Regionálne rozdiely a infraštruktúra vyššieho rádu

diskusia o D & RC vo všeobecnej rovine, plány, návrhy a samozrejme flamewars ;)

Moderátor: Moderátori

Re: R3 Južná časť (Levice vs. Krupina / Štúrovo vs. Šahy)

Odoslaťod devil » 29. Dec 2019 17:44

lenze vacsina norska je neobyvana oblast norsko ma 385k km2 a Sk ma 49k km2. takze tvoje porovnanie je blbost. radsej mi napis kde u susedov sa stavaju suvisle poloprofily D26,5 v dlzkach od tatier po presov. ten madarsky poloprofil M15 mal mimochodom "az" 15 km a otvoreny bol v roku 1998.

pravidelne predbiehat mozes aj na dobrej ceste na to nepotrebujes zazracny poloprofil. prave naopak 11,5 metra zvadza k riskantnej jazde a preto su cesty smrti presne tieto. aj ten nakladiak co sposobil nehodu za NR je presne ten pripad.

a stale si myslim ze prelozka bude zlacnenie oproti poloprofilu v zlnenom terene kde sa mozu skratit mosty, okolo siah na rovine kde budu akurat mosty cez vodne toky je to jedno. ale celkovo je to prinos lebo priprava bude menej narocna.
a kedze starostka v okoli dediny nevidela ziadne stavebne stroje pytala sa NDS co sa deje...
Obrázok používateľa
devil
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 137
Založený: 04. Feb 2005 07:32

Re: R2 Rožňava – Jablonov nad Turňou

Odoslaťod okorec » 29. Dec 2019 18:37

devil napísal:
No napriklad poskladat sa 5 chlapov a spravit vyrobnu na ponozky? Alebo zacat s varenim piva? Alebo vyrabat kryty na telefony? Vies kolko moznosti je co vsetko sa da robit a hlavne v dnesnej dobe globalizacie? Ked sa to rozbehne a budes mat dostatocny pocet zamestnancov, tak regionu pomozes ovela viac ako vyplakavanim, nech uz vam postavia dialnicu do doliny... Jaj, len to by clovek aj musel trochu zariskovat v zivote ze? To nie su tie ficove "istoty", ktore nam tu slubuju...
a tych 5 chlapov bude vyrabat ponozky za 50 evry mesacne ako chudaci z azie aby bolo konkurencieschopny. v bavorsku bol kapital aj vtedy ked sudruhovia tuto krajinu vydrancovali najskor menovou reformou a znarodnenim co bola najvacsia lupez v historii. lupez majektu je len cast, mozno vacsia lupez bola lupez know-how a lupez mozgov a ich transformacia a masu nesvojpravnych robotnikov vo fabrikach ktore patrili statu cize nepatrili nikomu a obdobne traktoristov na pode. v bavorsku maju k podnikaniu nejaky vztah tak ako k pode lebo je to ICH fabrika a ICH poda, ICH inovacie, ICH rozvoj. preto padol socializmus lebo toto nikoho nezaujimalo. a sice padol ale mentalitu 2 generacii nevymazes a podava sa dalej....


Máš úplnú pravdu, až na tú prvú vetu. Tá prvá veta sú len výhovorky. Dá sa byť konkurencieschopný aj iným ako cenou práce. Dokonca si predstav, že aj na Slovensku sa vyrába oblečenie. Keď sa budeme takto vyhovárať, tak sa nikdy nedostaneme ďalej. A ani zbytočné diaľnice v rámci predvolebnej kampane to potom nezmenia.
Múdry to pochopí sám a hlúpemu to aj tak nevysvetlíš.
Obrázok používateľa
okorec
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 10
Založený: 13. Jan 2011 19:45
Bydlisko: Martin

Re: Regionálne rozdiely a infraštruktúra vyššieho rádu

Odoslaťod devil » 29. Dec 2019 19:59

ono silne koreluje aj s podielom rusinov ale ich nikto v tomto zmysle neobvinuje....zopakujme si statistiku nezamestnanosti 2007 az 2019...
12/2007 RS 27,05, RA 25,8, RV 20,14...11/2019 RS 15,39, RA 12,58, RV 12,29....
12/2007 BJ 13,01, SK 12,93, VT 14,51...11/2019 BJ 10,13, SK 10,8 VT 12,05
a kedze starostka v okoli dediny nevidela ziadne stavebne stroje pytala sa NDS co sa deje...
Obrázok používateľa
devil
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 137
Založený: 04. Feb 2005 07:32

Re: Regionálne rozdiely a infraštruktúra vyššieho rádu

Odoslaťod Jano1 » 29. Dec 2019 20:34

devil napísal:ono silne koreluje aj s podielom rusinov ale ich nikto v tomto zmysle neobvinuje


Nebud smiesny. Kolko je Rusinov v RS,RA,RV,KK,VT, teda v 5 okresoch s najvyssou nezamestnanostou? Od 0.01% do 0.33%. Pritom Romov 18.44 az 25.9%.
Jano1
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 40
Založený: 17. Máj 2013 10:00

Re: Regionálne rozdiely a infraštruktúra vyššieho rádu

Odoslaťod Yoggy52 » 29. Dec 2019 21:04

devil napísal:s podielom rusinov
I feel offended :cry:
Yoggy52
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 9
Založený: 25. Feb 2013 23:02
Bydlisko: Rosenheim

Re: Regionálne rozdiely a infraštruktúra vyššieho rádu

Odoslaťod Pacho » 29. Dec 2019 21:23

yoggy 100 bodov
Pacho
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 125
Založený: 09. Máj 2006 07:19
Bydlisko: Lipt. Mikulas

Re: Regionálne rozdiely a infraštruktúra vyššieho rádu

Odoslaťod devil » 29. Dec 2019 22:32

you have no reason, but I guess in BA you had much worse experiences...
https://www.cas.sk/clanok/358097/vojna- ... sebe-mame/

Nebud smiesny. Kolko je Rusinov v RS,RA,RV,KK,VT, teda v 5 okresoch s najvyssou nezamestnanostou? Od 0.01% do 0.33%. Pritom Romov 18.44 az 25.9%.
ale nadpriemernu mieru znizovania nezamestnanosti v BB kraji netreba prehliadat. nielen na pohroni ale aj na gemeri. to trosku naburava teorie o romoch.
a kedze starostka v okoli dediny nevidela ziadne stavebne stroje pytala sa NDS co sa deje...
Obrázok používateľa
devil
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 137
Založený: 04. Feb 2005 07:32

Re: Regionálne rozdiely a infraštruktúra vyššieho rádu

Odoslaťod Yoggy52 » 29. Dec 2019 23:11

I do not sound like person from eastern slovakia, so everyone is assuming that i am not from the east not even being rusyn :lol: Also this article is from 2011 when there was "huge" depression and unemployed people from around the country were moving to Bratislava in masses due lack of jobs in their region. I think thats from where this hate comes from.

Rusini si mozu za to sami, nas najslavnejsi rusin Andy Warhol nedokaze pritiahnut do medzilaboriec az tolko turistov :lol:
Yoggy52
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 9
Založený: 25. Feb 2013 23:02
Bydlisko: Rosenheim

Re: Regionálne rozdiely a infraštruktúra vyššieho rádu

Odoslaťod devil » 30. Dec 2019 00:02

its good for you if you dont have an accent, I know a girl from BA, pretty one, and she told me about a guy she was attracted to...until he started to speak...from this moment he "became" ugly, she had/had no problem with money and have no reason to be envious....and its just one story... I found the article at random but I remember the labels and the people are the same, many of them put on a look but....
a kedze starostka v okoli dediny nevidela ziadne stavebne stroje pytala sa NDS co sa deje...
Obrázok používateľa
devil
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 137
Založený: 04. Feb 2005 07:32

Re: Regionálne rozdiely a infraštruktúra vyššieho rádu

Odoslaťod Yoggy52 » 30. Dec 2019 04:04

Personality first, money second. :) And it is more obvious especially in Bratislava where everyone who wants can make solid money :wink:
Yoggy52
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 9
Založený: 25. Feb 2013 23:02
Bydlisko: Rosenheim

R2 Rožňava – Jablonov nad Turňou

Odoslaťod Dendik » 30. Dec 2019 09:59

Yoggy52 napísal:Ja som to napisal v zmysle, ze sa tu vobec netoci kapital. nie ze vsetci 5-ti maju robit ponozky...

A ty si to uz skusil? Zijes, podnikas a zamestnavas na vychode ludi? Ci len silacke reci? Alebo si sa davno odstahoval za pracou do BA a pod?
Vidím že si ma už zakádroval (podla Teba) celkom presne ako voliča smeru co vyplakava a caka na istoty. Vobec ma nepoznas!
Podnikam v Prešove siedmym rokom, aj som sa pokusil zamestnat niekolko ludi, ale ta byrokracia a nevďak to sa len tak lahko nevidi...
Tu ludia odmietaju robit za podpriemerne mzdy. Nikdy sa to tu nezdvihne ak nedojde niekto ozaj velky. A staci celkom aj 950€ v cistom.
Nebyt KIE ROVERU PSA tak zapad ma stale podpriemerne mzdy a nezamestnanost 6-8%. Konecne ma dostat hladova dolina cestu vyssieho
radu nech aj do Roznavy nieco pride, hned su pindacky "naco východu"! Tak som zvedavy na tvoju "succes story"...

A k tvojej podpore regionov: ak by ta smeracka banda 12 rokov nerabovala ŠR uz davno by som ako drobny podnikatel mohol dostavat
take subvencie od statu že by tu vznikali silne slovenske podniky. Ci myslis ze Nemci nedotuju napriklad farmerov? Ani oni by sa bez
pomoci nerozbehli a vlastne v dnesnom svete ani neprezili. Tak tu nedristaj o vyplakavani ked zapad 4 automobilky a vychod 0.
Dendik
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 721
Obrázky: 9
Založený: 16. Feb 2017 10:49

Re: Regionálne rozdiely a infraštruktúra vyššieho rádu

Odoslaťod devil » 30. Dec 2019 12:10

Nebyt KIE ROVERU PSA tak zapad ma stale podpriemerne mzdy a nezamestnanost 6-8%.

100 bodov. vid mapka co som minule postol o rozmiestneni dodavatelov automotive. tam dosiel kapital ale na vychode nech si zakladaju "remeselne cechy" alebo raz tu niekto napisal ze maju sa venovat vcelarstvu.
a kedze starostka v okoli dediny nevidela ziadne stavebne stroje pytala sa NDS co sa deje...
Obrázok používateľa
devil
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 137
Založený: 04. Feb 2005 07:32

Re: R3 Južná časť (Levice vs. Krupina / Štúrovo vs. Šahy)

Odoslaťod Jarda » 30. Dec 2019 14:10

Šířka 11,5 m je pro předjíždění bezpečná (není-li snížená adheze nebo nedojde-li ke kumulaci blbců), nebezpečné jsou dlouhé rovné úseky se šířkou 9 m a méně.
Jarda
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 3
Založený: 24. Mar 2006 11:03
Bydlisko: ČR, Praha

Re: Regionálne rozdiely a infraštruktúra vyššieho rádu

Odoslaťod Pacho » 30. Dec 2019 16:28

panebože, devil, a to si chcel, aby KIU, PSA, alebo JLR kde postavili?. V Rožnave, alebo v Rimavskej Sobote?. Pozri sa , keď má prísť zahraničný kapitál, tak ten si len tak peniažky nepustí, nie je to sociálny ústav, ale je to tvrdo o peniazoch. Investor, si spravil dlhodobé štúdie...... a z tých vychádzal. Konkrétne pre žilinu, sa korejci rozhodli, aj pre kvalifikovanú pracovnú silu, v širšom okolí. Prítomnost ŽU, s potenciálom rastu , blízkosť plánovaného závodu v Nošoviciach......letisko. Devil skús prosím Ťa napísať, keby si ty bol podnikateľ, kde by si si na SK umiestnil kapitál?. Na východe asi jediný potenciál pre veľkú investíciu majú košice, a poprípade prešov. Ten Tvoj sen, postaviť každej doline dialnica a tam veľkú automobilku, sám uznáš, je neraálne. No a čakať, čo mi kde kto zariadí, a potom nadávať, že za 500€ robiť nebudem, ......... Na druhej strane, nevidím nič zlé na radach , venovať sa včelárstvu, na juhu , je tiež veľa odvetví, ktoré by sa dali rozvíjať. Dám Ti niekoľko príkladov z okoli, z čias, keď aj u nás bolo zle. Známi vo vysokej funkcii prišiel o robotu, rozmýšľal čo ďalej. Jeho svokor, veľmi dávno vyrábal heligónky, tak sa do toho pustil. Vôbec nemal problém, že ekonomický riaditeľ, sa chytil starého remesla a dňom a nocou vymýšlal.... dnes už stavia haličku, má laser, zamestnáva celú rodinu, a dá sa povedať, že sa mu darí, aj keď začínal z nuly. Ale ver mi, stálo ho to veľa času premýšlania, odriekania, ale jednoducho nečakal, že príde investor..... Ďalší prípad, predstav si na liptove ju tiež veľmi úspešný výrobca cimbalov, neviem či chápeš, spojenie " liptov - cimbal" . Tiež roky odriekania..... teraz vyváža cimbaly aj do Japonska. Alebo iný príklad. Zrejme poznáš Tatranský čaj. Veľmi krátka história, veľmi úspešná firma, a sídli v bohu zabudnutom Kežmarku s vysokou mierov nezamestananosti. pozri si toto https://www.karloff.sk/ocenenia Keď začala firma pôsobiť, o dialnici ani nesnívali. . Uznávam, nie každí môže podnikateľ, tak prečo nezačať, trebarz s tým medom. pozri si pcola.eu , tuším chlapec z Michaloviec. ono je fajn. sediet doma a nadávať, nemáme dialnicu a preto nepríde investor. Ono ani s tými investormi nie je to jednoduché. Pracoval som v americkéj, nemeckéj a neviam akej firme. A nie raz sa stalo, že sa dostal do červených čísiel, jednoducho sa zbalil a odišiel. No a čo o tom je život. Vyše roka som denne dochádzal 60km tam a 60km späť ............
Pacho
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 125
Založený: 09. Máj 2006 07:19
Bydlisko: Lipt. Mikulas

Re: Regionálne rozdiely a infraštruktúra vyššieho rádu

Odoslaťod Yoggy52 » 30. Dec 2019 16:59

Dendik ano odisiel som a som momentalne v Bratislave, to ale neznamena, ze sa neplanujem vratit, popripadne vratit tak na 50% :wink: A vlastne si aj sam indentifikoval problem, cize...

Ja by som este dodal pacho, ze strasne vela ludi v oblastiach s vysokou nezamestnanostou vlastnia velke zahrady (ci uz pri dome alebo mimo), ktore by sa dali vyuzit na pestovanie ovocia, zeleniny alebo byliniek... ale to by aj niekto nieco musel chciet zacat robit...
Yoggy52
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 9
Založený: 25. Feb 2013 23:02
Bydlisko: Rosenheim

Re: R3 Južná časť (Levice vs. Krupina / Štúrovo vs. Šahy)

Odoslaťod Vlados » 30. Dec 2019 17:08

Jarda, devil ťa mohol zmiasť. Na polprofile by bolo uporiadanie 2+1, t.j. predchádzanie by nebolo cez protismer. Podobné uporiadanie je pod Strečnom viac ako rok a nezachytil som nehody spôsobené kumuláciou blbcov.
Vlados
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 174
Založený: 20. Okt 2008 09:06
Bydlisko: BA, občasne LC

Re: Regionálne rozdiely a infraštruktúra vyššieho rádu

Odoslaťod Pacho » 30. Dec 2019 17:24

yoggy asi tak. Treba ísť do sveta, naučiť sa obzerať , ono ešte maáme veľa učenia. Ešte pred pár rokmi, som chodil na "dolniaky " s aviou, kupovať paradajky papriky, viac menej len pre seba a blízkych. Dnes už také niečo neexistuje. Pritom už existuje časť ľudí, čo sú ochotní zaplatiť za " kvalitu, freš, bio" a neviem čo ešte. Tak isto čo sa týka služieb, niekedy až neskutočné čo ľudia sú ochotní kúpiť.
Pacho
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 125
Založený: 09. Máj 2006 07:19
Bydlisko: Lipt. Mikulas

Re: Regionálne rozdiely a infraštruktúra vyššieho rádu

Odoslaťod devil » 30. Dec 2019 17:33

podla mna na liptove a okoli zijete z toho ze za humnami mate tatry. sam tam chodim x-krat rocne sluzobne a desattisice mozno statisice inych sluzobne a sukromne. lebo tatry. je to ista podnikavost to uznavam ale bez velhor by velka cast hotelov, penzionov ci aquaparkov jednoducho neexistovala a ludia by pracovali na zapade, vonku alebo by sedeli doma na podpore. ani jedno z toho neuznavam ako plnohodnotnu alternativu. dalej v RK je celulozka co je snad 100 rocna firma, v PP je vagonka ktora je naviazana na zeleznicu - cize zase infrastruktura. chladnickaren a chemia to su vsetko stare fabriky s tisicami ludi ktore nastastie prezili tranformaciu. to je v skratke cely ten "zazrak" nizkej nezamestnanosti od MT po PP....a samozrejme dochadzanie do KIE ci VW a pod. za PP je toho uz menej a je to vidiet na nezamestnanosti. OK ze su tam sikovny podnikatelia ale aj tak je tam chudoba. velky zamestnavatel v beznom Sk okrese uplne meni situaciu lebo bezny Sk okres zase nie je obrovsky....

panebože, devil, a to si chcel, aby KIU, PSA, alebo JLR kde postavili?. V Rožnave, alebo v Rimavskej Sobote?

sam si si odpovedal....PO, KE npr.....skus si zopakovat BeeeeMWee alebo MeeRCeeDeeS. dokonca aj NR je polnohospodarsky region kde sa predtym nevyrabali hufnice pre arabov. co sa tyka turizmu tak okrem juznej strane nizkych (BB-BR) je aktraktivna RV s krasom. vacsina turistov chce ATRAKCIU a nie chalupu niekde na pahorku. ved predsa nemozes porovnavat atraktivitu tatier s muranskou planinou alebo s priehradou na teplom vrchu.
a kedze starostka v okoli dediny nevidela ziadne stavebne stroje pytala sa NDS co sa deje...
Obrázok používateľa
devil
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 137
Založený: 04. Feb 2005 07:32

Re: Regionálne rozdiely a infraštruktúra vyššieho rádu

Odoslaťod Vlados » 30. Dec 2019 17:39

Sorry, ale ani raz som od teba nezachytil aby JLR išiel ďalej na výhod. Nitre si bol osobne rád, aj napriek tomu že fabrika vyrásta na úrodne pôde a jej vysušenie stálo milióny a to vysušenie má teraz dopad na spodnú vodu v okolí.
Vlados
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 174
Založený: 20. Okt 2008 09:06
Bydlisko: BA, občasne LC

Re: Regionálne rozdiely a infraštruktúra vyššieho rádu

Odoslaťod devil » 30. Dec 2019 17:59

teraz riesis mna alebo investicie ?
a kedze starostka v okoli dediny nevidela ziadne stavebne stroje pytala sa NDS co sa deje...
Obrázok používateľa
devil
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 137
Založený: 04. Feb 2005 07:32

Re: R3 Južná časť (Levice vs. Krupina / Štúrovo vs. Šahy)

Odoslaťod devil » 30. Dec 2019 18:13

to uz rovno mozes postavit 2+2 bez stredneho deliaceho pasu. len malo drahsie zato obrovsky narast kapacity a bezpecnosti. 2+1 je sice lepsia ako stara uzka klukata cesta a cez dediny ale stale je nehodova.
https://www.rimava.sk/spravy-z-regionu/ ... -obchvate/
a kedze starostka v okoli dediny nevidela ziadne stavebne stroje pytala sa NDS co sa deje...
Obrázok používateľa
devil
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 137
Založený: 04. Feb 2005 07:32

Re: Regionálne rozdiely a infraštruktúra vyššieho rádu

Odoslaťod Pacho » 30. Dec 2019 19:01

[quote="devil"]podla mna na liptove a okoli zijete z toho ze za humnami mate tatry. sam tam chodim x-krat rocne sluzobne a desattisice mozno statisice inych sluzobne a sukromne. lebo tatry. je to ista podnikavost to uznavam ale bez velhor by velka cast hotelov, penzionov ci aquaparkov jednoducho neexistovala a ludia by pracovali na zapade, vonku alebo by sedeli doma na podpore. ani jedno z toho neuznavam ako plnohodnotnu alternativu. dalej v RK je celulozka co je snad 100 rocna firma, v PP je vagonka ktora je naviazana na zeleznicu - cize zase infrastruktura. chladnickaren a chemia to su vsetko stare fabriky s tisicami ludi ktore nastastie prezili tranformaciu. to je v skratke cely ten "zazrak" nizkej nezamestnanosti od MT po PP....a samozrejme dochadzanie do KIE ci VW a pod. za PP je toho uz menej a je to vidiet na nezamestnanosti. OK ze su tam sikovny podnikatelia ale aj tak je tam chudoba. velky zamestnavatel v beznom Sk okrese uplne meni situaciu lebo bezny Sk okres zase nie je obrovsky....

Určite lákadlo sú tatry, ale zasa aquparky fungujú aj bez hôr. (viď maďarsko). Výstavbou aqqua parkov, sa len znásobilo využitie zariadení aj v letnej sezóne. No a tuna si mi nepriamo nahral na smeč, keď sú tatry tak oblihane, veľmi dôležitá je aj infraštruktúra, ktorá sa Ti nepáči na severe ??? Ináč, v piatok som sa vracal z levoče, a poviem Ti toľko aut oproti som nezažil ani v lete :D v chorvátsku .
Pacho
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 125
Založený: 09. Máj 2006 07:19
Bydlisko: Lipt. Mikulas

Re: R3 Južná časť (Levice vs. Krupina / Štúrovo vs. Šahy)

Odoslaťod Vlados » 30. Dec 2019 19:15

To môžeš, ale potom už by z toho NIKTO NIKDY nespravil diaľnicu.
Link na článok neuvádza dôvod nehody. Nie je jasné či to bolo spôsobené obiehaním cez protismer (dvojitú plnú čiaru) alebo z iného dôvodu. Nenapísal som, že na takej ceste nevznikne nikdy nehoda. Žiaľ aj na diaľnici s oddelenými smermi vznikajú tragické nehody.
Vlados
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 174
Založený: 20. Okt 2008 09:06
Bydlisko: BA, občasne LC

Re: Regionálne rozdiely a infraštruktúra vyššieho rádu

Odoslaťod Vlados » 30. Dec 2019 19:32

devil napísal:teraz riesis mna alebo investicie ?

Sám si písal, že automobilka by mala byť na východe, no ani raz som si nevšimol že by si to povedal keď sa riešil JLR.
Vlados
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 174
Založený: 20. Okt 2008 09:06
Bydlisko: BA, občasne LC

Re: Regionálne rozdiely a infraštruktúra vyššieho rádu

Odoslaťod Driver » 30. Dec 2019 19:43

v piatok som sa vracal z levoče, a poviem Ti toľko aut oproti som nezažil ani v lete :D v chorvátsku .


no a niektori superodbornici tu na fore by ti vysvetlili ze tam staci polprofil :lol:
Obrázok používateľa
Driver
pokročilý diskutujúci
 
Príspevky: 497
Obrázky: 1287
Založený: 22. Dec 2009 21:01
Bydlisko: Desolate valley

PredchádzajúcaĎalšia

Naspäť na Diaľnice a RC všeobecne

Kto je prítomný

Používatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 56 hostí.