Dopravné značenie (DZ)

diskusia o D & RC vo všeobecnej rovine, plány, návrhy a samozrejme flamewars ;)

Moderátor: Moderátori

Re: Dopravné značenie (DZ)

Odoslaťod sendvo » 13. Okt 2021 12:36

ano spravne si myslis. par stran dozadu tu bolo spominane ze je to znacenie typu velkomesto cize bratislava sa vypusta..
https://freebitco.in/?r=41546130
Obrázok používateľa
sendvo
pokročilý diskutujúci
 
Príspevky: 398
Obrázky: 53
Založený: 24. Jan 2010 11:04
Bydlisko: Wien (A) / original Zilina

Re: Dopravné značenie (DZ)

Odoslaťod StVO » 13. Okt 2021 13:09

Ike napísal:Ja mám lacnejší vehikel, ktorý síce čítanie značiek má, ale nereaguje na ne (manuál) :D

O nič si neprišiel, ja to mám aj tak 99% času v show-only režime. Pri slovenskom dopravnom značení sa nedá nechať to na automat, ktorý poslúchne každú hovadinu.

Ike napísal:Inak to s tou zelenou šípkou je celkom veľká vec. V podstate sa úplne zmenil jej význam. Kým do zmeny bol jej laický význam "daj prednosť všetkým, ktorým musíš a potom môžem pokračovať v smere šípky", tak nový význam je "v smere šípky môžeš ísť a riaď sa ostatnými predpismi". V niektorých križovatkách sa potom zmenila prednosť opačne (aj keď tie sú, ako si už dávnejšie spomínal, navrhnuté v rozpore aj s rodnými listami projektantov).

Ten bývalý význam má teraz plechová zelená šípka. Svetelná doplnková šípka má význam v zmysle Viedenského dohovoru, teda vlastne normálna zelená, akurát iba v príslušnom smere. Ono keď sa nad tým zamyslíš, tá predchádzajúca úprava, keď zelené svetlo (t. j. niečo aktívne riadené) vpúšťalo vozidlá do križovatky s podmienkou "daj prednosť všetkému čo vidíš", ani nedával zmysluplnú logiku.

Ike napísal:Inak vsimol som si na obchvate, ze ked sa dopravne znacenie nachadza na elektromechanickych znackach, tak elektricke nesvietia. Podla mna je to skoda a dost vodicov to prehliada. Nemoze to svietit aj aj? Aky vlastne maju vyznam tie elektromechanicke znacky dnes, ked elektricka vie preblikavat?

To je práveže zámer, že nesvietia. Jedna zo základných poučiek k svetelným PDZ hovorí, že v implicitnom stave majú byť zhasnuté. Ide o to, že potom už zdiaľky vodič vidí, či je nejaká zmena oproti základnému stavu a teda má venovať tej PDZ nejakú pozornosť. Ak je naopak non-stop voľačo rozsvietené, tak pravidelný vodič prípadnú zmenu ľahko prehliadne. Máme s tým bohaté skúsenosti na tunelových PDZ, kde je obvykle non-stop rozsvietená 80-ka alebo 100-ka a keď sa to náhodou občas zmení, tak si to väčšina vodičov ani nevšimne. Dupľovane nie vtedy, keď tam inteligenti ešte celý deň svietia mimoriadne užitočnú výstražnú značku pozor tunel :roll:

Problém na týchto bratislavských prizmách je v tom, že sú malé. Pôvodne mali byť totiž na stojkách portálov, kde by ich veľkosť bola dostatočná, avšak pri umiestnení vo vyše 6 metroch nad vozovkou nie sú príliš dobre viditeľné. Druhý problém je paradoxne verejné osvetlenie, v tomto prípade by to chcelo fóliu RA3, keďže tie prizmy sú otočené prakticky len v noci (cez deň je tam skoro stále svietiace obmedzenie podľa premávky).

Ike napísal:Ja sa priznám, že sekvenčné značenie nemám tak zmáknuté, ale znamená to, že jeden exit bude mať viac označení podľa smeru?

Nie.

Ike napísal:Inak prečo nie je D4 vôbec návestená v smere z Brna? Kvôli D1/D4?

Kompetentní rozhodli - podľa mňa správne - že zatiaľ sa značky na Lanfranconi nebudú práve kvôli tomu chýbajúcemu uzlu vymieňať, lebo by potom museli byť 5 rokov doškrtané.
Obrázok používateľa
StVO
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 572
Obrázky: 1
Založený: 12. Jan 2017 22:30
Bydlisko: Karlsdorf

Re: Dopravné značenie (DZ)

Odoslaťod StVO » 13. Okt 2021 13:20

Miro napísal:Kolegovia spoludiskutujúci, považujete na tomto mieste
https://goo.gl/maps/BDBt9wpRwKuRLQRT7
za dostatočné, že je tam len "Daj prednosť", bez nejakého upozornenia, že križujem BUS pruh? Mňa ten BUS pruh v stredu poriadne prekvapil (nejazdím tade a aj tentoraz som tam vošiel vlastne omylom) a na poslednú chvíľu som dupol na brzdu, keď som zbadal zhora dva rútiace sa autobusy.

Dostatočné z hľadiska pravidiel cestnej premávky. Nedostatočné z hľadiska prevedenia. Po prvé, značka je veľmi ďaleko od miesta, kde mám dať prednosť, časť vodičov ju ani nemusí zaregistrovať. Po druhé, fyzicky je pripojenie zrealizované spôsobom, kedy vodič môže dôvodne očakávať pripájací pruh a teda pohodlný vjazd bez dávania prednosti, preto by to malo byť riešené tak, aby bolo na prvý pohľad zjavné, že cesta klame telom. Síce v normálnej krajine by to bolo dostatočne zrejmé zo značky Daj prednosť v jazde umiestnenej tesne pred tým buspruhom, akurát že tu na Slovensku sa také značky drbú hlava-nehlava aj do pripájacích pruhov (videl som pár krát aj na citrónoch, omg), takže týmto spôsobom tú situáciu nijako neodlíšiš.

Miro napísal:Načo je komu informácia, že vychádza z diaľnice? Jedine snáď pre prípad, že mám na aute poruchu a potrebujem čo najskôr diaľnicu opustiť.

Mne osobne by sa viac páčil nápis EXIT, je to medzinárodne zrozumiteľné a často sa používa aj u nás, napríklad pri výjazde z parkovísk.

To je označenie miesta toho exitu. Namiesto toho, aby tam bola ďalšia tabuľa, na ktorej sú azda štvrtý krát zopakované ciele ako v Rakúsku či doteraz aj na Slovensku (je inak preukázané, že to zvyšuje nehodovosť). Vo vyspelejších krajinách tiež takto označujú miesta exitov a v drvivej väčšine v miestnom jazyku, tak to tak robíme aj na Slovensku. A môže tam byť napísané tiež "odpočívadlo".

Miro napísal:A ďalšia poznámka, maďarské strany v parlamente usilujú o to, aby boli smerníky na zmiešanom území aj v jazyku menšín, takže na R7 tam potom bude musieť byť aj "kijárat"?

:D :D Keďže to Juraj Gy. (AKA maďarské strany v parlamente :wink: ) napísal ako to napísal, tak našťastie nie. Jednak to nie je šípový smerník, ale výjazdová tabuľa, jednak tú značku neosadzuje obec.
Obrázok používateľa
StVO
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 572
Obrázky: 1
Založený: 12. Jan 2017 22:30
Bydlisko: Karlsdorf

Re: Dopravné značenie (DZ)

Odoslaťod StVO » 13. Okt 2021 13:24

sendvo napísal:no tak to je jasne, drbli tam proste nadrzovku cesku zelenu ved zelena ako zelena..
http://araplast.cz/dopravni-znacky/info ... /is-1a-c-c

Neexistuje "česká" alebo "slovenská" zelená. Existuje len normová "európska" zelená podľa EN 12899-1, čo však nie je jeden odtieň, ale určitá časť farebného priestoru (kolorimetrický trojuholník), do ktorého sa treba trafiť. V priebehu rokov sa odtieň navyše mení vplyvom počasia (najmä značky, na ktoré veľa svieti slnko) a opotrebovania materiálu, pričom výrobca musí zabezpečiť, že sa počas deklarovanej životnosti značky farba udrží v požadovanom trojuholníku.

Na konci dňa je aj tak drvivá väčšina značiek z fólií od dvoch výrobcov, ORAFOL a 3M. Ak sa niečo doondzie, tak je to keď tak odfláknutý technologický postup pri lepení fólií. Musím ale povedať, že značky od Araplastu majú podľa mojich skúseností slušnú úroveň kvality dielenského spracovania.

sendvo napísal:a nemali by teda na tych novych znackach byt miestne ciele kurzivou? tak ako na tych rakuskych prikladoch?

Nie. Práve tie rakúske príklady vcelku vysvetľujú, prečo to nie je dobrý nápad. Zvlášť potom na D2, kde na značke bude 5 miestnych cieľov a 1 diaľkový (Brno). Ja som to svojho času pre MDV, NDS a policajtov aj nakreslil, aby videli výsledok a obratom povedali, že tak to teda nie. :D

sendvo napísal:potesil ma nazov v jazyku narodnostnej mensiny na jednej tabuli

Vyplýva to priamo z vyhlášky, takže ďakovné listy posielaj na odbor bezpečnostnej legislatívy MV SR ;)

sendvo napísal:slovicko 'volno' mi akosi nesedi na dodatkovych tabulkach (zrejme z nemeckeho frei). viac by mi tam sedelo 'povolene' ale to je asi len vec vkusu

Tiež to vyplýva z vyhlášky. Ako píše Ike, je to dikcia rovnaká ako na svetlách. Okrem toho sa tým vyhýbaš rôznym gramatickým tvarom pri prídavných menách a iným pikoškám slovenského jazyka. Kedysi sa inak hovorilo aj "slobodno", ale to už je archaizmus.
Obrázok používateľa
StVO
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 572
Obrázky: 1
Založený: 12. Jan 2017 22:30
Bydlisko: Karlsdorf

Re: Dopravné značenie (DZ)

Odoslaťod StVO » 13. Okt 2021 13:27

Sentilj napísal:
expwy napísal:Mapmane, všetky tie značky sú v rozpore s vyhláškou a VL 6.1.

Expy
Mozes prosim vymenivat vsetky rozpory? Niektore ako mam ako “power user” pocitovo navnimane, ale rad by som vedel presne
Dik

Ja by som aj mohol, ale ten príspevok by bol dlhší a väčší ako tie značky komplet dohromady... Skrátka, ľahšie by bolo vymenovať, čo je tam správne.

Sentilj napísal:Chybaju mi tam E cisla a PL+UA nalavo a HU napravo, pri krizovatkach nadradenej infrastruktury by to mala byt samozrejmost, nie?

E-cesty tam žiadne nie sú. Značenie PL by bolo mätúce, pretože do Poľska sa dá ísť rôznymi smermi a zrovna tadeto je to jeden z tých menej "príťažlivých". Značenie UA v Bratislave je trochu úlet, to je 500 km, na takú vzdialenosť som naozaj v civilizácii návestenie ešte nevidel, nehľadiac na to, že dnes je výhodnejšie ísť do Užhorodu cez Budapešť. Skrátene, v oblasti Bratislavy máme tri blízke štáty A, CZ, H, do ktorých je smerovanie jednoznačné.

Sentilj napísal:Pokial sa vyznacuju pripajacie pruhy takto ako vo videu v case 0:18, tak logicky na konci pripajacieho pruhu by mala byt znacena redukcia pruhov z 2 na 3 :-)))

Pplk. Jozef K. zaručene súhlasí a hneď ich tam aj ide osobne osadiť :D :D :D
Obrázok používateľa
StVO
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 572
Obrázky: 1
Založený: 12. Jan 2017 22:30
Bydlisko: Karlsdorf

Re: Dopravné značenie (DZ)

Odoslaťod StVO » 13. Okt 2021 13:32

Peter_CA napísal:
pa3ck napísal:Prečo sa vlastne prechádza na sekvenčné číslovanie?

Lebo to tak majú v Nemecku ;) To bol žart samozrejme.

:D V zásade to tak je v komplet celej EÚ až na pár uletených výnimiek. Z vyspelých krajín má kilometrické číslovanie len Rakúsko, no ale tam majú kadečo veľmi divné v orientačnom značení (ok, nie až tak divné ako v našich končinách).

Peter_CA napísal:
pa3ck napísal:https://www.facebook.com/photo/?fbid=60 ... 0732681041
Laickým okom to vyzerá OK, až na značky 374, ktoré sú navyše.

Obzvlášť tá vzadu je vypečená, ale máš pravdu, v tomto prípade sú zbytočné obidve - "nepoužíva sa tam, kde sú použité rozdeľovacie návesti (typicky pri dvojitom odbočení z diaľnice alebo v kolektore)".

Tá zadná je úplná bomba.

Peter_CA napísal:
expwy napísal:
StVO napísal:1. Číslovanie podľa staničenia je inherentne nestabilné. Každá, aj relatívne malá zmena v staničení si vyžaduje prečíslovanie všetkých uzlov a prípojok za „dotknutým“ úsekom – už niekoľko krát k tomu došlo a zaručene ešte dôjde.

Nespôsobí niečo také zmena trasovania úseku Turany - Hubová? Z nedávnej minulosti to bol výjazd Svrčinovec, ktorý bol po postavení Svrčinovec - Skalité označený ako 43, teraz je 45 (záhadne výjazd Skalité zostal ako 58).

Tá celkom určite a ešte sa zaručene nájdu ďalšie. A to nehovorím o tom, keď dôjde na upratovanie súčasného chaotického číslovania D+R, k čomu skôr alebo neskôr bude musieť prísť.

Peter_CA napísal:Aj mňa to sprvu zmiatlo, pretože keď už kopírujeme to Nemecko, tam sa takáto situácia obvykle vyznačuje šípkou smerom rovno (na predbežných značkách).

To hovoríš o značení Hessen. Inak sa to v Nemecku robí tiež takto (len s iným tvarom tej pravej šípky), rovnako aj v Holandsku (s rovnakým tvarom tej pravej šípky) a ďalších krajinách používajúcich Umklappregel značenie.

Peter_CA napísal:Video z Prešov západ - Prešov juh https://www.facebook.com/groups/1116717 ... 025145945/
V čase 0:18 je vidno, že najnovšie sa idú vyznačovať pripájacie pruhy na diaľničných výjazdoch pomocou Z431. Pretože čím viac značiek, tým viac Adidas.

Ešte je to aj v rozpore s významom značky podľa vyhlášky, ale kto by sa tu už zaoberal takými nepodstatnými detailami.
Obrázok používateľa
StVO
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 572
Obrázky: 1
Založený: 12. Jan 2017 22:30
Bydlisko: Karlsdorf

Re: Dopravné značenie (DZ)

Odoslaťod StVO » 13. Okt 2021 13:33

Kvík napísal:Nie je ktovieako potrebná, ale nič nekazí. Kilometrické číslovanie mi príde omnoho zmysluplnejšie, hlavne kvôli možnosti jednoducho vkladať nové križovatky alebo ich kántriť. Chýbajúce číslo v sekvenčnom číslovaní je riadne zmätočné.

"Príde" Ti zmysluplnejšie preto, že si naň zvyknutý, ale ak sa na to pozrieš nezaujatým okom, je to čistý chaos. Čo sa týka sekvenčného číslovania, tie prípady pridania exitu spočítam na celom Slovensku na prstoch ruky za ostatných 30 rokov a tých chýbajúcich čísel bude dohromady ak dobre počítam, 4 kusy v celej diaľničnej sieti. No a kántrenie exitov, tak takú ešte nehrali :wink:
Obrázok používateľa
StVO
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 572
Obrázky: 1
Založený: 12. Jan 2017 22:30
Bydlisko: Karlsdorf

Re: Dopravné značenie (DZ)

Odoslaťod StVO » 13. Okt 2021 13:35

pa3ck napísal:
Vlados napísal:prečo je tam Nitra? veď to nie je žiadna významná križovatka... mal tam byť Zvolen.

Nitra je pomaly dvakrát väčšie mesto ako Zvolen a na určenie smeru R1 postačuje. Skôr by to chcelo upratať ďalšie značenie po Trnavu, keďže niekde je pod Žilinou Nitra, niekde Trnava a niekde obe.

Súhlas. Navyše, Nitra reprezentuje okrem samotného mesta a okolia tiež smery na stredné Slovensko (B. Bystrica etc.) a na hornú Nitru (smer Prievidza), čo by Zvolen robil iba polovičato. Okrem toho relácia Bratislava - Nitra je vôbec najsilnejšia cestná relácia. Až taká silná, že keby sa postavila plánovaná R1 Bratislava - Sereď, tak by sme pokojne mohli zabudnúť na 3-pruh na D1 do Trnavy. Ono je to dané aj tým, že na rozdiel od Považia neexistuje do Nitry rozumné železničné spojenie a súdiac podľa toho, čo mám možnosť sledovať, ja sa takého spojenia ani nedožijem.

pa3ck napísal:Skôr by to chcelo upratať ďalšie značenie po Trnavu, keďže niekde je pod Žilinou Nitra, niekde Trnava a niekde obe.

Za to sa môžeme poďakovať na Račianskej, že každý exit "riešil" niekto iný a mal iné predstavy o veciach, ktoré vlastne ani nie sú podľa zákona jeho kompetenciou...
Obrázok používateľa
StVO
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 572
Obrázky: 1
Založený: 12. Jan 2017 22:30
Bydlisko: Karlsdorf

Re: Dopravné značenie (DZ)

Odoslaťod StVO » 13. Okt 2021 13:37

Rio13.zm napísal:
expwy napísal:
Rio13.zm napísal:Skor by ma zaujimalo, ci tebou spominane exity Pecna a Nivy boli ocislovane sekvencne, teda poradovo. Nie kilometricky.

Bohužiaľ zatiaľ ešte kilometricky.

ale na D4 podla videi z prejazdu, je Bratislava-juh oznacena cislom (3)

Len perlička - už je tam číslo 9. Teda rovnaké, ako na exite Podunajské Biskupice :roll: :roll:

Rio13.zm napísal:palec hore za aktualizacie VL6.1

jedneho casu sa uvazovalo o odbocovacich majakoch na dialniciach, od toho sa upustilo?

Vyhláška ich nepozná, aj keď pôvodne boli navrhnuté. Viď "dieru" v číslovaní diaľničných značiek (Z 375).


Z hľadiska vyhlášky asi áno, z hľadiska obsahu zle (chýbajú ciele požadované v schválenom určení - Letisko, Bajkalská), z hľadiska grafického prevedenia katastrofa (všetko v narrowe, dokonca aj vzdialenosť, nedostatočné vzájomné vzdialenosti zvlášť pri tej farebnej vložke a pár ďalších drobností). No a vodorovné k tomu nesedí, tvári sa to ako pokračujúci 3-pruh.
Obrázok používateľa
StVO
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 572
Obrázky: 1
Založený: 12. Jan 2017 22:30
Bydlisko: Karlsdorf

Re: Dopravné značenie (DZ)

Odoslaťod StVO » 13. Okt 2021 13:41

pa3ck napísal:Na rampe na Most SNP sa podarilo umiestniť zákaz zastavenia bez šípok!

Len tak na okraj - väčšinu tých šípok tam fešáci dolepili ako neretroreflexné. Takže v noci ich nebolo aj tak vidieť. Pat a Mat po slovensky ;)

pa3ck napísal:Mne režú oči hlavne tie biele subplochy bez informačnej hodnoty - úplne by stačili piktogramy.

Kde je len jeden biely cieľ, by to bol problém. Aj tak by potreboval samostatný riadok (farebná vložka pre piktogram je 2x taká vysoká ako text) a vznikla by akurát tak obrovská zelená plocha, ktorá ako je známe, vizuálne zmenšuje v nej vložený obsah.

pa3ck napísal:E575 sa bude začínať až v križovatke R7xD4 alebo značenie E-ciest skončilo?

E575 je na jednej strane úplne fejková E-cesta (kto pôjde z Bratislavy do Győru cez Dunajskú Stredu?), ale hlavne je to presne ako píšeš, že bude začínať v uzle Bratislava-Juh. Po mestskej D1 už po novom E-cesty nebudú viesť, E75 aj E58 sa prekladajú na D4. A čo sa týka značenia E-ciest, tak len tam, kde sa E-cesty križujú alebo vetvia, čiže nie v bežných exitoch, kde je to len informačný spam (btw, keby bolo na mne, zrušil by som ich značenie úplne a nechal ich nanajvýš na diaľkových tabuliach).

pa3ck napísal:Lenže v spojení s kilometrami viem, ako ďaleko ešte ten výjazd je.

Lenže to predpokladá, že za jazdy narýchlo z hlavy spočítaš napríklad 405 mínus 387. Čo si vyžaduje mať nejaký ten syndróm s komplikovaným názvom, aby to človek bežne robil ;) Ono sa tieto veci dosť preceňujú, kilometer na diaľnici neznamená nič, to keď tak relevantnou jednotkou by bolo azda 5 km, čo je len o málo menej ako jedna pesnička v rádiu. To už je ale bežná vzdialenosť medzi exitmi.
Obrázok používateľa
StVO
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 572
Obrázky: 1
Založený: 12. Jan 2017 22:30
Bydlisko: Karlsdorf

Re: Dopravné značenie (DZ)

Odoslaťod StVO » 13. Okt 2021 13:42

cPalo napísal:Český tranzit pôjde po D4 tak max do Rakúska. Na D1 nebude obchádzať 14km a cca 9min len tak. Im a celému záhoriu pomôže tunel Karpaty

Značenie ich bude posielať na D4, ale na konci dňa bude na vodičovi, či pôjde podľa značenia alebo spotreby :wink: Keď raz bude Bratislava-Východ hotová a bude sprevádzkované aj sieťové riadenie, tak samozrejme bude mať vplyv aj informácia o kolóne a dlhom zdržaní na D1. Každopádne, minimálne kamióny sa dajú motivovať vhodným nastavením mýtnych poplatkov, napr. fajnovým extra príplatkom za vjazd na D1 pre tých, ktorý nezídu z diaľnice a nezdržia sa v meste povedzme aspoň hodinu (čo je na vykládku a nakládku stále ešte málo).
Obrázok používateľa
StVO
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 572
Obrázky: 1
Založený: 12. Jan 2017 22:30
Bydlisko: Karlsdorf

Re: Dopravné značenie (DZ)

Odoslaťod StVO » 13. Okt 2021 13:43

metelesku.blesku napísal:
expwy napísal:D1 a D2 bude tak, ako to má správne byť. D4, R7 je ľudová tvorivosť.

Čiže správne si myslím, že názvy ako "Bratislava - Podunajské Biskupice" alebo "Bratislava - Petržalka" namiesto "Podunajské Biskupice" a "Petržalka" na ZDZ použitom na D4 a R7 nie sú v poriadku?

Nie celkom. Na mestskej diaľnici, teda v intraviláne by neboli v poriadku. Na rurálnej diaľnici v poliach zďaleka obchádzajúcej Bratislavu by naopak neboli v poriadku názvy bez prefixu Bratislava.
Obrázok používateľa
StVO
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 572
Obrázky: 1
Založený: 12. Jan 2017 22:30
Bydlisko: Karlsdorf

Re: Dopravné značenie (DZ)

Odoslaťod StVO » 13. Okt 2021 13:45

Rio13.zm napísal:A ako to vidis do buducnosti, je sanca na zmenu z kilometrov na sekvencne znacenie?

Od 1. októbra platí sekvenčné číslovanie.
Obrázok používateľa
StVO
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 572
Obrázky: 1
Založený: 12. Jan 2017 22:30
Bydlisko: Karlsdorf

Re: Dopravné značenie (DZ)

Odoslaťod Peter_CA » 13. Okt 2021 14:37

Nájdené na wikipédii
https://upload.wikimedia.org/wikipedia/ ... %ADnov.jpg¨

To je nejaký Tern Wide, alebo len optický klam fotky? Tie písmená mi prídu hrozne široké.
LKV reduce travel time by Slovakia
Der Güterverkehr verkürzt die Reisezeit der Slowakei
Peter_CA
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 669
Obrázky: 37
Založený: 12. Jún 2017 12:40

Re: Dopravné značenie (DZ)

Odoslaťod metelesku.blesku » 13. Okt 2021 16:27

StVO napísal:Značenie UA v Bratislave je trochu úlet, to je 500 km, na takú vzdialenosť som naozaj v civilizácii návestenie ešte nevidel


Whoa, tak to pŕŕŕ! V civilizácii je 500km úplne bežné: https://goo.gl/maps/PeiN947x9mhAEbp2A :lol:
To nemôže byť, lebo keď v Mýtnej bola dostatočná premávka, tak ja si myslím, že tá istá frekvencia je aj pri Pincinej.“ tvrdí starostka.
metelesku.blesku
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Založený: 27. Sep 2019 20:44

Re: Dopravné značenie (DZ)

Odoslaťod Rio13.zm » 13. Okt 2021 17:01

aky status ma Rakusko? Je to civilizacia, alebo nie? :)
https://www.google.sk/maps/@47.7687326, ... 384!8i8192

a to tam mali cca pred 15 rokmi namiesto SK - RO, GR, TR

ale ina tabula tam to GR, TR ma. ach jaj https://commons.wikimedia.org/wiki/File ... g-West.JPG
Obrázok používateľa
Rio13.zm
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 890
Obrázky: 190
Založený: 27. Jan 2007 17:42
Bydlisko: Zlaté Moravce

Re: Dopravné značenie (DZ)

Odoslaťod Rio13.zm » 13. Okt 2021 17:21

trochu som zamakal, lebo milujem malovanie v skicari

4731147312473134731447315473164731747318473194732047321473224732347324473254732647327473284732947330473314733247333473344733547336473374733847339473404734147342473434734447345
Obrázok používateľa
Rio13.zm
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 890
Obrázky: 190
Založený: 27. Jan 2007 17:42
Bydlisko: Zlaté Moravce

Re: Dopravné značenie (DZ)

Odoslaťod Vlados » 13. Okt 2021 20:08

z Bajkalskej je Petržalka na bielom podklade
slovník moderátora tohto fóra: "Keď sa pozries do zrkadla a vidíš k.ta tak zrkadlo za to nemôže."
neželám si devila ako moderátora tohto fóra, rovnako ako 74% hlasujúcich https://dialnice.info/viewtopic.php?f=6&t=23321
Vlados
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 163
Založený: 20. Okt 2008 09:06
Bydlisko: BA, občasne LC

Re: Dopravné značenie (DZ)

Odoslaťod Rio13.zm » 13. Okt 2021 20:14

StVO napísal:
Rio13.zm napísal:A ako to vidis do buducnosti, je sanca na zmenu z kilometrov na sekvencne znacenie?

Od 1. októbra platí sekvenčné číslovanie.


Ale to je super sprava. Skoda, ze sa pomenili vsetky tie tabule v BA so stanicnym cislovanim. Je sanca, ze to prelepia na sekvencne?

StVO napísal:
Peter_CA napísal:
expwy napísal:1. Číslovanie podľa staničenia je inherentne nestabilné. Každá, aj relatívne malá zmena v staničení si vyžaduje prečíslovanie všetkých uzlov a prípojok za „dotknutým“ úsekom – už niekoľko krát k tomu došlo a zaručene ešte dôjde.

Nespôsobí niečo také zmena trasovania úseku Turany - Hubová? Z nedávnej minulosti to bol výjazd Svrčinovec, ktorý bol po postavení Svrčinovec - Skalité označený ako 43, teraz je 45 (záhadne výjazd Skalité zostal ako 58).

Tá celkom určite a ešte sa zaručene nájdu ďalšie. A to nehovorím o tom, keď dôjde na upratovanie súčasného chaotického číslovania D+R, k čomu skôr alebo neskôr bude musieť prísť.


Kedze ty vies uplne vsetko, isto mi k tomu napises nieco viac. A ked uz ste spustili aj sekvecne cislovanie, tak toto zmenite do roka a do dna :D (myslim tie D+R)
Obrázok používateľa
Rio13.zm
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 890
Obrázky: 190
Založený: 27. Jan 2007 17:42
Bydlisko: Zlaté Moravce

Re: Dopravné značenie (DZ)

Odoslaťod esc » 13. Okt 2021 21:41

Tu sa niekto musel veľmi snažiť: https://abload.de/img/20211013_123016e0ksb.jpg
esc
návštevník
 
Príspevky: 11
Obrázky: 3
Založený: 23. Nov 2019 15:12

Re: Dopravné značenie (DZ)

Odoslaťod Vlados » 13. Okt 2021 21:51

:shock: :oops: :lol: to nevymyslíš ani v najhoršom sne
slovník moderátora tohto fóra: "Keď sa pozries do zrkadla a vidíš k.ta tak zrkadlo za to nemôže."
neželám si devila ako moderátora tohto fóra, rovnako ako 74% hlasujúcich https://dialnice.info/viewtopic.php?f=6&t=23321
Vlados
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 163
Založený: 20. Okt 2008 09:06
Bydlisko: BA, občasne LC

Re: Dopravné značenie (DZ)

Odoslaťod aquila » 14. Okt 2021 08:31

dovolil som si to aj zdielat :D lebo to je ozaj drsne :)
Obrázok používateľa
aquila
administrátor
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 516
Založený: 03. Feb 2005 18:08
Bydlisko: doma :)

Re: Dopravné značenie (DZ)

Odoslaťod JozefM77 » 14. Okt 2021 10:35

Mozno to tu bolo, prosim vas co su tie mensie znacenia 100 po stranach na mensich tabulach. Napr. smer Pristavny od Ziliny MierovaSenecka. To je max rychlost? Odporucena?
gallery/image_page.php?image_id=47336
JozefM77
nováčik
 
Príspevky: 4
Založený: 10. Okt 2021 21:53

Re: Dopravné značenie (DZ)

Odoslaťod KLEPETO » 14. Okt 2021 12:32

Rio13.zm napísal:trochu som zamakal, lebo milujem malovanie v skicari

4731147312473134731447315473164731747318473194732047321473224732347324473254732647327473284732947330473314733247333473344733547336473374733847339473404734147342473434734447345


Takto majú byť zrealizované výmeny ZDZ, alebo to je iba tvoj vlastný návrh? Lebo niečo z toho už bolo vymenené a niečo ešte nie.
KLEPETO
diskutujúci
 
Príspevky: 51
Založený: 23. Nov 2016 20:37

Re: Dopravné značenie (DZ)

Odoslaťod Miro » 14. Okt 2021 13:47

JozefM77 napísal:Mozno to tu bolo, prosim vas co su tie mensie znacenia 100 po stranach na mensich tabulach. Napr. smer Pristavny od Ziliny MierovaSenecka. To je max rychlost? Odporucena?
gallery/image_page.php?image_id=47336

Nechápem, ako sa na to môžete pýtať. To je maximálna povolená rýchlosť.
Miro
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 4
Založený: 12. Jún 2005 19:47

PredchádzajúcaĎalšia

Naspäť na Diaľnice a RC všeobecne

Kto je prítomný

Používatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 30 hostí.