R1 Nitra Západ - Selenec (+ privadzac Selenec - NR Chrenová)

Trnava – Nitra – Žarnovica – Žiar nad Hronom – Zvolen – Banská Bystrica – Ružomberok (križovatka s D1)

Moderátor: Moderátori

R1 Nitra Západ - Selenec (+ privadzac Selenec - NR Chrenová)

Odoslaťod Milos » 02. Máj 2005 12:08

Neviete niekto, kedy je naplánovaný začiatok výstavby južného obchvatu Nitry, pokiaľ je o tomto variante už naozaj rozhodnuté?
A ešte jedna vec - všimol som si, že na R1 pri Nitre (exit Lehota) sa robia nejaké zemné práce (popri oboch jazdných pásoch - zdá sa, že rozširujú zásek vo svahu v miestach, kde sa cesta začína zvažovať k Nitre. Žeby nejaké prípravné práce na južný obchvat? Ale nezdá sa mi to, nijaké správy v médiách som o tom zatiaľ nevidel.
Obrázok používateľa
Milos
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 422
Založený: 15. Feb 2005 16:20

Odoslaťod devil » 02. Máj 2005 12:14

Zrejme ide o dobudovanie odbocovacich pruhov.
Obrázok používateľa
devil
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 135
Založený: 04. Feb 2005 07:32

Odoslaťod Hosť » 03. Máj 2005 08:34

čítal som niečo v tom zmysle že primátor nitry by chcel zahrnúť peniaze na obchvat do rozpočtu v roku 2006 a abz sa aj v tom roku začalo stavať
Hosť
 

Odbocovacie pruhy

Odoslaťod Čavo » 24. Máj 2005 09:31

Takže tie odbočovacie, pruhy stavajú tak isto ako všetko. Rozbabrať a nechať tak. Rozostavali si značky, aby obmedzili vodičov, začali tam aj bagrom rozširovať a potom sa stratili. Predpokladám, že pokračovať budú na jeseň, alebo prípadne budúci rok a obmedzenia tam zostanú.

Nemohli si to rozbabranie nechať až na čas, keď to budú aj chcieť dokončiť?

Viete niekto, kdeže je zas problém?
čavo

To čo píšem, sú moje názory, alebo informácie, ktoré mám. Budem rád, ak si žiadne moje slová nikto nebude brať osobne.
Čavo
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 541
Obrázky: 1
Založený: 07. Feb 2005 14:19
Bydlisko: Nitra

Odoslaťod Alexander Velky » 30. Jún 2005 11:37

Južný obchvat NR bude dlhší ako severný, ale vzhľadom na potrebu tunela pri severnom variante, bude zrejme cena rovnaká.

Inak ja osobne sa prikláňam k južnému obchvatu, pretože severný má NR v podstate celý vyriešený a k tunelom v mestách sa pristupuje akosi zvláštne ... BA, PO, NR, KE ... tu by mal byť, už sú plány, ale reálne sa stavia len v BA. :lol:
Obrázok používateľa
Alexander Velky
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 655
Obrázky: 1
Založený: 28. Jún 2005 17:31

Odoslaťod Caesar » 11. Júl 2005 17:52

Na túto variantu obchvatu sa stále "viac a viac tlačí" a stále sa aktívne hľadajú možnosti financovania, dokonca aj mesto "rozmýšľa", že by mohlo časť obchvatu financovať.

SSC/NDS sa však viac "prikláňa" k variantu severnému, ale až po dokončení RC R1 po BB. Potom plánuje obchvat aj začať stavať.

Inak v rámci obchvatu NR už sa pripravujú aj projekty pre EÚ. 8)
Caesar
Obrázok používateľa
Caesar
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 43
Založený: 06. Máj 2005 14:03
Bydlisko:

Odoslaťod Alexander Velky » 13. Júl 2005 17:21

Môže sa "tlačiť" ako sa len chce, ja viem o snahách zapojiť aj EÚ. :lol:
Obrázok používateľa
Alexander Velky
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 655
Obrázky: 1
Založený: 28. Jún 2005 17:31

Odoslaťod Čavo » 19. Júl 2005 07:06

Takže včera na križovatke pri Lehote na odbočovacích pruhoch namaľovali čiary. Všetko vyzerá, akoby to mali každú chvíľu sprístupniť. Povedal by som, že konečne. ;-)
čavo

To čo píšem, sú moje názory, alebo informácie, ktoré mám. Budem rád, ak si žiadne moje slová nikto nebude brať osobne.
Čavo
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 541
Obrázky: 1
Založený: 07. Feb 2005 14:19
Bydlisko: Nitra

Odoslaťod Caesar » 19. Júl 2005 11:29

Alexander Velky napísal:Môže sa "tlačiť" ako sa len chce, ja viem o snahách zapojiť aj EÚ. :lol:


Ano, narozdiel od BB, NR sa aspoň o niečo snaží, aj keď by si mala dať najprv do poriadku svoju vlastnú cestnú sieť v meste ako aj MHD, ... parkoviská atď. 8)
Caesar
Obrázok používateľa
Caesar
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 43
Založený: 06. Máj 2005 14:03
Bydlisko:

Odoslaťod Alexander Velky » 19. Júl 2005 17:24

Caesar napísal:Ano, narozdiel od BB, NR sa aspoň o niečo snaží, aj keď by si mala dať najprv do poriadku svoju vlastnú cestnú sieť v meste ako aj MHD, ... parkoviská atď. 8)


NR stačia peniaze na štúdiu a projekt pre EÚ, ak by chcela stavať obchvat skôr, aby pri prípadnom úspechu projektu bol motivovaný aj štát.

V rámci MHD, parkovísk atď. je na tom NR už dosť zle, to je pravda, ale ja za tým vidím aj niečo iné. NR v predchádzajúcich rokoch modernizovala autobusový park za dosť luxusné Mercedesy (ako keby nové karosy nestačili) a teraz je v MHD v NR jeden z najdrahších lístkov na Slovensku, chýbajú peniaze atď. Je to dosť hlboký problém ako aj dosť zlá, malá životná úroveň Nitranov, ktorá potom spôsobuje menej daní pre mesto a je to "kolotoč". :lol:
Obrázok používateľa
Alexander Velky
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 655
Obrázky: 1
Založený: 28. Jún 2005 17:31

Pripájacie pruhy - Križovatka R1 - Lehota

Odoslaťod Čavo » 20. Júl 2005 12:50

čavo napísal:Takže včera na križovatke pri Lehote na odbočovacích pruhoch namaľovali čiary. Všetko vyzerá, akoby to mali každú chvíľu sprístupniť. Povedal by som, že konečne. ;-)

Od včera je táto križovatka bez obmedzení.
čavo

To čo píšem, sú moje názory, alebo informácie, ktoré mám. Budem rád, ak si žiadne moje slová nikto nebude brať osobne.
Čavo
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 541
Obrázky: 1
Založený: 07. Feb 2005 14:19
Bydlisko: Nitra

Odoslaťod Caesar » 20. Júl 2005 15:11

Alexander Velky napísal: NR v predchádzajúcich rokoch modernizovala autobusový park za dosť luxusné Mercedesy (ako keby nové karosy nestačili) a teraz je v MHD v NR jeden z najdrahších lístkov na Slovensku, chýbajú peniaze atď. Je to dosť hlboký problém ako aj dosť zlá, malá životná úroveň Nitranov, ktorá potom spôsobuje menej daní pre mesto a je to "kolotoč". :lol:


AV,

tiež som niečo o tom počul. Pokiaľ ale viem, tak vtedy bolo MHD aj s dotáciami na tom dobre a tak investovali, ... prehnali to, to je už jasné.

A k tým "karosám", ... chcú mať luxus, veď NR v tom období patrila k mestám, kde sa najrýchlejším tempom modernizoval vozový park a modernizoval sa dosť dobre. 8)
Caesar
Obrázok používateľa
Caesar
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 43
Založený: 06. Máj 2005 14:03
Bydlisko:

Re: Pripájacie pruhy - Križovatka R1 - Lehota

Odoslaťod Alexander Velky » 20. Júl 2005 17:34

čavo napísal:
čavo napísal:Takže včera na križovatke pri Lehote na odbočovacích pruhoch namaľovali čiary. Všetko vyzerá, akoby to mali každú chvíľu sprístupniť. Povedal by som, že konečne. ;-)

Od včera je táto križovatka bez obmedzení.


Tak to je cesta, ktorá sa bude riešiť celá až po Veľké Zálužie, inak je celkom v dobrom stave. :lol:
Obrázok používateľa
Alexander Velky
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 655
Obrázky: 1
Založený: 28. Jún 2005 17:31

Re: Pripájacie pruhy - Križovatka R1 - Lehota

Odoslaťod Čavo » 20. Júl 2005 17:47

Alexander Velky napísal:Tak to je cesta, ktorá sa bude riešiť celá až po Veľké Zálužie, inak je celkom v dobrom stave. :lol:

Chcú ju prerobiť na cestu I. triedy? Aby už mali paralelnú cestu ku R1 v tejto časti?. Ak sa nemýlim tak táto cesta je III. triedy. Ak sa niečo nezmenilo oproti mape, ktorú mám k dispozícii.
čavo

To čo píšem, sú moje názory, alebo informácie, ktoré mám. Budem rád, ak si žiadne moje slová nikto nebude brať osobne.
Čavo
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 541
Obrázky: 1
Založený: 07. Feb 2005 14:19
Bydlisko: Nitra

Re: Pripájacie pruhy - Križovatka R1 - Lehota

Odoslaťod Alexander Velky » 20. Júl 2005 17:55

čavo napísal:
Alexander Velky napísal:Tak to je cesta, ktorá sa bude riešiť celá až po Veľké Zálužie, inak je celkom v dobrom stave. :lol:

Chcú ju prerobiť na cestu I. triedy? Aby už mali paralelnú cestu ku R1 v tejto časti?. Ak sa nemýlim tak táto cesta je III. triedy. Ak sa niečo nezmenilo oproti mape, ktorú mám k dispozícii.


To neviem či až na cestu I. triedy, ale niekde som videl ten zámer na cestu II. triedy. Inak priamo za Veľkým Zálužím v smere na Báb (RK R1) je dosť veľké prevýšenie, tak tam by sa malo niečo realizovať.

Ale cesta je to dosť dobrá aj na to, že je to cesta III. triedy, ja som po nej už viackrát išiel ... nie je to tajnosť, vo V. Z. je nemocnica a v nej je oddelenie pre liečbu drogovo závislých ľudí, tam som bol za bratom, keď bol na liečení 1. krát. Vtedy mu to aj pomohlo. Hold, čo už, ... :cry: Už som Off-topic (tam je to tiež).

Ale späť k tej ceste, viem, že sú na nej plánované nejaké opravy vo väčšom rozsahu. Okrem iného aj Dy to niekde spomína v Cestných stavbách, možno nie, ale ja som to už niekde videl, lebo som sa potom o tú cestu zaujímal (to vždy, kadiaľ idem 1. krát). :lol:
Obrázok používateľa
Alexander Velky
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 655
Obrázky: 1
Založený: 28. Jún 2005 17:31

Odoslaťod Adaios » 13. Okt 2005 21:59

Je pravda, ze mesto NR vyvija nejake aktivity na vystavbu obchvatu a je to normalne, ale podla mna to tak skoro nebude. Teraz sa sotva da robit obchvat (severny) okolo mesta Trnava a dalej v smere na BB treba najprv R1 a nie obchvaty stavat okolo takychto miest. Okrem toho, severny obchvat je takmer hotovy, len tam treba postavit tunel. Je to vsak lacnejsie nez stavat narocny, dlhy juzny obchvat. :wink:
Adaios
Adaios
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 291
Založený: 05. Okt 2005 20:36

Odoslaťod mel » 14. Okt 2005 08:55

Adoas,

a myslis, ze sa to da pretlacit? Opravte ma ti, ktori mate lepsie info, ale pokial viem, Nitra ma uz Juzny obchvat v uzemnom plane ... a so severnym sa nepocita ... Ako to teda je? Je to uz rozhodnute, alebo stale sa "spekuluje" ? (To nie je otazka len na teba Adoas) :)
mel
Obrázok používateľa
mel
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 10
Založený: 07. Feb 2005 12:41

Odoslaťod Adaios » 14. Okt 2005 09:01

mel napísal:Adoas,

a myslis, ze sa to da pretlacit? Opravte ma ti, ktori mate lepsie info, ale pokial viem, Nitra ma uz Juzny obchvat v uzemnom plane ... a so severnym sa nepocita ... Ako to teda je? Je to uz rozhodnute, alebo stale sa "spekuluje" ? (To nie je otazka len na teba Adoas) :)


Mesto NR moze mat aj 1 000 planov. Ked nema peniaze, tak ma smolu. To je podobny priklad ako Presov a ten lezi na D1. Tiez sa tam NDS a SSC nepacia plany a varianty. A kto to financuje?

Aj keby obchvaty okolo NR financovali len EU fondy, tak tam treba stat na doplatenie.

Plan je juzny obchvat, a ja tvrdim, ze ten tak skoro cely hotovy nebude. A stale su plany na zmenu na severny - ten je jednoduchsi, aj ked je tam tunelovy variant. :wink:
Adaios
Adaios
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 291
Založený: 05. Okt 2005 20:36

Odoslaťod mel » 14. Okt 2005 09:05

Mna skor zaujalo, ze tvrdis, ze tunel je lacnejsi ... toto nie je jasne, respektive, si myslim, ze sa k JO pristupilo hlavne z pohladu, ze je ho jednoduchsie pripravit ako tunelovy SO. Aj casovo ... teda ze realne tento argument (SO je lacnejsi ako JO) neexistuje, pretoze studia nakladovosti SO nie je.

ALebo sa mylim?
mel
Obrázok používateľa
mel
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 10
Založený: 07. Feb 2005 12:41

Odoslaťod Adaios » 14. Okt 2005 09:10

mel napísal:Mna skor zaujalo, ze tvrdis, ze tunel je lacnejsi ... toto nie je jasne, respektive, si myslim, ze sa k JO pristupilo hlavne z pohladu, ze je ho jednoduchsie pripravit ako tunelovy SO. Aj casovo ... teda ze realne tento argument (SO je lacnejsi ako JO) neexistuje, pretoze studia nakladovosti SO nie je.

ALebo sa mylim?


Lenze s malymi zmenami je severny takmer hotovy. :wink:
Adaios
Adaios
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 291
Založený: 05. Okt 2005 20:36

Odoslaťod mel » 14. Okt 2005 09:22

OK, skusim to zhrnut ako som to pochopil...

NR ma v plane JO, ale kedze je dlhy a drahy a su ine priority aj na R1, tak skoro nebude ... teda je mozne, ze NR sa spamata, a oprasi SO, kedze tam je prac nutnych menej a bude uvazovat s touto variantou opat, aby ho mala skor ... otazne je ci sa spamataju dost skoro na to, aby bola tato vyhoda oproti JO stale platna (teda, ze moze byt skor ... kedze ako lacnejsi variant bude mat vacsiu sancu sa dostat medzi priority ... resp. skor sa na nho najdu peniaze). Moze sa totizto stat, ze cas pripravy a vystavby (kedze ide o tunel) bude tak dlhy, ze realne bude JO na tom z tohoto pohladu rovnako. Stale mozu zavazit naklady, aj fakt, ze IRR bude vyssie pri SO (naklady + kratsia trasa o cca 5-8 km) ... teda este moze byt boj aj tu. Inymi slovami, moze MDPT/NDS vzdy JO pri aktualizacii harmonogramu posuvat dalej a dalej, dokonca aj ked bude zvysok R1 hotovy a trebars uprednostnit rekonstrukciu R1 TT-NR pred samotnym obchvatom NR. Vtedy uz ale bude obchvat nutny a je mozne ze NR na to aby sa dohodla na najlepsom rieseni (podla vsetkeho SO) nebude pripravena a bude trpiet podobne ako PB alebo PO, ak sa to tam nepohne coskoro.

Je tento scenar pravdepodobny, alebo mi stale chyba nejake info? :)
mel
Obrázok používateľa
mel
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 10
Založený: 07. Feb 2005 12:41

Odoslaťod Adaios » 14. Okt 2005 09:47

mel,

toto je strategia ktora sa pouziva dnes, takze ja neviem posudit ako sa to bude dalej vyuzivat a vyvijat - ale toto je presna strategia postupu NDS a SSC voci mnohym mestam.

Aj ked aj voci PB a tam to ma nasledky a dosledky dodnes a este to aj bude mat. :wink:
Adaios
Adaios
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 291
Založený: 05. Okt 2005 20:36

Odoslaťod mel » 14. Okt 2005 10:18

Ja som optimista, pretoze taky Presov toto pochopil, aspon podla medialnych info a snazi sa sadat si za stol spolu s NDS a MDPT (aj SSC), aby sa vyhol trapeniu a lá PB. Neviem ci to ma aj realne zaklady a vysledky, ale NR by tiez nemala len cakat...

Som optimista a verim, ze ked vsetkym (samosprava aj NDS a min) ide o jednu vec tak sa dohodnu ... aj ked pojde zrejme o kompromis viac voci NDS ako naopak. :) NDS nemoze byt ustretova, ked nie je ustretova aj samosprava ... toto sa mi aspon zda normalne ... aj ked netvrdim, ze zo strany NDS iniciativa nemoze vyjst ... ale oni nemaju problem, lebo stavat treba na vela miestach a priority sa urcuju aj podla toho, kto je ako pripraveny.
mel
Obrázok používateľa
mel
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 10
Založený: 07. Feb 2005 12:41

Odoslaťod Čavo » 14. Okt 2005 13:57

mel,

SO Nitre pomôže len od automobilov (i kamiónov) idúcich v smere TT - ZM. Je to primárny smer, ten je i prakticky vyriešený teraz funkčnou časťou SO. JO má riešiť aj automobily zo SA a NZ, ktorých počet narastá a nedá sa nikade inokade prejsť ako centrom mesta. Keďže zatiaľ všetky priemyselné podniky v NR sa nachádzajú v južnej časti mesta (Krškany a Ivánka) tak sa väčšina týchto kamiónov presúva centrom cez križovatku popred OD Tesco. Našťastie pripravovaný priemyselný park je medzi riekov a Drážovcami, čiže vedľa SO a teda tieto podniky už nebudú toľko skúšať centrum mesta.
čavo

To čo píšem, sú moje názory, alebo informácie, ktoré mám. Budem rád, ak si žiadne moje slová nikto nebude brať osobne.
Čavo
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 541
Obrázky: 1
Založený: 07. Feb 2005 14:19
Bydlisko: Nitra

Odoslaťod mel » 14. Okt 2005 14:20

čavo,

to znie rozumne, na to som zabudol :) ... inymi slovami, proste pri porovnani SO a JO treba ratat s napojenim smeru z NZ na SO, aby tento smer bol tiez rieseny, tak ako je pri JO.

Ak ma byt priem park v okoli SO, teda je to dalsi argument pre SO, s tym ze samozrejme treba riesit smer NZ.

Tusim, ze aj NDS akceptovala JO, niekde som to tusim cital ... otazka je ci sa nebude predsalen este toto otvarat, ci SO alebo JO ... bez toho, aby boli riesene alternativy komplexne a neuzavrie sa to v case, ked uz bude obchvat nevyhnutny...
mel
Obrázok používateľa
mel
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 10
Založený: 07. Feb 2005 12:41

Ďalšia

Naspäť na R1

Kto je prítomný

Používatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 5 hostí.