Operačný program doprava

diskusia o D & RC vo všeobecnej rovine, plány, návrhy a samozrejme flamewars ;)

Moderátor: Moderátori

Re: Operačný program doprava

Odoslaťod Peter_CA » 23. Júl 2020 14:14

V podstate sa spraví to, čo Česi za eurofondy robia už minimálne 10 rokov (Podkrušnohorská magistrála, trať cez Vysočinu, Havířov - Ostrava a ďalšie). My sme sa im doteraz smiali a nechali trate dospieť až na pokraj havarijného stavu. Ale vzdušných zámkov máme na rozdávanie.
LKV reduce travel time by Slovakia
Der Güterverkehr verkürzt die Reisezeit der Slowakei
Peter_CA
pokročilý diskutujúci

Obrázky: 8
Založený: 12. Jún 2017 12:40

Odoslaťod lostrail » 01. Aug 2020 14:33

devil napísal:to som uz pisal, naco je 120 na neelektrifikovanej trati. uz sa opakujem ale nevidim vazny problem so 100 km/h ZV-KE. problem je 80-ka na trati surany-h. dubrava okrem mozno 2 kuskov so 100-kou.

no a tie opravy trati, vyhybiek a mostov som myslel nejaky zoznam xy usekov/mostov/vyhybiek ako aj ssc ma zoznam cestnych mostov cize bez navysovania rychlosti. kludne aj take co sice funguju ale su na hranici zivotnosti.

Navrhol by som konecne prestat uvazovat s tym, ze po nasich neelektrifikovanych tratiach budu vecne brazdit nanajvys okuliarniky. Aj tento vozovy park sa raz bude musiet vymenit. Taka ER 20 ma maximalku 140 km/h, ER 30 160 km/h. Aj keby sa juzna trat neelektrifikovala, dali by sa tam prevadzkovat vlaky pomerne slusnou rychlostou.
lostrail
pokročilý diskutujúci

Založený: 19. Aug 2018 14:42

Odoslaťod Peter_CA » 02. Aug 2020 11:15

Je to ako s vajcom a sliepkou.

Prečo rekonštruovať trate na rýchlosť nad 100 km/h, keď máme len okuliarniky?
Prečo kupovať niečo rýchlejšie ako okuliarniky, keď máme trate iba na 100 km/h?
LKV reduce travel time by Slovakia
Der Güterverkehr verkürzt die Reisezeit der Slowakei
Peter_CA
pokročilý diskutujúci

Obrázky: 8
Založený: 12. Jún 2017 12:40

Odoslaťod devil » 02. Aug 2020 16:01

tak potom 140 alebo 160. lenze ako vysvetlene rychlost je len bonus. dolezite je aby ta 100-ka bola skutocne 100-ka pre okuliarniky. kvoli tomuto som parkrat kukol na aplikaciu zeleznic a je vidiet ze vlaky tam naberaju meskania. cize treba s tym nieco robit.
a kedze starostka v okoli dediny nevidela ziadne stavebne stroje pytala sa NDS co sa deje...
Obrázok používateľa
devil
veterán fóra

Obrázky: 131
Založený: 04. Feb 2005 07:32

Predchádzajúca

Naspäť na Diaľnice a RC všeobecne

Kto je prítomný

Používatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 5 hostí.