 2+2, lebo keby to bolo 3+3, tak treba prebudovat krizovatku pod pristavnym mostom (kruhovy so s stopkami), zjazd na bajkalsku, rozsirenie bajkalskej, pristavneho mosta na 3+3, lebo inak by si len posunul zapchu na tieto miesta a vela by sa nevyriesilo...

je fajn, ze sa zacina realne riesit pristavny na 3+3, lebo sa tam z petrzalskej strany bude "schadzat" 6 pruhov, co je trochu blbe...

este jedna poznamka trochu mimo temy:
dost zla je situacia pre cyklistov a chodcov pod pristavnym mostom, kde cyklotrasa 2x ide po prechode ... nerata sa tam s nejakymi nad/pod-jazdmi?
mel
Obrázok používateľa
mel
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 10
Založený: 07. Feb 2005 12:41

Odoslaťod Caesar » 18. Júl 2005 13:47

Len vo všeobecnosti menšia poznámka:

Pre cyklistov sa bude investovať do r. 2010 niekoľko 10-tok mil. SKK na viaceré projekty, pretože na nich sa akosi "zabúda" pri obnove infraštruktúry v BA. 8)
Caesar
Obrázok používateľa
Caesar
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 43
Založený: 06. Máj 2005 14:03
Bydlisko:

Odoslaťod mel » 18. Júl 2005 14:24

Caesar napísal:Len vo všeobecnosti menšia poznámka:

Pre cyklistov sa bude investovať do r. 2010 niekoľko 10-tok mil. SKK na viaceré projekty, pretože na nich sa akosi "zabúda" pri obnove infraštruktúry v BA. 8)


To je dobre ... ja uz mam "rovnosatu" v praci a chodim radsej na bicykli ked sa da (pocasie toto leto velmi nepraje) :)
mel
Obrázok používateľa
mel
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 10
Založený: 07. Feb 2005 12:41

Odoslaťod Alexander Velky » 18. Júl 2005 18:06

Caesar napísal:Len vo všeobecnosti menšia poznámka:

Pre cyklistov sa bude investovať do r. 2010 niekoľko 10-tok mil. SKK na viaceré projekty, pretože na nich sa akosi "zabúda" pri obnove infraštruktúry v BA. 8)


Ale predovšetkým v rámci projektov EÚ, aj keď je pravdou aj to, že ak by mesto BA investovalo do oblasti cyklotrás sumu okolo 100 mil. Sk, tak sa vyrieši veľa problémov v tejto oblasti a pre samotné mesto to nie je veľká suma vzhľadom na miliardy, ktoré sa "točia" vo sfére dopravy a ostatnej infraštruktúry ako aj v oblasti turistického ruchu. Len treba chcieť, ... malo by sa inak investovať, viem o nejakých zámeroch, ... zrejme sa blížia regionálne voľby. Aj keď BA investuje aj mimo volieb do rôznych oblastí. :lol:
Obrázok používateľa
Alexander Velky
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 655
Obrázky: 1
Založený: 28. Jún 2005 17:31

Odoslaťod aquila » 18. Júl 2005 18:23

volby robia hooodne vela pokroku, niekedy sa clovek zamysla ci by nebolo lepsie keby boli kazdy rok :lol:
Obrázok používateľa
aquila
administrátor
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 577
Založený: 03. Feb 2005 18:08
Bydlisko: doma :)

Odoslaťod Alexander Velky » 18. Júl 2005 18:31

aquila napísal:volby robia hooodne vela pokroku, niekedy sa clovek zamysla ci by nebolo lepsie keby boli kazdy rok :lol:


Ako sa to vezme. Okrem iného bola by to drahá záležitosť, ale iné chcem povedať:

D1 po ZA bude v r. 2006, ... takto to bolo prezentované a už vtedy "stavbár-i" tvrdili, že to jednoducho nie je možné, ale samozrejme "babka" tvrdila, že to tak bude, ... v r. 2006 sú voľby, ... ale teraz v r. 2005 už všetci vieme, že D1 bude v ZA, po závod KIA v r. 2008 najskôr a snáď aj na plný profil. :lol:
Obrázok používateľa
Alexander Velky
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 655
Obrázky: 1
Založený: 28. Jún 2005 17:31

Odoslaťod aquila » 18. Júl 2005 18:57

jasne, to bolo len taky vykrik do tmy z mojej strany, lebo u nas by bolo skor lepsie keby si slovensko niekto zobral ako zahradkarsku oblast a na nej hospodaril, lebo sem tam ma ten dojem ze schopni ludia sa na statnu spravu logicky vykaslu, aj ked je fakt ze za tie platy sa ani neni co divit a skor obdiv tym par odbornikom co tam zostali ale to uz sme OT.
Obrázok používateľa
aquila
administrátor
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 577
Založený: 03. Feb 2005 18:08
Bydlisko: doma :)

Odoslaťod Caesar » 19. Júl 2005 08:39

Alexander Velky napísal:D1 po ZA bude v r. 2006, ... takto to bolo prezentované a už vtedy "stavbár-i" tvrdili, že to jednoducho nie je možné, ale samozrejme "babka" tvrdila, že to tak bude, ... v r. 2006 sú voľby, ... ale teraz v r. 2005 už všetci vieme, že D1 bude v ZA, po závod KIA v r. 2008 najskôr a snáď aj na plný profil. :lol:


AV,

je to tak, že až ďalšia vláda "bude žať", ale na druhú stranu, podľa mňa ani tá ďalšia vláda sa "nedožije" spojenia ZA-MT. 8)
Caesar
Obrázok používateľa
Caesar
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 43
Založený: 06. Máj 2005 14:03
Bydlisko:

Odoslaťod Alexander Velky » 19. Júl 2005 17:29

Caesar napísal:AV,

je to tak, že až ďalšia vláda "bude žať", ale na druhú stranu, podľa mňa ani tá ďalšia vláda sa "nedožije" spojenia ZA-MT. 8)


Ak sa PPP začne a budú dobré zmluvy, tak by sa to dalo stihnúť otvoriť podľa mňa. A okrem toho bude asi tá ďalšia vláda otvárať aj ďalšie úseky na D1 pred ZA ako aj Važec-Mengusovce, Mengusovce-Jánovce, PO-Svinia. Okrem toho zrejme aj nejaké úseky na RK R1. No a naviac aj niečo na D3, snáď komplet R5 a na R4 KE-Milhosť. Potom bude veľmi dôležité začať aj s novými úsekami na D1, D3, R1. :lol:

Inak plánuje sa po dobudovaní RK R1 aj s jej opravami vo výške 2 mld. Sk. To aby som nebol OT. :lol:
Obrázok používateľa
Alexander Velky
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 655
Obrázky: 1
Založený: 28. Jún 2005 17:31

Odoslaťod Krateros » 20. Júl 2005 23:28

MH,

budem reagovať na tvoj 1. príspevok v tejto téme, tá suma je mimoriadne nízka a nedostatočná. Opravovať úseky kratšie ako 5 km je úplne zbytočné, to je škoda tam ťahať techniku.
Krateros
diskutujúci
 
Príspevky: 80
Obrázky: 1
Založený: 19. Júl 2005 20:42

PredchádzajúcaĎalšia

Naspäť na Rýchlostné cesty

Kto je prítomný

Používatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 4 hostí.