Intenzity

diskusia o D & RC vo všeobecnej rovine, plány, návrhy a samozrejme flamewars ;)

Moderátor: Moderátori

Odoslaťod pohodak » 24. Júl 2009 13:17

tu mate obaja pravdu, aj devil aj dialniciar, zalezi ako velky ten najvacsi problem je
Everything that can be counted does not necessarily count; everything that counts cannot necessarily be counted.
pohodak
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 0
Založený: 20. Apr 2006 13:49
Bydlisko: PK

Odoslaťod devil » 24. Júl 2009 14:42

strecha zastresuje vsetky miestnosti domu, to je ako BA-TT zbiera premavku. strecno urcite nie je ta "strecha".
Obrázok používateľa
devil
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 139
Založený: 04. Feb 2005 07:32

Odoslaťod Dialniciar » 24. Júl 2009 15:14

BA-TT nie je strecha, ale základy domu a hrubá stavba. :-)

Riešenie na 2+1 na Strečne je riešenie na streche vo forme: zatiaľ sme dali igelit, ale vieme, že dlho to nevydrží a riskujeme zrútenie strechy.

Hovor si, čo chceš, ale je to tak. :wink:
Dialniciar
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 304
Založený: 23. Jún 2005 19:16

Odoslaťod devil » 24. Júl 2009 17:44

inde nie je ani ten igelit. a tunel nie je slusna strecha ale pozlatena aj s vezou.
Obrázok používateľa
devil
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 139
Založený: 04. Feb 2005 07:32

Odoslaťod Čumil » 24. Júl 2009 23:24

Keby som mal tu moc, zakazal by som pouzivanie metafor a analogii vo vaznych debatach, nemyslim len na tomto fore.
Čumil
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 806
Založený: 01. Okt 2005 15:41

Odoslaťod Dialniciar » 25. Júl 2009 08:40

devil napísal:inde nie je ani ten igelit. a tunel nie je slusna strecha ale pozlatena aj s vezou.
Takže do hôr patrí preplnená cesta, ideálne so zárezmi na estakádach. :twisted:
Dialniciar
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 304
Založený: 23. Jún 2005 19:16

Odoslaťod devil » 25. Júl 2009 08:51

ako pises "hovor si co chces", ale aj Eltwargom by ste mali uznat ze spomedzi ehm...nevyhovujucich usekov sa najtazsie riesia nakoniec a este predtym by sa mali vycerpat ine moznosti, jedna bola prekreslenie a druha by mala byt strecno-gbelany. a ten trojpruh uz nikto nezrusi lebo miestnej dopravy tam bude vzdy dost. a uz vobec nie je kvoli skalam, tym je jedno ci by padli na 1-2 alebo 3 pruhy.
Obrázok používateľa
devil
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 139
Založený: 04. Feb 2005 07:32

Odoslaťod Dialniciar » 25. Júl 2009 09:24

Najťažšie sa neriešia nakoniec ... viď tunel Branisko. Ten 3-pruh bude zrušený devil, lebo SR je členom EÚ a vyspelých cestných federácií a asociácií a tie dali ultimátum do 2015, inak cesta stratí svoj medzinárodný význam.
Dialniciar
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 304
Založený: 23. Jún 2005 19:16

Odoslaťod i15 » 25. Júl 2009 09:45

Dialniciar napísal: inak cesta stratí svoj medzinárodný význam.


co to znamena?
Obrázok používateľa
i15
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 827
Založený: 21. Jan 2007 20:49
Bydlisko: vo výslužbe

Odoslaťod mato3333 » 25. Júl 2009 11:08

asi cislo Exx
mato3333
návštevník
 
Príspevky: 18
Založený: 30. Nov 2007 15:34

Odoslaťod devil » 25. Júl 2009 11:39

ivachnova - janovce, svinia-PO, PO-KE su resp. robia sa...a poltucet tunelov, tunel PO nie. branisko je iba vynimka, sitina na D2 sa robila nakoniec, soroska bude spomedzi bodovych zavad ZV-KE riesena tiez naposledy. 3 pruh je na viacerych miestach tejto medzinarodnej trasy uz vela rokov..takze "zrusenie" je cista kacica, asi niekomu strasne vadi ze situacia sa vyrazne zlepsila. nezrusi sa nic, a uz vobec nie oznacenie "E" (btw. aj Exx je medzinarodna trasa), aka trasa by bola nahradou, cez terchovu (?) :)
Obrázok používateľa
devil
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 139
Založený: 04. Feb 2005 07:32

Takže my nevieme, čo skôr...

Odoslaťod Eltwarg » 13. Okt 2009 12:23

Diaľničiarovi musím uznať, že cesta nestratí medzinárodný význam sama od seba - ona ho má asi preto, že sa tade napriek všetkému oplatí jazdiť a to o.i. preto, lebo skutočne zatiaľ nič lepšie dosť blízko nie je. Ono sa to samozrejme v smere západ-východ obchádza, keď sa len trocha dá už dnes. Môj kolega nechodí na východ z Blavy cez Žilinu a ani cez BB - chodí cez Maďarsko. To je akiste super, lebo tu máme potom o jedno auto denne menej, a o jeden dôvod, prečo nepostaviť diaľnicu do MT viacej, však?
No, ono by nakoniec stačilo rozšíriť nejaké tie cesty (ako tú cez spomenutú Terchovú) a nejaké spevniť (Zliechov-Čičmany), aby sa tade neobával prejsť lokálny kamiónista, k tomu službu, čo by hlásila, kde je čo upchaté a treba to obísť (ale to už vlastne máme) a môže doprava preliezať cez Slovensko cez akurát najvoľnejšiu dedinu... a už nebude treba diaľnicu.
Medzinárodná logistika to celé v pohode obíde a nám ostanú neporušené (nerozvŕtané) hory.
- súkromné hnutie za dostavanie D1 -
Obrázok používateľa
Eltwarg
diskutujúci
 
Príspevky: 59
Obrázky: 8
Založený: 23. Júl 2009 10:02
Bydlisko: Slovakia

Bude niekedy postavený tunel Višňové?

Odoslaťod Eltwarg » 13. Okt 2009 12:46

Ok, mne nevadí, že sa niečo odsunie, lebo sa ukáže, že je tu niečo dôležitejšie...
Takže sa stavba tunela ZA-MT = Višňové (a teda aj Ovčiarsko, čo je po ceste) odsunula, lebo je tu niečo dôležitejšie, čo bráni tomu, aby sa na tejto veci pracovalo - chápem to správne?
A to dôležitejšie je teda obchvat Svitu (ten tunel tam sa tuším stavia - teda dúfam), hej? No dobre, Svit je prúser tiež - to uznávam.
Neviem síce, prečo stavba toho tunela úplne bráni pracovať na úseku Hričov-ZA-MT, ale predpokladám, že to nebude len psychológia (nechceme začať, lebo by sme to nemuseli skončiť?) a tiež, myslím, že ani tento úsek nie je tak výnimočne náročný, že by alokoval tak zásadné množstvo techniky, že by práve on nemohol mať pridelenú žiadnu. Ono je to skôr tým, že proste nie je v pláne...
No a prečo nie je v pláne?
Asi preto, že v pláne sú tie iné, dôležitejšie veci...
Tak napríklad obchvat Svidníka, čo sa ale prepadáva, takže bude treba zrejme časť rozbúrať a postaviť znova.
Svidník je totiž strašne preťažený tranzitom na Duklu, ak neviete... to sa s úsekom ZA-MT nedá porovnať (to bude asi nejaká dôležitá "pivnica" tej našej cestnej siete)!
Ok, vieme už, že, tunel ZA-MT je "zlatá strecha" - ergo čosi drahé a nepotrebné, ale ak by to naozaj bolo tak, potom to znamená, že nebude nikdy, lebo také čosi nikto nechce a nik tu na to ani nemá.
Tak potom to ale chápem správne, že ten tunel nebude!
Ja v podstate len tvrdím, že ak to takto pôjde ďalej, tak ten tunel nebude nikdy a nebude ani ucelená diaľnica, čo by obslúžila severné Slovensko.
Mňa to mrzí, iných nie - to je asi jediný podstatný rozpor.
- súkromné hnutie za dostavanie D1 -
Obrázok používateľa
Eltwarg
diskutujúci
 
Príspevky: 59
Obrázky: 8
Založený: 23. Júl 2009 10:02
Bydlisko: Slovakia

Odoslaťod devil » 13. Okt 2009 13:41

ten obchvat svidnika s tym nema vobec nic, ostali nejake nevycerpane peniaze zo strukturalnych fondov 2004-2006 a takto sa to docerpaju. alebo ich mali nechat prepadnut len preto lebo to nie je "zivotne dolezite" ? a co je vlastne zivotne dolezite ?
Obrázok používateľa
devil
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 139
Založený: 04. Feb 2005 07:32

tune-netunel

Odoslaťod pipo » 13. Okt 2009 15:29

to uz je snad filozofia, ci? :o ma tu niekto vobec info o pozadi, co sa vlastne deje s tunelom, co ma Vazny zalubom? ide o politicku alebo o ekonomicku zalezitost? fakt je ten tunel potrebny, to vedia vsetci... teda nie tunel, ale prepojenie Zilina - Martin a samozrejme i pokracovanie dalej na vychod. Hoci absolutne nesuhlasim s povrchovym variantom, je to jednoducho blbost na n-tu, rozbijat tuto cast lesov. Co za tym je? Vie niekto? To, ze Vazny je z BB a Choma zo Ziliny, tiez vedia snad vsetci. Preto ta prioritizacia R1, ale jej vystavba je uz rozbehnuta. Tak kde je problem? Ma Choma slaby tlak, resp. ziadny? Vo co go??? :?:
pipo
nováčik
 
Príspevky: 9
Založený: 10. Jan 2007 11:48
Bydlisko: delta kvadrant

Re: tune-netunel

Odoslaťod i15 » 13. Okt 2009 16:05

pipo napísal:to uz je snad filozofia, ci? :o ma tu niekto vobec info o pozadi, co sa vlastne deje s tunelom, co ma Vazny zalubom? ide o politicku alebo o ekonomicku zalezitost?


Je sprisahanie bystrickej lobby. Vlada vie, ze v roku 2013 zautocia na nasu planetu mimozemstania, ktory nas budu chciet vsetkych ocipovat a jedinou skrysou pred nimi budu tunely. Preto bystrican Vazny presadzuje vystavbu tunelov pod Donovalmi, do ktorych sa vsetci bystricania skryju
Obrázok používateľa
i15
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 827
Založený: 21. Jan 2007 20:49
Bydlisko: vo výslužbe

Re: tunel-netunel

Odoslaťod Eltwarg » 14. Okt 2009 09:07

to uz je snad filozofia, ci? ma tu niekto vobec info o pozadi, co sa vlastne deje s tunelom, co ma Vazny zalubom? ide o politicku alebo o ekonomicku zalezitost?


No, Pipo, to je presne to, čo ma v skutočnosti zaujíma - či, ak, tak kedy a prečo sa bude-nebude tunel Višňové a diaľničné prepojenie ZA-MT budovať.
V podstate ma zaujíma, aký je záväzný plán...
Z toho, čo sa okolo stavby diaľnic (a aj okolo iných dlhodobých programov) na Slovensku za posledných 20 rokov deje mám ale pocit, že pojem "záväzný" je vlastne bezobsažný...
Zároveň si myslím, že vec takéhoto objemu (myslím severné diaľničné prepojenie) je práve niečo, čo sa nemôže riadiť na základe nejakých momentálnych nálad v štýle: "ta, pome stavať terazky totú cestu", ak to má byť celé aspoň trocha efektívne.
Diaľnice sa nestavajú len tak pre nič za nič - ide o investície s celospoločenskou návratnosťou (obzvlášť, ak vidíme, že dane z ekonomiky sú značné a že naša vláda má tendenciu prerozdeľovať ich v prospech menej ekonomicky výkonných oblastí).
Keď mám rozostavanú dopravnú chrbtovú kosť celej krajiny, nainvestoval som do toho miliardy eur, ale treba to ešte nejako pospájať, aby to nebol len súbor útržkov, asi to JE priorita.
Záleží na tom, kedy sa to dokončí - žijeme teraz a teraz je to poddimenzované (a až dôjde ropa, bude nám nová diaľnica na nič, heh).
Takže ja som sa po včerajšom rozhovore s jedným novým známym rozhodol uveriť, že len čo sa spustí estakáda cez Považskú Bystricu, začne sa normálne makať na Hričov - Lietavská Lúčka - Višňové - Dubná Skala, a to, že niekto je z BB, na to nemá vplyv...
Iný známy - zainteresovaný geológ - ma ale už dávnejšie (pri pive) presviedčal, že ten tulen Višňové, v dráhe, ako sa prerazila prieskumná štola, sa stavať nemôže z nejakých fyzikálnych (geologicko-technických) dôvodov, takže ako to je?
- súkromné hnutie za dostavanie D1 -
Obrázok používateľa
Eltwarg
diskutujúci
 
Príspevky: 59
Obrázky: 8
Založený: 23. Júl 2009 10:02
Bydlisko: Slovakia

Odoslaťod Eltwarg » 14. Okt 2009 10:04

devil napísal:ten obchvat svidnika s tym nema vobec nic, ostali nejake nevycerpane peniaze zo strukturalnych fondov 2004-2006 a takto sa to docerpaju. alebo ich mali nechat prepadnut len preto lebo to nie je "zivotne dolezite" ? a co je vlastne zivotne dolezite ?


No jo, ak sú peniaze, treba ich minúť - v tom sme zajedno. Nie, že by som ale chápal, prečo peniaze z EU sú dobre na dovrzaný obchvat Svidníka (mimochodom, bude hradené aj to, že sa to bude musieť zčasti postaviť odznova? - bol som tam osobne a poviem Ti, novú cestu v takom zlom stave som ešte nevidel - jednoznačne treba nejaký ten kilometer zrovnať a postaviť úplne odznova - ešteže keď mala vláda výjazdové zasadanie vo Svidníku a v programe bolo aj nejaké strihanie pásky, tak tento bod zrušili, lebo inak by mi prišlo zle) a nie sú dobré na dokončenie privádzača na D1 pri LL, ktorý je zároveň obchvatom Bytčice a LL, alebo rovno na diaľničný tunel.
Ono to bude určite tým, že tie peniaze sú určené pre menej rozvinuté regióny, však... ?
Škoda, že si nikto nespočítal, aká nezamestnanosť by bola v takom Turci (nie že by tam už teraz nebola dosť vysoká), keby tú cestu pod Strečnom zavalilo - keby sa zistilo, že sa ten región drží nad vodou kvôli prepojeniu na zvyšok sveta (ten na západe), možno by niekoho trklo, že kvalitu toho prepojenia treba podporiť...
Mimochodom, obchvat Svidníku nijako zvlášť nepomôže - len zrýchli trnzit PL-HU a znížia sa tam tržby o tých pár Poliakov, čo sa v SK zastavili na bagetu...
- súkromné hnutie za dostavanie D1 -
Obrázok používateľa
Eltwarg
diskutujúci
 
Príspevky: 59
Obrázky: 8
Založený: 23. Júl 2009 10:02
Bydlisko: Slovakia

Odoslaťod Pacho » 14. Okt 2009 10:50

Eltwarg očom sú vlastne tie tvoje príspevky ?
Pacho
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 129
Založený: 09. Máj 2006 07:19
Bydlisko: Lipt. Mikulas

Odoslaťod devil » 14. Okt 2009 11:54

Mimochodom, obchvat Svidníku nijako zvlášť nepomôže - len zrýchli trnzit PL-HU a znížia sa tam tržby o tých pár Poliakov, čo sa v SK zastavili na bagetu...


by si inac hovoril keby vam cesta nesla popri vahu ale pri/cez hl. namestie.
Obrázok používateľa
devil
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 139
Založený: 04. Feb 2005 07:32

Odoslaťod mark6000 » 14. Okt 2009 13:16

Kód: Vybrať všetko
Iný známy - zainteresovaný geológ - ma ale už dávnejšie (pri pive) presviedčal, že ten tulen Višňové, v dráhe, ako sa prerazila prieskumná štola, sa stavať nemôže z nejakých fyzikálnych (geologicko-technických) dôvodov, takže ako to je?


No tak toto pocujem prvy raz. Neviem preco by sa nemohol budovat v trase prieskumnej stôlne.

Ale najviac ma pobavili zhruba pred pol rokom titulky jednych regionalnych novin.

Tunel Višňové asi nebude!

o 2 týždne neskôr:

Tunel Višňové bude!

:D :D :D
Obrázok používateľa
mark6000
diskutujúci
 
Príspevky: 158
Obrázky: 8
Založený: 29. Aug 2009 15:01

tak sme sa pobavili

Odoslaťod Eltwarg » 14. Okt 2009 15:25

Tak sme sa všetci pobavili...
... a zasa sme sa nič nedozvedeli.

Nuž, čo sa týka tej geológie, toho piva tam bolo dosť, takže ruku do ohňa za to nedám.
Diskusia bola o meraní nejakých pohybov hornín, čo sa nasúvajú na seba v nejakých vrstvách - pravdupovediac, v týchto veciach sa nevyznám, ale trocha tuším, že tunel by sa mal stavať "v smere" nejakých vrstiev a nie "priečne" a ten človek mi rozprával o tom, ako sa spravila teoretická štúdia geologických vrstiev v masíve Malej Fatry na základe extrapolácie výsledkov troch vrtov, čo ani nesiahali do hĺbky, kde by ten tunel mal ísť a na základe toho sa potom navrhla dráha... No a že potom to vo vnútri vyzeralo dosť inak, tie vrstvy sa nejako stočili a potom sa tam narazilo na nejaké podzemné vody etc...

Bolo inak celkom zaujímavé dozvedieť sa, že kým sa tá štôlňa nevykopala, nik nevedel, ako to vlastne s tými vrstvami vnútri je...
- súkromné hnutie za dostavanie D1 -
Obrázok používateľa
Eltwarg
diskutujúci
 
Príspevky: 59
Obrázky: 8
Založený: 23. Júl 2009 10:02
Bydlisko: Slovakia

o čom to je

Odoslaťod Eltwarg » 14. Okt 2009 15:36

Pacho napísal:Eltwarg očom sú vlastne tie tvoje príspevky ?


Moje príspevky obsahujú otázky týkajúce sa nadpisu tejto diskusie - teda jej témy.
Hlavné otázky sú: Bude sa to stavať? Ak, tak kedy? Prečo to nemá prioritu?
Odpoveďou sú mi názory, že treba stavať radšej niečo iné a podobne...
Tak sa zamýšľam, prečo to je tak, ako to je, snažiac sa dať dokopy všetko, čo sa ku mne dostalo.
Môj názor je, že treba efektívne dostavať severnú diaľnicu a to čím skôr.
Obávam sa, že informácia od relevantného zdroja nie je dostupná, lebo ani ministerstvo dopravy nevie, čo bude.

Jo, a Dialničiar, bol si niekedy v Svidníku, že ho porovnávaš so Žlilinou?
Pokiaľ viem, v ZA sa na hlavných námestiach stavajú obchoďáky (tiež nič moc)...
Hlavné námestie v SK... no neviem.
Každopádne si myslím, že za tie prachy by napadlo aj bežného Svidničana (to je taký, čo nemá pri odchode z obchoďáku plný kôš až po okraj a preto tam nemajú ten žilinský obchoďákový a vlastne ani dopravný problém) spraviť niečo užitočnejšie, ako je ten obchvat.
- súkromné hnutie za dostavanie D1 -
Obrázok používateľa
Eltwarg
diskutujúci
 
Príspevky: 59
Obrázky: 8
Založený: 23. Júl 2009 10:02
Bydlisko: Slovakia

Odoslaťod Pacho » 14. Okt 2009 19:31

Eltwarg aha ďakujem za vysvetlenie. A to hnutie za dostavbu D1, kde by som sa dozvedel niečo viac?
Pacho
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 129
Založený: 09. Máj 2006 07:19
Bydlisko: Lipt. Mikulas

Odoslaťod Dialniciar » 12. Nov 2009 14:25

Eltwarg: áno, 2x. Raz na pozvanie exministra dopravy, a nedávno kvôli zosunutému svahu. :!:
Dialniciar
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 304
Založený: 23. Jún 2005 19:16

PredchádzajúcaĎalšia

Naspäť na Diaľnice a RC všeobecne

Kto je prítomný

Používatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 28 hostí.