Regionálne rozdiely a infraštruktúra vyššieho rádu

diskusia o D & RC vo všeobecnej rovine, plány, návrhy a samozrejme flamewars ;)

Moderátor: Moderátori

Re: Akou trasou sa momentálne oplatí ísť z BA na východ?

Odoslaťod IceFox » 05. Dec 2019 09:38

Mawerick81 napísal:Mna pobavilo, ze sever pre Mrs najchyytrejsieho zacina od krizovatky D1/R1.. to zabil :D :D :D :D

Však BB už je taký sever :D
Cogito ergo sum.
Obrázok používateľa
IceFox
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 989
Obrázky: 2
Založený: 09. Máj 2017 15:14
Bydlisko: CA

Re: Akou trasou sa momentálne oplatí ísť z BA na východ?

Odoslaťod vladik67 » 05. Dec 2019 09:58

Blesku, zastanem sa DrX a tvrdím, že si nikto nič neprežral na juhu, to len takí (možno aj tebe blízki) rozhodovali o nás bez nás.
Ak by južná trasa nekopírovala D1 a bola trasovaná v súčasnej trase R7 + R2 od LC, lebo bola by oveľa kratšia, lacnejšia, vyhla by sa stredoslovenským kopcom ale aj NT a PPP2 a nebol by až taký problém koncentrácie dopravy na D1 medzi TT a BA.
Neviem si predstaviť tvoju obhajobu súčasnej diskusie tebou zavedeného pojmu "prežrania" severu, ak by boli schválené projekty PPP1 a PPP3, čo by si potom písal.
Ak by šli financie v pomere 60% ku 40%, tak sme oveľa ďalej na južnej vetve ako možno aj na severnej (lebo na severnej by nebolo v tom čase toľko petícii, odvolaní a tzv. ochranárov prírody). Takouto diskusiou neriešime komu sa čo hodí a vyťahuje sa tu: lebo intenzity, lebo slabo zaľudnené oblasti (apropo, ktoré sa ďalej vyľudnievajú) lebo Soroška, Východniari, mudrlanti ako Ineko, UHP a pod.
Keby po roku 1989 boli sever a juh stavane koncepciou stavať cca 20 km úseky striedavo a potom tieto úseky spájať a nezačínať od pupku sveta BA čiže priebežne podľa pôvodných krajov
tak ten občan a užívateľ ciest by toleroval, že po rýchlom úseku, kde sa zbaví pomalších vozidiel, ide pomalšie a vydrží úsek nevybudovanej cesty, ale s predstavou že o 20 km sa opäť zbaví tých, ktorí sú pomalší keďže cestuje dlhšiu trasu ako napr. RV-TN. Postupne by sa bezpečné cesty dostavali aj rýchlejšie a stavbarská práca a ich loby by nebola len v BA, ale vo všetkých bývalých krajoch. Teraz keď dochádzajú peniaze lebo..., nastala situácia, že každý bojuje o svoj úsek a nehľadí na druhého. Sýty hladnému neverí a preto na východe nič nie je, pričom na západe sa nájdu peniaze dokonca už aj na cyklotrasy nieto na východe ani na opravy bežných ciest vďaka prerozdeľovaniu peňazí zo štátneho rozpočtu.
A na záver ešte jedna poznámka. Keby po 2 svetovej vojne vybudovali hlavne mesto medzi ZV a BB úplne nové so všetkými štátnymi inštitúciami na peknej rovine, aký by bol stav výstavby ciest?
vladik67
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 586
Obrázky: 111
Založený: 02. Jan 2011 10:34

Re: Akou trasou sa momentálne oplatí ísť z BA na východ?

Odoslaťod IceFox » 05. Dec 2019 10:19

vladik67 napísal: tvrdím, že si nikto nič neprežral na juhu, to len takí (možno aj tebe blízki) rozhodovali o nás bez nás.

A keď som takéto podobné napísal o D3 Svčinovec - Skalité a D3 Strážov - Brodno, tak ma tu išli "ubiť".
Dvojitý meter?
Cogito ergo sum.
Obrázok používateľa
IceFox
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 989
Obrázky: 2
Založený: 09. Máj 2017 15:14
Bydlisko: CA

Re: Akou trasou sa momentálne oplatí ísť z BA na východ?

Odoslaťod devil » 05. Dec 2019 10:24

Kusok sa zabuda, ze dost podstatna cast vodicov na severnej D1 (vratane mna) su pendlovaci Vychod (UA) -> Cesko.
po otvoreni pracovneho trhu robi stale viac ludi v rakusku....a za ine platy ako u susedú.
Vsetko za LM sa stavalo predovsetkym pre vychodne Slovensko. Vyssie intenzity boli Svit - PP, zly prejazd bol Levocou a problem hlavne pre kamiony bolo Branisko. A preco pred HP-DS? Tak ako aj inde sa casto stavaju useky, ktore nie su az tak potrebne, D3 je exemplarny priklad ako minut peniaze a Kysuciam nepomoct.
a na juhu sa preco teda nestavalo nic pre vychod....ozdany, figa, tornala, batka za tu istu cenu ako branisko poriesili snad 2x tolko.

pozri si mapu, aby si nebol prekvapkaný, ako moc je Prešov na "severe" východného Slovenska
a ty si pozri kolko ludi zije od PO na sever a kolko na juh. na juhu mas KE s vyse 200k a 100k okresy KS, TV, MI. HE, VT v strede. na severe mas aj kopuz malickych okresov zaberajucich velku cast uzemia.

Ten zvyšok tvojho príspevku bol akože čo? Rozumieš vôbec sám sebe, čo píšeš? Za 50km R1 neplatíme žiadnych 15% niečoho, čo si si ty vysníval, ale natvrdo 4 MILIARDY Eur.
povazujes sa za rozhladeneho tak urcite nebudes mat problem spocitat kolko sme na urokoch zaplatili na meciarovske dialnice cez statny fond cestneho hospodarstva ktory zrusili za dzrurindu a ktory preukazatelne bral uvery za vyssie uroky ako stat, kolko sme zaplatili na urokoch za dzurindu pri zalozeny NDS ked sa narychlo dokoncovala dialnica do ZA na uver. a na dalsie uvery ktorymi sa spolufinancovali fondy, ktore isli prevazne tiez na sever. ked toto vsetko spocitas a odpocitas cenu za udrzbu R1 na 30 rokov potom mozeme nieco porovnavat.
a kedze starostka v okoli dediny nevidela ziadne stavebne stroje pytala sa NDS co sa deje...
Obrázok používateľa
devil
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 135
Založený: 04. Feb 2005 07:32

Re: Akou trasou sa momentálne oplatí ísť z BA na východ?

Odoslaťod metelesku.blesku » 05. Dec 2019 11:02

Prepáč vladik, ale pletieš piate cez deviate. Nemá to ani hlavu ani pätu. Samé keby, bolo by, možno by, asi by. Keby pes n3sral, roztrhne ho.
A ešte aj za chýbajúce opravy bežných ciest na východe môže Bratislava? A nie tak náhodou mestá, obce a kraje na východe? Čo s tým má Bratislava? Či Bratislava môže aj za to, že ti niekto prebral frajerku? Že si ty v živote nebol v Bratislave, keď sa tu snažíš navodiť dojem, že v BA sú všetky cesty od I. až po III. v cajku a už BA nemá kam tr.kať peniaze tak z rozmaru si stavia cyklocesty? Veď tam choď, ale odporúčam ti už predtým si objednať nové tlmiče, aby si si ich po návrate domov mohol hneď vymeniť. Zlatý moj, také dobré cesty, aké máte na východe vám môže celý západ závidieť. No ale keď poznáš iba D1 a Galvaniho kvôli Ikei, tak sa tvojmu pokrivenému názoru nečudujem.

Keby po roku 1989 boli sever a juh stavane koncepciou stavať cca 20 km úseky striedavo a potom tieto úseky spájať a nezačínať od pupku sveta BA čiže priebežne podľa pôvodných krajov
tak ten občan a užívateľ ciest by toleroval, že po rýchlom úseku, kde sa zbaví pomalších vozidiel, ide pomalšie a vydrží úsek nevybudovanej cesty, ale s predstavou že o 20 km sa opäť zbaví tých, ktorí sú pomalší keďže cestuje dlhšiu trasu

Ale veď takto sa tu stavia posledných 25 rokov a nikto to netoleruje! Tu frc, tam frc. Z poľa do poľa a potom aj tak všetci stoja v kolóne v meste medzi tými poliami. A teraz tieto frcky začali prepájať, aby si nemusel každých 20 km obiehať stále tie isté pomalšie vozidlá (lebo v tej kolóne ťa vždy dobehnú), tak tu vyskakujete, ako zmyslov zbavený. A ešte ani medzi sebou sa východniari neviete dohodnúť, čo vlastne chcete. Tu pindáš, že na východe sa nestavia (zaujímavé, čo je potom 13 kilometrov obchvatu Prešova, 15,5km obchvatu Košíc, 14km R4 do maďarska, 100km D1 z Važca do Prešova, tender a vyčlenené eurofondy na ďalších 14km obchvatu KE?) lebo tebe nepostavili Sorošku alebo živnotne dôležitý obchvať Pincinej, bez ktorého celý východ skrachuje? Choď napísať do FB skupiny "R4 severný obchvat", že je zbytočný, lebo treba stavať R2. Som silno zvedavý na reakcie :lol:

a ty si pozri kolko ludi zije od PO na sever a kolko na juh. na juhu mas KE s vyse 200k a 100k okresy KS, TV, MI. HE, VT v strede. na severe mas aj kopuz malickych okresov zaberajucich velku cast uzemia.


Na rozdiel od teba som si to pozrel, a najhustejšie zaľudnené oblasti Slovenska úplne presne kopíruje diaľnica D1. Ešte máš nejaké iné dotazy, ktoré potrebuješ vysvetliť?
To nemôže byť, lebo keď v Mýtnej bola dostatočná premávka, tak ja si myslím, že tá istá frekvencia je aj pri Pincinej.“ tvrdí starostka.
metelesku.blesku
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Založený: 27. Sep 2019 20:44

Re: Akou trasou sa momentálne oplatí ísť z BA na východ?

Odoslaťod metelesku.blesku » 05. Dec 2019 11:11

devil napísal:povazujes sa za rozhladeneho tak urcite nebudes mat problem spocitat kolko sme na urokoch zaplatili na meciarovske dialnice cez statny fond cestneho hospodarstva ktory zrusili za dzrurindu a ktory preukazatelne bral uvery za vyssie uroky ako stat, kolko sme zaplatili na urokoch za dzurindu pri zalozeny NDS ked sa narychlo dokoncovala dialnica do ZA na uver. a na dalsie uvery ktorymi sa spolufinancovali fondy, ktore isli prevazne tiez na sever. ked toto vsetko spocitas a odpocitas cenu za udrzbu R1 na 30 rokov potom mozeme nieco porovnavat.

Ja som ti už niekoľkokrát spočítal pR1binu (vrátane "údržby" a úrokov, dokonca aj príklad pre lepšiu predstavu som ti dal), tak sa nehraj na tajomného a prepočítaj mi mečiara. Ale nezabudni do výpočtu zahrnúť aj R1 medzi TT a NR, Žarnovicu, Novú Baňu a aj spomenúť v akých úrokových sadzbách a va akých sr.čkách bola celá ekonomika na Slovensku v tom čase. Ok? Vopred "dikíčko" :wink:
To nemôže byť, lebo keď v Mýtnej bola dostatočná premávka, tak ja si myslím, že tá istá frekvencia je aj pri Pincinej.“ tvrdí starostka.
metelesku.blesku
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Založený: 27. Sep 2019 20:44

Re: Akou trasou sa momentálne oplatí ísť z BA na východ?

Odoslaťod DrX » 05. Dec 2019 11:49

Tie bleskuove "rumunske" konstanty to su take sprostosti, ze z toho sa fakt neda. Najprv si tresol uplnu sprostost, ze 'Čo si to ty za východniarskeho patriota, že nedopraješ severovýchodu diaľnicu? " Ked som ti vysvetlil, ze pozadovat rozdelenie 60:40 nie je "nedoprajes severovychodu", tak si tresol dalsiu, ze "všetkých 40% určených juhu rozkradli na malom kúsku nieskutočnejužnej R1 medzi NR a ZM". To zas nijak nevies podlozit, tak si vymyslel, ze sme zaplatili 4mld, ktore sme jednoducho nezaplatili (lebo vacsina sa este bude platit) a nijak si neukazal, ze by to akokolvek sedelo s delenim financii 60:40 sever:juh.

Pritom sa staci pozriet na OPII 2014-20 alebo OPD 2007-13, a kazdy slepy vidi, ze do ZA kraja tam smeruju miliardy EUR (len v OPII minimalne 1.5mld EUR) a kdekolvek na juh len uplne odrobinky.
Slovakia - the Bratislava-centric banana republic with the worst regional disparities in the EU and OECD (aktualizácia maj 2023)
DrX
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 11
Založený: 08. Feb 2005 19:45
Bydlisko: KE

Re: Akou trasou sa momentálne oplatí ísť z BA na východ?

Odoslaťod devil » 05. Dec 2019 12:16

Na rozdiel od teba som si to pozrel, a najhustejšie zaľudnené oblasti Slovenska úplne presne kopíruje diaľnica D1. Ešte máš nejaké iné dotazy, ktoré potrebuješ vysvetliť?

uplne presne asi tazko. a zabudol si ze D1 je aj KE-MI. to je dost husto osidlena oblast a dialnica v nedohladne. otazka je preco, tak mozno parafraza z debaty z Jano1...asi tieto useky nepomahaju vieme ktorym castiam....

Ja som ti už niekoľkokrát spočítal pR1binu (vrátane "údržby" a úrokov, dokonca aj príklad pre lepšiu predstavu som ti dal), tak sa nehraj na tajomného a prepočítaj mi mečiara. Ale nezabudni do výpočtu zahrnúť aj R1 medzi TT a NR, Žarnovicu, Novú Baňu a aj spomenúť v akých úrokových sadzbách a va akých sr.čkách bola celá ekonomika na Slovensku v tom čase. Ok? Vopred "dikíčko" :wink:
ibaze na pribine sa odbavuje kazdy, lebo si precita bombasticke clanky. spocitat veci 25 rokov dozadu je ine kafe lebo nemame dostupne udaje...a tak si povieme ze co oci nevidia srdce neboli a je to vybavene. takze nemas zaco. pokial bude niekto vytahovat pribinu, budeme vytahovat meciara, slotu, dzurindu, ruska aj kiu.
a kedze starostka v okoli dediny nevidela ziadne stavebne stroje pytala sa NDS co sa deje...
Obrázok používateľa
devil
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 135
Založený: 04. Feb 2005 07:32

Re: Akou trasou sa momentálne oplatí ísť z BA na východ?

Odoslaťod milan_KM » 05. Dec 2019 12:28

Aha devil, takže ty vlastne nevieš o aké sumy sa jedná lebo to nevieš spočítať, ale veselo sa nimi oháňaš... Niekto si tu zase kadí na hlavu....
milan_KM
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 266
Založený: 05. Mar 2012 23:31

Re: Akou trasou sa momentálne oplatí ísť z BA na východ?

Odoslaťod devil » 05. Dec 2019 13:29

neohanam sa sumami len vam zase nastavujem zrkadlo. netvarme sa ze cely sever postavili ciste z rozpoctu a fondov EU. kredit na dialnice si vycerpal max. NR kraj ale urcite nie cely juh.
a kedze starostka v okoli dediny nevidela ziadne stavebne stroje pytala sa NDS co sa deje...
Obrázok používateľa
devil
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 135
Založený: 04. Feb 2005 07:32

Re: Akou trasou sa momentálne oplatí ísť z BA na východ?

Odoslaťod Pacho » 05. Dec 2019 14:28

Kvík napísal:
Mawerick81 napísal:Mna pobavilo, ze sever pre Mrs najchyytrejsieho zacina od krizovatky D1/R1.. to zabil :D :D :D :D


Ale v tomto mu krivdíš. Tým určite nemyslí "sever Slovenska", ale "severné diaľničné prepojenie". Keby bola križovatka D1×R1 pri Ivanke alebo hoci pri Patinciach, tak by "sever" začínal tam.


podľa mňa zasa severná D začína na križovatke D1/D3 a končí D1/R4.
Pacho
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 119
Založený: 09. Máj 2006 07:19
Bydlisko: Lipt. Mikulas

Re: Akou trasou sa momentálne oplatí ísť z BA na východ?

Odoslaťod Kvík » 05. Dec 2019 16:49

To je "severná D1", a tam to má zmysel zhruba tak, ako píšeš. Myslím, že rozdelenie západná/severná/východná D1 je celkom zažité... aj keď odkedy je kompletný Iv-PO (no dobre, až na Branisko), neviem naisto povedať, či také Široké je severná alebo už skôr východná. V dopravných správach v rádiu som počul ako "východnú" označovať iba PO-Bu.

Ale keď idem z BA do KE, rozoznávam iba dve hlavné alternatívy, "severnú trasu" čisto D1 BA-ZA-PO-KE a "južnú" zase typicky BA-TT-ZV-LC-RV-KE (aj keď teda ja si pod juhom predstavím skôr Veľký Krtíš a Levice, hlavne na jeseň je tam pekne). Fejková D1 BA-TT je pre obe trasy spoločná. Aj keď so závermi DrX vôbec nesúhlasím, základné premisy má podľa mňa dobre a keď sa o tom chce hádať, treba porovnávať presne tieto dva úseky. Aj keď z toho vyplynie, že trebárs HC je už "sever", hoci je južnejšie než Zvolen.
Να εύχεσαι νάναι μακρύς ο δρόμος, γεμάτος περιπέτειες, γεμάτος γνώσεις.
Kvík
pokročilý diskutujúci
 
Príspevky: 264
Obrázky: 3
Založený: 20. Sep 2017 18:16
Bydlisko: BA

Re: Akou trasou sa momentálne oplatí ísť z BA na východ?

Odoslaťod Driver » 05. Dec 2019 17:14

logicky- umiestnenim, reliefom krajiny, pocasim, atd...
zapadna - Bratislava-Žilina
severna - Žilina-Prešov
vychodna - Prešov-Michalovce

lebo uz ked Hlohovec je na severe , omg :)
Obrázok používateľa
Driver
pokročilý diskutujúci
 
Príspevky: 497
Obrázky: 1287
Založený: 22. Dec 2009 21:01
Bydlisko: Desolate valley

Re: Akou trasou sa momentálne oplatí ísť z BA na východ?

Odoslaťod milan_KM » 05. Dec 2019 17:55

devil napísal:neohanam sa sumami len vam zase nastavujem zrkadlo. netvarme sa ze cely sever postavili ciste z rozpoctu a fondov EU. kredit na dialnice si vycerpal max. NR kraj ale urcite nie cely juh.


Zrkadlo nastavuju kologovia tebe, lebo tvrdíte nezmysly navyše sa sám priznáš, že len varíš z vody čo ty sám veľmi rád každému vyčítaš. Jedným slovom pokrytectvo.
Takže to vyčísli, dokáž si, že máš pravdu. Avšak ti nedochádza, že zlodeji kradnú kde sa dá a je irelevantné či to je juh, sever, východ, západ... SK je vďaka hlupákom (čo ich volia a ešte vačším čo ostanú sedieť doma) eldorádo už 30 rokov...
milan_KM
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 266
Založený: 05. Mar 2012 23:31

Re: Akou trasou sa momentálne oplatí ísť z BA na východ?

Odoslaťod metelesku.blesku » 05. Dec 2019 18:06

DrX napísal:Tie bleskuove "rumunske" konstanty to su take sprostosti, ze z toho sa fakt neda. Najprv si tresol uplnu sprostost, ze 'Čo si to ty za východniarskeho patriota, že nedopraješ severovýchodu diaľnicu? " Ked som ti vysvetlil, ze pozadovat rozdelenie 60:40 nie je "nedoprajes severovychodu", tak si tresol dalsiu, ze "všetkých 40% určených juhu rozkradli na malom kúsku nieskutočnejužnej R1 medzi NR a ZM". To zas nijak nevies podlozit, tak si vymyslel, ze sme zaplatili 4mld, ktore sme jednoducho nezaplatili (lebo vacsina sa este bude platit) a nijak si neukazal, ze by to akokolvek sedelo s delenim financii 60:40 sever:juh.

Pritom sa staci pozriet na OPII 2014-20 alebo OPD 2007-13, a kazdy slepy vidi, ze do ZA kraja tam smeruju miliardy EUR (len v OPII minimalne 1.5mld EUR) a kdekolvek na juh len uplne odrobinky.

Prepáč, ale neviem to napísať po maďarsky, aby si mi skutočne rozumel, severomaďarský priateľu. 4 MILIARDY už proste nemáme, lebo ich inak ako na pripečených 51km R1 nemôžeme použiť. Je úplne jedno, či včera, dnes, alebo zajtra. Kapišto? A že podpídanú a platnú zmluvu na 4 MILIARDY ty považuješ za výmysel je výrok hodný mečiara: "Skutok sa nestal." Alebo PPP zmluva sa nestala? :lol:
60:40 je len nejaký slaboduchý výmysel, ktorý si kedysi dávno niekto vymyslel na internete, začal ho dookola omieľať ako fico "za všetko môže Radičovej vláda" a teraz ho niektorí menej obdarení diskutéri používajú ako mantru. Z čoho vychádza pomer 60:40? Kde si prišiel na to, že rozdelenie 60:40 by znamenalo na 100% už dnes úspešne dokončené spojenie BA s KE juhom? Odkiaľ berieš tu istotu, že by sa tie peniaze nerozkrádali rovnako, ako sa rozkrádajú kdekoľvek inde? Lebo na juhu stojí kilometer diaľnice 5miliónov? No nestojí. Dokázali ho postaviť aj za 78 miliónov. Tak akú máš záruku, že tých tebou a internetom vysnívaných 40% by bolo skutočne použitých na výstavbu a nie na plnenie mečiarovsko-slotovsko-žilinsko-*** vrecák?

a ty si pozri kolko ludi zije od PO na sever a kolko na juh. na juhu mas KE s vyse 200k a 100k okresy KS, TV, MI. HE, VT v strede. na severe mas aj kopuz malickych okresov zaberajucich velku cast uzemia.

Na rozdiel od teba som si to pozrel, a najhustejšie zaľudnené oblasti Slovenska úplne presne kopíruje diaľnica D1. Ešte máš nejaké iné dotazy, ktoré potrebuješ vysvetliť?

uplne presne asi tazko. a zabudol si ze D1 je aj KE-MI. to je dost husto osidlena oblast a dialnica v nedohladne. otazka je preco, tak mozno parafraza z debaty z Jano1...asi tieto useky nepomahaju vieme ktorym castiam....

Opäť a pomaly: najhustejšie zaľudnené oblasti Slovenska úplne presne kopíruje diaľnica D1 Verím, že si dostatočne inteligentný na to, aby si pochopil, že sa jedná o celú D1 bez ohľadu na to, či je už postavená, stavia sa, alebo sa len pripravuje. A prečo je v nedohľadne? Spýtaj sa Árpádá, prečo míňa prachy na Sorošku a výkupy pozemkov okolo Piňciňej (najredšie zaľudnené oblasti SR) namiesto pokračovania D1 do Michaloviec.
To nemôže byť, lebo keď v Mýtnej bola dostatočná premávka, tak ja si myslím, že tá istá frekvencia je aj pri Pincinej.“ tvrdí starostka.
metelesku.blesku
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Založený: 27. Sep 2019 20:44

Re: Akou trasou sa momentálne oplatí ísť z BA na východ?

Odoslaťod DrX » 05. Dec 2019 18:25

Cize ty ked planujes svojim detom kupit darcek na vianoce v roku 2042 za 100EUR, tak tych 100EUR uz dnes nemas? :-) :-) :-) :-)

D1 je totalna pakovina - uz len z toho, ze ide hore dole od juhozapadu na sever a potom zas na juhovychod. Totalny Meciar-Slovtovsky nezmysel, co je vidiet uz z toho, ze ma 600km, a potom dalsie dialnice maju od 2km po max asi 100. Jaka v tom je logika? A ked nevies, odkial pochadza 60:40 (resp. 60:25:15), tak si jednoducho prestuduj toto forum. Aby si prestal plieskat.
A hlavne, tak ako je D1 nakreslena obsluzi menej ludi a horsie (lebo na vacsiu vzdialenost, cez vacsie kopce, horsie podmienky), ako zodpovedajuca juzna trasa. To aka je priemerna hustota obyvatelov je nerelevantne. Podstatne je kolko ludi a za kolko penazi obsluzi cesta celkovo. Vsetko to tu uz bolo 10x preratane.
Slovakia - the Bratislava-centric banana republic with the worst regional disparities in the EU and OECD (aktualizácia maj 2023)
DrX
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 11
Založený: 08. Feb 2005 19:45
Bydlisko: KE

Re: Akou trasou sa momentálne oplatí ísť z BA na východ?

Odoslaťod metelesku.blesku » 05. Dec 2019 18:31

devil napísal:neohanam sa sumami len vam zase nastavujem zrkadlo. netvarme sa ze cely sever postavili ciste z rozpoctu a fondov EU. kredit na dialnice si vycerpal max. NR kraj ale urcite nie cely juh.

Nastavuješ zrkadlo akurát tak sebe. Nevieš ukázať intenzity z 1995, teraz nevieš vyčísliť mečiarovské úroky aj keď ich len ty používaš ako argument.

Apropó kredit:
Takže sever berieme ako komplet od Trnavy po Rozhanovce, a pripočítame do D1 pre istotu aj SEVERNÝ obchvat BB, ale juh delíme na nitru, pohronský lievik, Piňciňú a Sorošku. A Lučenec a Zvolen a RimaSomba a ... aby nám náhodou predsa len ten juh nevyšiel ako len trošku predražená hračka. To nie južná trasa, to NITRA! Iba oni za to môžu! :D
To nemôže byť, lebo keď v Mýtnej bola dostatočná premávka, tak ja si myslím, že tá istá frekvencia je aj pri Pincinej.“ tvrdí starostka.
metelesku.blesku
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Založený: 27. Sep 2019 20:44

Re: Akou trasou sa momentálne oplatí ísť z BA na východ?

Odoslaťod metelesku.blesku » 05. Dec 2019 18:51

DrX napísal:Cize ty ked planujes svojim detom kupit darcek na vianoce v roku 2042 za 100EUR, tak tych 100EUR uz dnes nemas? :-) :-) :-) :-)

D1 je totalna pakovina - uz len z toho, ze ide hore dole od juhozapadu na sever a potom zas na juhovychod. Totalny Meciar-Slovtovsky nezmysel, co je vidiet uz z toho, ze ma 600km, a potom dalsie dialnice maju od 2km po max asi 100. Jaka v tom je logika? A ked nevies, odkial pochadza 60:40 (resp. 60:25:15), tak si jednoducho prestuduj toto forum. Aby si prestal plieskat.
A hlavne, tak ako je D1 nakreslena obsluzi menej ludi a horsie (lebo na vacsiu vzdialenost, cez vacsie kopce, horsie podmienky), ako zodpovedajuca juzna trasa. To aka je priemerna hustota obyvatelov je nerelevantne. Podstatne je kolko ludi a za kolko penazi obsluzi cesta celkovo. Vsetko to tu uz bolo 10x preratane.

Vidno, že ti chýba elementárna logika.
Keď dnes kúpim deťom darček za 100 € a zmluvne sa zaviažem, že ho budem každý rok splácať po 10 Eur (do 2029, aby sa ti to lepšie počítalo), tak každý rok musím počítať s tým, že tých 10 eur NEMOŽEM MINÚŤ na iné veci, ale musím ich zaplatiť tomu, komu som sa zmluvne zaviazal. Lebo inak bude kuca-paca.
Ale tebe ťažko niečo vysvetľovať, ty to po slovensky nepochopíš.


Takže D1 chodí hore dole, ale R2 vôbec nejde z Rožňavy najprv na juh, potom z Lučenca znova na sever bližšienaokolo do Zvolena, aby potom zase išla na juh ku Calexu a potom na západ do Trnavy aby nakoniec zase išla na juh. Totálny maďarský nezmysel :D
600km? celá D1 až do Uzhhhhorodu má 517km. Ďalší vtip :D
60:40 - a odkaz preštuduj si fórum... veď o tom som písal. A navyše som ti položil otázku na ktorú si neodpovedal. Kde berieš istotu, že za tých 40% by si dnes jazdil južnou trasou a peniaze by maďarská diaľničiarska lobby neroztr.kala kade tade na účty do Belize (alebo Maledivy) ako to robia na skoro každej zákazke?

Takže D1 obslúži menej ľudí? Uuuáááááuuuu. Takže preto je to cesta duchov a stretnem tam jedno auto na 100 kilometrov. Teraz si mi otvoril oči :shock: :lol: Hlavne keď ty povieš, že hustota obyvateľstva je nepodstatná, tak to musí byť pravda. Dnes ti ide karta :D
To nemôže byť, lebo keď v Mýtnej bola dostatočná premávka, tak ja si myslím, že tá istá frekvencia je aj pri Pincinej.“ tvrdí starostka.
metelesku.blesku
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Založený: 27. Sep 2019 20:44

Re: Akou trasou sa momentálne oplatí ísť z BA na východ?

Odoslaťod devil » 05. Dec 2019 21:45

Ja nie som tvoja sekretárka. A nikoho sekretarka Len upozorňujem že 4mld. sa neplatili a ani nezaplatia len za stavbu. Nevidis elementárne súvislosti a tliachas tu na úrovni ozrateho honelnika lebo čím viac píšeš tým menej zrozumitelne. staré intenzity, ceny, teda tie reálne sú najlepšie argumenty na rozdiel od spočítavania krajských miest a podobných nezmyslov. Pri tých starých intenzitach sa poďakujte Janovi1
a kedze starostka v okoli dediny nevidela ziadne stavebne stroje pytala sa NDS co sa deje...
Obrázok používateľa
devil
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 135
Založený: 04. Feb 2005 07:32

Re: Akou trasou sa momentálne oplatí ísť z BA na východ?

Odoslaťod devil » 05. Dec 2019 22:02

Arpada sa treba opýtať prečo podpísal predraženú cadcu. Vpresove mu môžu poďakovať za R4, tam sa ho treba opýtať či ten úsek je na východe najdôležitejší. V BB kraji mu môžu ďakovať tiež a vlastne aj pri ZA že vyhodil talianov a netváril sa že však raz sa to dokončí. Verte tomu že to nebola samozrejmosť. Keď tak pozerám samé úspechy...
a kedze starostka v okoli dediny nevidela ziadne stavebne stroje pytala sa NDS co sa deje...
Obrázok používateľa
devil
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 135
Založený: 04. Feb 2005 07:32

Re: Akou trasou sa momentálne oplatí ísť z BA na východ?

Odoslaťod metelesku.blesku » 05. Dec 2019 23:55

To tliachanie sa hodí skôr tebe a tvojmu vareniu z vody, milý veterán fóra. Ja som tvoja sekretárka, že ti mám zháňať údaje pre tvoje bludy? Ty si s niečím prišiel, tak si to obháj.
Ja som bol voči tebe natoľko korektný, že som ti na základe verejne dostupných údajov aspoň zhruba prepočítal (aj s porovnaním s veľmi podobným projektom) stavebné náklady, predpokladané náklady na úroky (podľa úrokových sadzieb pre danú dobu) a z týchto dvoch veličín vyplývajúci "vývar" na úrdžbu za 30 rokov. Dokonca som ti dal aj porovnanie, koľko platí každý rok za údržbu porovnateľných ciest NDS.
A jediné, čo si dokázal ty, ako odpoveď na akúkoľvek otázku, sú najprv výhovorky a potom urážanie diskutujúceho.
Gratulujem ti, pán moderátor.
Ako, na Dr.iksa reagujem len tak, ako si tie jeho nezmysly zaslúžia. Ale od veterána a zároveň moderátora fóra som čakal ucelenejšiu argumentáciu a hlavne viac chochmesu.
Takže buď taký láskavý a pouvažuj nad niečim, ako autoremedúrou tvojho príspevku, dobre?
To nemôže byť, lebo keď v Mýtnej bola dostatočná premávka, tak ja si myslím, že tá istá frekvencia je aj pri Pincinej.“ tvrdí starostka.
metelesku.blesku
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Založený: 27. Sep 2019 20:44

Re: Akou trasou sa momentálne oplatí ísť z BA na východ?

Odoslaťod metelesku.blesku » 06. Dec 2019 02:17

devil napísal:Arpada sa treba opýtať prečo podpísal predraženú cadcu. Vpresove mu môžu poďakovať za R4, tam sa ho treba opýtať či ten úsek je na východe najdôležitejší. V BB kraji mu môžu ďakovať tiež a vlastne aj pri ZA že vyhodil talianov a netváril sa že však raz sa to dokončí. Verte tomu že to nebola samozrejmosť. Keď tak pozerám samé úspechy...

Árpi a jeho rozhodnutia:
Čadca - jedno z mnohých rozhodnutí maďara (myslím, že tu by označenie mečiarovec, slotovec alebo *** bolo značne mätúce), prečo chýbajú peniaze inde. Prečo nesúťažil nanovo vie len on. Neviem o tom, že by mu nejaký nasratý kysučan držal pištoľ pri hlave, aby podpísal zmluvu.
Prešov - investícia pre východ. Aj R4 aj D1. D1 podpísaná z jeho strany pod rovnakým nátlakom, ako Čadca. Veď za to predsa celý východ bojuje, aby sa nestavalo stále iba na západe. A na východe je nepodstatné, že je to predražené. Lebo je to pre východ. Na predražené zákazky je dovolené pľuť iba v Žilinskom kraji. Čo na tom, že aj vďaka týmto Arpiho podpisom ostalo menej na predĺženie D1 do MI.
__________________________________________________________________________________________________________________________________________
Pozn. pod čiarou: Potiaľto je tvoja osobná argumentácia o zbytočnej drahote konzistentná (komentár k PO patrí hlavne "zanieteným" diskutérom z východu). No ale potom príde reč na R2 a začínam sa strácať.

V BB kraji predlžuje R2, za ktorú tu tak bojuješ aj s Dr.iksom, smerom na východ. Aj sa vykupujú pozemky, len tak bez ladu a skladu, bez projektov.
No a tak ako si načal úvahu pri R4 o dôležitosti úsekov, s rovnakou úvahou už neoperuješ pri R2, či je obchvat Bátky a výkup pozemkov pri Čuke dôležitejší, ako práca na pokračovaní D1 z Bidoviec ďalej do husto zaľudnenej časti východu po MI. Či je Soroška prepájajúca ľudoprázdny Gemer dôležitejšia, ako Dargov spájajúci hustoobývané územie KE, TV, MI,...
Treba si fakt ustáliť, čo vlastne chceš/te tomuto fóru odkázať, lebo sa v tom každý normálny človek musí strácať.
Keď kvôli predraženej Čadci a predraženo (D1)/nepotrebnému(R4) Prešovu nie sú peniaze na D1 do MI, je to zlé.
A teraz, keď aj kvôli predraženému úseku na R2 od Kriváňa a výkupom pozemkov bez projektov nie sú peniaze na D1 do MI, je to dobré alebo zlé? Keď kvôli (otázne ako moc potrebnej) Soroške nebeží príprava Dargova je to dobré alebo zlé?
To nemôže byť, lebo keď v Mýtnej bola dostatočná premávka, tak ja si myslím, že tá istá frekvencia je aj pri Pincinej.“ tvrdí starostka.
metelesku.blesku
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Založený: 27. Sep 2019 20:44

Re: Akou trasou sa momentálne oplatí ísť z BA na východ?

Odoslaťod devil » 06. Dec 2019 09:27

ak to povazujes za bludy je to tvoja vec. evidentne som par prispievatelom stupil na otlak tak ako predtym pri cenach, nuz treba sa zmierit s tym ze ani v mekke vyspelosti - povazi neboli vzdy take intenzity ako teraz, dokonca boli uplne inde.

Ja som bol voči tebe natoľko korektný, že som ti na základe verejne dostupných údajov aspoň zhruba prepočítal (aj s porovnaním s veľmi podobným projektom) stavebné náklady, predpokladané náklady na úroky (podľa úrokových sadzieb pre danú dobu) a z týchto dvoch veličín vyplývajúci "vývar" na úrdžbu za 30 rokov. Dokonca som ti dal aj porovnanie, koľko platí každý rok za údržbu porovnateľných ciest NDS.
nevrav, mozno mi uniklo co vsetko si spocital, ved kludne daj odkaz...len ci zohladnil vsetko...

Presov-investicia pre vychod sa musela znova a znova prepocitat cez HzP kym CA sa nemusela....nikoho nezaujimalo ze vychod-nevychod. dalsi argument mas vyvrateny.

na sorosku dodnes nebol vyhlaseny ani len tender a ci bude podpisana zmluva bude zalezat od dalsej vlady kde arpad takmer naisto nebude.... predcasny vykup pozemkov bol pri batke kde sa v 2009 vydalo uzemne rozhodnutie a odvetedy vsetky tie vlady nepohli prstom. to je kusok ktory sa da postavit poloprofil za naozaj nizku cenu a ak si si nevsimol (zrejme nie ked sa zaoberas sam sebou) parkrat som poznamenal ze by mal dostat prednost pred soroskou. co sa tyka MI, myslim ze sme sa s nevo83 zhodli ze dargov je OK ale ovela viac treba dalsi kusok na MI. v tom ze kvoli comu sa tam neriesi sa asi nezhodneme. to je ale lahko spocitatelne, v BB kraji sa stavia kri-tom a snad bude kri-myt. zatial to vyzera dokopy na nejakych 350 mega. v PO kraji zatial JZO a SO I. za 500 mega. v ZA kraji tazko povedat ale ta suma rozostavanych usekov sa pohybuje urcite cez miliardy a par sto mega. takze kvoli krivanu a batke nie su peniaze na MI zato miliarda pri ZA a CA nikoho o nic neobera. :lol: :lol: :lol:

mohli by sme pouzit argument ze uz je zbytocne tlacit sa cim skore dokoncenie dialnice D1 BA-KE nakolko v 2021 bude suvisla dialnica cez madarsko a treba skor tlacit na cim skore dokoncenie obchvatu KE a spomenuteho useku dargov-MI. Presov a pod.

pri tebe plati na hrube vrece hruba zaplata. ja som modearator a nie upratovacka a moderatoroch rozhoduje ten kto toto taha a to ty ani par dalsich nie ste.
a kedze starostka v okoli dediny nevidela ziadne stavebne stroje pytala sa NDS co sa deje...
Obrázok používateľa
devil
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 135
Založený: 04. Feb 2005 07:32

Re: Akou trasou sa momentálne oplatí ísť z BA na východ?

Odoslaťod metelesku.blesku » 06. Dec 2019 10:17

Tebe robí úplne elementárny problém čítať s porozumením.
Po posledných testoch PISA sa ani nečudujem.

Nie si ty náhodou z Revúcej a nevoláš sa Andrej? JA som moderátor. JA rozhodujem kto ťahá.
No zatiaľ tento povoz ťaháš ako vulgárny pohonič.
To nemôže byť, lebo keď v Mýtnej bola dostatočná premávka, tak ja si myslím, že tá istá frekvencia je aj pri Pincinej.“ tvrdí starostka.
metelesku.blesku
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Založený: 27. Sep 2019 20:44

Re: Akou trasou sa momentálne oplatí ísť z BA na východ?

Odoslaťod nevo83 » 06. Dec 2019 11:08

Dargov ani Soroska podla mna nie su v tejto chvili problemove useky... za tieto PENIAZE a CAS sa da postavit ovela viac a hlavne rychlejsie kedze zbytok ( okolo tychto tras R2 D1) pomoze ovela viac.
Pretoze to co ,,akoze stratim,, na SOROSKE hravo a hlavne bezpecne dobehnem na inom a dlhsom useku.. ci uz to bude Moldava - Saca alebo by to bola RS- RV.
Dargov je na tuto dobu super porieseny a podobne ako pri RV sa postavi 20km roviny Dargov - Pozdisovce, alebo Pozdisovce - Michalovce.

Uprimne ak by aj ZA kraj bol ,,nedostavany,, dlho tak si myslim ze kazdy z nas by privrel oci nad mensim preplatenim zakazky ale hlavne by im to pomohlo.. cize ak Cadci pomoze tento usek tak cert to ber.
R2 Kosice - pani neverim ze sa postavi tak skoro.. max tak II.usek po napojenie na R4.. zbytok ako obchvat okolo USS a napojenie z R4 na USS tak skoro nebude.. peniaze sli inam, ( vyhovorka je ze sa prekresluje krizovatka Polov + chybajuce vykupy)

PO kraj si po tejto vystavbe co sa tam stavia tak maximalne este zasluzi 1 usek na rovine po Lipniky co je 4km a konec. Zbytok je nerenatabilny na vystavbu v blizkej buducnosti
nevo83
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Založený: 22. Mar 2017 18:00

PredchádzajúcaĎalšia

Naspäť na Diaľnice a RC všeobecne

Kto je prítomný

Používatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 18 hostí.