Novela zákona o cestnej premávke

diskusia o D & RC vo všeobecnej rovine, plány, návrhy a samozrejme flamewars ;)

Moderátor: Moderátori

Odoslaťod Tomas PO » 12. Feb 2009 13:26

Dialniciar napísal:Fakty nepustia ... nehôd je o 75% menej ako za minulý rok. Škody sú o 50% nižšie, mŕtvych je tiež menej.

Skutočne ale nechápem, aký je problém: ísť v obci 50 km/h, mimo nej 100 km/h. Prípadne, keď sa dá tak 60-110. Na západ od nás sa tak bežne jazdí ...

Taky, ze do Popradu idem namiesto 70 minut hodinu a pol. A to po novej, postavenej dialnici. Cize zavedenim 50-ky a postavenim dialnice sa cas neskratil, ale predlzil o 20 minut. Na smiesnych 80-tich kilometroch.
ta neznam ci ne hej
Obrázok používateľa
Tomas PO
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 975
Založený: 03. Okt 2006 23:43
Bydlisko: Presov

Odoslaťod random » 12. Feb 2009 13:40

S499.1023 - mozem sa psytat ze preco podpichujes? ... je to jeho vec co robi ...
joe1024 - asi zarabas dost ale mal by si si kusok vstupit do svedomia predpisi niesu na to aby sa porusovali .. a 50koou sa da ist aj na 4rke ... 1900 otacok .. ale na to potrebujes kvalitnejsi 4valec .. nevravim ze ja mam ...
Obrázok používateľa
random
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 75
Založený: 04. Feb 2005 09:34

Odoslaťod i15 » 12. Feb 2009 13:42

Tomas PO napísal:
Dialniciar napísal:Fakty nepustia ... nehôd je o 75% menej ako za minulý rok. Škody sú o 50% nižšie, mŕtvych je tiež menej.

Skutočne ale nechápem, aký je problém: ísť v obci 50 km/h, mimo nej 100 km/h. Prípadne, keď sa dá tak 60-110. Na západ od nás sa tak bežne jazdí ...

Taky, ze do Popradu idem namiesto 70 minut hodinu a pol. A to po novej, postavenej dialnici. Cize zavedenim 50-ky a postavenim dialnice sa cas neskratil, ale predlzil o 20 minut. Na smiesnych 80-tich kilometroch.


si si na 100% isty, ze tych 20 minut si nestratil kvoli niecomu inemu? :)

80km konstantnou rychlostou 60km/h = 1h20min
80km konstantnou rychlostou 50km/h = 1h36min

rozdiel = 16 minut
Obrázok používateľa
i15
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 827
Založený: 21. Jan 2007 20:49
Bydlisko: vo výslužbe

Odoslaťod Tomas PO » 12. Feb 2009 13:44

i15 napísal:
Tomas PO napísal:
Dialniciar napísal:Fakty nepustia ... nehôd je o 75% menej ako za minulý rok. Škody sú o 50% nižšie, mŕtvych je tiež menej.

Skutočne ale nechápem, aký je problém: ísť v obci 50 km/h, mimo nej 100 km/h. Prípadne, keď sa dá tak 60-110. Na západ od nás sa tak bežne jazdí ...

Taky, ze do Popradu idem namiesto 70 minut hodinu a pol. A to po novej, postavenej dialnici. Cize zavedenim 50-ky a postavenim dialnice sa cas neskratil, ale predlzil o 20 minut. Na smiesnych 80-tich kilometroch.


si si na 100% isty, ze tych 20 minut si nestratil kvoli niecomu inemu? :)

80km konstantnou rychlostou 60km/h = 1h20min
80km konstantnou rychlostou 50km/h = 1h36min

rozdiel = 16 minut

Isiel som tade uz trikrat, stale rovnaka strata. D1 skratila cestu o 2-3 minuty, max o 5. To ale v noci, ked nikto nejde predpisanou 100kou.
ta neznam ci ne hej
Obrázok používateľa
Tomas PO
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 975
Založený: 03. Okt 2006 23:43
Bydlisko: Presov

Odoslaťod joe1024 » 12. Feb 2009 15:16

Nie som si isty, ci rozumiem. Za skratenie cesty na trase PO-PP povazujete tu dialnicu, ktora je v Janovciach ? Ved na tych poslednych cca 10km nemoze byt casova uspora nijako zavratna, ci clovek ide 60-90 alebo 100. To je 5 min. max

50tka tomu pravda nepridala, ale zrovna v dedinach ma najvyssie opodstatnenie

Pockajme si az sa otvori ~7km usek Svinia a uz sa to minimalne zrovna :-)
joe1024
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 855
Založený: 10. Jan 2008 12:40

Odoslaťod aquila » 12. Feb 2009 16:03

skor ked sa spusti suvisly usek tuto zimu aj svinia a aj plny profil od janoviec ..
Obrázok používateľa
aquila
administrátor
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 578
Založený: 03. Feb 2005 18:08
Bydlisko: doma :)

Odoslaťod i15 » 12. Feb 2009 16:18

Pri Presove je to spomalene kvoli vystavbe MUK a dialnice. Smerom na Sviniu je vela nezmyselnych obmedzeni na 50km/h - tie ma s**u viac, ako 50tka v obci, kde aspon ma vyznam.

A z toho, co pise Tomas usudzujem, ze na nedobudovanom useku Mengusovce-Janovce asi najvacsi problem robi krizovatka zapad so semaforom. Mna tento usek koncom roka dost pomohol, siel som len po krizovatku Tatry do Smokovca a dosiahol som velmi pekny cas 1h40min (z benzinky v severnej casti KE na parkovisko v Sm. , +/- predpisovo)
Obrázok používateľa
i15
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 827
Založený: 21. Jan 2007 20:49
Bydlisko: vo výslužbe

Odoslaťod stanog » 13. Feb 2009 09:04

Dialniciar napísal:Fakty nepustia ... nehôd je o 75% menej ako za minulý rok. Škody sú o 50% nižšie, mŕtvych je tiež menej.

Skutočne ale nechápem, aký je problém: ísť v obci 50 km/h, mimo nej 100 km/h. Prípadne, keď sa dá tak 60-110. Na západ od nás sa tak bežne jazdí ...

Ani ja ani myslím väčšina vodičov nemá problím ísť v obci cca 50 km/h. Jediné čo mňa a zrejme aj iných s...e je že policajti namiesto naháňania skutočných pirátov začali si robiť zárobkový podnik z tých čo im ujde noha o 5 km/h hoci pred mesiacom sa nikto nebál chodiť v obci aj 80. A zaplatiť za prekročenie o 5 km 10% priemernej čistej mzdy je myslím dosť veľa (síce to hriešnik Kaliňák na chvíľu stopol). Meria sa tiež veľa aj mimo obcí.
Ďalší problém je že hoci sa o zmene zákona minimálne rok vedelo, SSC, NDS a samosprávne kraje sa vôbec nepripravili na zmenu značenia a tak si myslím že veľa 50-tok je aj tam kde nemajú žiadny praktický význam a rovnako 80-ky na D a RC ostali namiesto 90-ky a teraz sa začali vyhovárať že koľko by tie zmeny stáli peňazí a že na to nemajú. A dodržiavanie zákona sa dá dosiahnuť len ak sa vodiči s predpismi aspoň z väčšej časti vnútorne stotožnia. A to sa dosiahne ťažko tým že sa jej význam zdôvodní potrebou chrániť chodcov a pritom ju zavedú aj tam kde je chodec zriedkavejší ako sneh v Egypte (vjazd do NR od BA, prieťah BB od žel. stanice BB-mesto po Kaufland...) resp. že sa uzákoní 90-ka na D v obci a naďalej tam policajti vyberajú za prekročenie 80-ky ktorá už mala byť odstránená, ale keďže nebola tak platí. Takže podľa mňa nezvládnuté a prepásnutá šanca na konsenzus úrady - vodiči- polícia
stanog
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 46
Založený: 29. Jan 2008 12:05
Bydlisko: Do Senca to mám na skok ale do/z Bratislavy často aj hodiny...

Odoslaťod pohodak » 13. Feb 2009 10:25

moj postreh (sorry ak to tu uz bolo) - uzasne je, ze sa zmenila rychlost v obci na 50kmh ale intervaly semaforov su napr. v BA este stale ponastavovane na 60kmh :roll:
Everything that can be counted does not necessarily count; everything that counts cannot necessarily be counted.
pohodak
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 0
Založený: 20. Apr 2006 13:49
Bydlisko: PK

Odoslaťod i15 » 13. Feb 2009 10:27

pohodak napísal:moj postreh (sorry ak to tu uz bolo) - uzasne je, ze sa zmenila rychlost v obci na 50kmh ale intervaly semaforov su napr. v BA este stale ponastavovane na 60kmh :roll:


v Kosiciach sa tiez planuje planovat plan na upravu zelenej vlny, ktora je zatial nastavena na 55kmh
Obrázok používateľa
i15
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 827
Založený: 21. Jan 2007 20:49
Bydlisko: vo výslužbe

Odoslaťod Thomas » 13. Feb 2009 14:36

I u nás to chvíli trvalo, než se semafory přenastavily.
Thomas
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 27
Založený: 20. Dec 2007 19:42
Bydlisko: Brno

Re: LOŽ

Odoslaťod S499.1023 » 14. Feb 2009 18:26

joe1024 napísal:
S499.1023 napísal:A ešte dodatok - fascinuje ma, že človek, ktorý má 50 k ročne na pokuty, jazdí na SDI. Na takých ako ty by pomohol jedine bodový systém.
A preco by som nejazdil na Fobii ? Nie som vylozene presvedceny o tom, ze lepsie auto (napr. BMW X5, resp. Volvo XC90) mi stoji za tie naklady. Do prace cestujem 4 km, na taku otrasne dlhu cestu mi to nestoji za to, aby som dal 1.5M za auto a potom este mesacne platil obrovske naklady, kedze v aute stravim realne menej ako 2 hodiny do tyzdna. Auto mi ma sluzit, nie ja jemu...

K tym otackam motora - ja neviem ako to uz povedat inak. Je to moje auto a mne pripada zverstvo ist na dvojke na stredne vysokych - vysokych otackach 45 (aby bola istota, ze neprekracujem, kedze sa clovek snazi ist predpisovo).
Ak by som mal ine auto, ktore ma na tej 50tke normalne otacky na trojke, tak OK - mne je principialne fuk, ci idem 50 alebo 60 po meste. Ci pridem domov o pol minuty skor alebo nie, vskutku nehra ziadnu rolu. Pri dlhsej ceste cez dediny sa aj tak clovek riadi kolonou, takze tam toho vela nezriesi.

Ci si ale budem nicit motor, a zvysovat spotrebu, tak to uz hra obrovsku rolu :!:



S499.1023 napísal:Dúfam, že tých pokút budeš dostávať čo najviac.
Dakujem za prejav typickej slovenskej uprimnosti :roll:
BTW, je februar a konecne dosli aj kvartalne premie. Tak som si odlozil bokom 500 EUR na pokuty, nech zbytocne nestresujem ani auto ani seba (ako som povedal, neznasam ak dostanem pokutu za prekrocenie o blbych 7 kmh, co sa mi stava bezne aspon 2 razy do roka - ak su zeleni taki kreteni, ze nechapu, ze to nie je prekrocenie rychlosti, ale buzerovanie, tak proste rychlost nemienim riesit a zmierim sa s tym, ze zaplatim) :D


Obávam sa, že si nič nepochopil. Ja tiež jazdím na Fóbii, už tretej v rade, takže za tých osem rokov som najazdil asi pol milióna. A mám nárok na "lepšie" auto ale mne Fóbia vyhovuje. Moja otázka smerovala k SDI.
No a tie bludy o rýchlostiach a otáčkach, to si nechaj vysvetliť, jazdenie 50 km/h na dovjke jje proste prasačina. 50 km/h je na hranici rozhodovania medzi trojkou a štvorkou. Ty proste nevieš jazdiť, nič viac a noič menej a zaobaľuješ to tu do nejakých rečičiek o šetrení motory, pričom robíš pravý opak. Moja prvá Fóbia jazdí u môjho exkolegu doma s nejakým polmiliónom kilometrov eštre stále ako nová, moja druhá jazdí u môjho nástupcu s nejakýmmi 300 tisícmi stále v pohode a moja aktuálna má 60 tisíc a je taktiež v pohode. A jazdím prakticky len v hraničných režimoch mesto a diaľnica plný céres, žiadne poflakovanie o okreskách a mám priemernú spotrebu 5,5 l.
A na záver k tvojej najväčšej prasačine - NIE je jedno, či jazdíš po meste 50 alebo 60. Už x ľudí sa ti to tu snažilo vysvetliť a ty si stále melieš svoje bludy. Ako som už bol povedal - na takých ako ty len bodový systém a vodičák do čistiarne.
S499.1023
nováčik
 
Príspevky: 8
Založený: 11. Feb 2009 12:38

Odoslaťod S499.1023 » 14. Feb 2009 18:29

random napísal:S499.1023 - mozem sa psytat ze preco podpichujes? ... je to jeho vec co robi ...
joe1024 - asi zarabas dost ale mal by si si kusok vstupit do svedomia predpisi niesu na to aby sa porusovali .. a 50koou sa da ist aj na 4rke ... 1900 otacok .. ale na to potrebujes kvalitnejsi 4valec .. nevravim ze ja mam ...


Ja som totiž presvedčený o tom, že pokiaľ je účastníkom cestnej premávky, tak to NIE JE jeho vec, takže preto. Nech si paltí pokút koľko chce ale nech neohrozuje ostatných.
S499.1023
nováčik
 
Príspevky: 8
Založený: 11. Feb 2009 12:38

Re: LOŽ

Odoslaťod joe1024 » 14. Feb 2009 21:32

S499.1023 napísal:No a tie bludy o rýchlostiach a otáčkach, to si nechaj vysvetliť, jazdenie 50 km/h na dovjke jje proste prasačina.
Hm, ja neviem ako to uz povedat, ale asi tak 7 krat som to tu uz povedal, ze to je podla mna prasacina. OK, tak po osme: Jazdenie 50tkou na dvojke je podla mna prasacina.
Ale tipol by som si, ze dalsi prispevok bude od teba v podobnom duchu :-)

Pri 50tke su otacky pravadze vysoke. Lenze, ak chcem tu 50tku dodrziavat, aby som ju mierne neprekracoval, tak tam nahodim 40tku, aby to bolo s rezervou a rozdiel v otackach medzi 40tkou a 50tkou je DOST znacny na to, aby pri trojke ten motor (47 kW) netahal.
A preco 40tku ?
Samotna 50tka je pravdaze aj na mojom motore v pohode na trojku, ale ja uz z principu nebudem jazdit presne 50, pretoze to znamena, ze sa snazim dodrziavat rychlost. Ale aspon 1-2 razy do roka platim prekrocenie rychlosti o 5-7 km, co uz bohuzial nase zelene zabky nepovazuju za snahu o dodrziavanie rychlosti.
A ja URCITE NEMIENIM platit pokuty za dodrziavanie rychlosti.
Cize ak dodrziavat rychlost, tak s rezervou, cize 40tkou, cize NIE na trojke.
Logicky, 40tkou na dvojke jazdit nebudem, cize ratam s tym, ze rychlost prekracujem, teda zaplatim pokutu.

Ale to som tu uz tiez asi tak 5 krat vysvetloval...

S499.1023 napísal:50 km/h je na hranici rozhodovania medzi trojkou a štvorkou. Ty proste nevieš jazdiť, nič viac a noič menej a zaobaľuješ to tu do nejakých rečičiek o šetrení motory, pričom robíš pravý opak.
Nuz ked tam pri 50tke zaradim stvorku, tak to mozem akurat tak zakempovat do praveho pruhu, pretoze pri tych otackach (okolo 1.300) ten motor robi vsetko mozne, len nie to, ze taha.
Presne tak to potom aj vyzera, ked poniektori obiehaju pri 50tke ine auto vyse minuty. To je podla mna tiez zverstvo a ja to robit nebudem.

S499.1023 napísal:A na záver k tvojej najväčšej prasačine - NIE je jedno, či jazdíš po meste 50 alebo 60. Už x ľudí sa ti to tu snažilo vysvetliť a ty si stále melieš svoje bludy.
Ja som totiž presvedčený o tom, že pokiaľ je účastníkom cestnej premávky, tak to NIE JE jeho vec, takže preto. Nech si paltí pokút koľko chce ale nech neohrozuje ostatných.
Ked sa ti nepaci, alebo mas strach - tak sa predsa mozes slobodne rozhodnut - zostan doma, nevyliezaj von z bytu, potraviny si nechaj doniest do bytu a nemas problem ;-)
joe1024
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 855
Založený: 10. Jan 2008 12:40

Odoslaťod Tomas PO » 14. Feb 2009 22:12

Rozhodnutia o zmene rychlosti do konca februara:

http://www.sme.sk/c/4308485/znacky-pojdu-do-srotu.html
ta neznam ci ne hej
Obrázok používateľa
Tomas PO
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 975
Založený: 03. Okt 2006 23:43
Bydlisko: Presov

Odoslaťod ELZ » 14. Feb 2009 23:31

Co sa tyka zvysovania rychlosti v BA, Jozef Drahovsky trosku patral a vysledok uverejnil na svojom blogu:

http://drahovsky.blog.sme.sk/c/182171/Preco-na-hlavnych-tahoch-je-stale-obmedzena-rychlost-na-50-kmhod.html
ELZ
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 968
Obrázky: 0
Založený: 13. Máj 2005 07:05

Odoslaťod i15 » 15. Feb 2009 12:10

joe1024: keby si tolko neprehanal a neprovokoval, nikto by si na tebe zlost nevybijal ;)

(koniec OT z mojej strany)
Obrázok používateľa
i15
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 827
Založený: 21. Jan 2007 20:49
Bydlisko: vo výslužbe

Re: LOŽ

Odoslaťod S499.1023 » 15. Feb 2009 15:12

joe1024 napísal:
S499.1023 napísal:No a tie bludy o rýchlostiach a otáčkach, to si nechaj vysvetliť, jazdenie 50 km/h na dovjke jje proste prasačina.
Hm, ja neviem ako to uz povedat, ale asi tak 7 krat som to tu uz povedal, ze to je podla mna prasacina. OK, tak po osme: Jazdenie 50tkou na dvojke je podla mna prasacina.
Ale tipol by som si, ze dalsi prispevok bude od teba v podobnom duchu :-)

Pri 50tke su otacky pravadze vysoke. Lenze, ak chcem tu 50tku dodrziavat, aby som ju mierne neprekracoval, tak tam nahodim 40tku, aby to bolo s rezervou a rozdiel v otackach medzi 40tkou a 50tkou je DOST znacny na to, aby pri trojke ten motor (47 kW) netahal.
A preco 40tku ?
Samotna 50tka je pravdaze aj na mojom motore v pohode na trojku, ale ja uz z principu nebudem jazdit presne 50, pretoze to znamena, ze sa snazim dodrziavat rychlost. Ale aspon 1-2 razy do roka platim prekrocenie rychlosti o 5-7 km, co uz bohuzial nase zelene zabky nepovazuju za snahu o dodrziavanie rychlosti.
A ja URCITE NEMIENIM platit pokuty za dodrziavanie rychlosti.
Cize ak dodrziavat rychlost, tak s rezervou, cize 40tkou, cize NIE na trojke.
Logicky, 40tkou na dvojke jazdit nebudem, cize ratam s tym, ze rychlost prekracujem, teda zaplatim pokutu.

Ale to som tu uz tiez asi tak 5 krat vysvetloval...

S499.1023 napísal:50 km/h je na hranici rozhodovania medzi trojkou a štvorkou. Ty proste nevieš jazdiť, nič viac a noič menej a zaobaľuješ to tu do nejakých rečičiek o šetrení motory, pričom robíš pravý opak.
Nuz ked tam pri 50tke zaradim stvorku, tak to mozem akurat tak zakempovat do praveho pruhu, pretoze pri tych otackach (okolo 1.300) ten motor robi vsetko mozne, len nie to, ze taha.
Presne tak to potom aj vyzera, ked poniektori obiehaju pri 50tke ine auto vyse minuty. To je podla mna tiez zverstvo a ja to robit nebudem.

S499.1023 napísal:A na záver k tvojej najväčšej prasačine - NIE je jedno, či jazdíš po meste 50 alebo 60. Už x ľudí sa ti to tu snažilo vysvetliť a ty si stále melieš svoje bludy.
Ja som totiž presvedčený o tom, že pokiaľ je účastníkom cestnej premávky, tak to NIE JE jeho vec, takže preto. Nech si paltí pokút koľko chce ale nech neohrozuje ostatných.
Ked sa ti nepaci, alebo mas strach - tak sa predsa mozes slobodne rozhodnut - zostan doma, nevyliezaj von z bytu, potraviny si nechaj doniest do bytu a nemas problem ;-)


1) Asi ti nie je nič známe o odchýlke rýchlomeru, konkrétne u Fabie ak máš na rýchlomeri 50, tak ideš asi 47, máš tam bohatú rezervu.
2) Ďalšie 3 km/h idú na presnosť merania - policaj ťa môže skasírovať, až keď ti nameria 54 km/h.
Takže to je tachometrových 58 km/h a do toho sa zmestí aj taká olovená noha na plyne, ako si ty.

K tvojmu záveru - ale to sa pletieš, Pištík môj, ty musíš vonku dodržiavať pravidlá. Postav si na svojom pozemku okruh alebo si jazdi v simulátore.
Ešte raz s typickou slovenskou úprimnosťou - dúfam, že už čoskoro dáš vodičák do čistiarne.
S499.1023
nováčik
 
Príspevky: 8
Založený: 11. Feb 2009 12:38

Odoslaťod joe1024 » 16. Feb 2009 01:17

admin : pls, mozte to niekto precistit presunom do sekcie OffTopic, nech si tam dalej flejmujeme ?

i15 : ja si nepomozem, ked chytim podrypavacku naladu ;-)

Dnes som si inak spravil pokusny test: 50km/h na stvorke, otacky 1.200 - skoro mi tu rychlostnu paku odstrelilo,tak s nou klepalo. Na trojke 2.100 otacok - tak akurat aby ten diesel zatiahol.

No a teraz chcem pocut priklad 47kW dieseloveho motora spred 10 rokov (pozor, nie tie sucasne diesle spred par rokov), ktory na 1.200 otackach na stvorke pri 50km.h normalne taha a neklepe. Fakt som zvedavy na konkretne priklady.
joe1024
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 855
Založený: 10. Jan 2008 12:40

Odoslaťod Tomas PO » 17. Feb 2009 10:37

joe1024 napísal:admin : pls, mozte to niekto precistit presunom do sekcie OffTopic, nech si tam dalej flejmujeme ?

i15 : ja si nepomozem, ked chytim podrypavacku naladu ;-)

Dnes som si inak spravil pokusny test: 50km/h na stvorke, otacky 1.200 - skoro mi tu rychlostnu paku odstrelilo,tak s nou klepalo. Na trojke 2.100 otacok - tak akurat aby ten diesel zatiahol.

No a teraz chcem pocut priklad 47kW dieseloveho motora spred 10 rokov (pozor, nie tie sucasne diesle spred par rokov), ktory na 1.200 otackach na stvorke pri 50km.h normalne taha a neklepe. Fakt som zvedavy na konkretne priklady.

Mne tiez klepe. Treba pustit nahlas radio :)
ta neznam ci ne hej
Obrázok používateľa
Tomas PO
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 975
Založený: 03. Okt 2006 23:43
Bydlisko: Presov

Odoslaťod i15 » 08. Mar 2009 19:39

Tomas PO napísal:Isiel som tade uz trikrat, stale rovnaka strata. D1 skratila cestu o 2-3 minuty, max o 5. To ale v noci, ked nikto nejde predpisanou 100kou.


Dnes... 62 minut od PO-zapad po PP-zapad. Tych dedin tam skratka nie je az tolko, aby sa dala ziskat strata 10 minut LEN kvoli 50tke v obci.
Obrázok používateľa
i15
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 827
Založený: 21. Jan 2007 20:49
Bydlisko: vo výslužbe

Odoslaťod joe1024 » 08. Mar 2009 19:48

62 minut ? Urcite si nesiel 140 medzi dedinami ? Nejako sa mi to nezda. Naposledy (cca 3 roky dozadu), ked som spravil KE-PP za 75 minut som musel ist mimo dedin cca 150tkou.

Mozno si siel nad ranom, ked je premavka minimalna ?
joe1024
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 855
Založený: 10. Jan 2008 12:40

Odoslaťod i15 » 08. Mar 2009 19:53

ano siel som rano, ked obmedzuje len znizena rychlost v obci... ale tych obci nie je dost na to, aby vyraznejsie spomalili

mimo obce som siel max 110...
Obrázok používateľa
i15
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 827
Založený: 21. Jan 2007 20:49
Bydlisko: vo výslužbe

Odoslaťod stanog » 08. Mar 2009 19:55

Keďže i15 píše "dnes" znamená to nedeľu čo pre mňa nie je charakteristický údaj lebo jednak nechodia kamióny a jednak je v nedeľu až na úsek TT-BA aj to len vo večerných hodinách na Slovensku všeobecne slabá premávka.
stanog
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 46
Založený: 29. Jan 2008 12:05
Bydlisko: Do Senca to mám na skok ale do/z Bratislavy často aj hodiny...

Odoslaťod i15 » 08. Mar 2009 20:02

ale v nedelu rano mozeme najobjektivnejsie posudit spomalenie, ktore sposobuje prejazd cez dediny, lebo nic ine nespomaluje
Obrázok používateľa
i15
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 827
Založený: 21. Jan 2007 20:49
Bydlisko: vo výslužbe

PredchádzajúcaĎalšia

Naspäť na Diaľnice a RC všeobecne

Kto je prítomný

Používatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 28 hostí.