Novela zákona o cestnej premávke

diskusia o D & RC vo všeobecnej rovine, plány, návrhy a samozrejme flamewars ;)

Moderátor: Moderátori

Odoslaťod Tomas PO » 04. Feb 2009 13:08

i15 napísal:jooj ale ved vdaka dialnici nejdes cez dediny. To nemusis riesit :)
A, mimochodom, zmenila 50tka vobec nieco na prejazde Svitom a Levocou? Predpokladam, ze ani nie, vsak je tam skoro vsade 40tka, pripadne sa kvoli premavke neda ist viac, ako 50.

Sam som bol prekvapeny, ze sme stratili 20 minut. Isli sme podla predpisov, tj. aj mimo obce len 90-kou. Paradoxne novy dialnicny usek okolo Popradu usetri podla GPS-ka cca 2-3 minuty. Tiez som bol z toho sokovany. Problemom je najma jeden pruh, zakaz predbiehania a svetelna krizovatka "srdiecko".
ta neznam ci ne hej
Obrázok používateľa
Tomas PO
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 975
Založený: 03. Okt 2006 23:43
Bydlisko: Presov

Odoslaťod Tomas PO » 04. Feb 2009 13:13

i15 napísal:ani ja pred cestou nepijem, ale obcas mam rano nejaky ten zvyskovy alkohol

Sak toto :) Ale ide leto a male pivo na Baranku na terase po obede padne dobre... Skoda, poplasna info p 0.2 ma celkom potesila.

BTW, isiel som do MI a na niektorych usekoch je uz zrusena 40-ka. Takisto zopar dedin ma osadene znacky 70km/hm pred vyjazdami z obce, ale este v obci. Neviem, ci tie znacky tam uz boli predtym, no v kazdom pripade su nanovo osadene.
ta neznam ci ne hej
Obrázok používateľa
Tomas PO
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 975
Založený: 03. Okt 2006 23:43
Bydlisko: Presov

Odoslaťod i15 » 05. Feb 2009 07:16

http://www.cas.sk/clanok/104957/novy-ce ... pokut.html

v sadzobniku je pokuta len za prekrocenie rychlosti o viac ako 10km/h

a tiez je tam 150 euro za jazdu po krajnici, no dakujem pekne, chudaci vodici starych nakladiakov a traktorov :?
Obrázok používateľa
i15
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 827
Založený: 21. Jan 2007 20:49
Bydlisko: vo výslužbe

Odoslaťod wizard112 » 05. Feb 2009 20:04

i15 napísal:http://www.cas.sk/clanok/104957/novy-cestny-zakon-kompletny-zoznam-blokovych-pokut.html

v sadzobniku je pokuta len za prekrocenie rychlosti o viac ako 10km/h

a tiez je tam 150 euro za jazdu po krajnici, no dakujem pekne, chudaci vodici starych nakladiakov a traktorov :?


Takže prekročenie rýchlosti o 10km/h bude naďalej tolerované?
wizard112
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 665
Obrázky: 13
Založený: 01. Feb 2008 20:02
Bydlisko: Banská Bystrica

Odoslaťod aquila » 05. Feb 2009 20:23

vyzera ze hej .. lebo tiez som nenasiel v zakone ziadnu oporu ..
Obrázok používateľa
aquila
administrátor
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 578
Založený: 03. Feb 2005 18:08
Bydlisko: doma :)

Odoslaťod joe1024 » 06. Feb 2009 07:51

Podla toho, co v utorok spominali na Expresse, ako ludia dostali pokutu tusim 32 EUR za prekrocenie o 7 km.h to vyzera ze sa nic nezmenilo - skratka to bude zavisiet na tom, aku ma v tej chvili pan organ naladu
Tu v KE sa pokutuje bez problemov za taketo prekrocenie uz dlhe roky, aj ked sa nam teraz snazia nahovorit z kazdej strany, ze to "tolerovali". Aj ked, oni tym mozno myslia prave tu pokutu, ze je len okolo 1000SKK-2000 SKK :-)

Navyse, ved sadzobnik je len doporuceny (aj Kalinak to tusim spominal), cize je to vzdy len na osobnom uvazeni dotycneho organu v danej chvili.

Takto si ale uctu neziskaju, len to bude prehlbovat aroganciu pri vystupovani voci nim aj od tych poslednych ludi, ktori sa k nim este s uctou (mozno skor strachom) spravali...
joe1024
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 855
Založený: 10. Jan 2008 12:40

Odoslaťod sorgo » 06. Feb 2009 08:05

No ja som sa rozculoval ked ma namerali 52 na 40 (Priemyselna).
Cerstve historky kosickych vodicov: 120 na Stefanikovej za €400 :)

Inak celkom je premavka kludna, napriklad palubny pocitac mi po dlhom case zacal ukazovat teoreticky dojazd po natankovani plnej nadrze 700 km :) Motivacia k dodrziavaniu 50km/h moze byt aj uspora, ale zas na druhej strane by som apeloval na vodicov, nech su ohladuplni k "polopiratom", ktorych nebavi sa vliect 50 po celom meste, nech chodia v pravom pruhu a lavy nechaju tym, co chcu ist 70/80...
Obrázok používateľa
sorgo
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 949
Obrázky: 19
Založený: 17. Okt 2005 14:20
Bydlisko: KE

Odoslaťod wizard112 » 06. Feb 2009 08:10

Mierne prekročenie rýchlosti radar neukáže, policajti pokuty rozdávajú :arrow:

http://www.dialnice.info/viewtopic.php?t=11488

Pokutovať za 54, 55km/h je podľa mňa skôr buzerácia ako snaha zabezpečiť vyššiu bezpečnosť. :roll:
wizard112
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 665
Obrázky: 13
Založený: 01. Feb 2008 20:02
Bydlisko: Banská Bystrica

Odoslaťod i15 » 06. Feb 2009 08:12

sorgo napísal:No ja som sa rozculoval ked ma namerali 52 na 40 (Priemyselna).
Cerstve historky kosickych vodicov: 120 na Stefanikovej za €400 :)

Inak celkom je premavka kludna, napriklad palubny pocitac mi po dlhom case zacal ukazovat teoreticky dojazd po natankovani plnej nadrze 700 km :) Motivacia k dodrziavaniu 50km/h moze byt aj uspora, ale zas na druhej strane by som apeloval na vodicov, nech su ohladuplni k "polopiratom", ktorych nebavi sa vliect 50 po celom meste, nech chodia v pravom pruhu a lavy nechaju tym, co chcu ist 70/80...


kolko cm pred krizovatkou sa mozeme preradit do laveho pruhu, aby sa polopirati nerozculovali? 8)
Obrázok používateľa
i15
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 827
Založený: 21. Jan 2007 20:49
Bydlisko: vo výslužbe

Odoslaťod wizard112 » 06. Feb 2009 08:14

aquila napísal:vyzera ze hej .. lebo tiez som nenasiel v zakone ziadnu oporu ..


Bude to závisieť od nálady policajta...
wizard112
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 665
Obrázky: 13
Založený: 01. Feb 2008 20:02
Bydlisko: Banská Bystrica

Odoslaťod sorgo » 06. Feb 2009 08:48

i15 napísal:kolko cm pred krizovatkou sa mozeme preradit do laveho pruhu, aby sa polopirati nerozculovali? 8)


tak 200m mozes :) takej zakladnej slusnosti by mali ucit uz v autoskole. hreje ma pri srdci, ked vidim, ako sa autoskola zaradi do praveho pruhu...
Obrázok používateľa
sorgo
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 949
Obrázky: 19
Založený: 17. Okt 2005 14:20
Bydlisko: KE

Odoslaťod wizard112 » 06. Feb 2009 15:04

Kaliňák rozhodol: Za malé prekročenie rýchlosti pokuta nehrozí :arrow:

http://www.dialnice.info/viewtopic.php?p=83363#83363
wizard112
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 665
Obrázky: 13
Založený: 01. Feb 2008 20:02
Bydlisko: Banská Bystrica

Buzeracia

Odoslaťod stanog » 06. Feb 2009 17:24

V posledných dňoch sa nám to naše slovensko poriadne rozzelenalo, neviem či je to len tým oteplením, ale zdá sa že naša polícia pochopila nový zákon o premávke znovu po svojom a od prvého dňa začali vo veľkom merať a pokutovať hoci aj minimálne prekročenia rýchlosti a aj na úsekoch kde vôbec nejde o bezpečnosť premávky ale len o skúšanie nervov vodičov či majú výdrž vliecť sa 50-kou aj tam kde to parametre cesty a bezpečnosť nevyžadujú, nehovoriac o meraniach mimo obcí a na diaľniciach.
http://www.dialnice.info/viewtopic.php?t=11491

Nie som proti tomu aby sa nekompromisne meralo pri autobusových zastávkach, školách, nákupných centrách, na nehodových a neprehľadných úsekoch, ale striehnuť kto nepôjde 50 ale 55 je už ozaj trápne, akoby vodič nemal čo iné sledovať len tachometer. Potom zo strachu pre istotu nejdú niektorí ani tých 50 ale rovno 40. A to plynulosti dopravy nepridáva. Nehovoriac o zmetkoch na D a RC v mestách kde sú stále 80-ky ale nezrietka aj tam niektorí idú pre istotu 50 keby náhodou zle pochopili...
Šiel som tento týždeň BA-Brezno-BA a veľmi ma prekvapilo, že neosadili značky so 60-kou na tranzitných trasách (Rožňavská, Vajnorská, prieťah NR, prieťah BB) všade sú tu 50-ky pritom ide o cesty oddelené od chodcov, ale naproti tomu výrazne nehodový prechod pre chodcov pri Železničnej stanici Banská Bystrica - Mesto od R1 zostal stále v smere od ZV s povolenou 60-kou, pritom v opačnom smere je 50-ka v celom úseku a to aj tam kde sú chodci riešení mimoúrovňovo podchodmi. Je to skrátka nedomyslené a pritom bolo toľko času...
Čo sa ale vôbec nezmenilo je filozofia polície že celý cestný dohľad a bezpečnosť sa vyrieši meraním rýchlosti. Meria sa o 106, ale hliadky s kamerami na zaznamenávanie nebezpečného predchádzania, predbiehanie sa na D sprava, či "lepenie sa" na kufre a iné vážne priestupky tak ako doteraz nikoho nezaujímajú. Veď najjednoduchšie je merať tam kde je istota že niekoho chytíme za čo najkratšiu dobu.
stanog
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 46
Založený: 29. Jan 2008 12:05
Bydlisko: Do Senca to mám na skok ale do/z Bratislavy často aj hodiny...

Odoslaťod i15 » 06. Feb 2009 17:36

Som az sklamany z toho, ze policia absolutne prepasla moznost urobit si mensie pozitivne PR

Namiesto toho Kalinak (ktory mi ako jeden z mala predstavitelov smeru nevadi) jeden den hovori o tom, ako sa budu tvrdo postihovat cestni pirati a ze ludia budu mat cas si zvyknut na nove predpisy. A hned na druhy den sa necha nakamerovat, ako ide cez mesto 115kmh (skolacka chyba) a dopravaci vyberaju za prekrocenie 50tky o menej ako 10 kmh.
Moze si toaletnym papierom poutierat usta ;)
Obrázok používateľa
i15
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 827
Založený: 21. Jan 2007 20:49
Bydlisko: vo výslužbe

Odoslaťod wizard112 » 06. Feb 2009 18:59

stanog napísal:Šiel som tento týždeň BA-Brezno-BA a veľmi ma prekvapilo, že neosadili značky so 60-kou na tranzitných trasách (Rožňavská, Vajnorská, prieťah NR, prieťah BB) všade sú tu 50-ky pritom ide o cesty oddelené od chodcov, ale naproti tomu výrazne nehodový prechod pre chodcov pri Železničnej stanici Banská Bystrica - Mesto od R1 zostal stále v smere od ZV s povolenou 60-kou, pritom v opačnom smere je 50-ka v celom úseku a to aj tam kde sú chodci riešení mimoúrovňovo podchodmi. Je to skrátka nedomyslené a pritom bolo toľko času...


V BB je tých paradoxov viac, napr. na RC v obci máme MPR 60 km/h, v mieste, kde sa stretáva I/59 s I/66 smerom na ZV... Ale na cestách v správe mesta zmizli všetky štyridsiatky, čo som nečakal, že budú takí aktívni. :wink:

i15 napísal:Som az sklamany z toho, ze policia absolutne prepasla moznost urobit si mensie pozitivne PR


Nebodaj si čakal, že by sa zo dňa na deň zmenil prístup polície? Len vďaka jednému zákonu? Nepomôže zákon ani dopravné komandá... To by sa musel zmeniť prístup polície o 180 stupňov, musel by sa pochopiť fakt, že ich úlohou nie je buzerácia a pokutovanie, keď niekto ide 53km/h po štvorprúdovke na výpadovke z mesta. :roll:
wizard112
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 665
Obrázky: 13
Založený: 01. Feb 2008 20:02
Bydlisko: Banská Bystrica

Odoslaťod i15 » 06. Feb 2009 19:27

wizard112 napísal:
i15 napísal:Som az sklamany z toho, ze policia absolutne prepasla moznost urobit si mensie pozitivne PR


Nebodaj si čakal, že by sa zo dňa na deň zmenil prístup polície? Len vďaka jednému zákonu? Nepomôže zákon ani dopravné komandá... To by sa musel zmeniť prístup polície o 180 stupňov, musel by sa pochopiť fakt, že ich úlohou nie je buzerácia a pokutovanie, keď niekto ide 53km/h po štvorprúdovke na výpadovke z mesta. :roll:


Necakal som, ze sa zmeni pristup, ale mali sancu sa aspon tvarit, ze im nejde len o tvrdu represiu a naplnenie statnej kasy. Bol naozaj taky problem dat si prvy den pozor na rychlost vo vladnom aute a namiesto merania 50tky na bezpecnych stvorprudovkach tam dat v predstihu 70tku?

Kalinak sa vyjadril, ze ho velmi zaujima statistika usmrtenych a ze prvorade je tlacit ju dole. Jasne ze ho to zaujima, grafmi o znizovani poctu usmrtenych sa daju ziskavat pekne politicke body :) Ale ked dava policia hned v prve dni najavo, ze im ide len o peniaze a buzeraciu, mentalita nasich vodicov sa nezmeni a ani smrtelne nehody klesat nebudu.
Obrázok používateľa
i15
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 827
Založený: 21. Jan 2007 20:49
Bydlisko: vo výslužbe

Odoslaťod stanog » 07. Feb 2009 10:39

Presne tak, ked vodiči zistia že tu opäť ide len o peniaze, tí čo ich majú viac než dosť sa rýchlo vrátia k minulým praktikám. A pritom sa zdalo že nový zákon pomáha, šiel som 2x BA-TT po dialnici cez deň a všetci išli v kľude niečo okolo 130, len jeden sa na začiatku pretláčal dopredu ale po chvíli sa aj ten upokojil a pritom tam nehlásili žiadny radar.
Ale včera večer som sa na tieto praktiky posťažoval istému známemu dopravákovi a jeho odpoveď bola naozaj hodná policajta PZ SR:
" Predtým som mal radar na +12 a aj tak sme nestíhali odchytávať, teraz sme to prestavili na +8 aby sme len tak nestáli ako ch... na tej zime, lebo sa začali báť a nechodia už tak rýchlo tak aby malo nejaký zmysel byť vonku keď už musíme"
Skrátka "zmyslom tam stáť" je vyberať a vyberať...
stanog
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 46
Založený: 29. Jan 2008 12:05
Bydlisko: Do Senca to mám na skok ale do/z Bratislavy často aj hodiny...

LOŽ

Odoslaťod S499.1023 » 11. Feb 2009 13:13

joe1024 napísal:Nie na diesli. Uz na trojke si pri 50tke na min.otackach a motor vobec netaha. Kdeze stvorka - to je tryznenie motora - na toto by mal byt paragraf :-)

Aby som nebol uplne OT, to len mne sa zda, ze sa bezpecnost na cestach znizi, ak budu vsetci teraz castejsie kontrolovat rychlost, nez aby sledovali situaciu v spatakoch a pred sebou ? Uz beztak je ta pozornost dost znizena smskami/radiom/telefonovanim/problemami. Takto doba sledovania premavky klesne mozno aj pod 50%...

Druha vec je, ze ak nejakeho chodca zrazim v 60tke, tak to znamena, ze mi vbehol do cesty - cize s tym rovnako nic nespravim, ani ked pojdem 50, alebo 40. Skor chodcom sa bude zdat, ze auta chodia pomalsie, takze to este predsa urcite stihnu...


Domnievam sa, že bohapusto klameš. Jazdím už na tretej naftovej Fóbii (1x SDI, 2X TDI). Ustálenou 50 po rovine jazdím na štvorke, motor má 1.300 rpm. Ak potrebujem akcelerovať alebo je kopček, podradím na trojku, kde mám pri 50 kmph 2000 rpm.
S499.1023
nováčik
 
Príspevky: 8
Založený: 11. Feb 2009 12:38

Re: LOŽ

Odoslaťod joe1024 » 11. Feb 2009 16:00

S499.1023 napísal:Domnievam sa, že bohapusto klameš. Jazdím už na tretej naftovej Fóbii (1x SDI, 2X TDI). Ustálenou 50 po rovine jazdím na štvorke, motor má 1.300 rpm. Ak potrebujem akcelerovať alebo je kopček, podradím na trojku, kde mám pri 50 kmph 2000 rpm.
TDI nepoznam, nemozem komentovat. Ale moje SDI-cko urcite nema 2.000 rpm na trojke pri 50tke. Mozno ked bol motor nezabehany spociatku ano, ale pri 150.000 km ten agregat uz hodne "sadol" a otacky su tusim o dost nizsie (i ked to si uz presne po tak dlhej dobe nepamatam ake boli povodne).

Tebe 1300 rpm nepripada ako tryznenie motora ? Ved to kasle jak besne...



V kazdom pripade, motor si nicit nebudem, a spotrebu exponencialne zvysovat (na dvojke, aby to bolo s nejakou rezervou) tiez nebudem - stale jazdim po starom - podla otacok motora. Ratam s tym, ze tento rok navysim budget na pokuty, prinajhorsom nebude na letnu dovolenku - radsej si odopriet 1 tyzden vegetu ako 51 tyzdnov trapit auto (a nakoniec aj penazenku - jazdit na dvojke je o dost financne narocnejsie - pod 12l sa uz clovek nedostane, kdezto takto je to o polovicu menej) ...
joe1024
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 855
Založený: 10. Jan 2008 12:40

Re: LOŽ

Odoslaťod S499.1023 » 11. Feb 2009 16:28

joe1024 napísal:
S499.1023 napísal:Domnievam sa, že bohapusto klameš. Jazdím už na tretej naftovej Fóbii (1x SDI, 2X TDI). Ustálenou 50 po rovine jazdím na štvorke, motor má 1.300 rpm. Ak potrebujem akcelerovať alebo je kopček, podradím na trojku, kde mám pri 50 kmph 2000 rpm.
TDI nepoznam, nemozem komentovat. Ale moje SDI-cko urcite nema 2.000 rpm na trojke pri 50tke. Mozno ked bol motor nezabehany spociatku ano, ale pri 150.000 km ten agregat uz hodne "sadol" a otacky su tusim o dost nizsie (i ked to si uz presne po tak dlhej dobe nepamatam ake boli povodne).

Tebe 1300 rpm nepripada ako tryznenie motora ? Ved to kasle jak besne...



V kazdom pripade, motor si nicit nebudem, a spotrebu exponencialne zvysovat (na dvojke, aby to bolo s nejakou rezervou) tiez nebudem - stale jazdim po starom - podla otacok motora. Ratam s tym, ze tento rok navysim budget na pokuty, prinajhorsom nebude na letnu dovolenku - radsej si odopriet 1 tyzden vegetu ako 51 tyzdnov trapit auto (a nakoniec aj penazenku - jazdit na dvojke je o dost financne narocnejsie - pod 12l sa uz clovek nedostane, kdezto takto je to o polovicu menej) ...


Obávam sa, že autu vôbec, ale vôbec nerozumieš. Tebe keď sa zabieha motor, tak sa ti menia prevodové pomery? Inak vzhľadom na to, že predpokladám, že SDI bude sprevodovaná maximálne rovnako, ak nie kratšie, ako TDI, takže pri rovnakej rýchlosti bude točiť rozhodne rovnako alebo viac. Pri 1.300 otáčkach motor nekašle, ak ideš ustálenou rýchlosťou po rovine. Ako som už písal, ak chcem akcelerovať alebo sa blíži kopček, podradím si. Ale dvojka na 50 km/h je zvrátenosť. Myslíš, že konštruktéri áut sú dementi, keď v celom civilizovanom svete je v obci 50?
S499.1023
nováčik
 
Príspevky: 8
Založený: 11. Feb 2009 12:38

Re: LOŽ

Odoslaťod S499.1023 » 11. Feb 2009 16:30

joe1024 napísal:
S499.1023 napísal:Domnievam sa, že bohapusto klameš. Jazdím už na tretej naftovej Fóbii (1x SDI, 2X TDI). Ustálenou 50 po rovine jazdím na štvorke, motor má 1.300 rpm. Ak potrebujem akcelerovať alebo je kopček, podradím na trojku, kde mám pri 50 kmph 2000 rpm.
TDI nepoznam, nemozem komentovat. Ale moje SDI-cko urcite nema 2.000 rpm na trojke pri 50tke. Mozno ked bol motor nezabehany spociatku ano, ale pri 150.000 km ten agregat uz hodne "sadol" a otacky su tusim o dost nizsie (i ked to si uz presne po tak dlhej dobe nepamatam ake boli povodne).

Tebe 1300 rpm nepripada ako tryznenie motora ? Ved to kasle jak besne...



V kazdom pripade, motor si nicit nebudem, a spotrebu exponencialne zvysovat (na dvojke, aby to bolo s nejakou rezervou) tiez nebudem - stale jazdim po starom - podla otacok motora. Ratam s tym, ze tento rok navysim budget na pokuty, prinajhorsom nebude na letnu dovolenku - radsej si odopriet 1 tyzden vegetu ako 51 tyzdnov trapit auto (a nakoniec aj penazenku - jazdit na dvojke je o dost financne narocnejsie - pod 12l sa uz clovek nedostane, kdezto takto je to o polovicu menej) ...


A ešte dodatok - fascinuje ma, že človek, ktorý má 50 k ročne na pokuty, jazdí na SDI. Na takých ako ty by pomohol jedine bodový systém. Dúfam, že tých pokút budeš dostávať čo najviac.
S499.1023
nováčik
 
Príspevky: 8
Založený: 11. Feb 2009 12:38

Odoslaťod Dialniciar » 11. Feb 2009 19:02

Fakty nepustia ... nehôd je o 75% menej ako za minulý rok. Škody sú o 50% nižšie, mŕtvych je tiež menej.

Skutočne ale nechápem, aký je problém: ísť v obci 50 km/h, mimo nej 100 km/h. Prípadne, keď sa dá tak 60-110. Na západ od nás sa tak bežne jazdí ...
Dialniciar
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 304
Založený: 23. Jún 2005 19:16

Odoslaťod Čumil » 11. Feb 2009 20:11

Ja mam na Octavii 1.9TDI na trojke pri 55-60 km na tachometri (t.j. 50-54 skutocnych) cca 2000 rpm, t.j. idealne otacky.
Čumil
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 806
Založený: 01. Okt 2005 15:41

Odoslaťod i15 » 11. Feb 2009 20:22

Ja sa v diesloch moc nevyznam, ale nie su tie schopne slusne jazdit aj na nizsich otackach? Tj. ked na benzinovom motore by otacky nemali klesnut pod 2000, lebo motor skapina, tak na diesli mozu klesnut aj nizsie - napr na 1500...

Inak ja mam na benzinovom 1,2litri pri 50kmh na tachometri, zaradenej stvorke a na rovinke presne 2000 otacok, co je tak akurat na kludnu jazdu.
Obrázok používateľa
i15
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 827
Založený: 21. Jan 2007 20:49
Bydlisko: vo výslužbe

Re: LOŽ

Odoslaťod joe1024 » 12. Feb 2009 12:24

S499.1023 napísal:A ešte dodatok - fascinuje ma, že človek, ktorý má 50 k ročne na pokuty, jazdí na SDI. Na takých ako ty by pomohol jedine bodový systém.
A preco by som nejazdil na Fobii ? Nie som vylozene presvedceny o tom, ze lepsie auto (napr. BMW X5, resp. Volvo XC90) mi stoji za tie naklady. Do prace cestujem 4 km, na taku otrasne dlhu cestu mi to nestoji za to, aby som dal 1.5M za auto a potom este mesacne platil obrovske naklady, kedze v aute stravim realne menej ako 2 hodiny do tyzdna. Auto mi ma sluzit, nie ja jemu...

K tym otackam motora - ja neviem ako to uz povedat inak. Je to moje auto a mne pripada zverstvo ist na dvojke na stredne vysokych - vysokych otackach 45 (aby bola istota, ze neprekracujem, kedze sa clovek snazi ist predpisovo).
Ak by som mal ine auto, ktore ma na tej 50tke normalne otacky na trojke, tak OK - mne je principialne fuk, ci idem 50 alebo 60 po meste. Ci pridem domov o pol minuty skor alebo nie, vskutku nehra ziadnu rolu. Pri dlhsej ceste cez dediny sa aj tak clovek riadi kolonou, takze tam toho vela nezriesi.

Ci si ale budem nicit motor, a zvysovat spotrebu, tak to uz hra obrovsku rolu :!:



S499.1023 napísal:Dúfam, že tých pokút budeš dostávať čo najviac.
Dakujem za prejav typickej slovenskej uprimnosti :roll:
BTW, je februar a konecne dosli aj kvartalne premie. Tak som si odlozil bokom 500 EUR na pokuty, nech zbytocne nestresujem ani auto ani seba (ako som povedal, neznasam ak dostanem pokutu za prekrocenie o blbych 7 kmh, co sa mi stava bezne aspon 2 razy do roka - ak su zeleni taki kreteni, ze nechapu, ze to nie je prekrocenie rychlosti, ale buzerovanie, tak proste rychlost nemienim riesit a zmierim sa s tym, ze zaplatim) :D
joe1024
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 855
Založený: 10. Jan 2008 12:40

PredchádzajúcaĎalšia

Naspäť na Diaľnice a RC všeobecne

Kto je prítomný

Používatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 34 hostí.