Regionálne rozdiely a infraštruktúra vyššieho rádu

diskusia o D & RC vo všeobecnej rovine, plány, návrhy a samozrejme flamewars ;)

Moderátor: Moderátori

Re: D1 Bidovce - Pozdišovce

Odoslaťod okorec » 25. Júl 2020 21:05

MuelMI napísal:4.O súčasných pomeroch na I/65D neviem, danou cestou som šiel len raz v životea pointou môjho príspevku bolo rozbehnúť polemiku,či R3 obchvat MT naozaj treba. Či by nestačilo vypustiť pár križovatiek postaviť 1 MÚK rozšíriť komplet na 2+2 a pod.

To je presne ono. Išiel si tade raz v živote a ideš tu mudrovať. A potom napíšeš také hlúposti ako "vypustiť pár križovatiek". Načo to je dobré robiť zo seba toho čo píše hlúposti?
Múdry to pochopí sám a hlúpemu to aj tak nevysvetlíš.
Obrázok používateľa
okorec
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 10
Založený: 13. Jan 2011 19:45
Bydlisko: Martin

Re: D1 Bidovce - Pozdišovce

Odoslaťod okorec » 25. Júl 2020 21:18

devil napísal:zaujimave ze zrovna v MT placu lebo maju vraj 5 semaforov.

Vraj? Máš problém napočítať do 5?
Plačeme preto, že tam pravidelne dochádza k ťažkým nehodám. Aj dva týždne dozadu takto vyše 300 ľudí plakalo na pohrebe mladého chlapa, ktorý po sebe nechal ženu s malou dcérou.
Múdry to pochopí sám a hlúpemu to aj tak nevysvetlíš.
Obrázok používateľa
okorec
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 10
Založený: 13. Jan 2011 19:45
Bydlisko: Martin

Re: D1 Bidovce - Pozdišovce

Odoslaťod nevo83 » 25. Júl 2020 21:31

Tento argument si nechaj... lebo Ti tu ludia vypisu kolko ,,nezmyselnych obeti,, pribudlo na ,,kavlitnych cestach vychodneho SVK
nevo83
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Založený: 22. Mar 2017 18:00

Re: D1 Bidovce - Pozdišovce

Odoslaťod okorec » 25. Júl 2020 22:48

Nepopieram absolútne. A keďže nepoznám situáciu na východ od Popradu/R. Soboty, tak sa k tomu ani nevyjadrujem (capisci?)... Ale chceš tým akože povedať, že máme taký stav akceptovať, keď to nie je argument pre nevhodný stav?
Múdry to pochopí sám a hlúpemu to aj tak nevysvetlíš.
Obrázok používateľa
okorec
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 10
Založený: 13. Jan 2011 19:45
Bydlisko: Martin

Re: D1 Bidovce - Pozdišovce

Odoslaťod nevo83 » 26. Júl 2020 08:09

A chces tym povedat ze VYCHOD teda KSK ma opat drzat hubu a krok a zasa sa nechat opijat roskom ze pockajte aj na Vas dojde... ale nie teraz ale tak za 15r.. a vlastne pockajte eate lebo este musime opravit cesty kt uz stihli znicit ??

Si v sekcii kde sa nie ze ide stavat ale ide nanovo robit EIA..
nevo83
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Založený: 22. Mar 2017 18:00

Re: D1 Bidovce - Pozdišovce

Odoslaťod Pacho » 26. Júl 2020 08:25

prosím Ťa neveo, máš prvdu , ale táto Tvoja téma nepatrí do D1 Bi-Po, ale úplne inde. Tuna vypisovaním tvojich názorov, nič nedosiahneš, len to že zasereš celú tému somarinami. Preto by som chcel poprosiť všetkých , aby do jednotlivých sekcii, písali k téme, nie že otvorím tému o Bi-Po sa nič nedozviem, ale len tri strany vyplakávania, ako je východ ukrivdený, fakt máme na to tému regionálne rozdiely..... píšte to tam veľmi pekne prosím.
Pacho
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 119
Založený: 09. Máj 2006 07:19
Bydlisko: Lipt. Mikulas

Re: D1 Bidovce - Pozdišovce

Odoslaťod devil » 26. Júl 2020 09:27

tento usek je prave ukazkovy priklad zanedbavania vychodu. mozno este lepsi priklad ako soroska.

Plačeme preto, že tam pravidelne dochádza k ťažkým nehodám. Aj dva týždne dozadu takto vyše 300 ľudí plakalo na pohrebe mladého chlapa, ktorý po sebe nechal ženu s malou dcérou.
toto je hodne noveho casu. v skutocnosti na vychode je viac nebezpecnych ciest:
gallery/image_page.php?album_id=46&image_id=41133

co sa tyka stavu vozoviek tak ano KE kraj je na tom najlepsie presne preto ze tieto cesty supluju chybajuce dialnice. v ZA kraji ZA-CA v poriadku, I/65 az na malu cast tiez, I/59 je na tom zle....celkovo by som povedal ze najhorsie BB a NR kraje.
https://www.cdb.sk/files/img/zakladne-m ... ie2019.jpg

https://www.cdb.sk/files/img/zakladne-m ... ia2019.jpg
priecne nerovnosti alias vyjazdene kolaje jednoznacne najhorsie NR kraj a najma I/64.
a kedze starostka v okoli dediny nevidela ziadne stavebne stroje pytala sa NDS co sa deje...
Obrázok používateľa
devil
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 135
Založený: 04. Feb 2005 07:32

Re: D1 Bidovce - Pozdišovce

Odoslaťod Yoggy52 » 26. Júl 2020 12:11

A najlepsie vyzera cesta z KE do Tornale. :D
Yoggy52
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 9
Založený: 25. Feb 2013 23:02
Bydlisko: Rosenheim

Re: D1 Bidovce - Pozdišovce

Odoslaťod cPalo » 26. Júl 2020 13:52

Musíš brať, že to je diaľnica pre východniarov ;)
A ak ju zaradíš medzi diaľnice, tak už tak dobre nevyzerá :D
cPalo
pokročilý diskutujúci
 
Príspevky: 483
Založený: 07. Jan 2020 15:32

Re: D1 Bidovce - Pozdišovce

Odoslaťod okorec » 26. Júl 2020 17:06

nevo83 napísal:A chces tym povedat ze VYCHOD teda KSK ma opat drzat hubu a krok a zasa sa nechat opijat roskom ze pockajte aj na Vas dojde... ale nie teraz ale tak za 15r.. a vlastne pockajte eate lebo este musime opravit cesty kt uz stihli znicit ??

Si v sekcii kde sa nie ze ide stavat ale ide nanovo robit EIA..

To som niekde napísal?
Múdry to pochopí sám a hlúpemu to aj tak nevysvetlíš.
Obrázok používateľa
okorec
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 10
Založený: 13. Jan 2011 19:45
Bydlisko: Martin

Re: D1 Bidovce - Pozdišovce

Odoslaťod MuelMI » 26. Júl 2020 20:53

okorec napísal:
MuelMI napísal:4.O súčasných pomeroch na I/65D neviem, danou cestou som šiel len raz v životea pointou môjho príspevku bolo rozbehnúť polemiku,či R3 obchvat MT naozaj treba. Či by nestačilo vypustiť pár križovatiek postaviť 1 MÚK rozšíriť komplet na 2+2 a pod.

To je presne ono. Išiel si tade raz v živote a ideš tu mudrovať. A potom napíšeš také hlúposti ako "vypustiť pár križovatiek". Načo to je dobré robiť zo seba toho čo píše hlúposti?


Ak by som chcel mudrovať, tak by som sa vôbec nepriznal,že som tamadiaľ šiel raz v živote. Namiesto moralizovania, by si mne aj ostatným diskutérom vysvetliť, prečo je moja úvaha nesprávna. Podľa tvojej logiky sa diskutujúci smú vyjadrovať len k úsekom, po ktorých chodia každý deň? Aby "nemudrovali"?
MuelMI
pokročilý diskutujúci
 
Príspevky: 262
Obrázky: 6
Založený: 17. Dec 2019 19:21

Re: D1 Bidovce - Pozdišovce

Odoslaťod Pacho » 26. Júl 2020 21:10

ešte raz Vas idem pekne poprosiť , keď treba aj na kolenách, píšte k téme Bi-Po, ak chcete písať o MT, tak na to je iné vlákno. Tak z tohto robíte guľáš, a stráca to akukoľvek výpovednú hodnotu.
Pacho
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 119
Založený: 09. Máj 2006 07:19
Bydlisko: Lipt. Mikulas

Re: D1 Bidovce - Pozdišovce

Odoslaťod jarino » 27. Júl 2020 09:36

devil napísal: co je aj pochopitelne ked v KE kraji cesty supluju dialnice takmer komplet, kym na zapade a osobitne okolo BA mas pri ceste rovno dialnicu. ale to sme OT kedze povodne sme sa bavili kde su ake cesty co do sirky a kvality. tak ci tak nastastie sa podarilo dokoncit tender na velkoplosne opravy.

1) Všetci na západe majú rovno diaľnicu :roll: takže cesty 1. triedy môžu byť rozbité.
Takže podľa toho, keď v správe IVSC KE majú dve tretiny ciest vo veľmi dobrom stave, tak nepotrebujú už diaľnice?
Bavíme o najvyužívanejších cestách v krajine. Tie by mali byť všetky vo veľmi dobrom stave.
2) Nie sme OT. Ty si písal o šírke ciest. Ale na Teba som nereagoval. Si všimni načo som reagoval. Subjektívne hodnotenie kvality ciest na západe a východe s tým, že sa skôr bavili o výtlkoch atď.
Tak som dal tabuľku SSC, tá je snáď objektívna. Ty si dal mapky, to je tiež objektívne.
Nezdá sa mi, žeby mal východ také zlé cesty ako je tu snaha prezentovať... Tých projektov v podaní IVSC KE bolo dosť a aj veľa bude.
3) Si si istý, čo zahŕňa projekt veľkoplošných opráv ciest 1. triedy (pre správnosť v zozname je aj dvojka spájajúca Oravu s Kysucami)?

devil napísal:zaujimave ze zrovna v MT placu lebo maju vraj 5 semaforov. na okraji mesta, samozrejme nenapisu ze aka je zelena vlna ci aky silny je bocny smer....z coho je jasne ze su vcelku dobre priechodne co je aj moja osobna skusenost. ked toto nevyhovuje tranzitu tak co maju povedat tam kde cesta vedie cez centrum ? takze mame jednu tragicku krizovatku pri KM (bez ktorej by sa z dialnice do CA dalo dostat behom 30 min) par dedin na orave.

"Obchvat" MT neprechádza okrajom mesta... To zas nepreháňaj.
Akurát je to dobre spravená tepna na ktorej sú eliminované zbytočné križovatky. Presne to chýba napr. takému Prešovu. No ale oni chceli D1 a R4, na ktorých budú väčšie intenzity ako na cestách v meste (čosi som zachytil, že HzP sa ten dopravný model k II. etape nepáči...) :lol:
Nikdy som tam s prejazdom nemal problém.
V prípade MT ako investícia postačí nová nemocnica.
A R3 projekčne pripraviť ako zálohový projekt v prípade prúseru čerpania eurofondov.
jarino
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 988
Založený: 12. Sep 2011 12:49

Re: D1 Bidovce - Pozdišovce

Odoslaťod davidk » 27. Júl 2020 11:00

Bidovce - Pozdišovce je úsek na ktorý budeme čakat ešte minimálne 15 rokov realne ďalšich 25 doposial za 30 rokov pripravy sme na začiatku opakuje sa EIA a ešte nieje ani jasna trasa. Niektorí diskutujúci budu v dôchodkovom veku a niektorí aj po smrti toto je neodškriepiteĺny fakt. Je vysoky predpoklad ze na zapade sa dovtedy minimalne v okoli Bratislavy postaví dalšich 50 km dialnic (tunel popod karpaty dokoncenie obchvatu D4 nieco urcite pribudne pri dunajskej nieco smerom na AU a dalsi pruh do TT) . Nepomer v investíciach sa nebude zmenšovať ale sa ešte výraznejšie zvýši. Kumulacia štátnych zdrojov len na platy ministerstiev, ktoré ročne - podčiarkujem že každy rok končia v BA je 2 miliardy Eur a to neratam ich režiu a predražene - nakradnute peniaze z ktorych rastu cele devloperske štvrte o tehličkach zlata nehovoriac. Možno do 10 rokov spravia elektrifikáciu trate Bánovce - Humene ale ja to vidim realne ešte na takych 15 rokov lebo už 10 rokov robia realizačny projekt. Kde je ešte dokumentacia na VO všetky povolenia, VO a samotna realizacia? Toto je realny stav centralizacie kde sme sa dostali po 30 rokoch. Len pred 10 rokmi by nikto nepredpokladal že dvojprudovka na Šamaorin a DS bude skor ako komplet dialnica do Kosic. Ja tvrdim ze tunel popod karpaty a narodne kongresove centrum bude skor ako D1 do Kosic a do MI sa ja nedožijem a to sme poslednych 15 rokov stavali z 90 % z fondou EU. Toto nieje riadenie a spravovanie štatu ale diletantizmus spojeny s aroganciou a paratizovanim s casto nulovym efektom vykonu. Cele to ma neskutočne dosledky na socialne pomery dostupnosť priležitosti tych istych občanov v štate žiaľ často druho až treťotriednych.
davidk
návštevník
 
Príspevky: 30
Založený: 05. Sep 2019 10:38

Re: D1 Bidovce - Pozdišovce

Odoslaťod Maxx787 » 27. Júl 2020 11:41

nemusel by sa zvacsovat, ak sa naleje do ciest I. a II. triedy par desiatok milionov na komplexne rekonstrukcie nie len rosliahle opravy tak to regionom na vychode moze velmi dobre pomoct. tiez obchvaty niektorych miest a obci na cestach I. triedy, a vystavba D1/R2/R4 nejako rozumne.
Geography is not a career, is post apocalyptic survival skill
Maxx787
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 727
Obrázky: 77
Založený: 03. Okt 2014 17:33
Bydlisko: NO

Re: D1 Bidovce - Pozdišovce

Odoslaťod davidk » 27. Júl 2020 12:12

Maxx 787 o čom to točiš par desiatok milionoiv na opravy I. a II. a D1 R2 a R4 rozumne čo je to to rozumne? 450 tisic ľudi rozumne znamena o 20 rokov a potom povieme rovno že nič to je to to rozumne? Rozum totizto hovori totižto niečo ine je to od Kosic po ukrainske hranice najlacnejsi usek na km cca 10 mil km to neije nikde. Dokonca ak sa investicia rozpočita na vozidla ktore by po dialnici prešli vide to lepsie ako useky pri Čadci. Ak by dialnica stala ver tomu že sa nikto z MI dokonca si trufnem hovoriť aj o HE nebude terigať na Vranov takže obslužnosť D1 by sa zvišila ešte o 30-50%. Tak ako nikto nejde z TT dnes po starej ceste alebo od Galanty či Senca ale po dialnici. Čiže všetky rozumne argumenty su za je to naviac medzinarodny kridor s 40 milionovym štatom za hranicami. A obrovske + 450 tisic občanov tohto štatu by dostali šancu na investicie pripadne dostupnosť prace napr v takych Košiciach ale dochadzaj 1,15 - 1,30 každy deň tam a spať keď by si mohol 30 minut aj z takych Sobraniec. To vravi rozum presne to iste ako na zapade krajiny len tam sa to aj realizuje.
davidk
návštevník
 
Príspevky: 30
Založený: 05. Sep 2019 10:38

Re: D1 Bidovce - Pozdišovce

Odoslaťod Pacho » 27. Júl 2020 13:12

čo sa týka koridoru UA -Sk, tak to rovno napíšem, zaspali sme dobu. Poliacoi sú už na hranici, Madari v podstate tiež. Je to niekoľko km rozdiel, takže sk koridor je už v podstate pase. Čo sa týka stavanie o 20rokov, tak zasa si treba uvedomiť, že v súčasnosti sa len doháňa čo sa zanedbalo. D3 a D1 po KE už mala stáť pred 20timi rokmi, a nie teraz to dohánať. R2 malo byť v súčasnosti už tiež hotové. Keby nebolo také obrovske meškanie, tak by sa v pohode mohlo stavať na UA. Či sa budeš hnevať , alebo nie musí sa prv dostavať to čo malo byť už dávno hotové, a až potom sa môže pokračovať ďalej.
Pacho
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 119
Založený: 09. Máj 2006 07:19
Bydlisko: Lipt. Mikulas

Re: D1 Bidovce - Pozdišovce

Odoslaťod Pajdoom » 27. Júl 2020 13:20

Viem sa niekde dopátrať aké sú teraz aktuálne intenzity dopravy na tomto úseku?
Povedzme podľa dní v týždni ...

Lebo moja cesta KE-SO a SO-KE už neraz trvá 1H40m ... čo pred časom bolo 1H15m
Pajdoom
diskutujúci
 
Príspevky: 116
Obrázky: 28
Založený: 06. Mar 2020 07:36

Re: D1 Bidovce - Pozdišovce

Odoslaťod pohodak » 27. Júl 2020 13:52

davidk napísal: Kumulacia štátnych zdrojov len na platy ministerstiev, ktoré ročne - podčiarkujem že každy rok končia v BA je 2 miliardy Eur a to neratam ich režiu a predražene - nakradnute peniaze z ktorych rastu cele devloperske štvrte o tehličkach zlata nehovoriac.


to cislo mas odkial? aby to +/- sedelo by museli mat ministerstva v BA cez 80 000 zamestnancov...
Everything that can be counted does not necessarily count; everything that counts cannot necessarily be counted.
pohodak
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 0
Založený: 20. Apr 2006 13:49
Bydlisko: PK

Re: D1 Bidovce - Pozdišovce

Odoslaťod davidk » 27. Júl 2020 13:55

Či sa hnevam alebo nie otazka je prečo sa nerobi aspoň na priprave už štvrty rok nič a tunel popod Karpaty začali prípravu v 2015 a ľaľa EIA hotova ..nelenže na nas kašlu ale robia si z nas už aj žarty. Čo sa tyka ukrainy určite by sa ten koridor pri 40 milinivm narode uživil nič nieje pase pri bratislave D4 bude na rakusko druhy pritom maju aj na CZ aj do HU. Ak by bola dialnica určite by chodili aj cez nas to žiaden strach.
davidk
návštevník
 
Príspevky: 30
Založený: 05. Sep 2019 10:38

Re: D1 Bidovce - Pozdišovce

Odoslaťod davidk » 27. Júl 2020 14:14

pohodak napísal:
davidk napísal: Kumulacia štátnych zdrojov len na platy ministerstiev, ktoré ročne - podčiarkujem že každy rok končia v BA je 2 miliardy Eur a to neratam ich režiu a predražene - nakradnute peniaze z ktorych rastu cele devloperske štvrte o tehličkach zlata nehovoriac.


to cislo mas odkial? aby to +/- sedelo by museli mat ministerstva v BA cez 80 000 zamestnancov...


https://cenastatu.sme.sk/km-sr-mnm/2019/
a presne toľko ich je celkovo 128000 v BA 84000. Vyrátal si to skoro presne priemerný plat 1707 €. pozri si aj prevadzkove naklady ministerstiev. Tu ešte podotykam niesu prispevkove organizacie rozne komory na všetko možne + (každy šport futbal hokje aj šachysti maju aspon 2 a viac zamestnancov sidli to všetko v BA). Ešte aj bratislavsky spevacky zbor. + cela RTVS + 5 divadiel len na Novej scene pracuje 745 zamestnancov to nemaju ani vacsie fabriky na vychode. a kopa vydriduchov ako SOZA kde pracuje viac pravnikov na vymahanie poplatkov ako v NBS. Krasne čitanie v podstate ak by sme si odmysleli v BA zamestnancov napojenych priamo na štatny rozpočet 100 000 ludi minus a 2,5 miliardy.Ono za tridsať rokov z priemerneho regionu ostbloku spraviť 165 % HDP EU niečo stoji a potom tu bude niekto vypisovať že 700 mil na dialnicu treba čakať po 30 rokoch ešte ďalšich 20.
davidk
návštevník
 
Príspevky: 30
Založený: 05. Sep 2019 10:38

Re: D1 Bidovce - Pozdišovce

Odoslaťod davidk » 27. Júl 2020 14:55

Aby som teda neutekal mimo temy otazka teda znie čo robi 1437 zamestnancov na Minister. dopryvy SR s priemernym platom 1631€ keď počas 30 rokov pripravy sme s diaľnicou za Košicami v prvotnom štádiu prípravy a za posledne 4 roky sme sa neposunuli vôbec? Ak by nam aj niekto dal zdrama peniaze na dialnicu nie sme schopny nič stavať a ak by sme si aj mali opytať nieje v podstate na čo nemáme nič v rukách to iste v pripade elektrifikacie ˇželezneičnej trate...... nech to teda niekto z tohto ministerstva okomentuje a vysvetli 450 tisic obyvateĺom ako veľmi a z vysoka na nich kašle.
davidk
návštevník
 
Príspevky: 30
Založený: 05. Sep 2019 10:38

Re: D1 Bidovce - Pozdišovce

Odoslaťod devil » 27. Júl 2020 15:00

1) Všetci na západe majú rovno diaľnicu :roll: takže cesty 1. triedy môžu byť rozbité.
Takže podľa toho, keď v správe IVSC KE majú dve tretiny ciest vo veľmi dobrom stave, tak nepotrebujú už diaľnice?
vid dalej
2) Nie sme OT. Ty si písal o šírke ciest. Ale na Teba som nereagoval. Si všimni načo som reagoval. Subjektívne hodnotenie kvality ciest na západe a východe s tým, že sa skôr bavili o výtlkoch atď.

ja som povodne reagoval na "vyplakávanie nad nevýstavbou" diaľnic a potrebou rozširovania ciest I. triedy na 2+2 všade inde, len nie na východe a juhu stredného Slovenska, je doménou iných diskutérov. Stačí trošku lepšie čítať. " potom ked sa riesilo kde je aky povrch vozovky som nasiel mapky. nic to nemenilo na tom co som tvrdil ze KE kraj ma preto najlepsie cesty lebo ma najmenej dialnic to vsak neznamena ze je to adekvatna nahrada ako sa to medzi riadkami podsuva. a nemozes porovnavat nosne koridory na vychode ako je byvala I/50 kde sa mimo KE nic neriesi s npr. I/76 na zapade.

- dal som aj statistiku kolko ciest IVSSC BA a IV SSC KE je popri dialnici a zistili sme ze je tam obrovsky rozdiel v prospech zapadu. v ramci zapadu je zaroven rozdiel BA-TT vs. NR. detto ZA kraj je/bude na tom dobre az vyborne.
- dal som otazku ktore nove dialnice na zapade su na zapade/severe viac potrebne ako na vychode. nikto nic.


3) Si si istý, čo zahŕňa projekt veľkoplošných opráv ciest 1. triedy (pre správnosť v zozname je aj dvojka spájajúca Oravu s Kysucami)?
zeby asfaltovanie, znacenie, bagrovanie jarkov ci opravu priepustov...

"Obchvat" MT neprechádza okrajom mesta... To zas nepreháňaj.
tak cim? centrom mesta?
a kedze starostka v okoli dediny nevidela ziadne stavebne stroje pytala sa NDS co sa deje...
Obrázok používateľa
devil
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 135
Založený: 04. Feb 2005 07:32

Re: D1 Bidovce - Pozdišovce

Odoslaťod IceFox » 27. Júl 2020 15:21

devil napísal:
"Obchvat" MT neprechádza okrajom mesta... To zas nepreháňaj.

tak cim? centrom mesta?

Nazvať cestu, ktorá "oddeľuje" centrum od sídlisk Podháj a Záturčie ako cestu "na okraji mesta" je zaujímavá úvaha. Ešte keď z toho obchvatu sa dostaneš do 5 min. do centra.
https://www.google.sk/maps/dir/49.06348 ... !3e0?hl=sk
Či všetko okrem centra je okraj mesta? Alebo musí byť okolo danej cesty námestie aby to bolo centrum?
Cogito ergo sum.
Obrázok používateľa
IceFox
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 989
Obrázky: 2
Založený: 09. Máj 2017 15:14
Bydlisko: CA

Re: D1 Bidovce - Pozdišovce

Odoslaťod Pacho » 27. Júl 2020 15:26

devil prosím Ťa prečo riešiš centrum MT v sekcii Bi Po??: Kedy už konečne všetci prispievatelia dostanú rozum a budú riešiť jednotlivé problémi v danných sekciach??:
Pacho
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 119
Založený: 09. Máj 2006 07:19
Bydlisko: Lipt. Mikulas

PredchádzajúcaĎalšia

Naspäť na Diaľnice a RC všeobecne

Kto je prítomný

Používatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 17 hostí.