Akou trasou sa momentálne oplatí ísť z BA na východ?

diskusia o D & RC vo všeobecnej rovine, plány, návrhy a samozrejme flamewars ;)

Moderátor: Moderátori

Akou trasou sa momentálne oplatí ísť z BA na východ?

cez Zilinu
27
17%
po R1 a cez Donovaly
27
17%
po R1 a cez Certovicu
26
16%
po R1 a dalej na LC a RV
33
20%
cez Madarsko
6
4%
na východ cestujem minimálne/sporadicky a tak nebudem skresľovať hlasovanie :)
41
25%
Ina trasa (uviest v diskusii)
1
1%
 
Celkový počet hlasov : 161

Odoslaťod Jurislav » 03. Apr 2007 19:59

Vdaka, mirkobb, za vysvetlenie cesty!
Obrázok používateľa
Jurislav
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 2
Založený: 16. Dec 2006 14:15
Bydlisko: I/18 km 353,748; asi 50m odtiaľ

Odoslaťod Dialniciar » 04. Apr 2007 06:39

Jurislav napísal:Idem z MI do Linzu a neviem kadial mam ist :? Vsetci mi odporucaju cez Madarsko, ale ta Budapest...ja neviem...Pomozte, poradte plz!!!


Jurislav,

na kvalifikovanú odpoveď je potrebné poznať oveľa viac, než čo si uviedol. :arrow:

1. Chceš prísť do cieľa hlavne čo najrýchlejšie :?:
2. Si ochotný si viac priplatiť za ušetrený čas strávený v kolónach :?:
3. Cestuješ cez deň alebo v noci :?: Cez víkend alebo pracovný deň :?:
4. Na akom aute (osobné, dodávka, kamión) :?:
5. Máš čeloročnú diaľničnú nálepku pre SR :?:

Výhody Maďarska:

- viac diaľnic, po Miskolc snaha riešiť hlavný ťah
- napojenie na Rakúsko z oboch strán (Rakúsko-Maďarsko)

Nevýhody Maďarska:

- diaľnice v Maďarsku sú drahšie ako v SR
- nedobudovaný obchvat Budapešti ťa reálne zdrží v špičke 2-2,5 hodiny, ak je vážnejšia dopravná nehoda, tak aj viac. A značenie nie je práve najlepšie, ak cestuješ cez mesto 1. krát, nehovoriac o prípadných komplikáciách stavebných zásahov

V SR je zložitejšia trasa KE-ZV. Aj keď je tu pár obchvatov. Najviac ťa potom zdrží mesto Nitra a úsek BA-TT na D1 alebo si zažiješ reálny stav cesty Senec-Sereď. Taktiež chýba zatiaľ súvislé prepojenie Rakúska a SR cez diaľnicu.

Problémy však môžu nastať vždy a to kdekoľvek: vážna dopravná nehoda.
Dialniciar
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 304
Založený: 23. Jún 2005 19:16

Odoslaťod mirkobb » 04. Apr 2007 10:17

Dialniciar: ..nedobudovaný obchvat Budapešti ťa reálne zdrží v špičke 2-2,5 hodiny, ak je vážnejšia dopravná nehoda, tak aj viac.


Tak toto je prehnane, prepac. Po tych hlavnych triedach(sirokych bulvaroch) je premavka plynula, väcsinou maju dobre nastavenu tzv. "zelenu vlnu", no a jazdi sa tam pomerne rychlo na mestske pomery 80-100km, takze by som to nevidel az tak dramaticky, keby bol dostavany okruh M0, tak by to nebolo o nic rychlejsie, ked berem v uvahu z akeho smeru do Bp prichadza(M3) a kadial z nej vychadza(M1), v tomto pripade by bola M0 vzdialenostna zachadzka(neberiem v uvahu plynulost premavky!), takze kludne by som ten prejazd Bp(ako som ho popisal) prirovnal prejazdu Prahy od Brna(D1) magistralou cez centrum smerom na Teplice(D8), alebo na slovenske pomery prejazdu BA, ked este nebol dialnicny prepoj D1 od Trnavskej cez Pristavny most na hranicu do Bergu. (ked sa chodilo klasicky Vajnorskou(Trnavskou), dalej trebars Sancovou a cez most SNP, Petrzalkou az na hranice.) Ten prejazd Bp nebude o nic dlhsi z casoveho hladiska(vzdialenostou ano), tipujem tak do 1 hodiny aj v case spicky!
S ostatnym co dialniciar napisal SUHLAS, fakt to ovplyvnuje vela faktorov, tak ako Ti ich doslovne precizne a vycerpavajuco popisal. :D
Obrázok používateľa
mirkobb
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 99
Založený: 18. Máj 2005 13:11
Bydlisko: BB, Praha

Odoslaťod mirkobb » 04. Apr 2007 10:20

Oprava: ..na Teplice(D8)..
Obrázok používateľa
mirkobb
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 99
Založený: 18. Máj 2005 13:11
Bydlisko: BB, Praha

Odoslaťod mirkobb » 04. Apr 2007 10:21

Zase sa niekto "zabava", jsane som tam dal D8!!
Obrázok používateľa
mirkobb
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 99
Založený: 18. Máj 2005 13:11
Bydlisko: BB, Praha

Odoslaťod Dialniciar » 04. Apr 2007 10:58

mirkobb napísal:
Dialniciar: ..nedobudovaný obchvat Budapešti ťa reálne zdrží v špičke 2-2,5 hodiny, ak je vážnejšia dopravná nehoda, tak aj viac.


Tak toto je prehnane, prepac. Po tych hlavnych triedach(sirokych bulvaroch) je premavka plynula, väcsinou maju dobre nastavenu tzv. "zelenu vlnu", no a jazdi sa tam pomerne rychlo na mestske pomery 80-100km, takze by som to nevidel az tak dramaticky, keby bol dostavany okruh M0, tak by to nebolo o nic rychlejsie, ked berem v uvahu z akeho smeru do Bp prichadza(M3) a kadial z nej vychadza(M1), v tomto pripade by bola M0 vzdialenostna zachadzka(neberiem v uvahu plynulost premavky!), takze kludne by som ten prejazd Bp(ako som ho popisal) prirovnal prejazdu Prahy od Brna(D1) magistralou cez centrum smerom na Teplice(D8), alebo na slovenske pomery prejazdu BA, ked este nebol dialnicny prepoj D1 od Trnavskej cez Pristavny most na hranicu do Bergu. (ked sa chodilo klasicky Vajnorskou(Trnavskou), dalej trebars Sancovou a cez most SNP, Petrzalkou az na hranice.) Ten prejazd Bp nebude o nic dlhsi z casoveho hladiska(vzdialenostou ano), tipujem tak do 1 hodiny aj v case spicky!
S ostatnym co dialniciar napisal SUHLAS, fakt to ovplyvnuje vela faktorov, tak ako Ti ich doslovne precizne a vycerpavajuco popisal. :D


No tak neprepačím, realita sú 2 hodiny zdržania počas špičky, to je prax cca. 100 ľudí, čo tadiaľto cestujú pravidelne, vrátane mňa, ktorý tade idem 5x za rok ...
Dialniciar
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 304
Založený: 23. Jún 2005 19:16

Odoslaťod Dialniciar » 04. Apr 2007 11:02

V r. 2015, keby bola aj diaľnica Miskolc-Milhosť a obchvat Budapešti úplne celý, by bolo najvýhodnejšie ísť cez Maďarsko. Teda najrýchlejšie, najpohodlnejšie, najbezpečnejšie. Aj keď by bola D1 BA-KE.

Zaujímavé by to mohlo byť v r. 2020, kedy bude rozšírená D1 BA-TT na 3+3 pruhy, vyriešený ťah SC-Sereď, aj celá R1 a základné obchvaty aj úseky na R2 a snáď vysoká rozostavanosť na D1 KE-MI. A bude zrejme na viac ako 50% postavená D4 a veľa obchvatov pri BA. Potom by som išiel cez SR.
Dialniciar
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 304
Založený: 23. Jún 2005 19:16

Odoslaťod Andrej » 04. Apr 2007 11:14

mirkobb napísal:Zase sa niekto "zabava", jsane som tam dal D8!!

Nikto sa nezabava, znaky "8)" ti vzdy vyhodi toho smajlika. Staci len zaskrtnut "Zakázať Smajlíky v tomto príspevku" ;)
Andrej
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 608
Založený: 08. Feb 2005 16:57

Odoslaťod mirkobb » 04. Apr 2007 11:40

Nikto sa nezabava, znaky 8" ti vzdy vyhodi toho smajlika. Staci len zaskrtnut "Zakázať Smajlíky v tomto príspevku" ;)


Vidis, a to som nevedel :D , nuz clovek sa uci cely zivot :wink:
Ale na treti krat mi to tam uz vzalo, tak neviem..? Alebo zeby bolo nieco nedokonale..? :idea:
Obrázok používateľa
mirkobb
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 99
Založený: 18. Máj 2005 13:11
Bydlisko: BB, Praha

Odoslaťod B; » 04. Apr 2007 12:06

nedal si tam zatvorku.
kombinacia 8 a za tym zatvorka je 8)
Obrázok používateľa
B;
administrátor
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 29
Založený: 04. Feb 2005 10:55
Bydlisko: Doma :-) v EU

Odoslaťod mirkobb » 04. Apr 2007 13:09

B; nedal si tam zatvorku.
kombinacia 8 a za tym zatvorka je 8)


O.K. Uz viem, dam pozor! Dakujem :wink:

Ad Dialniciar a prejazd cez Budapest. Zadal som do autorouteru nasledovne parametre: Exit M3 pri vstupe do Bp a exit M1 pri Budaörsi, a naslo mi nasledovne:
Odkud: H,EXIT,Újpest M0-M3
Kam: H,EXIT,Budaörs
Celková délka: 23.4 km
Doba jízdy: 22 min. (při předpokládané průměrné rychlosti 62 km/h)

Mapka uvedenej trasy je tu: http://www.skoda-auto.com/importer/getm ... D=20589640

Dobre, pripustim spicku, cize nepojdem tych 23,4 km priemernou rychlostou 62 km/h, ale menej :idea: , tak kolko mi to bude trvat :?: Medzi nami, Budapest poznam tiez dobre, aj pomery pri prejazdoch cez nu (takze neviem ako tych Tvojich 100 ludi, co tadial pravidelne cestuju), ale 2 hodiny na spominanu trasu je "hodne pritiahnute za vlasy".. :wink:
Obrázok používateľa
mirkobb
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 99
Založený: 18. Máj 2005 13:11
Bydlisko: BB, Praha

Odoslaťod kaviarista » 04. Apr 2007 13:37

Andrej napísal:
kaviarista napísal:jezismaria, uz zase to jebnute obsluhovanie uzemia. dialnica nema co obsluhovat uzemie, dialnica ma co najkratsou trasou spojit vyznamne aglomeracie.
vivati poniektorym dobre premiesali mozgy, zeru im vymyslene pseudoargumenty aj s navijakmi

kaviarista, uvedom si, ze medzi Levicami a LC mas okolo 100 km, a budu musiet tento usek stavat v podstate cely naraz, lebo inak by nemal velky vyznam. A pojde to v podstate prazdnym uzemim, jedine mesta na trase budu Sahy a moze byt aj VK. Navyse ak sa to stoci pri S.D. na VK, tak to vobec nebude obchadzka, takze najprv sa pozri do mapy ako mi zacnes nadavat do vivatov... ;)


no a? 100 km dialnic cez neobyvane uzemia je uplne beznou zalezitostou vo svete

a okrem ineho, ty si myslis, ze napriklad medzi Ruzomberkom a Presovom mas nejaku vyznamnu aglomeraciu? s prizmurenim oboch oci trochu LM a PP, ale zeby boli nejako zvlast vyznamne ... pri prepocte na cenu za 1 km dialnice este zanedbatelnejsie ako Sahy
Obrázok používateľa
kaviarista
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 7
Založený: 10. Feb 2005 20:46
Bydlisko: Zem

Odoslaťod kaviarista » 04. Apr 2007 13:40

2 hodiny sa jazdi cez Budapest aj v tej najvacsej spicke (piatok o 16), len ak zabludis a zides z hlavnych tried pospajanych zelenou vlnou, alebo v pripade dopravnej nehody.

inak v pohode do 1 hodiny
Obrázok používateľa
kaviarista
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 7
Založený: 10. Feb 2005 20:46
Bydlisko: Zem

Odoslaťod Dialniciar » 04. Apr 2007 14:00

kaviarista napísal:no a? 100 km dialnic cez neobyvane uzemia je uplne beznou zalezitostou vo svete


Vo svete ano, ale je to neprípustné pre malé Slovensko, aby sa tu stavalo 100 km pre spojenie pár desať tisíc ľudí a ich pár tisíc áut a k tomu pár tisíc tranzit. Na to stačí aj cesta I. triedy.

SR so šírkovým rozpätím 430 km západ-východ a 200 km sever-juh je asi jasné, čo treba robiť.
Dialniciar
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 304
Založený: 23. Jún 2005 19:16

Odoslaťod Dialniciar » 04. Apr 2007 14:02

kaviarista napísal:2 hodiny sa jazdi cez Budapest aj v tej najvacsej spicke (piatok o 16), len ak zabludis a zides z hlavnych tried pospajanych zelenou vlnou, alebo v pripade dopravnej nehody.

inak v pohode do 1 hodiny


Dobre 1 hodina na 50%, 2 hodiny a viac na 50%. :idea:

Stále je to priveľa.
Dialniciar
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 304
Založený: 23. Jún 2005 19:16

Odoslaťod Jurislav » 04. Apr 2007 14:28

Dialniciar napísal:Jurislav, na kvalifikovanú odpoveď je potrebné poznať oveľa viac, než čo si uviedol.


1. Ano, hlavne co najrychlejsie.
2. Ak nebudu nikde okrem v BP, tak ano.
3. Utorok alebo stredu, vyrazam rano medzi 8.00-9.00
4. Osobne
5. Pre SR ano, pre MR nie.

A vdaka za odpoved vsetkym!
Obrázok používateľa
Jurislav
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 2
Založený: 16. Dec 2006 14:15
Bydlisko: I/18 km 353,748; asi 50m odtiaľ

Odoslaťod kstano » 04. Apr 2007 14:56

kaviarista napísal:
Andrej napísal:
kaviarista napísal:jezismaria, uz zase to jebnute obsluhovanie uzemia. dialnica nema co obsluhovat uzemie, dialnica ma co najkratsou trasou spojit vyznamne aglomeracie.
vivati poniektorym dobre premiesali mozgy, zeru im vymyslene pseudoargumenty aj s navijakmi

kaviarista, uvedom si, ze medzi Levicami a LC mas okolo 100 km, a budu musiet tento usek stavat v podstate cely naraz, lebo inak by nemal velky vyznam. A pojde to v podstate prazdnym uzemim, jedine mesta na trase budu Sahy a moze byt aj VK. Navyse ak sa to stoci pri S.D. na VK, tak to vobec nebude obchadzka, takze najprv sa pozri do mapy ako mi zacnes nadavat do vivatov... ;)


no a? 100 km dialnic cez neobyvane uzemia je uplne beznou zalezitostou vo svete

a okrem ineho, ty si myslis, ze napriklad medzi Ruzomberkom a Presovom mas nejaku vyznamnu aglomeraciu? s prizmurenim oboch oci trochu LM a PP, ale zeby boli nejako zvlast vyznamne ... pri prepocte na cenu za 1 km dialnice este zanedbatelnejsie ako Sahy


Coze? Toto snad zle citam. LM a PP, a este SNV a LE, plus v okoli je Kezmarok a dalsie mesta. Mimochodom, PP a SNV su tretie a stvrte najvacsie mesta v byvalom vychodosl. kraji po KE a PO. Takze hovorit, ze ide uzemim nikoho cez najvacsie mesta v oblasti....
kstano
pokročilý diskutujúci
 
Príspevky: 263
Obrázky: 14
Založený: 09. Nov 2005 17:34

Odoslaťod kaviarista » 04. Apr 2007 16:27

Jurislav napísal:
Dialniciar napísal:Jurislav, na kvalifikovanú odpoveď je potrebné poznať oveľa viac, než čo si uviedol.


1. Ano, hlavne co najrychlejsie.
2. Ak nebudu nikde okrem v BP, tak ano.
3. Utorok alebo stredu, vyrazam rano medzi 8.00-9.00
4. Osobne
5. Pre SR ano, pre MR nie.

A vdaka za odpoved vsetkym!


Ja by som isiel na 101 percent cez Budapest. Cez obed je v pohode prejazdna a 4 dnova dialnicna znamka ta vyjde na cca 230 Sk. Kupis ju na MOLke pri meste Encs. Netreba sa zlaknut Budapesti, vsimaj si na tabuliach hlavne oznacenie ciest (M1,M3) a nie oznacenie miest.
BP sa da prejst rychlejsie severom cez Ujpest, ale to by si musel poznat podrobne trasu.
Nezabudni si stopnut kvoli nam prejazd BP, ale ked nezabludis, viac ako 50 minut to nebude.
Obrázok používateľa
kaviarista
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 7
Založený: 10. Feb 2005 20:46
Bydlisko: Zem

Odoslaťod kaviarista » 04. Apr 2007 16:30

Dialniciar napísal:
kaviarista napísal:no a? 100 km dialnic cez neobyvane uzemia je uplne beznou zalezitostou vo svete


Vo svete ano, ale je to neprípustné pre malé Slovensko, aby sa tu stavalo 100 km pre spojenie pár desať tisíc ľudí a ich pár tisíc áut a k tomu pár tisíc tranzit. Na to stačí aj cesta I. triedy.

SR so šírkovým rozpätím 430 km západ-východ a 200 km sever-juh je asi jasné, čo treba robiť.


jasne, ved aj pingpong sa da hrat s loparikom na maso
Obrázok používateľa
kaviarista
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 7
Založený: 10. Feb 2005 20:46
Bydlisko: Zem

Odoslaťod Jurislav » 04. Apr 2007 17:46

kaviarista napísal:Nezabudni si stopnut kvoli nam prejazd BP, ale ked nezabludis, viac ako 50 minut to nebude.


Samozrejme!!!
Obrázok používateľa
Jurislav
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 2
Založený: 16. Dec 2006 14:15
Bydlisko: I/18 km 353,748; asi 50m odtiaľ

Odoslaťod devil » 04. Apr 2007 18:02

kaviarista, uvedom si, ze medzi Levicami a LC mas okolo 100 km, a budu musiet tento usek stavat v podstate cely naraz, lebo inak by nemal velky vyznam. A pojde to v podstate prazdnym uzemim, jedine mesta na trase budu Sahy a moze byt aj VK. Navyse ak sa to stoci pri S.D. na VK, tak to vobec nebude obchadzka, takze najprv sa pozri do mapy ako mi zacnes nadavat do vivatov...


na prvy pohlad ano, lenze medzi LV a LC je prechod Sahy co je podla vlanajsieho scitania v prvej 5-ke medzi prechodmi, takze sa LV-LC da rozdelit min. na 2 casti.
Obrázok používateľa
devil
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 139
Založený: 04. Feb 2005 07:32

Odoslaťod Jurislav » 04. Apr 2007 18:07

kstano napísal:Mimochodom, PP a SNV su tretie a stvrte najvacsie mesta v byvalom vychodosl. kraji po KE a PO


Nie; 10.miesto PP; 15. MI; 16. SN
Obrázok používateľa
Jurislav
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 2
Založený: 16. Dec 2006 14:15
Bydlisko: I/18 km 353,748; asi 50m odtiaľ

Odoslaťod devil » 04. Apr 2007 18:11

3-4 miesto znie dobre, akurat ze KE maju cez 200.000 potom dlho nic... PO cez 90.000 a potom zase dlho nic. :wink: to sem uz ale nepatri....
Obrázok používateľa
devil
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 139
Založený: 04. Feb 2005 07:32

Odoslaťod Andrej » 04. Apr 2007 18:25

devil napísal:na prvy pohlad ano, lenze medzi LV a LC je prechod Sahy co je podla vlanajsieho scitania v prvej 5-ke medzi prechodmi, takze sa LV-LC da rozdelit min. na 2 casti.

Lenze kto ti bude chodit tranzit BA-KE po R7, ak budes mat hotovu R7 iba po Sahy? V Leviciach by to vsetci stocili na R1.
Inak, ak by sa dala RC (dufam, ze v buducnosti D) viest pred LC popri Ipli aj cez Madarske uzemie (iba velmi kratke useky), bol by tam este podstatne jednoduchsi teren. :)
Andrej
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 608
Založený: 08. Feb 2005 16:57

Odoslaťod devil » 04. Apr 2007 18:26

v tomto pripade by bola M0 vzdialenostna zachadzka


treba ale dodat ze vzdialenostna zachadzka M0 sa z velkej casti eliminuje skratkou M31.
Obrázok používateľa
devil
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 139
Založený: 04. Feb 2005 07:32

PredchádzajúcaĎalšia

Naspäť na Diaľnice a RC všeobecne

Kto je prítomný

Používatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 32 hostí.